Racjonalista - Strona głównaDo treści
jest nas siedmiu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-03-2025 19:40okragly (21676 punktów) jest nas siedmiu
Ocena 1 na 1
razem jest nas 8 500 000 000, pula genów jest ograniczona (pochodzimy od Ewy i Adama) by każdy był inny, dlatego mam 7 bliźniaków, każdy z Was ma kilku bliźniaków, sztuczna inteligencja pomoże nam ich znaleźć, po zdjęciach twarzy, sylwetki
Nasze życie trwa wiecznie , w bliźniakach
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>(pochodzimy od Ewy i Adama)

Pochodzimy od australopiteków. Mamy 98% genów szympansa.
okragly (21676 punktów)
>>(pochodzimy od Ewy i Adama)
>Pochodzimy od australopiteków. Mamy 98% genów szympansa.
Ty, ja i wszyscy mężczyźni na ziemi jesteśmy potomkami "Adama", konkretnego gościa
a cr i wszystkie kobiety są córkami "Ewy" podobnej do

ja tam widzę pomiędzy nimi podobieństwo


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
21-03-2025 19:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>(pochodzimy od Ewy i Adama)
>Pochodzimy od australopiteków. Mamy 98% genów szympansa.
prawda, ale www.youtube.com/watch?v=b3J3Tu2Iq3w wszyscy jesteśmy z chowu wsobnego, od Ewy i Adama, dlatego mam 7 bliźniaków- klonów

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
panTeista (6808 punktów)
>>>(pochodzimy od Ewy i Adama)
>>Pochodzimy od australopiteków. Mamy 98% genów szympansa.
>prawda, ale www.youtube.com/watch?v=b3J3Tu2Iq3w wszyscy jesteśmy z chowu wsobnego, od Ewy i Adama, dlatego mam 7 bliźniaków- klonów

Nie wiemy jakie zawołanie (imiona) mieli nasi przodkowie. Ewa i Adam budzą skojarzenie z opisem biblijnym który jest mitem. Z tego filmiku wynika że "Adam" żył w czasie kiedy "Ewy" jeszcze nie było i współżył z samicą której potomkinie wymarły. "Ewa" żyła później niż "Adam" i współżyła z samcem którego potomkowie płci męskiej wymarli.
22-03-2025 12:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>(pochodzimy od Ewy i Adama)
>>>Pochodzimy od australopiteków. Mamy 98% genów szympansa.
>>prawda, ale www.youtube.com/watch?v=b3J3Tu2Iq3w wszyscy jesteśmy z chowu wsobnego, od Ewy i Adama, dlatego mam 7 bliźniaków- klonów
>Nie wiemy jakie zawołanie (imiona) mieli nasi przodkowie. Ewa i Adam budzą skojarzenie z opisem biblijnym który jest mitem. Z tego filmiku wynika że "Adam" żył w czasie kiedy "Ewy" jeszcze nie było i współżył z samicą której potomkinie wymarły. "Ewa" żyła później niż "Adam" i współżyła z samcem którego potomkowie płci męskiej wymarli.
raczej Ewa seks siła z potomkiem Adama co by na jedno wyszło (Ewa i Adam sa naszymi rodzicami)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
panTeista (6808 punktów)
>>>>>(pochodzimy od Ewy i Adama)
>>>>Pochodzimy od australopiteków. Mamy 98% genów szympansa.
>>>prawda, ale www.youtube.com/watch?v=b3J3Tu2Iq3w wszyscy jesteśmy z chowu wsobnego, od Ewy i Adama, dlatego mam 7 bliźniaków- klonów
>>Nie wiemy jakie zawołanie (imiona) mieli nasi przodkowie. Ewa i Adam budzą skojarzenie z opisem biblijnym który jest mitem. Z tego filmiku wynika że "Adam" żył w czasie kiedy "Ewy" jeszcze nie było i współżył z samicą której potomkinie wymarły. "Ewa" żyła później niż "Adam" i współżyła z samcem którego potomkowie płci męskiej wymarli.
>raczej Ewa seks siła z potomkiem Adama co by na jedno wyszło (Ewa i Adam sa naszymi rodzicami)

Mogę się zgodzić, po wprowadzeniu poprawki, że nie wiemy jak się wabili (jakie mieli imiona). Wolałbym aby genetycy nadali im inne imiona, nie sugerujące że autorzy Biblii znali cień prawdy odnośnie pierwszych ludzi.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jest nas 8 500 000 000, pula genów jest ograniczona [...] dlatego mam 7 bliźniaków, każdy z Was ma kilku bliźniaków
Ale ilu spośród tych 8 500 000 000 to ludzie rasy białej i ilu z tego to Twoi rówieśnicy?
No.

