Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
21-04-2025 13:33okragly (21676 punktów)"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
Ocena 1 na 1
wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
Podnoszenie wydatków na zbrojenia do 2% PKB nazywał "szaleństwem" (my wydajemy 5%). "Prawdziwą odpowiedzią nie jest - więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów"
w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"

jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło zawsze się poddawałem i do dzisiaj nie mam z tego powodu żadnych traum, do dzisiaj uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny gdyby była taka potrzeba. Ukraina tez by tak zrobiła ale była sterowana zewnętrznie, przez usazyda, miała, ma, upokorzyc Rosję, zmusic do uległości w stosunku do usazyda, po wyborze Trumpa się zmieniło, dziś to UE zagrzewa Ukrainę do walki na śmierć. Tu Rosja wystepuje jako straszak, diabeł wcielony co mi się podoba, ale to kosztuje życie miliona słowian, dlatego mam informację do Ukrainców, walczycie o narodzenie Cesarstwa Europejskiego Narodu Niemieckiego, doszło do tego że my Polacy prosimy Niemców by się zbroili, by zjednoczyć europę pod flagą niemiecką. Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego,

nasz JP2 chodził na pasku usazyda i Niemiec, też zagrzewałby Ukraińców do walki

może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6853 punktów)
>wojna na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw

U mnie wzbudził zdziwienie.
Co prawda nigdy nie wymagałem od papieża znajomości mechanizmów geopolitycznych, ale z racji zajmowanego urzędu powinien być nieco bardziej wyważony w swoich opiniach.
W jego otoczeniu też powinien ktoś być kto mógłby mu podpowiedzieć jak zmieścić się w ramach dyplomatycznego języka.
Wojna na Ukrainie ma kilka przyczyn, a jedną z nich jest rosyjski imperializm. Czego papież nie chciał powiedzieć? Dlaczego?

>może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?

Ja wobec śp papieża Franciszka miałem mieszane uczucia.

krytykapol(*)/papiez-jest-przywodca-lewicy/
Thoter (6650 punktów)
>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek,
>

www.youtube.com/watch?v=30HxOVuTa8E

Czy Von der Leyen wpada w panikę? Jeffrey Sachs powalił przywódców Europy jednym zdaniem!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy Von der Leyen wpada w panikę? Jeffrey Sachs powalił przywódców Europy jednym zdaniem!

Takich jednych zdań wyrażających "całą prawdę" w dziejach ludzkości było już wiele.

Rosja zakwestionowała zbrojnie niepodległość Ukrainy.

Ruscy są bardzo agresywni i trzeba na nich uważać. Podobnież zresztą jak Amerykanie.

Gdyby to zależało prowadziłbym na miejscu tę wojnę inaczej.

Przede wszystkim otworzyłbym na nowo handel z Rosją i rozszerzył swobodę przemieszczania się osób, dopuściłbym rosyjskich propagandzistów do głosu na Zachodzie, zaprosił do studia niech wyrażą wszystko co czują i myślą, zaprosiłbym rosyjskie firmy, ułatwił maksymalnie transfery pieniężne, informowałbym o tym co na froncie ale jednocześnie polowalbym na Ruskich na Ukrainie jak na robactwo, żeby spalić i wytępić.

Tak sobie wyobrażam sprawiedliwość i przyszłość.

Aż się w końcu ci agresywni ludzie uspokoją i zrozumieją, że bardziej opłaca się współpracować niż wzajemnie zabijac.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Tak sobie wyobrażam sprawiedliwość i przyszłość.
>

Spawiedliwość jest jedynie możliwa wśród równych ludzi.
W tej chwili Amerykanie wydają na swoje wojny w świecie bilion dolarów rok w rok.

www.youtube.com/watch?v=wD9Xl7zQlHY

Japonia dołącza do NATO, by zmierzyć się z Chinami

Japończyków nie przestraszyła sytuacja do jakiej banderowcy doprowadzili Ukrainę i zgłosili się
na ochotnika do udziału w testach, kto ma lepszą broń Rosja, Chiny czy Ameryka.
Japonia zgłosiła się sama do udziału w proxy wojnie. Amerykanie nie zainstalowali tam zamachem stanu Żyda u władzy a jednak Japończycy chcą się Amerykanom odwdzięczyć, za dwie bomby atomowe. Ameryaknom nie poszło z Rosją tak jak zaplanowali i teraz kolejną wojnę rozpętują na Pacyfiku.
Hamerlik obserwuj jak amerykanie prowadzą kolejną proxy wojnę tym razem na Pacyfiku.
Ponad sto lat temu dwóch Żydów: Jacob Schiff i Rotszild zapłaciło Japończykom za napaść na Rosję.
Rosja tą wojnę przegrała, pomimo wsparcia Brytyjczyków i Francuzów.

fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

Pożyczki rosyjskie to seria pożyczek udzielanych na zachodnich rynkach finansowych na rzecz Imperium Rosyjskiego w XIX wieku aż do 1916 roku . Największe transze emitowano na rynku paryskim w latach 1888-1914.(...)
Wśród największych transz emisji rosyjskich obligacji znalazła się z czerwca 1906 mająca zasięg międzynarodowy, została uruchomiona jednocześnie na kilku rynkach finansowych i miała na celu uzdrowienie osłabionych finansów Imperium Rosyjskiego po wojnie rosyjsko-japońskiej , tj. 2,25 miliarda franków w złocie , jedna z największych kwot w historii finansów, w połowie pokryta przez francuskich akcjonariuszy.


Hamerlik, jak uważasz, czy Francuzi odzyskali te 2,25 miliarda franków w złocie ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, jak uważasz, czy Francuzi odzyskali te 2,25 miliarda franków w złocie

Sądzę, że amerykańska ideologia państwowa, sprzeczna z rosyjską, ekspandujacy amerykański system polityczny, gospodarczy, ekonomiczny nie wystarcza do usprawiedliwienia rosyjskiej agresji.

Mogę negocjować z ludźmi, którzy chcą robić biznesy, przewodniczyć, organizować innym życie ale ze zwierzętami, które pragną mordować nie ma o czym mówić, bo o czym?

Jak komu gardło poderżnąć?

Rosjanie nie są cool, jak niektórzy próbują tu ich fałszywie przedstawiać.

Rosjanie to agresywne istoty pragnące dominacji nad innymi.

Amerykanie wcale nie są od nich lepsi. Przeciwnie są gorsi.

Nienawidzę istot zbrojących się, grożących, atakujących, propagujących ideologią, wg której nie ma alternatywy dla wzajemnego mordu.

To nie są ludzie tylko zwierzęta i jak zwierzęta należy ich traktować.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>To nie są ludzie tylko zwierzęta i jak zwierzęta należy ich traktować.
>

www.youtube.com/watch?v=j8MZ7nqp9Rg

CZESKA REKLAMA OBRAŻAJĄCA POLAKÓW SKANDAL



Zobacz jakie Czesi mają zdanie o Polakach i naszych interesach.
Obok nas i ponad nami są robione interesy na miliardy dolarów, ale my do tych interesów
nie wchodzimy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Obok nas i ponad nami są robione interesy na miliardy dolarów, ale my do tych interesów
>nie wchodzimy.

Ależ popieram i namawiam do organizacji i rozwoju biznesów z Rosjanami. Do otwarcia granic dla surowców, towarów, ludzi i przepływów pieniężnych. Nie mam z tym problemu. Jak dla mnie Rosjanie mogą nawet wybudować dom kultury w Polsce taki jak ten, do którego uczęszcza moja córka w Berlinie.

Ale Rosjanie nie mogą nikogo zabijać w realizacji jakiejś tam wizji obrony czy innego pitolenia.

Dlatego proponuję zorganizować międzynarodowe polowanie na niebezpieczne zwierzęta, które mordują ludzi.

Ktokolwiek chwyci za karabin przeciwko innemu człowiekowi powinien rozumieć, że jego śmierć nadchodzi.

Gdy ktoś się zachowuje spokojnie to wszystko w porządku ale jeśli kogoś opętują mordercze wizje wtedy nie ma już miejsca dla niego wśród ludzi.

I obojętnej czy jest Polakiem, Amerykaninem czy Rosjaninem. Nie ma usprawiedliwienia dla morderców.




youtu.be/5VCiU1osa3w
22-04-2025 12:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ruscy są bardzo agresywni i trzeba na nich uważać.
Polacy są bardzo agresywni, wybudowaliśmy mur na granicy białoruskiej, zainstalowaliśmy 100 000 min, postawiliśmy zęby smoka, rozmieściliśmy 100 000 żołnierzy. Interweniowaliśmy w wybory na Białorusi, stworzyliśmy w Warszawie emigracyjny rząd białoruski, szkolimy mlodych białorusinów do dywersi, zabijania białorusinów "za wolność naszą i waszą", zamkneliśmy granicę, zabijamy Polaków którzy uciekli na Białoruś

> dopuściłbym rosyjskich propagandzistów do głosu na Zachodzie, zaprosił do studia niech wyrażą wszystko co czują i myślą,
u nas wszystko co białoruskie, rosyjskie jest zakazane, nawet książki, muzyka, spektakle, dosłownie wszystko, czy to nie jest agresja polaków względem białorusinów ktorzy nic nam zlego nigdy nie zrobili?

jaka jest najgorsza agresja w stosunku do dziecka? nie klaps, a zamknięcie go do kąta, nie rozmawianie z nim, cisza, to sa formy agresji
NATO jest ogromnie agresywne ale w białych rekawiczkach, nie widać śladów bicia, głównie jest to znecanie się: ekonomiczne, polityczne, psychologiczne, gospodarcze, społeczne, historyczne (ale nie fizyczne co czyni nas (w naszym mniemaniu) sprawiedliwym wśród narodów świata, a to bzdura)

>Aż się w końcu ci agresywni ludzie uspokoją i zrozumieją, że bardziej opłaca się współpracować niż wzajemnie zabijac.
NATO planuje by jej członkiem stała się Ukraina, Gruzja, Azerbejdżan, Kazachstan, wszendzie ma byc NATO, Finlandia, Szwecja, które niedawno wstąpiły i Japonia też będzie w NATO i Grenlandia. Rosja otoczona z każdej strony, gdy będzie ranna wybuchnie wojna światowa, atomowa (niedźwiedź nigdy nie atakuje bez powodu, chyba że czuje sie zagrożony (otoczony przez agresywne NATO) lub ranny
KTO TU JEST AGRESOREM?

a jak Rosja chciała wstąpić do NATO to usazyd powiedzieł, NIE


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>u nas wszystko co białoruskie, rosyjskie jest zakazane, nawet książki, muzyka, spektakle, >dosłownie wszystko, czy to nie jest agresja polaków względem białorusinów ktorzy nic nam zlego >nigdy nie zrobili?
>

Co ma wspólnego "niepodległa" II RP z "niepodległą" i "demokractzyną" III RP ??

1. Kreatorem powstania obu "niepodległych" tworów są usażydzi i brytożydzi.
2. Oba twory rozpoczęły swoją wegetację od agresji.
II RP już w listopadzie 1918 r. zorganizowała pogrom Żydów we Lwowie.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/
en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan


Hoggan twierdził, że Wielka Brytania była winna agresji wobec narodu niemieckiego. Co
więcej, Hoggan oskarżył polski rząd o angażowanie się w to, co nazwał odrażającym
prześladowaniem mniejszości niemieckiej i twierdził, że polityka polskiego rządu wobec
mniejszości etnicznej niemieckiej była o wiele gorsza niż polityka reżimu nazistowskiego wobec
mniejszości żydowskiej.


3. Rozbijanie inicjatyw pokojowych.
ru.wikiped(*)D0ľĐ˝Ń†Đ¸Ń_(1922)

4. Prześladowanie myślących Polaków.

pl.wikiped(*)sobnienia_w_Berezie_Kartuskiej

myslpolska(*)-czyli-nieograniczona-cenzura/

5. Wpuszczenie i oddanie pełnej władzy nad Polską Anglosasom i Francuzom.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

6. Finansowanie i dostarczanie mięsa armatniego imperilanym wojnom Anglosasów.

7. Współudział Watykanu w działaniach Anglosasów.

8. Zawieranie tajnych umów z Anglosasami.

9. Pogarszająca się sytuacja finansowa z każdym rokiem "niepodległości".

10.Wyzbywanie się majątku w celu uzyskania środków na zbrojenia.



Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>NATO planuje by jej członkiem stała się Ukraina, Gruzja, Azerbejdżan, Kazachstan, wszendzie ma byc NATO, Finlandia, Szwecja, które niedawno wstąpiły i Japonia też będzie w NATO i Grenlandia. Rosja otoczona z każdej strony, gdy będzie ranna wybuchnie wojna światowa, atomowa (niedźwiedź nigdy nie atakuje bez powodu, chyba że czuje sie zagrożony (otoczony przez agresywne NATO) lub ranny
>KTO TU JEST AGRESOREM?

Ciekawe dlaczego te wszystkie narody nie pragną sojuszu z Rosjanami, skoro ci są tak dobrzy i jedynie bronią się od zła oskarżając sąsiednie narody o nazizm, polując na ich rządy, niszcząc ich życie i dorobek?

Bo zostali opętani przez "złych Żydów" i przestali odróżniać dobro od zła?

A Rosjanie z sercem na dłoni energię swojego narodu poświęcają na produkcję bomb atomowych?

Dzięki okrągły ale jakoś Ci nie wierzę w zbawienie przez Ruskich. To nie są przyjaźni ludzie, dlatego też nie planuję podróży do Rosji, choć kiedyś chciałem ich poznać ale bezpiecznej jest już w Afryce.

Tu przynajmniej nikt Cię nie uwięzi w obozie pracy za twoje myśli, żeby zmęczeniem i ciągły zagrożeniem egzystencji złamać Ci psyche.

Rosjanie to bardzo agresywny naród i nigdy nie wolno im ufać. Zawsze trzeba się zabezpieczać przed tymi ludźmi, bo zaatakują jak drapieżniki, kiedy tylko wyczują jakąkolwiek słabość.

Dziwię Ci sie, że akurat za autorytet wybrałeś Ruskich, bo ich kolektyw nie ma nic wspólnego z życiem w małych enklawach.

Oni działają raczej jak szarańcza i nigdy nie pozwolą Ci żyć w spokoju w małej grupie tak jak chcesz. Przyjdą do każdego miejsca, żeby Ci rozkazać jak żyć i kogo czcić, jako że są znani z kultu jednostek, które traktują za swoich bogów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Bo zostali opętani przez "złych Żydów" i przestali odróżniać dobro od zła?
>

Po rosyjskie surowce wybierali się: Francuzi, Brytyjczycy i Niemcy a udało się pokonać cara jedynie Żydom niemieckim. Polskie władze jedynie przyłączyły się do napaści zorganizowanej przez Francuzów i Brytyjczyków.
Żydzi niemieccy pokonali cara i zdobyli rosyjską bazę surowcowa, miejsce na tajny poligon atomowy i ogromny zasób ludzki.
Żydzi niemieccy utrzymali się u władzy do 1937 roku. W 1937 r. Żydów niemieckich POKONALI ŻYDZI.
Dorobek Żydów niemieckich próbowali przejąć Żydzi anglosascy z Żydami sowieckimi.
W 1937 r. w ZSRR zamordowano dziesięć tysięcy Żydów, którzy stworzyli ZSRR i nim zarządzali. ZAMORDOWALI ICH ŻYDZI. Wcześniej podałem nazwiska Żydów, którzy kierowali zamordowaniem oficerów Armii Czerwonej i Żydów będących u władzy.

pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Warski

Po 1938 roku przyszła kara na Żydów, którzy wymordowali Żydów niemieckich. Żydów niemieckich mordowano dlatego, że byli KOMUNISTAMI I TWORZYLI POTĘŻNĄ EUROPĘ. Po 1938 r. zaczęło się MORDOWANIE ŻYDÓW ZDRAJCÓW. Po 1938 r. mordowano Żydów, którzy mieli na łapach krew: ŻYDÓW, NIEMCÓW, ROSJAN, POLAKÓW i innych nacji w mniejszych ilościach.
Z Żydów zdrajców zrobiono męczenników a z Żydów komunistów i komunistów nie Żydów kanalie. Po tym jak się wściekli Żydzi amerykańscy, po zakończeniu działań militarnych wynika, że Żydom zdrajcom nie udało się przejąć władzy nad ZSRR. Amerykański Żyd Bernard Baruch wypowiedział zimną wojnę i kazał opracować plan DROPSHOT.

pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

Mordowanie Żydów komunistów i mordowanie Żydów zdrajców spowodowało też wymordowanie Żydów, którzy nie byli komunistami lub zdrajcami.
Hamerlik rozumiesz, Żydzi niemieccy stworzyli ZSRR a w 1937 r. inni Żydzi próbowali go im odbić.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik rozumiesz, Żydzi niemieccy stworzyli ZSRR a w 1937 r. inni Żydzi próbowali go im odbić.

Rozumiem, że chore i destrukcjne koncepcje w skali międzynarodowej biorą się z prymitywnej i brutalnej kultury jaka panuje w ludzkich umysłach.

Nie zajmuje się konsekwencjami w postaci zbiorowego szaleństwa lecz podstawami, które do tego szaleństwa zbiorowość prowadzą.

Nie koncertuje uwagi na tym, że ludzie z prymitywnych uczuć chciwości i strachu chcą się mordować lecz na wartościach podstawowych, za którymi stoi rozwój tych uczuć.

Konsekwencje nie są ważne, ważne są przyczyny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Hamerlik rozumiesz, Żydzi niemieccy stworzyli ZSRR a w 1937 r. inni Żydzi próbowali go im >>odbić.

>Rozumiem, że chore i destrukcjne koncepcje w skali międzynarodowej biorą się z prymitywnej i >brutalnej kultury jaka panuje w ludzkich umysłach.
>

Kompletnie nic nie rozumiesz.
O jakich destrukcyjnych koncepcjach bredzisz ??
Zamordowano Żydów, którzy tworzyli potężną Europę.
Wywieziono z Europy Żydów, którzy dla tej potężnej Europy konstruowali bombę atomową.
Z Europy zrobili pobojowisko pełne trupów i ruin. Nasi dziadkowie i ojcowie pomagali bandytom mordować wielkich Europejczyków i załadować im naszych naukowców na statki.
Dzisiaj ich wnukowie chcą za to odszkodowania.
Też uważasz, że należą się nam odszkodowania ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zamordowano Żydów, którzy tworzyli potężną Europę.
>Wywieziono z Europy Żydów, którzy dla tej potężnej Europy konstruowali bombę atomową.
>Z Europy zrobili pobojowisko pełne trupów i ruin. Nasi dziadkowie i ojcowie pomagali bandytom mordować wielkich Europejczyków i załadować im naszych naukowców na statki.
>Dzisiaj ich wnukowie chcą za to odszkodowania.
>Też uważasz, że należą się nam odszkodowania ??

Nie interesuję się tym kto kogo zamordował, kto kogo uwięził, kto kogo nie nanawidzi i kto na kim będzie się mścił.

Nie interesują mnie wizje innych ludzi o tym kto jest dobry a kto zły.

Interesują mnie emocje rozwijające się w ludzkich mózgach i wartości, które za ich rozwojem stoją.

Interesuję się ideologią petajaca ludzkie umysły a nie tym czym tamtym indywiduum, które zostało ideologicznie oprogramowane i wykonuje program zgodnie z własnym przeznaczeniem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Interesuję się ideologią petajaca ludzkie umysły a nie tym czym tamtym indywiduum, które zostało >ideologicznie oprogramowane i wykonuje program zgodnie z własnym przeznaczeniem.
>

Problem masz z tym, że nie potrafisz pozbyć się tego, co od dziecka zassałeś.
Cały czas Tobą pomiata dzieciństwo.
W bajkach zło automatycznie pokonywało zło. Ci co byli po stronie dobra, automatycznie stawali się wielcy. Cały czas dzielisz wszystko na pół i narzucasz nam, kto i co jest dobre.
Jeżeli ktoś przyłączy się do Ciebie, to zginie nasycając potwora. Straci poczucie zagrożenia i będzie wegetował licząc na łaskę i nagrodę, za to, że jest "dobry".
Nie będzie się doskonalił i walczył o swoją przyszłość. Będzie nawozem dla innych. Jego potomkowie będą tak samo jak on, czapkować i liczyć na czyjąś litość.
Jakbyś się czymś interesował, to na pewno przeczytałbyś choć jedną książkę i znał przynajmniej jedno nazwisko osoby, którą byś nam polecał.
Masz bardzo małą wiedzę a wszsytko sortujesz na dwie strony, jedną z napisem DOBE a drugą z napisem ZŁE.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeżeli ktoś przyłączy się do Ciebie, to zginie nasycając potwora. Straci poczucie zagrożenia i będzie wegetował licząc na łaskę i nagrodę, za to, że jest "dobry".

Tak, tak, 1000 bomb atomowych zapewni wam świetlaną przyszłość, czego swym małym rozumem nie mogę pojąć i przez to nie przyłączam się do ataków rakietowych na rozdzielnie elektryczne.

Wolę jednak iść swoją drogą czapkowania i zgniłych kompromisów niż uczestniczyć w waszym zwierzyńcu, w którym stosunki są bardzo zbliżone do tych w dżungli.

Nazwiska przodków opętanych prymitywnymi ideologiami i nienawiścią nie pomogą.

Wskazując konkretnych przodków mógłbym kogoś wprowadzić na minę opętania jego umysłu memami takiej osoby.

Trzeba uważać co się czyta, by nie dać się uwieść destrukcyjnym treściom "dobrych" ludzi, których uczucia prowadzą do wojny atomowej i zamiany ziemi w pustynię.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Tak, tak, 1000 bomb atomowych zapewni wam świetlaną przyszłość,



Te tysiąc bomb atomowych pilnuje naszych naukowców, których efekty pracy będą dla was groźniejsze jak te tysiąc bomb. Na zdjęciu powyżej masz zawody w bieganiu robotów humanoidalnych w CHINACH.
Wasz zasób roboli, używany przez kilka korporacji kapitalistów, zostanie pozbawiony środków do życia po tym, jak nasze roboty obniżą koszty produkcji a to się przełoży na niskie ceny.
Będziesz stał pod bramą fabryki, z burczącym z głodu brzuchem i błagał o pracę.
A na bramie będzie napis: przyjmujemy tylko tych, co w ciągu minuty zrobią milion operacji za dwa centy. Chińskie roboty pracują dla chińskiej wspólnoty. W "demokratycznym" i "wolnym" obszarze okupowanym przez NATO, roboty są własnością kilku korporacji.
Hamerlik, Twoje dzieci i wnuki polegną walcząc z naszymi robotami.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, Twoje dzieci i wnuki polegną walcząc z naszymi robotami.

Roboty wykonują w zasadzie wiersze poleceń programistów, a te biorą się z emocji jakie panują w ich umysłach.

Nie wierzę, żeby rozwinięci programiści dali się ponieść ślepo popędowi walki i zabijania.

Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby takie destrukcyjne popędy były skuteczne hamowane przez wyższe emocje.

Twój umysł jest opętany wizją wojny i gdyby się na nim oprzeć mielibyśmy na pewno wojnę.

Nie przyłoże palca do produkcji bomb atomowych, nikomu na to nie pozwolę ani nie dam mu do tego prawa.

Jeśli to będzie oznaczać dla mnie niewolnictwo wśród prymitywnych istot to trudno. Nie zniżę się do ich poziomu.

Mam w dupie wasze wizje wojny i przygotowania do niej. Z moją pomocą jej nie wywołacie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Mam w dupie wasze wizje wojny i przygotowania do niej. Z moją pomocą jej nie wywołacie.
>

www.youtube.com/watch?v=MbwDONZnUqM

4915 wyświetleń 8 godzin temu WARSZAWA

Czy to największy wstyd UE? Bruksela kłania się Chinom, doprowadzając Trump do szału!

My wojny nie wywołujemy.
Po co ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>My wojny nie wywołujemy.
>Po co ??

No i tak trzymać.
Rozwój współpracy jest raczej dumą i wstawaniem z kolan.

Grunt żeby ta współpraca była korzystna dla dwóch stron i nie prowadziła do dominacji jednej nad drugą.

To jest zdecydowanie lepsze od produkcji bomb atomowych i innej broni masowego rażenia.

Dzięki temu będzie można się najeść i wypełnić krwiobieg nową krwią a nie krwi się pozbyć przez rozszarpane naczynia.

Szkoda, że Ruscy tego nie czają, bo czają bardziej kiedy ich wyrzutnie rakietowe jeżdżą po placu czerwonym.

Czują wtedy pewnie podnietę, że każdego mogą rakietami zabić, jak zechcą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-04-2025 16:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>NATO planuje by jej członkiem stała się Ukraina, Gruzja, Azerbejdżan, Kazachstan, wszendzie ma byc NATO, Finlandia, Szwecja, które niedawno wstąpiły i Japonia też będzie w NATO i Grenlandia. Rosja otoczona z każdej strony, gdy będzie ranna wybuchnie wojna światowa, atomowa (niedźwiedź nigdy nie atakuje bez powodu, chyba że czuje sie zagrożony (otoczony przez agresywne NATO) lub ranny
>>KTO TU JEST AGRESOREM?
>Ciekawe dlaczego te wszystkie narody nie pragną sojuszu z Rosjanami,
pragną ale nie mogą bo ich usazyd zamorduje, było wiele przewrotów w krajach które chciały zbliżenia z Rosją, zostali zamordowani, na samego Castro zoorganizowali 87 zamachów, patrz CIA i przewroty w krajach (gooogle), czy choćby majdan na Ukrainie, podobnie w Gruzjii, albo izolowani jak Wenezuela, Kuba (jakbym chciał wysłac coś na Kube to nie mogę, pan świata nie pozwala i już, kiedyś w Polsce zepsuła się ciężarówka obywatela Iranu, nie mozna było jej naprawić bo nasz pan nie pozwala) trzeba wiedzieć że usazyd jest panem świata, ma 1000 baz wojskowych wszędzie tylko nie we własnym kraju, to nie ma dziwnw że każdy chce miec ochrone największego mordercy, ale ja się go nie boje

>Dzięki okrągły ale jakoś Ci nie wierzę w zbawienie przez Ruskich.
jakbym miał emigrować to na Białoruś lub Rosja

>Tu przynajmniej nikt Cię nie uwięzi w obozie pracy za twoje myśli, żeby zmęczeniem i ciągły zagrożeniem egzystencji złamać Ci psyche.
10 x więcej więźniów ma usazyd, tam policja zabija za kolor skóry, jeszcze 50 lat temu była segregacja rasowa

>Rosjanie to bardzo agresywny naród i nigdy nie wolno im ufać. Zawsze trzeba się zabezpieczać przed tymi ludźmi, bo zaatakują jak drapieżniki, kiedy tylko wyczują jakąkolwiek słabość.
a spytaj się tam gdzie jesteś w Afryce, czy wolą Rosjan czy Polaków albo usazyda

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
26-04-2025 17:45 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>jakbym miał emigrować to na Białoruś lub Rosja
>


kresy.pl/w(*)odczas-walki-po-stronie-rosji/

Amerykanin Michael Gloss, zidentyfikowany jako syn zastępcy dyrektora CIA, został zabity w 2024 r. na wschodzie Ukrainy, gdy walczył na zlecenie rosyjskiej armii. Śledztwo ujawnia, że politycznie utożsamiał się z Demokratami.
Michael Alexander Gloss, 21-letni syn wysokiej rangą funkcjonariuszki CIA, zginął 4 kwietnia 2024 r. na wschodzie Ukrainy, walcząc po stronie Rosji. Informację o jego śmierci ujawniło śledztwo rosyjskiego portalu Important Stories, a potwierdził ją ojciec, Larry Gloss.


Niesamowite, syn zastępcy dyrektora CIA walczył po stronie tych, na których napadło CIA.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niesamowite, syn zastępcy dyrektora CIA walczył po stronie tych, na których napadło CIA.

Jest pełno ludzi, którzy zmieniają stronę, po której walczą na wojnie.

Raz podróżowałem z Syryjczykiem, który opowiadał, że kilka razy zmieniał stronę, zależało kto płacił więcej i oferował lepsze wyposażenie, jak również kto okresowo zwyciężał a kto przegrywał.

Czy to znaczy, że Ameryka jest zła a Rosja dobra?

Bzdura!

Szkoda, że kolejny człowiek wskutek opętania umarł ale znaczenie jego śmieci wskazujące na dobrych i złych mam kompletnie w dupie.

Przykro mi ale jego śmierć znaczy tyle co nic. Umarł bez sensu wskutek zbiorowego popędu do walki, który opanował prymitywne umysły.

Sam nigdy nie poszedłbym na wojnę ani po stronie ani Rosji po stronie Ameryki. Wątpię też żebym poszedłbym na wojnę po stronie Polski bez względu na to, komu co tam się jawi w psyche w kwestii polskości.

Nie jestem po prostu ma tyle prymitywnym zwierzęciem, żeby rozrywać sobie tętnice z innym w amoku walki, jaki towarzyszy psom łańcuchowym, po zerwaniu się jednego z budy.

Może psy tego potrzebują, bo taką mają konstrukcję psychiczną ale ja nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-04-2025 20:18 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Sam nigdy nie poszedłbym na wojnę

Na wojnę się nie idzie, wojnę przyniosą do Ciebie ci, co na nich głosowałeś w jawnych wyborach.
Nagle okaże się, że za płotem stoi ktoś i celuje do Twoich dzieci.
Co zrobisz ?? Powiesz ja się w tą wojnę nie bawię ??
Nie rozumiesz co to jest wojna, ile lat trwa przygotowanie jej finansowania, ustalenia wartych do zdobycia łupów, wyszkolenia agentur i opracowanie propagandy.
27-04-2025 16:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>NATO planuje by jej członkiem stała się Ukraina, Gruzja, Azerbejdżan, Kazachstan, wszendzie ma byc NATO, Finlandia, Szwecja, które niedawno wstąpiły i Japonia też będzie w NATO i Grenlandia.
>>KTO TU JEST AGRESOREM?
>Ciekawe dlaczego te wszystkie narody nie pragną sojuszu z Rosjanami
dzisiaj wszystkie narody pragną sojusz z komunistyczną partią chin, w tym Ja, wiesz czym to grozi? embargiem usazyda a więc bieda, tylko on produkuje za darmo $, a bez nich nic nie funkcjonuje, poza tym ma cały system bankowy i 1000 baz rozlokowanych w newralchicznych miejscach np kanał Panamski, Sueski, wszystkie strategiczne ciśniny

4 czerwca 1989 w Chinach na placu Tiananmen armia wjechała czołgami dokonując masakry kilku tysięcy studentów. Jestem pewien że maczał tam palce usazyd wykorzystując naiwnych studentów (wiadomo, w imię naszej wiary: WOLNOŚĆ, INDYWIDUALIZM, WŁASNOŚĆ) celem dokonania przewrotu, tak jak w Kijowie
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>dzisiaj wszystkie narody pragną sojusz z komunistyczną partią chin, w tym Ja,

Ja tego nie pragnę albowiem domyślam się czym się święci władza centralna i centralne sterowanie.

Nie jestem trybem w maszynie, żeby tak żyć, jeść na rozkaz i na rozkaz kłaść się spać.

Nie wierzę w zwycięstwo komunizmu nad prywatą. Ludzie są bardzo różni i potrzebują przestrzeni do ekspresji swojej różnorodności.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem prywaty, publicznie jawnej i opodatkowanej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Jestem właśnie na wyspie Ile de Goree przez którą przechodził handel niewolnikami z Afryki do Europy i Ameryki. Rozumiem do czego może prowadzić niekontrolowana prywata. Oglądałem miejsca po wyjściu, z których niewolnicy skakali do oceny i się topili z łańcuchami, bo lepsza śmierć niż niewolnictwo.

Ale w żaden system centralny, w którym władza wybiera się sama bez żadnej kontroli podwładnych nie wchodzę.

Także budujecie komunę ale beze mnie.
Ja jestem gorącym zwolennikiem moralnego kapitalizmu, w którym żaden człowiek nie będzie niewolnikiem a co najwyżej podwładnym przywódcy dbającego o jego dobrobyt i rozwój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-04-2025 17:31 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Ja jestem gorącym zwolennikiem moralnego kapitalizmu, w którym żaden człowiek nie będzie niewolnikiem a co najwyżej podwładnym przywódcy dbającego o jego dobrobyt i rozwój.
>

Kiedy opuścisz przedszkole ??
Kapitalista nie będzie dbał o swoje zyski, tylko zwiększał koszty, by komuś zrobić dobrze??
Czy wiesz, kto i ile wywiózł ludzi z Afryki, ile dowiózł do Ameryk i za ile ich sprzedał ???
Już kapitaliści ściągają do siebie roboty z Chin i mają gdzieś, czyjś dobrobyt i rozwój.
Potrzebne im jest mięso armatnie do użycia w wojnach z konkurencją. Kapitalizm ma za dużo roboli i zacznie się wycie głodnego zasobu.
Musisz wykorzystać głodny zasób i mu stworzyć wizję koryta. Za raz po drugim "wyzwoleniu" mieliśmy polskich kapitalistów, którzy obiecali pracę na Zachodzie i pobierali zaliczki.
Koło mnie taki polski kapitalista mieszkał. W nocy wychodził z domu a auto trzymał 500 m dalej.
Hamerlik przypominasz zająca, ktróy zachwyca się wilkami.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kiedy opuścisz przedszkole ??
>Kapitalista nie będzie dbał o swoje zyski, tylko zwiększał koszty, by komuś zrobić dobrze??

Wcale nie twierdzę, że zrobi to dobrowolnie, bez żadnej kontroli. Twierdzę wprost przeciwnie, że wolny od wszelkiej kontroli rozwinie się patologicznie i zacznie niszczyć ludzi i życie wokół siebie.

Stąd też mój postulat publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratycznego podatku wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki oraz państwowego pieniądza wolnego od prywatnej lichwy.

W każdym człowieku jest zło i dobro, rozwój i destrukcja. Od warunków otoczenia zależy co się w człowieku uruchomi.

Mówię o takich warunkach społecznych, w których kapitalista zostanie wykorzystany przez ogół do organizacji.

Namiastka władzy w zamiast za dobrobyt podwładnych.

A jeśli uruchomi się u niego pasożytnicza natura to zostanie rozpoznany i zdegradowany do braku jakiejkolwiek pozycji w społeczeństwie.

>Czy wiesz, kto i ile wywiózł ludzi z Afryki, ile dowiózł do Ameryk i za ile ich sprzedał ???

Tu strażnikami czarnych było czarni i jak to mi wyjaśniano, nie mieli wyboru, bo alternatywą dla roli strażnika była rola niewolnika.

Nie wierzę w brak wyboru, wierzę za to w sterownie umysłu przez strach i inne negatywne emocje.

Każdy moralny człowiek ma obowiązek rozwinąć w sobie takie emocje, ktore opanują jego strach i każdy jest samodzielnie za to odpowiedzialny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kiedy opuścisz przedszkole ??

Ten film z pewnością Ci się spodoba.

vm.tiktok.com/ZNd2qVM6j/

Przypomina mi o drugim prawie podstawowym obok prawa do prawdy - to prawo do pokoju

W moim świecie przestawieni na filmie ludzie będą bandytami i jak bandyci traktowani.

Każdy człowiek ma niepodważalne prawo do odmowy walki. Ktokolwiek zechce to prawo kwestionować tego społeczeństwo winno odrzucić i izolować jako jednostkę patologiczną.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-04-2025 17:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dzisiaj wszystkie narody pragną sojusz z komunistyczną partią chin, w tym Ja,
>Ja tego nie pragnę, domyślam się czym się święci władza centralna i centralne sterowanie.
Chiny w przeciwieństwie do usazyda nie sa imperialne
Podróżujesz po Afryce, tam pewnie więcej widac ich dzieł niż w Europie

> Ludzie są bardzo różni
jesteśmy tacy sami, to co pragniesz zależy od MEM-ów którym raczyły cie usazyd, innych nie mamy

>Jestem zdecydowanym zwolennikiem prywaty,
wdrukowany MEM przez usazyda, prywata to niewolnictwo

>Jestem właśnie na wyspie Ile de Goree przez którą przechodził handel niewolnikami z Afryki do Europy i Ameryki.
czysty kapitalizm, reszta to propaganda, psy kapitalizmu np korwin czy balcerowicz Zobacz źródło o usazydzie www.youtube.com/watch?v=4nJspLDpyu4 pan świata, który całemu światu mówi co dobre a co złe (komunizm), gdyby nie on nawet byś o tym nie wiedział

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wdrukowany MEM przez usazyda, prywata to niewolnictwo

Amerykanie nie są dla mnie żadnym autorytetem. To agresywny naród, który chce pochłonąć wszystko.

Kiedy słyszę wypowiedzi na temat dobra i zła amerykańskich polityków to pierwsza moja myśl jest taka, że należy przyjąć, iż jest dokładnie na odwrót, a wypowiedź jest tylko po to, żeby zmanipulować cudze umysły.

Nie lubię Ameryki i nie wybieram się do niej podobnie jak do Rosji. Nie lubię tych dwóch brutalnych i chciwych narodów. Nie mam tam czego szukać. Nie chcę poznać tych ludzi bardziej niż już znam.

Chętnie wybrałbym się za to do Chin.
Podoba mi się ich powściągliwość i koncentracja na rozwoju.
Ich jestem ciekawy i wydaje mi sie, że można tym ludziom ufać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-04-2025 19:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wdrukowany MEM przez usazyda, prywata to niewolnictwo
>Amerykanie nie są dla mnie żadnym autorytetem.
wszystko co nas otacza jest amerykanskie, idee, nauki społeczne, przyrodnicze, filozoficzne, film, muzyka, wszystko
nawet jak to bedzie polski film to na licencji usazyda albo inspiracji. Nie mamy nic naszego. NIC, jesteśmy kalką zaszczepionych nam myslosfery (MEM) usażyda, znaczy tego jak on chce byśmy myśleli, bo on w istocie mysli inaczej

>Chętnie wybrałbym się za to do Chin.
ja do Rosji, od 30 lat o tym marzyłem
wtedy miałem wize do USA, ale nie pojechałem

>Podoba mi się ich powściągliwość i koncentracja na rozwoju.
azjaci sa niesamowici, podoba się, że na emigracji zawsze trzymają się razem, jak żydzi, ich nauki spoleczne mogłyby byc dla nas interesujące
być może tam gdzie podróżujesz spotkasz chińska dzielnicę, zajmują się głównie biznesem

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>Chętnie wybrałbym się za to do Chin.
>Podoba mi się ich powściągliwość i koncentracja na rozwoju.
>Ich jestem ciekawy i wydaje mi sie, że można tym ludziom ufać.
>

www.youtube.com/watch?v=YJpXfCIutgQ

TRZEBA ZAŁOŻYĆ ZE CHINY NAS OSZUKAJĄ!

www.youtube.com/watch?v=EhObUV_-uAc

CAŁOŚĆ ROZMOWY O CHINACH.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>TRZEBA ZAŁOŻYĆ ZE CHINY NAS OSZUKAJĄ!

To trzeba zakładać akurat wobec każdego czlwieka i traktować każdego jak oszusta.

Tylko takie traktowanie i nieustanna kontrola mogą spowodować, że człowiek zachowa się uczciwie.

Stąd zresztą mój postulat publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą opisującej wszelką własność prywatną w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Ludzie to naturalni złodzieje, którzy uruchomią się natychmiast, gdy pojawi się tylko odpowiednia okazja. Do zaistnienia okazji nie wolno dopuścić.

Wiele osób wychowało się na złodziejstwie i to stało się dla nich normalne. Na pewno będą cierpieć kiedy warunki tak się zmienią, że nie będzie sposobu okraść innych.

Zresztą Ci ludzie nie działają sami, wokoło pełno ideologów złodziejstwa, które dostają działkę za głoszenie ideologii, wg której kraść jest dobrze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>
>Wiele osób wychowało się na złodziejstwie i to stało się dla nich normalne. Na pewno będą cierpieć kiedy warunki tak się zmienią, że nie będzie sposobu okraść innych.
>

CIA stworzyła tzw. solidarność w Polsce i kto tam się zgłosił pierwszy ??
Złodzieje i paserzy rozkradający Polskę, ci co im się uroiło, że za mało od Polski dostali, funkcjonariusze Watykanu, którzy od początku opracowania przez Żydów niemeickich komunizmu, wypowiedzieli mu wojnę, schizofrenicy z megalomanią szukający kogoś, kto ich będzie poklepywał i awansował.
Z tej patologii CIA zrobiła "polskich" "patriotów" i dla nich stworzyła demokratcyzny "parlament".
Feudalna patologia umysłowa została przekonana, że jest wielka i jak będzie rządzić Polską, to ta ich Polska, też będzie wielka. Wiadomo jak takie rządzenie się skończy, dlatego, żeby prawda nie wyszła na wierzch, wstawiono im wrogów, którzy mają być przyczyną wszystkich ich nieszczęść. Na złodziejach rozkradających Polskę polskojęzyczne władze wieszają medale i płacą za filmy robiące z nich patriotów i kolejnych "wielkich" Polaków. Poeci piszą o nich wiersze, pisarze i "dziennikarze" śledczy wymyślają dla nich akcje, w których pokonali "złych" Polaków.
CIA sypnęła dolarami, które przykleiły się do łap złodziei i sprzedawczyków i tak powstały "elity" "demokratcyznej" Polski i miliony żądnych, do dostania się do "demokratycznej" władzy.

Przypominam, że 28 kwietnia 1947 r. rozpoczęto akcję WISŁA.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Feudalna patologia umysłowa została przekonana, że jest wielka

Tu gdzie jestem istnieją potężnie różnice społeczne.

Spałem w miejscach, w których posiadać materac, na którym można się położyć, coś do zjedzenia ze wspólnej miski i czystą wodę jest oznaką dobrobytu ale również w komfortowych apartamentach z łazienką, klimatyzacją i wieloosobową obsługą.

Dla wszystkich te różnice społeczne są normalne. Nikt z ich powodu wyraźnie dla mnie nie protestuje. Nie widzę tu nawet w ludziach złości z tego powodu.

Jakiś cudem ludzkie umysły są do tego przyzwyczajone.

Dla mnie różnice społeczne w UE są systemowym złodziejstwem i oznaką potężnej wrogości człowieka do człowieka a co dopiero te tu.

Nie rozumem naszego gatunku, zresztą też nie czuję się jego częścią.

Panująca na świecie "normalność" homo sapiens mocno mnie odpycha, kojarzy mi się bardzo z innymi gatunkami zwierząt.

Złodziejstwo, wzajemna agresja, manipulacja wyzysk i wyniszczenie są wszechobecne we współczesnych instynktach homo sapiens.

Chciałem napisać w cywilizacji ale zrobiło mi się niedobrze, więc wolę pisać o zwierzęcych instynktach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-05-2025 13:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ludzie to naturalni złodzieje, którzy uruchomią się natychmiast, gdy pojawi się tylko odpowiednia okazja.
takie sa nasze ustawienia fabryczne, w raju nie było własnosci, wszystko było wspólne (komunistyczne )

>Do zaistnienia okazji nie wolno dopuścić.
wprost przeciwnie, trzeba do niej dążyć

>Wiele osób wychowało się na złodziejstwie i to stało się dla nich normalne.
bo to jest normalne (na poziomie wody, jabłka, kury, krowy, tak żyli cyganie , współcześni łowcy-zbieracze)

jakbym miał dzieci, nauczyłbym je kraść, by przeżyć (widmo wojny usazyda krąży po świecie)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jakbym miał dzieci, nauczyłbym je kraść, by przeżyć (widmo wojny usazyda krąży po świecie)

Widziałem raz film, który opowiadał o afrykańskiej rodzinie, która z uporem maniaków orala nieurodzajne poletko, żeby z niego zebrać choć tyle kukurydzy, żeby jakoś przetrwać do następnego roku, jedząc tylko raz dziennie.

W któryms momencie ojciec wraz z innymi mężczyznami pojechał protestować przeciwko rządowi, który nie ma dla nich żadnego rozwiązania na przetrwanie.

W czasie kiedy go nie było, bo został zatrzymany za protest przeciwko jedynie słusznej władzy, przyszedł inny nieznany mężczyzna i ukradł rodzinie całą kukurydzę, oczekując wdzięczności za to, że zabiera im tylko kukurydzę a nie zycie, choć ta kradzież oznaczała śmierć tyle, że rozłożoną w czasie.

Naprawdę uczyłbys swoje dzieci zabijania innych żeby się najeść?

Albo jeszcze lepiej żeby pokazać się, ze złotymi klamkami?

Twoje wypowiedzi są często nieprzemyślane.

Skoro inni kradną to Ty też zaczniesz?

Dlaczego nie masz dzieci?
Nie mogłeś czy Ci się nie chciało, bo dzieci przeszkadzają w zajmowaniu się tylko sobą?

Kto będzie Cię karmił i wspierał jak nie będziesz miał siły?
Moje dzieci?
Bez sensu!

Każdy powinien mieć obowiązek urodzenia i wychowania dzieci, nieważne że boli i nie ma czasu na alkohol i imprezy, o ile chce żyć w społeczeństwie.

Wizje bezdzietnych "ekologów", którzy potrafią myśleć tylko o sobie, o tym jacy są dobrzy, słuszni i wartościowi przez to, że popiją drinki podczas pobytów all inclusive i młócą puste słowa powinny być zakazane.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-05-2025 16:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Naprawdę uczyłbys swoje dzieci zabijania innych żeby się najeść?
w raju nie zabijaliśmy się nawzajem, wtedy był cały świat do zdobycia
w naturze człowieka jest kradzież, widzisz drzewo pełne czereśni, kradniesz jej owoce, widzisz zająca, łapiesz go
w przyrodzie wszystko jest kradzieżą?

>Skoro inni kradną to Ty też zaczniesz?
w rodzinie własnosć jest nienaturalna, podobnie było w raju, taka nasza natura, bierzesz wszystko co chcesz/ potrzebujesz

>Dlaczego nie masz dzieci?
nic mi się nie chciało, nawet pójść do lekarza, żeby się zbadać, i tak zostało. Energi dodaję sobie alkoholem.
dlatego dobrze że nie mam dzieci, mogłyby byc podobne do mnie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 17:09 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Widziałem raz film, który opowiadał o afrykańskiej rodzinie, która z uporem maniaków orala >nieurodzajne poletko, żeby z niego zebrać choć tyle kukurydzy, żeby jakoś przetrwać do >następnego roku, jedząc tylko raz dziennie.
>

Widziałem raz film, tylko nie mogę sobie przypomnieć tytułu.
Akcja toczy się w Australii, do której dotarł biały człowiek ze służącym Murzynem.
Biały człowiek miał broń i z Murzynem obserwował okolice.
Wypatrzył na pustyni małą grupkę Aborygenów i zaczął węszyć skąd oni biorą wodę.
Jak ustalił gdzie znajduje się woda to pojechał do miasta i kupił ten teren.
Teren ogrodził i żądał zapłaty za wodę. JAk mu Aborygeni dali kawałek złota, to żądał od nich pokazania miejsca skąd je mają. Złoto było po drugiej stronie pustyni, kilka dni marszu na słońcu. Biały człwoiek wymyślił, że będą iść i po drodze zostawiać zostawiać pojemniki z wodą, potrzebną w drodze powrotnej. Aborygen ich prowadził przez pustynię. Słońce nie osłabiało go z sił. Jak dotarli na miejsce to biały człowiek oszalał widząc złoto. Po pewnym czasie zorientował się, że nie ma Aborygena. Nabrał złota i kazał je Murzynowi nieść. Jak dotarli do zostawionego pojemnika z wodą to okazało się, że w nim nie ma wody. Aborygen wylał wodę z pojemników i zmylił ślady. Biały człowiek, wysługujący się Murzynem, umarł z pragnienia na pustyni.
Taka jest natura białego człwoieka.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Podróżujesz po Afryce, tam pewnie więcej widac ich dzieł niż w Europie

W Afryce niestety panuje przekonanie, że co złe to pochodzi z Europy.

Znów to myślenie, że wystarczy się kogoś tam pozbyć, uwolnić od niego, uniezależnić i będzie wspaniale.

Nie wierzę w tę wspaniałość ani tu ani w Polsce ani w Europie. To nie jest takie proste.

Dlatego sam myślę raczej o zgniłym kompromisie niż o budowie nowej bomby atomowej.

Trzeba się jakoś dogadać, mimo wszystko.
Przestać rozumować czapkowaniem, klekaniem czy pragnąć zemsty z nienawiści, bo takie myślenie nie zapewni żadnej przyszłości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-04-2025 19:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Podróżujesz po Afryce, tam pewnie więcej widac ich dzieł niż w Europie
>W Afryce niestety panuje przekonanie, że co złe to pochodzi z Europy.
> myślenie, że wystarczy się kogoś tam pozbyć, uwolnić od niego, uniezależnić i będzie wspaniale.
gdyby żyli swoim tempem, sposobem, żyłoby się tam lepiej
mysmy wkroczyli z butami, rozbiliśmy tkanke społeczną, religijną, materialną, bytową, stąd ogromna pustka i bieda

podobnie było w Indiach, to był bardzo bogaty kontynent, weszli Anglicy nastał nasz bóg: INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, z niej bieda, do dzisiaj nie moga z tego wyjść

Japoni nikt nie zajął i bardzo ladnie się rozwijała


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>gdyby żyli swoim tempem, sposobem, żyłoby się tam lepiej

Wciąż Ci powtarzam, że nie zaznasz spokoju i nie będziesz mógł żyć jak chcesz, jeśli tylko istnieje ktoś inny, kto ma w tym niepokoju biznes.

Człowiek dla człowieka jest jak nowa ziemia obiecująca dostęp od nowych owoców, którymi obrodzi.

Jeśli ktoś tylko będzie mógł zrobić z Ciebie swojego niewolnika, to na pewno to zrobi.

Ludzie to nie tylko przyjazne istoty.
Trzeba rozumieć i pamiętać, że inny człowiek jest także rywalem i wrogiem i tak trzeba go traktować.

Jak przyjaciela i wroga jednocześnie.

Nigdy nie wolno zapomnieć, że wroga postawa drugiego człowieka zawsze się uruchomi, to jedynie kwestia czasu.


youtu.be/5VCiU1osa3w
03-05-2025 13:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jeśli ktoś tylko będzie mógł zrobić z Ciebie swojego niewolnika, to na pewno to zrobi.
jeśli jestes: INDYWIDUALNY, WOLNY, WŁASNY, (liberał) to tak, jeśli działasz w wspólnocie jak Żydzi, czy Amisze, to nie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14787 punktów)
>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
Głupiec palnął, ślepiec wpadł w podziw.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
22-04-2025 07:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
>Głupiec
jest takie sito na funkcje papieża, że to najlepszy z najlepszych, najlepszych, najlepszych

>palnął
spontanicznie mówi sie, to co się myśli, kłamać to można "gryząc się w język" lub pisząc

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-04-2025 08:35 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
>>Głupiec
>jest takie sito na funkcje papieża, że to najlepszy z najlepszych, najlepszych, najlepszych
Sito ślepców...
>>palnął
>spontanicznie mówi sie, to co się myśli, kłamać to można "gryząc się w język" lub pisząc
Gdy zostanę prezydentem zakończę tę wojnę w 24 godziny...
Ile są warte spontaniczne wypowiedzi, gdy wygłaszają je ślepcy?

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
22-04-2025 12:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Gdy zostanę prezydentem zakończę tę wojnę w 24 godziny...
>Ile są warte spontaniczne wypowiedzi, gdy wygłaszają je ślepcy?
nie powiedział w które 24 godziny, może jutrzejsze?
Trump spełnia swoje obietnice wyborcze w odróżnieniu od naszych patoelit w tym "100 konkretów na 100 dni"
w 100 dni zrealizowali 6 ze 100 obiecanych konkretów, i tak jest do dzisiaj

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Gdy zostanę prezydentem zakończę tę wojnę w 24 godziny...
>>Ile są warte spontaniczne wypowiedzi, gdy wygłaszają je ślepcy?
>nie powiedział w które 24 godziny, może jutrzejsze?
>Trump spełnia swoje obietnice wyborcze w odróżnieniu od naszych patoelit w tym "100 konkretów na 100 dni"
> w 100 dni zrealizowali 6 ze 100 obiecanych konkretów, i tak jest do dzisiaj
Patoelity obiecywały przeszkadzanie w realizacji 100 konkretów, więc które 6 zrealizowały, ułaskawienie przestępców, blokowanie ambasadorów, zablokowanie ustawy okołobudżetowej...?

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Thoter (6650 punktów)

>jest takie sito na funkcje papieża, że to najlepszy z najlepszych, najlepszych, najlepszych
>

Dzisiaj przypada 155 rocznica urodzin Lenina.
Lenin był żydowskim mesjaszem nowej żydowskiej świeckiej religii.

pl.wikipedia.org/wiki/Mauzoleum_Lenina

Żydzi zbudowali Mauzoleum Lenina.
Dzisiaj Xi Jinping jest papieżem tej żydowskeij religii.
22-04-2025 09:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Dzisiaj przypada 155 rocznica urodzin Lenina.
człowiek jak inne zwierzęta i cała przyroda, powinny się rodzić na wiosnę, to daje kopa do zdobywania swiata, zwycięstwa (hitler ur 20 kwietnia)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żydzi zbudowali Mauzoleum Lenina.
>Dzisiaj Xi Jinping jest papieżem tej żydowskeij religii.

Lepiej zrobiliby miejsce opowiadające jego idee a nie magazyn dla trupa.

Niestety kult jednostki jest potężny na każdym poziomie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Żydzi zbudowali Mauzoleum Lenina.
>>Dzisiaj Xi Jinping jest papieżem tej żydowskeij religii.

>Lepiej zrobiliby miejsce opowiadające jego idee a nie magazyn dla trupa.
>Niestety kult jednostki jest potężny na każdym poziomie.
>

Idee rodzą się jako herezje a umierają jako banały.
To nie jest kult jednostki, tak jak nam się wmawia.
To jest synonim siły, w którą jak uwierzymy zwyciężymy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
> jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło
Czyli niepodjęcie walki przed walką nie chroni?

>zawsze się poddawałem
I co Twój wróg z tym robił?

>uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny
Bo to działa wobec jednostek (choć też tylko do pewnego stopnia), bo niewolnictwo jest nielegalne. Ale już taka Ukraina, jeśli się podda, to utraci suwerenność na rzecz agresora.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
22-04-2025 21:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
>> jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło
>Czyli niepodjęcie walki przed walką nie chroni?
uciekałem , wtedy ale rzadko, gonił mnie aż dogonił, wtedy się poddawałem
to taka agresja chłopięca (męska) czyli rosyjska
tzw zachód, usazyd, praktykuje agresje "kobiecą", bez krwi, walki, taki mamy postep, matriarchat, raj się zbliża

>>zawsze się poddawałem
>I co Twój wróg z tym robił?
był dumny, zadowolony i tylko o to mu chodziło
wilki mają bardzo ostre kły ale nie zdarzyło się by wilk zagryzł wilka

>>uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny
>Bo to działa wobec jednostek (choć też tylko do pewnego stopnia), bo niewolnictwo jest nielegalne. Ale już taka Ukraina, jeśli się podda, to utraci suwerenność na rzecz agresora.
Ukraina nie jest suwerenna, oddała ją w ręce USA i UE
Polska nie jest suwerenna
USA też nie za bardzo

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
>>> jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło
>>Czyli niepodjęcie walki przed walką nie chroni?
>uciekałem
Czyli w którym momencie dochodziło do walki?

>>>zawsze się poddawałem
>>I co Twój wróg z tym robił?
>był dumny, zadowolony i tylko o to mu chodziło
Dla Rosji to mało, bo w polityce idzie o władzę.

>nie zdarzyło się by wilk zagryzł wilka
Ale gatunki walczące na śmierć istnieją.

>>Ukraina, jeśli się podda, to utraci suwerenność na rzecz agresora.
>Ukraina nie jest suwerenna, oddała ją w ręce USA i UE
>Polska nie jest suwerenna
>USA też nie za bardzo
Dosyć, by nie uciekać.
Podobnie jak ten Twój kolo na okrągło Cię poganiający.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
24-04-2025 16:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
>>>> jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło>>Czyli niepodjęcie walki przed walką nie chroni?
>>uciekałem
>Czyli w którym momencie dochodziło do walki?
wtedy (żartuje), mamy jakieś instynktowne mechanizmy, gesty, tak jak wilki, no chyba że chcę walczyć, to wtedy mógłby mnie zabić, nigdy nie dostałem w twarz, tylko kopa, dzisiaj mężczyzn to głównie biją kobiety

>>>>zawsze się poddawałem
>>>I co Twój wróg z tym robił?
>>był dumny, zadowolony i tylko o to mu chodziło
>Dla Rosji to mało, bo w polityce idzie o władzę.
ZSRR w 39r napadło na Finlandię, poddała się, Niemcy napadły na Austrię, Czechy, Francję, poddali się, zrobili słusznie zaoszczędzili miliona śmierci własnych obywateli
prezydent Zelenski nie jest Ukraińcem, Ukrainiec nigdy nie podjąłby walki z Rosją, historia źle go potraktuje za przelaną krew Ukraińców i bratniego kraju, nasilą się antyżydowskie nastroje i antypolskie (zagrzewaliśmy ich do walki, by zabijali jak najwięcej ruskich, podżeganie?)

my spowodowaliśmy Powstanie Warszawskie, ogromna tragedia i niepotrzebne zniszczenia

zwyciężyliśmy w 1 i 2 wś bez walki, a jak walczymy to przegrywamy, tak i Ukraina została nią bez walki, a jak walczy zginie

>>nie zdarzyło się by wilk zagryzł wilka
>Ale gatunki walczące na śmierć istnieją.
szympansy też zabijają szympansy z innego stada, może dlatego że co rok kurczy im sie terytorium zabierane przez człowieka, nie jestem pewien czy taka ich natura, ale nawet, to my jesteśmy na innym poziomie, poza tym różnica genetyczna pomiędzy sąsiednimi grupami szympansów jest większa niż pomiędzy dwoma skrajnymi genetycznie ludźmi na ziemi

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-04-2025 18:42 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>ZSRR w 39r napadło na Finlandię,



Z terenu Finlandii można ostrzeliwać port w Murmańsku i Kanał Białomorski.

Port w Murmańsku rozpoczął rozładunek towarów importowanych 20 grudnia 1941 r., kiedy rozładowano parowiec "Dekabrist", mający na pokładzie około 7000 ton importowanego ładunku. 11 stycznia 1942 r. do Murmańska przybył pierwszy aliancki konwój składający się z 9 statków, w tym parowców Reichskound, Aneroid, Empire Activity, Empire Rickard, Empire Howard, Empire Halley i radziecki parowiec Chernyshevsky. W styczniu port w Murmańsku przyjął dwa kolejne konwoje, w których znalazły się statki "Stary Bolszewik" i "Iżora" Towarzystwa Żeglugowego Murmańska. Obsługa konwojów w porcie odbywała się w trudnych warunkach - ewakuowano większość cennego sprzętu, dźwigów bramowych i pływających, brakowało stałych pracowników, zmobilizowanych na front.
W czasie żeglugi zimowej 1941-1942, która trwała 5,5 miesiąca, gdy w czerwcu zakończył się intensywny transport, do portu przypłynęło 113 statków, obsłużyło 407 385 ton ładunków importowanych i 41 137 ton ładunków eksportowanych. Najwięcej statków przybyło pod banderą angielską i amerykańską. Pływały tam statki pod banderą Panamy, Hondurasu, Danii i Polski. Z przybywających statków wyładowywano czołgi, obrabiarki, pojazdy, surowce wojskowo-strategiczne i żywność. Za granicę wysyłano drewno, apatyt, magnetyt, chrom, wosk, azbest, olej roślinny i futra.
W kwietniu 1942 roku niemieckie samoloty rozpoczęły systematyczne bombardowanie transportów wyładowywanych w Murmańsku; Pod koniec czerwca, w wyniku masowych nalotów, nie tylko port, ale i miasto zostały praktycznie zniszczone.


