Racjonalista - Strona głównaDo treści
Stolperstein

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
13-04-2025 18:29farmer (22440 punktów)Stolperstein
Ocena 1 na 1
Stolperstein czyli kamień o który się potykamy w ten sposób upamiętniono męczeńską śmierć nie tylko Żydów, ale i Romów, ludzi niepełnosprawnych, Świadków Jehowy, homoseksualistów i członków partii politycznych. Co jakiś czas kamienie pamięci są niszczone przez neonazistów, lecz są uzupełniane.

Wiecej o Stolperstein ma Wiki.( Aczkolwiek nie za dużo tam jest )
Więcej mozna się dowiedzieć z poszczególnych artykułow.


Ten kamień jest w Hiszpani. W Polsce jest ich mało. Wczoraj zrobiłem zdjęcie.
To rodzaj pomnika nie figuratywnego . Gdzie IPN swego czasu uznał że jest sprzeczny z kulturą pamięci przyjęta w Polsce oraz kluczowy jest brak informacji kto odpowiada za śmierć danej osoby. Co może fałszować obraz zwłaszcza w Polsce.





Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia
O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron

Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistką


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-04-2025 19:38 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia
>O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron
>Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistką

W kwestii Edyty Stein można przeczytać różne rzeczy.
Aż trudno uwierzyć że to kiedyś tak tu było.

Racjonalizm Edyty Stein
www.racjonalista.pl/forum.php/s,511985/z,0

Nie pamiętam jednak czy to co piszesz tyczy się tego forum .

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
13-04-2025 20:05 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia
>>O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron
>>Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistką
>W kwestii Edyty Stein można przeczytać różne rzeczy.
>Aż trudno uwierzyć że to kiedyś tak tu było.
>Racjonalizm Edyty Stein
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,511985/z,0

To, że kogoś inni uważają lub nie za racjonalnego nie daje powodu do zabijania. Została zamordowana, bo była śląską Żydówką

>Nie pamiętam jednak czy to co piszesz tyczy się tego forum .

Poczytaj thotera

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-04-2025 20:17 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia
>>>O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron
>>>Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistką
>>W kwestii Edyty Stein można przeczytać różne rzeczy.
>>Aż trudno uwierzyć że to kiedyś tak tu było.
>>Racjonalizm Edyty Stein
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,511985/z,0
>To, że kogoś inni uważają lub nie za racjonalnego nie daje powodu do zabijania. Została zamordowana, bo była śląską Żydówką

Dlatego wstawiłem ten Stolperstein z kimś kto został wywieziony z Hiszpanii kilka tysięcy km i zamordowany.

>>Nie pamiętam jednak czy to co piszesz tyczy się tego forum .
>Poczytaj thotera

Nie widzę jego wpisów. Jedynie czasem gdy ktoś odpowiada.

Ja jestem człowiekiem a z ludzkimi bootami nie na sensu dyskusja bo tam działają algorytmy na powtarzanie nie na analizowanie i dyskusje.




Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365