I jeszcze odrzuć połowę, bo to kobiety.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
21-03-2025 13:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jest nas 8 500 000 000, pula genów jest ograniczona [...] dlatego mam 7 bliźniaków, każdy z Was ma kilku bliźniaków
>Ale ilu spośród tych 8 500 000 000 to ludzie rasy białej
robili w Polsce badania genetyczne (szukali gen Polaka) i typowa góralka z Zakopanego miała geny rasy czarnej
po moim nazwisku to prawdopodobnie bliźniaków mam w Polsce, Słowacji, Australii,
podobno jest program, wstawiasz zdjęcie i znajduje ci sobowtóra i okazuje sie że ma podobny zestaw genów, zainteresowania, itp (podobni są podobni)

>i ilu z tego to Twoi rówieśnicy?
zamiast słowa bliźniak lepiej może napisać klon? może gdzieś tam dzisiaj urodził się klon okragly
chociaż nie, nie mogę miec klonów bo się słabo rozmnażam , jestem "ślepą uliczką" ewolucji

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> robili w Polsce badania genetyczne (szukali gen Polaka) i typowa góralka z Zakopanego miała geny rasy czarnej
Skoro biali mają te same geny, co czarni, skąd wziął Ci się termin "geny rasy czarnej"?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
21-03-2025 15:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> robili w Polsce badania genetyczne (szukali gen Polaka) i typowa góralka z Zakopanego miała geny rasy czarnej
>Skoro biali mają te same geny, co czarni, skąd wziął Ci się termin "geny rasy czarnej"?
to był wyjątek, badali 1000 osób i jedna się okazała "czarną owcą"



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-03-2025 21:18 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>to był wyjątek
Czyli się nie liczy, zatem ponawiam pytanie: ilu spośród tych 8 500 000 000 to ludzie rasy białej i ilu z tego to Twoi rówieśnicy tej samej płci?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-03-2025 10:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to był wyjątek
>Czyli się nie liczy, zatem ponawiam pytanie: ilu spośród tych 8 500 000 000 to ludzie rasy białej
my biali, stanowimy 40% ogółu tj 3.4 mld z tego płeć z marsa ma 1.7 mld, wśród nich mógłbym szukać klona. Po analizie mojego materiału genetycznego mogę stwierdzić że jestem kundlem mieszańcem wielu europejskich genów: zachodnich Słowian, Wikingów i Żydów. Część mnie nosi w sobie geny mieszkańców Azji Wschodniej, południowej Syberii, a nawet Afryki Północnej

>i ilu z tego to Twoi rówieśnicy tej samej płci?
czemu rówieśnicy? przecież mógłby być jeden okragly niemowlak, inny okragly umierającym staruszkiem i pozostali w sile wieku

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
23-03-2025 15:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>to był wyjątek
>>Czyli się nie liczy, zatem ponawiam pytanie: ilu spośród tych 8 500 000 000 to ludzie rasy białej
>my biali, stanowimy 40% ogółu tj 3.4 mld z tego płeć z marsa ma 1.7 mld, wśród nich mógłbym szukać klona. Po analizie mojego materiału genetycznego mogę stwierdzić że jestem kundlem mieszańcem wielu europejskich genów: zachodnich Słowian, Wikingów i Żydów. Część mnie nosi w sobie geny mieszkańców Azji Wschodniej, południowej Syberii, a nawet Afryki Północnej
>>i ilu z tego to Twoi rówieśnicy tej samej płci?
>czemu rówieśnicy?
> przecież mógłby być jeden okragly niemowlak, inny okragly umierającym staruszkiem i pozostali w sile wieku
Żeby tę bliźniaczość dało się wypatrzeć,


jak tu.



"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-03-2025 16:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>> ilu spośród tych 8 500 000 000 to ludzie rasy białej
>>my biali, stanowimy 40% ogółu tj 3.4 mld z tego płeć z marsa ma 1.7 mld, wśród nich mógłbym szukać klona. Po analizie mojego materiału genetycznego mogę stwierdzić że jestem kundlem mieszańcem wielu europejskich genów: zachodnich Słowian, Wikingów i Żydów. Część mnie nosi w sobie geny mieszkańców Azji Wschodniej, południowej Syberii, a nawet Afryki Północnej
>> mógłby być jeden okragly niemowlak, inny okragly umierającym staruszkiem i pozostali w sile wieku
>Żeby tę bliźniaczość dało się wypatrzeć,
>
jak tu.


w raju to było samoistne

wszyscy byli siostrami, braćmi, jedną rodziną
dzisiaj dzieci spędzają bardzo mało czasu z rodzicami, rodzeństwem, więcej z obcymi sobie rówieśnikami


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
hipnoterapeuta (33 punktów)
>>>> ilu spośród tych 8 500 000 000 to ludzie rasy białej
>>>my biali, stanowimy 40% ogółu tj 3.4 mld z tego płeć z marsa ma 1.7 mld, wśród nich mógłbym szukać klona. Po analizie mojego materiału genetycznego mogę stwierdzić że jestem kundlem mieszańcem wielu europejskich genów: zachodnich Słowian, Wikingów i Żydów. Część mnie nosi w sobie geny mieszkańców Azji Wschodniej, południowej Syberii, a nawet Afryki Północnej
>>> mógłby być jeden okragly niemowlak, inny okragly umierającym staruszkiem i pozostali w sile wieku
>>Żeby tę bliźniaczość dało się wypatrzeć,
>>
jak tu.