Dzisiaj Rosji blokuje się transport morski przez Bałtyk i z portu w Murmańsku.
Historia się powtarza.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
>>>>> jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło
>>>>Czyli niepodjęcie walki przed walką nie chroni?
>>>uciekałem
>>Czyli w którym momencie dochodziło do walki?
>wtedy (żartuje)
Kiedy - wtedy. Przynajmniej do rymu.

>>Dla Rosji to mało, bo w polityce idzie o władzę.
>ZSRR w 39r napadło na Finlandię, poddała się, Niemcy napadły na Austrię, Czechy, Francję, poddali się, zrobili słusznie zaoszczędzili miliona śmierci własnych obywateli
Się agresorom okupowanie znudziło i sobie poszli?

>>Ale gatunki walczące na śmierć istnieją.
>[...] my jesteśmy na innym poziomie
Wobec tych Twoich wilków też.

>różnica genetyczna pomiędzy sąsiednimi grupami szympansów jest większa niż pomiędzy dwoma skrajnymi genetycznie ludźmi na ziemi
Bo tak właściwie to być może nawet nie ma żadnych gatunków. Ale to Ty się na gatunek - wilki - powołałeś.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
25-04-2025 13:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
>>>>>> jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło>>>>Czyli niepodjęcie walki przed walką nie chroni?
>>>>uciekałem
>>>Czyli w którym momencie dochodziło do walki?
>>wtedy (żartuje)
>Kiedy - wtedy. Przynajmniej do rymu.
Płacz - to emocje, będące reakcją na strach. stąd łzawienie, szlochanie i łkanie. Płaczące dziecko, czy kobieta zdejmuje agresje z agresora (chyba że to psychopata) i pomaga płaczącej osobie zdjąc stres. Czy zwierzęta płaczą? babcia mówiła że jak prowadziła krowe na spęd to płakała

>>>Dla Rosji to mało, bo w polityce idzie o władzę.
>>ZSRR w 39r napadło na Finlandię, poddała się, Niemcy napadły na Austrię, Czechy, Francję, poddali się, zrobili słusznie zaoszczędzili miliona śmierci własnych obywateli
>Się agresorom okupowanie znudziło i sobie poszli?
podczas zaborów życie 90% Polaków (niewolników) poprawiło się, straciły patoelity, podobnie podczas 2 wś
walczą tylko elity pomiędzy sobą o panowanie nad niewolnikami, w średniowieczu było sprawiedliwie bo patoelity (rycerze) walczyli pomiędzy sobą, dziś uciekaja, każą walczyć nam, swoim niewolnikom (dostałem przydział)

jeśli Ukraina się podda, kto straci? na pewno nie dolne 90% społeczeństwa

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>podczas zaborów życie 90% Polaków (niewolników) poprawiło się, straciły patoelity, podobnie >podczas 2 wś
>


Anglosasi użyli do napaści na polską inteligencję biedoty, która awansowała dzięki komunizmowi materialnie i intelektualnie. Biedak nie rozumie czy jest wolny czy bogaty. Można mu nawet wmówić, że rządzi.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>podczas zaborów życie 90% Polaków (niewolników) poprawiło się
Dzięki postępowi technologicznemu życie poprawia się cały czas.

>walczą tylko elity pomiędzy sobą o panowanie nad niewolnikami
Akurat ta walka obywa się bez konfliktu zbrojnego.

>jeśli Ukraina się podda, kto straci?
Uważasz, że Rosja?

>na pewno nie dolne 90% społeczeństwa
A jakbyś Ty z tym swoim kolesiem wygrał, to straciłbyś?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
Thoter (6650 punktów)

>Dzięki postępowi technologicznemu życie poprawia się cały czas.

Koniom postęp technologiczny też poprawił życie, tylko ich ilość drastycznie zmalała.
Z tą ilością jest teraz problem u człowieka.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Dzięki postępowi technologicznemu życie poprawia się cały czas.
>Koniom postęp technologiczny też poprawił życie, tylko ich ilość drastycznie zmalała.
Wzrost populacji nie osobnikowi sprzyja, a jej spadek dopiero ostatnim bez pary wadzi.

>Z tą ilością jest teraz problem u człowieka.
Nas może być też 'mało do pieczenia chleba'.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
26-04-2025 10:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>podczas zaborów życie 90% Polaków (niewolników) poprawiło się
>Dzięki postępowi technologicznemu życie poprawia się cały czas.
źródło postepu jest jedno, ropa (nie wymyśliła go, nie wynalazła, zadna elita, która twierdzi że bez niej nie byłoby postepu- bzdura)
1 litr ropy to odpowiednik pracy 10 mężczyzn przez 10 godzin np taki kombajn w jednostce czasu pracy zastepuje 100 chłopek czy koparka, wydłubie z 1 ltra oleju dziurę która zajmnie 100 chłopom machania szpadlami

>>walczą tylko elity pomiędzy sobą o panowanie nad niewolnikami
>Akurat ta walka obywa się bez konfliktu zbrojnego.
w bitwie pod Grunwaldem starły się elity Polskie z elitami zakonu, to tak jakby na dzisiaj wyznaczyć uklepaną ziemię, gdzie elity Rosyjskie (prezydent, rząd, magnaci, wpływowi intelektualiści) starli się bezpośrednio z elitami Ukrainskimi, fizycznie, twarz w twarz

z kolei brak konfliktu pomiędzy patoelitami a ich niewolnikami wynika z programowania społecznego niewolników, od żłobka, przedszkola, szkoły, pracy, przeznaczonym nam niewolnikom bogiem jest liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ) co wyklucza bunt (podobnie działa inny bóg KK)

>>jeśli Ukraina się podda, kto straci?
>Uważasz, że Rosja?
Rosja straciła (miało być jak zajęcie Krymu, bezkrwawo)
stracimy też my Polacy, 5% PKB na zbrojenia to 40% budżetu, a więc zabraknie na wszystko, stracimy tez my Słowianie, my biali, zyskają Azjaci, Afryka, (gdzie dwuch się bije tam 3 korzysta)

winny wojny na Ukrainie jest usazyd, tłumaczą to słowa papieża "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
27-04-2025 00:33 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>podczas zaborów życie 90% Polaków (niewolników) poprawiło się
>>Dzięki postępowi technologicznemu życie poprawia się cały czas.
>źródło postepu jest jedno, ropa
Obecnie.

>>>walczą tylko elity pomiędzy sobą o panowanie nad niewolnikami
>>Akurat ta walka obywa się bez konfliktu zbrojnego.
>...brak konfliktu pomiędzy patoelitami a ich niewolnikami wynika z...
Czyli tak.

>>>jeśli Ukraina się podda, kto straci?
>>Uważasz, że Rosja?
>Rosja straciła
Bo Ukraina walczy.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
02-05-2025 10:28 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>jeśli Ukraina się podda, kto straci?
>>>Uważasz, że Rosja?
>>Rosja straciła
>Bo Ukraina walczy.

Jemu chodziło o to, że straciłoby USA, bo Ukraina gdyby się poddała to będzie na powrót w całości w orbicie Moskwy.
Interesy państw międzymorza, nie tylko przez niego, nie są uwzględniane. Nie tylko on trywializuje sprawę, obrazując, że wszystko kręci się między trzema mocarstwami, tak jakby innych podmiotów na mapie nie było.
O co wg Ciebie Ukraina walczy?
02-05-2025 12:36 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>jeśli Ukraina się podda, kto straci?
>>>>Uważasz, że Rosja?
>>>Rosja straciła
>>Bo Ukraina walczy.
>Jemu chodziło o to, że straciłoby USA, bo Ukraina gdyby się poddała to będzie na powrót w całości w orbicie Moskwy.
A mnie się widzi, że on miesza sprawy międzynarodowe ze społecznymi i wymiennie stosuje pojęcia Ukraina i Ukraińcy, kamuflując te swoje niecne sztuczki.

>Interesy państw międzymorza, nie tylko przez niego, nie są uwzględniane. Nie tylko on trywializuje sprawę, obrazując, że wszystko kręci się między trzema mocarstwami, tak jakby innych podmiotów na mapie nie było.
Każda wojna, a szerzej każde zdarzenie, pozwala na snucie jego hipotetycznych dalszych ciągów, ale to pole do popisu dla hobbystów zwanych historykami.

>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
O suwerenność swojego państwa.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
02-05-2025 20:54 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>>Interesy państw międzymorza, nie tylko przez niego, nie są uwzględniane. Nie tylko on trywializuje sprawę, obrazując, że wszystko kręci się między trzema mocarstwami, tak jakby innych podmiotów na mapie nie było.
>Każda wojna, a szerzej każde zdarzenie, pozwala na snucie jego hipotetycznych dalszych ciągów, ale to pole do popisu dla hobbystów zwanych historykami.
Nie jestem historykiem.
Patrzę na historię z perspektywy interakcji między ośrodkami sił. Każdym takim ośrodkiem jest zarówno każde państwo, jak i mocarstwo czy też cesarstwo lub imperium. System, w głównej mierze, kontrolują mocarstwa, i to jest przedmiot mojego zainteresowania.
W odróżnieniu od co niektórych wiem, że na system wpływa więcej mocarstw niż trzy tj. USA, Chiny czy Rosja.
Mam świadomość tego jakie konsekwencje wynikają z prawa do samostanowienia. Moim zdaniem Ukraina ma takie samo prawo jak np. Polska czy Rumunia do wyboru drogi jaką chce podążać. Gdyby w Polsce w Rumunii czy na Ukrainie nie było ludzi o nastawieniu prozachodnim, którzy przekonują do tego resztę narodu, to nie byłoby mowy o obecności sił zachodnich w tych krajach.
Tego właśnie niektórzy nie potrafią przyznać. Wg mnie państwa tzw. międzymorza mają prawo do walki o podmiotowość, o autonomię strategiczną, w oparciu o współpracę z tymi, którzy będą temu asystować w drodze do tego celu. Region leży między Niemcami a Rosją, stąd te kłopoty. Mimo jednak tego udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?

>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>O suwerenność swojego państwa.

Dokładnie.
Wg mnie Polska popełniła błąd nie angażując odpowiednich sił w stępienie banderyzmu na Ukrainie. To już jest dla nas kłopot. Na razie ostrze ukraińskiego nacjonalizmu wymierzone jest w Moskali, a co będzie po wojnie?
Czy nie jest chore to, że my ich wspieramy materialnie i duchowo, a oni kultywują zbrodniarzy, którzy wycięli naszych w pień?
Ktoś może powiedzieć, że ważniejsza jest przyszłość niż przeszłość, i ja też nie jestem zwolennikiem determinizmu historycznego, ale istnieją pewne sprawy, które wymagają uregulowania, by przeszłość nie była ciężarem na sumieniu.
Zamiatanie tego pod dywan tylko pogarsza sprawe.
Thoter (6650 punktów)
> Moim zdaniem Ukraina ma takie samo prawo jak np. Polska czy Rumunia do wyboru drogi jaką chce >podążać. Gdyby w Polsce w Rumunii czy na Ukrainie nie było ludzi o nastawieniu prozachodnim, >którzy przekonują do tego resztę narodu, to nie byłoby mowy o obecności sił zachodnich w tych >krajach.
>

gdyby było taka jak gadasz, to Amerykanie nie musieliby finansować CIA i płatnych morderców.
Polak niczym nie różni się od Afrykanina, który pierwszy raz zobaczył białego człeka obwieszonego świecidełkami. Kacyk sprzedawał swoich rodaków za świecidełka i z nami jest tak samo.
Masz lokajską mentalność i nie zrozumiesz człowieka, który ma ambicje samodzielnie sobie stworzyć warunki do życia i samodzielnie dokonywać wyborów. Nie potrafisz samodzielnie żyć i odpowiadać za siebie. Zakładasz, ze wszsytko co amerykańskie jest najlepsze.

www.youtube.com/watch?v=j8MZ7nqp9Rg

CZESKA REKLAMA OBRAŻAJĄCA POLAKÓW SKANDAL

Polski cwaniaczek nabrał Czecha wciskając mu badziewie mówiąc mu, że to jest amerykańskie.
Z tego wynika, że Czechów też ogłupia amerykańska propaganda.
Będziemy teraz finansować budowę elektrowni atomowej przez amerykańskich cwaniaków.
Ja chciałbym, żeby tym się zajmowali POLSCY eksperci od finansów i od technologii atomowych.
Chciałbym poznać zdanie NASZYCH EKSPERTÓW.
Co ja widzę, amerykańska agentura, która sobie zainstalowaliśmy "demokratyzcnie", wykiwała nas jak małe dziecko. Nikt się temu nie sprzeciwia i domaga się analizy ekspertów.
Czech wymienił swój telefon na "amerykański" a ja mam finansować "amerykańską" elektrownię atomową, poskładaną z chińskich elementów.

businessin(*)lacu-budowy-elektrowni/dgt4m2v

Szykuje się kolejna klapa w Ostrołęce? Media: Amerykanie zejdą z placu budowy

Amerykanie już nas wykiwali na składaniu z chińskich elementów elektrowni w Ostrołęce.
03-05-2025 12:45 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Moim zdaniem Ukraina ma takie samo prawo jak np. Polska czy Rumunia do wyboru drogi jaką chce >podążać. Gdyby w Polsce w Rumunii czy na Ukrainie nie było ludzi o nastawieniu prozachodnim, >którzy przekonują do tego resztę narodu, to nie byłoby mowy o obecności sił zachodnich w tych >krajach.
>>
>gdyby było taka jak gadasz, to Amerykanie nie musieliby finansować CIA i płatnych morderców.
To się nie wyklucza. Tarcia przeciwstawnych sił.
Ja nie odbieram niepodległym państwom samosterowności, redukując przy tym wszystko do woli trzech mocarstw. Dla mnie to absurd.

>Masz lokajską mentalność i nie zrozumiesz człowieka, który ma ambicje samodzielnie sobie stworzyć warunki do życia i samodzielnie dokonywać wyborów. Nie potrafisz samodzielnie żyć i odpowiadać za siebie. Zakładasz, ze wszsytko co amerykańskie jest najlepsze.
Kompletne nieporozumienie.
Gdzie ja twierdzę, że wszystko to co amerykańskie jest najlepsze?
Thoter (6650 punktów)

>Ja nie odbieram niepodległym państwom samosterowności, redukując przy tym wszystko do woli >trzech mocarstw. Dla mnie to absurd.
>

Przecież te "niepodległe" państwa NIE MAJĄ SWOICH ELIT.
W 1937 r. w ZSRR dokonano ludobójstwa. Zamordowano 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej, 111 tysiecy Polaków, 360 tysiecy Rosjan, 42 tysiące Niemców, 10 tysięcy ŻYDÓW, będących u władzy. Tego ludobójstwa dokonali ŻYDZI. Po tym ludobójstwie zjawiła się w ZSRR agentura szkolona w USA.
Agenturą tą kierował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.

ru.wikiped(*)рович

W latach 1934-1938 mieszkał z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Ukończył prywatną szkołę kwakrów Sidwell Friends ( Waszyngton , USA ). Przez rok studiował w Quaker Swarthmore College w Pensylwanii. Następnie studiował na wydziale literatury MIFLI .
W 1941 roku został powołany do czynnej służby wojskowej i skierowany do Wojskowego Instytutu Języków Obcych .
Od 1942 r. - redaktor-tłumacz w Sowieckim Biurze Informacji .
Od października 1944 roku pracował w komisji wspólnej do spraw prowadzenia wojny psychologicznej przeciwko Niemcom , utworzonej na mocy porozumienia ZSRR , USA i Wielkiej Brytanii , z siedzibą w Londynie .
Od 1944 roku służył w służbie dyplomatycznej i został mianowany attaché ambasady ZSRR w Wielkiej Brytanii.


Żydzi niemieccy, którzy stworzyli i kierowali ZSRR i Armię Czerwoną zostali w 1937 roku WYMORDOWANI PRZEZ ŻYDÓW ZDRAJCÓW. Już rok później ZSRR kierowała agentura Żydów amerykańśkich i brytyjskich, Barucha i Rotszilda.
Armia Czerwona stworzona przez Bronsteina i Jakira miała bronić Niemiec i Europy. Bronsteina i Jakira ZAMORDOWALI ŻYDZI: Naum Eitingon i Lew Zacharowicz Mechlis.
Żydów, którzy kierowali propagandą komunistyczną w ZSRR WYMORDOWALI ŻYDZI. 5 października 1938 r. działały już 4 szkoły propagandy antyniemeickiej. Teksty szkalujące Niemców pisał Żyd Ilja Erenburg. Erenburg był też w Norymberdze na procesach, tylko to się ukrywa.
Nie rozumiesz jak świat działa. Żydzi Żydów wymordowali i na Żydów zdrajców szybko przyszła kara. Nie ma wolności, nie ma niepodległości, nie ma prawdy jest tylko interes najsilniejszego.
Chcesz żeby kura z lisem dyskutowała a wilk z zającem ???
Cwaniacy tworzą malutkie państewka, instalują tam swoją agenturę i szczują na upatrzoną ofiarę.
03-05-2025 21:34 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Ja nie odbieram niepodległym państwom samosterowności, redukując przy tym wszystko do woli >>trzech mocarstw. Dla mnie to absurd.
>Przecież te "niepodległe" państwa NIE MAJĄ SWOICH ELIT.
Skąd to twierdzenie?

>Nie rozumiesz jak świat działa.
Wielu rzeczy nie rozumiem, ale przynajmniej staram się myśleć racjonalnie.
Z jakiego punktu widzenia obaj rozpatrujemy sprawę? Bo dla mnie mamy zupełnie różne punkty wyjścia.

>Żydzi Żydów wymordowali i na Żydów zdrajców szybko przyszła kara.
Nikogo poza Żydami nie ma? To jest to racjonalne stanowisko racjonalisty?

>Nie ma wolności, nie ma niepodległości, nie ma prawdy jest tylko interes najsilniejszego.
Nihilizm?
A tak poważnie to wg mnie masz bardzo uproszczony obraz. Hegemon i jego wasale oraz cała reszta do gnębienia. Z tych gnębionych powoli zradza się nowy hegemon, który jeszcze nie wiadomo czy będzie hegemonem, ale wszystko na to wskazuje, pytanie czy z wojną czy bez? Istnieje jeszcze możliwość, że gdzie dwóch się bije tam trzeci skorzysta. Pytanie czy z grona wasali obecnego hegemona czy z grona tej gnębionej reszty?

Ja tak nie patrzę.
Dla mnie porządek międzynarodowy to system wzajemnie oddziałujących na siebie sił, które się równoważą.

pl.wikipedia.org/wiki/Równowaga_sił
Równowaga sił - jedna z podstawowych kategorii analizy i opisu stosunków międzynarodowych. Określa stan, w którym żadne państwo nie góruje nad innymi i nie posiada możliwości podporządkowania sobie innych państw.

Wielobiegunowość (multipolarność)
System złożony z więcej niż dwóch państw: jest najczęściej spotykaną wersją systemów równowagi sił w stosunkach międzynarodowych. Występuje we wszystkich epokach historycznych i kręgach kulturowych. Jego charakterystyczną cechą jest istnienie kilku (co najmniej trzech) elementów, czyli wielkich mocarstw, w podsystemie sterującym. Archetypy systemu wielobiegunowego możemy wskazać już w starożytności[4]. Wielobiegunowa równowaga sił w klasycznym znaczeniu jest złożona z pięciu państw. Przykładem takiego układu może być koncert europejski, istniejący w XIX w. w Europie[5]. Zakłada się, że im większa ilość państw, tym łatwiej o nieporozumienia. Jednak to stwierdzenie można przekształcić na korzyść wielobiegunowości. Mianowicie: "wraz ze wzrostem liczby uczestników zwiększa się liczba interakcji między nimi a tym samym zmniejsza się poziom wzajemnej agresji"[6]. Państwa mogą zwiększyć współpracę między sobą i dążyć do kompromisów dzięki dużej ilości kontaktów
.
04-05-2025 05:13 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Z jakiego punktu widzenia obaj rozpatrujemy sprawę? Bo dla mnie mamy zupełnie różne punkty wyjścia.
>

Ja szukam, szukam i ciągle coś znajduję.
Nie mam wizji i do niej nie szukam wytłumaczenia.
Na podstawie faktów wyciągam samodzielnie wnioski.
NIe jest to żadna teoria spiskowa.
Teraz staram się rozpracować agenturę Bernarda Barucha w III Rzeszy i w ZSRR.
Nie jest to łatwe, tak samo jak nie jest łatwe ustalenie faktów w sprawie wymordowania Żydów rezydentów NKWD przez Żydów. Nikt mi nie pomaga i nie ma do tego chętnych.
Namierzyłem agenta Bernarda Barucha w otoczeniu Stalina, który nazywa się Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский, nie był to Żyd. Jak dojść do innych z nim powiązanych agentów ??
Dlaczego po wymordowaniu oficerów Armii Czerwonej i przejęciu przez Barucha i Rotszilda władzy nad ZSRR doszło do tego, że Baruch wypowiedział zimną wojnę ZSRR i chciał go zniszczyć planem DROPSHOT ?? Ktoś wykiwał Barucha i Rotszilda po tym jak mu Baruch z Rotszildem dostarczył uzbrojenie. Jak komuś dostarcza się broń to trzeba uważać, żeby od niej nie zginąć.
Teraz czytam jak to w końcowym etapie tzw. II WŚ, koło Flensburga, Brytyjczycy chcieli dozbroić resztki ocalałego Wehrmachtu i razem zaatakować Armię Czerwoną. Pół roku wcześniej Brytyjczycy dowozili broń Armii Czerownej.
26 maja 1940 r. rozpoczęła się aliancka ewakuacja wojsk sprzymierzonych z Dunkierki na Wyspy Brytyjskie. Przeprowadzona na szeroką skalę operacja pod kryptonimem "Dynamo", w obliczu okrążenia i pogarszającej się sytuacji frontowej we Francji, pozwoliła uratować przeszło 330 tys. żołnierzy alianckich.
Niemcy mogli ich wystrzelać jak kaczki a tego nie zrobili. Dlaczego ??
Liczyli, że dogadają się z Brytyjczykami i razem pokonają Bernarda Barucha ??
Wciąż szukam nowych faktów w sprawie przejęcia Żydów pracujących z Niemcami nad bombą atomową.
04-05-2025 10:12 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Z jakiego punktu widzenia obaj rozpatrujemy sprawę? Bo dla mnie mamy zupełnie różne punkty wyjścia.
>Ja szukam, szukam i ciągle coś znajduję.
>Nie mam wizji i do niej nie szukam wytłumaczenia.
>Na podstawie faktów wyciągam samodzielnie wnioski.
>NIe jest to żadna teoria spiskowa.

Ja też nie mam wizji, a to co robię to analizowanie zachowań państw. Z grubsza rzecz ujmując nie możesz przeczyć temu, że opierasz się w swoich badaniach na teorii Modelskiego. A ja dla odmiany opieram się na klasycznym realizmie.
Leszek Moczulski mnie zainspirował swoją świetną książką pt. Geopolityka; potęga w czasie i przestrzeni. Polecam.

>Nie jest to łatwe, tak samo jak nie jest łatwe ustalenie faktów w sprawie wymordowania Żydów rezydentów NKWD przez Żydów. Nikt mi nie pomaga i nie ma do tego chętnych.
A nie pomyślałeś by kogoś do tego zachęcić? Jak ktoś zaczyna od tego, że w Norymberdze sądzono porządnych ludzi, to sam wystawia sobie ocenę. W taki sposób chętnych nie znajdziesz.

>Teraz czytam jak to w końcowym etapie tzw. II WŚ, koło Flensburga, Brytyjczycy chcieli dozbroić resztki ocalałego Wehrmachtu i razem zaatakować Armię Czerwoną. Pół roku wcześniej Brytyjczycy dowozili broń Armii Czerownej.

Wg mnie to się wpisuje w szerszy kontekst. Brytyjczycy po prostu myśleli schematem równowagi sił na kontynencie europejskim. Słyszałeś zapewne, że mieli pomysł by "lądować" na bałkanach. Po co?



Dostrzegasz zamiar?
Thoter (6650 punktów)
>to co robię to analizowanie zachowań państw.

Mnie nie interesuje jak się zachowują państwa.
Szukam nazwisk osób którzy: finansują, planują, kierują i wykonują zaplanowane czynności.
W 1937 roku w ZSRR dokonano ludobójstwa. W ZSRR w tym czasie z bronią chodzili Żydzi i ci co z nimi współpracowali. Ustaliłem nazwiska Żydów, którzy kierowali zamordowaniem Lwa Dawidowicza Bronsteina i Iona Jakira, dwóch Żydów, którzy stworzyli ZSRR i Armię Czerwoną.
Ustaliłem nazwisko agenta Bernarda Barucha, który był szkolony w USA i w 1938 r. przybył do pozbawionego władzy i oficerów Armii Czerwonej ZSRR.
Nazywał się Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский. Mam już jakiś punkt zaczepienia. Muszę poznać nazwiska osób, które zamordowano i tych co awansowano. Jak długo żyli ci co ich awansowali i jak skończyli ?? Kto zmarł śmiercią naturalną i coś napisał, muszę odnaleźć.



>Leszek Moczulski mnie zainspirował swoją świetną książką pt. Geopolityka; potęga w czasie i >przestrzeni. Polecam.

Takie książki mnie nie inspirują. Czy tam są nazwiska Barucha, Philipa Sassoona czy Thomasa Harringtona McKittricka ?? Czy są przelewy finansowe ??



>Jak ktoś zaczyna od tego, że w Norymberdze sądzono porządnych ludzi, to sam wystawia sobie >ocenę. W taki sposób chętnych nie znajdziesz.

Ci chętni do niczego się nie nadają. Mają wstawione klapy na oczy i zobaczą tylko to, co im przed gały wstawiono. Po co Żydzi wożą młodzież do obozów koncentracyjnych położonych w Polsce ?? Żydzi chrzczą tak swoje dzieci, wstawiając im klapy na oczy i nienawiść. Hitler mógł być podstawionym agentem. Hitler nie był taki jak go pokazuje propaganda.

www.hertie(*)h-hitlers-campaing-appearances

Wystąpienia Hitlera podczas kampanii wyborczej miały niewielki wpływ na wyniki wyborów

Z Hitlera i Stalina zrobiono nadludzi celem przypisania im tego, czego dziecko by się połapało, że nie mogliby zrobić.
Kiedy Baruch się zorientował, że amerykański Wehrmacht i Armia Czerwona nie będą walczyć ze sobą, rozkazał wymordować oficerów ACz i przejąć ZSRR. Żeby przejęta Armia Czerwona nie miała problemów z przejściem przez Polskę, rozkazał wymordować Polaków. Do tego momentu wszystko jest logiczne. Muszę rozpracować jak Baruch utracił kontrolę nad ZSRR i kazał opracować plan DROPSHOT a potem rozpoczął zimną wojnę. Wpływ na to miała walka o prymat w posiadaniu bomby atomowej.
Trzy osoby biorące udział w przejęciu przez Anglosasów Żydów pracujących w Niemczech nad bombą atomową, wcześniej dostało kasę z nagrody Nobla. Sam to ustaliłem i nie jest to przypadek.

> Brytyjczycy po prostu myśleli schematem równowagi sił na kontynencie europejskim.

Antysemityzm na początku XX wieku to robota BRYTYJCZYKÓW. Powstrzymywali rosnącą potęgę Żydów niemieckich. Brytyjski konsul Bruce Lockhart organizował zamachy na Żydów kierujących zamachem stanu w Rosji w 1917 roku. Brytyjczycy stworzyli Towarzystwo Thule. Jego szef zginął wrzucony do Bosforu przez brytyjskie służby. Roman Battaglia był pierwszym, który rozmawiał z Hessem po wylądowaniu w WB. Ślad po nim też szybko zaginął. "Niepodległą" II RP stworzono do używania do wojny z Żydami niemieckimi. Władze "niepodległej" II RP przystąpiły do wojny z Żydami niemieckimi 22 listopada 1918 roku mordując 150 Żydów we Lwowie.
Przeczytałbym książkę, w której opisano by, jak dzisiaj wyglądałaby Europa, Świat i Polska, gdyby władze "niepodległej" Polski stanęły po stronie niemieckich Żydów i nie dali wykraść Anglosasom naukowców i doprowadzić do wojen.
04-05-2025 17:18 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Takie książki mnie nie inspirują. Czy tam są nazwiska Barucha, Philipa Sassoona czy Thomasa Harringtona McKittricka ?? Czy są przelewy finansowe ??
Nie ma w nich takich informacji, ale są wielce interesujące pod kątem badania układu sił i interesów.
Teraz też czytam godną polecenia książkę Jacka Bartosiaka pt. Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju.

>Żeby przejęta Armia Czerwona nie miała problemów z przejściem przez Polskę, rozkazał wymordować Polaków.

W tej sprawie też mam uznać, że mówisz prawdę bo sam tak ustaliłeś?
Thoter (6650 punktów)

>>Żeby przejęta Armia Czerwona nie miała problemów z przejściem przez Polskę, rozkazał wymordować Polaków.
>W tej sprawie też mam uznać, że mówisz prawdę bo sam tak ustaliłeś?
>

Ja odkrywam nowe FAKTY i to te fakty determinują prawdę.
Armię Czerwoną stworzyli Żydzi niemieccy. "Wielcy" Polacy ze służbami brytyjskimi i Watykanem przeprowadzili akcję wstawiania w szare komórki polskich katolików nienawiści do Żydów i wszystkigo co żydowskie. Już 22 listopada 1918 r. włądze "niepodległej" II RP zorganizowały pogrom Żydów we Lwowie. Katolicy zamordowali 150 Żydów. Dwa tygodnie później brytyjskie służby zorganizowały podobny pogrom Żydów w Holeąovie na Morawach.
W 1937 r. w ZSRR zamordowano 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej. TYm ludobójstwem kierowali ŻYDZI: Lew Zacharowicz Mechlis i Зиновий Маркович Ушаков. Żyda Iona Jakira, który szkolił tych oficerów, zamordowali ŻYDZI. Oficerów ACz szkolili absolwenci berlińskiej Akademii Sztabu Generalnego. Armia Czerwona została pozbawiona kadry oficerskiej a nowe jej dowództwo zmieniło jej cele i zadania. Zamordowano Żydów kierujących komunistyczną propagandą i tu też jest to robota ŻYDÓW. 5 października 1938 roku uruchomiono cztery szkoły propagandy antyniemieckiej, kierownictwa oczywiście sami Żydzi. Teksty szkalujące Niemców pisze znany Żyd Ilja Erenburg. Ta nowa Armia Czerwona ma wyruszyć na Niemcy, gdzie po drodze są polscy "katolicy", którym wstawiono nienawiść do starej Armii Czerwonej. Jak odwrócić nienawiść do starej Armii Czerwonej w miłość do nowej Armii Czerwonej ??
Prościej jest wymordować polskich katolików i to właśnie zrobiono. Zaczęto mordować Polaków umiejacych posługiwać się bronią.
W 1938 r. zjawił się w Moskiwe szkolony w USA Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский. Na 100% powiązany z amerykańskim Żydem Bernardem Baruchem. Po ludobójstwie w ZSRR zaczęła tam chwilowo działać anglosaska agentura. Ustal z kim się kontaktował Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.
Ustal, kogo zamordowali w obronie własnej mordowani uzbrojeni oficerowie Armii Czerwonej.
Żydów, którzy dokonali ludobójstwa w ZSRR w 1937 roku szybko spotkała za to kara.
Myśmy powinni składać hołd wymordowanym Żydom a my hołubimy Żydów, którzy ich mordowali.
Ci Żydzi oprócz krwi Żydów na łapach mają krew: Niemców, Rosjan, Polaków i innych nacji.
Dziecko by to zrozumiało i nie ma innej możliwości jak ta, którą podałem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja odkrywam nowe FAKTY i to te fakty determinują prawdę.

Które wyglądają tak, że Żydzi amerykańscy kontrolujący Amerykę i większość świata są źli a spadkobiercy komunistów sowieckich dobrzy.

Fakt jest taki, że identyfikujesz się ze spadkobiercami sowieckich komunistów i będziesz ich idealizował a twórców amerykańskiego kapitalizmu demonizował.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Ja odkrywam nowe FAKTY i to te fakty determinują prawdę.
>Które wyglądają tak, że Żydzi amerykańscy kontrolujący Amerykę i większość świata są źli a spadkobiercy komunistów sowieckich dobrzy.
>Fakt jest taki, że identyfikujesz się ze spadkobiercami sowieckich komunistów i będziesz ich idealizował a twórców amerykańskiego kapitalizmu demonizował.
>

Dalej nie możesz pojąć prostych spraw.
ZSRR stworzyli ŻYDZI NIEMIECCY z pomocą.
Żydzi niemieccy utrzymali władzę w ZSRR do 1937 roku.
W 1937 roku w ZSRR wymordowano cały aparat władzy cywilnej i wojskowej. Większość to byli Żydzi a wymordowali ich Żydzi. Podałęm nazwiska jednych i drugich.

www.ndr.de(*)n-Cap-Arcona,caparcona100.html

Jedna z największych katastrof morskich w historii wydarzyła się w Zatoce Lubeckiej w ostatnich dniach II wojny światowej . Ponad 7000 osób zginęło 3 maja 1945 roku.

3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej życie straciło ponad 7000 więźniów obozów koncentracyjnych. Są ofiarami brytyjskich bombowców, które zatopiły niemiecki statek pasażerski "Cap Arcona" i frachtowiec "Thielbek". Brytyjczycy strzelali do rozbitków pływających w wodzie.
05-05-2025 13:09 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Dziecko by to zrozumiało i nie ma innej możliwości jak ta, którą podałem.

Ja doskonale rozumiem co piszesz. Problem polega na tym, że to co ja twierdzę jest łatwo weryfikowalne, w odróżnieniu od tego co Ty piszesz. Dlatego pytam o źródła.
Thoter (6650 punktów)

>Ja doskonale rozumiem co piszesz. Problem polega na tym, że to co ja twierdzę jest łatwo >weryfikowalne, w odróżnieniu od tego co Ty piszesz. Dlatego pytam o źródła.

Przecież podaję linki do stron, gdzie są opisane fakty, których nie znajdziesz w żadnych szkolnych książkach i w telawizji.
Z tego co ja piszę, na pewno się czegoś dowiedziałeś.
Z tego co Ty piszesz nic nie wynika i każdy to cytuje.
FR jest po to, żeby spotykali się tu ludzie i dyskutowali bez narzuconych ograniczeń.
Mógłbyś być brakarzem w zakładzie. Odrzucałbyś to, co nie spełnia zadanych parametrów.
Chyba każdy wie, że Brytyjczycy i Amerykanie nie udostępnili swoich archiwów.
Z tego wynika, że coś ukrywają. Naszym zadaniem jest ustalić co mogą ukrywać a nie rugać tych, co poświęcają czas i swoje zdolności w badaniu tematu.
Siostrzeniec Freuda Edward Bernays napisał dopuszczoną do powielania wersję historii a ja się z nią nie zgadzam. Nie tylko ja się z nią nie zgadzam.

ru.wikiped(*)дович

Boris Davydovich Berman ( 15 maja 1901 , wieś Andrianowka, rejon czytski , obwód zabajkalski , Imperium Rosyjskie - 23 lutego 1939 , Moskwa , RFSRR ) - działacz struktur bezpieczeństwa państwowego ZSRR , rezydent INO OGPU ZSRR, komisarz bezpieczeństwa państwowego III stopnia (1937). Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych Białoruskiej SRR (1937-1938). Był członkiem specjalnej trójki NKWD ZSRR . Został rozstrzelany przez NKWD ZSRR.(...)
Urodził się w rodzinie żydowskiej (głową rodziny był właściciel cegielni).


ru.wikiped(*)Ń"ович

Michaił Josifowicz Litwin ( 1892 , obwód zabajkalski - 12 listopada 1938 , Leningrad ) - pracownik NKWD ZSRR , szef tajno-politycznego wydziału GUGB NKWD ZSRR , szef Zarządu NKWD w obwodzie leningradzkim , komisarz bezpieczeństwa państwowego III stopnia (20 stycznia 1938). Był członkiem specjalnej trójki NKWD ZSRR.(...)
popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu.


ru.wikiped(*)левич

Zelik Izrailevich Rabinovich (1901, Czyta - 7.2.1938, Krasnojarsk ) - pracownik NKWD ZSRR, kapitan policji . Szef Zarządu Milicji Robotniczo-Chłopskiej (URKM) Kraju Krasnojarskiego . Był członkiem specjalnej trojki NKWD ZSRR , pozasądowego, a więc nieuprawnionego organu ścigania karnego.(...)
Na początku lutego 1938 roku został zwolniony ze stanowiska, po czym 7 lutego popełnił samobójstwo.


Wiesz co to były trojki NKWD ??
Najpierw trojkom zlecono mordowanie: Żydów komunistów, Żydów i komunistów przybyłych do ZSRR, Niemców, Rosjan odznaczonych komunistycznymi medalami, osób które miały kontakt z Lwem Dawidowiczem Bronsteinem i Nikołąjem Krestińskim.
Potem ci co mordowali zostali rozstrzelani albo popełnili samobójstwo.
Jak szukasz źródeł, udaj się do Muzeum Historii Żydów i poproś o listę Żydów, którzy w 1937 r. mordowali, listę Żydów zamordowanych przez Żydów i listę Żydów, których zlikwidowano a byli w składach trojek. Jak się postarasz to wyjaśnią ci jak zamordowano 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej.
quick (6853 punktów)
>Przecież podaję linki do stron, gdzie są opisane fakty, których nie znajdziesz w żadnych szkolnych książkach i w telawizji.
To prawda, że podajesz linki, ale ich zawartość wcale nie oznacza tego co Ty twierdzisz 1 do 1. O ile mnie pamięć nie myli to nie podałeś żadnego linka, który zawierałby informację na temat tego co Ty przypisujesz Baruchowi.

>Z tego co ja piszę, na pewno się czegoś dowiedziałeś.
Przyznaję, że czegoś tak, ale to nie oznacza, że się z Tobą zgadzam.

>Z tego co Ty piszesz nic nie wynika i każdy to cytuje.
Nie każdy zna podawane przeze mnie nazwiska. Nie każdy zna perspektywę geopolityczną. Wynika z tego, że ujęcie geopolityczne uzupełnia wiedzę m.in na temat strategii czy polityki.

>FR jest po to, żeby spotykali się tu ludzie i dyskutowali bez narzuconych ograniczeń.
I to się dzieje. Choć wg mnie nie powinno być tolerancji dla każdej treści. Są pewne granice, których człowiek racjonalny nie powinien przekraczać.

>Mógłbyś być brakarzem w zakładzie. Odrzucałbyś to, co nie spełnia zadanych parametrów.
Ja jestem otwarty na różne poglądy, nie ma mowy o tym bym kogoś segregował bo mi się nie podoba co kto uważa. Aczkolwiek jak wyżej, są pewne granice.

>Chyba każdy wie, że Brytyjczycy i Amerykanie nie udostępnili swoich archiwów.
>Z tego wynika, że coś ukrywają. Naszym zadaniem jest ustalić co mogą ukrywać a nie rugać tych, co poświęcają czas i swoje zdolności w badaniu tematu.
Ja to szanuję u każdego bez wyjątku. Staram się nikogo nie rugać. Czy Rosjanie swoje archiwa udostępnili? Chińczycy?

>Jak szukasz źródeł, udaj się do Muzeum Historii Żydów i poproś o listę Żydów, którzy w 1937 r. mordowali, listę Żydów zamordowanych przez Żydów i listę Żydów, których zlikwidowano a byli w składach trojek. Jak się postarasz to wyjaśnią ci jak zamordowano 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej.

Wyczuwam tu pewnego rodzaju sarkazm. Żebyś wiedział, że mnie zmobilizowałeś do poszukiwań. Jak się do czegoś dokopię to na pewno dam znać. Na razie jednak poświęcam czas analizie geopolitycznej.
Thoter (6650 punktów)

>Nie każdy zna podawane przeze mnie nazwiska. Nie każdy zna perspektywę geopolityczną. Wynika z >tego, że ujęcie geopolityczne uzupełnia wiedzę m.in na temat strategii czy polityki.
>

Żydzi niemieccy i Niemcy pokonali cara Romanowa i zdobyli rosyjską bazę surowcową.
Utrzymali się u władzy do 1937 r. W 1937 r. w ZSRR wymordowano 10 tysięcy Żydów, którzy byli u władzy i tych co przybyli do ZSRR. Zamordowano też 42 tysiące Niemców. Zamordowano 35 tysięcy uzbrojonych oficerów Armii Czerwonej. Ktoś od nich silniejszy przejął nad ZSRR władzę. Mordujący to głównie ŻYDZI. Wtedy w ZSRR broń posiadali wyłącznie Żydzi i ci co z nimi współpracowali.
Zaraz po tym ludobójstwie zjawiła się w ZSRR amerykańska agentura. Udało mi się namierzyć jednego.

ru.wikiped(*)рович

Oleg Aleksandrowicz Trojanowski ( 24 listopada 1919 , Moskwa - 21 grudnia 2003 , Moskwa) - radziecki dyplomata . Stały Przedstawiciel ZSRR przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Radzie Bezpieczeństwa ONZ . Zasłużony Pracownik Służby Dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej (1999).
W latach 1934-1938 mieszkał z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Ukończył prywatną szkołę kwakrów Sidwell Friends ( Waszyngton , USA ). Przez rok studiował w Quaker Swarthmore College w Pensylwanii. Następnie studiował na wydziale literatury MIFLI .


Po wymordowaniu w ZSRR w 1937 r. Żydów komunistów, komunistów i Żydów przybyłych do ZSRR, 360 tysięcy Rosjan odznaczonych komunistycznymi medalami, na Żydów, którzy to zrobili spadła kara.

en.wikipedia.org/wiki/Willy_Leow

W odwecie za 1934 r. wymordowano tysiące Żydów zdrajców.
Jak Twoi geostratedzy opisują to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii ??
quick (6853 punktów)
>Jak Twoi geostratedzy opisują to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii ??

Pisałem już do Ciebie na ten temat. Z tego co mnie wiadomo, nie ma nigdzie w książkach do geopolityki o tym mowy.
Z prostego powodu. Geopolityka bada zachowania państw. Kierunki ich ekspansji, na co wpływ ma geografia.
Kto kieruje państwem?

Czego geopolitycznie nie osiągnęła biała Rosja, a co osiągnęła Rosja czerwona? Czy carat zdobyłby atom? Czy Rosja carów postawiłaby rakiety jądrowe na Kubie pod nosem Amerykanów?
Co się kryło pod szyldem tzw. światowej rewolucji komunistycznej jak nie realne ekspandowanie wpływów Moskwy?

Z mojego doświadczenia w geopolityce, po wielu przeczytanych książkach i artykułach, czy też opracowaniach naukowych, po wielu wielogodzinnych rozmowach z ludźmi różnych kręgów, nasunął się nie tylko mnie wniosek, że komunizm został zaaprobowany przez Rosję i Chiny dokładnie w tym samym celu w jakim liberalizm narzucili sobie Anglicy, Francuzi i Amerykanie.

Tym celem było ideologiczne uzasadnienie ekspansji.
Oczywiście mam świadomość, że można się z tym nie zgadzać. Można uważać inaczej. Nie mam z tym problemu. Do mnie jednak nic bardziej niż to nie przemawia. Zobacz jaki jest skład stałych członków RB ONZ.
Thoter (6650 punktów)
> komunizm został zaaprobowany przez Rosję

Lepiej nie zajmuj się historią.
Do urojeń dorabiasz ideologię.
quick (6853 punktów)
>>komunizm został zaaprobowany przez Rosję
>Lepiej nie zajmuj się historią.
>Do urojeń dorabiasz ideologię.

Takie jest moje stanowisko. Bazuję na geopolityce.
Nie potrzebuję niczyjej aprobaty, myślę samodzielnie i do samodzielnie myślących kieruję swoje słowa.
07-05-2025 08:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Bazuję na geopolityce.
która dąży do rozpadu UE i NATO, wtedy jak przed 2 wś zostaniemy osamotnieni,
ale wolni, znowy w sejmie wystapi "Beck" i powie, że honor ważniejszy niz śmierć, po czym uciekł do Rumuni.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>> Bazuję na geopolityce.
>która dąży do rozpadu UE i NATO, wtedy jak przed 2 wś zostaniemy osamotnieni,
>ale wolni, znowy w sejmie wystapi "Beck" i powie, że honor ważniejszy niz śmierć, po czym uciekł do Rumuni.

Nonsens. Do rozpadu UE i NATO dążą różne siły, ale na pewno nie polska geopolityka. Tejże chodzi o zabezpieczenie naszej polskiej przyszłości. A przyszłość ta nierozerwalnie łączy się z trwaniem w sojuszu NATO i UE.
07-05-2025 11:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Bazuję na geopolityce.
>>która dąży do rozpadu UE i NATO, wtedy jak przed 2 wś zostaniemy osamotnieni,
>>ale wolni, znowy w sejmie wystapi "Beck" i powie, że honor ważniejszy niz śmierć, po czym uciekł do Rumuni.
> Do rozpadu UE i NATO dążą różne siły, ale na pewno nie polska geopolityka.
przecież nie chcesz integracji UE, a NATO na pstrym koniu usazyda jeździ

>Tejże chodzi o zabezpieczenie naszej polskiej przyszłości.
konfliktując się z supermocarstwem, sąsiadem,
powiedz swoją mądrość Meksykowi, Kanadzie

>A przyszłość ta nierozerwalnie łączy się z trwaniem w sojuszu NATO i UE.
ale NATO i UE może nie chcieć sojuszu z Polską, skonfliktowaną z swoim sąsiadem, mocarstwem, będziemy drugą Ukrainą, zostawioną na pożarcie smoka

w Niemczech pojawią się głosy że Wrocław, Szczecin, Olsztyn, to ich ziemie
zostaniemy z reką w nocniku, dzięki geopolityce, która jest głupia z zasady, patrz profesor balcerowicz

posłuchaj przemówienie z lutego 2025 r Jeffrey Sachs w Parlamencie Europejskim, w którym omówił rolę Stanów Zjednoczonych we współczesnych konfliktach.

Jego zdaniem kryzys na Ukrainie jest wynikiem długotrwałej polityki Waszyngtonu, mającej na celu rozszerzenie NATO i ignorowanie interesów Rosji. Sachs, który ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z liderami różnych państw, podkreślił, że USA od 1990r dążą do stworzenia świata jednobiegunowego, w którym ich interesy są stawiane ponad normami międzynarodowymi i bezpieczeństwem innych państw.

oskarżył USA o aktywny udział w wydarzeniach na Ukrainie od 2014 r. że obalenie prezydenta Janukowycza zostało zorganizowane przy pełnym wsparciu Waszyngtonu.

Stany Zjednoczone wypłaciły pieniądze wszystkim uczestnikom Majdanu. Nasze patoelity mówiły że to spontaniczna rewolucja?

Według niego Stany Zjednoczone nie tylko sprowokowały zamach stanu w Kijowie, ale także zakłóciły rozmowy pokojowe w 2022 r., kiedy Ukraina i Rosja były bliskie porozumienia.

NATO stało się głównym katalizatorem konfliktu. Przypomniał, że Rosja wielokrotnie protestowała przeciwko ekspansji Sojuszu na wschód, ale jej ostrzeżenia były ignorowane.

Celem Rosji było utrzymanie NATO (NATO to USA), z dala od granic Rosji.

Sachs zauważył, że USA, mimo zapewnień, nadal nalegały na włączenie Ukrainy do sojuszu, co ostatecznie przekreśliło możliwość kompromisu.

W swoim przemówieniu ekonomista oskarżył również Stany Zjednoczone o wykorzystywanie Ukrainy jako narzędzia do osłabiania Rosji. Przypomniał, że amerykańscy senatorowie otwarcie mówili o korzyściach płynących z wojny zastępczej, w której giną Ukraińcy, a nie Amerykanie.

To świetne wykorzystanie naszych pieniędzy, bo Amerykanie nie umierają.

- Sachs zacytował jednego z senatorów.

Według niego taka polityka doprowadziła do ogromnych ofiar wśród Ukraińców i destabilizacji regionu.

Na zakończenie Sachs wezwał Europę do ponownego rozważenia swojego stanowiska i zaprzestania ślepego podążania za Waszyngtonem. Podkreślił, że przyszłość Ukrainy i stabilność w Europie zależą od umiejętności prowadzenia dialogu z Rosją, a nie od poparcia dla konfrontacyjnej polityki Stanów Zjednoczonych.

Europa musi zaprzestać podżegania do wojny i zacząć rozmawiać ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami

- zakończył.

Jeffrey Sachs doradzał Polsce, Ukrainie, Rosji, żyd, zna nasze kraje od podszewki

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>> Do rozpadu UE i NATO dążą różne siły, ale na pewno nie polska geopolityka.
>przecież nie chcesz integracji UE, a NATO na pstrym koniu usazyda jeździ
Jestem zwolennikiem konfederacji, Europy ojczyzn. NATO to nie tylko USA.

>>Tejże chodzi o zabezpieczenie naszej polskiej przyszłości.
>konfliktując się z supermocarstwem, sąsiadem,
>powiedz swoją mądrość Meksykowi, Kanadzie
Kto się z kim konfliktuje?
Polska też ma interes w tym by pomost nie był zdominowany przez siły rosyjskie. W przeciwnym razie odbije się to na naszym bezpieczeństwie.

>Jeffrey Sachs doradzał Polsce, Ukrainie, Rosji, żyd, zna nasze kraje od podszewki

Z jego słów, które przytoczyłeś wynika jasno, że jest zwolennikiem resetu.
08-05-2025 18:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Do rozpadu UE i NATO dążą różne siły, ale na pewno nie polska geopolityka.
>>przecież nie chcesz integracji UE, a NATO na pstrym koniu usazyda jeździ
>Jestem zwolennikiem konfederacji, Europy ojczyzn.
Konfederacja państw - związek państw oparty na umowie międzynarodowej w celu prowadzenia wspólnej polityki zagranicznej. Nie ma scentralizowanej władzy. Państwa tworzące konfederację pozostają suwerennymi podmiotami prawa międzynarodowego
Konfederacja panstw jako konstrukcja przejściowa do federacji, inaczej rozpad gwarantowany, a więc Polska osamotniona jak przed 2wś pomiędzy Niemcami a Rosja

>NATO to nie tylko USA.
jesteśmy kwiatkiem do kożucha.

>>>Tejże chodzi o zabezpieczenie naszej polskiej przyszłości.
>>konfliktując się z supermocarstwem, sąsiadem,
>>powiedz swoją mądrość Meksykowi, Kanadzie
>Kto się z kim konfliktuje?
jeśli Kanada zgłosi akces do UE, USA ja zajmie, tak jak Rosja Krym (bez walki)

>Polska też ma interes w tym by pomost nie był zdominowany przez siły rosyjskie. W przeciwnym razie odbije się to na naszym bezpieczeństwie.
jeśli Rosja będzie czuła się bezpiecznie, bezpieczni będziemy MY
Rosja napadła na Ukrainę z poczucia zagrożenia


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
08-05-2025 19:34 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Konfederacja państw - związek państw oparty na umowie międzynarodowej w celu prowadzenia wspólnej polityki zagranicznej. Nie ma scentralizowanej władzy. Państwa tworzące konfederację pozostają suwerennymi podmiotami prawa międzynarodowego
Uszczegóławiając to nie miałem na myśli konfederacji sensu stricto. Nie widzę możliwości prowadzenia wspólnej polityki zagranicznej.

>Konfederacja panstw jako konstrukcja przejściowa do federacji, inaczej rozpad gwarantowany, a więc Polska osamotniona jak przed 2wś pomiędzy Niemcami a Rosja
Skąd pomysł, że rozpad gwarantowany?

>>Polska też ma interes w tym by pomost nie był zdominowany przez siły rosyjskie. W przeciwnym razie odbije się to na naszym bezpieczeństwie.
>jeśli Rosja będzie czuła się bezpiecznie, bezpieczni będziemy MY

A kto Rosji zagraża? Określona wola narodów obszaru postradzieckiego?
Thoter (6650 punktów)
> Do rozpadu UE i NATO dążą różne siły, ale na pewno nie polska geopolityka.
>
Żydzi amerykańscy dwa razy nas "wyzwolili" i dwa razy po upływie dwudziestu lat jesteśmy przez nich używani do prowy war. Każdy kto się z nami zada potem jest bankrutem. Największym naszym szczęściem w XXI wieku, jest nieudany zamach stanu organizowany z Polski na Białoruś.
6 mln zł wpompowano w prowodyra zamachu Franciszaka Wiaczorkę. Borysową obdarowano finansowymi nagrodami. 300 mln zł poszło w środki ogłupiania Białorusinów: Biełsat i radio Racja. Zamach stanu na Białorusi się nie udał. CIA pokazowy zamach stanu, z udziałem Żydów, przeprowadziła na Ukrainie. Ukraińców spotkało "szczęście" giną walcząc o "wolność" i "demokrację".
Będą w kopalniach spłacać długi. Wierzycielem Żydzi amerykańscy. Podpis na "umowie", w imieniu Ukraińców, złożył Żyd Zelenski.
"Wyzwoleni" Ukraińcy będą mieć garby i łapy za kolana.
quick (6853 punktów)

>"Wyzwoleni" Ukraińcy będą mieć garby i łapy za kolana.

Czyli oni wg Ciebie nie mają prawa do reorientacji?
Ukraina ma być rosyjska, albo ma nie być jej wcale?
08-05-2025 19:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>"Wyzwoleni" Ukraińcy będą mieć garby i łapy za kolana.
>Czyli oni wg Ciebie nie mają prawa do reorientacji?
>Ukraina ma być rosyjska, albo ma nie być jej wcale?
tak jak Meksyk, może być proamerykanski albo nie będzie go wcale
tak jak Polska, może byc prounijna lub nie będzie jej wcale

masz złego boga tj INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, to śmierc też dla narodów np Kurdowie, wierne psy usazyda, zostawione przez niego do wyginięcia


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)

>>Ukraina ma być rosyjska, albo ma nie być jej wcale?
>tak jak Meksyk, może być proamerykanski albo nie będzie go wcale
>tak jak Polska, może byc prounijna lub nie będzie jej wcale
Jaśniej się nie da. W mojej ocenie sytuacji zawsze przeważa polski interes. Tzn. wypowiadam się starając się przyjmować polski punkt widzenia, polskie bezpieczeństwo.
A jak wg Ciebie wygląda sytuacja z obiektywnego punktu widzenia?

>masz złego boga tj INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, to śmierc też dla narodów np Kurdowie, wierne psy usazyda, zostawione przez niego do wyginięcia

W sercu mam ojczyznę, którą jest Polska.
Thoter (6650 punktów)

>Czyli oni wg Ciebie nie mają prawa do reorientacji?
>Ukraina ma być rosyjska, albo ma nie być jej wcale?
>
Ukraińskimi reorientacjami steruje CIA.
Ukraina jest w identycznej sytuacji jak była "niepodległa" II RP.
Kolejny otumaniony zasób ludzki używany do proxy war w interesie Żydów amerykańskich.
Front na Ukrainie stoi w miejscu, Rosjanie się okopali i strzelają z bezpiecznych punktów. Żyd Zelenski dowozi im pod lufy Ukraińców z łapanek. Jak się Ukraińcy skończą to wtedy front ruszy i nikt go nie zatrzyma. Rosjanie testują nowe bronie. Mają poligon doświadczalny o jakim każdy może marzyć.

en.wikipedia.org/wiki/Helmuth_Weidling

50 000 cywilów zostało celowo zarażonych tyfusem i umieszczonych w "obozie tyfusowym" w rejonie Parichi na Białorusi, na drodze nadciągających sił Armii Czerwonej, w nadziei, że spowoduje to masowy wybuch tyfusu wśród żołnierzy Armii Czerwonej.

Widzisz jakie Niemcy stosowali metody i to Armii Czerwonej nie powstrzymało.
quick (6853 punktów)
>>Czyli oni wg Ciebie nie mają prawa do reorientacji?
>>Ukraina ma być rosyjska, albo ma nie być jej wcale?
>>
>Ukraińskimi reorientacjami steruje CIA.
A FSB nie robi nic.
Wg mnie każdy wybiera sam, i nie ma się co obrażać na życie kiedy ten wybór nie jest po naszej myśli.

>Kolejny otumaniony zasób ludzki używany do proxy war w interesie Żydów amerykańskich.

Rosjanie stosują tzw. zarządzanie refleksyjne. To dużo głębsza penetracja niż kolorowe rewolucje, bo przekształca umysł w takie narzędzie, które skanuje świat dokładnie tak jak chce tego inicjator.
Thoter (6650 punktów)
>>Ukraińskimi reorientacjami steruje CIA.

>A FSB nie robi nic.
>Wg mnie każdy wybiera sam, i nie ma się co obrażać na życie kiedy ten wybór nie jest po naszej myśli.

To Ukraińcy wybrali sobie sami, gdzie Żydówka Victoria Nuland miała przeprowadzić zamach stanu ??
To Ukraińcy zlecili CIA prowadzić operację AERODYNAMIC ???
To Ukraińcy sami chcieli by ich Żyd Zelenski poprowadził na Rosję ??

>Rosjanie stosują tzw. zarządzanie refleksyjne. To dużo głębsza penetracja niż kolorowe >rewolucje, bo przekształca umysł w takie narzędzie, które skanuje świat dokładnie tak jak chce >tego inicjator.
>

Jak oni to stosują ??
Na mnie nic nie działa, dlaczego ??
Rosjanie są lepsi od Żydów ???
quick (6853 punktów)
>>>Ukraińskimi reorientacjami steruje CIA.
>>A FSB nie robi nic.
>>Wg mnie każdy wybiera sam, i nie ma się co obrażać na życie kiedy ten wybór nie jest po naszej myśli.
>To Ukraińcy wybrali sobie sami, gdzie Żydówka Victoria Nuland miała przeprowadzić zamach stanu ??
Bez ludzi na Ukrainie nie byłoby to możliwe.

>To Ukraińcy zlecili CIA prowadzić operację AERODYNAMIC ???
Ty to nazywasz zasobem ludzkim, którym steruje siła zewnętrzna mająca pożytecznych idiotów na miejscu wśród tubylców, ja tak nie twierdzę.
Moim zdaniem, to każde tego typu działanie jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą rady narodowej. Jak wśród jej członków nie ma jednomyślności to mamy podział. Stąd rewolucje i wojny domowe.
Istnieje oczywiście sytuacja, w której silniejszy kolonizuje słabszego, ale to sprawa zaawansowania cywilizacyjnego lub małej demografii.

>To Ukraińcy sami chcieli by ich Żyd Zelenski poprowadził na Rosję ??
Na Rosję?

>>Rosjanie stosują tzw. zarządzanie refleksyjne. To dużo głębsza penetracja niż kolorowe >rewolucje, bo przekształca umysł w takie narzędzie, które skanuje świat dokładnie tak jak chce >tego inicjator.
>>
>Jak oni to stosują ??

cejsh.icm.(*)3e-2942-46ce-9e19-af8e970c6f7a
Określenie to oznacza proces polegający na przekazaniu przeciwnikowi w sposób dla niego niedostrzegalny przesłanek służących jako logiczne podstawy do podejmowania decyzji skutkujących zachowaniem korzystnym dla inicjatora.

Prasa, radio, TV i internet.
Na ile sprawa Krymu to wynik sprawiedliwości historycznej a na ile to skuteczne działanie w ramach operacji o której tu mowa?

>Na mnie nic nie działa, dlaczego ??
Działa na wszystkich. Mniej lub bardziej każdy jest pod wpływem oddziaływania wojny informacyjnej. Szczególnie dziś ze smartfonem w ręce.

>Rosjanie są lepsi od Żydów ???

Nie tylko Rosjanie stosują tego typu praktyki.

Polecam;
www.youtub(*)nel=prof.PiotrJaroszyński
Thoter (6650 punktów)

>Wg mnie każdy wybiera sam,

Żeby wybierać trzeba mieć tego świadomość.
Wybierasz jak dziecko. Gadasz co usłyszałeś, płaczesz jak lizaka nie dostałeś.



>>To Ukraińcy wybrali sobie sami, gdzie Żydówka Victoria Nuland miała przeprowadzić zamach stanu ??
>Bez ludzi na Ukrainie nie byłoby to możliwe.

Raczej bez telewidzów. Żydowskiego komika pokazywano w ukraińskim telawizjorze i się Ukraińcy wtedy śmiali. Dzisiaj płaczą. Żyd Zelenski robi na nich łapanki i dowozi na linię frontu, która stoi w miejscu.

>Moim zdaniem, to każde tego typu działanie jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą rady >narodowej.

To CIA, MI6, Mossad nazywasz radami narodowymi ???

>>Na mnie nic nie działa, dlaczego ??

>Działa na wszystkich. Mniej lub bardziej każdy jest pod wpływem oddziaływania wojny >informacyjnej.

Na mnie to nie działa. Czy ja cytuję propagandę tak jak Ty i Hamerlik ??


>>Rosjanie są lepsi od Żydów ???

>Nie tylko Rosjanie stosują tego typu praktyki.
>
Ja nic takiego nie dostrzegam. Nawet jak coś takiego jest, to ja na to nie zwracam uwagi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy ja cytuję propagandę tak jak Ty i Hamerlik ??

Pojęcie propagandy jest ściśle związane z pojęciem prawdy a tą każdy ma inną - swoją własną.

Co dla pierwszych fałszywą propagandą to dla drugich szczerą prawdą, co dla pierwszych szczerą prawdą to dla drugich fałszywą propagandą.

Zależy kto jaki program ma wgrany do mózgu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zależy kto jaki program ma wgrany do mózgu.
>

Spece od propagandy używają tylko trików, wciąż tych samych.
Podstawową metodą jest wstawianie nienawiści do osób, którym propaganda przypisuje
nadludzkie możliwości. Otumaniony idiota potem gada, że gdyby się nie urodził Hitler i Stalin to nie byłoby wojny.
Następną metodą jest wstawianie wizji cudotwórczych możliwości demokracji i braku wolności.
Idioci latają na ustawione wybory i mordują tych, co im "przeszkadzają" wegetować w wolności.
Skolonizowany otumaniony ochlos jest eksploatowany i kierowany przez demokratcyznie wybranych cwanaiczków, którymi kieruje jedynie chęć dostania się do koryta.
Patologia intelektualna od dołu do góry. Tresura zaczyna się już od przedszkola a kończy przed telawizjorem.
Tradycyjny stary PIONOWY podział pomiędzy idiotami a mądrymi, krwawo lub bezkrwawo, jest zmieniany na POZIOMY, gdzie idioci są uprzywieljowani z racji ilości. W tym poziomy podziale mądry, by dostać się do władzy, musi się przebić przez warstwy walczących ze sobą idiotów.
Jest to praktycznie niemożliwe.
quick (6853 punktów)

>>Moim zdaniem, to każde tego typu działanie jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą rady >narodowej.
>To CIA, MI6, Mossad nazywasz radami narodowymi ???
Nie.
Wymienieni przez Ciebie nic by nigdzie nie zyskali gdyby nie było takiej zgody. Zdarza się też tak, że miejscowi ściągają pomoc z zagranicy.
Oczywiście to się tyczy tych, którzy są cywilizowani i nie mają małej demografii. Tzn. jest tak jak Ty twierdzisz tylko wtedy gdy albo ktoś jest "niecywilizowany" lub ma "małą" demografię.

>>Działa na wszystkich. Mniej lub bardziej każdy jest pod wpływem oddziaływania wojny >informacyjnej.
>Na mnie to nie działa. Czy ja cytuję propagandę tak jak Ty i Hamerlik ??

Zależy co się rozumie pod pojęciem propaganda. Jest też tak, że wpisujemy się swoim punktem widzenia w określoną narrację.
Thoter (6650 punktów)

>Wymienieni przez Ciebie nic by nigdzie nie zyskali gdyby nie było takiej zgody. Zdarza się też tak, że miejscowi ściągają pomoc z zagranicy.
>

Jak się takie zgody uzyskuje ??
CIA do spółki z Watykanem zamordowało Popiełuszkę.
Zabójstwem Popiełuszki kierował gen. Mirosław Milewski. Bardzo bliska rodzina prezydenta Dudy.
Co na tym CIA i Watykan zyskali ??
Stworzono skurwy..two nienawidzące osób, które fałszywie o to oskarżono. To skurwys..teo na nie napuszczono. Jakie decyzje podejmuje takie skurw..two ???
Jak im podstawi się konia trojańskiego to go wciągają.
Tak to działa.
Na Słowacji, żeby usunąć prezydenta czy premiera to CIA zamordowała dziennikarza i oskarżyła niewinnego.
Tak się steruje ochlosem. Amerykanie w noc długich noży wymordowali osoby, które mogłyby powstrzymać, ich agenta, Hitlera w dojściu do władzy. Czy cwani Żydzi niemeiccy podstawili Hitlera Żydowi Baruchowi ???
quick (6853 punktów)
>>Wymienieni przez Ciebie nic by nigdzie nie zyskali gdyby nie było takiej zgody. Zdarza się też tak, że miejscowi ściągają pomoc z zagranicy.
>>
>Jak się takie zgody uzyskuje ??
Ofertą korzystnego interesu.

>CIA do spółki z Watykanem zamordowało Popiełuszkę.
>Zabójstwem Popiełuszki kierował gen. Mirosław Milewski. Bardzo bliska rodzina prezydenta Dudy.
>Co na tym CIA i Watykan zyskali ??
>Stworzono skurwy..two nienawidzące osób, które fałszywie o to oskarżono. To skurwys..teo na nie napuszczono. Jakie decyzje podejmuje takie skurw..two ???
Nie ma się co gorączkować, trzeba brać na klatę każdą zmianę. Wtedy w Europie wygrał atlantyzm.

>Jak im podstawi się konia trojańskiego to go wciągają.
>Tak to działa.
>Na Słowacji, żeby usunąć prezydenta czy premiera to CIA zamordowała dziennikarza i oskarżyła niewinnego.
>Tak się steruje ochlosem. Amerykanie w noc długich noży wymordowali osoby, które mogłyby powstrzymać, ich agenta, Hitlera w dojściu do władzy.
Twoje myślenie Twoja sprawa. Każdy z nas rozumie te sprawy na swój sposób, bo każdy z nas ma różne doświadczenia.
Powtarzam, że to o czym tu piszesz też się zdarza, ale dotyczy tych, którzy nie mają zaplecza. Przykładem jest Iran. Ile lat trwa "atak" na Persów? Co takiego się dzieje, że Izrael i USA do dziś nie rozpoczęły wojny z Iranem?
Zaplecze, i głębia strategiczna, zarówno w pionie jak i w poziomie. Ich sojusznikiem są Chiny i Rosja. Ale sprawa wokół Iranu to gruby numer. Może się okazać, że ewentualny atak Izraela i USA na Iran będzie skutkować efektem domina strategicznego.
Mogą zyskać Rosja i Chiny.

>Czy cwani Żydzi niemeiccy podstawili Hitlera Żydowi Baruchowi ???

Nie wiem, jeszcze nie zacząłem grzebać.
Dobrze obaj wiemy, że Hitler był wierzchołkiem góry lodowej.
Co w jego otoczeniu robili Haushofer i Schmitt?
Thoter (6650 punktów)
>> Wtedy w Europie wygrał atlantyzm.

Tragicznie ta wygrana skończyła się dla: Żydów niemieckich, Niemców i Europy.
quick (6853 punktów)
>>> Wtedy w Europie wygrał atlantyzm.
>Tragicznie ta wygrana skończyła się dla: Żydów niemieckich, Niemców i Europy.

Historia się nie skończyła, jak twierdził Fukuyama. Wg mnie nie ma nic takiego jak koniec historii. To mit.

Ponawiam pytanie;
Co dla Polski wynika ze zmiany gwaranta, z USA na Rosję i Niemcy?
Jaka rola i funkcja przypada Polsce w układzie kontynentalnym za którym się opowiadasz?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co dla Polski wynika ze zmiany gwaranta, z USA na Rosję i Niemcy?

Gwaranta czego?

Co kto ma zagwarantowane i przez kogo?

Gwarancja obowiązywania amerykańskiego prawa w Polsce?

Nie obawiam się, że ktoś zakłóci mi mir domowy czy biznes nalotem dronow albo nawet atakiem atomowym, bo nie ma czego kraść.

Tak mój świat został skonstruowany przez paru cwanych kolesi, że nie ma się ani czego ani kogo bać.

Trump dogadał się ponoć z Chińczykami na zniesienie ceł.
Ameryka będzie nakładać 30% a Chiny 10% takie to zniesienie a przecież Trump zamierzał od początku podnieść cła o 20% ale tak żeby nikt inny nie podnosił.

Zrobił trochę cyrku i proszę.

Cały świat łyka te chamskie, wrogie amerykańskie manipulacje jak kaczka kamienie. Znowu Chińczycy będą jechać na 2 zmiany w fabrykach w czasie gdy Amerykanie będą pożerać po wiadrze hamburgerów.

Wolny rynek? Farsa!
Krzywa podaży i popytu?
Chyba bajeczki dla niezbyt mądrych dzieci.

Sam z wrogami nie zamierzam się bratać.
Szkoda, że Chińczycy nie potrafią zrobić ceł 1:1 oko za oko i ząb za ząb.

Cały świat będzie zapieprzal w biedzie na kolejny posiłek przeżartych Amerykanów, których jedyną rolą jest drukować innymi pieniądz i definiować im dobro i zło.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Co kto ma zagwarantowane i przez kogo?
>Gwarancja obowiązywania amerykańskiego prawa w Polsce?
>

W tej amerykańskiej "wolności" nie mamy prawa wyboru i prawa do dyskusji.
Agentura szkolona przez CIA robi wyłącznie zakupy w USA.
Ja chciałbym mieć prawo do dyskusji i podejmowania decyzji.
Ja nie wiem, co żydowski zięć Duda, w moim imieniu, podpisał z Żydami amerykańskimi.
Ja to muszę wiedzieć. Tak samo jak muszę poznać treść dokumentów, które miał przy sobie gen. Sikorski w chwili gdy zginął wśród "Polaków" i Brytyjczyków w brytyjskiej bazie wojskowej na Gibraltarze.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja chciałbym mieć prawo do dyskusji i podejmowania decyzji.

Kapitalizm to nie demokracja.

Decyzje podejmują producenci hajsu a nie tam wizjonerzy, którzy też chcieli by coś znaczyć i mieć wpływ.

Nie po to wymyślono kapitalizm, żeby się czymkolwiek dzielić a już najmniej władzą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Ja chciałbym mieć prawo do dyskusji i podejmowania decyzji.
>Kapitalizm to nie demokracja.
>Decyzje podejmują producenci hajsu

I Hamerlik jest zwolennikiem takiego rozwiązania, bo kto nie ma hajsu ma milczeć i wykonywać rozkazy w zamian za "wiedzę" czyje jest pole pod lasem i ochłap z podatków

DLACZEGO JESTEŚ WROGIEM SPÓŁDZIELCZOŚCI !!!!!!!

>Nie po to wymyślono kapitalizm, żeby się czymkolwiek dzielić a już najmniej władzą.
DLACZEGO JESTEŚ WROGIEM SPÓŁDZIELCZOŚCI !!!!!!!

Bo jesteś lachociągiem bezosów, wrogiem prawa robotników do posiadania domów , a tym bardziej do posiadania firm


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I Hamerlik jest zwolennikiem takiego rozwiązania

To po części prawda.

Uważam, że wszystkie decyzje operacyjne, taktyczne i strategiczne w społeczeństwie powinni podejmować w imieniu wszystkich roboli właściciele kapitaliści.

Dlatego też jestem gorącym zwolennikiem indywidualnej własności prywatnej i wrogiem wszelkiej współwłasności, w tym spółdzielczości.

Po części bo w rękach roboli chcę pozostawić decyzję o podziale wypracowanego w ten sposób dobra. To oni mają zdecydować w jawnej demokracji bezpośredniej ile dobra wróci do nich w dochodzie gwarantowanym finansowanym z podatku wyłącznie od własności a ile dobra pozostanie w rękach kapitalistów na dalszą ekspansję.

Niestety moja propozycja zderza się z mentalnością i kulturą ludzi niegotowych na adaptację do takiego modelu społeczeństwa.

Ty jesteś przeciwny publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratycznu podatkowi wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki, pieniądzowi bez lichwy, prawu do wolności i pokoju, zaszyfrowaniu portfeli bo masz wgrane do głowy bardzo prymitywne pojęcie wolności i martwisz się jedynie o to co sam będziesz mógł włożyć do garnka ale nie interesuje cię, co będą jeść inni.

Nie wierzę w twój model społeczeństwa, nie widzę w nim żadnej przyszłości dla siebie i nie czuję żadnego z nim związku ani żadnej przynależności

Czekam aż wasza prymitywna kultura umrze i wyląduje na zawsze w piachu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>I Hamerlik jest zwolennikiem takiego rozwiązania
>To po części prawda.
>Uważam, że wszystkie decyzje operacyjne, taktyczne i strategiczne w społeczeństwie powinni podejmować w imieniu wszystkich roboli właściciele kapitaliści.
Amen
Pytanie o uzasadnienie - ucieczka

>Dlatego też jestem gorącym zwolennikiem indywidualnej własności prywatnej i wrogiem wszelkiej współwłasności, w tym spółdzielczości.

Wiem, ale pytam DLACZEGO???
Co złego widzisz w tym, że pracownik jest współwłaścicielem swojego miejsca pracy?
Naiwnie pytam i pytam...

Co gorsza, ty przeczysz istnieniu spółdzielczości, co już świadczy o tym, że żyjesz w urojonym świecie

>Ty jesteś przeciwny publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratycznu podatkowi wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego
Nudzą mnie te twoje zmyślenia
Pytam o UZASADNIENIE twoich postulatów, a w przypadku niektórych o ich napisanie po polsku
Ile lat pytać co to jest prywatna lichwa od państwowego pieniądza?
Piszesz tę słowną zbitkę od lat i od lat uciekasz od pytania co to znaczy.
Jak mogę być zwolennikiem czegoś czego nie rozumiem?

>nie widzę w nim żadnej przyszłości dla siebie i nie czuję żadnego z nim związku ani żadnej przynależności
Skoro budujesz swój obraz świata na urojeniach....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co złego widzisz w tym, że pracownik jest współwłaścicielem swojego miejsca pracy?

Nigdy nie był, nie jest i nie będzie.
To była i wciąż jest jedynie mistyfikacja.

1. Zło widzę takie, że to kłamstwo.
2. Organizacje gospodarcze nie mogą być demokratyczne, bo jeśli będą, to wszyscy zdechną z głodu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Co złego widzisz w tym, że pracownik jest współwłaścicielem swojego miejsca pracy?
>Nigdy nie był, nie jest i nie będzie.

Dopóki nie przyjmujesz do wiadomości rzeczywistości i żyjesz w świecie urojeń, rozmowa z tobą jest bezcelowa

>2. Organizacje gospodarcze nie mogą być demokratyczne, bo jeśli będą, to wszyscy zdechną z głodu.
Pieerdolisz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>2. Organizacje gospodarcze nie mogą być demokratyczne, bo jeśli będą, to wszyscy zdechną z głodu.
>Pieerdolisz

Wasza ideologia i wasze normy społeczne zgadzają się ze mną, dlatego wszystkie dzieci nauczane są w przymusowych szkołach, że w prywatnych firmach nie ma żadnej demokracji lecz panuje królestwo i to mają akceptować jako normalne w waszym świecie.

Szkoda, że wasza odzwierzęca, prymitywna i brutalna ideologia kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności oraz lichwiarskim pieniądzu odrywa władzę od odpowiedzialności.

To jest naprawdę destrukcyjne dla wszystkich i nie zapewniaj mnie, że to jedyna droga do zbawienia, bo mam waszego kapitalistycznego boga w dupie, łącznie z jego sądem ostatecznym, oraz wiecznymi rajem i piekłem. W dupie mam co wam się jawi czego on tam chce a w rzeczywistości czego wy chcecie, bo do takiej chciwości zostaliście wychowani i wasze mózgi nie są zdolne do innej pracy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
> >>2. Organizacje gospodarcze nie mogą być demokratyczne, bo jeśli będą, to wszyscy zdechną z głodu.
>>Pieerdolisz
>Wasza ideologia

Dalej nie czytam
Do mamusi pisz na priv
I przemyśl dlaczego życie w świecie urojeń czyni cię tak zgorzkniałym tetrykiem

Niemal całe życie przepracowałem w spółdzielczych strukturach, więc skończ pieerdolić, że nie istnieją

Pytałem dlaczego jesteś wrogiem tego, żeby pracownik pracował na swoim
Odpowiedź : bo bezosy nie lubią konkurencji

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niemal całe życie przepracowałem w spółdzielczych strukturach, więc skończ pieerdolić, że nie istnieją

Co z tego skoro je zupełnie zdradziłeś i stałeś się ideologiem prymitywnego i brutalnego kapitalizmu?

Teraz nauczasz małe dzieci, że właściciel jest zawsze w prawie, kiedy inni nie mają żadnych praw, że wszystko mu wolno, kiedy innym nic nie wolno bez jego zgody, że do ochrony swojej władzy ma prawo wykorzystywać tajemnice i przemoc a państwo finansowane z przymusowych podatków od biedy ma mu to zagwarantować.

Jesteś zdrajcą i wrogiem najemnych roboli, który udaje ich przyjaciela.

Czekasz teraz na zaproszenie na salony za swoją lojalność wobec inwestorów inwestujących w wyzysk.

Po stokroć poznałem już twój stosunek do tajemnicy mienia i przemocy egzekucyjnej.

Najgorsze szumowiny tego świata, którym wszyscy są zupełnie obojętni i traktują ich jak martwą materię, mogą liczyć na twoje ogromne wsparcie i dozgonną lojalność.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Niemal całe życie przepracowałem w spółdzielczych strukturach, więc skończ pieerdolić, że nie istnieją

Lecz się z urojeń

>Co z tego skoro je zupełnie zdradziłeś i stałeś się ideologiem prymitywnego i brutalnego kapitalizmu?
A twoja żona stała się dziwką dla psów. Też poradzę zmyślać

>Teraz nauczasz małe dzieci
A ty je gwałcisz. Też poradzę zmyślać

>Najgorsze szumowiny tego świata, którym wszyscy są zupełnie obojętni i traktują ich jak martwą materię, mogą liczyć na twoje ogromne wsparcie i dozgonną lojalność.

Gówno nie jest argumentem

Pytałem dlaczego jesteś wrogiem organizacji, w której pracownik jest współwłaścicielem firmy
Odpowiedzią jest gówno
Miej odwagę napisać, że jesteś wrogiem spółdzielczości, bo tam nie ma panów, a ty panom ssiesz fiuta za kasę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A twoja żona stała się dziwką dla psów. Też poradzę zmyślać

Bronisz prawa do tajemic, głosisz, że wolno i należy karać ludzi prawdomównych.

Bronisz tajnej własności, kłamiąc publicznie, że wszyscy chcą was okraść i potrzebują jedynie wiedzy, gdzie się ukrywacie.

Bronisz przemocy egzekucyjnej, głosisz, że wyblakłe kwity z gwiazdkami i niezrozumiałymi dla zwykłych ludzi pojęciami godne są i sprawiedliwe i dają prawo do wyważenia waszym dłużnikom drzwi, jeśli pod wpływem samych gróźb nie chcą wam wszystkiego oddać.

Głosisz, że dobre to i sprawiedliwe gdy prywatne organizacjacje o nieznanych właścicielach mają pełną kontrolę nad portfelami biedoty o ile współpracują z waszymi poborcami i komornikami.

Uważasz, że posiadanie pieniędzy należy wynagrodzić, bez żadnej dodatkowej pracy.

Walczysz z ujawnieniem państwowych dotacji z przymusowych podatków od biedy do majątków prywatnych.

Uważasz, że długi u ludzi bez żadnych posiadłości są potrzebne i wskazane.

Nie zgadzasz się na zbiorową kontrolę nad kapitałem i żądasz pełnej kontroli dla paru kolesi obcokrajowców pod szyldem spółki ze skrzynki na listy na oceanicznych wyspach z ograniczoną odpowiedzialnością.

Co mam powiedzieć?

Ze jesteś cool?
Ze jesteś przyjacielem?

Nie, nie jesteś.

Uważam, że jesteś niebezpiecznym wrogiem najemnych roboli bez żadnych posiadłości i z samymi długami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Czekam, aż podasz mi przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę w skrzynce na listy. Tak napisałeś, więc to udowodnij

Pytałem, dlaczego jesteś wrogiem organizacji, w której pracownik jest współwłaścicielem firmy
Odpowiedź : "jestem gównem"

>>A twoja żona stała się dziwką dla psów. Też poradzę zmyślać
>Bronisz prawa do tajemic,
Twoja żona stała się dziwką dla psów. Też poradzę zmyślać
Nie poradzisz udowodnić potrzeby jawności
Pytałem, dlaczego jesteś wrogiem organizacji, w której pracownik ma pełen wgląd w finanse firmy Odpowiedź: "jestem gównem"
Pytanie o wybór mieszkania - ucieczka
Pytanie o wybór pracy - ucieczka

PYTANIE ZA ILE POSZŁA TWOJA DZIAŁKA
Odpowiedź: tylko Hamerchuj ma prawo do tajemnic

>głosisz, że wolno i należy karać ludzi prawdomównych.
Bronisz szmalcowników, którzy wydawali Żydów
Bronisz ludzi, którzy ujawniają terrorystom plany ochrony metra
Wiesz, kogo bronisz?
Takie moralne rzygowiny jak twój ojciec i dziadek, który dorobił się majątku na wydawaniu Żydów Gestapo

>Bronisz przemocy egzekucyjnej,
napisał windykator, który za przystawianie staruszkom wiertarki do kolan chciał zbudować dom
W twoim lustrze jest psie gówno, a nie ja

>głosisz, że wyblakłe kwity z gwiazdkami i niezrozumiałymi dla zwykłych ludzi
Twoja żona stała się dziwką dla psów. Też poradzę zmyślać

>dają prawo do wyważenia waszym dłużnikom
Dalej nie czytam
Nie mam dłużników, a jeśli twoja mamusia ma, to wiem, dlaczego syna wychowała na windykatora.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie poradzisz udowodnić potrzeby jawności

co o tym myśli gpt:

To bardzo poważne i głębokie pytanie - dotykające **filozofii prawa, etyki, wolności obywatelskich i fundamentów społeczeństwa otwartego**. Oto zestawienie **najsilniejszych argumentów za zniesieniem prawa do tajemnic** i ustanowieniem **społeczeństwa, w którym nie wolno karać za prawdomówność**:

---

## 🧩 1. **Prawda jako fundament zaufania społecznego**

* Społeczeństwo może być stabilne tylko wtedy, gdy jego członkowie **ufają sobie nawzajem i instytucjom**.
* **Prawo do ukrywania prawdy (np. majątku, intencji, działań)** osłabia relacje międzyludzkie, prowadzi do podejrzeń, korupcji i manipulacji.
* **Transparentność zamiast tajemnicy** sprzyja sprawiedliwości, równości i uczciwej konkurencji.

---

## ⚖️ 2. **Karanie prawdomówności prowadzi do tyranii kłamstwa**

* Jeśli można kogoś ukarać za powiedzenie prawdy (np. o korupcji, przemocy, nadużyciach), to **prawda staje się przestępstwem**.
* Takie społeczeństwo nagradza **hipokryzję i manipulację**, a nieuczciwi są bezkarni, bo milczenie lub kłamstwo stają się strategią przetrwania.

**Przykład:** sygnaliści (whistleblowers), którzy ujawniają prawdę, często są represjonowani - zamiast chronieni.

---

## 💡 3. **Bez jawności nie ma demokracji**

* **Demokracja wymaga informacji**, a informacja wymaga dostępu do prawdy.
* Jeśli elity (polityczne, finansowe, technologiczne) **posiadają prawo do tajemnic**, mogą działać ponad kontrolą społeczną.
* **Zniesienie prawa do tajemnic (np. majątkowych, korporacyjnych, urzędniczych)** przywraca obywatelom realny nadzór nad władzą.

---

## 📉 4. **Tajemnice pogłębiają nierówności społeczne i ekonomiczne**

* Ukrywanie majątku, dochodów, własności (np. w rajach podatkowych, przez fundusze, spółki) powoduje **masowe unikanie odpowiedzialności i podatków**.
* Społeczeństwo oparte na tajemnicy wspiera **kumulację kapitału przez nielicznych** i odbiera szansę słabszym.

**Zniesienie tajemnicy** (np. poprzez publiczny rejestr majątków) byłoby krokiem do **gwarantowanego dochodu podstawowego, uczciwego opodatkowania i ograniczenia plutokracji**.

---

## 🔍 5. **Prawda broni się sama - kłamstwo wymaga systemowego wsparcia**

* Potrzeba ukrywania, cenzurowania i represji wobec prawdy wskazuje, że **system opiera się na nieuczciwości**.
* Społeczeństwo, które **nie potrafi znieść prawdy**, nie jest ani wolne, ani dojrzałe.
* **Ochrona prawdomówności** to jedyny sposób, by zapewnić **etyczną spójność prawa i moralności**.

---

## 🚨 6. **Bezkarność za mówienie prawdy to tarcza przeciw totalitaryzmowi**

* Reżimy totalitarne zawsze zaczynają od kontroli informacji i karania "nieautoryzowanej" prawdy.
* **Jeśli nie można ukarać człowieka mówiącego prawdę**, nie można go całkowicie zniewolić.

---

## ✊ 7. **Etyka osobista wymaga wolności do prawdy**

* Człowiek prawdziwie wolny to ten, który może **mówić prawdę bez strachu**.
* **Tajemnice wymuszone przez władzę, społeczeństwo lub rynek** zmuszają ludzi do kompromisu ze swoją uczciwością.
* Społeczeństwo, które chroni prawdomówność, **pozwala ludziom być sobą w pełni moralnie odpowiedzialnymi**.

---

### 🔚 Podsumowanie

**Zniesienie prawa do tajemnic** i **zakaz karania za mówienie prawdy** to:

* sposób na ochronę prawdy przed systemem opartym na manipulacji,
* narzędzie do odzyskania kontroli społecznej nad elitami,
* gwarancja wolności sumienia i moralności obywatela,
* fundament dla bardziej sprawiedliwego, równego i demokratycznego świata.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy

Ile lat będzie trzeba wypominać ci tę brednię?
Walnąłeś gówno na stacji metra i udajesz, że to nie ty

Resztę twojego bełkotu pomijam. Slogany, sprzeczności, mantry i obraz świata, który istnieje tylko w twojej głowie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Resztę twojego bełkotu pomijam.

Pomijasz wszystko poza swoją chciwością.

W rzeczywistości żadne argumenty cię nie obchodzą, chcesz tylko zwalczyć znacznie wszelkich myśli innych osób sprzeczne z twoją chciwością i podważające twoją dominację.

Nie jesteś jedny.

Jest was więcej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy
TY twierdzisz, że tak się dzieje TY udowodnij

>>Resztę twojego bełkotu pomijam.
>Pomijasz wszystko poza swoją chciwością.

Chciwość wg definicji Hamerlika:
Pytanie o korzyści z powszechnej jawności
Pytanie o to, dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę

To nie jest chciwość
Nie masz żadnego dowodu na to, że jestem chciwy, natomiast nieuzasadniony zarzut jest dowodem, że jesteś potwarcą

>W rzeczywistości żadne argumenty cię nie obchodzą,
PRZEDSTAW JE !

Pokazałeś kilka sloganów kompletnie nie przystających do twoich postulatów

Owszem, dziennikarz nie ma prawa być karany za ujawnienie prawdy o korupcji, ale to nie znaczy, że nie ma być karany ochroniarz, który udostępnił plany ochrony metra terrorystom.

Jawność majątków polityków jest potrzebna, dla zapobieżenia korupcji
Po co wiedza ile krów ma mój teść?
lata pytam, jaką decyzję podejmiesz i ...... gówno
Za każdym razem udowadniasz, że jawność jest ci zbędna

Domagasz się jawności dotacji do prywatnej własności
Jesteś psim gównem,
PRZEDSTAW ILE DOTACJI DOSTAŁ TWÓJ OJCIEC NA ODBUDOWĘ POSIADŁOŚCI PO POWODZI!
Zacznij od siebie i swojej rodziny !
Potem możesz pytać o to innych
Nie?
Udowodniłeś, że jawność jest zbędna a ty jesteś fanatykiem tajemnic

Za ile poszła twoja działka?
Jesteś fanatykiem tajemnicy mienia

>chcesz tylko zwalczyć znacznie wszelkich myśli innych osób sprzeczne z twoją chciwością
zmyślaj dalej, dobrze ci idzie, chciwy dziadu. Mamusia też jest chciwą dziadówą, bo ma posiadłość?

>i podważające twoją dominację.
Którą zmyśliłeś

PRZESTAŃ RZUCAĆ GÓWNEM, TO NIE JEST ARGUMENT !

>Nie jesteś jedny.
>Jest was więcej.
Pokaż jaką odpowiedzialność ponosi twoja mamusia za swoich podwładnych w granicach swojej posiadłości

POKAŻ!
Wtedy możesz pieerdolić o mojej władzy i odpowiedzialności za innych

Uzasadnij, dlaczego mam karmić twoje dzieci
I pisz po polsku. Co to jest ta prywatna lichwa od państwowego pieniądza, bo pytam od lat
PO POLSKU z przykładem

Żyj wg swoich zasad.
Pytanie o wybór pracy i mieszkania.
Przeczysz swoim postulatom własnym życiem hipokryto

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pytanie o to, dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę

Ależ możesz jedynie dostawać kasę z podatków i żadnych podatków nie płacić.

Wystarczy tylko, że się wyzwolisz od wszelkiej własności prywatnej, zamieszkasz w cudzej czynszówce albo w cudzym hotelu robotniczym i będziesz stąpał po i dotykał jedynie cudzych rzeczy.

Wchodzisz w to?

Dlatego powtarzam, że jesteś niebezpiecznym wrogiem najemnych roboli, czego oni niestety nie pojmują i nie reagują na ciebie, gdy powinni się przez tobą bronić wszelkimi środkami, bo jesteś realnym zagrożeniem dla ich egzystencji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy
TY twierdzisz, że tak się dzieje TY udowodnij
Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy
TY twierdzisz, że tak się dzieje TY udowodnij
Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy
TY twierdzisz, że tak się dzieje TY udowodnij
Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy
TY twierdzisz, że tak się dzieje TY udowodnij

Ile razy będziesz się zasłaniał wrodzonym debilizmem?

>>Pytanie o to, dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę
>Wystarczy tylko, że się wyzwolisz od wszelkiej własności prywatnej, zamieszkasz w cudzej czynszówce

Leczysz się?
Do mamusi takie rady.

Dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę
Bo Hamerlik jest leniwym chciwym moralnym ścierwem, które chce żreć za cudze nie pracując

>Dlatego powtarzam, że jesteś niebezpiecznym wrogiem najemnych roboli,
Dlatego powtarzam, że twoja żona to tania dziwka dająca za kasę pokazy z psami
Też poradzę zmyślać

>>Żyj wg swoich zasad.
>No raczej wg waszych odzwierzęcych, prymitywnych i

Gówno nie jest argumentem

Chcesz wiedzieć ile kto dostał dotacji do prywatnej własności?

Zapytaj tego chuja, który cię spłodził ile dostał na odbudowę posiadłoci i ujawnij to
Potem żądaj od innych
Żyj wg swoich zasad.

Jawność jest potrzebna?
Pokaż na przykładzie tego chuja, co żre za cudze


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy

Spójrz na rynek i przestań udawać.
Praktycznie wszystkie.

W spółdzielniach pozostały już tylko niedobitki cała reszta należy już do tajnego i nieopodatkowanego kapitału, głównie zagranicznego.

>>Wystarczy tylko, że się wyzwolisz od wszelkiej własności prywatnej, zamieszkasz w cudzej czynszówce
>Leczysz się?
>Do mamusi takie rady.

Czyli nie chcesz się uwolnić od własności w zamian za dochód podatkowy i żadnych podatków do zapłacenia?

Ale brak zobowiązań podatkowych u biedoty bez żadnej posiadłości uznajesz za niesprawiedliwy, bo coś ci się od pracy najemnej robili na cudzym należy?

>Dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę
>Bo Hamerlik jest leniwym chciwym moralnym ścierwem, które chce żreć za cudze nie pracując

Dlaczego w rękach robili zostawić tyle owoców ich pracy, żeby nie tylko mogli się najeść ale jeszcze rozwiać?

Skoro można ich ze wszystkiego okraść i kupić sobie za to złote klamki do domu?

Po co się ograniczać i mieć wzgląd na innych zamiast brylować na przyjęciach mając każdego za nic?

Władza właścicielska kosztuje odpowiedzialność za dobrobyt podwładnych.

To absolutnie naturalny związek władzy z odpowiedzialnością.

To tylko wasza prymitywna i moralnie zgniła kultura kwestionuje ten związek.

Naprawdę nie wiem co ci powiedzieć mentalny złodzieju. Ze ci się należy?

Nie, nie należy ci się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Jawność jest potrzebna?
Pokaż na przykładzie tatusia. Ile dostał na odbudowę posiadłości.
Nie? Więc jawność jest zbędna

>>Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy
>Spójrz na rynek i przestań udawać.

Patrzę i czekam na przykład
Zmyśliłeś
Tak samo jak zmyśliłeś to, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina i twoją pracę w dzień po zawale serca w oparach toksyn

Żyjesz w urojonym świecie

>Praktycznie wszystkie.
Pokaż JEDNĄ!

>W spółdzielniach pozostały już tylko niedobitki cała reszta należy już do tajnego i nieopodatkowanego kapitału, głównie zagranicznego.

Jak pielęgniarka podaje leki, to je jedz. Jak nie będziesz jadł leków, to nadal będziesz mylił nerkę swojego dziecka z kotletem i kiedyś cię nie upilnują

>>>>Dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę
>Czyli nie chcesz się uwolnić od własności w zamian za dochód podatkowy i żadnych podatków do zapłacenia?
Dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę
DLACZEGO JA MAM PŁACIĆ A HAMERLEŃ MA TYLKO ŻREĆ?
za trudne pytanie?

>Ale brak zobowiązań podatkowych u biedoty bez żadnej posiadłości uznajesz za niesprawiedliwy,
Twoja żona to dziwka dla psów, zmyślaj dalej

>bo coś ci się od pracy najemnej robili na cudzym należy?
Twoja żona to dziwka dla psów, zmyślaj dalej

>>Dlaczego ja mam płacić podatki a Hamerlik ma tylko dostawać kasę
>>Bo Hamerlik jest leniwym chciwym moralnym ścierwem, które chce żreć za cudze nie pracując
>Dlaczego w rękach robili zostawić tyle owoców ich pracy,

Debilu, po to właśnie zakładałem spółdzielnie, żeby owoce pracy należały TYLKO do pracowników a nie do twojej mamusi i tatusia - darmojadów.
Niestety musieliśmy też płacić na ich pomiot.

>Skoro można ich ze wszystkiego okraść i kupić sobie za to złote klamki do domu?
Mamusia czy tatuś?

>Po co się ograniczać i mieć wzgląd na innych zamiast brylować na przyjęciach mając każdego za nic?
Mamusia czy tatuś?

>Władza właścicielska kosztuje odpowiedzialność za dobrobyt podwładnych.
pokaż odpowiedzialność mamusi i tatusia

>To tylko wasza prymitywna
Do prymitywnej suki z Lądka pisz na priv

Pisałem o różnicy między dziennikarzem ujawniającym prawdę o korupcji i ochroniarzem ujawniającym prawdziwe plany ochrony metra

Za trudny tekst?
Aż takim głąbem jesteś?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>DLACZEGO JA MAM PŁACIĆ A HAMERLEŃ MA TYLKO ŻREĆ?
>za trudne pytanie?

Płaci ten, który posiada i ma władzę właścicielską.

Kto nic nie posiada i jest całkowicie zależny od cudzych posiadłości i władzy właścicieli ten nie płaci lecz uzyskuje dochód gwarantowany.

Nie ma w tym podziału na Hamerlikow i szarleyow, który fałszywie próbujesz zastosować, bo masz na wszystko wyjebane prócz siebie.

Widzę twoje chamskie manipulacje i czekam aż inni też wreszcie twoje bezwzględne chamstwo dojrzą.

Nie jesteś godny zaufania anonimowy użytkowniku internetu bez twarzy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Jawność jest potrzebna?
Pokaż na przykładzie tatusia. Ile dostał na odbudowę posiadłości.
Nie? Więc jawność jest zbędna

Ucieczka

>>Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przemieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Ucieczka

>Dlaczego w rękach robili zostawić tyle owoców ich pracy,
Debilu, po to właśnie zakładałem spółdzielnie, żeby owoce pracy należały TYLKO do pracowników a nie do twojej mamusi i tatusia - darmojadów.
Niestety musieliśmy też płacić na ich pomiot.
Ucieczka

>>DLACZEGO JA MAM PŁACIĆ A HAMERLEŃ MA TYLKO ŻREĆ?
>>za trudne pytanie?
>Płaci ten, który posiada i ma władzę właścicielską.
Płaci ten, kto pracował, żre hamerleń i hamerutracjusz.

Na czym polega właścicielska władza Hamerlikowej w Lądku?
Goście muszą myć podłogi, bo jak nie to wzywa swoją kapitalistyczną policję?
Ty idioto
Prawo do korzystania ze swojej własności nazywasz właaaaadzą
Dobrze, że trzymam się z daleka od tego KL Lądek i Konopków, którzy gościom każą myć garnki

>Skoro można ich ze wszystkiego okraść i kupić sobie za to złote klamki do domu?
Mamusia czy tatuś?
Ucieczka

>Po co się ograniczać i mieć wzgląd na innych zamiast brylować na przyjęciach mając każdego za nic?
Mamusia czy tatuś?
Ucieczka

>Władza właścicielska kosztuje odpowiedzialność za dobrobyt podwładnych.
pokaż odpowiedzialność mamusi i tatusia
Ucieczka

Pisałem o różnicy między dziennikarzem ujawniającym prawdę o korupcji i ochroniarzem ujawniającym prawdziwe plany ochrony metra
Ucieczka

DLACZEGO JA MAM PŁACIĆ A HAMERLEŃ MA TYLKO ŻREĆ?

To, że wymyśliłeś sobie, że każdy kto coś ma ma płacić na twoje koryto, to tylko twój wymysł
Nie ma uzasadnienia

>Kto nic nie posiada i jest całkowicie zależny od cudzych posiadłości i władzy właścicieli ten nie płaci lecz uzyskuje dochód gwarantowany.

To, że wymyśliłeś sobie, że każdy kto coś ma ma płacić na twoje koryto, to tylko twój wymysł
Nie ma uzasadnienia

>Nie ma w tym podziału na Hamerlikow i szarleyow,
Dokładnie jest
Ja płacę , ty żresz

Dlaczego?
Bo ja pracowałem, szporowałem i budowałem, a ty chlałeś

>Nie jesteś godny zaufania anonimowy użytkowniku internetu bez twarzy.
Nie jesteś godny zaufania anonimowy użytkowniku internetu bez twarzy. Ja, to co tu piszę mogę ci powtórzyć w twarz przy świadkach
Ty, twarzą w twarz wyprzesz się swoich słów, stać cię na rzucanie gównem, pomówienia i zmyślenia tylko anonimowo w necie
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?
Powtórzysz w oczy zarzut lichwy?

Nie, bo jesteś psim gównem pozbawionym godności


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jawność jest potrzebna?

100x już ci wyjaśniałem co jawność kapitału zmieni w stosunkach społecznych ale ty nie słuchasz i w kółko powtarzasz te same pytania, żeby sprawić wrażenie przed innymi, że ta kwestia nie została wyjaśniona.

100x zwracałem twoją uwagę na to, że jawność kapitału dotyka sfery, która dzięki waszemu tfffuuuu "prawu" do tajemnic jest nietykalna.

100x mówiłem o związku jawności kapitału z potencjałem do rozwoju różnic społecznych.

Bronisz prymitywnych i brutalnych norm społecznych.

Bronisz potężnych różnic społecznych, których nic nie uzasadnia poza waszą chciwością.

Chronisz zwierzęta przed transformacją do ludzi, bo dżungla panuje w twojej głowie, w niej się urodziłeś i w niej chcesz umrzeć.

Oby jak najszybciej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Pytanie o przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę w skrzynce na listy w mocy
Pytanie o różnicę w karaniu dziennikarza i ochroniarza w mocy

>>Jawność jest potrzebna?
>100x już ci wyjaśniałem co jawność kapitału zmieni w stosunkach społecznych

Nie sto, ale tysiące razy uciekasz od odpowiedzi
Slogan - mantra - gówno - ucieczka
Zadałem proste pytania.
Przykład krów
Pytanie o wybór pracy i mieszkania
Pytanie o pole pod lasem
Argument, że TY SAM chronisz swoje tajemnice w mocy

Ja nie bujam w chmurach twoich urojeń. Mnie interesuje konkret

Jaką decyzję podejmiesz, jeśli się dowiesz, że właściciel firmy w której pracujesz ma yacht wart miliard $
To proste pytania i brak odpowiedzi świadczy, że jawność nie ma DLA CIEBIE znaczenia

>Bronisz prymitywnych i brutalnych norm społecznych.
Gówno nie jest argumentem

>Bronisz potężnych różnic społecznych, których nic nie uzasadnia poza waszą chciwością.
Dalej nie czytam
Gówno nie jest argumentem
To, że nie mam ochoty karmić twoich dzieci nie jest chciwością.
Nie mam zamiaru pracować na ciebie, bo ty nie zrobiłeś niczego dla mnie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>Nie jesteś godny zaufania anonimowy użytkowniku internetu bez twarzy.

Powtórzę: przy okazji wizyty w Berlinie, jestem gotów spotkać się z tobą w publicznym miejscu
Czy powtórzysz wtedy swoje zarzuty, że oszukałem pracowników i żyję z lichwy, człowieku bez twarzy nazwiska i godności?

Powtórzysz???
Znam odpowiedź

"Ja, Krystkon - Hamerlik - Konopka jestem psim gównem bez honoru i wszystkie zarzuty piszę tylko na obcojęzycznym, niszowym forum, kiedy nie widać mojej twarzy i bez trudu można się zniesławień wyprzeć mówiąc >ktoś się podszywa< "

Mylę się, chciwa szumowino?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powtórzę: przy okazji wizyty w Berlinie, jestem gotów spotkać się z tobą w publicznym miejscu

Nigdy nie składałes takiej oferty i niczego nie powtarzasz. Nie wierzę przy tym w ani jedno twoje słowo.

Ale ok, spotkajmy się, porozmawiamy twarzą w twarz. Zapraszam.

>Czy powtórzysz wtedy swoje zarzuty, że oszukałem pracowników i żyję z lichwy, człowieku bez twarzy nazwiska i godności?
>Powtórzysz???

Powtórzę to co dziś wyraziłem, że jesteś mentalnym złodziejem, bo w to wierzę, jesteś ideologiem złodziejstwa, wyzysku, zniewalania i destrukcji.

Masz pasożytniczą naturę przez co nie pojmujesz związku władzy z odpowiedzialnością. Żądasz władzy nad innymi w oderwaniu od wszelkich zobowiązań jak kiedyś właściciele niewolników.

Ale może zmienię zdanie jak się z tobą spotkam w twarzą w twarz.

Zapraszam cię do domu Herthastr. 1B, 14193 Berlin albo gdziekolwiek obok jeśli tam będziesz czuł, że twój złoty zegarek jest bezpieczny. Mogę pójść na taki kompromis.

Przyjechałbym do ciebie już dawno do twojego domu ale po 15 latach, tysiącach godzin rozmów, nie mam pojęcia gdzie żyjesz.

Żeby być bardziej uczciwym to chyba gdzieś na Śląsku pod czeską granicą ale to tylko domysły, bo bardzo dbasz o tajemnice, o to żeby mieć wpływ na innych ale bez żadnej odpowiedzialności.

Władza bez odpowiedzialności to twoja dewiza jak zresztą wielu innych pasożytów w dziejach ludzkości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ale ok, spotkajmy się, porozmawiamy twarzą w twarz. Zapraszam.
>>Czy powtórzysz wtedy swoje zarzuty, że oszukałem pracowników i żyję z lichwy, człowieku bez twarzy nazwiska i godności?
>>Powtórzysz???
>Powtórzę to co dziś wyraziłem,

Czy powtórzysz wtedy swoje zarzuty, że oszukałem pracowników i żyję z lichwy, człowieku bez twarzy nazwiska i godności?

Takie było pytanie

>Żądasz władzy nad innymi w oderwaniu od wszelkich zobowiązań jak kiedyś właściciele niewolników.
Pieeeerdolisz

>Zapraszam cię do domu Herthastr. 1B, 14193 Berlin
Nie. Nie mam ochoty stracić zegarka, bo "nie uznajesz tajnej i nieopodatkowanej własności"
Miejsce publiczne, przy świadkach, pod warunkiem, że powtórzysz zarzuty lichwy i oszustwa

>Przyjechałbym do ciebie już dawno do twojego domu ale po 15 latach, tysiącach godzin rozmów, nie mam pojęcia gdzie żyjesz.
Nie ujawniam złodziejowi adresu

>Władza bez odpowiedzialności to twoja dewiza jak zresztą wielu innych pasożytów w dziejach ludzkości.
Znów nazwałeś swoich rodziców pasożytami, ale oczywiście nie twarzą w twarz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Miejsce publiczne, przy świadkach, pod warunkiem, że powtórzysz zarzuty lichwy i oszustwa

Potrzebujesz oskarżeń i konfliktu, żeby nie liczyć się z potrzebami innych ludzi.

Gdy ze swoimi kolesiami w ten czy inny sposób pozbawicie innych wartości i ludzkiej godności w swoich głowach, wtedy nie będziecie musieli się z nimi liczyć i wciąż wierzyć, że dobrzy jesteście i sprawiedliwi.

Jak ja już dobrze znam mechanizm psychiczny budowy swojej wartości na poniżaniu innych.

Jak Putin nie chcesz żadnego porozumienia ani kompromisu tylko chcesz posiadłości i władzy, bo ci się w głowie jawi, że jesteś wyższą formą życia i ci się należy.

Trzeba wam obu wyjaśnić, że to nie jest prawdą i jeszcze, że władza wiąże się zawsze z odpowiedzialnością za podwładnych.

Nie można być właścicielem i panem świata nie będąc odpowiedzialnym za najemnych roboli bez żadnych posiadłości całkowicie zależnych od waszych posiadłości i waszego planowania.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Miejsce publiczne, przy świadkach, pod warunkiem, że powtórzysz zarzuty lichwy i oszustwa
>Potrzebujesz oskarżeń i konfliktu, żeby nie liczyć się z potrzebami innych ludzi.
Potrzebuję potwierdzenia twarzą w twarz, przy świadkach tego, co napisałeś anonimowo na forum

Zadałem proste pytanie.

>Gdy ze swoimi kolesiami w ten czy inny sposób pozbawicie innych wartości i ludzkiej godności
Sam się pozbawiłeś godności rzucając oskarżenia przestępstw bez cienia dowodu

Ty pozbawiasz innych prawa do godności rzucając zarzutami, a potem szumnie głosisz o odpowiedzialności za słowo.
Postępuj wg swoich zasad fanatyczny miłośniku prawa tajemnic i wrogu podpisywania swoich słów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sam się pozbawiłeś godności

Raczej ją odzyskałem kwestionując waszą "moralność", "normalność", wasze "wartości" i waszą prymitywną "kulturę".

Widzimy świat innymi oczami.

Na razie nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli się w jakikolwiek sposób porozumieć albowiem nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

Mamy sprzeczne i wykluczające się mentalności i osobowości. Nie należymy do jednej grupy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Sam się pozbawiłeś godności
>Raczej ją odzyskałem
Zarzucając mi przestępstwa, anonimowo w necie, czego nie odważasz się powtórzyć przy świadkach?

>kwestionując waszą "moralność",
Dalej nie czytam, do mamusi - pasożyta pisz na priv

O twojej "moralności" świadczy pochwała wydawania Żydów Gestapo
gorszej rzygowiny nie spotkałem

>>Potrzebuję potwierdzenia twarzą w twarz, przy świadkach tego, co napisałeś anonimowo na forum
>Całą uwagę skupiasz na sobie
Powtórzysz twarzą w twarz swoje oskarżenia?
TAK/NIE?

Proste pytanie, zwolenniku "odpowiedzialności za słowo"

Pytanie o przykład spółdzielni w mocy
Pytanie o różnice w tajemnicy dziennikarza i ochroniarza w mocy

Oczywiście ni powiesz, fanatyczny miłośniku tajemnic mienia ile twój tatuś dostał dotacji do prywatnej posiadłości. Hamerliki mają prawo do tajemnic

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>O twojej "moralności" świadczy pochwała wydawania Żydów Gestapo
>gorszej rzygowiny nie spotkałem

Nigdy nie chwaliłem kolaboracji z nazistami opętanymi nienawiścią do Żydów.

Wymyśliłeś to, żeby zmanipulować emocje innych.

Napisałem, że nie pozwalam nikomu karać innych ludzi za prawdomówność i nikomu nie daję do tego prawa.

Jak również, że każdego kto ukarze innego człowieka za prawdę, innemu na to pozwoli albo da mu do tego prawo będę uznawał za niebezpiecznego bandytę i tak też będę go traktował.

Obojętnie w waszej prymitywnej kulturze, będziecie nazywać go funkcjonariuszem państa, sędzią, egzekutorem prawa.

Każdy człowiek, który poluje na innych ludzi za wyjawienie prawdy musi zrozumieć, że również na niego będzie urządzone polowanie i zapłaci za całe zło jakie uczynił na świecie.

Nikomu się nie upiecze.
Jeśli wcześniej umrze to wszyscy będą pluć na jego grób i nauczać swoje dzieci, że to była najgorsza ze wszystkich szumowina, ludzki pasozyt.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Pytanie o spółdzielnie w mocy
Nie chcesz merytorycznej rozmowy na argumenta i skupiasz się na bzdurkach

>>O twojej "moralności" świadczy pochwała wydawania Żydów Gestapo
>Nigdy nie chwaliłem kolaboracji z nazistami opętanymi nienawiścią do Żydów.
>Napisałem, że nie pozwalam nikomu karać innych ludzi za prawdomówność i nikomu nie daję do tego prawa.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,940614#w941133
Cytat:
Nie, nie pozwolę ci karać, więzić, bic czy zabijać prawdomównych szmalcowników.


www.racjonalista.pl/forum.php/s,940614#w941138
Cytat:
Choćby prawda zabiła milion ludzi a nawet 100 milionów nikomu nie wolno tknąć nawet palcem człowieka prawdomównego, bo ten człowiek jest święty tak samo jak prawda.


I jak zwykle bezhonorne psie gówno będzie udawało że to nie ono to napisało

>Obojętnie w waszej prymitywnej
Do prymitywnej mamusi pisz na priv, dalej nie czytam

Przypominam: ile dostał tatuś dotacji do posiadłości w Lądku?
Rozumiem, tajemnica

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I jak zwykle bezhonorne psie gówno będzie udawało że to nie ono to napisało

Prawo do prawdy obejmuje absolutnie wszystkich w tym szmalcowników.

Jeśli ktoś wyjawia prawdę, to nie wolno go tknąć nawet najmniejszym palcem, nawet gdyby w konsekwencji zginął miliard ludzi.

Prawda nie zabija, prawda chroni.

To człowiek zabija człowieka a nie prawda.

Prawo do tajemnic to żadna ochrona społeczna lecz społeczna destrukcja.

Wcale nie chodzi ci o Żydów kryjących się za ścianą tylko o ukrycie rozkładu kapitału.

O to, żeby wasza prymitywna i fałszywa kultura nie została zdemaskowana. Po to chcecie ścigać innych za prawdę. Żeby nikt się nie odważył zdradzić waszych tajemic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>I jak zwykle bezhonorne psie gówno będzie udawało że to nie ono to napisało
>Prawo do prawdy obejmuje absolutnie wszystkich w tym szmalcowników.

Więc przestań pipcyć, ze nie pochwalasz nazizmu
Q.E.D

>Jeśli ktoś wyjawia prawdę, to nie wolno go tknąć nawet najmniejszym palcem, nawet gdyby w konsekwencji zginął miliard ludzi.

Znam twój pogląd, moralna rzygowino, jesteś fanatycznym zwolennikiem mordowania ludzi w imię swoich chorych idei. Dla zmyły nazywasz to moralnością. Zmienisz zdanie, na pogrzebie swoich dzieci.

>Wcale nie chodzi ci o Żydów kryjących się za ścianą tylko o ukrycie rozkładu kapitału.
Ile dostał tatuś dotacji do posiadłości?
Rozumiem, tajemnica

>O to, żeby wasza prymitywna
Do prymitywnej mamusi pisz na priv

Pytanie o spółdzielnię w mocy.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Prawo do prawdy obejmuje absolutnie wszystkich w tym szmalcowników.
>Więc przestań pipcyć, ze nie pochwalasz nazizmu

Bo nie pozwalam wam karać ludzi prawdomównych - zdrajcow waszych tajemnic, to pochwalam nazizm.

A weź!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Prawo do prawdy obejmuje absolutnie wszystkich w tym szmalcowników.
>>Więc przestań pipcyć, ze nie pochwalasz nazizmu
>Bo nie pozwalam wam karać ludzi prawdomównych - zdrajcow waszych tajemnic, to pochwalam nazizm.

Tak, pochwalasz nazism, skoro jesteś przeciwny karaniu ludzi, którzy brali udział w mordowaniu Żydów

JESTEŚ PRZECIWNY KARANIU LUDZI, KTÓRZY WYDAWALI ŻYDÓW GESTAPO
Czego nie rozumiesz?

Twój dziadunio dużo zarobił na nagrodach od nazistów za wydawanie Żydów?
Na kogo jeszcze donosiło to "prawdomówne psie gówno?

>Jeśli ktoś wyjawia prawdę, to nie wolno go tknąć nawet najmniejszym palcem, nawet gdyby w konsekwencji zginął miliard ludzi.

Znam twój pogląd, moralna rzygowino, jesteś fanatycznym zwolennikiem mordowania ludzi w imię swoich chorych idei. Dla zmyły nazywasz to moralnością. Zmienisz zdanie, na pogrzebie swoich dzieci.

Pytanie o spółdzielnie w mocy, jak widać o gównie można z tobą "rozmawiać" o poważnych rzeczach...ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>JESTEŚ PRZECIWNY KARANIU LUDZI, KTÓRZY WYDAWALI ŻYDÓW GESTAPO
>Czego nie rozumiesz?

To ty nie rozumiesz.

Gestapo mogło rozwinąć się tylko dzięki prawu do tajemnicy, tylko dlatego, że panowało społeczne przyzwolenie na karanie ludzi prawdomównych.

Bez prawa do tajemic gestapo nigdy by się nie rozwinęło i nie miałoby takiej władzy, żeby innych mordować.

Ty, rzekomy obrońco Żydów, tak naprawdę chcesz stworzyć warunki społeczne, w których będą mogły swobodnie rozwijać się największe szumowiny

Dzięki prawu do karania ludzi prawdomównych dzieją się na tym świecie rzeczy po prostu straszne, od których chce się wymiotować.

W moim świecie wasza tfffuuuu "kultura", w której prawda jest tabu, będzie wyklęta.

Maleńkie dzieci w prywatnych i dobrowolnych szkołach będą się uczyć, że tajemnice czczą tylko zwierząta a nie ludzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>JESTEŚ PRZECIWNY KARANIU LUDZI, KTÓRZY WYDAWALI ŻYDÓW GESTAPO
>>Czego nie rozumiesz?
>To ty nie rozumiesz.

"Prawo do prawdy obejmuje absolutnie wszystkich w tym szmalcowników."
a co tu jest do rozumienia?
Jesteś przeciwko karaniu ludzi winnych śmierci Żydów w Treblince


>Gestapo mogło rozwinąć się tylko dzięki prawu do tajemnicy,
Za ile poszła twoja działka?
Ile dotacji dostał twój tatuś?

Twoje prawo do tajemnic zaowocuje zbrodniami?
Twoja logika
Znów strzeliłeś sobie w jądra

Czekam na odpowiedź na pytanie o spółdzielnie
Jak widać nie stać cię na merytoryczną dysusję


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>>JESTEŚ PRZECIWNY KARANIU LUDZI, KTÓRZY WYDAWALI ŻYDÓW GESTAPO
>>Czego nie rozumiesz?
>To ty nie rozumiesz.

"Prawo do prawdy obejmuje absolutnie wszystkich w tym szmalcowników."
a co tu jest do rozumienia?
Jesteś przeciwko karaniu ludzi winnych śmierci Żydów w Treblince

W imię twojej idei wolno zabijać ludzi
"Choćby prawda zabiła milion ludzi a nawet 100 milionów nikomu nie wolno tknąć nawet palcem człowieka prawdomównego, bo ten człowiek jest święty tak samo jak prawda"
To TWOJE słowa, czym się różnisz, od tych którzy budowali Dachau?
Niczym

>Gestapo mogło rozwinąć się tylko dzięki prawu do tajemnicy,
Za ile poszła twoja działka?
Ile dotacji dostał twój tatuś?