>w raju to było samoistne
>

>wszyscy byli siostrami, braćmi, jedną rodziną
>dzisiaj dzieci spędzają bardzo mało czasu z rodzicami, rodzeństwem, więcej z obcymi sobie rówieśnikami
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

niestety raczej do tego nie wrócimy
okragly (21676 punktów)

>>>Żeby tę bliźniaczość dało się wypatrzeć,
>>w raju to było samoistne
>>

>>wszyscy byli siostrami, braćmi, jedną rodziną
>>dzisiaj dzieci spędzają bardzo mało czasu z rodzicami, rodzeństwem, więcej z obcymi sobie rówieśnikami
>potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
>niestety raczej do tego nie wrócimy
historia zatoczy koło, w zasadzie spiralę, będziemy poziom wyżej
to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14787 punktów)
>to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat
Jakieś oznaki, czy po odparowaniu widzenie znika?

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
okragly (21676 punktów)
>>to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat
>Jakieś oznaki
w raju był matriarchat, dzisiaj znaczenie kobiet wzrasta, dlatego:
-mamy coraz mniej pracy, alkoholu, papierosów, liberalizmu (indywidualizm, wolność, własność), religii, wojen, ...
-mamy coraz więcej życia w zdrowiu, nauczania domowego, nudystów, pracy z domu, słońca, ciepła, duchowości, minimalizmu, ...
zajmie to 30 pokoleń, może mniej, przemiany przyspieszają


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat
>>Jakieś oznaki
>w raju był matriarchat
Jakieś dowody?

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
okragly (21676 punktów)
>>>>to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat
>>>Jakieś oznaki
>>w raju był matriarchat
>Jakieś dowody?

jedyne figurki jakie znajdujemy z tego okresu przedstawiają kobiety



w raju bogiem była matka, stworzycielka nieba i ziemi, co jest racjonalne,



stwarza z swego ciała,



karmi własną krwią (mleko),
bóg matka jest jednością z dzieckiem, uchyla mu nieba, opiekuje się, raduje się i cierpi razem z nim, ...

jeszcze w poganstwie przed Mojżeszem była ważnym bogiem



albo tu występuje jako nadbóg który rodzi boga słońce a wieczorem je połyka



A że mężczyzna jest silniejszy, agresywniejszy (testosteron) zniewolił kobietę, dodał do tego teorię, że to on jest stwórcą, wierzono ze w plemniku sa mała ludzie, (nasienie), a kobieta jest tylko wilgotną glebą


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>>to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat
>>>>Jakieś oznaki
>>>w raju był matriarchat
>>Jakieś dowody?
>jedyne figurki jakie znajdujemy z tego okresu przedstawiają kobiety
To żaden dowód, dzisiaj też artyści rzeźbią, malują, fotografują kobiety.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
07-04-2025 18:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat
>>>>>Jakieś oznaki
>>>>w raju był matriarchat
>>>Jakieś dowody?
>>jedyne figurki jakie znajdujemy z tego okresu przedstawiają kobiety
>To żaden dowód, dzisiaj też artyści rzeźbią, malują, fotografują kobiety.
zbliżamy się do raju, ale jeszcze 100 lat temu były tylko Jezusy na krzyżu czy inne patriarchalne patoelity

z raju mamy tylko figurki kobiece- boginie (bog), np ta



przedstawia siedzącego władcę (kobietę) a tronie, a dłonie opiera a głowach tygrysów
w raju był matriarchat, to warunek konieczny jego powrotu i on przyznasz się zbliża, widac to nawet za życia naszego pokolenia


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>>>>to że wracamy do raju to widać, ale zajmie to nam jeszcze z 1000 lat
>>>>>>Jakieś oznaki
>>>>>w raju był matriarchat
>>>>Jakieś dowody?
>>>jedyne figurki jakie znajdujemy z tego okresu przedstawiają kobiety
>>To żaden dowód, dzisiaj też artyści rzeźbią, malują, fotografują kobiety.
>zbliżamy się do raju
Ty się tak zbliżasz do raju, jak Kaczyński do prawdy.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
haish (2904 punktów)

>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo


Takim rozwiązaniem było życie w izraelskich kibucach, ale obecnie nawet kibuce nie zdołały utrzymać i wytrwać w założeniach swoich założycieli. Życie samo weryfikuje ideały i pomysły, które wydają się idealne.
09-04-2025 19:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

>Takim rozwiązaniem było życie w izraelskich kibucach, ale obecnie nawet kibuce nie zdołały utrzymać i wytrwać w założeniach swoich założycieli. Życie samo weryfikuje ideały i pomysły, które wydają się idealne.
kibuce były za duże, to małe miasteczka 1000 osobowe, wtedy tworzą się koterie które rozwalają komunę


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365