Twoje prawo do tajemnic zaowocuje zbrodniami?
Twoja logika
Znów strzeliłeś sobie w jądra

Czekam na odpowiedź na pytanie o spółdzielnie
Jak widać nie stać cię na merytoryczną dyskusję

>Dzięki prawu do karania ludzi prawdomównych dzieją się na tym świecie rzeczy po prostu straszne, od których chce się wymiotować.
Na przykład nikt nie wie ile tatuś dostał dotacji?
Iście straszne
Lekarz nie może ogłosić publicznie, że aHamerlikowa ma syfilis, i dziwka nadal zaraża klientów! Straszne

>Maleńkie dzieci w prywatnych i dobrowolnych szkołach będą się uczyć, że tajemnice czczą tylko zwierząta a nie ludzie.
Nie nazywam cię zwierzęciem tylko z powodu szacunku dla bydła

za ile poszła twoja działka , FANATYCZNY MIŁOŚNIKU TAJEMNICY MIENIA!
ILE DOTACJI DOSTAŁ TATUŚ DO POSIADŁOŚCI FANATYCZNY MIŁOŚNIKU TAJEMNICY!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś przeciwko karaniu ludzi winnych śmierci Żydów w Treblince

Informacje ani ich nośniki nikogo z ludzi nie zabijają.

Żeby zabić trzeba wystrzelić kule w inny łeb, zagazować albo zagłodzić.

Prawdomówni szmalcownicy nikogo nie zabili. Zabili opętani nienawiścią kaci.

Taka chora nienawiść między ludźmi mogła rozwinąć się tylko dzięki tajemnicom, chronionym państwowymi karami wobec ludzi prawdomównych.

Ty teraz na nowo chcesz budować podłoże do chorej nienawiści i napełniać nowych katow mocą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś przeciwko karaniu ludzi winnych śmierci Żydów w Treblince
>Informacje ani ich nośniki nikogo z ludzi nie zabijają.

Nie informacje, nie nośniki, ale LUDZIE, którzy informacjami zabijali ludzi. Karabin też sam nei zabije

TY BRONISZ LUDZI, KTÓRZY INNYCH WYSŁALI DO TREBLINKI
Tak samo bronisz ludzi, którzy terrorystom sprzedają plany ochrony metra

>Prawdomówni szmalcownicy nikogo nie zabili.
Bez komentarza

>Taka chora nienawiść między ludźmi mogła rozwinąć się tylko dzięki tajemnicom,
Za ile poszła twoja działka?
Ile dostał tatuś dotacji do posiadłości?
Rozumiem, tajemnica

>Ty teraz na nowo chcesz budować podłoże do chorej nienawiści
Za ile poszła twoja działka?
Ile dostał tatuś dotacji do posiadłości?
Rozumiem , tajemnica
TWOJA! Twoja tajemnica ty psie gówno. Ja nie potrzebuję tajemnic

>Gestapo mogło rozwinąć się tylko dzięki prawu do tajemnicy,
Za ile poszła twoja działka?
Ile dotacji dostał twój tatuś?
Gestapo budowali fanatycy tajemnic? No to spójrz do lustra!

Czekam na odpowiedź na pytanie o spółdzielnie
Jak widać nie stać cię na merytoryczną dyskusję

Za ile poszła twoja działka , FANATYCZNY MIŁOŚNIKU TAJEMNICY MIENIA!
ILE DOTACJI DOSTAŁ TATUŚ DO POSIADŁOŚCI FANATYCZNY MIŁOŚNIKU TAJEMNIC!

Tajemnice są przyczyną zła?
To zrezygnuj z nich, ja nie potrzebuję tajemnic mienia.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>TY BRONISZ LUDZI, KTÓRZY INNYCH WYSŁALI DO TREBLINKI

Nie.

Bronię prawa do prawdy.

Prawda jest święta i ludzie prawdomówni nietykalni.

Bandyci nie potrafią tego pojąć, bo dla bandytów nie ma żadnej świętości na drodze do zaspokojenia swojej chciwości.

Każdy bandyta, który atakuje prawdę, ludzi prawdomównych, namawia do tego albo daje innym do tego prawo odpowie za to.

To już tylko kwestia czasu kiedy wasza prymitywna kultura zginie i będziemy pluć na jej grób.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>TY BRONISZ LUDZI, KTÓRZY INNYCH WYSŁALI DO TREBLINKI
>Nie.
TAK!

Bronisz twojego dziadunia, który dla nagrody donosił na Gestapo, gdzie ukrywają się Żydzi, żeby można ich było wysłać do Treblinki

K....A. Czytaj własne słowa
Skoro nie poradzisz zrozumieć pytania o spółdzielnie, to przynajmniej postaraj się zrozumieć to , co sam piszesz

>Każdy bandyta, który atakuje prawdę
Ile tatuś dostał dotacji do posiadłości?

Rozumiem, tajemnica
Chcę znać PRAWDĘ, ale jakiś bandyta - Konopka ją tai
Tej prawdy nikt się nie dowie, fanatyczny miłośniku tajemnic

Wg ciebie ludobójstwo bierze się z tajemnic
Ile tatuś dostał dotacji do posiadłości?
Rozumiem, tajemnica


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ile tatuś dostał dotacji do posiadłości?
>Rozumiem, tajemnica

Nie wiem.

On to nie ja.

Podejrzewam, że mógł uzyskać od państwa ponad 50 tys. pomocy ale nie znam dokładnej liczby.

Byłaby publicznie jawna księga kapitału to byś sobie sam sprawdził co do drugiego miejsce po przecinku ale z tego co widzę prędzej zginiecie niż pozwolicie na jej rozwój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Wg ciebie tajemnice są przyczyną ludobójstwa
Za ile poszła twoja działka, twórco ludobójstwa?

Twierdzisz, że lepiej żeby zginął miliard ludzi, niż żeby został ukarany jeden donosiciel do Gestapo, gdzie ukrywają się Żydzi

Jesteś psim gównem

>>Ile tatuś dostał dotacji do posiadłości?
>>Rozumiem, tajemnica
>Nie wiem.
>On to nie ja.
To zapytaj, paczpan, mnie zapytasz, to odpowiem, a rodzony tatuś nie powie?

Za ile poszła TWOJA działka?
Rozumiem, tajemnica
On to nie ja?
I nie interesuje cię najważniejsza transakcja w twoim życiu, ale interesuje cię za ile kupiłem samochód
To ci powiem . kosztował ok. 120 000 złotych
Za ile poszła twoja ziemia?
Uuuuuuu, rozuuuuumiem.... tajemnica nawet przed tobą

Hamerchuju
Nie wierzę że nie wiesz
NIE WIERZĘ, że jakaś kobieta okazała się tak głupią pindą, że wydała się za zadłużonego człowieka, nie pytając ile ma długu i czy nie przyjdzie komornik i nie zabierz JEJ własności

Jeśli ona nie wie, to albo oszukałeś własną żonę, albo łżesz na forum, albo wziąłeś idiotkę.

>Podejrzewam, że mógł uzyskać od państwa ponad 50 tys. pomocy ale nie znam dokładnej liczby.
Paczpan jak posiadacze żreją na koszt biedoty, która płaci podatki od każdej kromki chleba

To psi chuj, pijawka, chciwe gówno.
Tak go nazwiesz?
ODWAGI, synu psiego gówna!
Przecież to myślisz, to mu to powiedz, albo podaj adres mailowy tatusia czy mamusi, poślę im linki do twoich wypowiedzi.
Nie?
Przecież TY napisałeś że twoje poglądy powinny być znane

>Byłaby publicznie jawna księga kapitału
Ale jej nie ma i nigdy nie będzie, bo ucieczkami do niej nie przekonasz

Warunkiem przekonania kogoś jest PRZYKŁAD

>Ale ok, spotkajmy się, porozmawiamy twarzą w twarz. Zapraszam.
>>Czy powtórzysz wtedy swoje zarzuty, że oszukałem pracowników i żyję z lichwy, człowieku bez twarzy nazwiska i godności?
>>Powtórzysz???
>Powtórzę to co dziś wyraziłem,

Czy powtórzysz wtedy swoje zarzuty, że oszukałem pracowników i żyję z lichwy, człowieku bez twarzy nazwiska i godności?

Takie było pytanie

>Władza bez odpowiedzialności to twoja dewiza jak zresztą wielu innych pasożytów w dziejach ludzkości.
Znów nazwałeś swoich rodziców pasożytami, ale oczywiście nie twarzą w twarz




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Za ile poszła twoja działka,

Nie wiem i też nie wierzę, że kiedykolwiek była moja. Nie była. To jest tylko wroga narracja, która ma innym pozwolić na przemoc wobec mnie

>Twierdzisz, że lepiej żeby zginął miliard ludzi, niż żeby został ukarany jeden donosiciel do Gestapo, gdzie ukrywają się Żydzi

Twierdzę, że prawa do prawdy i pokoju będą fundamentem mojego społeczeństwa, w którym ludzie głoszący prawdę i odmawiający walki z innymi będą święci i nietykalni.

Ty cały czas odnosisz to do waszych zwierzęcych stosunków społecznych i pouczasz mnie, że krzywdzenie ludzi za prawdę i pokój jest normalne.

Dla małp może i normalne ale w moim społeczeństwe to będzie absolutne tabu. Nikomu nie będzie wolno nikogo skrzywdzić za prawdę i pokój.

Jeśli kogoś tkniesz za prawdę i pokój albo innym na to pozwolisz, to zostaniesz wykluczony z mojego społeczeństwa.

Zresztą ty nigdy nie staniesz się jego częścią. Twoja prymitywna i brutalna psychika wyklucza taką możliwość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Napisałeś, że spółdzielnie przekształcają się w spółki w skrzynkach na listy

Czekam na przykład.

>>Za ile poszła twoja działka,
>Nie wiem i też nie wierzę, że kiedykolwiek była moja.
Kłamiesz
Sam napisałeś, że była twoja, ale nie spłacałeś kredytu więc ją zlicytowano

Pipcys od lat o potrzebie jawności
Dlaczego nie powiedziałeś swojej ŻONIE ile masz długu?
Bo jesteś kłamcą, oszustem i fanatycznym miłośnikiem tajemnic
Nie wierzę, że znalazła się samica która wydał się za zadłużonego człowieka nie wiedząc ile ma długu
NIE WIERZĘ, więc nie wierzę też, ze nie znasz kwoty licytacji

Znasz, ale jesteś fanatykiem tajemnin

Głosisz, że przyczyną ludobójstwa były tajemnice. więc sam się przyznajesz to tworzenia ideologii ludobójstwa, zresztą to co piszesz o miliardzie ofiar twojej ideologii popierdoleńca, o tym dobitnie świadczy

>>Twierdzisz, że lepiej żeby zginął miliard ludzi, niż żeby został ukarany jeden donosiciel do Gestapo, gdzie ukrywają się Żydzi
>Twierdzę, że prawa do prawdy i pokoju będą fundamentem mojego społeczeństwa,
Twierdzisz, że lepiej żeby zginął miliard ludzi, niż żeby został ukarany jeden donosiciel do Gestapo, gdzie ukrywają się Żydzi
Nie przekręcaj swoich słów

>Ty cały czas odnosisz to do waszych zwierzęcych
Do suki - Konopki pisz na priv, dalej nie czytam
PRZESTAŃ RZUCAĆ GÓWNEM PSI CHUJU, PRZESTANIESZ OBRYWAĆ RYKOSZETEM

>>Paczpan jak posiadacze żreją na koszt biedoty, która płaci podatki od każdej kromki chleba
>Zgoda, dopłacanie do własności prywatnej z podatków zebranych pod przymusem od ludzi, którzy nie mają nic prócz długów jest pojebane.

No to dlaczego tatuś wziął, skoro zna twoje poglądy?
Powiedziałeś mu, że jest pasożytem?
Rozumiem, za trudne pytania

ja mnie biorę dotacji, a do mnie masz cięgiem pretensje
Miej pretensje do tatusia

Oczywiście nie podasz adresu tatusia, żebym mu powtórzył twoje słowa, że jest pasożytem...

Rozumiem, tajemnica

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sam napisałeś, że była twoja, ale nie spłacałeś kredytu więc ją zlicytowano

Ale już nie operuję waszą prawdą i waszymi pojęciami.
To się zmieniło.
Nie jestem już częścią waszej kultury.
Twoja narracja nie jest już moją narracją.

Różnimy się nie tylko systemem wartości ale także systemem pojęciowym.

To co dzieje się w waszych umysłach mnie już więcej nie dotyczy.
Mój umysł jest inny, zbudowany na nowym pojęciu świata.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Sam napisałeś, że była twoja, ale nie spłacałeś kredytu więc ją zlicytowano
>Ale już nie operuję waszą

dalej nie czytam, do mamusi pisz na priv
Serio za trudny komunikat?
Aż taki masz przegnity mózg, żeby nie zrozumieć?

napisałeś że ludobójstwo wzięło się z tajemnic
Za ile poszła twoja działka?
Tajemnica

Nie pipc, że nie wiesz, żadna kobieta nie wzięłaby ślubu z zadłużonym facetem nie wiedząc ile ma długu.

Wiedziałeś za ile poszła twoja działka, ale to tajemnica fanatyczny miłośniku tajemnic
A od tajemnic pochodzi ludobójstwo wg ciebie
Mengele to twój wujek?

Pytanie o spółdzielnie w mocy
Brak odpowiedzi oznacza, że znów się publicznie zesrałeś
UDOWODNIŁEŚ ŻE ŻYJESZ W ŚWIECIE UROJEŃ i WŁASNYCH KŁAMSTW
Ty już nawet siebie okłamujesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie pipc, że nie wiesz, żadna kobieta nie wzięłaby ślubu z zadłużonym facetem nie wiedząc ile ma długu.

A ty, że nie nauczono cię budować własnej wartości na poniżaniu innych.

Tak pewnie robił twój tatuś na twoich oczach, ten obraz oprogramowal twój mózg i teraz powtarzasz jego zachowania nieświadomie nawet, że to efekt wgranego ci kulturowego oprogramowania.

W waszej kulturze to normalne.
Dlatego też mam z nią taki problem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Nie pipc, że nie wiesz, żadna kobieta nie wzięłaby ślubu z zadłużonym facetem nie wiedząc ile ma długu.
>A ty, że nie nauczono cię budować własnej wartości na poniżaniu innych.

Więc zaprzestań poniżania innych
Nazwałeś mnie przestępcą.

Nie pipc, że nie wiesz, żadna kobieta nie wzięłaby ślubu z zadłużonym facetem nie wiedząc ile ma długu. Wiesz za ile zlicytowano działkę, ale to tajemnica fanatyka tajemnic
Inni mają ujawnić hamerchuj ma prawo do tajemnic

Twierdzisz, że nawet ludobójstwo bierze się z tajemnic
za ile poszła twoja działka?
Twoje tajemnice też prowadzą do ludobójstwa?

>W waszej
dalej nie czytam.

Pytanie o spółdzielnie w mocy, ale ponieważ jest to merytoryczne pytanie, hamergówno ucieka w prywatne wycieczki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wiesz za ile zlicytowano działkę, ale to tajemnica fanatyka tajemnic
>Inni mają ujawnić hamerchuj ma prawo do tajemnic
>Twierdzisz, że nawet ludobójstwo bierze się z tajemnic

Nie mam tajemnic, nie potrzebuję ich więcej.

Nie buduję własnych korzyści na błędnych założeniach innych ludzi tak jak wy.

Nie należę do waszej kultury.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
1 Pytanie o spółdzielnie Przyznaj że napisałeś brednie,
2 Zarzuciłeś mi przestępstwa - powtórzysz zarzuty przy świadkach w Berlinie

>>Wiesz za ile zlicytowano działkę, ale to tajemnica fanatyka tajemnic
>Nie mam tajemnic, nie potrzebuję ich więcej.
Za ile poszła twoja działka?

Kłamiąc, że nie wiesz obrażasz swoją żonę. Twierdzisz, że jest głupią cipą, która wydała się za zadłużonego faceta nie pytając o wielkość długu. albo też nie powiedziałeś jej o długu, a wtedy jesteś oszustem. oszukałeś ŻONĘ



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twierdzisz, że jest głupią cipą, która wydała się za zadłużonego faceta nie pytając o wielkość długu. albo też nie powiedziałeś jej o długu, a wtedy jesteś oszustem. oszukałeś ŻONĘ

Twierdzę, że prawo do prawdy, prawo do pokoju, normy określane w jawnej demokracji bezpośredniej, publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą, nielichwiarski pieniądz państwowy, podatek wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki to fundamenty przyszłego społeczeństwa, do którego będę należał ale nie ty i nie dlatego, że zostaniesz odrzucony ale dlatego że nie będziesz miał zdolności tak żyć.

Jesteś w umyśle starą, prymitywną i brutalną gwardią i tak umrzesz. Następni ludzie nie będą już żyć społecznie tak jak ty. Ewolucja wykona następny krok.

Będziemy was pamiętać ale nie będziemy was już rozumieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
PRZYKŁAD SPÓŁDZIELNI
Nudzi mnie pytanie o uzasadnienie twojego poglądu

Pytałem czy w Berlinie powtórzysz zarzuty przestępstw wobec mnie
Ile lat mam o to pytać?

>>Twierdzisz, że jest głupią cipą, która wydała się za zadłużonego faceta nie pytając o wielkość długu. albo też nie powiedziałeś jej o długu, a wtedy jesteś oszustem. oszukałeś ŻONĘ
>Twierdzę, że prawo do prawdy,

Ujawnij prawdę
Za ile poszła twoja działka
Mamy prawo do prawdy
Nie?
Wg ciebie tajemnice prowadzą do ludobójstwa, fanatyczny miłośniku tajemnicy mienia

Nie pipc, że nie masz wiedzy, bo obrażasz żonę
mamusię już nazwałeś darmojadem pasożytem i dziwką
Żona jest kretynką bo wzięła dłużnika nie pytając ile ma długu?

Ja nie potrzebuję tajemnic Ty bez nich umrzesz jak stara hamwersuka i stary hamerchuj

>Jesteś w umyśle starą, prymitywną
Twoja żona to tania kyurwa dla psów
Gówno nie jest argumentem, postaraj się zrozumieć

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ujawnij prawdę
>Za ile poszła twoja działka
>Mamy prawo do prawdy
>Nie?

Nie wiem, nie ja sprzedawałem.
Zapytaj funkcjonariuszy twojego państwa, może oni coś o tym wiedzą. To przecież wasza sprawiedliwość i wasz styl życia a nie moje.

>Ja nie potrzebuję tajemnic Ty bez nich umrzesz jak stara hamwersuka i stary hamerchuj

A jednak głosisz, że kary dla ludzi prawdomównych godne są i sprawiedliwe.

Wymyślasz do tego przykład szmalcowników jak wcześniej właścicieli altanek działkowych ale każdy, kto ma trochę oleju w głowie, domyśla się, że idzie o polowanie na zdrajców tajemnic waszych posiadłości.

Chcecie wszystkich zastraszyć, żeby nikt nie miał odwagi mówić prawdy, bo prawda podważa waszą wartość, wasze prawa, należności i władzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>jestem ciulem, mam gówno zamiast mózgu
Pytałem o spółdzielnie
Cieszę się że wreszcie odpowiedziałeś

>>Ujawnij prawdę
>>Za ile poszła twoja działka
>>Mamy prawo do prawdy
>>Nie?
>Nie wiem, nie ja sprzedawałem.
Kłamiesz
Zapytaj tę głupią cipę, która się za ciebie wydała, nie wiedząc ile masz długu
IDIOTKA.
Nie wierzę, że znalazłeś aż tak skretyniałą samicę , chyba, że ją okłamałeś. Wtedy jesteś oszustem

Mamusię nazwałeś darmojadem
tatuś wg ciebie pasożyt
żona idiotka
Córka dziwka

Współczuję


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mamusię nazwałeś darmojadem
>tatuś wg ciebie pasożyt
>żona idiotka
>Córka dziwka
>Współczuję

Poczekam chyba aż ci trochę zejdzie z amoku.
Bo o czym ta rozmowa?

Rozumiem, że jesteś wściekły przez to, że kwestionuje waszą "kulturę" ale takie jest życie.

Nic nie jest na pewno i nic na zawsze.

Niech zwycięży najlepsza kultura, która karmi, zabezpiecza i rozwija.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Mamusię nazwałeś darmojadem
>>tatuś wg ciebie pasożyt
>>żona idiotka
>>Córka dziwka
>>Współczuję
>Poczekam chyba aż ci trochę zejdzie z amoku.

Jak zejdziesz z amoku, to może przeprosisz swoją rodzinę
Te wyzwiska dla nich TY wymyśliłeś
TY nazwałeś rodziców pasożytami. żonę idiotką a córkę dziwką.Ty, nie ja

NIE WIERZĘ, że nie wiesz za ile sprzedano twoją ziemię.
NIE WIERZĘ. Żadna kobieta nie wyda się za zadłużonego faceta nie wiedząc ile ma długu

Wg ciebie tajemnice są złe, są nawet przyczyną ludobójstwa
ZA ILE ZLICYTOWANO TWOJĄ ZIEMIĘ?
TAJEMNICA!

>Bo o czym ta rozmowa?
Ja proponowałem o spółdzielniach, ale zhamerliczyłeś. 100 razy zadawane pytanie i zawsze ta sama odpowiedź - ucieczka

>Rozumiem, że jesteś wściekły przez to, że kwestionuje waszą

Znów gówno rozumiesz
Mam prawo być wściekły, bo zarzucasz mi przestępstwa



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mam prawo być wściekły, bo zarzucasz mi przestępstwa

Wyzysk w waszej "kulturze" nie jest złamaniem normy lecz jest normą.

Działanie na szkodę drugiego człowieka dla własnego zysku w waszej "kulturze" jest bardzo dobrze widziane.

Nawet jeśli zarzucam ci czerpanie pośrednich korzyści z wyzysku innych ludzi i motywowaną tym ideologiczną propagandę prymitywnego i brutalnego kapitalizmu opartego na tajemnicach i przemocy to o jakim przestępstwie mówisz w waszej "kulturze"?

W waszej "kulturze" za wyzysk i wzbogacenie się na redukcji drugiego człowieka otrzymuje się medale państwowe a nie karę.

Co ty pieprzysz?

Potrafisz nazwać to przestępstwo?

Bzdury, które mają wprowadzić innych w stan niezrozumienia, z kim i z czym mają do czynienia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Mam prawo być wściekły, bo zarzucasz mi przestępstwa
>Wyzysk
Zarzuciłeś mi lichwę i oszustwa
Powtórzysz w twarz?
Nie, bo masz godność psiego gówna

>w waszej
Do mamusi pisz na priv, dalej nie czytam

Za ile poszła twoja działka?
Tajemnica

Podasz przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy?
UDOWODNISZ własne słowa?

Nie, bo masz też inteligencję psiego gówna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zarzuciłeś mi lichwę i oszustwa
>Powtórzysz w twarz?

Ich ideologiczne wsparcie.
O tobie samym nic szczególnego nie wiem, bo skrzętnie ukrywasz informacje o sobie.

Wszystko o czym tu mówimy powtórzę ci w twarz gdy się już spotkamy patrząc ci prosto w oczy.

Przyjedź do mnie albo podaj swój adres to ja przyjadę do ciebie.

Nie musisz się bać znamy się już od 15 lat. Więcej czasu ze sobą spędziliśmy niż z własnymi żonami i dziećmi.

>Podasz przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy?

Wszystkie, które kiedyś istniały ale już nie istnieją, bo zastąpiły je jednoosobowe spółki kapitałowe z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzące działalność w skrzynkach na listy, o nieznanych właścicielach i też nierzadko podstawionych "słupach".

Ot wasza tfffuuuu "kultura".

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Wszystko o czym tu mówimy powtórzę ci w twarz gdy się już spotkamy patrząc ci prosto w oczy

Dobrze. przy okazji przyjazdu do Berlina dam ci znać. Przy ludziach powtórzysz, że utrzymuję się z lichwy i oszukałem robotników na budowie. To napisałeś, mając w stopce moje nazwisko.

Jesteśmy umówieni
Przygotuj dowody lichwy i oszustwa.

>>Podasz przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy?
>Wszystkie, które kiedyś istniały ale już nie istnieją,
Podasz przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy?
Nadal ucieczka

Jeśli powołałem spółdzielnię zadaniową i potem ją rozwiązałem to nie stała się spółką tylko została rozwiązana,
twój argument jest chybiony
czekam na przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Nadal ucieczka

>Ot wasza tfffuuuu
Pluj na mamusię nazwałeś ją pasożytem i darmojadem to i napluć możesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze. przy okazji przyjazdu do Berlina dam ci znać. Przy ludziach powtórzysz, że utrzymuję się z lichwy i oszukałem robotników na budowie. To napisałeś, mając w stopce moje nazwisko.
>Jesteśmy umówieni

Dobrze. Powtórzę, że jesteś bałwochwalca lichwy i guru wyzysku, że propagujesz bogactwo zbudowane na destrukcji innych - przy ludziach. Dowodem będzie wszystko co napisałeś na tym forum.

Możesz to nagrać na wideo i następnie pobiec z tym do waszych kapitalistycznych sądów, żeby tobie wypłacili moje wynagrodzenie za pracę najemną na cudzym jako rekompensatę za to, że kwestionuję twój autorytet i twoją sławę.

Nie boję się waszych sądów i waszych komorników. Jakoś sobie z nimi poradzę. Nie uda ci się w ten sposób zmanipulować mnie psychicznie.

Mam w dupie twoje groźby i wizje mojej biedy, bo nie mówię tego co chcecie usłyszeć.

>Jeśli powołałem spółdzielnię zadaniową i potem ją rozwiązałem to nie stała się spółką tylko została rozwiązana,
>twój argument jest chybiony

Kiedyś żywienie, ubieranie, zabezpieczenie mieszkaniowe i wszystko inne opierało się na współwłasności, głównie państwowej.

Dziś opiera się na jednoosobowych spółkach kapitałowych o nieznanych właścicielach, nierzadko obcokrajowcach, działających w skrzynkach na listy.

Zatem przestań pieprzyć.

Tworzycie świat dla jednoosobowych spółek kapitałowych z ograniczoną odpowiedzialnością w ty mi pieprzysz, że jesteś zwolennikiem spółdzielni pracy.

Rzygam od tych twoich kłamstw!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Podasz przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy?
Nadal ucieczka

Krystkon, pytam o przykład TWOJEGO twierdzenia
Ty twierdzisz, ty uzasadnij

Jeśli się pomyliłeś , to wolno ci się przyznać do pomyłki

>>Jesteśmy umówieni
>Dobrze. Powtórzę, że jesteś bałwochwalca lichwy
Nie, powtórzysz, że żyję z lichwy. Wydrukuję twoje wpisy, w których to piszesz wraz z moim nazwiskiem. Powtórzysz, że oszukałem robotników na budowie. Przed sądem powtórzysz, że sędzia jest bandytą

>Możesz to nagrać na wideo i następnie pobiec z tym do waszych kapitalistycznych sądów
Dalej nie czytam do mamusi pisz na priv, może ma na usługach jakiś kapitalistyczny sąd

Jeśli pozwę cię to będziesz musiał pokazać DOWODY na lichwę i oszustwo

Pisałeś o odpowiedzialności za słowo.
Powtórz w oczy, przy świadkach dokładnie to, co pisałeś na forum

Droczę się, bo wiem, że twoja odpowiedzialność za słowo jest ujemna
W sądzie powiesz "nie ja to pisałem, ktoś się podszył pod moje nazwisko"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pisałeś o odpowiedzialności za słowo.

Nie tylko.
Również o odpowiedzialności władcy za podwładnych.

>Powtórz w oczy, przy świadkach dokładnie to, co pisałeś na forum

Nie muszę.
Moje wypowiedzi na forum są podpisane moim nazwiskiem i przewijającym się adresem zamieszkania Herthastr. 1B, 14193 Berlin, spod którego teraz to piszę.

Żaden bochomaz na żadnym wydruku nic w tej kwestii nie zmienia.

Jeśli kiedyś podpisywałem się nickiem zamiast własnym nazwiskiem z dowodu to z dwóch powodów:
1. Tkwiłem mentalnie jeszcze w waszej kulturze, odczuwałem podobne do was emocje mailem podobny rozum ale to się istotnie zmieniło przez ostatnie lata.
2. Byłem tu wielokrotnie banowany za wyrażane treści, niezgodne z oczekiwaniami administracji. Za każdym razem kiedy administracja domyślała się mojej tożsamości blokowała moje konto. Żeby coś dalej wyrazić musiałem otwierać nowe konta. To powtarzało się dziesiątki razy, nie trzymałem się zasad wyznaczonych mi przez innych.

Nie czuję, żeby stosowanie przeze mnie nicku w przeszłości było jakimkolwiek potwierdzeniem dla waszej "kultury".

Z jednej strony byłem za mało dojrzały a z drugiej spotykała mnie spora agresja ze strony obrońców waszej "kultury", która jak widać ciągnie się do teraz.

Ale daje się już wyczuć, że wasza "kultura" słabnie.

Wkrótce będziesz dinozaurem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Podasz przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy?
Nadal ucieczka

Krystkon, pytam o przykład TWOJEGO twierdzenia
Ty twierdzisz, ty uzasadnij

>>Pisałeś o odpowiedzialności za słowo.
>Nie tylko.
Ale o tym też pisałeś i teraz się wypierasz
Nie powtórzysz swoich słów przy świadkach, a to, co piszesz na fR nie jest dowodem

>Również o odpowiedzialności władcy za podwładnych.
Bezzasadny bełkot. Pokaż na czym polega odpowiedzialność twojej mamusi za podwładnych

>>Powtórz w oczy, przy świadkach dokładnie to, co pisałeś na forum
>Nie muszę.
>Moje wypowiedzi na forum są podpisane moim nazwiskiem i przewijającym się adresem zamieszkania
To nie jest dowód przed sądem. Powiesz, że ktoś się podszył pod twoje nazwisko

>Jeśli kiedyś podpisywałem się nickiem zamiast własnym nazwiskiem z dowodu to z dwóch powodów:
>1. Tkwiłem mentalnie jeszcze w waszej kulturze,
Dalej nie czytam
Wiesz dlaczego


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To nie jest dowód przed sądem. Powiesz, że ktoś się podszył pod twoje nazwisko

Strasznie głupie te wasze sądy, skoro tak łatwo zrobić je w konia, to pewnie dlatego wystarczy nazwać odsetki prowizją, żeby lichwa przestała być lichwą.

Przypuszczam, że gdybym zapytał taki sąd co miałeś na myśli nazywając kobietę cipą, to nie wiedziałby o co chodzi, nawet gdyby w jego składzie były same kobiety.

Przykre, że tak głupi ludzie sądzą innych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Pytanie o spółdzielnie w mocy

>>To nie jest dowód przed sądem. Powiesz, że ktoś się podszył pod twoje nazwisko
>Strasznie głupie te wasze

Dalej nie czytam

To nie jest dowód przed sądem. Powiesz, że ktoś się podszył pod twoje nazwisko

Nie powtórzysz przy świadkach zarzutów przestępstw, bo jesteś małym podłym tchórzem, który poradzi tylko z ukrycia za nickiem rzucać gównem

Nadal nie wierzę w to, że nie wiesz za ile poszła twoja ziemia.
Nie powiedziałeś żonie?
Współczuję męża, który ją okłamuje

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie powtórzysz przy świadkach zarzutów przestępstw, bo jesteś małym podłym tchórzem, który poradzi tylko z ukrycia za nickiem rzucać gównem

Zlinkuj te zarzuty kryminalne, bo kręcisz się wokół nich tyle i uwagę wszystkich próbujesz do nich przykuć.

Pokaż te szumne zarzuty wszystkim, których wypre się przed waszym sądem.

Tylko nie lej wody, że teraz nie chce ci się ich szukać, bo ludzie nie są aż tak głupi jak ci się wydaje.

Pokaż wszystkim, że nie chodzi tu tylko o chamską manipulację.

>Nadal nie wierzę w to, że nie wiesz za ile poszła twoja ziemia.

Ty wierzysz tylko w to, w co ci się opłaca wierzyć i to w twoim pojęciu korzyści.

Żebyś w coś uwierzył wpierw musiałbym ci zapłacić. Wtedy byś uwierzył.

>Nie powiedziałeś żonie?

Próbujesz manipulować mną w prymitywny sposób, bo tego nauczono cię w dzieciństwie.

Jeśli tylko się dowiem za ile poszła tamta działka, o której ci mówiłem, która moja w rzeczywistości nigdy nie byla, bo tak tylko się mówi w waszej "kulturze", to ci zaraz uczciwie o tym powiem.

Ale do tej pory nie wiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nie powtórzysz przy świadkach zarzutów przestępstw, bo jesteś małym podłym tchórzem, który poradzi tylko z ukrycia za nickiem rzucać gównem
>Zlinkuj te zarzuty kryminalne, bo kręcisz się wokół nich tyle i uwagę wszystkich próbujesz do nich przykuć.

zarzuciłeś mi, że utrzymuję się z lichwy
zarzuciłeś mi, że oszukałem robotników na budowie

I w stopce było moje nazwisko

Wijesz się jak glizda w dupie, żeby nie ponosić odpowiedzialności za swoje słowa, schowany za anonimowością sieci

>Pokaż te szumne zarzuty wszystkim, których wypre się przed waszym
Dalej nie czytam. Do mamusi pisz na priv

Jeśli masz tak przeżarty ziołami mózg, że nie pamiętasz, co pisałeś to się lecz

Ale mam propozycję: jeśli uważasz, że tych słów nie napisałeś, to po prostu napisz, że nie masz żadnego dowodu na moją lichwę i oszustwo. To wystarczy.
Niestety, znów coś będziesz bąkał o swojej odmienności

Pytanie o spółdzielnie w mocy, jak widać wolisz personalne "dyskusje" zamiast merytorycznych
Twierdzisz, że tajemnice są przyczyną ludobójstwa. Za ile zlicytowano twoją ziemię?
A może tych słów też się wyprzesz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>zarzuciłeś mi, że utrzymuję się z lichwy
>zarzuciłeś mi, że oszukałem robotników na budowie
>I w stopce było moje nazwisko
>Wijesz się jak glizda w dupie, żeby nie ponosić odpowiedzialności za swoje słowa, schowany za anonimowością sieci

Ale co?

Linka żadnego nie będzie?

Prawie już pozywasz mnie do waszego sądu, żeby pozbawić mnie rocznego wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym, za podważenie twojej sławy, dyskutujesz o tym godzinami, dniami, tygodniami, miesiącami a głupiego linka z zarzutami nie potrafisz wkleić, żeby inni zrozumieli o co ci chodzi i dlaczego jesteś taki przeze mnie pokrzywdzony.

Zwracam uwagę wszystkich, że to jest bardzo chamska manipulacja i że za 10 min. szarley będzie powtarzał wszystko tak jakby nic w tej sprawie nie było wyjaśniane.

Szarley nie ma po prostu granic.
Dla niego cel uświęca środki.

Zasady się nie liczą, bo liczy się tylko hajs i posiadłości w prymitywnym i brutalnym państwie, o którym głosi się propagandę ideologiczną, że każdy jest w nim wolny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-05-2025 17:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>zarzuciłeś mi, że utrzymuję się z lichwy
>>zarzuciłeś mi, że oszukałem robotników na budowie
>>I w stopce było moje nazwisko
>>Wijesz się jak glizda w dupie, żeby nie ponosić odpowiedzialności za swoje słowa, schowany za anonimowością sieci
>Ale co?
>Linka żadnego nie będzie?
Ale co?
Nie pamiętasz co pisałeś?
Wypierasz się?

Ilekroć wklejałem cytaty z twoich wypowiedzi wraz z linkami kończyło się udawaniem że nie widzisz

Linkowałem twoją wypowiedź, że nie wolno ci jeździć ulicami. I co?
Udajesz ,że nie czytasz

>Prawie już pozywasz mnie do waszego
Do mamusi pisz na priv
Dalej nie czytam

Podtrzymuję, lubisz się babrać w gównie, ale merytorycznej dyskusji brak

Pytanie o spółdzielnie w mocy
Wkleić link?
Nawet jak wkleję link reakcją będzie ucieczka

Napisałeś, że spółdzielnie pracy przekształcają się w spółki w skrzynkach na listy
I CO?
I udajesz, że nie rozumiesz
podaj przykład.
I co?
I udajesz, że nie rozumiesz

Pytanie o wybór pracy i mieszkania
I co?

W razie potrzeby znajdę link i cytaty, ale ty wtedy powiesz "ktoś się podszył"
TAK POWIESZ??
TAK. gdyby było inaczej pokazałbyś jaja, eunuchu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Paczpan jak posiadacze żreją na koszt biedoty, która płaci podatki od każdej kromki chleba

Zgoda, dopłacanie do własności prywatnej z podatków zebranych pod przymusem od ludzi, którzy nie mają nic prócz długów jest pojebane.

Jestem temu bardzo przeciwny.

A jeszcze ukrywanie tego, to już jest maks w skali pojebania.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Paczpan jak posiadacze żreją na koszt biedoty, która płaci podatki od każdej kromki chleba
>Zgoda, dopłacanie do własności prywatnej z podatków zebranych pod przymusem od ludzi, którzy nie mają nic prócz długów jest pojebane.

>A jeszcze ukrywanie tego, to już jest maks w skali pojebania.

No to nie ukrywaj, napisz ile dopłaca Stadt do twojego czynszu
Ile dostajesz Kindergeldu?
Ile tatuś dostał dotacji do posiadłości?
Ile bank dopłacił do twoich spekulacji ziemią?

Skoro ukrywanie jest "maks w skali pojebania", to napisz, nie ukrywaj
Żyj według zasad, które głosisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No to nie ukrywaj, napisz ile dopłaca Stadt do twojego czynszu

Nic.

>Ile dostajesz Kindergeldu?

>Das Kindergeld ist zum 1. Januar 2025 auf 255 Euro je Kind gestiegen, unabhängig von der Anzahl der Kinder.

x3 otrzymują moje dzieci na konto mojej żony.

>Ile tatuś dostał dotacji do posiadłości?
Świadczenia państwowego w związku ze zniszczeniem domu, w skutek klęski żywiołowej, czego bezpośrednią przyczyną było pęknięcie tamy w Stroniu.

Nie wiem dokładnie ale coś ponad 50.000 polskich złotych.

Poszukaj go na fejsie i bezpośrednio zapytaj, jesteś w tym dobry, moją córkę znalazłeś jego też znajdziesz w odróżnieniu od ciebie.

>Ile bank dopłacił do twoich spekulacji ziemią?

Ile ja straciłem na spekulacjach rynkowych banków? Tzn. nieznanych, ukrywających się ludzi stojących za nazwą własną i zapisami cyfrowymi na dysku? Chyba wszystko.

>Skoro ukrywanie jest "maks w skali pojebania", to napisz, nie ukrywaj

Napisałem.

>Żyj według zasad, które głosisz

Żyję.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

Ile lat czekać?

>>No to nie ukrywaj, napisz ile dopłaca Stadt do twojego czynszu
>Nic.
Kłamiesz
Już samo to, że w Berlinei właściciel mieszkania nie może ci podnieść czynszu bez uzasadnienia jest dopłatą

>>Ile dostajesz Kindergeldu?
>>Das Kindergeld ist zum 1. Januar 2025 auf 255 Euro je Kind gestiegen, unabhängig von der Anzahl der Kinder.
Na każde dziecko tyle samo?

>x3 otrzymują moje dzieci na konto mojej żony.
Czyli buty twoim dzieciom kupuje państwo, ty nie musisz

>>Ile tatuś dostał dotacji do posiadłości?
>Świadczenia państwowego w związku ze zniszczeniem domu, w skutek klęski żywiołowej, czego bezpośrednią przyczyną było pęknięcie tamy w Stroniu.
>Nie wiem dokładnie ale coś ponad 50.000 polskich złotych.
>Poszukaj go na fejsie i bezpośrednio zapytaj, jesteś w tym dobry, moją córkę znalazłeś jego też znajdziesz w odróżnieniu od ciebie.
Podaj jego numer telefonu, to zadzwonię

>>Ile bank dopłacił do twoich spekulacji ziemią?
>Ile ja straciłem na spekulacjach rynkowych banków?

Ile?
Rozumiem tajemnica

>>Żyj według zasad, które głosisz
>Żyję.
Łżesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kłamiesz
>Już samo to, że w Berlinei właściciel mieszkania nie może ci podnieść czynszu bez uzasadnienia jest dopłatą

Ot rozumowanie

Ja mam inną koncepcję.

Ograniczenia do dojenia najemników przez właścicieli są nakładane nie z empatii dla innych ludzi i wcale nie z troski o to, że też muszą jeść, żeby żyć, ale tylko dlatego, żeby nie urodziła się siła, która zakwestionuje wasze prymitywne i brutalne prawo tajnej i nieopodakowanej, która będzie zdolno rozmontować wasz system, co w historii ludzkości nie raz już się objawiało.

Po prostu doisz gospodarza do takiej granicy, żeby nie obudzić jego agresywniej redakcji obronnej.

Wiele pasożytów w przyrodzie się ogranicza w ten sposób, bo zbyt usilne dojenie ofiar, mógłby prowadzić reakcji obronnych i zagrażać im.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

Ile lat czekać?

>Ja mam inną koncepcję.
Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

Ile lat czekać?

>Ograniczenia do dojenia najemników przez właścicieli
Tak, wiem, wg twojej idei, to właściciel ma ci płacić, że mieszkasz w jego mieszkaniu

>tylko dlatego, żeby nie urodziła się siła, która zakwestionuje wasze prymitywne i brutalne
Do prymitywnej i brutalnej mamusi pisz na priv. Dalej nie czytam

Na czym polega jej odpowiedzialność za poddanych?
Ile lat pytać?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak, wiem, wg twojej idei, to właściciel ma ci płacić, że mieszkasz w jego mieszkaniu

Wg twojej, do właścicieli mają należeć wszystkie owoce pracy najemnych roboli, bo działają w ich przestrzeni.

W zasadzie masz trochę racji.

Właściciel mieszkania musi zapłacić demokratyczny podatek od publicznie jawnej własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

W tym wypadku jakąś cząstkę tego dochodu podatkowego dostanie również najemca mieszkania.

Podatek właściciel zapłaci zapewnie z czynszu.

Najemca dostanie małą cząstkę, którą przeznaczy również na zapłatę czynszu.

Poziom tej wzajemnej relacji finansowej zależeć będzie od wyboru podatku wyłącznie od własności w jawnej demokracji bezpośredniej.

To jest regulacja rozkładu kapitału - czytaj rozkładu dobra.

Zaprawdę godne to i sprawiedliwe.

Nie to co wasz prymitywny i brutalny świat, przeznaczony dla dzikich i instynktownych zwierząt.

Mój świat będzie dla ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

Ile lat czekać?

>>Tak, wiem, wg twojej idei, to właściciel ma ci płacić, że mieszkasz w jego mieszkaniu
Podtrzymuję. Właściciel ma płacić podatek, Hamerlik ma dostawać kasę bez żadnych zobowiązań

>Wg twojej, do właścicieli mają należeć wszystkie owoce pracy najemnych roboli, bo działają w ich przestrzeni.

Zmyślasz moje poglądy
IDIOTO, SYNY IDIOTY! Nie po to zakładałem spółdzielcze struktury, żeby istnieli "robole" pracujący na właścicieli

Kiedy wreszcie gówno w twojej czaszce zrozumie prosty komunikat?
Jak twoi rodzice - pasożyty korzystają z własności, żeby żreć owoce pracy roboli, to miej pretensje do nich, nie do mnie

>Właściciel mieszkania musi zapłacić demokratyczny podatek od publicznie jawnej własności
Właściciel mieszkania musiał zainwestować pieniądze w budowę lub kupno, remonty, przeglądy itp
I to mu się musi opłacać
Czego, idioto nie rozumiesz?
A jak nie chcesz płacić za najm cudzego mieszkania, to zbuduj dom, zamiast latać na wakacje po 4 kontynentach

>To jest regulacja rozkładu kapitału - czytaj rozkładu dobra.
Brednia idioty. Przykład Płocka - ucieczka

>Nie to co wasz prymitywny i brutalny
Do prymitywnych i brutalnych rodziców pisz na priv, są posiadaczami majątków w kurorcie i nie odpowiadają za swoich podwładnych, korzystając z tajnej i nieopodatkowanej własności prymitywnych i brutalnych chciwców

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Podtrzymuję. Właściciel ma płacić podatek, Hamerlik ma dostawać kasę bez żadnych zobowiązań

Każdy najemnik ma obowiązek wykonywać rozkazy właścicieli na straży czego stoją policja i armia państwowa, finansowane z przymusowych podatków od biedy!

Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować, we wszystkim jest zobowiązany słuchać poleceń swoich panów!

O czym ty tu pieprzysz!

To właśnie za tym zobowiązaniem do podporządkowania ma stać prawo gwarantowanego dochodu.
Poddaństwo za dobrobyt i nigdy inaczej.

Ty chcesz, żeby właściciele mieli prawo władzy właścicielskiej, bez żadnej odpowiedzialności za podwładnych. Chcesz rozerwać nierozerwalny społecznie związek prawa i obowiązku.

Promujesz prawo bez obowiązku, bo jesteś ideologiem pasożytnictwa.
Wciąż i od lat to powtarzam.
Masz naturę pasożyta i każdy człowiek powinien bronić się przed tobą i na ciebie bardzo uważać, bo jesteś gotów niszczyć cudze życie, żeby na jego zgliszczach swoje życie rozwijać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

Ile lat czekać?

>>Podtrzymuję. Właściciel ma płacić podatek, Hamerlik ma dostawać kasę bez żadnych zobowiązań
>Każdy najemnik ma obowiązek wykonywać rozkazy właścicieli

Pieerdolisz, jak zwykle. Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ? W dupie mam ich rozkazy, mogą mnie co najwyżej o coś poprosić

Jeśliu kogoś pracujesz, to on ci PŁACI za pracę i ma prawo wydawać polecenia
Ty, leniwy idioto, pewnie byś chciał wypłatę brać ale poleceń nie wykonywać

I to nie są ROZKAZY, ale co najwyżej POLECENIA, a pracę możesz po prostu zmienić lub założyć swoją firmę i nie słuchać nikogo
Oczywiście nie odpowiesz na ten argument, bo jesteś debilem
Równie oczywiste, że pracodawca ma obowiązki wobec pracowników musi im płacić i dbać o oich bezpieczeństwo, jesteś idiotą, skoro tego nie dostrzegasz
Odpowiesz na pytanie jack widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?

Wiem, znam odpowiedź - ucieczka kretyna

Tak jak udowodniłeś że jesteś debilem pisząc, że twoja mamusia mieszka pod mostem bo nie istnieje jej osiedle.
Istnieje, brew twoim wizjom najaranego kretyna, który nie wie kim sam jest

>Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować,
Ojeeeeeeej kretynek zmyślił, że właściciel kazał mu lecieć do Senegalu
Ty idioto
Biedactwo wysrać się możesz bez pozwolenia pana?
Obciągasz panu?
Gdzie ci pan każe lecieć na następne wakacje?
Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?

Żałosny kretynie o mentalności skundlałego niewolnika

>To właśnie za tym zobowiązaniem do podporządkowania ma stać prawo gwarantowanego dochodu.
>Poddaństwo za dobrobyt i nigdy inaczej.

Żadnego poddaństwa, kundlu o mentalności niewolnika
A na dobrobyt sam zapracuj

Gardzę ludźmi nie potrzebującymi wolności. Gardzę mentalnymi niewolnikami, którzy potrzebują pana

>Ty chcesz, żeby właściciele mieli prawo władzy właścicielskiej
Twoja żna to k***a dla psów, zmyślaj dalej

>, bez żadnej odpowiedzialności za podwładnych.

Jaką odpowiedzialność ma stara Hamerlikowa?
UCIECZKA
UCIECZKA
UCIECZKA

>Chcesz rozerwać nierozerwalny społecznie związek prawa i obowiązku.
Jaką odpowiedzialność ma stara Hamerlikowa?
UCIECZKA
UCIECZKA
UCIECZKA

>Promujesz prawo bez obowiązku, bo jesteś ideologiem pasożytnictwa.

Twoja żona to k***a dla psów

>Masz naturę pasożyta
Twoja żona to k***a dla psów, niewolniku

>bo jesteś gotów niszczyć cudze życie, żeby na jego zgliszczach swoje życie rozwijać.
Twoja żona to k***a dla psów, niewolniku

>Wg twojej, do właścicieli mają należeć wszystkie owoce pracy najemnych roboli, bo działają w ich przestrzeni.

Zmyślasz moje poglądy
IDIOTO, SYNY IDIOTY! Nie po to zakładałem spółdzielcze struktury, żeby istnieli "robole" pracujący na właścicieli

Kiedy wreszcie gówno w twojej czaszce zrozumie prosty komunikat?
Jak twoi rodzice - pasożyty korzystają z własności, żeby żreć owoce pracy roboli, to miej pretensje do nich, nie do mnie

>Właściciel mieszkania musi zapłacić demokratyczny podatek od publicznie jawnej własności
Właściciel mieszkania musiał zainwestować pieniądze w budowę lub kupno, remonty, przeglądy itp
I to mu się musi opłacać
Czego, idioto nie rozumiesz?
A jak nie chcesz płacić za najm cudzego mieszkania, to zbuduj dom, zamiast latać na wakacje po 4 kontynentach

>To jest regulacja rozkładu kapitału - czytaj rozkładu dobra.
Brednia idioty. Przykład Płocka - ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>pracę możesz po prostu zmienić lub założyć swoją firmę

Ja również ty w warunkach publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki własności.

Jeśli nie chcesz mieć na sobie ciężaru jawnej i opodatkowanej własności to zawsze możesz z niej zrezygnować i zostać najemnikiem na cudzym bez żadnych długów ani żadnych zobowiązań podatkowych a jedynie z dochodem gwarantowanym.

Potężna różnica z waszym światem, gdzie najemnicy bez żadnych posiadłości toną w długach i w zobowiązaniach podatkowych wyłącznie finansując wasze tfffuuuu "państwo".

I nie mów mi, że ci się należy, bo zapracowałes.

Wystarczy spojrzeć na różnice społeczne jakie są naturalne w waszym tfffuuuu "systemie prawnym" żeby zrozumieć, że nie ma są wami żadnej sprawiedliwości, ani nawet przychylności innym.

Co ci się należy wychodząc poza wasz prymitywny, brutalny i jakże niesprawiedliwy system społeczny?

Wyglądając poza to prymitywne chamstwo ja twoich należności nie widzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

Ile lat czekać?

>>Podtrzymuję. Właściciel ma płacić podatek, Hamerlik ma dostawać kasę bez żadnych zobowiązań
>Każdy najemnik ma obowiązek wykonywać rozkazy właścicieli

Pieerdolisz, jak zwykle. Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ? W dupie mam ich rozkazy, mogą mnie co najwyżej o coś poprosić

Jeśliu kogoś pracujesz, to on ci PŁACI za pracę i ma prawo wydawać polecenia
Ty, leniwy idioto, pewnie byś chciał wypłatę brać ale poleceń nie wykonywać

I to nie są ROZKAZY, ale co najwyżej POLECENIA, a pracę możesz po prostu zmienić lub założyć swoją firmę i nie słuchać nikogo
Oczywiście nie odpowiesz na ten argument, bo jesteś debilem
Równie oczywiste, że pracodawca ma obowiązki wobec pracowników musi im płacić i dbać o oich bezpieczeństwo, jesteś idiotą, skoro tego nie dostrzegasz
Odpowiesz na pytanie jack widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?

Wiem, znam odpowiedź - ucieczka kretyna

Tak jak udowodniłeś że jesteś debilem pisząc, że twoja mamusia mieszka pod mostem bo nie istnieje jej osiedle.
Istnieje, brew twoim wizjom najaranego kretyna, który nie wie kim sam jest

>Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować,
Ojeeeeeeej kretynek zmyślił, że właściciel kazał mu lecieć do Senegalu
Ty idioto
Biedactwo wysrać się możesz bez pozwolenia pana?
Obciągasz panu?
Gdzie ci pan każe lecieć na następne wakacje?
Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?

Żałosny kretynie o mentalności skundlałego niewolnika

>To właśnie za tym zobowiązaniem do podporządkowania ma stać prawo gwarantowanego dochodu.
>Poddaństwo za dobrobyt i nigdy inaczej.

Żadnego poddaństwa, kundlu o mentalności niewolnika
A na dobrobyt sam zapracuj

Gardzę ludźmi nie potrzebującymi wolności. Gardzę mentalnymi niewolnikami, którzy potrzebują pana

>Ty chcesz, żeby właściciele mieli prawo władzy właścicielskiej
Twoja żna to k***a dla psów, zmyślaj dalej

>, bez żadnej odpowiedzialności za podwładnych.

Jaką odpowiedzialność ma stara Hamerlikowa?
UCIECZKA
UCIECZKA
UCIECZKA

>Chcesz rozerwać nierozerwalny społecznie związek prawa i obowiązku.
Jaką odpowiedzialność ma stara Hamerlikowa?
UCIECZKA
UCIECZKA
UCIECZKA

>Promujesz prawo bez obowiązku, bo jesteś ideologiem pasożytnictwa.

Twoja żona to k***a dla psów

>Masz naturę pasożyta
Twoja żona to k***a dla psów, niewolniku

>bo jesteś gotów niszczyć cudze życie, żeby na jego zgliszczach swoje życie rozwijać.
Twoja żona to k***a dla psów, niewolniku

>Wg twojej, do właścicieli mają należeć wszystkie owoce pracy najemnych roboli, bo działają w ich przestrzeni.

Zmyślasz moje poglądy
IDIOTO, SYNY IDIOTY! Nie po to zakładałem spółdzielcze struktury, żeby istnieli "robole" pracujący na właścicieli

Kiedy wreszcie gówno w twojej czaszce zrozumie prosty komunikat?
Jak twoi rodzice - pasożyty korzystają z własności, żeby żreć owoce pracy roboli, to miej pretensje do nich, nie do mnie

>Właściciel mieszkania musi zapłacić demokratyczny podatek od publicznie jawnej własności
Właściciel mieszkania musiał zainwestować pieniądze w budowę lub kupno, remonty, przeglądy itp
I to mu się musi opłacać
Czego, idioto nie rozumiesz?
A jak nie chcesz płacić za najm cudzego mieszkania, to zbuduj dom, zamiast latać na wakacje po 4 kontynentach

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
To jeszcze raz w najważniejszych punktach:

1 Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?

3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
3.1 Chcesz przychodzić do pracy, nie pracować i barć wypłatę?

4
>Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować,
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
4.3 Bezos osobiście każe pokazuje, kto jaką paczkę ma spakować?

(Widać, że nigdy nie pracowałeś)

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?

>Promujesz prawo bez obowiązku, bo jesteś ideologiem pasożytnictwa.
>Masz naturę pasożyta
>bo jesteś gotów niszczyć cudze życie, żeby na jego zgliszczach swoje życie rozwijać.

Gówno nie jest odpowiedzią, jak widać skupiasz się na rzucaniu gównem w zmyślonego "szarleya" zamiast na argumentach

Pięć punktów + podpunkty
teraz będzie ucieczka w rzucanie gównem, lub może na jedno krystkon odpowie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?

Nie mam takich wizji tym bardziej iż głoszę, że podstawą każdej grupy społecznej jest hierarchia - stosunek nadrzędności podporządkowania.

Nie mam nic przeciwko poleceniom i hierarchii ale warunek jest taki, że te muszą służyć całej grupie a nie jednostce kosztem grupy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
To jeszcze raz w najważniejszych pięciu punktach
Odpowiedz na cały mój wpis

1 Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?

3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
3.1 Chcesz przychodzić do pracy, nie pracować i barć wypłatę?

4
>Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować,
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
4.3 Bezos osobiście każe pokazuje, kto jaką paczkę ma spakować?

(Widać, że nigdy nie pracowałeś)

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?

A jaką najemni robole, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam w przestrzeni waszych posiadłości że są zobowiązani finansować wasze sądy, policję i waszą armię zajmujące się przymusową egzekucją waszej władzy właścicielskiej wynikającej z tajnej i nieopodatkowanej własności?

Najemni robole bez posiadłości są odpowiedzialni za wasze życie kosztem destrukcji własnego?

Bzdura!

Jakaś chora ideologia wyjęta z umysłu demona.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
To jeszcze raz w najważniejszych punktach:
Odpowiedz na cały mój wpis

1 Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?

3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
3.1 Chcesz przychodzić do pracy, nie pracować i barć wypłatę?

4
>Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować,
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
4.3 Bezos osobiście każe pokazuje, kto jaką paczkę ma spakować?

(Widać, że nigdy nie pracowałeś)

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?

>>5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
>A jaką najemni robole,

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
To było pytanie, nie o twoich mitycznych najemnych roboli, którzy tylko za pozwoleniem pana mogą latać do Peru


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>A jaką najemni robole, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam

Dalej nie czytam, do mamusi - pasożyta pisz na priv
NIE ZATRUDNIAM ŻADNYCH ROBOLI CIULU SYNU IDIOTY
NIKT NIE MUSI BYĆ MI PODPORZĄDKOWANY
To, że nie wolno ci wejśćdo mojego domu i nasrać na dywan, nie jest podporządkowaniem
Czego nie rozumiesz w prostych komunikatach?
Ile razy trzeba ci powtarzać to samo?
Zacznij rozmawiać ZE MNĄ a nie z mamusią - pasożytem, która żyje z posiadłości w kurorcie i wyzysku niewolników

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"

POKAŻ PRZYKŁAD bo pierdoolisz tak samo ze spółdzielniami
skończ jarać to gówno bo kiedyś zjesz nerkę swojego dziecka

zapytaj mamusię o tych podporządkowanych jej "roboli bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>NIE ZATRUDNIAM ŻADNYCH ROBOLI CIULU SYNU IDIOTY
>NIKT NIE MUSI BYĆ MI PODPORZĄDKOWANY

No ale już czaisz powoli o co chodzi?

Że państwo nie może istnieć tylko dla właścicieli i tylko im zapewniać rozwoju i bezpieczeństwa depcząc przy tym interesy najemnych roboli?

Dociera do ciebie, że podział na nad i podludzi jest fałszywy?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
To jeszcze raz w najważniejszych punktach:
Odpowiedz na cały mój wpis

1 Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki nw skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?

3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
3.1 Chcesz przychodzić do pracy, nie pracować i barć wypłatę?

4
>Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować,
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
4.3 Bezos osobiście każe pokazuje, kto jaką paczkę ma spakować?

(Widać, że nigdy nie pracowałeś)

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?

>>5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
>A jaką najemni robole,

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
To było pytanie, nie o twoich mitycznych najemnych roboli, którzy tylko za pozwoleniem pana mogą latać do Peru

>>NIE ZATRUDNIAM ŻADNYCH ROBOLI CIULU SYNU IDIOTY
>>NIKT NIE MUSI BYĆ MI PODPORZĄDKOWANY
>No ale już czaisz powoli o co chodzi?

Nie, nie czaję

NIE ZATRUDNIAM ŻADNYCH ROBOLI CIULU SYNU IDIOTY
NIKT NIE MUSI BYĆ MI PODPORZĄDKOWANY

Szkoda, że ty nie czaisz prostych komunikatów

Zadałem 5 pytań
Ucieczka



Nie rozumiesz tych pytań?

>Że państwo nie może istnieć tylko dla właścicieli
I nie istnieje tylko dla właścicieli, to twoje urojenie

>Dociera do ciebie, że podział na nad i podludzi jest fałszywy?
Wytłumacz to rodzicom, dla mnie nie ma podludzi.

>>ma prawo wydawać polecenia
>Kto ma prawo ten musi mieć też obowiązek.
Ma prawo wydawać polecenia i ma obowiązki
Jeśli tych obowiązków nie dostrzegasz, to znaczy, że nigdy nie pracowałeś
Ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo pracy i płacić za pracę
Na tym polegają główne obowiązki pracodawcy, a nie na płaceniu Hamerlikowi podatku od mieszkania

>Nie tylko prawo ale i obowiązek musi podlegać kontroli społecznej.
1 Jesteś jej wrogiem
2 Gówno masz do kontrolowania mojego domu

>Czas to zmienić i wprowadzić publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą
Ucieczka

>Ale nie tylko wszystkie świadectwa własności bowiem także wszystkie portfele, wszystkie wpływy do nich i wszystkie wypływy do publicznej wiadomości wszystkich uczestników gospodarki.
Za ile poszła twoja działka?
Tajemnica, więc nie pipc o jawności

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"
Ucieczka

>Wasze
dalej nie czytam
do mamusi - pasożyta pisz na priv
Za trudne?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Siku bez pytania o zgodę też mi wolno?

No to już prawdziwa wolność?
Dziękuję.

Odwdzięczę się w tłustych podatkach od pracy najemnej na cudzym. Będziecie mieć na karabiny dla waszych żołnierzy i na sanatoria dla nich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-05-2025 15:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Siku bez pytania o zgodę też mi wolno?
>No to już prawdziwa wolność?
>Dziękuję.

Ot, merytoryczny poziom odpowiedzi Hamerlika na pytania


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Siku bez pytania o zgodę też mi wolno?
>>No to już prawdziwa wolność?
>>Dziękuję.
>Ot, merytoryczny poziom odpowiedzi Hamerlika na pytania

Odnoszę się tylko do twojej wizji "wolności".

Do tego co wg ciebie "wystarczy" innym do "wolności".

Przypomnę w tym miejscu wszystkim zadłużonym robolom najemnym bez żadnych posiadłości, żyjącym i pracującym na cudzym w strachu przed jutrem, że szarley już wielokrotnie podkreślał, że nigdy, przenigdy nie zrezygnuje ze swojej własności, bo ta jest dla niego fundamentem jego wolności.

W jego moralności Wam jednak powinny wystarczyć same długi i prawo do zmiany osoby, której będziecie podporządkowani bez żadnej odpowiedzialności tej osoby za wasz dobrobyt.

Skracając ten wywód szarley ma na Was wyjebane i kiedy Wam ogłasza co jest prawdziwe, dobre i sprawiedliwe, wcale Wam nie pomaga tylko ciągnie Was w kanał, w którym przygotował zasadzkę, dzięki niej zbuduje swój dobrobyt na zgliszczach waszego życia.

Będzie budował swoje szczęście na waszym nieszczęściu i swoją siłę na waszych sokach życiowych.

Nie tylko Was zupełnie osłabi ale pozbawi Was chęci życia.

Trzeba odróżniać wroga od przyjaciela.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Zadałem ci 5 pytań

>>>Siku bez pytania o zgodę też mi wolno?

to jedyna "merytoryczna" odpowiedź

>Przypomnę w tym miejscu wszystkim zadłużonym robolom...
... że Hamerlik - Konopka był windykatorem

>że szarley już wielokrotnie podkreślał, że nigdy, przenigdy nie zrezygnuje ze swojej własności,
ojeeeeeeeeej!!!!!!!

A kto zrezygnuje?
Twoja mamusia?
Twój tatuś?
Sonia?
80 000 000 twoich rodaków?
Ty?

Oczywiście nawet to proste pytanie cię przerosło
Ucieczka kundla zdolnego tylko do srania pod cudzym płotem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Przypomnę w tym miejscu wszystkim zadłużonym robolom...
>... że Hamerlik - Konopka był windykatorem

Jak również, że szarley kłami i pazurami broni przemocy egzekucyjnej i to jego "oskarżenie" o windykację, o której sądzi, że dobra jest i sprawiedliwa i że nie ma dla niej żadnej alternatywy, jest bardzo, bardzo fałszywe.

Ten człowiek z jednej strony będzie oskarżał i pluł na windykatorów należności a z drugiej strony będzie im zapewniał do tego prawo, tworzył ideologię o konieczności windykacji czy wręcz nakazywał biedocie zapłacić pod przymusem podatki na wynagrodzenia windykatorów.

Trzeba bardzo uważać na tego fałszywego człowieka.

On nienawidzi prawdy, kocha za to manipulować cudzymi emocjami dla własnego zysku po szkodzie innych.

Szarley rozpoznaje powszechne emocje i prowadzi swoje gierki pozbawione wszelkich zasad, bo cel uświęca środki a celem są posiadłości i kasa.

Jak są posiadłości i kasa to nic dla nikogo nie trzeba robić z nikim nie trzeba się liczyć wystawczy czekać aż inni nakarmią cię, ubiorą, wyleczą i zabawią.

Tego właśnie chce szarley.
Wy pracujecie w pocie czoła a on wam mówi co macie zrobić i jak macie żyć.
Tego tu broni - pasożytnictwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Przypomnę w tym miejscu wszystkim zadłużonym robolom...
>>... że Hamerlik - Konopka był windykatorem
>Jak również, że szarley kłami i pazurami broni przemocy egzekucyjnej...
... że Hamerlik - Konopka był windykatorem

TY nie ja używałeś egzekucyjnej przemocy przeciwko staruszkom kupującym garnki, bo jesteś psim chujem bez honoru

Zadałem ci 5 pytań
Odpowiedziałeś: "jestem gównem o ujemnej godności i ujemnej inteligencji zdolnym jedynie do rzucania gównem"

Zgadzam się z tobą, jesteś gównem, windykatorze

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jesteś gównem

Czy wasz sąd zasądzi mi za to twoją roczną emeryturę?

A może przepisze na mnie wszystkie twoje posiadłości i jeśli będziesz chciał pozostać w domu, będziesz musiał mi płacić i robić co rozkażę?

Widzę, że sobie pozwalasz i to już od wielu lat

Chyba właśnie po to ten wasz "wolny" system, żebyś sobie tak pozwalał.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>jesteś gównem
>Czy wasz sąd

Dalej nie czytam, do mamusi pisz na piv,

Jesteś gównem. Tylko gówno poradzi napisać, że lepiej jeśli zginie milion Żydów, niż zostałby ukarany jeden donosiciel na żołdzie Gestapo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-05-2025 15:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Siku bez pytania o zgodę też mi wolno?

Skoro potwierdzasz ucieczkami, że mam rację, przypomnę w takim razie pytania wraz z odpowiedziami
wziętymi z rzeczywistości

1 Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni

Odp. Oczywiście zdarzają się przekształcenia spółdzielni w inne formy własności, ale generalnie spółdzielczość opiera się na zasadzie współwłasności i współdecydowania i bardzo rzadko spółdzielcy rezygnują z tych praw.

2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?
Odp. Nikt nie ma obowiązku wykonywać rozkazów Hamerlikowej ani Bezosa. Mogą wykonywać ich polecenia pod warunkiem, że Haerlikowa czy Bezos ZAPŁACĄ

3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
Na to Hamerlik poradzi odpowiedzieć jakimś bełkotem o hierarchii, ale ma być odpowiedzialność właściciela za... Hamerlika

4
>Najemnik nie ma prawa o niczym samodzielnie zdecydować,
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
Odp. Wolno

4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
Odp. Nie

4.3 Bezos osobiście każe pokazuje, kto jaką paczkę ma spakować?
Odp nie, a to oznacza, że najemny pracownik ma prawo decydować a nawet wydawać polecenia

Widać, że nigdy nie pracowałeś
Podtrzymuję

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
Odp: żadną, bo jest emerytką, której POSIADŁOŚCI (!!!!!!!!!!) to mieszkanie w bloku. Spółdzielczym czyli wg Hamerlika nieistniejące. oczywiście od tej władzy i przywilejów powinna płacić podatki

>Że państwo nie może istnieć tylko dla właścicieli
I nie istnieje tylko dla właścicieli, to twoje urojenie

>Dociera do ciebie, że podział na nad i podludzi jest fałszywy?
Wytłumacz to rodzicom, dla mnie nie ma podludzi.

>Ale nie tylko wszystkie świadectwa własności bowiem także wszystkie portfele, wszystkie wpływy do nich i wszystkie wypływy do publicznej wiadomości wszystkich uczestników gospodarki.
Za ile poszła twoja działka?
Tajemnica, więc nie pipc o jawności
Himalaje hipokryzji
WSZYSTKO ma być jawne, ale transakcje Hamerlika tajne

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"
Odp. Oczywiście są ludzie bezdomni, ale nawet oni mają swoje prawa, w tym prawo do bezpieczeństwa

Dodatkowo: Hamerhipokryta żali się na długi, których i tak nie spłaca. Przed wyrokiem za alimenta uciekł do Berlina

Nie odpisuj, bo wiem co odpiszesz.
Nigdy w życiu nie widziałem takiego ciula


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na skrzynkach na listy
>Podaj przykład takiej spółdzielni

Nie rozumuję waszymi konceptami osób prawnych. Rozumuję pojęciem osób fizycznych.

Mam ci znaleźć człowieka, który zaczął w jako spółdzielca spółdzielni a skończył jako najemny robol w jednoosobowej spółce właściciela ze sobą samym z ograniczoną odpowiedzialnością?

To raczej nie będzie trudne, bo ludzie żyją dłużej niż wasz "wolny" system.
Obawiam się jednak, że jak go znajdę ty będziesz miał to za nic, bo ciebie nie interesują żadne argumenty tylko mantra, że ci się należy i że nic nie jesteś winny.

>2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?

Tak, jeśli znajdziesz się w ich przestrzeni, na straży czego swoją wasze sądy i wasi komornicy.

Dlatego też tak walczysz o zachowanie własności, żeby nie stać się cudzym niewolnikiem. Nie masz jednak żadnego problemu z niewolnictwem innych.

>3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?

Nie widzę i też nie potrzebuję jej tak widzieć.

>4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?

A tobie oddychać gdy już stracisz wszystkie posiadłości w skutek wyjawienia ich, wyceny przez innych i demokratycznego opodatkowania własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki, bo się okaże że byłeś marnym społecznie właścicielem i inni są dużo lepsi?

Nie cieszy cię, że będzie wolno ci nadal oddychać?

>5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?

Każdy kto zyskuje władzę staje się automatycznie odpowiedzialny za podwładnych.

Nie powiedzieli wam tego, że gdy pomagali wam obalić komunizm i stworzyć kapitalizm?

Nie mówili, że nie ma należności bez długu i prawa bez obowiązku?

I co?
Uwierzyłeś, ze możesz żyć jak pasożyt i że wszystkich będzie twoje życie cieszyć?

Spójrz na inne gatunki?
Czy one cieszą się z obecności i działalności pasożytów?
Zastanów się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>1 Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na skrzynkach na listy
>>Podaj przykład takiej spółdzielni
>Nie rozumuję waszymi konceptami osób prawnych. Rozumuję pojęciem osób fizycznych.

Podaj przykład takiej spółdzielni

>Mam ci znaleźć człowieka, który zaczął w jako spółdzielca spółdzielni a skończył jako najemny robol
Nie. Nie tego dotyczy twoje twierdzenie
Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na skrzynkach na listy
Podaj przykład takiej spółdzielni. Pytam o dowód na prawdziwość twojego twierdzenia
Nie pytam o SPÓŁDZIELCĘ ale o SPÓŁDZIELNIĘ, bo twoje twierdzenie dotyczy SPÓŁDZIELNI a nie SPÓŁDZIELCY

Chcesz przykład prezesa spółdzielni, który został najemnym pracownikiem?
Oto jestem
Kiedy zdrowie zaszwankowało po pracy w kopalniach, podjąłem na zastępstwo najemną pracę nauczyciela. To jednak w żaden sposób nie udowadnia twojej tezy, że spółdzielnie zamieniają się w spółki w skrzynce na listy!

Ucieczka

>>2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?
>Tak, jeśli znajdziesz się w ich przestrzeni, na straży czego swoją wasze sądy i wasi komornicy.
I wasi windykatorzy z wiertarkami
(wyjątkowo czytam dalej)
Nie muszę słuchać rozkazów twojej matki. Gdybym się znalazł w jej przestrzeni i kazała mi umyć podłogi, po prostu bym wyszedł
Twoja mamusia każe gościom myć naczynia, a jak nie, to woła policję?

Pokazałem absurdalność twojego poglądu o władzy właścicielskiej
Teraz będzie ucieczka

>Dlatego też tak walczysz o zachowanie własności,
1 Bo na nią zarobiłem
2 Inni też dbają, w tym TY
Każdy człowiek dba o swoją własność.

>Nie masz jednak żadnego problemu z niewolnictwem innych.
Twoja żona to dziwka dla psów i to tania dziwka. Nadal chcesz zmyślać?

>>3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
>Nie widzę i też nie potrzebuję jej tak widzieć.
Rozumiem. Wg Hamerlika robotnicy przychodzą do pracy i każdy robi co chce. Każdy zatrzymuje taśmę kiedy chce, na budowie każdy leży....
Kolejny raz udowodniłeś, że nigdy nie pracowałeś

>>4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
>A tobie oddychać gdy...
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
Tego dotyczyło pytanie
Ucieczka

4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
Ucieczka

>>5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
>Każdy kto zyskuje władzę staje się automatycznie odpowiedzialny za podwładnych.
5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
Tak brzmi pytanie
Ucieczka

>Uwierzyłeś, ze możesz żyć jak pasożyt
Do mamusi na priv
Ja zapracowałem na swoje

Twierdzisz, że jestem pasożytem, ja twierdzę, że twoja pijana córka obnaża się publicznie na moście w Berlinie i oferuje oral za 10 Euro

Pasuje?
Przestań rzucać gównem, przestaniesz obrywać rykoszetem

Według ciebie jestem pasożytem bo nie płacę podatku od domu
Oboje twoi rodzice to pasożyty bo nie płacą podatków od posiadłości?

>Spójrz na inne gatunki?
>Czy one cieszą się z obecności i działalności pasożytów?
>Zastanów się.
Nie, nie cieszą się z pasożytów, dlatego powinieneś zacząć pracę lub się powiesić

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"
Odp. Oczywiście są ludzie bezdomni, ale nawet oni mają swoje prawa, w tym prawo do bezpieczeństwa

>wszystkie świadectwa własności bowiem także wszystkie portfele, wszystkie wpływy do nich i wszystkie wypływy do publicznej wiadomości wszystkich uczestników gospodarki.

Za ile poszła twoja działka?
Tajemnica, więc nie pipc o jawności
Himalaje hipokryzji
WSZYSTKO ma być jawne, ale transakcje Hamerlika tajne

Doceniam, że przeczytałeś pytania , szkoda, że trzeba je powtarzać tyle razy zanim przeczytasz, mógłbyś za pierwszym razem. szkoda, że próby odpowiedzi są nie na te pytania lub pokazują ucieczki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Mam ci znaleźć człowieka, który zaczął w jako spółdzielca spółdzielni a skończył jako najemny robol
>Nie. Nie tego dotyczy twoje twierdzenie
>Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na skrzynkach na listy
>Podaj przykład takiej spółdzielni.

Tak własnej przebiega ewolucja od spółdzielni do jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której właściciel działa w ukryciu jeśli nie jest tylko słupem dla kogoś innego, kto naprawdę rządzi.

Przebiega na poziomie jednostek a nie na poziomie nazw własnych i zapisów na kwitach.

Spółdzielnia nie sprzedaje składników własnego majątku właścicielom spółek zoo lecz robią to komornicy, którzy w ustawkach sprzedają majątek za bezcen swoim kolesiom, w zamian za wdzięczność, wsparcie i drobne przepływy pod stołem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Podaj przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę w skrzynce na listy
to TWOJE twierdzenie, TY udowodnij

>>>Mam ci znaleźć człowieka, który zaczął w jako spółdzielca spółdzielni a skończył jako najemny robol
>>Nie. Nie tego dotyczy twoje twierdzenie
>>Twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na skrzynkach na listy
>>Podaj przykład takiej spółdzielni.
>Tak własnej przebiega ewolucja od spółdzielni do jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której właściciel działa w ukryciu jeśli nie jest tylko słupem dla kogoś innego, kto naprawdę rządzi.

Znów udowodniłeś, że jesteś idiotą.
To, że ktoś występuje ze spółdzielni, bądź spółdzielnia po wykonaniu pracy się rozwiązuje, nie znaczy, że spółdzielnia się przekształciła w spółkę w skrzynce na listy

Nie wiesz o czym piszesz, nie znasz się na ekonomii

>Przebiega na poziomie jednostek a nie na poziomie nazw własnych i zapisów na kwitach.

>Spółdzielnia nie sprzedaje składników własnego majątku właścicielom spółek zoo lecz robią to komornicy, którzy...
... zostali wymyśleni przez głupka - krystkona

>w ustawkach sprzedają majątek za bezcen swoim kolesiom, w zamian za wdzięczność, wsparcie i drobne przepływy pod stołem.
Pipcys, znów się z rana najarałeś

>>2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?
>Tak, jeśli znajdziesz się w ich przestrzeni, na straży czego swoją wasze sądy i wasi komornicy.
I wasi windykatorzy z wiertarkami
(wyjątkowo czytam dalej)
Nie muszę słuchać rozkazów twojej matki. Gdybym się znalazł w jej przestrzeni i kazała mi umyć podłogi, po prostu bym wyszedł
Twoja mamusia każe gościom myć naczynia, a jak nie, to woła policję?

Pokazałem absurdalność twojego poglądu o władzy właścicielskiej
Teraz będzie ucieczka
No i jest ucieczka

>Dlatego też tak walczysz o zachowanie własności,
1 Bo na nią zarobiłem
2 Inni też dbają, w tym TY
Każdy człowiek dba o swoją własność.

>>3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
>Nie widzę i też nie potrzebuję jej tak widzieć.
Rozumiem. Wg Hamerlika robotnicy przychodzą do pracy i każdy robi co chce. Każdy zatrzymuje taśmę kiedy chce, na budowie każdy leży....
Kolejny raz udowodniłeś, że nigdy nie pracowałeś

>>4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
>A tobie oddychać gdy...
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
Tego dotyczyło pytanie
Ucieczka
druga ucieczka

4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
Ucieczka
druga ucieczka

>>5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
>Każdy kto zyskuje władzę staje się automatycznie odpowiedzialny za podwładnych.
5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
Tak brzmi pytanie
Ucieczka
druga ucieczka

Według ciebie jestem pasożytem bo nie płacę podatku od domu
Oboje twoi rodzice to pasożyty bo nie płacą podatków od posiadłości?

Wiedzą, że są pasożytami wg synusia?
Ucieczka

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"
Odp. Oczywiście są ludzie bezdomni, ale nawet oni mają swoje prawa, w tym prawo do bezpieczeństwa

>wszystkie świadectwa własności bowiem także wszystkie portfele, wszystkie wpływy do nich i wszystkie wypływy do publicznej wiadomości wszystkich uczestników gospodarki.

Za ile poszła twoja działka?
Tajemnica, więc nie pipc o jawności
Himalaje hipokryzji
WSZYSTKO ma być jawne, ale transakcje Hamerlika tajne

>>Doceniam, że przeczytałeś pytania , szkoda, że trzeba je powtarzać tyle razy zanim przeczytasz, mógłbyś za pierwszym razem. szkoda, że próby odpowiedzi są nie na te pytania lub pokazują ucieczki

Tym razem już mój wpis przeczytałeś po krystkonowemu. Wybiórczo

Pogarda przeszkadza w odpisaniu na cały tekst?
Okazuj pogardę, zasłużysz na to samo


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Każdy człowiek dba o swoją własność.

Prawo własności to hierarchia osobników w organizacji społecznej.

Ty chcesz rządzić bez odpowiedzialności za rządzonych.

Chcesz, żeby inni wykonywali twoje rozkazy ale masz w dupie z czego się wyżywią.

Nawet najgłupszy generał rozumie, że musi wyżywić swoich żołnierzy, bo jeśli ich nie wyżywi, to się zbuntują i go odstrzelą a następnie znajdą sobie nowego generała.

Tak właśnie rozwinął się komunizm.
Zły władca dostał kulę w łeb, został uwięziony albo wygnany.
To jest bardzo prosty mechanizm objawiający się u różnych gatunków, nie tylko u homo sapiens.

Jesteś głupi wierząc, że możesz utrzymać władzę mając wywalone na podwładnych.

Chcę ci pomóc utrzymać władzę.
Nakierowuje cię na wzgląd na poddanych zanim u poddanych rozwiną się emocje nienawiści do ciebie.

Tylko ci się zdaje, że możesz kontrolować sytuację i umysły innych. Nie jesteś.
Natura wybierze zawsze optymalne rozwiązanie i wasz prymitywny i brutalny kapitalizm, który może sprawdzał się na pewnym poziomie ewolucji ludzi, gdy przypominali jeszcze małpy, więcej już tym rozwiązaniem nie jest.

Rozumiem, że nie potrafisz i nie chcesz inaczej żyć, bo tak zostałeś wychowany i życie z publicznie jawną księgą kapitału pod kolektywną kontrolą jawi ci się jako piekło na ziemi - rozumiem to i mam to w dupie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Każdy człowiek dba o swoją własność.
>Prawo własności to hierarchia osobników w organizacji społecznej.
Pieerdolisz
Mam dom, sąsiad ma dwa razy większy
Co z tego wynika?
Ano to, że hameridiota znów walnął babola i teraz będzie udawał, ze tego nie napisał, tak jak ze spółdzielniami. Palnąłeś głupstwo i bronisz go robiąc z siebie coraz tępszego idiotę

Śmieszny jesteś w tym uporze, żeby pokazać swój debilizm

>Ty chcesz rządzić bez odpowiedzialności za rządzonych.
Znów się naćpałeś z rana?
Walnij się w swój głupi łeb, wytrzeźwiej, napij się kawy i zdaj sobie sprawę z tego z kim rozmawiasz

Mój społeczny status jest IDENTYCZNY ze społecznym statusem twojej matki
Dokładnie identyczny

Nikim nie chcę rządzić ; pokaż odpowiedzialność swojej matki za podwładnych
UCIECZKA

>Chcesz, żeby inni wykonywali twoje rozkazy ale masz w dupie z czego się wyżywią.

Mrożek nie miał takiej fantazji
Nie wydaję nikomu rozkazów, mały żałosny debilku i nie mam obowiązku cię żywić

>Jesteś głupi wierząc, że możesz utrzymać władzę mając wywalone na podwładnych.
Żałosny kretynku.... ja nie mam podwładnych, to twoje urojenie

Mój społeczny status jest IDENTYCZNY ze społecznym statusem twojej matki
Czego nie rozumiesz?

>Chcę ci pomóc utrzymać władzę.
Nie mam władzy, a pomoc najaranego świra nie jest mi potrzebna

>Nakierowuje cię na wzgląd na poddanych
krasnoludków?
Mój społeczny status jest IDENTYCZNY ze społecznym statusem twojej matki
Powtórzyć?

>Tylko ci się zdaje, że możesz kontrolować sytuację i umysły innych.
Wytrzeźwiej. Nie kontroluję niczyjego umysłu
Rozbawiasz swoimi urojeniami

>Rozumiem, że nie potrafisz i nie chcesz inaczej żyć, bo tak zostałeś wychowany
Przecież ty nawet nie wiesz jak żyję.
Nie interesuje cię to, zmyślasz i to ci wystarczy.

Powtórzę:
Mój społeczny status jest IDENTYCZNY ze społecznym statusem twojej matki
Czego od niej chcesz?

>życie z publicznie jawną księgą kapitału pod kolektywną kontrolą jawi ci się jako piekło
Za ile poszła twoja działka?
Widzisz, kto z nas się boi jawności?

Nie mam żadnych problemów z tym, że wszyscy we wsi wiedzą jaki mam dom, samochód, ogród....
Ale na swoje dzieci sam zarabiaj, nie mam obowiązku dawać im żreć


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Każdy człowiek dba o swoją własność.
>>Prawo własności to hierarchia osobników w organizacji społecznej.
>Pieerdolisz
>Mam dom, sąsiad ma dwa razy większy
>Co z tego wynika?

Że zajmujecie kawałek terenu, który mógłby posłużyć innym osobnikom, w przestrzeni którego inni muszą się wam podporządkować, w przeciwnym razie zostaną zaatakowani przez społeczeństwo.

Że ludzie, którzy je budowali nie budowali w tym czasie własnych, że poświęcili swoją energię życiową na ich powstanie, podporządkowując swoje działanie waszej woli.

Że człowiek bez posiadłość na waszym terenu musi pozostać wam podporządkowany, w przeciwnym razie zostanie zaatakowany przez społeczeństwo.

Że człowiek wam podporządkowany musi zostać przez panujący porządek nakarmiony, że nie może zdechnąć budując wasze wielkie domy, bo taki porządek nie nie miałby dla niego sensu.

W gruncie rzeczy schodzimy na poziom organizacji społecznej czy wasza czy moja?

Chodzi o sprawiedliwość czy raczej zdolności do przetrwania i rozwoju społeczeństwa.

Czy zwycięży waszą tfffuuuu "sprawiedliwość" czy moja i wkrótce mi podobnych.

Rozumiem, że chcecie zwycięstwa waszej "sprawiedliwości" ale ja mam waszą chciwość w dupie, tak jak wy moją, niech zatem zwycięży sprawiedliwość wyższa, taka, która zapewni społeczeństwu jako organizacji więcej.

Jeśli zwycięży moja sprawiedliwość to nie będzie już wasze społeczeństwo?

W dupie z tym.

Skoro nie macie zdolności się przystosować, żeby żyć lepiej to czas do piachu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odpowiedz na cały mój wpis

I pamiętaj, że mój społeczny status nie różni się NICZYM od społecznego statusu twojej matki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odpowiedz na cały mój wpis
>I pamiętaj, że mój społeczny status nie różni się NICZYM od społecznego statusu twojej matki

Odpowiedziałem.

Jesteśmy niezgodni w kwestii fundamentalnych wartości społecznych.

Jeśli publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą jest fundamentem silniejszego społeczeństwa to wasze społeczeństwo przegra i wymrze.

Jeśli publicznie jawna księga kapitału zapewni wszystkim więcej energii życiowej to wkrótce inni też będą budować podobne do mnie wnioski i zwracać się w kierunku tych samych wartości.

Osobiście czuję wstręt do waszych wartości społecznych i ogólnie do waszego społeczeństwa.

Czuję każdą komórką własnego ciała, że go nie chcę i do niego nie należę.

Musicie nam oddać teren na nasze społeczeństwo.

Z mojej perspektywy musisz się mentalnie transformować i przystać do nas. Musisz zmienić swoją tożsamość. Nie pozostawiam ci żadnego wyboru.

Zwrot w kierunku waszych tfffuuuu "wartości" społecznych jest absolutnie wykluczony.

Nie będziemy żyć jak zwierzęta innych gatunków, bo tego jesteście nauczeni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Odpowiedz na cały mój wpis
>>I pamiętaj, że mój społeczny status nie różni się NICZYM od społecznego statusu twojej matki
>Odpowiedziałem.
Pokazałeś przykład spółdzielni, która się zamieniła w spółkę w skrzynce na listy?
A napisałeś, że KAŻDA spółdzielnia jest formą pośrednią do spółki w skrzynce

Nie pipc, że odpowiedziałeś

>>2 Mam obowiązek wykonywać rozkazy twojej matki bo ma posiadłości, czy Bezosa ?
>Tak, jeśli znajdziesz się w ich przestrzeni, na straży czego swoją wasze sądy i wasi komornicy.
I wasi windykatorzy z wiertarkami
(wyjątkowo czytam dalej)
Nie muszę słuchać rozkazów twojej matki. Gdybym się znalazł w jej przestrzeni i kazała mi umyć podłogi, po prostu bym wyszedł
Twoja mamusia każe gościom myć naczynia, a jak nie, to woła policję?

Pokazałem absurdalność twojego poglądu o władzy właścicielskiej
Teraz będzie ucieczka
No i jest ucieczka
Nie pipc, że odpowiedziałeś

>>3 Jak widzisz organizację pracy bez wykonywania poleceń?
>Nie widzę i też nie potrzebuję jej tak widzieć.

Nie pipc, że odpowiedziałeś

>>4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
>A tobie oddychać gdy...
4,1 Nie wolno ci zmienić pracy bez zgody pana?
Tego dotyczyło pytanie
Ucieczka

Nie pipc, że odpowiedziałeś

4.2 Pan decyduje gdzie polecisz na wakacje?
Ucieczka

Nie pipc, że odpowiedziałeś

>>5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
>Każdy kto zyskuje władzę staje się automatycznie odpowiedzialny za podwładnych.
5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
Tak brzmi pytanie
Ucieczka
Nie pipc, że odpowiedziałeś

Według ciebie jestem pasożytem bo nie płacę podatku od domu
Oboje twoi rodzice to pasożyty bo nie płacą podatków od posiadłości?
Wiedzą, że są pasożytami wg synusia?
Ucieczka
Nie pipc, że odpowiedziałeś

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"
Odp. Oczywiście są ludzie bezdomni, ale nawet oni mają swoje prawa, w tym prawo do bezpieczeństwa
Nie pipc, że odpowiedziałeś

>wszystkie świadectwa własności bowiem także wszystkie portfele, wszystkie wpływy do nich i wszystkie wypływy do publicznej wiadomości wszystkich uczestników gospodarki.

Za ile poszła twoja działka?
Tajemnica, więc nie pipc o jawności
Himalaje hipokryzji
WSZYSTKO ma być jawne, ale transakcje Hamerlika tajne

Nie pipc, że odpowiedziałeś

NIE KŁAM ŻE ODPOWIEDZIAŁEŚ

>Jesteśmy niezgodni w kwestii fundamentalnych wartości społecznych.
Najpierw poznaj moje wartości. Poznaj a nie zmyślaj
Pochwalam niewolnictwo?
Gdzie i kiedy?

>Jeśli publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą jest fundamentem silniejszego społeczeństwa to wasze społeczeństwo przegra i wymrze.

A jeśli nie jest?
pipcys o tek księdze od lat, ale nie udowodniłeś że stworzy lepszy świat
Twoje mantry i religijne odloty nie są dowodem
Twoje życie przeczy potrzebie jawności

>Osobiście czuję wstręt do waszych wartości
Dalej nie czytam
co chcesz udowodnić tym "wy"?
Że twoja mamusia zasługuje na szubienicę

Nie ma różnicy między społecznym statusem twojej matki i moim
Nadal nie rozumiesz?

To czego na "nas" drzesz ryja ze swoimi potępieniami?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pokazałem absurdalność twojego poglądu o władzy właścicielskiej

Pokaż tez robolom w fabryce, że właściciel nie ma tam żadnej władzy.

Wyjaśnij im potem w hotelu robotniczym, że własność hotelu nie ma dla nich żadnego znaczenia, mogą np. iść pod most jeśli nie będzie straży miejskiej w pobliżu albo co innego tam im się zachce.

Rozumiem, że koncepcja władzy właścicieli jest dla was niebezpieczna, bo ciągnie za sobą odpowiedzialność a chcielibyście rządzić mając w pełni wyjebane na podporządkowanych ale takie społeczeństwo przesiąknięte pasożytnictwem nie ma racji bytu.

Upadnie tak czy siak.

Z moją pomocą czy bez niej.

Bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tkwił w tym szajsie i trwonił własne życie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
PRZYKŁAD SPÓŁDZIELNI!

Jak długo jeszcze będziesz udowadniał, że jesteś idiotą?

Kolejny raz apeluję : odpowiedz na cały mój wpis

>>Pokazałem absurdalność twojego poglądu o władzy właścicielskiej
>Pokaż tez robolom w fabryce, że właściciel nie ma tam żadnej władzy.

1 nie jestem właścicielem fabryki, a ty cięgiem pieerdolisz o MOJEJ rzekomej władzy
2 W fabryce praca musi być zorganizowana. To jest ORGANIZACJA pracy, rzecz konieczna . I ta organizacja pracy pociąga za sobą odpowiedzialność pracodawcy. Możesz to nazwać władzą dyrektora czy właściciela nad pracownikiem, ale to tylko gra słówek. Jednak ta twoja "władza" pociąga za sobą odpowiedzialność.
Nie ma władzy bez odpowiedzialności. (Twoje słowa)
Tak więc właściciel mając "władzę" odpowiada za bezpieczeństwo pracownika i za terminową, zgodną z umową wypłatę. Właściciel Fiata nie musi odpowiadać za twoje dzieci.

I nie zarzucaj mi że zwisa mi to czy twoje dzieci mają co jeść
Tak, zwisa mi to. Dokładnie jak tobie zwisa czy mam dom i czy moje dzieci mają co jeść

Nie widzę swojego obowiązku karmienia twoich dzieci tylko dlatego, że pracowałem i zarobiłem na dom

JAK WYOBRAŻASZ SOBIE PRACĘ JAKIEGOKOLWIEK ZESPOŁU BEZ ORGANIZACJI?
3 Nawet właściciel fabryki nie wzywa policji, jeśli pracownik łamie dyscyplinę pracy (chyba, że kradnie lub pije w pracy)

Krystkon, przyznaj się, tak uczciwie. Pracowałeś kiedyś?
Bo z twojego bełkotu wynika, że jesteś zwolennikiem hierarchii i anarchii jednocześnie
Nie boli cię głowa od tego?

>Wyjaśnij im potem w hotelu robotniczym...
99,9% robotników nie wie co to jest robotniczy hotel, żyjesz w urojonym świecie
Zdecydowana większość robotników wysyłanych do pracy z dala od domu ma zapewnione noclegi w lepszych warunkach niż robotniczy hotel. Wytrzeźwiej i przestań pieerdolić
Oranienburg wyzwolono w 1945

>, że własność hotelu nie ma dla nich żadnego znaczenia, mogą np. iść pod most
Mogą poszukać innej pracy

Właściciel decyduje dokąd masz polecieć na wakacje?
ILE LAT PYTAĆ?

>Rozumiem, że koncepcja władzy właścicieli jest dla was niebezpieczna
Dalej nie czytam

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
Tak brzmi pytanie
Ucieczka
Nie wiem na czym polega władza twojej matki. podaj mi jej numer telefonu to ją zapytam.
Każe gościom myć podłogi a jeśli odmówią to wzywa policję?

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"

Ile lat czekać?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 nie jestem właścicielem fabryki

Oczywiście, tylko kawałka świata tak potrzebnego innym do przetrwania.

Na tym kawałku świata jesteś panem a inni twoimi poddanymi.

Ten kawałek świata nie tylko został dla innych wykluczony ale musieli tłumnie jeszcze uczestniczyć przy jego organizacji, żeby tobie żyło się dobrze.

Nie akceptuję społeczeństwa, w którym panują tak potężne różnice i nie mam tu na myśli samych praw i obowiązków ale idące są tym w zdrowiu i rozwoju intelektualnym.

Nie należę do waszego świata i wy też nie będziecie mogli należąc do mojego zanim nie staniecie się kimś innym, kimś lepszym.

Potraktuj to jak wyzwanie.

Nie jestem twoim wrogiem czego ty wciąż nie rozumiesz podczas gdy ty jesteś moim wrogiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład spółdzielni
Nadal czekam

1 nie jestem właścicielem fabryki, a ty cięgiem pieerdolisz o MOJEJ rzekomej władzy
2 W fabryce praca musi być zorganizowana. To jest ORGANIZACJA pracy, rzecz konieczna . I ta organizacja pracy pociąga za sobą odpowiedzialność pracodawcy. Możesz to nazwać władzą dyrektora czy właściciela nad pracownikiem, ale to tylko gra słówek. Jednak ta twoja "władza" pociąga za sobą odpowiedzialność.
Nie ma władzy bez odpowiedzialności. (Twoje słowa)
Tak więc właściciel mając "władzę" odpowiada za bezpieczeństwo pracownika i za terminową, zgodną z umową wypłatę. Właściciel Fiata nie musi odpowiadać za twoje dzieci.

I nie zarzucaj mi że zwisa mi to czy twoje dzieci mają co jeść
Tak, zwisa mi to. Dokładnie jak tobie zwisa czy mam dom i czy moje dzieci mają co jeść

Nie widzę swojego obowiązku karmienia twoich dzieci tylko dlatego, że pracowałem i zarobiłem na dom

JAK WYOBRAŻASZ SOBIE PRACĘ JAKIEGOKOLWIEK ZESPOŁU BEZ ORGANIZACJI?
3 Nawet właściciel fabryki nie wzywa policji, jeśli pracownik łamie dyscyplinę pracy (chyba, że kradnie lub pije w pracy)

Krystkon, przyznaj się, tak uczciwie. Pracowałeś kiedyś?
Bo z twojego bełkotu wynika, że jesteś zwolennikiem hierarchii i anarchii jednocześnie
Nie boli cię głowa od tego?

>Wyjaśnij im potem w hotelu robotniczym...
99,9% robotników nie wie co to jest robotniczy hotel, żyjesz w urojonym świecie
Zdecydowana większość robotników wysyłanych do pracy z dala od domu ma zapewnione noclegi w lepszych warunkach niż robotniczy hotel. Wytrzeźwiej i przestań pieerdolić
Oranienburg wyzwolono w 1945

>, że własność hotelu nie ma dla nich żadnego znaczenia, mogą np. iść pod most
Mogą poszukać innej pracy

Właściciel decyduje dokąd masz polecieć na wakacje?
ILE LAT PYTAĆ?

>Rozumiem, że koncepcja władzy właścicieli jest dla was niebezpieczna
Dalej nie czytam

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
Tak brzmi pytanie
Ucieczka
Nie wiem na czym polega władza twojej matki. podaj mi jej numer telefonu to ją zapytam.
Każe gościom myć podłogi a jeśli odmówią to wzywa policję?

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"

Ile lat czekać?ata
To się powieś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 nie jestem właścicielem fabryki, a ty cięgiem pieerdolisz o MOJEJ rzekomej władzy

Ojej, nie rozumiesz pojęcia władzy właścicielskiej a jednocześnie nigdy nie oddałbys swoich posiadłości, żeby nie stracić władzy i kontroli nad własnym życiem?

Ale brak władzy i kontroli nad własnym życiem u innych ci nie przeszkadza?

Po co ktos, który nie ma żadnych praw maiłby uznać twoje prawa? Jaki widzisz dla tego sens, bo ja żadnego.

>2 W fabryce praca musi być zorganizowana.

I niech będzie ale celem organizacji musi być dobrobyt wszystkich jej członków a nie że dla jednego złote klamki, żeby imponował prymitywnym istotom a drugiemu wyłącznie choroby zawodowe i brak jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

Udział w grupie, która cię doi i wykorzystuje nie ma żadnego sensu.
Trzymanie się zasad takiej grupy staje się wówczas chorobą psychiczną.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-05-2025 18:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Pytanie o spółdzielnie w mocy
Leczysz się z urojeń?

>>1 nie jestem właścicielem fabryki, a ty cięgiem pieerdolisz o MOJEJ rzekomej władzy
>Ojej, nie rozumiesz pojęcia władzy właścicielskiej

Nie, nie rozumiem, pytam czy u twojej mamusi goście MUSZĄ myć podłogi
Pytam, czy twój pan decyduje o tym gdzie jedziesz na wakacje
Pytam czy twoje luksiurne mieszkanie to jest robotniczy hotel.

Nie mam władzy nad nikim, tak jak twoja matka, idioto

I czekam na przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę w skrzynce na listy

>a jednocześnie nigdy nie oddałbys swoich posiadłości
Pokaż mi kogoś, kto oddałby dom
NO POKAŻ !!!!!!

>żeby nie stracić władzy i kontroli nad własnym życiem?
Żeby nie stracić dachu nad głową, ciulu i owoców swojej pracy

Pokaż jak oddajesz swój samochód
Nie?
Ojeeeeeeeej hamerchuj wymaga od innych oddania własności, ale sam habi dla siebie ile wlezie
A to chciwy kurwisyn.

>Ale brak władzy i kontroli nad własnym życiem u innych ci nie przeszkadza?
Nie, nie przeszkadza mi, bo nie dostrzegam tego braku władzy i kontroli. to twoje urojenie.
Ciul, który najgłośniej o to drze ryja, podróżuje na wakacje po 4 kontynentach

>Po co ktos, który nie ma żadnych praw

Znasz kogoś takiego?
Krystkon skończ zmyślać !

>>2 W fabryce praca musi być zorganizowana.
>I niech będzie ale celem organizacji musi być dobrobyt wszystkich jej członków
I dlatego właściciel fabryki płaci za pracę.
Płaci PRACOWNIKOWI za pracę, a nie KRYSTKONOWI za posiadanie fabryki

Gdybyś pracował w moim sadzie, to bym ci płacił, ale nie pracujesz więc się bujaj.

>Udział w grupie, która cię doi i wykorzystuje nie ma żadnego sensu.
I o to masz pretensje do kogoś, kto zakładał spółdzielnie. Ty żałosny idioto

>>99,9% robotników nie wie co to jest robotniczy hotel, żyjesz w urojonym świecie
>Znowu wysysasz informacje z palca
Twoje luksiurne mieszkanie to robotniczy hotel?

>dostosowując je do własnej chciwości.
I prostytucji twojej samicy.
Rzucasz gównem - obrywasz rykoszetem
Sonia to też dziwka

>Mieszkanie w czynszówce jest życiem w hotelu robotniczym.
A gówno to miód
Mieszkałeś kiedyś w robotniczym hotelu?
Czteroosobowy pokój ze wspólnymi łazienkami na całe piętro?
Nie pajacyku przyzwyczajony do luksusu.

>W Berlinie blisko 85% ludności - robole żyją w hotelach robotniczych
Paczpan a w Senegalu każdy mieszka w swojej chatce, jaki bogaty ten Senegal, a ty wróciłeś do berlińskiego Nędzogrodu
Rozumiesz jakiego kretyna z siebie robisz?

Widziałeś kiedyś na oczy Wutzhaus?
Widziałeś kiedyś na oczy Wutzhaus?
Widziałeś kiedyś na oczy Wutzhaus?

Oczywiście nie odpowiesz, bo jesteś ciulem

Podróżujesz na wakacje po 4 kontynentach i użalasz się na biedę?
Samego Kindergeldu masz więcej niż pensja polskiego nauczyciela i użalasz się na biedę?
dziesiątki tysięcy Polaków w Niemczech zarobiło na swoje domy, a ty użalasz się na biedę?
Jeeebnij się w czerep kilofem

>takich albo innych ale generalnie żyją na cudzym i muszą płacić innym za prawo do życia.
Za chleb też muszą płacić.
Ja też płacę za chleb

Właściciel decyduje dokąd masz polecieć na wakacje?
ILE LAT PYTAĆ?

5 Jaką odpowiedzialność za podwładnych ma stara Hamerlikowa?
Tak brzmi pytanie
Ucieczka
Nie wiem na czym polega władza twojej matki. podaj mi jej numer telefonu to ją zapytam.
Każe gościom myć podłogi a jeśli odmówią to wzywa policję?

Pokaż mi przykład takiego "robola, bez żadnych posiadłości, praw, wpływu, kontroli, bez bezpieczeństwa a jedynie z długami i koniecznością podporządkowania się wam"

Czekam




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>99,9% robotników nie wie co to jest robotniczy hotel, żyjesz w urojonym świecie

Znowu wysysasz informacje z palca dostosowując je do własnej chciwości.

Mieszkanie w czynszówce jest życiem w hotelu robotniczym.

W Berlinie blisko 85% ludności - robole żyją w hotelach robotniczych, takich albo innych ale generalnie żyją na cudzym i muszą płacić innym za prawo do życia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Tak właśnie rozwinął się komunizm.
>

Znowu bzdury do kwadratu.
Komunizm opracowali Żydzi niemieccy, francuscy też w tym mieli udział.
Komunizm miał stworzyć potężną Europę, potężniejszą jak dzisiaj komunistyczne Chiny.
Komunizm jest wyższą formą religii chrześcijańskiej, też opracowanej przez Żydów. Komunizm w Europie się nie rozwinął za sprawą: Brytyjczyków, Francuzów, amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, Watykanu, Ostjuden i polskich "katolików.
Stworzony przez Żydów niemieckich i Niemców ZSRR został w wyniku ludobójstwa w 1937 roku przejęty. Przejęta został też Armia Czerwona po wymordowaniu 35 tysięcy oficerów.
Oficerów szkolił Żyd Iona Jakir, absolwent berlińskiej Akademii Sztabu Generalnego. W 1926 roku ukończył ją razem z Uborewiczem. Żyda Jakira i Uborewicza zamordowała banda na czele której stali Żydzi: Lew Zacharowicz Mechlis i Зиновий Маркович Ушаков.
Twórcą ZSRR był najmądrzejszy Żyd Lew Dawidowicz Bronstein. Zamordowali go płatni mordercy, którym zlecenie wystawił Żyd Naum Eitingon. Opis możesz znaleźć w Internecie.
Europa miała w tym czasie najlepszych w świecie naukowców i fizyków atomowych, głównie Żydów.
Najlepszych naukowców wykradł nam amerykański Żyd Bernard Baruch.
Hamerlik, plujesz na tych wielkich ludzi, którzy tworząc potężną Europę zostali zamordowani.
Kpisz sobie z tragedii jak spotkała Żydów, tworzących komunistyczną Europę.
Dzisiaj Żydzi robią geszeft na Żydach, którzy wymordowali Żydów komunistów.
O Żydach zdrajcach nie można powiedzieć złego słowa. Za to w pluciem na wymordowanych Żydów komunistów zajmują się miliony.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tak właśnie rozwinął się komunizm.
>>
>Znowu bzdury do kwadratu.
>Komunizm opracowali Żydzi niemieccy, francuscy też w tym mieli udział.

No tak, bo narodowość ma tu fundamentalne znaczenie.

Trzeba odróżnić ziarno od plew w ludzkich genach.

>Komunizm miał stworzyć potężną Europę, potężniejszą jak dzisiaj komunistyczne Chiny.

Oczywiście, komuniści rozumowali koncepcją "potęgi" od samego początku. Chcieli być najpotężniejsi na świecie i to jest ta wyższa forma chrześcijaństwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> komuniści rozumowali koncepcją "potęgi" od samego początku. Chcieli być najpotężniejsi na świecie i to jest ta wyższa forma chrześcijaństwa.
>

Gdyby komunizm Żydów niemieckich był fikcją, to by: Brytyjczycy, Francuzi, amerykański Żyd Bernard Baruch nie wydali miliardów na ich mordowanie Żydów komunistów i komunistów nie Żydów. Straszenie komunizmem to robota wyżej wymienionych bandytów.
Chińczycy udowodnili, że komunizm w jedno pokolenie pozwala przeskoczyć dwa wieki do przodu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdyby komunizm Żydów niemieckich był fikcją, to by: Brytyjczycy, Francuzi, amerykański Żyd Bernard Baruch nie wydali miliardów na ich mordowanie Żydów komunistów i komunistów nie Żydów. Straszenie komunizmem to robota wyżej wymienionych bandytów.

To jest twoja wizja świata ale z pewnością nie innych.

Mam zupełnie inne wyobrażenie komunistów, którzy niekoniecznie byli powodowani pragnieniem nowego imperium.

>Chińczycy udowodnili, że komunizm w jedno pokolenie pozwala przeskoczyć dwa wieki do przodu.

W Chinach wszystkie zachodnie koncerny mają fabryki. Wywożą z Chin produkcję i zyski nie mając przy tym nic wspólnego z chińską własnością państwową.

Chińczycy mają z tego tyle, że uczą się produkcji i kopiują technologię ale nie są właścicielami tego co w Chinach przynależy do właścicieli zachodnich korpo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Chińczycy mają z tego tyle, że uczą się produkcji i kopiują technologię ale nie są właścicielami >tego co w Chinach przynależy do właścicieli zachodnich korpo.
>

www.youtube.com/watch?v=yrr0FGT5NYw

10 godzin temu
Czy to koniec Boeinga i Airbusa? Chiny wprowadziły nową technologię lotniczą, która zaszokowała USA!

Kopiować to można było pół wieku temu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kopiować to można było pół wieku temu.

Nawet autor tego filmu wymienia chińskie samoloty jako kopie samolotów zachodnich 1:1 model do modelu.

Problem jest taki, że źródłem innowacyjności jest indywidualizm a Chińczycy walczą jak tylko potrafią z indywidualizmem chcąc zamienić wszystkich Chińczyków w swoje klony.

Jak Zachód nie wymyśli to Chińczycy nie będą wiedzieć co robić. Im dopiero potrzeba powiedzieć co zrobić, żeby zrobili i być może lepiej od możliwości autora idei.

Chińczycy mają mózgi zamknięte przez system. One pracują tylko po wyznaczonych torach w oczekiwaniu na nagrodę od sekretarza.

Żeby wymyślić coś nowego trzeba pójść drogą, którą nikt inny jeszcze nigdy nie poszedł a w Chinach to jest zabronione. Wszędzie są barierki i wyznaczone drogi a każdego kto tylko odważy spojrzeć się na bok i pomyśleć, że ja zrobiłbym to inaczej, podejrzliwe obserwuje państwowa policja i sztuczna inteligencja skopiowana od Zachodu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Chińczycy mają mózgi zamknięte przez system. One pracują tylko po wyznaczonych torach w oczekiwaniu na nagrodę od sekretarza.
>

Znowu te schizofreniczne bzdury.
Byłeś w Chinach ??

Chińskie inwestycje stały się "niezbędnym motorem napędowym" wzrostu gospodarczego Węgier, powiedział w czwartek premier Węgier Viktor Orban.
Orban wygłosił te uwagi na konferencji prasowej, na której ogłoszono decyzję czołowego chińskiego producenta pojazdów elektrycznych BYD o umiejscowieniu europejskiej siedziby firmy oraz nowego centrum badawczo-rozwojowego w Budapeszcie.
"Żyjemy w czasach transformacji" - powiedział Orban. "Pojawiły się nowe technologie, nowe wymagania konsumentów i nowi producenci. A my, Węgrzy, nie chcemy zostać pominięci w tej nowej erze. Dlatego podjęliśmy strategiczną decyzję: węgierski przemysł musi dołączyć do ery elektromobilności".
Orban powiedział, że Węgry nie mogą wejść w tę nową erę technologiczną same. "Potrzebujemy partnerów. I możemy wejść w tę nową erę tylko wtedy, gdy będzie chińsko-węgierska współpraca strategiczna, ponieważ Chiny są liderem w technologii tej branży".
Orban podkreślił także "strategię łączności" Węgier. "Węgry aspirują do tego, by stać się punktem spotkań kapitału, handlu i innowacji ze Wschodu i Zachodu" - powiedział.
W ciągu ostatniej dekady wolumen handlu Węgier podwoił się, a Chiny niezmiennie plasują się w pierwszej trójce największych inwestorów w kraju. "W niektórych latach Chiny były nawet największym inwestorem na Węgrzech" - powiedział Orban. "Oznacza to, że chińskie inwestycje stały się ważnym, wręcz niezbędnym motorem węgierskiego wzrostu gospodarczego".


Węgrzy postawili na Chiny. Dostali technologię i kasę na rozwój uczelni. To do Chin będą wysyłani Węgrzy po nauki a nie odwrotnie.
Nic nie awansowałeś, kontynuujesz wegetację ojca i dziadka, tylko w innym miejscu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nic nie awansowałeś, kontynuujesz wegetację ojca i dziadka, tylko w innym miejscu.

Bo nie chwalę chińskiego systemu jednej partii, jednej idei, jednej myśli lecz dopuszczam do głosu alternatywę?

Bo śmiem sądzić, że inaczej może być lepiej zamiast stać się fanatycznym wyznawcą chińskiego ideału?

Załóżmy, że nowa wersja związku radzieckiego będzie obejmowała Chiny, no i jak tam będzie się żyć?

Załóżmy, że córka wysokiego, komunistycznego sekretarza popełni mezalians z jakimś robolem z fabryki i nie zdradzi swojego robola nawet pod naciskiem całej partii.

Jakie wówczas będzie miała życie?

Oczywiście, że szczęście we wschodnim bloku istnieje ale żeby go doznać potrzeba mieć wschodnią psychikę. Żaden człowiek zachodu takiego systemu nie zaakceptuje.

Na zachodzie jest pełno wariacji tak jak w przyrodzie a nie tylko jedna możliwość bez żadnej alternatywy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Nic nie awansowałeś, kontynuujesz wegetację ojca i dziadka, tylko w innym miejscu.

>Bo nie chwalę chińskiego systemu jednej partii, jednej idei, jednej myśli lecz dopuszczam do >głosu alternatywę?

Są tylko dwie alternatywy, albo zyskasz albo stracisz.
Lokalni mędrcy, jeśli przetrwali atak Anglosasów, mogą opracować plan, który przyniesie wszystkim korzyści.
Druga opcja jest taka, że Anglosasi zrobią z lokalnych idiotów demokratyczny "parlament" i demokratyczny "rząd".
Wtedy będziesz się zachwycał, ilością papieru fiducjarnego jaki dostaniesz od Anglosasów, w zamian za ojcowiznę. Twoja wegetacja będzie polegać na obsłudze zadłużenia, którym nie będziesz się interesował. Będziesz narzędziem i mięsem armatnim, któremu wstawiono megalomanię i wizje, która Twoja schizofrenia będzie używać do artykułowania mowy i pisania treści, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.
Sparzyłeś się na kapitalizmie, lecz nie potrafisz z tego wyciągnąć wniosków.

>Bo śmiem sądzić, że inaczej może być lepiej zamiast stać się fanatycznym wyznawcą chińskiego >ideału?

Twój dziadek i ojciec, za namową Brytyjczyków i księdza, odrzucili ofertę Żydów niemieckich zanim ją usłyszeli. Żydzi niemieccy chcieli z Polaka zrobić człowieka. Nauczyć go i podzielić się z nim technologią. Z Niemcami im się udało. Twój dziadek i ojciec nie tylko odrzucili ofertę ale przyłączyli się do Brytyjczyków i razem mordowali Żydów.
Dzisiaj mamy powtórkę z historii. Mamy możliwość awansować technologicznie i intelektualnie.
XXI wiek zaczął się dla nas jak XX wiek. Nasze położenie daje nam możliwość awansu bez ponoszenia kosztów. Twoja propozycja jest taka jak jak dziadka i ojca, mordować razem z Anglosasmi.
Ja mówię temu dość. Ja chcę się rozwijać i robić interesy. Chcę samodzielnie wybierać to co lubię i na co mnie stać.


>Na zachodzie jest pełno wariacji tak jak w przyrodzie a nie tylko jedna możliwość bez żadnej alternatywy.
>

Raczej wariatów, którzy może pojmą, że nie są w stanie konkurować z innymi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chińskie inwestycje stały się "niezbędnym motorem napędowym" wzrostu gospodarczego Węgier, powiedział w czwartek premier Węgier Viktor Orban.

Nie przypadkiem na zachodzie widzą w nim człowieka reżimowego.

Sama ciężka praca nie wystarczy.
Potrzeba jest polotu.

Polotu nie można rozwinąć w reżimie.

Do rozwinięcia polotu uczeń potrzebuje zakwestionować rozum swojego nauczyciela, w Chinach kwestionowanie autorytetu jest niemożliwe i grozi nieszczęściem lub nawet śmiercią.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> w Chinach kwestionowanie autorytetu jest niemożliwe i grozi nieszczęściem lub nawet śmiercią.
>

Byłeś w Chinach ??
Nie jesteś w stanie rozpoznać autorytetu, nie mówiąc już o nawiązaniu z nim rozmowy na poziomie.
Jesteś typowym Polakiem otumanianym i przetumanianym od pokoleń, nie umiejących liczyć i przewidywać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> w Chinach kwestionowanie autorytetu jest niemożliwe i grozi nieszczęściem lub nawet śmiercią.
>>
>Byłeś w Chinach ??

Będę, tam nie mam obaw się wybrać.
Chcę ich poznać i zobaczyć ich świat z bliska.
Imponują mi, może się czegoś tam nauczę albo coś zrozumiem.

Gorzej z Rosją, tą już sobie odpuszczam. Nie chcę dokonać żywota w jakims ruskim obozie pracy przymusowej, bo jakiś fanatyk będzie miał wizję, że jestem szpiegiem albo zdrajcą idei nowego związku radzieckiego. Po co kusić los? Nie ufam tym ludziom.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>>Byłeś w Chinach ??

>Będę, tam nie mam obaw się wybrać.
>Chcę ich poznać i zobaczyć ich świat z bliska.
>Imponują mi, może się czegoś tam nauczę albo coś zrozumiem.

Nic się nie nauczysz i nic nie zrozumiesz.
Będziesz jak nasz "geopolityk", widział to czego nie ma i słyszał co innego niż mówią.
Będziesz czapkował przed Anglosasmi a gardził Chińczykami.
Biedak jak zobaczy ogrom bogactw Chińczyków, to i tak nie pojmie swojej głupoty.
szarley (54913 punktów)
>>> w Chinach kwestionowanie autorytetu jest niemożliwe i grozi nieszczęściem lub nawet śmiercią.
>>>
>>Byłeś w Chinach ??
>Będę, tam nie mam obaw się wybrać.

Twój właściciel ci pozwoli?

Do budy, Burek
Do Seelow możesz pojechać

Jesteś najemnym robolem, niewolnikiem, waruj, siad
Kundlu, Senegalu ci się zachciało?
żadne Chny, Pan nie pozwoli, Noga!

Twoje słowa Burku, ty twierdzisz, że nie masz praw
Ty, gówno, napisałeś nawet, że nie masz dostępu do łazienki!

Hamerlik, pod płot srać!
Nie masz łazienki, (TY TO NAPISAŁEŚ) sraj pod mostem

Nadal nie rozumiesz?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, pod płot srać!
>sraj pod mostem
>Nadal nie rozumiesz?

Jakoś sobie poradzę, bo się zmieniłem mentalnie wskutek obcowania ze złem i cierpienia. Dużo z tobą obcowałem i też przez ciebie wiele wycierpiałem.

Teraz moim zadaniem stało się niedopuszczenie do niszczenia innych ludzi i stworzenie przyszłości dla moich dzieci.

Jeśli nie podejmę odpowiedniego działania, będziecie mnie i moją rodzinę niszczyć nadal. Nigdy nie będzie wam dość i nigdy nie będzie końca, dlatego to takie ważne.

Odrzucam waszą tfffuuuu "kulturę", wasze "prawo" i waszą "organizację społeczną".

Nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

Nie mieliśmy wspólnego przodka.
Od początku były dwie odrębne linie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2025 08:10 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Jeśli nie podejmę odpowiedniego działania, będziecie mnie i moją rodzinę niszczyć nadal. Nigdy nie będzie wam dość i nigdy nie będzie końca, dlatego to takie ważne.

Przykro mi, nie jestem psychiatrą, nie poradzę cię wyleczyć z urojeń i stanów lękowych
Powinieneś psychiatrze powiedzieć o tym, że mieszkasz w robotniczym hotelu ze wspólną łazienką dla kilku rodzin, może ci poda jakieś leki i zauważysz, że mieszkasz w luksiurnym apartamencie z własną łazienką

Jeśli bez zgody pana nie możesz podjąć decyzji, czy na wakacje lecisz do Peru czy do Chin, to może są jakieś leki na taki stan umysłu

Nie będę pytał na czym polega to niszczenie twojej rodziny, bo to problem medyczny. Jeśli jesteś jedynym Niemcem, którego byt jest zagrożony, to naprawdę poszukaj lekarza.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jeśli nie podejmę odpowiedniego działania, będziecie mnie i moją rodzinę niszczyć nadal. Nigdy nie będzie wam dość i nigdy nie będzie końca, dlatego to takie ważne.
>Przykro mi, nie jestem psychiatrą

Psychiatra na chciwość, bezwzględność i agresywne chamstwo niewiele poradzi.

W waszej kulturze to nie jest choroba lecz wyraz zdrowia, za co jest się też bardzo podziwianym.

Im większy, bardziej bezwzględny i narcystyczny cham, dla którego tylko on sam się liczy, tym większy podziw budzi w waszej tfffuuuu "kulturze".

Tym więcej mu się należy.

Ludziom uległym i empatycznym nie należy się nic prócz długów.

Trochę już znam ten wasz "wolnościowy" tfffuuuu "system społeczny".

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Jeśli nie podejmę odpowiedniego działania, będziecie mnie i moją rodzinę niszczyć nadal. Nigdy nie będzie wam dość i nigdy nie będzie końca, dlatego to takie ważne.
>>Przykro mi, nie jestem psychiatrą
>Psychiatra na chciwość, bezwzględność i agresywne chamstwo niewiele poradzi.

No, na to ci nic nie poradzi, ale ja nie o tym piszę, ale o twoich urojeniach
Np o tym, że uroiłeś sobie, że masz łazienkę wspólną z sąsiadami, jak 85 % Berlińczyków

A to jest urojenie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Np o tym, że uroiłeś sobie, że masz łazienkę wspólną z sąsiadami, jak 85 % Berlińczyków
>A to jest urojenie

Nie używaj % w kontekście posiadania, bo nie po to ukrywacie informacje o kapitale, żeby ktokolwiek mógł zbudować syntetyczną wiedzę i wyciągnać z niej wnioski.

Rozumiem, że twój wpis jest tylko ośmieszaniem i pogardą ale mimo wszystko przemyca fałszywy obraz rzeczywistości, że nie ma problemu tam gdzie on wyraźnie jest.

Nie można w żaden sensowny sposób wyrazić syntetycznego obrazu rozkładu własności, bo wasze państwo skutecznie broni tajemic, które mają stworzenie takiego obrazu uniemożliwić.

Powtarzam, że bez tajemnic i przemocy wasz tfffuuuu "system państwowy" traci rację bytu.

Byt zapewniają mu wyłącznie prymitywne emocje rządzące w ludzkich umysłach związane z waszą prymitywną tfffuuuu "kulturą".

Boże trzymaj mnie od niej jak najdalej!

Oczywiście mam na myśli swojego Boga a nie waszego. Wasz jest inny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Np o tym, że uroiłeś sobie, że masz łazienkę wspólną z sąsiadami, jak 85 % Berlińczyków
>>A to jest urojenie
>Nie używaj % w kontekście posiadania,
Nie używaj % w kontekście posiadania
Cytuję TWOJE słowa
Wiem, cytując cię, jednocześnie cię ośmieszam

>bo nie po to ukrywacie informacje o kapitale
My? Czyli kto?
Twoja mamusia? tatuś? żona? córka?
Mój majątek jest jawny, nie mam z tym problemu

>Rozumiem, że twój wpis jest tylko ośmieszaniem i pogardą
Ciężko na to pracujesz, prezentując swoje urojenia
TY napisałeś, że 85 % Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach
TY a nie ja

TY napisałeś że spółdzielnie przekształcają się w spółki w skrzynkach na listy
TY napisałeś że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
TY napisałeś że pracowałeś w dzień po zawale serca
TY napisałeś że mieszkasz w niedogrzanej piwnicy
TY napisałeś, że nie wolno ci podjąć decyzji bez zgody pana
TY napisałeś, że jestem chciwy
TY napisałeś, że mam kamienice
TY napisałeś, że żyję z lichwy
TY napisałeś, że oszukałem robotników na budowie
TY napisałeś, że ktoś zagraża twojej rodzinie

To twoje urojenia
Mało?

Oczywiście teraz będziesz udawał, że nie doczytałeś tego wpisu
Tak samo jak udajesz, że nie rozumiesz pytania : czym różni się społeczny status mój i twojej matki.
Tak samo jak nie rozumiesz pytania : dlaczego interesują cię finansowe operacje innych a nie interesuje ile zostało po licytacji twojej działki
Tak samo jak nie rozumiesz pytania o przykład krów i wybór pracy i mieszkania

>Nie można w żaden sensowny sposób wyrazić syntetycznego obrazu rozkładu własności,
To skąd wiesz, że 85% ludzi w Berlinie mieszka w robotniczych hotelach
Oczywiście nie odpowiesz na to pytanie, tak jak nie odpowiesz z czyjej dupy wziąłeś swoją "wiedzę" o spółdzielniach

>bo wasze państwo
RFN nie jest moim państwem tylko twoim
TWOIM !!!!!!
Ja tam nie mam nic do powiedzenia
Kolejne twoje urojenie, że wybieram ci kanclerza
Dalej nie czytam, żyjesz w świecie urojeń.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>TY napisałeś, że 85 % Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach

A czym jest cudzy dom, w którym pomieszkujesz, jeżeli nie hotelem robotniczym?

Sądzisz, że ktoś z tych 85% żyjących w cudzych domach ma własną firmę prowadzoną we własnym budynku?

Nie sądzę.

Najemnicy, żyjący i pracujący na cudzym, którym wmówiono, że są wolni.

To się jeszcze okaże dokładnie, co do wartości jednej jednostki pieniężnej, gdy już nastanie publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą.

Póki co jeszcze funkcjonuje prymitywna kultura tajemnicy kapitału, która na szczęście powoli umiera.

Wszyscy czekamy aż zdechnie i rozłoży się.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>TY napisałeś, że 85 % Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach
>A czym jest cudzy dom, w którym pomieszkujesz, jeżeli nie hotelem robotniczym?

Masz rację, robotniczym hotelem ze wspólną łazienką na kilka rodzin
Korzystasz ze wspólnej łazienki dla kilku rodzin?
Oczywiście nie odpowiesz na to pytanie
Rozumiesz, że znów napisałeś, że jesteś idiotą?
Resztę urojeń pominąłeś

>Sądzisz, że ktoś z tych 85% żyjących w cudzych domach ma własną firmę prowadzoną we własnym budynku?
">Nie używaj % w kontekście posiadania,"
TWOJE SŁOWA
Oczywiście teraz udajesz, że ich nie napisałeś, żałosny kretynku
Znam ludzi w Berlinie, którzy prowadzą firmy mieszkając w najmowanych mieszkaniach i znam ludzi, którzy pracując w Niemczech dorobili się domów i firm w Polsce

Oczywiście, idiota woli żyć w świecie urojeń

>Najemnicy, żyjący i pracujący na cudzym, którym wmówiono, że są wolni.
Oczywiście, przecież nie wolno ci jeździć ulicami Berlina, a twój Pan decyduje, czy lecisz do Chin czy do Maroka na wakacje

>bo nie po to ukrywacie informacje o kapitale
My? Czyli kto?
Twoja mamusia? tatuś? żona? córka?
Mój majątek jest jawny, nie mam z tym problemu

>Rozumiem, że twój wpis jest tylko ośmieszaniem i pogardą
Ciężko na to pracujesz, prezentując swoje urojenia
TY napisałeś, że 85 % Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach
TY a nie ja

TY napisałeś że spółdzielnie przekształcają się w spółki w skrzynkach na listy
TY napisałeś że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
TY napisałeś że pracowałeś w dzień po zawale serca
TY napisałeś że mieszkasz w niedogrzanej piwnicy
TY napisałeś, że nie wolno ci podjąć decyzji bez zgody pana
TY napisałeś, że jestem chciwy
TY napisałeś, że mam kamienice
TY napisałeś, że żyję z lichwy
TY napisałeś, że oszukałem robotników na budowie
TY napisałeś, że ktoś zagraża twojej rodzinie

To twoje urojenia
Mało?

Oczywiście teraz będziesz udawał, że nie doczytałeś tego wpisu
Tak samo jak udajesz, że nie rozumiesz pytania : czym różni się społeczny status mój i twojej matki.
Tak samo jak nie rozumiesz pytania : dlaczego interesują cię finansowe operacje innych a nie interesuje ile zostało po licytacji twojej działki
Tak samo jak nie rozumiesz pytania o przykład krów i wybór pracy i mieszkania

>Nie można w żaden sensowny sposób wyrazić syntetycznego obrazu rozkładu własności,
To skąd wiesz, że 85% ludzi w Berlinie mieszka w robotniczych hotelach
Oczywiście nie odpowiesz na to pytanie, tak jak nie odpowiesz z czyjej dupy wziąłeś swoją "wiedzę" o spółdzielniach

>bo wasze państwo
RFN nie jest moim państwem tylko twoim
TWOIM !!!!!!
Ja tam nie mam nic do powiedzenia
Kolejne twoje urojenie, że wybieram ci kanclerza
Dalej nie czytam, żyjesz w świecie urojeń.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To skąd wiesz, że 85% ludzi w Berlinie mieszka w robotniczych hotelach

Gdzies tam wyczytałem ale tego nie da się, w żaden sposób potwierdzić, bo utajniliscie wszystkie istote informacje o kapitale a wasze państwo poluje na zdrajców waszych tajemnic.

Nie ma nic jasnego w tej kwestii, choć wiem, że istnieje wielu, którzy żyją w cudzych domach i pracują na cudzym, bo ich znam.

Niestety większość z nich została zarażona wstydem, uległością i poczuciem niskiej wartości, przez co siedzą cicho, ukrywając brak posiadłości i wierząc, że są wolni.

Od czego są wolni, tego nie wiadomo.

Sądzę, że są wolni od wpływu na własne życie i od kontroli nad nim, które pozostają w cudzych rękach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>To skąd wiesz, że 85% ludzi w Berlinie mieszka w robotniczych hotelach
>Gdzies tam wyczytałem ale tego nie da się, w żaden sposób potwierdzić,

Gówno wyczytałeś, bo nie poradzisz czytać ze zrozumieniem
Bredzisz, że 85% Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach
Tak samo jak reszta twoich bredni to jedynie twoje urojenia
Poziom tych urojeń świadczy o tym, że utraciłeś kontakt z rzeczywistością na poziomie kwalifikującym się do leczenia

Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę w tym robotniczym hotelu w którym mieszkasz?
Na ile rodzin macie wspólną kuchnię?

BREDZISZ

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bredzisz, że 85% Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach
>Tak samo jak reszta twoich bredni to jedynie twoje urojenia

Aha, bo jak ty zdefiniujesz, że życie w cudzym domu obok cudzej fabryki, w której jest się zatrudnionym do pracy najemnej nie oznacza życia w hotelu robotniczym, tylko oznacza życie we własnym domu, to tak będzie?

Bo takie są wasze wizje w prymitywnej i brutalnej kulturze?

Wiesz co ja na twoje definicje świata, które mają służyć waszym interesom?

Pewnie się domyślasz.

Nie będziesz mi chamie świata definiował.

To ja go definiuję a ty grzecznie słuchasz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Bredzisz, że 85% Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach
>>Tak samo jak reszta twoich bredni to jedynie twoje urojenia
>Aha, bo jak ty zdefiniujesz, że życie w cudzym domu obok cudzej fabryki, w której jest się zatrudnionym do pracy najemnej nie oznacza życia w hotelu robotniczym, tylko oznacza życie we własnym domu, to tak będzie?

Nie, nie zmyślaj moich definicji. Życie w najmowanym mieszkaniu jest życiem w najmowanym mieszkaniu a nie we własnym domu ale nie w robotniczym hotelu, w czteroosobowym pokoju z łazienką wspólną na piętrze.
Nawet moje poglądy są twoim urojeniem
Najemna praca jest normalną pracą. Umowa o pracę przewiduje obowiązki pracownika i pracodawcy, wbrew twoim urojeniom. Większość twoich rodaków pracuje na cudzym i nie narzekają.

Bredzisz, że 85% Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach ze wspólnymi łazienkami
BREDZISZ

Pytałem z iloma rodzinami masz wspólną łazienkę
Z iloma rodzinami masz wspólną kuchnię, a tak się żyje w robotniczych hotelach

Nie mieszkasz w robotniczym hotelu ale w luksiurnym apartamencie w dobrej dzielnicy europejskiej metropolii. Skończ się użalać nad sobą

Chcesz mieć własny dom - zarób
1 Większość ludzi pracuje najemnie, bo nie ma możliwości, żeby każdy miał prywatną kopalnię czy rafinerię
2 Jesteś wrogiem pracy na swoim
3 Nie potrzebujesz pracować ani mieszkać na swoim, wystarczy ci ochłap z pańskiego stołu w postaci podatkowej jałmużny.

Lecz swoje urojenia

>Bo takie są wasze wizje w prymitywnej
Do prymitywnej mamusi pisz na priv. dalej nie czytam

Pisałem też o innych twoich urojeniach, znów nie doczytałeś?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Lecz swoje urojenia

Ale co?

Chcesz obce mózgi zarazić memem, iż życie i praca na cudzym są normalne?

Że godne to, słuszne, sprawiedliwe i zbawienne pomimo, że dla ciebie osobiście niedopuszczalne?

Na nie wiadomo czyim też normalne?

Na cudzym i wolnym od wszystkich zobowiązań wobec innych też normalne?

Ależ ja mam problem z waszą "kulturą".

Staje mi ością w gardle.

Na myśl o waszym pojęciu "normalności" robi mi się niedobrze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Lecz swoje urojenia
>Ale co?
>Chcesz obce mózgi zarazić memem, iż życie i praca na cudzym są normalne?

Chcę, żebyś przestał pipcyć od rzeczy, że mieszkasz w robotniczym hotelu ze wspólną łazienką i wspólną kuchnią dla kilku rodzin, że 85% Berlińczyków nie ma własnej łazienki

To nie ma niczego wspólnego z pracą na cudzym i mieszkaniem w najmowanym mieszkaniu
To twoje urojenia, na to już pomoże tylko psychiatra

Ty mieszkasz w najmowanym luksiurnym apartamencie i ten apartament znacząco różni się od robotniczego hotelu
Paniczyk nie widział na oczy robotniczego hotelu , tak jak nie widział na oczy pracy

Podobnie jak twoje urojenie, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina i wiele innych urojeń

Tak, praca na cudzym to jest normalne
Jeśli dla ciebie to nie jest normalne, załóż własną firmę
Są firmy, w których każdy pracownik jest współwłaścicielem, ale ty jesteś WROGIEM takich firm
Są firmy zatrudniające tysiące pracowników, kto miałby tam pracować, tylko właściciel?

Mieszkanie w najmowanym mieszkaniu to jest norma, jeśli dla ciebie nie jest, to kup/zbuduj dom lub kup mieszkanie

>pomimo, że dla ciebie osobiście niedopuszczalne?
Kolejne twoje urojenie
Całe życie pracowałem na cudzym, nawet mając własną firmę.
A dom zbudowałem za zarobione pieniądze

>Na nie wiadomo czyim też normalne?
Tak, a jeśli dla ciebie nie jest normalne to poszukaj pracy w jakiejś rodzinnej firmie, w której będziesz znał właściciela. To nie jest trudne

>Na cudzym i wolnym od wszystkich zobowiązań wobec innych też normalne?
Zatrudnianie ludzi nie jest wolne od zobowiązań. To kolejne twoje urojenie

>Ależ ja mam problem z waszą "kulturą".
Wiem, w "naszej" kulturze, trzeba na siebie pracować. Z tym masz problem
Dalej nie czytam


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chcę, żebyś przestał pipcyć od rzeczy, że mieszkasz w robotniczym hotelu

Już ci tłumaczyłem, że odnoszenie się do mnie i do ciebie w kontekście norm społecznych, obowiązujących wszystkich, podlegających przymusowej egzekucji państwowej jest manipulacyjną sztuczką.

Na szczęście na mnie ta sztuczka nie działa.

Czasem widzę jak chciałbyś użyć mojego wstydu do forsowania prymitywnych i brutalnych norm ale ja go nie mam. W obliczu częstego obcowania ze złem stałem się zupełnie bezwstydny. Po prostu całkowicie wyjebane na twoje oceny i tobie podobnych.

Ucz się lepiej ode mnie podziału na my i wy a nie na ja i ty.

Dzięki temu będziemy budować między nami coraz wyraźniejszą granicę, coraz wyższy mur z zasiekami, aż stanie się jasne że już nic nas nie łączy lecz wszystko nas dzieli.

Nie będziemy mieli ze sobą nic wspólnego ani wspólnych emocji, ani wspólnych myśli, ani wspólnych wyborów, żadnych wspólnych zasad, broń boże wspólnego prawa i ostatecznie mam nadzieję również wspólnego państwa.

Mam nadzieję, że kiedyś rosnący między nami mur mentalny stanie się w końcu fizyczny i zostanie wreszcie zamknięta brama pomiędzy naszymi światami.

Przy czym zaznaczam, układ w którym wy ukradniecie cały świat a naszego świata w ogóle nie będzie, jest absolutnie nie do przyjęcia.

Ja w waszym świecie z całą pewnością żyć nie będę nawet jeśli uzbroicie się po zęby, z przymusowych podatków od biedy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Chcę, żebyś przestał pipcyć od rzeczy, że mieszkasz w robotniczym hotelu
>Już ci tłumaczyłem, że odnoszenie się do mnie i do ciebie w kontekście norm społecznych,

Chcę, żebyś przestał pipcyć od rzeczy, że mieszkasz w robotniczym hotelu. Tu nie ma mowy o społecznych normach ale o elementarnej poprawności w stosowaniu języka.

Nie mieszkasz w robotniczym hotelu, ani w niedogrzanej piwnicy.
Mieszkasz w luksusowym apartamencie w dobrej dzielnicy europejskiej stolicy, więc nie użalaj się, że masz wspólną łazienkę na kilka rodzin

Pisz po polsku, stosując poprawną polską nomenklaturę i lecz się z urojeń bo niedługo napiszesz, że mieszkasz w ziemiance

>obowiązujących wszystkich, podlegających przymusowej egzekucji państwowej jest manipulacyjną sztuczką.
Kolejny bełkot, a mnie chodzi to, co skłamałeś, że 85% Berlińczyków mieszka w robotniczych hotelach, bo gówno w twojej czaszce nie dostrzega, że masz w domu kuchnię i łazienkę wyłącznie dla swojej rodziny i gówno w twojej czaszce widzi, że w twojej łazience sra kilka rodzin

Tak samo gówno w twojej czaszce uroiło sobie, że nie masz prawa jeździć ulicami Berlina
Gówno w twojej czaszce zmyśliło, że nie masz prawa o niczym decydować a do Peru przymusowo wysłał cię pan.

Gówno w twojej czaszce zmyśliło , że każda spółdzielnia zamienia się w spółkę w skrzynce na listy

i teraz gówno w twoje czaszce udaje, że nie czyta swoich BREDNI najaranego zielskiem debila, który zamiast się leczyć to pipcy o tym, że jego dzieci umrą jeśli hamerdebil nie będzie wiedział czyje jest pole pod lasem.

Kiedy pogrzeb?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ma prawo wydawać polecenia

Kto ma prawo ten musi mieć też obowiązek.
Nie tylko prawo ale i obowiązek musi podlegać kontroli społecznej.

Nie chcecie żadnej kontroli, bo rozumiecie, że stworzyliście niesprawiedliwy i niekorzystny dla innych świat, które istnieje tylko dzięki przemocy i tajemnicom, bez nich nie przetrwałby nawet dnia.

Czas to zmienić i wprowadzić publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą opisującą wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Ale nie tylko wszystkie świadectwa własności bowiem także wszystkie portfele, wszystkie wpływy do nich i wszystkie wypływy do publicznej wiadomości wszystkich uczestników gospodarki.

Wasze pojęcie wolności w prawie do tajemicy - mam w dupie.

Wasza wiarę w to, że jesteście najlepsi a inni chcą wiedzieć co macie, żeby wam ukraść - mam w dupie.

Generalnie wasze wierzenia, wasze wizje, wasze wartości i przede wszystkim waszą tfffuuuu "kulturę" mam w dupie.

Byleby od nich jak najdalej.
Bo przecież nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

Nie będę żył jak prymitywne zwierzę, bo tego jesteście nauczeni i tak chcecie.

Wasze tfffuuuu "prawo" wasza tfffuuuu "kultura" właśnie kończą się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>ma prawo wydawać polecenia
>Kto ma prawo ten musi mieć też obowiązek.

I MA OBOWIĄZKI!
Ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo pracownika
Ma obowiązek płacić za pracę

>Nie tylko prawo ale i obowiązek musi podlegać kontroli społecznej.
Społecznej czy hamerliczej?

>Nie chcecie żadnej kontroli,
Mamusia czy tatuś?
Bo ja miałem nad sobą zawsze kontrolę spółdzielców,
MAMUSIA CZY TATUŚ?????????
Które z nich nie chce żadnej kontroli nad swoimi posiadłościami i podwładnymi?

>rozumiecie, że stworzyliście niesprawiedliwy i niekorzystny dla innych świat,
Mamusia czy tatuś?
Kiedy wreszcie Krystkon Hamerlik - idiota zrozumie, że NIKT z jego nie ponosi większej odpowiedzialności za ten świat niż Krystkon Hamerchuj - Idiota?

To, że w Niemczech głosujesz dupą, patrząc w telewizor:
1 To jest twój wyborczy akt
2 to nie jest żaden argument

Wytrzeźwiej wreszcie i zrozum prosty komunikat
NIE GŁOSUJĘ W TWOICH NIEMCZECH BO NIE MAM TAM WYBORCZYCH PRAW.
Zrozumiałeś?
Nie. a szkoda
Powtórzę
NIE GŁOSUJĘ W TWOICH NIEMCZECH BO NIE MAM TAM WYBORCZYCH PRAW.
Zrozumiałeś?
Nie. a szkoda
Powtórzę
NIE GŁOSUJĘ W TWOICH NIEMCZECH BO NIE MAM TAM WYBORCZYCH PRAW.
Zrozumiałeś?
Nie. a szkoda
Powtórzę
NIE GŁOSUJĘ W TWOICH NIEMCZECH BO NIE MAM TAM WYBORCZYCH PRAW.
Zrozumiałeś?
Nie. a szkoda
Powtórzę
NIE GŁOSUJĘ W TWOICH NIEMCZECH BO NIE MAM TAM WYBORCZYCH PRAW.
Zrozumiałeś?
Nie. a szkoda
Powtórzę

Cóż tłumaczenie idiocie jak piasek w morze
Starasz się chociaż zrozumieć

Bo ja dobrze rozumie, że twoja mamusia świadcząc usługi na Nadodrzu nabawiła się syfilisa i poczęła z klientem krystkona upośledzonego na deklu, który nie rozumie prostych słów

NIE GŁOSUJĘ W TWOICH NIEMCZECH BO NIE MAM TAM WYBORCZYCH PRAW.
Poproś tę dziwkę dla psów z którą sypiasz, może ci przełoży na niemiecki

>Czas to zmienić i wprowadzić publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą
Ucieczka

>wszystkie wpływy do nich i wszystkie wypływy do publicznej wiadomości wszystkich uczestników gospodarki.

Wszystkie?
Za ile poszła twoja ziemia?

>Wasze...
dalej nie czytam, do pasożytów pisz na priv

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I MA OBOWIĄZKI!
>Ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo pracownika
>Ma obowiązek płacić za pracę

A robol ma prawo wyznaczać cele organizacji, w której zasuwa i kontrolować czy działaność organizacji jest zgodna z tymi celami.

Nie wolno tu stosować żadnych sztuczek ani fałszu ani chamstwa, żeby cokolwiek przed nim ukryć.

>>Nie tylko prawo ale i obowiązek musi podlegać kontroli społecznej.
>Społecznej czy hamerliczej?

Wszystkich zaangażowanych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>I MA OBOWIĄZKI!
>>Ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo pracownika
>>Ma obowiązek płacić za pracę
>A robol ma prawo wyznaczać cele organizacji,

Nie o tym mowa. Jak zwykle zmieniasz temat
Twierdzisz, że kto ma władzę w fabryce powinien mieć obowiązki
I MA OBOWIĄZKI, o których napisałem
Odnieś się do tego
Twierdzisz, że każda własność to władza, a każda władza to obowiązki
Jaką władzę ma twoja mamusia z racji posiadania majątku w uzdrowisku?
UCIECZKA
Jaką ponosi odpowiedzialność za podwładnych?
UCIECZKA

>Nie wolno tu stosować żadnych sztuczek ani fałszu ani chamstwa, żeby cokolwiek przed nim ukryć.
>>>Nie tylko prawo ale i obowiązek musi podlegać kontroli społecznej.
>>Społecznej czy hamerliczej?
>Wszystkich zaangażowanych.

Jakie jest twoje zaangażowanie w gospodarstwo mojego teścia?
ZEROWE, więc gówno masz do kontrolowania

Interesują cię cudze portfele, ale od twojego wara

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>Zabili opętani nienawiścią kaci.
>Taka chora nienawiść między ludźmi mogła rozwinąć się tylko dzięki tajemnicom, chronionym >państwowymi karami wobec ludzi prawdomównych.
>

Np. Żydów, po 1938 roku, zaczęto mordować z zemsty, za to co zrobili w ZSRR w 1937 roku.
To nie była nienawiść a zemsta.
Do prowadzenia proxy wojen potrzeba stworzyć skurwy...two otuanione nienawiścią.
Ci co z tą otumanioną bandą walczą, już nie kierują się nienawiścią.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ci co z tą otumanioną bandą walczą, już nie kierują się nienawiścią.

Tak, tak, tak.

Można wyprodukować 1000 bomb atomowych, wykrzykiwać do kamer groźby ich użycia i wciąż pozostawać "dobrym człowiekiem".

Ale to tylko w waszym świecie i w waszej "kulturze". W moich to niemożliwe.

W moim świecie wystarczy tylko wyprodukować bombę atomową, innemu na to pozwolić albo dać mu do tego prawo, żeby zostać przez wszystkich uznanym za wcielenie diabła.

W moim świecie nie da się prowadzić wojny i być dobrym jednocześnie. W moim świecie wojny prowadzi wyłącznie diabelstwo, bez względu na to mu się tam roi w głowie i czego tam i kogo broni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Można wyprodukować 1000 bomb atomowych, wykrzykiwać do kamer groźby ich użycia i wciąż >pozostawać "dobrym człowiekiem".
>

www.konfli(*)-plutonowych-glowic-jadrowych/

Według szacunków w czasie zimnej wojny Stany Zjednoczone wyprodukowały łącznie około 70 tysięcy głowic jądrowych wszystkich typów. Nie wszystkie były używane jednocześnie. Szczyt przypadł w połowie lat 60. Amerykanie mieli wtedy w arsenale około 31 tysięcy głowic. Większość z nich była głowicami plutonowymi. Materiał rozszczepialny produkowano w większości w fabryce plutonu w Hanfordzie w stanie Waszyngton, natomiast przerabianie surowego plutonu na wkłady do głowic jądrowych następowało w zakładach Rocky Flats Plant w stanie Kolorado. Wydajność wynosiła około 1000 wkładów rocznie.

Hamerlik, wyprodukowano już setki tysięcy bomb atomowych.
Do zniszczenia życia na Ziemi wystarczy tysiąc.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, wyprodukowano już setki tysięcy bomb atomowych.
>Do zniszczenia życia na Ziemi wystarczy tysiąc.

Dokonały tego prymitywne istoty powodowane chciwością i strachem.

Z tymi prymitywnymi istotami łączy mnie jedynie czas i przestrzeń. Zdarzyło się niestety, że stąpamy po jedynej planecie i oddychamy tym samym powietrzem czego bardzo żałuję.

W zasadzie nie różnią się od wirusów czy bakterii, które też są dla zdrowia i życia niebezpieczne.

Dla mnie człowiek, który w ten czy inny sposób przyczynia się do powstania bomby atomowej, daje innym do niej prawo albo toleruje tych, którzy je budują jest bandytą i jak bandyta winen być przez wszystkich moralnych ludzi traktowany.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>JESTEŚ PRZECIWNY KARANIU LUDZI, KTÓRZY WYDAWALI ŻYDÓW GESTAPO
>>Czego nie rozumiesz?
>To ty nie rozumiesz.

"Prawo do prawdy obejmuje absolutnie wszystkich w tym szmalcowników."
a co tu jest do rozumienia?
Jesteś przeciwko karaniu ludzi winnych śmierci Żydów w Treblince

W imię twojej idei wolno zabijać ludzi
"Choćby prawda zabiła milion ludzi a nawet 100 milionów nikomu nie wolno tknąć nawet palcem człowieka prawdomównego, bo ten człowiek jest święty tak samo jak prawda"
To TWOJE słowa, czym się różnisz, od tych którzy budowali Dachau?
Niczym

>Gestapo mogło rozwinąć się tylko dzięki prawu do tajemnicy,
Za ile poszła twoja działka?
Ile dotacji dostał twój tatuś?

Twoje prawo do tajemnic zaowocuje zbrodniami?
Twoja logika
Znów strzeliłeś sobie w jądra

Czekam na odpowiedź na pytanie o spółdzielnie
Jak widać nie stać cię na merytoryczną dyskusję

>Dzięki prawu do karania ludzi prawdomównych dzieją się na tym świecie rzeczy po prostu straszne, od których chce się wymiotować.
Na przykład nikt nie wie ile tatuś dostał dotacji?
Iście straszne
Lekarz nie może ogłosić publicznie, że aHamerlikowa ma syfilis, i dziwka nadal zaraża klientów! Straszne

>Maleńkie dzieci w prywatnych i dobrowolnych szkołach będą się uczyć, że tajemnice czczą tylko zwierząta a nie ludzie.
Nie nazywam cię zwierzęciem tylko z powodu szacunku dla bydła

za ile poszła twoja działka , FANATYCZNY MIŁOŚNIKU TAJEMNICY MIENIA!
ILE DOTACJI DOSTAŁ TATUŚ DO POSIADŁOŚCI FANATYCZNY MIŁOŚNIKU TAJEMNIC


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Nigdy nie chwaliłem kolaboracji z nazistami opętanymi nienawiścią do Żydów.
>
Nazizm Niemcom stworzył amerykański Żyd Bernard Baruch. Celem tego nazizmu było pokonanie komunizmu Żydów niemieckich. Naziści mieli mordować Żydów komunistów a wymordowali Żydów zdrajców. To dzięki nazistom Barucha nie udało się Baruchowi skolonizować całej Europy i części Azji. Naziści mordowali Żydów, którzy na łapach mieli krew: Żydów, Niemców, Rosjan, Polaków itd.
Ta krew z 1937 roku nie zdążyła jeszcze zaschnąć. Wymordowanie Żydów zdrajców spowodowało, że Baruch musiał wypowiedzieć ZSRR zimną wojnę.
Hamerlik stoisz po stronie Żydów, którzy mordowali Żydów i Polaków. Ja stoję po stronie Żydów, którzy byli mordowani przez Żydów. Żydów, którzy nam gwarantowali najlepszy rozwój i bezpieczeństwo.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik stoisz po stronie Żydów, którzy mordowali Żydów i Polaków. Ja stoję po stronie Żydów, którzy byli mordowani przez Żydów. Żydów, którzy nam gwarantowali najlepszy rozwój i bezpieczeństwo.

Bo jestem przeciwny własności państwowej pod kontrolą partii jedynej i nie pochwalam zniszczenia powodowanego przez agresywnych Ruskich?

Bez sensu.

Żydzi eksterminujący Palestyńczyków dla terytoriów mnie złoszczą i nie stoję po ich stronie.

Gdy słyszę "żydowska operacja wojskowa" w Gazie a nie totalna wojna, eksterminacja narodu i palenie wszystkiego do gołej ziemi to czuję złość.

Nawet Ruscy nie robią takiego syfu jak Żydzi na świecie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nawet Ruscy nie robią takiego syfu jak Żydzi na świecie.
>

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich.

To nie jest wina ani Rusków ani Żydów.
Źródłem obecnych problemów jest przyłączenie się "niepodległej" II RP do wojny wypowiedzianej Żydom niemieckim i Niemcom przez: amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, Brytyjczyków i Francuzów.
Interesem naszego narodu było bronić Żydów niemieckich. Wspierać ich w tworzeniu potężnej i bezpiecznej Europy. Nasi dziadkowie i ojcowie od 1918 r. do września 1939 r. mordowali i prześladowali ŻYDÓW. W 1920 r. w "niepodległej" II RP zjawili się Brytyjczycy i Francuzi jako tzw. misja międzysojusznicza do Polski, która te pogromy Żydów inspirowała.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Misja przybyła do Warszawy 25 lipca 1920 r.(...)
Misją kierował brytyjski ambasador w Berlinie Edgar Vincent D'Abernon. Oprócz niego Wielką Brytanię reprezentowali Maurice Hankey, sekretarz gabinetu premiera Davida Lloyda George'a i generał Percy Radcliffe. Francję reprezentowali Jean Jules Jusserand, ambasador Republiki w Waszyngtonie i generał Maxime Weygand, szef Sztabu Generalnego Francuskich Sił Zbrojnych.


Cwani Brytyjczycy i Francuzi rządzili prymitywnymi Polakami, którym się wydawało, że nimi stworzą wielką Polskę. Na końcu się okazało, że wszsytkich wyrolował Bernard Baruch, który zamiast świętować tryumf, musiał ogłosić zimną wojnę i zlecił opracowanie planu DROPSHOT.
Z kim przegrał Bernard Baruch ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Interesem naszego narodu było bronić Żydów niemieckich. Wspierać ich w tworzeniu potężnej i bezpiecznej Europy.

Moją misją są publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą, podatek wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki, nielichwiarski pieniądz, zaszyfrowanie portfeli, prawo do prawdy, prawo do pokoju, jawny i bezpośredni wybór norm społecznych.

Żydów w mojej misji nie ma ani niemieckich ani nie niemieckich, nie odgrywają w niej żadnej istotnej roli.

Ot są sobie i czas najwyższy, żeby się uspokoili i przestali niszczyć inne narody.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Nazizm Niemcom stworzył amerykański Żyd Bernard Baruch.

A nie Harry Potter?

Ten sam Baruch, który samotrzeć z Wilsonem i Pippi pokonał Żydów radzieckich pod Wołominem?
Ten sam Baruch, który razem z Zenkiem z Radwanic, we dwóch wyzwolili Wielkopolskę w 1919?
Ten sam Baruch, który walczył na Św. Annie, kiedy Korfanty dupczył jego żonę?
Ten sam, który kazał Polakom napaść na Niemcy w 1939

Przepraszam, że pisuję na forum idiota.pl

Nie odpisuj. twoje brednie najaranego idioty mnie nie interesują

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Potrzebuję potwierdzenia twarzą w twarz, przy świadkach tego, co napisałeś anonimowo na forum

Całą uwagę skupiasz na sobie i ewentualnie na mnie, żeby zatuszować społeczne znacznie moich słów.

To jest tylko kolejny chamski trik psychologiczny. Manipulowanie emocjami innych ludzi, pomagające wam robić ich w konia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Całą uwagę skupiasz na sobie i ewentualnie na mnie
A to źle?
Więc skup się naargumentach.
Napisałeś że spółdzielnie przekształcają się w spółki w skrzynkach na listy
Próba merytorycznej rozmowy z tobą na ten temat skończyła się ucieczka.

>To jest tylko kolejny chamski trik psychologiczny. Manipulowanie emocjami innych ludzi, pomagające wam robić ich w konia.

Ale o tym, że stara Hamerlikowa robi w konia swoich pracowników wykorzystując tajemnice mienia to pisać poradzisz



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żyj wg swoich zasad.

No raczej wg waszych odzwierzęcych, prymitywnych i brutalnych norm społecznych, potwierdzanych w tajnej demokracji pośredniej żył nie będę ani też nigdy nie uznam ich za swoje prawo a co najwyżej was za zagrożenie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odpowiedź : "jestem gównem"
>Twoja żona stała się dziwką dla psów.
>Odpowiedź: "jestem gównem"
>Odpowiedź: tylko Hamerchuj ma prawo do tajemnic
>Bronisz szmalcowników, którzy wydawali Żydów
>Bronisz ludzi, którzy ujawniają terrorystom plany ochrony metra
>Takie moralne rzygowiny jak twój ojciec i dziadek, który dorobił się majątku na wydawaniu Żydów Gestapo
>napisał windykator, który za przystawianie staruszkom wiertarki do kolan chciał zbudować dom
>W twoim lustrze jest psie gówno, a nie ja
>Twoja żona stała się dziwką dla psów.
>Dalej nie czytam

✅ Najlepsze argumenty za tym modelem
1. Zrównanie kapitału i jawności - koniec ukrytego majątku i podatków
Nie da się ukryć ani przemycić majątku - wszystko w księdze.

Brak szarej strefy, rajów podatkowych, skorumpowanej bankowości.

2. Brak lichwy - zero kosztu pieniądza poza wspólnym podatkiem
Kredyt jest wspólny, automatyczny, nieprywatny - brak odsetek i wyzysku finansowego.

Pieniądz przestaje być narzędziem dominacji.

3. Bezpieczeństwo egzystencjalne - dochód gwarantowany dla każdego
Osoby bez majątku mają minimalny "próg życia" - forma godnościowego dochodu podstawowego.

Daje szansę uczestnictwa w gospodarce każdemu.

4. Demokratyczna kontrola nad podatkami i budżetem
Tylko płacący podatki decydują o wydatkach, proporcjonalnie do wkładu.

Działa bodziec: większy majątek → większy wpływ → większa odpowiedzialność.

5. Rynek jako forma jawnej aukcji - własność płynna i uczciwie oceniana
Wszystkie aktywa są realnie wyceniane przez innych.

Własność to nie przywilej wieczny - trzeba umieć utrzymać jej wartość.

6. Eliminacja przemocy ekonomicznej
Brak możliwości skutecznej egzekucji siłowej - tylko automatyczne transfery wartości.

Portfele są nietykalne fizycznie i bezpośrednio prywatne (szyfrowanie).

7. Ograniczenie gromadzenia pieniędzy bez odpowiedzialności
Nie można "gromadzić" kapitału bez aktywnego udziału w systemie.

Oszczędności są ściśle związane z realną wartością i obciążone opodatkowaniem własności.

8. Mechanizm samoregulacji rynku
Utrata własności przez brak zapłaty podatku → przejmuje ją wyceniający → pieniądze są realnie redystrybuowane.

System zapobiega stagnacji kapitału i sam "czyści się" z nieefektywności.

9. Zero tajemnic = zero przywilejów
Jawność majątku to eliminacja możliwości uprzywilejowanego dostępu do wiedzy, kredytu, polityki.

Znika pokusa fałszywego prestiżu - zostaje tylko realna wartość.

📌 Ten model to:
etyczna rewolucja ekonomiczna,

antylichwiarski kapitalizm transparentny,

zdecentralizowana demokracja majątkowa z dochodem gwarantowanym,

system bez egzekutorów, bankierów i ukrytych miliarderów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Uważam, że wszystkie decyzje operacyjne, taktyczne i strategiczne w społeczeństwie powinni >podejmować w imieniu wszystkich roboli właściciele kapitaliści.
>
W Polsce nie było, nie ma i nie będzie polskich kapitalistów, kto w takim przypadku ma podejmować decyzje w imieniu polskich roboli ???
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W Polsce nie było, nie ma i nie będzie polskich kapitalistów, kto w takim przypadku ma podejmować decyzje w imieniu polskich roboli ???

Dzięki publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą a także dzięki wyłącznemu dysponowaniu zapłaconym podatkiem od własności w części przeznaczonej na utrzymanie porządku w społeczeństwie mają szansę się rozwinąć prawdziwi kapitaliści, u których władza będzie postępować zawsze razem z odpowiedzialnością za podwładnych.

Obecnie w tajemnicy może się rozwinąć najgorsze chamstwo i pasożytnictwo zupełnie niezauważalnie dla innych i inni zamiast się bronić przed wrogiem wszelkimi środkami tolerują jego destrukcyjną działaność.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dzięki publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą a także dzięki wyłącznemu >dysponowaniu zapłaconym podatkiem od własności w części przeznaczonej na utrzymanie porządku w >społeczeństwie mają szansę się rozwinąć prawdziwi kapitaliści, u których władza będzie postępować zawsze razem z odpowiedzialnością za podwładnych.
>

Ja nie chcę żeby, jawnie czy nie jawnie, moim kosztem się rozwinął prawdziwy lub nie prawdziwy kapitalista.
Ja nie chcę być czyimś podwładnym i nie chcę, żeby się mną ktoś "opiekował".
Ja chcę sobie żyć w spokoju obok tego Twojego i "demokratycznego" cyrku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja nie chcę żeby, jawnie czy nie jawnie, moim kosztem się rozwinął prawdziwy lub nie prawdziwy kapitalista.
>Ja nie chcę być czyimś podwładnym i nie chcę, żeby się mną ktoś "opiekował".
>Ja chcę sobie żyć w spokoju obok tego Twojego i "demokratycznego" cyrku.

Zatem żyj w świecie sekretarzy, którzy będą rządzić wspólnym jak swoim a do tej nie miej żadnego wpływu na ocenę tego co robią i ich wybór. Oni sami sobie poradzą, bez twojej wiedzy i akceptacji.

Ja wolę jednak żyć w świecie, w którym wiem kto jest moim władcą i w którym ten władca ponosi odpowiedzialność za swoich podwładnych.

Wszystkie kraje komunistyczne pomimo, że ponoć wewnętrznie spójne to zupełnie nieinnowacyjne. Jak nie ukradną komuś pomysłu, to sami niczego nie wymyślą, ze strachu każdego przed każdym. Do dobrych pomysłów potrzeba mieć poczucie bezpieczeństwa w krajach komunistycznych nieznane. Nigdy nie wiesz czy nie obserwuje Cię jakaś kamera, czy ktoś za nią nie buduje wniosku, że jesteś niezgodny z systemem i czy rano nie przyjdą po Ciebie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ja wolę jednak żyć w świecie, w którym wiem kto jest moim władcą i w którym ten władca ponosi odpowiedzialność za swoich podwładnych.
>Wszystkie kraje komunistyczne pomimo, że ponoć wewnętrznie spójne to zupełnie nieinnowacyjne. Jak nie ukradną komuś pomysłu, to sami niczego nie wymyślą, ze strachu każdego przed każdym. Do >dobrych pomysłów potrzeba mieć poczucie bezpieczeństwa w krajach komunistycznych nieznane. Nigdy >nie wiesz czy nie obserwuje Cię jakaś kamera, czy ktoś za nią nie buduje wniosku, że jesteś >niezgodny z systemem i czy rano nie przyjdą po Ciebie.
>

Masz jakieś urojenia identyczne z tymi, którymi popisuje się quick.
Uważasz, że wykradzeni przez Żydów amerykańskich naukowcy z Europy, w czasie gdy wymordowano Żydów niemieckich, by nie stworzyli potężnej komunistycznej Europy, nic by nam nie stworzyli ???
Ja stoję po stronie Żydów, których wymordowali Żydzi. To, że byli komunistami świadczy tylko o ich wielkości. Przez to, że nasi przodkowie mordowali Żydów, straciłem udziały w ich projekcie stworzenia potężnej komunistycznej Europy. Byłbym WSPÓLNIKIEM a Ty cieszysz się z bycia parobkiem. Quick płakał jak się zawiódł na Amerykanach. Starał się i liczył za to na nagrodę. Problem w tym, że nie zawarł z nimi umowy.
Może po epidemii dżumy, przez chwilę, posiadacze parobków by o nich dbali. Dzisiaj sytuacja jest inna. Parobek przegrał konkurencję z robotem. Nawet jak to pojął i coś się nauczył, to teraz dobije go AI. Kapitaliści jednak przygotowali mu alternatywę. Ma intratną możliwość, stania się mięsem armatnim.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>teraz dobije go AI

Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że propagatorzy bomb atomowych i w przyszłości autonomicznych robotów walczących, to nie są ludzie tylko demony i jak demony należy ich traktować.

Przemyśl swój stosunek do zbawienia przez produkcję i posiadanie bomb atomowych, bo też kwalifikujesz się do roli demona.

Dziwię się, że moralni ludzie pozwalają takiemu złu panoszyć się po świecie i jeszcze innym morale i normy definiować.

Na takie kreatury należy zorganizować ogólnoświatowe polowanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dziwię się, że moralni ludzie pozwalają takiemu złu panoszyć się po świecie i jeszcze innym morale i normy definiować.
>Na takie kreatury należy zorganizować ogólnoświatowe polowanie.
>

Wykradzeni, podstępem z Niemiec, Żydzi pracujący nad bombą atomową w Los Alamos, przed rozpoczęciem prac, zażądali od Amerykanów oświadczenia, że pierwsi nie użyją bomby atomowej.
Amerykanie na to się zgodzili. Finał był tego taki, że swoją i brytyjską bombę atomową zrzucili na ludność cywilną Japonii, bez ostrzeżenia.
Następne bomby planowali zrzucić na swojego niedawnego sojusznika, któremu dowozili broń.
Ile bomb atomowych produkowali Amerykanie co pięć ??

Ile Amerykanie zamordowali ludzi tylko w XXI wieku ??
Ilu cywilów bezkarnie zamordowali ??
Ile CIA skrytobójczo zamordowała ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wykradzeni, podstępem z Niemiec, Żydzi pracujący nad bombą atomową w Los Alamos, przed rozpoczęciem prac, zażądali od Amerykanów oświadczenia, że pierwsi nie użyją bomby atomowej.
>Amerykanie na to się zgodzili. Finał był tego taki, że swoją i brytyjską bombę atomową zrzucili na ludność cywilną Japonii, bez ostrzeżenia.

Związek jest dość prosty, każda możliwość na pewno wystąpi, to jest tylko kwestia czasu.

Samo istnienie bomy atomowej daje 100% gwarancję jej użycia.
Istniejące bomby atomowe na pewno zostaną użyte - to jest tylko kwestia czasu.

Jedyną szansą na brak wojny atomowej jest brak możliwości czyli brak bomb, które można zdetonować.

Ktokolwiek twierdzi, że nie użyje bomby atomowej, którą posiada, najwyraźniej nie wie o czym mówi, bo każda możliwość musi się spełnić tak jak w funkcji falowej musi się powtórzyć określona wartość.

Ludzie produkujący bomby atomowe jak również ich inspiratorzy i ideolodzy są prymitywni, destrukcyjni i głupi, jak wymierające gatunki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>Co dla Polski wynika ze zmiany gwaranta, z USA na Rosję i Niemcy?
>Gwaranta czego?
Bezpieczeństwa strategicznego.

>Co kto ma zagwarantowane i przez kogo?

Państwa małe i średnie mają zagwarantowane bezpieczeństwo przez mocarstwa, z którymi wchodzą w sojusz.
Thoter (6650 punktów)

>która dąży do rozpadu UE i NATO, wtedy jak przed 2 wś zostaniemy osamotnieni,
>ale wolni, znowy w sejmie wystapi "Beck" i powie, że honor ważniejszy niz śmierć, po czym uciekł do Rumuni.
>

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Na Harvardzie Hoggan uzyskał tytuł doktora w 1948 roku za rozprawę na temat stosunków między Niemcami a Polską w latach 1938-1939. Jego promotor opisał jego rozprawę jako "nic więcej niż solidną, sumienną pracę, krytyczną wobec polityki polskiej i brytyjskiej, ale nie wykraczającą poza to, co tolerują dowody"(...)
Winą za wybuch II wojny światowej obarczał rzekomy angielsko - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy.
  Hoggan oskarżył rzekomy spisek, na którego czele stał brytyjski minister spraw zagranicznych lord Halifax , który, jak twierdził Hoggan, przejął kontrolę nad brytyjską polityką zagraniczną w październiku 1938 roku od premiera Neville'a Chamberlaina , któremu rzekomo pomagał polski minister spraw zagranicznych pułkownik Józef Beck w tym, co Hoggan nazwał potwornym antyniemieckim spiskiem.

Lepszy był Rydz Śmigły. Z kochanką ukradł co się dało i wywiózł do Monte Carlo.

pl.wikipedia.org/wiki/Marta_Thomas-Zaleska

W nocy z 14 na 15 września 1939 dwa samochody ciężarowe z meblami i sprzętem domowym marszałka przekroczyły granicę polsko-rumuńską w Zaleszczykach. Wśród wywożonych sprzętów było też sporo będących własnością państwową, m.in. szabla koronacyjna Augusta II Mocnego. W towarzyszących transportowi samochodach osobowych znalazła się nie tylko Marta Zaleska, ale i jej rodzice, siostra Regina, dwie pokojówki, dwie kucharki, lokaj oraz żandarmi z ochrony rodziny marszałka.

Dzisiaj są przez propagandę przedstawiani jako wielcy Polacy.
"Niepodległa" II RP rozpoczęła swoją wegetację od mordowania, w listopadzie 1918 roku, Żydów we Lwowie a skończyła jak dzisiaj kończy banderowska Ukraina.
Thoter (6650 punktów)
> myślę samodzielnie i do samodzielnie myślących kieruję swoje słowa.

Problem w tym, że za wcześnie zacząłeś "myśleć".
Ja historią zacząłem interesować się późno i na szczęście nie miałem wstawionej fałszywej wersji. Od razu zatwierdzoną wersję odrzuciłem i zacząłem szukać i odkrywać ukrywane FAKTY.
Dopiero po przeanalizowaniu odkryć, stworzyłem logiczne ich wytłumaczenie.
Jak ktoś jest w stanie pojąć co piszę, to zrozumie, jak działa amerykanska proxy wojna na Ukrainie, która jest małą odnogą wojny z Chinami. Mamy w tym nieszczęściu szczęście obserwować Żydów amerykańskich w oprawianiu Rosji i Chin. Daje to inteligentnym możliwość porównywania z ich działaniami z początku XX wieku, gdy po mistrzowsku rozprawili się z Żydami niemieckimi i Niemcami. Symbioza Żydów niemieckich z Niemcami stworzyła potęgę, której naukowcy pracowali i byli najlepsi w zapewnieniu sobie bezpieczeństwa bronią atomową. Nie dano im się rozwinąć.
Najpierw zaczęli mordować Żydów za ich potężny komunizm, któremu w 1937 roku w ZSRR groźny cios zadali Żydzi zdrajcy, których szybko spotkała za to kara.
Stoisz, jak wszyscy, po stronie Żydów zdrajców. Ja bronię dobrego imienia Żydów komunistów, których mordowali Żydzi zdrajcy, na usługach Żydów amerykańskich i brytyjskich.
Oczywiście pomagali w tym polscy "wielcy katolicy".
quick (6853 punktów)
>Stoisz, jak wszyscy, po stronie Żydów zdrajców. Ja bronię dobrego imienia Żydów komunistów, których mordowali Żydzi zdrajcy, na usługach Żydów amerykańskich i brytyjskich.

Wiem po czyjej stronie stoję. Nie trzeba mnie w tej sprawie pouczać.
A w nawiązaniu do "szlachetnych" pobudek naszego niemieckiego sąsiada, jak się odniesiesz do tego co poniżej?

pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
Rządzące elity polityczne Niemiec zaadaptowały ideę Mitteleuropy podczas I wojny światowej przy wytyczaniu celów wojennych oraz planów nowego porządku europejskiego po ewentualnym zwycięstwie Państw Centralnych[6]. Mitteleuropę tworzyłyby marionetkowe państwa (w tym Królestwo Polskie) pod polityczną, gospodarczą i wojskową kontrolą Rzeszy. Rejon miał być wykorzystywanym gospodarczo zapleczem imperium niemieckiego, a jego zasoby miały służyć rywalizacji z Anglią na arenie światowej w celu uzyskania pozycji wiodącego mocarstwa. Organizacja gospodarcza opierałaby się na dominacji Niemiec, które narzuciłyby szereg korzystnych dla siebie umów gospodarczych z podległymi im satelickimi państwami, takimi jak Ukraina czy Polska. Liczono również na to iż nastroje klasy pracującej w Niemczech mogą być uspokojone przy pomocy aneksji terytorialnych, osadnictwa oraz lepszej kondycji gospodarczej Niemiec[7]. Populacja na podporządkowanych terenach stopniowo byłaby germanizowana, także poprzez czystki etniczne na ludności rodzimej i równoległe osadnictwo niemieckie[6]. Niemiecki plan Mitteleuropy podczas I wojny światowej przewidywał znaczną aneksję terytorium Polski (tzw. polskiego pasa granicznego) i wypędzenie z tych terytoriów Polaków oraz Żydów, zastępowanych stopniowo kolonistami niemieckimi[6]. Sama Polska miała być stopniowo germanizowana, także poprzez zmniejszenie populacji polskiej na skutek klęsk głodu[8][9]. Częściowa realizacja tych planów miała swoje odzwierciedlenie w traktacie brzeskim, który usankcjonował gospodarczą i militarną dominację Niemiec na Ukrainie[10].

Dlaczego Cesarstwo Niemieckie miało zbieżny kurs polityczny z tym do czego dążyła III Rzesza?
Jak to wytłumaczysz?
Thoter (6650 punktów)
>Rządzące elity polityczne Niemiec zaadaptowały ideę Mitteleuropy podczas I wojny światowej przy >wytyczaniu celów wojennych

NIe było ani pierwszej ani drugiej wojny światowej.
Była jedna wojna, którą przeciwko Żydom niemieckim i Niemcom rozpoczęli Brytyjczycy i Francuzi zawierając 8 kwietnia 1904 tzw. porozumienie serdeczne. Żydzi amerykańscy rozpoczęli przygotowania do wojny tworząc 23 grudnia 1913 rok FED a 8 stycznia 1918 r. wydzielając teren "niepodległej" Polski do prowadzenia działań militarnych przeciwko Żydom niemieckim, którzy zdobyli rosyjską bazę surowcową, teren pod tajny poligon atomowy i ogromny zasób ludzki.
"Niepodległą" Polskę przyłączono do wojny z Żydami niemieckimi 22 listopada 1918 roku. Wypowiedzeniem wojny Żydom niemieckim było zamordowanie 150 Żydów we Lwowie.
W 1937 roku ZSRR stworzony przez Żydów niemieckich został zaatakowany przez połączone siły Żydów amerykańskich, brytyjskich i sowieckich.


>Dlaczego Cesarstwo Niemieckie miało zbieżny kurs polityczny z tym do czego dążyła III Rzesza?
>Jak to wytłumaczysz?

Nie wiem o jaki kurs chodzi.
III Rzeszę stworzyli i uzbroili ANGLOSASI.
Cesarstwo Niemieckie chciało przejąć rosyjskie surowce.
Anglosasi chcieli swoich nazistów użyć do pokonania dzieła Żydów niemieckich ZSRR i też przejąć rosyjskie surowce, przy okazji wykrwawiając Niemców, Sowietów i Żydów niemieckich.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Była jedna wojna, którą przeciwko Żydom niemieckim i Niemcom rozpoczęli Brytyjczycy i Francuzi zawierając 8 kwietnia 1904 tzw. porozumienie serdeczne. Żydzi amerykańscy rozpoczęli przygotowania do wojny tworząc 23 grudnia 1913 rok FED.

Tak, tak, tak!

Niemcy o niczym innym nie myśleli jak tylko o tym, żeby stworzyć dobrobyt innym narodom.

Roboty przymusowe były częścią tego wielkiego planu.
pl.m.wikip(*)Roboty_przymusowe_w_III_Rzeszy

Wcale nie chcieli zabierać, niewolić, panować, wyzyskiwać, budować piramid i innych monumentów na cześć swojej wielkości i wspaniałości, tylko zamierzali pracować od świtu do nocy, żeby tłuściutcy obcokrajowcy mogli bez żadnego wysiłku wychować po 10 dzieci w totalnym przepychu.

Już Ci uwierzyłem, jakbym nie znał niemieckiej chciwości, bezwzględności, arogancji i poczucia wyższości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Niemcy o niczym innym nie myśleli jak tylko o tym, żeby stworzyć dobrobyt innym narodom.
>
Niemcy mieli z jednej strony wrogą Francję a z drugiej brytyjsko francuską bazę wojskową w "niepodległej" Polsce.
Co być na miejscu Żydów niemieckich i Niemców zrobił ???
"Niepodległa" Polska już 22 listopada 1918 roku wypowiedziała wojnę Żydom niemieckim i Niemcom
mordując 150 Żydów we Lwowie.
"Niepodległa" Polska była i jest używana do rozbijania interesów.
My nie robimy interesów tylko je komuś rozbijamy. Tak jest od pokoleń.
Wyobrażasz sobie żebyś z kimś prowadził rozmowy biznesowe ??
Ja sobie tego nie mogę wyobrazić.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wyobrażasz sobie żebyś z kimś prowadził rozmowy biznesowe ??

Wyobrażam siebie, że międzynarodowe rozmowy biznesowe powinny być poprzedzone wymianą kulturalną i naukową.

Gdyby Polska chciała robić biznes z Senegalem to wpierw powinna otworzyć w Dakarze dom polski i przez kilka lat organizować w nim wydarzenia naukowe i kulturalne, na ktore powinna zapraszać licznie Senegalczykow.

Powinna również zaoferować stworzenie a nawet finansowe wsparcie dla domu senegalskiego w Warszawie, do którego powinni być zapraszani Polacy.

Nie ambasady lecz domu kultury i nauki.

Obok tego powinna zafunkcjonować wymiana szkolna uczniów.

Po kilku latach poznania się, zrozumienia się, nawiązania kontaktów i zaufania sobie można dopiero myśleć o biznesie.

Inaczej biznes po prostu nie uda się, bo nie będzie miał żadnego fundamentu.

To jakby zbudować do na piasku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-05-2025 18:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Wyobrażasz sobie żebyś z kimś prowadził rozmowy biznesowe ??
>Wyobrażam siebie, że międzynarodowe rozmowy biznesowe powinny być poprzedzone wymianą kulturalną i naukową.
mamy konkurs chopinowski 2025 i prawie połowa zawodników (65) to Chińczycy przyjechali grać w tą grę, a od usazyda mamy tylko bron, najwięcej na świecie (tu jesteśmy wicemistrzem świata, pierwsi są Saudowie), wojna dla niego to złoty interes


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
08-05-2025 21:02 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Inaczej biznes po prostu nie uda się, bo nie będzie miał żadnego fundamentu.
>

Zauważ, że co robili inaczej interesy są dzisiaj najbogatsi i mają słabszych, wiesz gdzie.
Biznes ci się udał, jak na Ciebie wspólnik interesu pluje.
Jak jesteś chwalony to znaczy, że zostałeś wykiwany bo jesteś głupi.
To dzięki kolonializmowi i wyzyskowi niewolników potęgami są: USA, WB, Francja, kiedyś Hiszpania i Portugalia. Wyżej wymienieni zawsze Niemców nie dopuszczali do tej złotodajnej żyły.
Teraz ci cwaniacy wciskają idiotom kit, że się wzbogacili dzięki demokracji.
Idioci to łykają i wpadają w kolonialną pułapkę. Potem w ich imieniu biznesy robią: żydowscy zięciowie lub Żydzi, między sobą. W innym wypadku stracisz zęby i może zrozumiesz, czemu trzeba im jeszcze płacić trybut za "bezpieczeństwo".
Na robienie interesów z Senegalem musisz mieć niepisaną zgodę Żyda amerykańskiego. Bez tej zgody zaraz staniesz się wrogiem: "demokracji" i "wolności" a potem z tobą skończą jak z Kaddafim czy Thomasem Sankarą.
Hamerlik na handel międzynarodowy musisz mieć nie pisaną zgodę, a jak nie, to razem w tymi fundamentami wylecisz w powietrze. Musisz wiedzieć w czyjej firmie się ubezpieczyć, żeby zapłacony towar dotarł na miejsce.
Jak kupisz skrzynkę jabłek, to tym się nikt nie będzie intersował.
Jak władze w Senegalu podpadną Żydom amerykańskim, to musisz natychmiast, razem z nimi, na nich pluć.
Tak wygląda świat amerykańskiej "wolności" i "demokracji".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niemcy mieli z jednej strony wrogą Francję a z drugiej brytyjsko francuską bazę wojskową w "niepodległej" Polsce.
>Co być na miejscu Żydów niemieckich i Niemców zrobił ???

Z mojego doświadczenia wynika, że rozumowanie, iż inni są źli a jedynie my dobrzy, jest drogą na manowce.

Taka wizja świata nie zapewni żadnej korzyści lecz spowoduje same straty.

Dlatego wystrzegam się taniego rozumowania.

Każdy jest zły i dobry a w jakim stanie się akurat znajdzie zależy od warunków.

Rosjanie tak jak Amerykanie mogą być bohaterami i bestiami. Zależy jaki akurat program psychiczny zostanie u nich uruchomiony.

Dotyczy to również Francuzów i Polaków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Każdy jest zły i dobry a w jakim stanie się akurat znajdzie zależy od warunków.
>

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich.

8 stycznia 1918 roku amerykański Żyd Bernard Baruch, ustami prezydenta USA Wilsona, rozkazał stworzyć "niepodległą" Polskę.
22 listopada 1918 r. w tej "niepodległej" Polsce katolicy mordują Żydów.
W ten sposób "niepodległa" Polska wypowiedziała wojnę Żydom niemieckim i Niemcom i przyłączyła się do wcześniej wypowiedzianej im wojnie przez Brytyjczyków i Francuzów.
Brytyjczycy i Francuzi już 8 kwietnia 1904 roku wypowiedzieli wojnę Zydom niemieckim i Niemcom.
Wojny nie zaczynają się od wystrzałów. Wojny zaczynają się od planowania, które ma miejsce w siedzibach amerykańskich banków i w pałacach w Londynie, które powstały dzięki: złodziejstwu oraz krwi i potowi niewolników.
Znajdujesz się w warunkach, których nie rozumiesz i nie zrozumiesz.
Wytłumacz mi jak władze "niepodległej" II RP zorganizowały pogrom Żydów we Lwowie. Ile czasu zajmuje przygotowanie i jak się ono odbywa ?? To nie był bandycki pogrom, w nim brali udział wyłącznie KATOLICY. Jaki był w tym udział funkcjonariuszy Watykanu ??
Jak byś był w tym czasie i miejscu we Lwowie, to też byś Żydów mordował. Nie rozumiesz obecnej sytuacji i tak samo nie rozumialbyś tego, co się działo w Lwowie i jakie miało to cele.
"Niepodległa" II RP była brytyjską i francuską bazą wojskową z katolikami z wstawioną nienawiścią do Żydów. Brytyjczycy i Francuzi tą "niepodległą" II RP rządzili będąc w Polsce.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

"Niepodległa" III RP to jest kopia "niepodległej" II RP. Różnica jest taka, że już się w niej Żydów nie morduje a rządzą w niej Żydzi. Oczywiście nienawiść w katolikach musiała zostać zmieniona, pod aktualne imperialne plany Żydów amerykańskich.

Hamerlik a jak przeżyłeś czasy operacji CIA pod kryptonimem QRHELPFUL ??
"Wyzwalałeś" nas razem z polskimi złodziejami z polskich państwowych zakładów ??
Z tych złodziei to "wyzwolenie", z żydowska pomocą, zrobiło "bohaterów". Ci "bohaterowie" mieli dać zalążek kolejenj "niepodległej" Polski.
Idiotom się wstawia w łby wizje i cele. Tak uformowaną masą zalewa się, kilku mądrych, którzy chcieli coś dobrego zrobić dla Polski.
08-05-2025 11:11 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>W 1937 roku ZSRR stworzony przez Żydów niemieckich został zaatakowany przez połączone siły Żydów amerykańskich, brytyjskich i sowieckich.
Kto to byli Żydzi sowieccy?

>>Dlaczego Cesarstwo Niemieckie miało zbieżny kurs polityczny z tym do czego dążyła III Rzesza?
>>Jak to wytłumaczysz?
>Nie wiem o jaki kurs chodzi.

Wiesz. Kurs na opanowanie Europy środkowo wschodniej i wschodniej. To opanowanie miało charakter kolonialny. Narody zamieszkujące te tereny miały zostać albo zgermanizowane albo fizycznie zlikwidowane.
To jest coś czego nie można ignorować.

pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum
Thoter (6650 punktów)
> Narody zamieszkujące te tereny miały zostać albo zgermanizowane albo fizycznie zlikwidowane.
>
Bzdury. Żydzi niemieccy opracowali ideologię komunistyczną, która miała być podstawą interesów wszystkich narodów Europy i każdego jej mieszkańca z osobna.
Władze "niepodległej" II RP wypowiedziały wojnę tej koncepcji już 22 listopada 1918 roku, mordując 150 Żydów we Lwowie, kradnąc i paląc ich domostwa.
Władze "niepodległej" Polski przyłączyły się do Brytyjczyków i Francuzów, którzy już 8 kwietnia 1904 roku wypowiedziały wojnę Żydom niemeickim i Niemcomm zawierając w tym celu tzw. porozumienie serdeczne. Władze "niepodległej" II RP wpuściły Brytyjczyków i Francuzów już w 1920 r.
Oprawcy Żydów i Niemców zjawili się u nas jako tzw. misja międzysojusznicza do Polski.
W 1937 r. w ZSRR rozstrzelano wszystkich co kierowali komunistyczną propagandą. Byli to w 100 % Żydzi a wymordowali ich własnymi łapami ŻYDZI. Rezydenci NKWD też w 100% byli Żydami i też ich wymordowali ŻYDZI.
5 października 1938 roku powołano do działania cztery szkoły propagandy ANTYNIEMIECKIEJ. Kierownictwa znowu sami Żydzi. Teksty szkalujące Niemców dla tych szkół pisał Żyd Ilja Erenburg.

ru.wikiped(*)кович

Moisei Markovich Akselrod (1898-1939) był starszym oficerem radzieckiego wywiadu. Kapitan Bezpieczeństwa Państwowego (20.12.1936). Rozstrzelany w 1939 r., zrehabilitowany pośmiertnie.(...)Aresztowany 16 października 1938 r. podczas pełnienia służby. Oskarżony o "udział w kontrrewolucyjnej prawicowo-trockistowskiej organizacji terrorystycznej w ramach NKWD". Wpisany na listę L.P. Berii - A. Ja. Wyszynski z 15.2.1939 w I kategorii. 20 lutego 1939 roku został skazany na karę śmierci przez Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR . Został stracony tego samego dnia wraz z 29 innymi skazańcami, w tym jego współpracownikami z INO NKWD ZSRR G. N. Kosenko i A. A. Liman-Mitrofanowem . Miejscem pochówku jest "grób nieodebranych prochów" nr 1 krematorium Cmentarza Dońskiego . 24 września 1955 roku został pośmiertnie zrehabilitowany przez Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych ZSRR.

Żyd Akselrod znał pięć języków. Zamordowali go Żydzi dlatego, że kiedyś rozmawiał z Żydem Lwem Dawidowiczem Bronsteinem.

ru.wikiped(*)Ń"ович

Jewgienij Adolfowicz Jewgienijew ( -Szeptycki ) ( 1897-1939 ) - oficer odpowiedzialny NKWD ZSRR w okresie Wielkiego Terroru, major bezpieczeństwa państwowego (1937). Rozstrzelany w 1939 r. Uznany za osobę niepodlegającą resocjalizacji.
Urodził się w żydowskiej rodzinie kapelusznika.


pl.wikipedia.org/wiki/Sołomon_Mazo

Sołomon Samojłowicz Mazo (ros. Соломон Самойлович Мазо, ur. 7 czerwca 1900 w Dyneburgu, zm. 4 lipca 1937 w Charkowie) - funkcjonariusz radzieckich organów bezpieczeństwa, komisarz bezpieczeństwa państwowego III rangi.
Żyd, po ukończeniu 1918 gimnazjum studiował na Wydziale Prawnym Uniwersytetu w Charkowie i w Wyższej Wojskowej Szkole Armii Czerwonej (1920).
29 listopada 1935 mianowany komisarzem bezpieczeństwa państwowego III rangi. Odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru (3 kwietnia 1930) i dwoma Odznakami "Honorowego Pracownika Czeki/GPU".
Zastrzelił się.
08-05-2025 19:13 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>> Narody zamieszkujące te tereny miały zostać albo zgermanizowane albo fizycznie zlikwidowane.
>>
>Bzdury. Żydzi niemieccy opracowali ideologię komunistyczną, która miała być podstawą interesów wszystkich narodów Europy i każdego jej mieszkańca z osobna.

Gdzie można o tym przeczytać?
08-05-2025 19:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>> Narody zamieszkujące te tereny miały zostać albo zgermanizowane albo fizycznie zlikwidowane.
>>>
>>Bzdury. Żydzi niemieccy opracowali ideologię komunistyczną, która miała być podstawą interesów wszystkich narodów Europy i każdego jej mieszkańca z osobna.
>Gdzie można o tym przeczytać?

W tym samym źródle, w którym można przeczytać, że niepodległość Polski w 1918 - 22 wywalczył jakiś Baruch, dyktując Wilsonowi orędzie, a Piłsudski, Paderewski, Dmowski, Korfanty, Witos i kilka milionów zaangażowanych także zbrojnie w Legiony, powstania i wojnę z bolszewikami leżało wietrząc brzuchy

W tym samym źródle dowiesz się też, że w 1939 Polska napadła na Niemcy na polecenie brytyjskich Żydów

W tym samym źródle dowiesz się, że Birkenau, Majdanek i Treblinkę wymyślili brytyjscy Żydzi, żeby wyeliminować komunistów

W tym samym źródle dowiesz się, że w Norimberdze sądzono uczciwych ludzi.

Tym źródłem jest gówno Thotera, w którym umaczał swój palec i pisze brednie

Nie oczekuj, że Hamerlik - bis odpowie na Twoje pytania o źródła. Przecież widać, że żyje w urojonym świecie własnej wizji chistorii

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-05-2025 19:53 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Nie oczekuj, że Hamerlik - bis odpowie na Twoje pytania o źródła. Przecież widać, że żyje w urojonym świecie własnej wizji chistorii

Wychodzi na to, że kawał ze mnie naiwniaka.
A tak zupełnie poważnie to myślę, że może coś być w archiwach. Obiecałem sobie, że znajdę czas i poświecę się poszukiwaniom. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że znajdę tam potwierdzenie swoich własnych słów i twierdzeń, niż miałbym tam znaleźć to o czym pisze Thoter.
Thoter (6650 punktów)
> Mam przekonanie graniczące z pewnością, że znajdę tam potwierdzenie swoich własnych słów i >twierdzeń, niż miałbym tam znaleźć to o czym pisze Thoter.
>
Jestem jak Kopernik odwróciłem role. Zdzieram maski z bohaterów i za nimi widzę katów i bandytów.
Amerykanie nie odważyli się postawić pomnika tym, co zaplanowali i tym co wykonali plan, który doprowadził ich po trupach do hegemoni.
Na scenie pojawili się na końcu, chociaż w każdym akcie brały udział ich dolary i zamaskowani agenci.
Nic nie odkryjesz, będziesz tak jak wszyscy klaskał Amerykanom i wierzył, że tylko z nimi czeka nas świetlana przyszłość.
quick (6853 punktów)
>> Mam przekonanie graniczące z pewnością, że znajdę tam potwierdzenie swoich własnych słów i >twierdzeń, niż miałbym tam znaleźć to o czym pisze Thoter.
>>
>Jestem jak Kopernik odwróciłem role. Zdzieram maski z bohaterów i za nimi widzę katów i bandytów.
>Amerykanie nie odważyli się postawić pomnika tym, co zaplanowali i tym co wykonali plan, który doprowadził ich po trupach do hegemoni.
>Na scenie pojawili się na końcu, chociaż w każdym akcie brały udział ich dolary i zamaskowani agenci.
>Nic nie odkryjesz, będziesz tak jak wszyscy klaskał Amerykanom i wierzył, że tylko z nimi czeka nas świetlana przyszłość.

To czy coś odkryję to się okaże. Niemniej jednak powtarzam, że mnie zależy tylko na interesie Polski. To mną kieruje. Pisałem już do Ciebie, że widzę możliwość zmiany gwaranta. Jakoś spłynęło to po Tobie jak woda po kaczce, bo się nie odniosłeś.
Póki jednak co jesteśmy w określonej sytuacji, która wymaga od nas określonego postępowania. Budujemy własne zdolności. Temat rzeka.
Thoter (6650 punktów)
>mnie zależy tylko na interesie Polski. To mną kieruje.
>

Tak samo jak zależało władzom "niepodległej" II RP.
Za jedną i drugą miedzą mieliśmy tysiące naukowców, którzy chcieli i mogli stworzyć potężną Europę. Polska byłaby w centrum tego potężnego i samowystarczalnego interesu gdyby się do niego przyłączyła. Władze "niepodległej" II RP dały wyprzedzającą odpowiedź na spodziewaną propozycję mordując 150 Żydów we Lwowie. Było to zaraz po "wyzwoleniu" 22 listopada 1918 roku.
Nie rozumiesz tamtej straconej szansy a chcesz robić kolejny interes.
Ten interes już się kończy tak, jak zadawanie się naszych dziadków i ojców z Brytyjczykami i Francuzami.
Ja zanim wybiorę kierunek to rozważam różne możliwości i analizuję to co było.
Jeszcze nam nie zapłacono za używanie Polski do proxy wojny z Żydami niemieckimi.
Nie dostaliśmy udziału w łupach, jakie dzięki nam, wywieźli z Europy Żydzi amerykańscy.
Agentura, którą sobie zainstalowaliśmy demokratcyznie, robi zakupy uzbrojenia. Nie dostaliśmy żadnego technicznego wsparcia w technologiach cywilnych. Wywożone surowce idą na zakupy uzbrojenia. Co będzie z Polską i Polakami jak nam obca agentura wszysko wywiezie ???
quick (6853 punktów)
>>mnie zależy tylko na interesie Polski. To mną kieruje.
>>
>Tak samo jak zależało władzom "niepodległej" II RP.
Polska wróciła trwale na mapę.

>Za jedną i drugą miedzą mieliśmy tysiące naukowców, którzy chcieli i mogli stworzyć potężną Europę. Polska byłaby w centrum tego potężnego i samowystarczalnego interesu gdyby się do niego przyłączyła.
Podlinkowałem ci materiał, z którego wynika coś zupełnie innego. Skwitowałeś to słowem bzdury, dlaczego? Ktoś spreparował te informacje?

>Władze "niepodległej" II RP dały wyprzedzającą odpowiedź na spodziewaną propozycję mordując 150 Żydów we Lwowie. Było to zaraz po "wyzwoleniu" 22 listopada 1918 roku.
Kto się spodziewał tej propozycji?

>Nie rozumiesz tamtej straconej szansy a chcesz robić kolejny interes.
Wielu rzeczy nie rozumiem, a chce choć część zrozumieć. Dlatego pytam.

>Co będzie z Polską i Polakami jak nam obca agentura wszysko wywiezie ???

Nic mi nie wiadomo o jakiejkolwiek agenturze.
W którym momencie wg Ciebie Polska straciła samosterowność?
Thoter (6650 punktów)

>Polska wróciła trwale na mapę.

Jako kolonia i baza wojskowa Żydów amerykańskich.
Zasób ludzki tej "Polski" jest eksploatowany razem z surowcami w celu finansowania imperialnych wojen Żydów amerykańskich. Fabryka mięsa armatniego "leczonego" przez obce kartele farmakochemiczne. Nie mamy elit i nie mamy możliwości jakiegokolwiek wyboru.

>W którym momencie wg Ciebie Polska straciła samosterowność?

Polska traci samosterowność po "wyzwoleniach".
Nie ma kto Polską sterować i nie ma czym sterować.
Jest tak jak mówił Gomułka, Polacy bez swoich Żydów zginą.
quick (6853 punktów)
>>Polska wróciła trwale na mapę.
>Jako kolonia i baza wojskowa Żydów amerykańskich.
>Zasób ludzki tej "Polski" jest eksploatowany razem z surowcami w celu finansowania imperialnych wojen Żydów amerykańskich. Fabryka mięsa armatniego "leczonego" przez obce kartele farmakochemiczne. Nie mamy elit i nie mamy możliwości jakiegokolwiek wyboru.
Nie podzielam Twojego "sceptycyzmu".

>>W którym momencie wg Ciebie Polska straciła samosterowność?
>Polska traci samosterowność po "wyzwoleniach".
>Nie ma kto Polską sterować i nie ma czym sterować.
>Jest tak jak mówił Gomułka, Polacy bez swoich Żydów zginą.
>

Polak bez wyzwolenia nie miałby przyszłości. Polskość rozmyła by się pośród tego co obce.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie oczekuj, że Hamerlik - bis odpowie na Twoje pytania o źródła. Przecież widać, że żyje w urojonym świecie własnej wizji chistorii

Moje wizje świata są zdecydowanie odmienne od wizji innych ludzi.

Historia nie zajmuje mnie bardzo, raczej porządek społeczny, rozwój i sprawiedliwość.

Ale dostrzegam, że nasi przodkowie byli jak zwierzęta i też że ewolucja nie zakończyła się, choć znam wielu ludzi, którzy pragną ją zatrzymać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-05-2025 16:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
Konopka, dzisiaj oglądam film z Senegalu www.youtube.com/watch?v=xDEZBO_aFes
a tam o młodej Niemce która tam się wżeniła, może to Twoja córka? posłuchaj od 17 minuty

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
09-05-2025 17:27 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nie oczekuj, że Hamerlik - bis odpowie na Twoje pytania o źródła. Przecież widać, że żyje w urojonym świecie własnej wizji chistorii
>Moje wizje świata

Są tylko wizjami.
W twojej wizji świata nie wolno ci poruszać się ulicami Berlina, nie istnieją w Berlinie publiczne drogi i parki, a spółdzielnie są tylko etapem przejściowym do spółek w skrzynkach na listy

Podasz w końcu przykład spółdzielni, która zmieniła się w spółkę w skrzynce na listy?
Oczywiście nie podasz, bo to to tylko wizje wiecznie najaranego ćpuna, który nie odróżnia krawata od mrówki, ale dla Hamerlika nie ma znaczenia. Urojenia Hamerlik bierze za rzeczywistość.

>Ale dostrzegam, że nasi przodkowie byli jak zwierzęta
Twoja mamusia czy tatuś?

Zwierzę (def H-K) - człowiek, który nie chce ujawnić Hamerlikowi stanu konta i płacić za jego podróże do Peru, a chciwe zwierzę nie chce mu oddać domu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Są tylko wizjami.

Które zawierają w sobie takie oceny współczesnych społeczeństw Zachodu i takie żądania ich przemiany jakich nie jesteś zdolny akceptować.

Najwyraźniej obaj nie zamierzamy się psychicznie dostroić do porozumienia.

Nie chcę Ci zniszczyć życia ale nie potrafię żyć w waszej "normalności" i z całą siłą będę z nią walczył.

Nie chcę waszego świata i postrzegam go jako zagrożenie. Jeśli wasze prawo utrzyma się, to nikt nie powinien czuć się bezpiecznie.

Wy po prostu nie wiecie co robicie, powtarzacie wyuczone schematy, bez względu na długoterminowe konsekwencje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Są tylko wizjami.
>Które zawierają w sobie takie oceny współczesnych społeczeństw

Podasz w końcu przykład spółdzielni, która zmieniła się w spółkę w skrzynce na listy?
Oczywiście nie podasz, bo to to tylko wizje wiecznie najaranego ćpuna, który nie odróżnia krawata od mrówki, ale dla Hamerlika nie ma znaczenia. Urojenia Hamerlik bierze za rzeczywistość.

Żyjesz w świecie urojeń.

>Nie chcę Ci zniszczyć życia ale nie potrafię żyć w waszej "normalności"

Dalej nie czytam, wiesz dlaczego
Do mamusi pisz pisz na priv

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>>Bzdury. Żydzi niemieccy opracowali ideologię komunistyczną, która miała być podstawą interesów >>wszystkich narodów Europy i każdego jej mieszkańca z osobna.

>Gdzie można o tym przeczytać?

Nawet w internecie, tylko nie po polskiemu.
Ile Żydzi amerykańscy i brytyjscy wydali na pokonanie komunizmu Żydów niemieckich ??
W 1937 r. udało się połączonym siłom żydowskim pokonać i przejąć ZSRR stworzony przez
Żydów niemieckich.
Chińczycy, z dala od Anglosasów i Watykanu, dzięki komunizmowi, dokonali cudów, które na nich ściągnęły gniew oczywiście Anglosasów. Anglosasi nie mają takich możliwości rozprawić się z Chińczykami, takich jak mieli z Żydami niemieckimi i Niemcami.
quick (6853 punktów)
>>>Bzdury. Żydzi niemieccy opracowali ideologię komunistyczną, która miała być podstawą interesów >>wszystkich narodów Europy i każdego jej mieszkańca z osobna.
>>Gdzie można o tym przeczytać?
>Nawet w internecie, tylko nie po polskiemu.

Widzisz ja podlinkowałem materiał, w którym znajdziesz potwierdzenie moich słów nawet w języku polskim. Ale żebyś wiedział, że spróbuję coś odszukać, choćby to miał być język szkocki czy walijski.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W tej sprawie też mam uznać, że mówisz prawdę bo sam tak ustaliłeś?

Kazdy ma własną prawdę wynikającą z zaprogramowanych w procesie wychowania emocji i z rozwiniętej na tej podstawie tożsamości.

Geny także odrywają tu swoją rolę i odziedziczone psychiczne skłonności.

Niektóre prawdy są do siebie trochę podobne a inne zupełnie sprzeczne i wykluczające się.

Zależnie od charakteru prawdy, dobra i sprawiedliwości ludzie grupują się i organizują w zbiory podobnego pojęcia i wizji świata.

Sprzeczne cywilizacje, sprzeczne grupy religijne, sprzeczne grupy polityczne to różne warianty psychiczne objawiające się w naturze.

W świecie abstrakcji objawia się taka sama różnorodność osobliwości umysłowych jaka istnieje w świecie fizycznym na poziomie struktur materii i systemów ruchu.

Różnorodność memów odpowiadaja różnorodności genów.

Nie ma żadnej prawdy uniwersalnej.
Nawet jeśli dwóch różnych ludzi zgodzi się ze sobą, to taka zgoda istnieje tylko przez chwilę i z czasem na pewno poroznia się.

Rozmowa dostraja dwa różne umysłu do zbliżonego stanu emocjonalnego albo prowadzi ludzi do eskalacji nieporozumienia i walki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-05-2025 21:08 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Kazdy ma własną prawdę wynikającą z zaprogramowanych w procesie wychowania emocji i z rozwiniętej na tej podstawie tożsamości.
Dzieci się wychowuje przekazując im wiele prawd, i co do całej masy prawd istnieje ogólnoludzka zgoda. Czerwień to czerwień, tak samo dla Araba jak i dla mnie.

>Sprzeczne cywilizacje, sprzeczne grupy religijne, sprzeczne grupy polityczne to różne warianty psychiczne objawiające się w naturze.
Jest coś co łączy ludzi o sprzecznych poglądach? Czy nie jest to m.in racjonalizm?

>W świecie abstrakcji objawia się taka sama różnorodność osobliwości umysłowych jaka istnieje w świecie fizycznym na poziomie struktur materii i systemów ruchu.

Wszystko fajnie i elegancko, ale mógłbyś jaśniej?
O jakich strukturach materii piszesz? O jakich systemach ruchu?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>co do całej masy prawd istnieje ogólnoludzka zgoda.

Czyżby? Nie zauważyłem tej masy.

>Czerwień to czerwień

Nawet tu pojęcie zależy od konstrukcji, funkcjonalności oka jak również środowiska w jakim obserwacja zachodzi.

Różne pojęcia biorą się z różnych wizji świata.

Nie tylko różnimy się wierzeniami.

Każdy z nas ma nieco inny świat przed oczami.

Obraz świata zależy od budowy i działania obserwatora.

youtu.be/5VCiU1osa3w
02-05-2025 22:07 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Wg mnie Polska popełniła błąd nie angażując odpowiednich sił w stępienie banderyzmu na Ukrainie. To już jest dla nas kłopot. Na razie ostrze ukraińskiego nacjonalizmu wymierzone jest w Moskali, a co będzie po wojnie?
>

wybudzeni.(*)ifikacja-ukrainy-od-1953-roku/

Niedawne odtajnienie ponad 3800 dokumentów Centralnej Agencji Wywiadowczej stanowi szczegółowy dowód na to, że od 1953 r. CIA prowadziła dwa duże programy mające na celu nie tylko destabilizację Ukrainy, ale także jej nazifikowanie poprzez upowszechnienie zwolenników ukraińskiego nazistowskiego przywódcy z czasów II wojny światowej Stepana Bandery.

To amerykańscy banderowcy są źli ??
Nie wierzę w to. Są tak samo dobrzy, jak amerykańscy niemieckojęzyczni naziści.
Są tak samo dobrzy jak tzw. solidarność stworzona przez CIA operacją QRHELPFUL.
Wszystkie te twory były pompowane dolarami a ich prowodyrzy szkoleni przez CIA.
03-05-2025 12:52 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>To amerykańscy banderowcy są źli ??

Banderyzm jest zły.
Polską racją stanu powinno być odideologizowanie Ukraińca opanowanego przez tą ideologię.
03-05-2025 16:41 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>To amerykańscy banderowcy są źli ??
>Banderyzm jest zły.
>Polską racją stanu powinno być odideologizowanie Ukraińca opanowanego przez tą ideologię.

Przecież temu banderowcowi roi się we łbie ze broni niepodległości.
To nie chcesz, żeby banderowcy też byli "wolni" i zadłużeni w amerykańskich bankach ??
Nazizm i banderyzm nie jest ideologią, tylko metodą prowadzenia proxy war przez Amerykanów.
Niemieckojęzyczny nazista, banderowiec i polskojęzyczny żołnierz niczym się od siebie nie różnią.
Ślady do nich prowadzą z USA.
03-05-2025 21:04 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>To nie chcesz, żeby banderowcy też byli "wolni" i zadłużeni w amerykańskich bankach ??

Chcę jako Polak by Ukraina zachowała własną państwowość i integralność terytorialną przy przychylnych Polsce rządach i społeczeństwie.
04-05-2025 15:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>To nie chcesz, żeby banderowcy też byli "wolni" i zadłużeni w amerykańskich bankach ??
>Chcę jako Polak by Ukraina zachowała własną państwowość i integralność terytorialną przy przychylnych Polsce rządach i społeczeństwie.
Ukraina powinna byc czymś pomiędzy Rosją a Polską, tak jak Polska czymś pomiędzy Ukrainą a Niemcami, tak jak Warszawa jest czymś pomiędzy Białymstokiem a Poznaniem, tak jak ja jestem czymś pomiędzy matką a ojcem
walka o indywidualizm, wolność, jest śmiertelnie głupie,
tylko Żydom się to udaje, a Ukraina chce być Izraelem Europy a więc będzie miec samych wrogów, Rosjan, Polaków, Słowaków, Węgrów, Rumunów, Białorusinów
i usazyda za przyjaciela, taki niezatapialny jego lotniskowiec
Ukraina jako ziemia obiecana Izraela (większość elit żydów ma pochodzenie tutejsze)

wyhodowaliśmy żmije, jak Mazowiecki sprowadzając krzyżaków do Prus

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 20:53 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Ukraina powinna byc czymś pomiędzy Rosją a Polską, tak jak Polska czymś pomiędzy Ukrainą a Niemcami, tak jak Warszawa jest czymś pomiędzy Białymstokiem a Poznaniem, tak jak ja jestem czymś pomiędzy matką a ojcem
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie?
Temat rzeka.
Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją, który będzie neutralny. To jednak teoria, bo w praktyce o każdy bufor toczy się walka, by przejąć nad nim kontrolę, obudowując tym samym swój własny obszar rdzeniowy, by zyskać tzw. głębię strategiczną.
Kraje bałtyckie są po naszej stronie, Białoruś jest po rosyjskiej stronie. Także sprawa Ukrainy może polegać na jej podziale. Następnym problemem jest Mołdawia.
Ze strategicznego punktu widzenia wejście Finlandii do NATO może oznaczać oddanie Mołdawii wpływom Rosji. Może, ale nie musi.

>wyhodowaliśmy żmije, jak Mazowiecki sprowadzając krzyżaków do Prus

A jaki mieliśmy realny wpływ na kształt ideologiczny umysłu zbiorowego Ukraińców? Inną sprawą jest to, że w naszym interesie jest walka z banderyzmem, a nie milcząca zgoda na jego kult. Co prawda dziś są ważniejsze priorytety, ale co będzie jutro?
04-05-2025 21:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ukraina powinna byc czymś pomiędzy Rosją a Polską, tak jak Polska czymś pomiędzy Ukrainą a Niemcami, tak jak Warszawa jest czymś pomiędzy Białymstokiem a Poznaniem, tak jak ja jestem czymś pomiędzy matką a ojcem
>Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie?
DOBRE SĄSIEDZTWO czyli POKÓJ, SPOKÓJ, bliska WSPÓŁPRACA
cały świat się cieszy, jak my tu w europie się zabijamy, kłócimy, podstawiamy sobie nogi, ciągniemy w dół. Za dwie dekady nie będzie co zbierac.
Naszym konkurentem nie jest Rosja, Niemcy, Białoruś (nasi bracia), a Chiny, USA, Indie, Brazylia

>>wyhodowaliśmy żmije, jak Mazowiecki sprowadzając krzyżaków do Prus
>A jaki mieliśmy realny wpływ na kształt ideologiczny umysłu zbiorowego Ukraińców?
Zneutralizować ich za pomocą Rosjan, (ale jestem genialny ), czyli nie wtrącać się jak bije się dwóch braci, jeśli staniesz po czyjejkolwiek stronie, obaj będą cię nienawidzić

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 21:52 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>>Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie?
>DOBRE SĄSIEDZTWO czyli POKÓJ, SPOKÓJ, bliska WSPÓŁPRACA
>cały świat się cieszy, jak my tu w europie się zabijamy, kłócimy, podstawiamy sobie nogi, ciągniemy w dół. Za dwie dekady nie będzie co zbierac.
>Naszym konkurentem nie jest Rosja, Niemcy, Białoruś (nasi bracia), a Chiny, USA, Indie, Brazylia
Popełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy". Niemiecki został w XX wieku mocno stępiony, ale nie wygasł, a z drugiej strony mamy Rosję.
Wymienione przez Ciebie inne mocarstwa grupują się w bloki. BRICS vs. G7. Także Chiny, Indie i Brazylia grają z Rosją do jednej bramki. A USA jest naszym gwarantem.
Przedmiotem sporu jest co prawda status Indii, ale fakt faktem należą one do BRICS.

>>A jaki mieliśmy realny wpływ na kształt ideologiczny umysłu zbiorowego Ukraińców?
>Zneutralizować ich za pomocą Rosjan, (ale jestem genialny ), czyli nie wtrącać się jak bije się dwóch braci, jeśli staniesz po czyjejkolwiek stronie, obaj będą cię nienawidzić

Uważam inaczej. Wg mnie można konsekwentnie wywierać presję na władzach w Kijowie. Reszta spraw tyczy się tego co wyżej nazwałem buforem.
04-05-2025 22:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie?
>>DOBRE SĄSIEDZTWO czyli POKÓJ, SPOKÓJ, bliska WSPÓŁPRACA
>>cały świat się cieszy, jak my tu w europie się zabijamy, kłócimy, podstawiamy sobie nogi, ciągniemy w dół. Za dwie dekady nie będzie co zbierac.
>>Naszym konkurentem nie jest Rosja, Niemcy, Białoruś (nasi bracia), a Chiny, USA, Indie, Brazylia
>Popełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy".
gdzieś wcześniej twierdziłeś że hierarchia jest warunkiem koniecznym zbiorowisk ludzkich, w takim razie pomagajmy by Europa się skrystalizowała pod przewodem Niemiec (to dla nas lepiej niż Francji, Hiszpanii, Włoch, Anglii) bo do Berlina mam bliżej (ze Szczecina) niż do Warszawy, z Wrocławia tez szybciej dojadę pociągiem
powinniśmy wspierać Niemcy, tak jak każda organizacja wspiera swego kapitana w imię silnej Europy, inaczej wszyscy zginiemy


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 22:19 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Popełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy".
>gdzieś wcześniej twierdziłeś że hierarchia jest warunkiem koniecznym zbiorowisk ludzkich, w takim razie pomagajmy by Europa się skrystalizowała pod przewodem Niemiec (to dla nas lepiej niż Francji, Hiszpanii, Włoch, Anglii) bo do Berlina mam bliżej (ze Szczecina) niż do Warszawy, z Wrocławia tez szybciej dojadę pociągiem
>powinniśmy wspierać Niemcy, tak jak każda organizacja wspiera swego kapitana w imię silnej Europy, inaczej wszyscy zginiemy

Nie jesteś odosobniony w tym poglądzie, niektórzy ludzie tak właśnie myślą. Ja do nich nie należę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie jesteś odosobniony w tym poglądzie, niektórzy ludzie tak właśnie myślą. Ja do nich nie należę.

Po wyjeździe do Afryki i odwiedzeniu paru miejsc handlu niewolnikami i po wysłuchaniu paru historii kolonizacji nie przepadam za Francuzami i Anglikami, oni tam raczej też ich nie kochają i nie czekają na ich powrót ze swoimi prawami i porządkiem.

Jak ktoś wykazywał takie zdolności w przeszłości to ich raczej nie utracił tyle, że posługuje się nimi na nowe sposoby.

Niemcy jawią mi się bardziej pragmatycznie ale może wciąż za słabo znam Francuzów i Angoli i nie widzę tego ich serca na dłoni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
06-05-2025 12:37 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Po wyjeździe do Afryki i odwiedzeniu paru miejsc handlu niewolnikami i po wysłuchaniu paru historii kolonizacji nie przepadam za Francuzami i Anglikami, oni tam raczej też ich nie kochają i nie czekają na ich powrót ze swoimi prawami i porządkiem.

Każdy medal ma dwie strony.
Zwróć uwagę, że teraz Chiny realizują tam swoje interesy, a Rosja wspiera przeróżne hunty, które dokonują przewrotów.
Afryka jest za słaba żeby się oprzeć wpływom mocarstw. Afryka by mieć perspektywę musi dogadać się z tym mocarstwem, które w zamian zaoferuje najwięcej. Pytanie, czy jakiekolwiek mocarstwo zdecyduje się inaczej układać z Afrykanami niż robiły to inne mocarstwa do tej pory?
Jak myślisz, dlaczego do dziś panuje tam taka bieda?

www.chinskiraport.pl/blog/obecnosc-chin-w-afryce/
W latach 2005-2018 Chińczycy zainwestowali w Afryce ponad 340 mld USD, z czego prawie 50 mld trafiło do Nigerii, a do Angoli, Egiptu i Algierii oraz Etiopii odpowiednio po ok. 25 mld USD. Ponadto beneficjentami znaczących inwestycji stały się również RPA, Demokratyczna Republika Konga, Mozambik i Zambia.
06-05-2025 15:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Popełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy". Niemiecki
naród niemiecki jest na wymarciu, pewnie 40% to cudzoziemcy
wiesz jaki mamy przyrost? 1.1 a celem tylko zastepowalności powinno być 2.2
40% żołnierzy USA ma otyłość (wyżej niż nadwaga)
to juz bardziej Izrael jest naszym wrogiem i mocarstwem, zmusi nas do placenia ogromnych odszkodowań za pozostawione mienie

szukajmy wrogów daleko (Izrael, USA) a przyjaciół blisko (Niemcy, Rosja, Szwecja, Litwa, Słowacja), wtedy będziemy najbezpieczniejszym krajem na swiecie.
Europę zniszczyły wojny, usazyd gardzi naszym życiem, patrz Ukraina, dlatego trzeba go wyrzucić z Europy, niech się bije z Chinami

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>naród niemiecki jest na wymarciu, pewnie 40% to cudzoziemcy
Niemców w Niemczech jest 62,5 miliony (2017). Musisz przyznać, że to wciąż wiele.

>szukajmy wrogów daleko (Izrael, USA) a przyjaciół blisko (Niemcy, Rosja, Szwecja, Litwa, Słowacja), wtedy będziemy najbezpieczniejszym krajem na swiecie.
Chodzi o "gen" mocarstwowy. Ekspansja. Znajdujemy się w orbicie wpływów dwóch mocarstw, z którymi musimy sobie radzić. Gdyby to od nich zależało Polski prawdopodobnie dawno by już nie było.

>Europę zniszczyły wojny, usazyd gardzi naszym życiem, patrz Ukraina, dlatego trzeba go wyrzucić z Europy, niech się bije z Chinami

Państwa europejskie się odbudowały. Reszta Twojej wypowiedzi świadczy o przyjęciu rosyjskiej perspektywy. Jeśli jednak dalej będziesz się upierał, że to przypadkowa koincydencja, to wiedz, że myślisz jak Rosjanin.
06-05-2025 19:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>naród niemiecki jest na wymarciu, pewnie 40% to cudzoziemcy
>Niemców w Niemczech jest 62,5 miliony (2017). Musisz przyznać, że to wciąż wiele.
jak Polska ich napadnie, będa się bronić, ale żeby miały napadac na Polską, wątpię
chyba, że masz na myśli gospodarczo, politycznie, kulturalnie, to już się stało, Tusk jest tego przykładem (wolę niemieckiego Tuska niz USA Kaczyńskiego)

>>szukajmy wrogów daleko (Izrael, USA) a przyjaciół blisko (Niemcy, Rosja, Szwecja, Litwa, Słowacja), wtedy będziemy najbezpieczniejszym krajem na swiecie.
>Chodzi o "gen" mocarstwowy.
biologicznie mamy takie same geny a kulturowo, wiele po 2 wś się w Niemczech zmieniło w odróżnieniu od nas

>Gdyby to od nich zależało Polski prawdopodobnie dawno by już nie było.
i co by się stało? przecież Ty jesteś w Anglii, ja nie wyjeżdżając, nie tracąc rodziny, znajomych, miejsca, byłbym w Niemczech lub Rosji

>>Europę zniszczyły wojny, usazyd gardzi naszym życiem, patrz Ukraina, dlatego trzeba go wyrzucić z Europy, niech się bije z Chinami
>Państwa europejskie się odbudowały. Reszta Twojej wypowiedzi świadczy o przyjęciu rosyjskiej perspektywy. Jeśli jednak dalej będziesz się upierał, że to przypadkowa koincydencja, to wiedz, że myślisz jak Rosjanin.
nie mam z nimi nic do czynienia (ani znajomych, ani książki, pisma, film, gospodarka, ...) nad czym boleje, za to wszędzie widze usazyda (idę do sklepu, kupuję produkty, czytam prasę, książki, film, muzyka, ... wszędzie usazyd)
wolę być Rosjaninem niż Anglikiem, Niemcem czy innym usazydem

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>chyba, że masz na myśli gospodarczo, politycznie, kulturalnie, to już się stało, Tusk jest tego przykładem (wolę niemieckiego Tuska niz USA Kaczyńskiego)
Z tego co mnie wiadomo to utrzymujemy jeszcze kontrolę nad swoim państwem. Są dwa rodzaje zagrożeń dla państwowości polskiej.
Geostrategiczne ze strony Rosji. Geoekonomiczne ze strony Niemiec.

>>Chodzi o "gen" mocarstwowy.
>biologicznie mamy takie same geny a kulturowo, wiele po 2 wś się w Niemczech zmieniło w odróżnieniu od nas
Niemcy to mocarstwo.

>>Gdyby to od nich zależało Polski prawdopodobnie dawno by już nie było.
>i co by się stało? przecież Ty jesteś w Anglii, ja nie wyjeżdżając, nie tracąc rodziny, znajomych, miejsca, byłbym w Niemczech lub Rosji
Masz lokajskie myślenie.
To, że jestem w Anglii nie zanczy, że nie kocham swojej ojczyzny. Rozumiem, że wg Ciebie nic by się nie stało gdyby Polak nie miał swojego miejsca na świecie. Cóż, wg mnie to godne pożałowania nastawinie.
07-05-2025 15:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>chyba, że masz na myśli gospodarczo, politycznie, kulturalnie, to już się stało, Tusk jest tego przykładem (wolę niemieckiego Tuska niz USA Kaczyńskiego)
> Są dwa rodzaje zagrożeń dla państwowości polskiej.
>Geostrategiczne ze strony Rosji.
napadną na nas i co?
napadną tez na Słowację, Węgry? może Bułgarię
opanują cały świat, jak usazyd?
wszyscy będziemy mówić po rosyjsku jak dziś po usazydowsku?

>Geoekonomiczne ze strony Niemiec.
jakby Niemcy zablokowały granicę to my leżymy i kwiczymy
balcerowicz, wybitny polski ekonomista zniszczył naszą gospodarkę

>>>Chodzi o "gen" mocarstwowy.
>>biologicznie mamy takie same geny a kulturowo, wiele po 2 wś się w Niemczech zmieniło w odróżnieniu od nas
>Niemcy to mocarstwo.
Polska tez podobno była i się zmyła
jako jedyni zdobyliśmy Moskwę, co tam jest ogólnorosyjskim świętem, dniem wolnym od pracy

>>>Gdyby to od nich zależało Polski prawdopodobnie dawno by już nie było.
>>i co by się stało? przecież Ty jesteś w Anglii, ja nie wyjeżdżając, nie tracąc rodziny, znajomych, miejsca, byłbym w Niemczech lub Rosji
>Masz lokajskie myślenie.
najlepiej to wyjechać do bezpiecznej Angli i się mądrzyć jak powinniśmy postepowac z Rosją i ginąć, Konopka z Niemiec tez proponuje nam, napaść na Rosję, ale wy jesteście mądrzy

>To, że jestem w Anglii nie zanczy, że nie kocham swojej ojczyzny. Rozumiem, że wg Ciebie nic by się nie stało gdyby Polak nie miał swojego miejsca na świecie. Cóż, wg mnie to godne pożałowania nastawinie.
wyobraź sobie że jestem Jaćwing, Polska bezpodstawnie zajeła nasze tereny, i nie mam swojego miejsca na ziemi, i nie cierpie z tego powodu.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>> Są dwa rodzaje zagrożeń dla państwowości polskiej.
>>Geostrategiczne ze strony Rosji.
>napadną na nas i co?
>napadną tez na Słowację, Węgry? może Bułgarię
>opanują cały świat, jak usazyd?
>wszyscy będziemy mówić po rosyjsku jak dziś po usazydowsku?
Dążą do neutralizacji naszego regionu.
Przykład;
www.osw.wa(*)rosyjski-szantaz-wobec-zachodu

>>Geoekonomiczne ze strony Niemiec.
>jakby Niemcy zablokowały granicę to my leżymy i kwiczymy
Dziś to nasz sojusznik. Grunt to wydobyć się z pozycji "montowni" i uzyskać status huba gospodarczego.

>jako jedyni zdobyliśmy Moskwę, co tam jest ogólnorosyjskim świętem, dniem wolnym od pracy
Zobacz do czego jesteś się w stanie posunąć. Oni świętują wypędzenie Polaków.

>najlepiej to wyjechać do bezpiecznej Angli i się mądrzyć jak powinniśmy postepowac z Rosją i ginąć, Konopka z Niemiec tez proponuje nam, napaść na Rosję, ale wy jesteście mądrzy

Koleżko ja się nie mądrze tylko rozmawiam, wymieniam się zdaniem. Życie nauczyło mnie by się przed nikim nie płaszczyć jak złotówka pod tramwajem.
08-05-2025 19:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Są dwa rodzaje zagrożeń dla państwowości polskiej.
>>>Geostrategiczne ze strony Rosji.
>>napadną na nas i co?
>>napadną tez na Słowację, Węgry? może Bułgarię
>>opanują cały świat, jak usazyd?
>>wszyscy będziemy mówić po rosyjsku jak dziś po usazydowsku?
>Dążą do neutralizacji naszego regionu.
Finlandia była neutralna, Szwecja też, jak oni cierpieli

co by było jakby Ukraina ogłosiła neutralność?
co by było jakby Polska ogłosiła neutralność?

>>jakby Niemcy zablokowały granicę to my leżymy i kwiczymy
>Dziś to nasz sojusznik. Grunt to wydobyć się z pozycji "montowni" i uzyskać status huba gospodarczego.
jest możliwe tylko jeśli otworzymy się na Chin w tym montownie (mieliśmy produkować ich auta elektryczne ale Polska się nie zgodziła)
inaczej porazka, nasz wybitny ekonomista, profesor balcerowicz zaorał cały nasz przemysł, myśl techniczną, ekonomiczną


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>Finlandia była neutralna, Szwecja też, jak oni cierpieli
>co by było jakby Ukraina ogłosiła neutralność?
>co by było jakby Polska ogłosiła neutralność?
Geografia. Obszar rdzeniowy musi mieć osłonę w postaci bufora. Kiedy taki bufor powstaje wywiera się na niego swój wpływ. Przejmuje się nad nim kontrolę, ustanawiając własną wysuniętą obecność. Polska i Ukraina leżą na styku wpływów lądu i morza. Finlandia i Szwecja mają wobec tego położenie peryferyjne, aczkolwiek ich wejście do NATO zmieniło ich status. W grze jest rywalizacja o Arktykę. Także środek ciężkości rozłoży się również na kierunek północny.

>>Dziś to nasz sojusznik. Grunt to wydobyć się z pozycji "montowni" i uzyskać status huba gospodarczego.
>jest możliwe tylko jeśli otworzymy się na Chin w tym montownie (mieliśmy produkować ich auta elektryczne ale Polska się nie zgodziła)

To otwarcie na Chiny to wciąż sprawa otwarta. Żadna klamka nie zapadła. Mnie tu bardziej chodziło o podejmowanie się śmiałych inicjatyw z rozmachem takich jak CPK. Rozwijanie a nie zwijanie Polski.
09-05-2025 19:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Finlandia była neutralna, Szwecja też, jak oni cierpieli
>>co by było jakby Ukraina ogłosiła neutralność?
>>co by było jakby Polska ogłosiła neutralność?
>Geografia. Obszar rdzeniowy musi mieć osłonę w postaci bufora.
nasza ziemia powinna być wolna od usazyda i ruskich, taki poszerzony "pas graniczny" ale armię powinniśmy miec, niektórzy mężczyźni lubią sie pobawić, dajmy ujście im pragnieniom i nowoczesne zabawki, bardziej żeby się bronic przed Ukrainą, która nas znienawidzi za popchnięcie jej do wojny z Rosją, (nie wierze by Rosja chciała nas napaść). Konopka tłumaczył Ci zasadę kondensatora, jak napięcie pomiędzy dwoma wrogimi obozami jest wysokie a granica cienka, wybuchnie. Jak płytki kondensatora (usazyda-rosja), oddalimy od siebie o tysiąc km,(terytorium Polski jako izolator) nie ma szans na zwarcie, ogien, wojnę
na neutralności możemy zarabiać pieniądze, taki hub (Hub - pol. koncentrator to urządzenie sieciowe wykorzystywane do łączenia ze sobą segmentów sieci. Hub, który otrzyma informację na wybranym porcie, przesyła ją do wszystkich pozostałych portów)

>>>Dziś to nasz sojusznik. Grunt to wydobyć się z pozycji "montowni" i uzyskać status huba gospodarczego.
>>jest możliwe tylko jeśli otworzymy się na Chin w tym montownie (mieliśmy produkować ich auta elektryczne ale Polska się nie zgodziła)
>To otwarcie na Chiny to wciąż sprawa otwarta. Żadna klamka nie zapadła. Mnie tu bardziej chodziło o podejmowanie się śmiałych inicjatyw z rozmachem takich jak CPK. Rozwijanie a nie zwijanie Polski.
na początku nie było rzek, ale opady wody (tu chinszczyzny) spowodowały konieczność ich stworzenia, jak woda zacznie płynąć na p[oczatku malutkim strumyczkiem, po czasie strumieniem, koryto codziennie się powiększa, po czasie nie sposób zmienić biegu wisły. Przegraliśmy na własne zyczenie (na zyczenie naszego pana usazyda), Chiny nas, jako wiernego psa usazyda, omijaja łukiem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)

>nasza ziemia powinna być wolna od usazyda i ruskich, taki poszerzony "pas graniczny" ale armię powinniśmy miec, niektórzy mężczyźni lubią sie pobawić, dajmy ujście im pragnieniom i nowoczesne zabawki
Kto jeśli nie m.in USA ma być naszym gwarantem?

>bardziej żeby się bronic przed Ukrainą, która nas znienawidzi za popchnięcie jej do wojny z Rosją.
Polska popchnęła Ukrainę do wojny? Nonsens.

>Konopka tłumaczył Ci zasadę kondensatora,
Wiele rzeczy mi tłumaczył, ale w tym akurat przypadku chodzi o strategie.

>jak napięcie pomiędzy dwoma wrogimi obozami jest wysokie a granica cienka, wybuchnie. Jak płytki kondensatora (usazyda-rosja), oddalimy od siebie o tysiąc km,(terytorium Polski jako izolator) nie ma szans na zwarcie, ogien, wojnę
To jest właśnie Twój problem. Znika Ci sprzed oczu interes Polski. Widzisz grę trzech podmiotów, resztę ignorujesz.
Przemyśl sprawę tzw. Trójmorza, wspominaliśmy o tym.

>na neutralności możemy zarabiać pieniądze, taki hub (Hub - pol. koncentrator to urządzenie sieciowe wykorzystywane do łączenia ze sobą segmentów sieci. Hub, który otrzyma informację na wybranym porcie, przesyła ją do wszystkich pozostałych portów)
Geografia.

>Przegraliśmy na własne zyczenie (na zyczenie naszego pana usazyda), Chiny nas, jako wiernego psa usazyda, omijaja łukiem

Jeszcze niczego żeśmy nie przegrali.
Sprawa gwaranta, o którą Cię pytam ma tu istotne znaczenie. Ciekaw jestem jaki masz pomysł.
09-05-2025 20:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nasza ziemia powinna być wolna od usazyda i ruskich, taki poszerzony "pas graniczny" ale armię powinniśmy miec, niektórzy mężczyźni lubią sie pobawić, dajmy ujście im pragnieniom i nowoczesne zabawki
>Kto jeśli nie m.in USA ma być naszym gwarantem?
Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa-Pekin

>>bardziej żeby się bronic przed Ukrainą, która nas znienawidzi za popchnięcie jej do wojny z Rosją.
>Polska popchnęła Ukrainę do wojny? Nonsens.
przed napaścia Rosji na Ukrainę zagwarantowaliśmy jej umową nasze uzbrojenie, logistykę i wszelkie inne wsparcie. Tym sposobem popchaliśmy ją do wojny

>>Konopka tłumaczył Ci zasadę kondensatora,
>Wiele rzeczy mi tłumaczył, ale w tym akurat przypadku chodzi o strategie.
strategia jak wszystko na świecie jest fizyką, kondensator dobrze tłumaczy wyładowania (wojny)

>>jak napięcie pomiędzy dwoma wrogimi obozami jest wysokie a granica cienka, wybuchnie. Jak płytki kondensatora (usazyda-rosja), oddalimy od siebie o tysiąc km,(terytorium Polski jako izolator) nie ma szans na zwarcie, ogien, wojnę
>To jest właśnie Twój problem. Znika Ci sprzed oczu interes Polski. Widzisz grę trzech podmiotów, resztę ignorujesz.
od ogółu do szczegółu, dla mnie ważna jest szczęśliwa Europa (z Moskwą) wtedy każdy Polak będzie mieszkał tam gdzie chce, duzo Polaków wykupuje domy w "komunistycznej" Hiszpani, co mnie dziwi

>Przemyśl sprawę tzw. Trójmorza, wspominaliśmy o tym.
przemyśl sprawę równoleżnikowo tj Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa
2wś pochłoneła 80 mln żyć większość europejczyków, chinczycy i usazydzi będa się cieszyć jak my w imię jakiejś geopolityki weźmiemy się za łby i pozabijamy

>>na neutralności możemy zarabiać pieniądze, taki hub (Hub - pol. koncentrator to urządzenie sieciowe wykorzystywane do łączenia ze sobą segmentów sieci. Hub, który otrzyma informację na wybranym porcie, przesyła ją do wszystkich pozostałych portów)
>Geografia.
właśnie mamy b dobrą geografię a wiem że trasy omijają Polskę, idą przez Grecje, Węgry, Serbię, Niemcy, Leningrad, tylko nie przez Polskę

>>Przegraliśmy na własne zyczenie (na zyczenie naszego pana usazyda), Chiny nas, jako wiernego psa usazyda, omijaja łukiem
>Jeszcze niczego żeśmy nie przegrali.
>Sprawa gwaranta, o którą Cię pytam ma tu istotne znaczenie. Ciekaw jestem jaki masz pomysł.
oś Moskwa-Warszawa-Berlin-Paryż

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>>Kto jeśli nie m.in USA ma być naszym gwarantem?
>Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa-Pekin
Blok kontynentalny. Jaka rola i pozycja przypada Polsce w takim układzie?

>przed napaścia Rosji na Ukrainę zagwarantowaliśmy jej umową nasze uzbrojenie, logistykę i wszelkie inne wsparcie. Tym sposobem popchaliśmy ją do wojny
Nonsens. Takim sposobem za wybuch tej wojny można obarczać winą kogokolwiek tylko nie Rosję.

>strategia jak wszystko na świecie jest fizyką, kondensator dobrze tłumaczy wyładowania (wojny)
Strategia opiera się też na czynniku woli ludzkiej. Istotne znaczenie ma też tzw. charakter narodowy.

>chinczycy i usazydzi będa się cieszyć jak my w imię jakiejś geopolityki weźmiemy się za łby i pozabijamy

Dobrze byłoby poważnie traktować poważny temat.
Thoter (6650 punktów)

>Kto jeśli nie m.in USA ma być naszym gwarantem?

Naszym gwarantem muszą być Rosja i Niemcy.

>Polska popchnęła Ukrainę do wojny? Nonsens

Wczesniej z polskiego budżetu był finansowany, na szczęście nieudany, zamach stanu na Białorusi.
Teraz finansuje się utrzymanie chorych psychicznie Białorusinów, którym uroiło się we łbach, że są legalnym rządem Białorusi.
Zainstalowano nam żydowskich zięciów na: prezydenta i szefa MSZ, Ukraińca na szefa MS.

10-05-2025 11:33 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Kto jeśli nie m.in USA ma być naszym gwarantem?
>Naszym gwarantem muszą być Rosja i Niemcy.
Nareszcie odpowiedziałeś. Czyli blok kontynentalny. Jaką rolę odgrywa Polska w takim układzie?
Moim zdaniem jeśli nie USA to Francja, ale w układzie atlantyckim.

>>Polska popchnęła Ukrainę do wojny? Nonsens
>Wczesniej z polskiego budżetu był finansowany, na szczęście nieudany, zamach stanu na Białorusi.
>Teraz finansuje się utrzymanie chorych psychicznie Białorusinów, którym uroiło się we łbach, że są legalnym rządem Białorusi.
>Zainstalowano nam żydowskich zięciów na: prezydenta i szefa MSZ, Ukraińca na szefa MS.
>

Walka o pomost. Nie widzę jednak nic co przemawia za tezą, iż to Polska popchnęła Ukrainę do wojny.
Thoter (6650 punktów)

>>>Polska popchnęła Ukrainę do wojny? Nonsens

>>Wczesniej z polskiego budżetu był finansowany, na szczęście nieudany, zamach stanu na Białorusi.
>>Teraz finansuje się utrzymanie chorych psychicznie Białorusinów, którym uroiło się we łbach, że są legalnym rządem Białorusi.
>>Zainstalowano nam żydowskich zięciów na: prezydenta i szefa MSZ, Ukraińca na szefa MS.
>>

>Walka o pomost. Nie widzę jednak nic co przemawia za tezą, iż to Polska popchnęła Ukrainę do wojny.
>
Pierwszy plan Żydów amerykańskich zakładał atak Polski na Rosję przez Białoruś. Andżelika Borys z Wiaczorką mieli być prowodyrami. Kto udaremnił atak Polski przez Białoruś na Rosję ??
Dzięki komu to Ukraińcy przejęli rolę agresora ???
10-05-2025 17:38 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>>Walka o pomost. Nie widzę jednak nic co przemawia za tezą, iż to Polska popchnęła Ukrainę do wojny.
>>
>Pierwszy plan Żydów amerykańskich zakładał atak Polski na Rosję przez Białoruś. Andżelika Borys z Wiaczorką mieli być prowodyrami.
Nic mi o tym nie wiadomo. Dla mnie to brzmi to mało poważnie.
To wygląda trochę jak informacja zaczerpnięta z kręgu propagandystów kremlowskich. Wsłuchuję się w głos Rosji, i dochodzi do mnie nieraz co pisze czy mówi np. Sergey Karaganov.
On takich rewelacji nie podaje, mimo, że bywa w swoich sądach mocno kontrowersyjny, uważa np. że profilaktycznie Poznań powinien przyjąć uderzenie jądrowe w ramach deeskalacji przez ekskalacje. Chyba, że mnie coś umknęło, a w Polsce większość przejęli szaleńcy.

>Kto udaremnił atak Polski przez Białoruś na Rosję ??
Wg mnie nikt nie musiał niczego udaremniać, bo taki atak nie był brany pod uwagę.

>Dzięki komu to Ukraińcy przejęli rolę agresora ???

Ja o potencjalym ataku Rosji na Ukrainę słyszałem już w 2016 roku.
10-05-2025 18:35 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Pierwszy plan Żydów amerykańskich zakładał atak Polski na Rosję przez Białoruś. Andżelika Borys z Wiaczorką mieli być prowodyrami.
>Nic mi o tym nie wiadomo. Dla mnie to brzmi to mało poważnie.

Korzystasz z niewłaściwych źródeł.
Na stronie thotciul.pl jest w pełni udokumentowane, że amerykańscy Żydzi postanowili europejskimi rękami zniszczyć Żydów rosyjskich. W spisku brały udział dzieci z Bullerbyn, specjalnie szkolona brygada Eskimosów, Josef Švejk i niewolnica Isaura, kluczem było utworzenie w Polsce antyrosyjsko-żydowskiego rządu nazwanego Wojskową radą ocalenia narodowego z Ivanem Konievem na czele, a finansował wszystko Zenek z Radwanic, mając nadzieję na przejęcie syberyjskich plantacji bananów

Dwa plutony Gagauzów miały dojść pod Carycyn, Portugalczycy mieli wysadzić desant zarażonych dziwek w Królewcu a Rudy 102 już grzał silniki, żeby dojść do Władywostoku rozbijając po drodze wszystkie radzieckie dywizje.

A co? też mam fantazję

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-05-2025 18:50 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>A co? też mam fantazję

www.youtub(*)Og&ab_channel=FasolkiFasolkowe

Pozdrawiam z "frontu ocalenia narodowego".
Thoter (6650 punktów)

>>Pierwszy plan Żydów amerykańskich zakładał atak Polski na Rosję przez Białoruś. Andżelika Borys >>z Wiaczorką mieli być prowodyrami.

>Nic mi o tym nie wiadomo. Dla mnie to brzmi to mało poważnie.
>

pl.wikiped(*)C5ťywie_Biełaruś!_(film)

Żywie Biełaruś! (biał. Жыве Беларусь!, Žyvie Biełaruś!) - polski film fabularny z 2012 roku w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.(...)
Bohaterem filmu jest muzyk rockowy Miron, który poprzez swoją muzykę i działalność przeciwstawia się reżimowi Aleksandra Łukaszenki, który prześladuje swoich obywateli chociażby za mówienie w języku ojczystym, po białorusku.


Prowodyrem zamachu stanu na Białorusi miał być agent CIA Franciszak Wiaczorka, który miał wkroczyć do akcji wraz z rozpoczęciem wyświetlania tego filmu. Na film wydano 6 mln złotych.
Borysowa futrowana nagrodami finansowymi miała wciągnąć Polonię w ten proceder.
300 mln zł poszło na środki propagandy, którym nie udało się ogłupić Białorusinów. Śp. Andrzej Lepper przeciwstawiał się skutecznie temu zamachowi, co mógł przypłacić życiem.
quick (6853 punktów)
>Prowodyrem zamachu stanu na Białorusi miał być agent CIA Franciszak Wiaczorka, który miał wkroczyć do akcji wraz z rozpoczęciem wyświetlania tego filmu. Na film wydano 6 mln złotych.
>Borysowa futrowana nagrodami finansowymi miała wciągnąć Polonię w ten proceder.
>300 mln zł poszło na środki propagandy, którym nie udało się ogłupić Białorusinów. Śp. Andrzej Lepper przeciwstawiał się skutecznie temu zamachowi, co mógł przypłacić życiem.

Nic mi o tym nie wiadomo.
Gdybym jednak miał odnieść się do tego jak do faktów, to bym powiedział, że tak wygląda walka o pomost. W odróżnieniu jednak od Jacka Bartosiaka nie uważam by sprawa sprowadzała się do "my" albo Moskwa. Wierzę, że możliwe jest dogadanie się z Moskalami co do statusu jaki ma mieć pomost.
Na temat śmierci śp. Andrzeja Leppera nasłuchałem się różnych opowieści, i nie mam zdania. Ale na pewno nie uwierzę, że było to samobójstwo.
Thoter (6650 punktów)
>>Prowodyrem zamachu stanu na Białorusi miał być agent CIA Franciszak Wiaczorka, który miał wkroczyć do akcji wraz z rozpoczęciem wyświetlania tego filmu. Na film wydano 6 mln złotych.
>>Borysowa futrowana nagrodami finansowymi miała wciągnąć Polonię w ten proceder.
>>300 mln zł poszło na środki propagandy, którym nie udało się ogłupić Białorusinów. Śp. Andrzej Lepper przeciwstawiał się skutecznie temu zamachowi, co mógł przypłacić życiem.
>>

>Nic mi o tym nie wiadomo.
>

Specjalista od propagandy o takich "polskich" działaniach nie słyszał ??

kresy.pl/w(*)chce-odebrac-polsce-bialystok/



Polskojęzyczne władze finansują wrogą nam agenturę szkoloną przez CIA.
Agentury te mają wobec nas żądania terytorialne.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>najlepiej to wyjechać do bezpiecznej Angli i się mądrzyć jak powinniśmy postepowac z Rosją i ginąć, Konopka z Niemiec tez proponuje nam, napaść na Rosję, ale wy jesteście mądrzy

Ukraina to nie Rosja i nikogo nie namawiam do napadu na Rosję ale do wyczyszczenia Ukrainy z rosyjskich żołnierzy.

Z otwarciem się na Rosję kulturalnie, naukowo, gospodarczo i z wyraźnym ostrzeżeniem dla rosyjskich żołnierzy, że mają czas wycofać się z Ukrainy a jak nie to do piachu.

Gdyby cały świat podjął się zadania wyczyszczenia Ukrainy z rosyjskich żołnierzy to nie byłoby problemu.

Niestety świat woli przyglądać się rzezi i ją finansować.

youtu.be/5VCiU1osa3w
08-05-2025 22:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> nikogo nie namawiam do napadu na Rosję ale do wyczyszczenia Ukrainy z rosyjskich żołnierzy.
to nic nie da, nawet jak zmusi się Rosjan do opuszczenia Ukrainy i podpisania pokoju to dozbroją się i za 5 lat będzie powtórka, jedynie zdobycie Moskwy uratuje Ukrainę, chociaż też niekoniecznie, W 1610 roku wojska polskie zajęły Moskwę, po czym ogłosił carem Władysława to nas przegnali, podobnie z Napoleonem, Hitlerem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>to nic nie da, nawet jak zmusi się Rosjan do opuszczenia Ukrainy i podpisania pokoju to dozbroją się i za 5 lat będzie powtórka, jedynie zdobycie Moskwy uratuje Ukrainę,

Chyba, że tak rozwiniemy współpracę gospodarczą i każdy będzie tak zajęty robotą i budową swojego dobrobytu, ze nikt nie będzie miał czasu biegać z karabinem po lasach i zabijać innych ludzi.

Osobiście wolę luksusowy hotel z basenem i sauną od zamarzniętego okopu, nad którym świszczą kule wystrzelone przez opętanych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-05-2025 07:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to nic nie da, nawet jak zmusi się Rosjan do opuszczenia Ukrainy i podpisania pokoju to dozbroją się i za 5 lat będzie powtórka, jedynie zdobycie Moskwy uratuje Ukrainę,
>Chyba, że tak rozwiniemy współpracę gospodarczą
Samolot prezydenta Serbii z powodu zakazy wlotu nad terytorium Litwy został zmuszony do awaryjnego lądowania podczas podróży do Moskwy. Maszyna zmierzała do stolicy Rosji na obchody Dnia Zwycięstwa, a UE wydała zakazy lotów dla przywódców państw

Polska i Litwa zablokowała lot do Moskwy słowackiego premiera Roberta Fico. Estonia wprowadziła całkowity zakaz wszelkich lotów do Rosji w związku z uroczystościami.

Jednocześnie siły ukraińskie zwiększają intensywność ataków dronów na Moskwę. Celem tych działań jest zakłócenie przyjazdu zagranicznych przywódców na rosyjskie obchody.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>Jednocześnie siły ukraińskie zwiększają intensywność ataków dronów na Moskwę.

To nie jest robota sił ukraińskich tylko ŻYDA Zelenskiego.
Kilku Żydów, żydowskich zięciów pomiata połową Europy.
09-05-2025 10:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jednocześnie siły ukraińskie zwiększają intensywność ataków dronów na Moskwę.
>To nie jest robota sił ukraińskich tylko ŻYDA Zelenskiego.
>Kilku Żydów, żydowskich zięciów pomiata połową Europy.
a ludobójstwo w Gazie i zbrodniarz wojenny Benjamin Netanjahu, spokojnie czekamy aż wyłoni się Wielki Izrael.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)

>a ludobójstwo w Gazie i zbrodniarz wojenny Benjamin Netanjahu, spokojnie czekamy aż wyłoni się Wielki Izrael.

Netanjahu powinien siedzieć, tak jak Putin. MTK ma rację. Tyle, że będąc realistą wiem, że to mocarstwa kierują tymi sprawami. W Rosji, jeśli wyłoni się następca Putina, Rosjanie będą moim zdaniem gotowi wydać Putina MTK, w ramach jakiegoś dealu.
Nowa karta i te sprawy.
Netanjahu natomiast jest na łasce Waszyngtonu, ale i to może się skończyć.
09-05-2025 20:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> W Rosji, jeśli wyłoni się następca Putina, Rosjanie będą gotowi wydać Putina MTK, w ramach jakiegoś dealu.
Putin jest ostrożny, nastepca rozprawi się z Ukrainą brutalnie, tak jak Netanjahu z Palestynczykami

>Netanjahu natomiast jest na łasce Waszyngtonu, ale i to może się skończyć.
ma uzasadnienie pisanie usa zyd, to jest jeden organizm, w dodatku ogon merda psem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>> W Rosji, jeśli wyłoni się następca Putina, Rosjanie będą gotowi wydać Putina MTK, w ramach jakiegoś dealu.
>Putin jest ostrożny, nastepca rozprawi się z Ukrainą brutalnie, tak jak Netanjahu z Palestynczykami
Tego to ja nie wiem. Ale wątpię by zmiana nastąpiła w trakcie trwającej wojny. Chyba, że Geruzja wyda inne polecenia. Być może będzie i tak jak Ty tu uważasz. Nie wiem.

>>Netanjahu natomiast jest na łasce Waszyngtonu, ale i to może się skończyć.
> ma uzasadnienie pisanie usa zyd, to jest jeden organizm, w dodatku ogon merda psem

Wg mnie to mitologia. Rezonują tzw. protokoły.
Izrael ma znaczenie geostrategiczne. Jest położony w azjatyckim rimlandzie, przyczółek do bezpośredniego i pośredniego wpływania na świat arabski, Turcje i Iran. Posiadanie przez niego broni jądrowej to też nie jest przypadek.
10-05-2025 17:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> W Rosji, jeśli wyłoni się następca Putina, Rosjanie będą gotowi wydać Putina MTK, w ramach jakiegoś dealu.
>>Putin jest ostrożny, nastepca rozprawi się z Ukrainą brutalnie, tak jak Netanjahu z Palestynczykami
>Tego to ja nie wiem. Ale wątpię by zmiana nastąpiła w trakcie trwającej wojny. Chyba, że Geruzja wyda inne polecenia. Być może będzie i tak jak Ty tu uważasz. Nie wiem.
>>>Netanjahu natomiast jest na łasce Waszyngtonu, ale i to może się skończyć.
>> ma uzasadnienie pisanie usa zyd, to jest jeden organizm, w dodatku ogon merda psem
>Wg mnie to mitologia. Rezonują tzw. protokoły.
nie czytałem protokołów, liczą się fakty, fakty

>Izrael ma znaczenie geostrategiczne. Jest położony w azjatyckim rimlandzie, przyczółek do bezpośredniego i pośredniego wpływania na świat arabski, Turcje i Iran. Posiadanie przez niego broni jądrowej to też nie jest przypadek.
USA to samotna wyspa, nikt i nic jej nie zagraża

gdyby 2 RP zawarła sojusz z ZSRR byśmy byli super zwycięzcami, ale nasze patoelity uprawiały "geostrategie", ......
i uciekli do Rumuni

Hitler zawarł sojusz z ZSRR, czemu nie mogła Polska?
czemu Polska dzisiaj nie zaprzyjaźni się z Rosją? tak po sąsiedzku.
czemu Ty nienawidzisz ruskich?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
10-05-2025 18:46 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>nie czytałem protokołów, liczą się fakty, fakty
Nie ma znaczenia czy je czytałeś. Jesteś pod ich wpływem nawet o tym nie wiedząc.

>>Izrael ma znaczenie geostrategiczne. Jest położony w azjatyckim rimlandzie, przyczółek do bezpośredniego i pośredniego wpływania na świat arabski, Turcje i Iran. Posiadanie przez niego broni jądrowej to też nie jest przypadek.
>USA to samotna wyspa, nikt i nic jej nie zagraża
Ty i Thoter twierdzicie, że to zajadły imperialista nie mający sobie równych.
To jest obiektywna ocena?
Amerykanie prowadzą politykę równowagi sił w Eurazji bo są mocarstwem morskim, które musi obsługiwać swoją projekcją siły szlaki handlowe na oceanie światowym.

>gdyby 2 RP zawarła sojusz z ZSRR byśmy byli super zwycięzcami, ale nasze patoelity uprawiały "geostrategie", ......
>i uciekli do Rumuni
A jaka była realna szansa na taki sojusz?

>Hitler zawarł sojusz z ZSRR, czemu nie mogła Polska?
Chodzi o pomost.

>czemu Polska dzisiaj nie zaprzyjaźni się z Rosją? tak po sąsiedzku.
Chodzi o pomost. Jestem zdania, że sprawa jest do dogadania.

>czemu Ty nienawidzisz ruskich?

Nic do nich nie mam. Kieruje mną interes RP.
Dość zabawne, że są tu tacy, którzy mi zarzucają prorosyjskość, a Ty mnie pytasz czemu ich nienawidzę.
Czy taką właśnie cenę płaci ten kto chce być obiektywny?
Thoter (6650 punktów)

> USA to samotna wyspa, nikt i nic jej nie zagraża
>

www.youtube.com/watch?v=TIUVoYqUyAA

Ameryka umiera na moich oczach. UPADEK MOCARSTWA.

Pani Ola mówi w 7 minucie, że na egzaminach na pytanie: czy Ameryka jest policją czy terrorystą świata, tylko ona i jeszcze jedna osoba odpowiedziała, że policją.
Thoter (6650 punktów)

>Gdyby cały świat podjął się zadania wyczyszczenia Ukrainy z rosyjskich żołnierzy to nie byłoby >problemu.
>

Jeżeli nie podoba ci się sprawdzanie, kto ma lepszą broń Żydzi amerykanscy czy Rosjanie na Ukrainie, to gdzie ma to sprawdzanie Twoim zdaniem się odbywać ???
Chińczykom pod nosem też przygotowano miejsca do sprawdzania broni Żydów amerykańskich.
Żydzi amerykańscy od lat tam wożą broń i budują bazy wojskowe.
Jesteś za tym, żeby Żydzi amerykańscy sprawdzali skuteczność swojej broni i chińskiej ???
Żydzi amerykańscy, rok w rok, wydają bilion dolarów na broń i fabryki wojen. Żeby te wydatki na "obronę" przynosiły im korzyści muszą rozpętywać wojny. Najlepsze geszefty, przynoszące zyski na lata, robi się podpisując z pokonanym warunki kapitulacji.
W pierwszej połowie XX wieku Amerykanie brali udział, zakulisowy i czynny, we wszsytkich działaniach militarnych w Europie, co dało im zwycięstwo i stanie się hegemonem.
Już w 1946 roku wycofali się ze wszsytkich ustaleń. Amerykanie do dzisiaj nie uznali polskiej granicy na Odrze i Nysie.

pl.wikipedia.org/wiki/James_Francis_Byrnes

6 września 1946 r. na konferencji w Stuttgarcie wygłosił przemówienie, w którym określił politykę Stanów Zjednoczonych względem Niemiec i państw europejskich. Wobec sowietyzacji terenów wschodnich (m.in. 21 kwietnia 1946 r. nastąpiła przymusowa fuzja partii lewicowych - SPD z KPD, powstała Socjalistyczna Partia Jedności Niemiec - SED) i obawy o rozprzestrzenianie się komunizmu na terenach okupowanych przez aliantów zachodnich zapowiedział długoterminowe utrzymanie wojsk amerykańskich w Europie. Granice na Odrze i Nysie uznał za tymczasowe.

Amerykanie tyle namordowali ludzi w Europie, pół Europy zamienili w gruzowisko i na końcu okazało się, że jeszcze pozostał ktoś, kto nie będzie ich słuchał.
Tego kogoś od razu planowali zamienić w popiół bronią atomową.

pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

Amerykanie planowali w pierwszym etapie wojny uderzenie strategiczne z wykorzystaniem 300 bomb atomowych i 840 bombowców strategicznych. Bomby zamierzano zrzucić na 100 miast ZSRR, w tym: 25 na Moskwę, 22 - na Leningrad, 10 - na Swierdłowsk, 8 - na Kijów, 5 - na Dniepropietrowsk, 2 - na Lwów.

Tam gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Amerykanie doprowadzili do wojen w Europie a na tym tylko połowicznie skorzystali. Ktoś na końcu wykiwał Bernarda Barucha. NIemieccy naukowcy, natychmiast po kapitualcji, udali się do Suchumi w ZSRR i tam skonstruowali pierwszą bombę atomową dla Europy. Europa znowu mogła się bronić przed kolejnym atakiem Żydów amerykańskich.
Thoter (6650 punktów)

>Państwa europejskie się odbudowały.

Odbudowały się ale nie mogą podnieść się technologicznie po tym jak Bernard Baruch z Rotszildem wykradli naszych naukowców.

pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Paperclip

Operacja Paperclip (z ang. spinacz) - kryptonim operacji przeprowadzonej przez amerykańskie służby specjalne w końcowym okresie i po zakończeniu II wojny światowej, mającej na celu przerzucenie do Stanów Zjednoczonych czołowych niemieckich naukowców.

jednym z powodów napaści Anglosasów na Żydów niemieckich i Niemców było zaplanowane przejęcie naukowców.
Nasi dziadkowie i ojcowie pomagali im zapakować naukowców na statki za free.
quick (6853 punktów)
>jednym z powodów napaści Anglosasów na Żydów niemieckich i Niemców było zaplanowane przejęcie naukowców.
>Nasi dziadkowie i ojcowie pomagali im zapakować naukowców na statki za free.
>
A jaką Ci naukowcy mieli perspektywę, w obliczu tego co się zrodziło w Niemczech?
Thoter (6650 punktów)

>>Nasi dziadkowie i ojcowie pomagali im zapakować naukowców na statki za free.
>>
>A jaką Ci naukowcy mieli perspektywę, w obliczu tego co się zrodziło w Niemczech?
>

W Niemczech zrodziło się to co im zasiano.
Może Niemcy sami sobie to zasiali ??
Wiesz kim był Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl i kto mu kazał udać się do Niemiec ??
Wiesz kto wysłał Rudolfa von Sebottendorfa do Niemiec a po wykonaniu zadania wrzucił do Bosforu ??
quick (6853 punktów)
>>>Nasi dziadkowie i ojcowie pomagali im zapakować naukowców na statki za free.
>>>
>>A jaką Ci naukowcy mieli perspektywę, w obliczu tego co się zrodziło w Niemczech?
>>
>W Niemczech zrodziło się to co im zasiano.
>Może Niemcy sami sobie to zasiali ??
>Wiesz kim był Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl i kto mu kazał udać się do Niemiec ??
>Wiesz kto wysłał Rudolfa von Sebottendorfa do Niemiec a po wykonaniu zadania wrzucił do Bosforu ??

Pomińmy na chwilę genezę nazizmu w Niemczech, co do której nie ma między nami zgody. To jednak nazizm opanował Niemcy, więc nie ma się co szczególnie dziwić, że wielu wolało zmienić miejsce pobytu.
Thoter (6650 punktów)
>Pomińmy na chwilę genezę nazizmu w Niemczech, co do której nie ma między nami zgody. To jednak >nazizm opanował Niemcy, więc nie ma się co szczególnie dziwić, że wielu wolało zmienić miejsce >pobytu.
>

Uważasz, że symbiozę Żydów z Niemcami, która dawała obu stronom niesamowite korzyści zniszczyli Niemcy ??
Niemcy wydawali miliony marek na Żydów fizyków atomowych a na końcu postanowili ich oddać amerykańskiemu Żydowi Bernardowi Baruchowi a resztę zabić ??
Powtarzam, ja stoję po stronie Żydów mordowanych a Ty po stronie Żydów, którzy mordowali Żydów.
Ja wiem co mówię, Ty gadasz co usłyszałeś i co ktoś napisał, z celowo pominiętymi najważniejszymi FAKTAMI.
08-05-2025 17:08 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Pomińmy na chwilę genezę nazizmu w Niemczech, co do której nie ma między nami zgody. To jednak >nazizm opanował Niemcy, więc nie ma się co szczególnie dziwić, że wielu wolało zmienić miejsce >pobytu.
>>
>Uważasz, że symbiozę Żydów z Niemcami, która dawała obu stronom niesamowite korzyści zniszczyli Niemcy ??
Nazizm.
Tak wielu go zaakceptowało, że wielu zniszczono życie. Głównie Żydom.

>Niemcy wydawali miliony marek na Żydów fizyków atomowych a na końcu postanowili ich oddać amerykańskiemu Żydowi Bernardowi Baruchowi a resztę zabić ??
Gdyby nazizm nie zyskał tyłu sprzymierzeńców co zyskał wielu Żydów by ocalało. Wielu nie musiałoby uciekać.
Dlaczego nazizm w Niemczech zdobył tylu wyznawców?

>Powtarzam, ja stoję po stronie Żydów mordowanych a Ty po stronie Żydów, którzy mordowali Żydów.
Nie stoję po stronie morderców, lecz zależy mi na prawdzie.

>Ja wiem co mówię, Ty gadasz co usłyszałeś i co ktoś napisał, z celowo pominiętymi najważniejszymi FAKTAMI.

To prawda, że opieram się zarówno o to co przeczytałem jak i o to co usłyszałem, ale nie uznaję tego za coś ujmującego. Niby dlaczego? Mam własne zdanie na temat tego co przeczytałem i usłyszałem, umiem też myśleć krytycznie. To swoje zdanie właśnie wyrażam.
08-05-2025 21:11 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Nazizm.
>Tak wielu go zaakceptowało, że wielu zniszczono życie. Głównie Żydom.

Nazizm w Niemczech, antysemityzm w Niemczech i w Polsce i w innych miejscach w pierwszej połowie XX wieku to robota ANGLOSASÓW.
Tzw. solidarność i banderowcy to robota CIA. "Polskie" wojsko niczym nie różni się od Wehrmachtu.
Amerykanie finansowali III Rzeszę i Wehrmacht do stycznia 1942 roku.

>Gdyby nazizm nie zyskał tyłu sprzymierzeńców co zyskał wielu Żydów by ocalało. Wielu nie >musiałoby uciekać.

Polskojęzyczne skurwy..two, któremu wstawiono nienawiść do ruskich i komuchów to jest to samo skurwys..two, które stworzono Niemcom.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polskojęzyczne skurwy..two, któremu wstawiono nienawiść do ruskich i komuchów to jest to samo skurwys..two, które stworzono Niemcom.

Skoro Niemcy są niewinni, bo zostali nieświadomie oprogramowani przez anglosaskich programistów mózgowych, to tym bardziej ludzie solidarności.

To nie jest jest ich wina, że ktoś im nieświadomie wgrał do mózgu nienawiść do komunizmu i wspólnej własności.

Wydaje się, że złodziejska prywatyzacja leży wciąż dlatego robót przymusowych i przemysłowego gazowania.

Mam nadzieję, że Rosjanie rozumiejący gdzie znajduje się prawdziwe źródło zła nie będą atakować marionetek diabła lecz zaatakują diabła bezpośrednio.

Czy jednak nie?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>To nie jest jest ich wina, że ktoś im nieświadomie wgrał do mózgu nienawiść do komunizmu i wspólnej własności.
>Wydaje się, że złodziejska prywatyzacja leży wciąż dlatego robót przymusowych i przemysłowego gazowania.
>

pl.wikipedia.org/wiki/Walterowcy

Z czasem okazało się, że hufiec walterowski stał się kuźnią kadr antykomunistycznych, a wielu "walterowców" zostało liderami opozycji demokratycznej w PRL-u, jak Jacek Kuroń - jeden z założycieli hufca, oraz m.in. Adam Michnik, Seweryn Blumsztajn, Józef Chajn, Andrzej Seweryn.

Zauważ, że tutaj Żydzi szkoli dzieci nienawiści do żydowskiego komunizmu.
Komunizm stworzyli Żydzi niemieccy a nienawidzących go też tworzą, i to od dziecka, ŻYDZI.
Jak to wytłumaczysz ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zauważ, że tutaj Żydzi szkoli dzieci nienawiści do żydowskiego komunizmu.

Zauważ, że Amerykanie nienawidzą współwłasności. U nich król jest tylko jeden a nie cała fabryka króli.

Zresztą Ty też nie przepadasz za demokracją.

Demokracja to nie kapitalizm.

Oni nikogo nie szkola tylko sprzedają swoją autentyczną wiarę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-05-2025 09:19 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Zauważ, że tutaj Żydzi szkoli dzieci nienawiści do żydowskiego komunizmu.

>Zauważ, że Amerykanie nienawidzą współwłasności. U nich król jest tylko jeden a nie cała fabryka >króli.

Nie rozumiesz. Wiesz co to jest MONOPOL ??
Mordujesz konkurencję a do legitymizowania tych zbrodni używasz "demokratczynej" i "wolnościowej" propagandy.

>Zresztą Ty też nie przepadasz za demokracją.
>Demokracja to nie kapitalizm.

Demokracja to jest właśnie kapitalizm, tylko w wersji dla KOLONII.
Tubylców się leczy homeopatyczną demokracją i to powoduje, że są otępieni i się nie buntują.
Okazuje się, że nie potrzeba wojska do pilnowania i łupienia kolonii.
Taniej jest obciążyć skolonizowanych kosztem utrzymania demokratycznych tubylców w roli karbowych. Promil z promila z łupionej demokratycznej kolonii przeznacza się na funkcjonowanie demokratycznych lokalnych sitw, które prześcigają się w tym, kto będzie miał profity z obsługi zadłużenia. To zadłużenie to jest kolonialny "demokratyczny" trybut.
Cieszysz się z demokracji a ja się martwię rosnącym zadłużeniem i wydatkami na nie nasze wojny i wojsko.

en.wikipedia.org/wiki/Richard_Drayton

Drayton opisał imperializm Brytyjczyków. Brytyjczycy kolonizowali bezbronnych ludzi.
Podstawowym narzędziem używanym do utrzymania władzy w koloniach był karabin maszynowy MAXIM.



W początkowej fazie kolonializmu używano tego maxima. Potem banksterzy wymyślili papier fiducjarny, długi i demokrację. Białego odpowiednio "cywilizowanego" człeka skolonizujesz demokracją i on się w tym nie połapie. Nie zauważy, że z otoczenia znikli mądrzy ludzie. Nie ma ich mądrej dyskusji a w koło idioci gadają to samo. Jest taka anegdota o demokracji:
Do pasażerów samolotu na wysokości 10 000 m mówi demokrata: ten samolot został uznany za ekspertów za nienadający się do remontu i miał trafić na złom. Znalazła się liczna grupa, która podjęła uchwałę, że ten samolot zostanie wyremontowany. Właśnie lecimy tym wyremontowanym samolotem. Jak ktoś nie rozumie co ma wspólnego demokracja z kolonializmem i z kapitalizmem to powinien do przedszkola wrócić.

>Oni nikogo nie szkola tylko sprzedają swoją autentyczną wiarę.
>
Sprzedają wiarę i bezpieczeństwo, którego jak nie kupisz to ci zęby wybiją.
quick (6853 punktów)

>Polskojęzyczne skurwy..two, któremu wstawiono nienawiść do ruskich i komuchów to jest to samo skurwys..two, które stworzono Niemcom.

Chodzi o pomost. Ile było wojen polsko-rosyjskich? Czy to przypadek?
Czy wg Ciebie te wojny to była robota Anglosasów?
Czy w 1500 roku Amerykanie używali nas do proxy war przeciwko Moskwie?
Równowaga sił.
04-05-2025 21:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją,
to 19 wieczne myślenie, dzisiaj mamy 21 wiek
GLOBALIZACJA, CHINY, USA, ROSJA
a Europy (a więc i Polski) tam nie ma

geopolityka jest głupia, przykładowo walczyć z naszym sąsiadem Łukaszenką jest głupie, każdy Polski Prezydent, Premier, minister, nawet poseł spotkanie z nim uważa za dyshonor, jakie głupie patoelity, (tylko mój ulubiony Lepper się z nim spotykał) a mógłby być taki fajny, przyjazny, uczynny, pomocny, braterski, sąsiad, a my mamy białoruski rząd na uchodźstwie, szkolimy wojskowo Białorusinów celem obalenia Łukaszenki, nadajemy wrogą im telewizje.
geopolityka jest głupia

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 22:05 
 Ocena 2 na 2
quick (6853 punktów)
>>Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją,
>to 19 wieczne myślenie, dzisiaj mamy 21 wiek
To są sprawy ponadczasowe. Strategia, ekspansja, podbój. "Dziś" przybyło jedynie narzędzi do realizacji celów. Przybyło wyrafinowanych środków toczenia walki.

>GLOBALIZACJA, CHINY, USA, ROSJAa Europy (a więc i Polski) tam nie ma
Cechujesz się nabytą przez dziesięciolecia naiwnością, że mocarstwa nie walczą między sobą, bo osiągnięto, jak się okazało, konsensus po II wojnie światowej, który jednak nie może trwać wiecznie bo parcie na ekspansję to cecha immanentna mocarstw.

>geopolityka jest głupia

Więc jestem głupkiem.
04-05-2025 22:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją,
>>to 19 wieczne myślenie, dzisiaj mamy 21 wiek
>To są sprawy ponadczasowe.
kiedyś całym panstwem była osada

jeszcze później, kilka osad, plemię
w St Grecji było 74 państw, Ateny walczyły z Sparta (to były miasta państwa)
albo Niemcy przed zjednoczeniem to 32 panstwa np Saksonia, książę władał jakby powiatem,
Mieszko władał powierzchnią województwa, dzisiaj Polska jest za mała by być samodzielnym bytem jak ta osada z raju, dzisiaj moim państwem jest Europa (najlepiej z Rosją)

zauważ, kiedyś spotykało sie trzech cesarzy (Rosji, Francji, Austrii) i był pokój na ziemi
dziś też spotka się trzech cesarzy i zapanuje pokój, ale to będą cesarz USA, Chin i Rosji

>>geopolityka jest głupia
>Więc jestem głupkiem.
jakbyś miał zacięcie naukowe, mógłbyś zrobić doktoratu, habilitacji, napisac książkę, że geiopolityka jest głupia, prawdopodobnie 80% faktów o tym świadczy (być może takie książki już są)
na pewno historia jest głupia, najbardziej mnie boli, że tak zakłamana, a powinna być jak matematyka, fizyka, inaczej ogłupia naród

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>jeszcze później, kilka osad,
Czy te osady nie prowadziły między sobą walki, nie było między nimi rywalizacji o cokolwiek? Np. o lepsze miejsce do polowania?

>Mieszko władał powierzchnią województwa, dzisiaj Polska jest za mała by być samodzielnym bytem jak ta osada z raju, dzisiaj moim państwem jest Europa (najlepiej z Rosją)

Rozumiem, że jesteś zwolennikiem federalizacji. Ja nie jestem. Poza tym uważam, że Trójmorze ma potencjał do utworzenia drugiego płuca Europy. Wg mnie UE powinna być konfederacją.

Tak na marginesie, zwróć uwagę, że strategia to przedmiot towarzyszący ludziom od starożytności, tak więc nie jest to wymysł XIX wieku. Takie są fakty.

pl.wikipedia.org/wiki/Ćanakja_Kautilja
pl.wikipedia.org/wiki/Arthaśastra

pl.wikipedia.org/wiki/Sun_Zi
pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_wojenna_Sun_Zi

pl.wikipedia.org/wiki/Tukidydes
pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_peloponeska_(utw%C3%B3r)

Geopolityka jest usystematyzowanym myśleniem o sprawach strategii. Np. tzw. Grand strategy.
en.wikipedia.org/wiki/Grand_strategy
Wielka strategia lub wysoka strategia to strategia państwa określająca, w jaki sposób środki (militarne i niemilitarne) mogą być wykorzystane do promowania i osiągania interesów narodowych w perspektywie długoterminowej.
Thoter (6650 punktów)
> Wg mnie UE powinna być konfederacją.
>

Konfederacją kierowaną przez agentury, które będą pilnować interesów tych, co je zainstalowali demokratycznie. Łatwo dałeś się wykiwać propagandzie.
Wybrano już osoby, które będą starować na urząd prezydenta.
Na kogo oddasz głos ??
quick (6853 punktów)
>> Wg mnie UE powinna być konfederacją.
>>
>Konfederacją kierowaną przez agentury, które będą pilnować interesów tych, co je zainstalowali demokratycznie. Łatwo dałeś się wykiwać propagandzie.
>Wybrano już osoby, które będą starować na urząd prezydenta.
>Na kogo oddasz głos ??
>
Nie podzielam Twojego w tej sprawie zdania. Nie wiem jeszcze na kogo oddam głos, waham się.
06-05-2025 16:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jeszcze później, kilka osad,
>Czy te osady nie prowadziły między sobą walki, nie było między nimi rywalizacji o cokolwiek? Np. o lepsze miejsce do polowania?
z tymi wojnami to historyczna przesada, duzo więcej ludzi umierało z głodu, zaraz, chorób i nadmiaru dzieci (co rok prorok) z którymi nie było wiadomo co zrobić, dlatego wyprawa krzyżowa dzieci z 1212 r. jest jednym z najbardziej zdumiewających wydarzeń w dziejach. Tysiące dzieci, głównie z Francji i Niemiec, wyruszyły do Jerozolimy, aby wyzwolić ją spod panowania muzułmanów. Większość z nich nigdy z tej wyprawy nie powróciła.
Dzisiaj mamy ujemny przyrost, Ukraina też straciła 10 mln ludzi, nic nam nie grozi, Niemców też nie ma, i straszenie nimi jest nie na miejscu.

dla mnie strategiczne jest uruchomienie "jedwabnego szlaku" do Łodzi, wszystko inne to bzdety
a nasza strategia polegała na tym by zamknąć granice, zablokowac budowy terminala przeładunkowego w Łodzi, bo MY wolimy machać łopatą niż miec ogromny handel z Chinami pod kontrolą. nasza STRATEGIA JEST GŁUPIA


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>>Czy te osady nie prowadziły między sobą walki, nie było między nimi rywalizacji o cokolwiek? Np. o lepsze miejsce do polowania?
>z tymi wojnami to historyczna przesada
Fakt pozostaje jednak faktem. Tam gdzie ekspansja spotyka ekspansję tam wynikiem tego jest starcie. Strategia państwa ma polegać na takim kierowaniu ekspansją by ominąć potencjalny konflikt. Sztuka walki bez walki.

>dla mnie strategiczne jest uruchomienie "jedwabnego szlaku" do Łodzi, wszystko inne to bzdety
Niektórzy twierdzą, że ten projekt upada.

tvn24.pl/s(*)yc-a-podzielil-swiat-st7736122

Ja jednak nie przekreślałbym tego projektu. Chiny cechuje cierpliwość, jak przystało na starą cywilizację. Mądrość.

>nasza STRATEGIA JEST GŁUPIA

Która strategia?
Strategia to konieczność by przetrwać, by się rozwijać, by się bogacić.
04-05-2025 23:47 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją, który będzie neutralny.

Raczej bardzo rozwinięta wymiana handlowa, technologiczna i ideologiczna.

Potrzeba rosyjskiego punktu widzenia w polskiej telewizji i polskiego w rosyjskiej.

Tylko tak może dojść to wyładowania napięcia.

Bufor jak warstwa izolacyjna w kondensatorze będzie trzymał wysokie napięcie. Żadnego problemu nie rozwiąże tylko stworzy kolejne.

Dlatego proponuję znieść wszystkie sankcje dla Rosjan ale też przyłączenie się do polowania na Rosjan na Ukraine.

Niech wszystko mogą sprzedać, kupić, przyjechać, odwiedzać, pracować ale nie wolno im biegać z kalachami po Ukrainie.

Taki mix otwarcia, zaproszenia, wybaczenia w połączeniu z polowaniem na Ruskich na terenie Ukrainy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Taki mix otwarcia, zaproszenia, wybaczenia w połączeniu z polowaniem na Ruskich na terenie Ukrainy.
>

Jeden Żyd pomiata całą Ukrainą a nami dwóch żydowskich zięciów i banderowiec.
Nie mamy lokalnych elit i nie będziemy mieć.
Wszystko ogłupione telawizjorem, który przejmuje zadania po szkolnej tresurze.
Byliśmy i jesteśmy mięsem armatnim Żydów amerykanskich i brytyjskich.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich. W sumie poszkodowanych rodzin żydowskich, przez mordy, rabunki i kradzieże autorzy raportu dr. Leon Chrzanowski oraz red. Józef Wasserzug, szacują na ok. 7000.

Pogrom Żydów we Lwowie był największym błędem jaki kiedykolwiek popełniły polskie władze.
To "wielcy" Polacy nas przyłączyli do wojny Brytyjczyków i Francuzów z Żydami niemieckimi i Niemcami. Europa już w 1937 roku przegrała swoją przyszłość i wolność. Żydzi amerykańscy w ZSRR dokonali ludobójstwa do którego przyłączyli się europejscy Żydzi.
W 1937 roku w ZSRR wymordowano Żydów i Niemców a wymordowali ich Żydzi, których szybko spotkała za to kara. Dzisiaj hołubi się Żydów zdrajców a powinniśmy składać cześć Żydom, których wymordowali.
Hamerlik wszystko jest na odwrót, jak ci się wydaje, po tym jak zassałeś propagandę.
Dziękuję Rosji za to, że nie przyłączyła się do Żydów amerykańskich i z nimi nie napadła na Chiny. Żydówka Victoria Nuland rozpoczęła proxy wojnę na Ukrainie, która nie zakończyła się tak jak planowała. A może się kończy tak jak zaplanowano. Miejsce po amerykańskich banderowcach, którzy zginęli napuszczeni na Rosjan, wypełnią Żydzi z Izraela.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeden Żyd pomiata całą Ukrainą a nami dwóch żydowskich zięciów i banderowiec.

To jest twoja wizja, niezgodna z moją i niezrozumiała dla mnie.

W mojej wizji Ukraina została zaatakowana przez Rosję, bo zaczęła się z nią różnić i przestała jej podlegać.

Ukraina jest odrębna od Rosji, czego Rosjanie nie potrafią zaakceptować.

Ja nie potrafię zaakceptować chciwości, agresji, bezwzględności i arogancji Rosjan.
Pozwolić im się panoszyć stanowi zagrożenie dla wszystkich w regionie.

>Dziękuję Rosji za to, że nie przyłączyła się do Żydów amerykańskich i z nimi nie napadła na Chiny.

Ja nikomu nie dziękuję za to, że nie napadł na kogoś. Dla mnie to naturalne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>To jest twoja wizja, niezgodna z moją i niezrozumiała dla mnie.
>

pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_zastępcza

Wojna zastępcza (ang. proxy war) lub wojna przez pośrednika - rodzaj wojny, w której dwa lub więcej znajdujących się w konflikcie państw rozstrzyga spór nie za pomocą starć militarnych prowadzonych bezpośrednio na własnym terytorium, ale zastępczo za pomocą działań na terenie państwa trzeciego, a więc na terenie zewnętrznym.

wybudzeni.(*)ifikacja-ukrainy-od-1953-roku/

Niedawne odtajnienie ponad 3800 dokumentów Centralnej Agencji Wywiadowczej stanowi szczegółowy dowód na to, że od 1953 r. CIA prowadziła dwa duże programy mające na celu nie tylko destabilizację Ukrainy, ale także jej nazifikowanie poprzez upowszechnienie zwolenników ukraińskiego nazistowskiego przywódcy z czasów II wojny światowej Stepana Bandery.

Jak się czegoś nie rozumie to trzeba się podszkolić.
Poprzednia amerykańska proxy war w Europie odbywała się sto lat temu NA TERENIE POLSKI.
Teren Polski do proxy war wydzielili Amerykanie 8 stycznia 1918 roku.
Rozkaz wydzielenia Polski miał numer 13.

pl.wikiped(*)ście_punktów_Wilsona

13. Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską

Wojnę Żydom niemieckim i Niemcom 8 kwietnia 1904 roku wypowiedzieli Brytyjczycy i Francuzi.

pl.wikipedia.org/wiki/Entente_cordiale

Entente cordiale (fr. serdeczne porozumienie z łac. intentio 'natężenie, napięcie, usiłowanie' i cordialis 'serdeczny', od cor dpn. cordis 'serce') - nazwa układu pomiędzy Francją i Wielką Brytanią, (...)
Poprzez zawarcie tego porozumienia rządy obydwu krajów doprowadziły do załagodzenia dotychczas istniejących sporów i umożliwiły sformowanie sojuszu przeciwko Niemcom.


gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich.

"Niepodległa" Polska przyłączyła się do wojny z Żydami niemieckimi i NIemcami 22 listopada 1918 roku mordując 150 Żydów we Lwowie.

en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Goodson

Goodson stwierdził, że Holocaust był "wielkim kłamstwem", ponieważ "zasadą jest wyciągnięcie od Niemców ogromnych sum pieniędzy jako rekompensaty", obwiniając międzynarodowych bankierów. Goodson jest autorem książki zatytułowanej Bonaparte & Hitler Versus the International Bankers , w której twierdził, że II wojna światowa została wywołana przez sukces gospodarczy Niemiec, a także krytykował działania polityczne żydowskich bankierów,

Żydzi niemieccy i Niemcy chcieli stworzyć potężną Europę, która rozwijałaby się na surowcach rosyjskich. Żydzi niemieccy pokonali cara Romanowa. Stworzyli ZSRR i Armię Czerwoną.
W 1937 r. zostali zdradzeni przez ŻYDÓW. Żydów, którzy stworzyli ZSRR i nim kierowali w 1937 roku WYMORDOWALI ŻYDZI. W 1937 roku Żydzi niemieccy i Niemcy utracili, to co z takim trudem i ofiarami stworzyli. W 1938 r. w ZSRR zjawiła się agentura szkolona w USA.

ru.wikiped(*)рович

Oleg Aleksandrowicz Trojanowski ( 24 listopada 1919 , Moskwa - 21 grudnia 2003 , Moskwa) - radziecki dyplomata . Stały Przedstawiciel ZSRR przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Radzie Bezpieczeństwa ONZ . Zasłużony Pracownik Służby Dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej.(...)
W latach 1934-1938 mieszkał z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Ukończył prywatną szkołę kwakrów Sidwell Friends ( Waszyngton , USA ). Przez rok studiował w Quaker Swarthmore College w Pensylwanii. Następnie studiował na wydziale literatury MIFLI.


Potem Żydów, którzy wymordowali w 1937 r. w ZSRR: Żydów, Rosjan, Niemców, Polaków spotkała kara.
Żydów zaczęto mordować dlatego, że byli komunistami a skończyło się na mordowaniu Żydów zdrajców. Z Żydów zdrajców zrobiono męczenników i na nich Żydzi robią kasę.
Ja uważam, że powinniśmy składać hołd Żydom, których zamordowali Żydzi zdrajcy.
sytuacja na Ukrainie jest powieleniem sytuacji z początku XX wieku. Gdyby CIA udał się zamach stanu na Białorusi to dzisiaj Polska wyglądałaby jak obecnie Ukraina. Demokratyczne władze "niepodległej" Polski, pomimo porażki pierwszego zamachu stanu na Białorusi, cały czas prowadzą prowokacje, utrzymują i finansują nielegalny "rząd", który czyha by przejąć władzę na Białorusi.
W ten geszeft są zainwestowane setki miliardów doalrów i żadne wybory tego nie zmienią.
Nie ma znaczenia czy będziesz oddawał głos jawnie czy tajnie, wybory dokonywane są tam, gdzie się planuje proxy war. Ogłupione hasłami niepodległości i wolności mięso armatnie walczy, by żydowskim banksterom ten wojenny geszeft dał znowu na lata dopływ złota.
Nie ma i nie było niepodległej Polski, nie ma polskiego wojska, nie ma poslkich elit. Jesteśmy mięsem armatnim używanym do nie naszych wojen, z których nie przypadną nam żadne łupy.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie ma znaczenia czy będziesz oddawał głos jawnie czy tajnie, wybory dokonywane są tam, gdzie się planuje proxy war. Ogłupione hasłami niepodległości i wolności mięso armatnie walczy, by żydowskim banksterom ten wojenny geszeft dał znowu na lata dopływ złota.
>Nie ma i nie było niepodległej Polski, nie ma polskiego wojska, nie ma poslkich elit. Jesteśmy mięsem armatnim używanym do nie naszych wojen, z których nie przypadną nam żadne łupy.

To są twoje wizje ale nie moje.

Dla Ciebie nie ma już przyszłości, bo Ty widzisz jedynie wroga i niczego poza nim.

Na żadną wojnę z Ameryką nie idę.

Wychowałem się na amerykańskich filmach i z ich opowieści, wiem, że to nie są bestie.

Z rosyjskich filmów też wiem, że wśród Rosjan są ludzie bardzo wrażliwi.

Ludzie stają się bestiami tylko w pewnych warunkach.

Np. wtedy kiedy głodują pośród żyznych ziem.

Ale to nie jest wina Amerykanów czy Rosjan ale chorej ideologii i chorego systemu społecznego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-05-2025 18:55 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Wychowałem się na amerykańskich filmach i z ich opowieści, wiem, że to nie są bestie.
>

Te bestie zrzuciły bez ostrzeżenia dwie bomby atomowe na japońską ludność cywilną.
Te bestie obcinały uszy martwym Wietnamczykom, mordowały Filipińczyków, strzelają do Arabów jak do kaczek.
Mordowali, mordują Wenezuelczyków i kradną im ropę. Mordują Kubańczyków.
Prześladują każdego kto się zbliży do tych kogo nie lubią, bo się im sprzeciwił.
Ci bandyci wydają rok w rok bilion dolarów na fabryki wojen, które muszą ściągnąć z okupowanych "demokracją" terenów przynajmniej trzy razy tyle.
Hamerlik możesz pojąć, że jak ktoś wydaje na mordowanie ludzi bilion dolarów to musi na tym zarobić przynajmniej trzy. Rozumiesz skąd się biorą te dwa miliony ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Te bestie zrzuciły bez ostrzeżenia dwie bomby atomowe na japońską ludność cywilną.
>Te bestie obcinały uszy martwym Wietnamczykom, mordowały Filipińczyków, strzelają do Arabów jak do kaczek.
>Mordowali, mordują Wenezuelczyków i kradną im ropę. Mordują Kubańczyków.

Każdy człowiek ma potencjał do przeistoczenia się w bestię. Rosjanie tego nie widzą i najwyraźniej nie zrozumieją, dopóki faceci ubrani w sukienki na Zachodzie nie przebiorą się mundury i zamiast całować się w policzek na powitanie zaczną przebijać płuca rosyjskich żołnierzy bagnetami i podrzynać im gardła. Może kiedy Rosjanie naoglądają się rosyjskich trupów i wykapia się w ich krwi to poczują w końcu ból i stratę. Może wtedy zrozumieją, że wcale nie bronią się przed wrogiem tylko wszystko niszczą i palą w szale.

Kiedyś przyjedzie taka myśl, że mord nie ma sensu, tylko do jej rozwinięcia potrzeba jeszcze dużo cierpienia.

Wg mnie należy zrobić wszystko żeby zadać to cierpienie, żeby arogancki śmiech zamienił się w rzewny płacz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wg mnie należy zrobić wszystko żeby zadać to cierpienie, żeby arogancki śmiech zamienił się w rzewny płacz.
>

Nie masz wiedzy w żadnym temacie.
Masz szczęście, że u Niemca zostałeś parobkiem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie masz wiedzy w żadnym temacie.
>Masz szczęście, że u Niemca zostałeś parobkiem.

Bo nie chwalę rosyjskiego zaboru Ukrainy odkupionego tysiącami trupów?

Lawrow mówi, że imperatyw jest taki, żeby uznać zajęte terytoria za rosyjskie.

Co za imperatyw?
Ruska chciwość?

Mój imperatyw jest taki, żeby spalić wszystkich rosyjskich żołnierzy na terenie Ukrainy.

Otworzyć się na Rosjan, znieść wszystkie bariery, otworzyć się na rosyjską kulturę, język, naukę a nawet rosyjskie wierzenia, dopuścić Rosjan do głosu i z uwagą ich wysłuchać ale jednocześnie upolować i spalić wszystkich ruskich żołnierzy w Ukrainie.

Ale też dać im spokój jak tylko wrócą do siebie i odpuścić winy, byleby nie przechodzili przez granicę, bo za granicą najlepiej od razu do piachu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-05-2025 19:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Tylko tak może dojść to wyładowania napięcia.
>Bufor jak warstwa izolacyjna w kondensatorze będzie trzymał wysokie napięcie. Żadnego problemu nie rozwiąże tylko stworzy kolejne.
ładnie to ująłeś, czysta fizyka
skąd wiesz jak działa kondensator?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 13:14 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> to pole do popisu dla hobbystów zwanych historykami.
>Nie jestem historykiem.
>Patrzę na historię [...] i to jest przedmiot mojego zainteresowania.


>W odróżnieniu od co niektórych wiem, że na system wpływa więcej mocarstw niż trzy tj. USA, Chiny czy Rosja.
W politycznej złożoności świata na pewno da się wyodrębniać dowolne systemy na najróżniejsze zamówienia.

>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?
A co jest dalej?

>Wg mnie Polska popełniła błąd nie angażując odpowiednich sił w stępienie banderyzmu na Ukrainie.
Może, ale może ta wrogość by wzrosła, przecież to jak próba stępienia oprychowatości więzieniem.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
03-05-2025 13:49 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>W politycznej złożoności świata na pewno da się wyodrębniać dowolne systemy na najróżniejsze zamówienia.
To też prawda. Mnie interesuje wypadkowa stanu stosunków między państwami, tzw. system międzynarodowy, porządek międzynarodowy, ład.

>>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?
>A co jest dalej?
Integracja polityczno-ekonomiczno-militarna. Chodzi o stworzenie bieguna geopolitycznego, który będzie przeciwważył wpływ z jednej strony Niemiec, głównie gospodarczo, z drugiej strony Rosji, głównie strategicznie.
Wiem, że dla wielu to mrzonki, ale wg mnie ten kto nie stawia sobie celów sam pada ofiarą działania innych.

>>Wg mnie Polska popełniła błąd nie angażując odpowiednich sił w stępienie banderyzmu na Ukrainie.
>Może, ale może ta wrogość by wzrosła, przecież to jak próba stępienia oprychowatości więzieniem.

Z tego co mnie wiadomo nasi decydenci nie podjęli nawet próby. Wg wielu chodziło o wejście do NATO i UE, potem resztę zrobią za nas inni. Amerykanie przypilnują naszego bezpieczeństwa, a Niemcy dobrobytu, bo historia się skończyła, itd. itp... To dlatego teraz tak trudno wielu wybudzić ze śpiączki.
03-05-2025 14:13 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mnie interesuje wypadkowa stanu stosunków między państwami, tzw. system międzynarodowy, porządek międzynarodowy, ład.
To się przynajmniej wyjaśniło co wcześniej nazwałeś systemem.

>kto nie stawia sobie celów sam pada ofiarą działania innych.
Fakt, choć z drugiej strony siedzenie cicho też bywa celowe.

>Z tego co mnie wiadomo nasi decydenci nie podjęli nawet próby.
Co dziwi, bo na wschodzie Kaczyńscy aż - nomen omen - kozaczyli.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
03-05-2025 15:50 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Z tego co mnie wiadomo nasi decydenci nie podjęli nawet próby.
>Co dziwi, bo na wschodzie Kaczyńscy aż - nomen omen - kozaczyli.

Kozaczyli, ale nie tylko oni ponoszą winę za kulawą politykę wschodnią. Cała III RP ma w tym swoje "zasługi".
W mojej ocenie pewnym usprawiedliwieniem dla naszych elit jest fakt, że na Ukrainie splata się dużo różnych interesów, w tym interesów mocarstw, nie tylko europejskich. Stąd problem by przeniknąć głębiej w strukturę polityczną czy też ideologiczną Ukrainy.
03-05-2025 18:49 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>>>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?

>>A co jest dalej?

>Integracja polityczno-ekonomiczno-militarna. Chodzi o stworzenie bieguna geopolitycznego, który >będzie przeciwważył wpływ z jednej strony Niemiec, głównie gospodarczo, z drugiej strony Rosji, >głównie strategicznie.
>

Stawianie komuś barier na trasie transferu towarów, zawsze kończy się wybitymi zębami i spalonym domostwem. Już raz żeśmy to przerabiali, gdy wysługiwał się nami Bernard Baruch z Brytyjczykami i Francuzami. Nie ma się z czego cieszyć, że zrobiliśmy sobie kolejnych wrogów.
Mamy jeszcze nie wyrównane rachunki z ubiegłego wieku.
03-05-2025 19:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?
>>>A co jest dalej?
>>Integracja polityczno-ekonomiczno-militarna. Chodzi o stworzenie bieguna geopolitycznego, który >będzie przeciwważył wpływ z jednej strony Niemiec, głównie gospodarczo, z drugiej strony Rosji, głównie strategicznie.
>Stawianie komuś barier na trasie transferu towarów, zawsze kończy się wybitymi zębami
czysta fizyka


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 15:17 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>>udało się powołać do życia tzw. Trójmorze. Czemu nie iść dalej?
>>>A co jest dalej?
>>Integracja polityczno-ekonomiczno-militarna. Chodzi o stworzenie bieguna geopolitycznego, który >będzie przeciwważył wpływ z jednej strony Niemiec, głównie gospodarczo, z drugiej strony Rosji, >głównie strategicznie.
>>
>Stawianie komuś barier na trasie transferu towarów, zawsze kończy się wybitymi zębami i spalonym domostwem. Już raz żeśmy to przerabiali, gdy wysługiwał się nami Bernard Baruch z Brytyjczykami i Francuzami. Nie ma się z czego cieszyć, że zrobiliśmy sobie kolejnych wrogów.
>Mamy jeszcze nie wyrównane rachunki z ubiegłego wieku.

Rozumiem, że wg Ciebie mamy nie mieć ambicji na miarę własnego potencjału. Polak ma być co najwyżej podwykonawcą Niemca i Rosjanina.
Jak chcesz zarabiać na transferze towarów przez polskie terytorium, wschód zachód, nie posiadając odpowiedniego wpływu na region choćby po to by narzucać marże, i nie posiadając do tego odpowiedniej infrastruktury, CPK powinien wywołać reakcję łańcuchową?
Co z kierunkiem północ południe?
Dlaczego mamy taki problem z wykorzystaniem żeglugi śródlądowej?
Jakie mamy rzeki, a jak to wygląda np. w Niemczech?
03-05-2025 14:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Każda wojna, a szerzej każde zdarzenie, pozwala na snucie jego hipotetycznych dalszych ciągów, ale to pole do popisu dla hobbystów zwanych historykami.
>Nie jestem historykiem.
>Patrzę na historię z perspektywy interakcji między ośrodkami sił.
właśnie, o interakcji między ośrodkami sił najlepiej wiedą fizycy, tu masz inżyniera, miał egzamin z fizyki zdany na 5 www.youtube.com/watch?v=uW-opHvdRI4


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 14:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>O suwerenność swojego państwa.
co to za walka o suwerenność jak jest na garnuszku tzw zachodu, setki mld $ kredytu, straciła 20% terytorium, 5 mln ludzi, ogromna dewastacja materialna i mentalna, wszystkie dobra z ziemi oddała na rzecz USA (Izraela),...
czyli tak w stylu Powstania Warszawskiego

Gruzja też walczyła o suwerenność i Micheil Saakaszwili, pies usazyda, był prezydentem Gruzji w latach 2004-2013 został skazany na 6 lat więzienia w Gruzji

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 10:57 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>>O suwerenność swojego państwa.
>co to za walka o suwerenność jak jest na garnuszku tzw zachodu
Zapewne taka, że wolą być na tym garnuszku niż pod butem Rosji.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-05-2025 14:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>>>O suwerenność swojego państwa.
>>co to za walka o suwerenność jak jest na garnuszku tzw zachodu
>Zapewne taka, że wolą być na tym garnuszku niż pod butem Rosji.
wiele ludzi woli być na garnuszku panstwa niż pod butem kierownika czy innego "janusza biznesu"

nam też się pogorszy, 5% PKB na wojsko to 40% budżetu!, a więc straci oświata, służba zdrowia, nauka, pomoc społeczna, ... wszyscy stracą,
zyskaja firmy zbrojeniowe, wojsko, policja, usazyd i jego tu agenci strachu i wojny, czyli patoelity

jakbyś była Prezydentem Polski, chetnie racjonalnie dogadałabyś się z Putinem

Ukraina chciała wstąpić do NATO (usazyda), miec jego wojska u siebie w tym głowice atomowe.
Czy Ty w swoim mieszkaniu czujesz się bezpiecznie, co by było gdyby mieszkanie obok kupił agresywny pijak, który ci groził codziennie śmiercia (NATO to sojusz agresywny)
kupiłabyś bron, psa obronnego, wymieniła drzwi, ale życie z usazydem za sąsiada to strach, tak poczuła się Rosja
wczoraj usazyd zabił 100 ludzi w Jemenie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
05-05-2025 13:11 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>>>>O suwerenność swojego państwa.
>>>co to za walka o suwerenność jak jest na garnuszku tzw zachodu
>>Zapewne taka, że wolą być na tym garnuszku niż pod butem Rosji.
>wiele ludzi woli być na garnuszku panstwa niż pod butem kierownika czy innego "janusza biznesu"
W polityce międzynarodowej dla słabszego tj droga w jedną stronę

>nam też się pogorszy, 5% PKB na wojsko to 40% budżetu!, a więc straci oświata, służba zdrowia, nauka, pomoc społeczna, ... wszyscy stracą,
W oświacie czy służbie zdrowia odbije się to na płacach, a to sprawi, że same usługi raczej się poprawią.

>zyskaja firmy zbrojeniowe, wojsko, policja, usazyd i jego tu agenci strachu i wojny, czyli patoelity
Zwłaszcza funkcjonariuszom niebezpiecznie przybędzie kompetencji.

>jakbyś była Prezydentem Polski, chetnie racjonalnie dogadałabyś się z Putinem
Tak jak Ty się dogadałeś z tym swoim kolesiem.

>Czy Ty w swoim mieszkaniu czujesz się bezpiecznie, co by było gdyby mieszkanie obok kupił agresywny pijak, który ci groził codziennie śmiercia (NATO to sojusz agresywny)
>kupiłabyś bron, psa obronnego, wymieniła drzwi, ale życie z usazydem za sąsiada to strach, tak poczuła się Rosja
A jak 'czuje się' Polska w sąsiedztwie Rosji?

>wczoraj usazyd zabił 100 ludzi w Jemenie
Jak dasz radę, to oczywiście coś z tym zrób.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-05-2025 14:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>O co wg Ciebie Ukraina walczy?
>>>>>O suwerenność swojego państwa.
>>>>co to za walka o suwerenność jak jest na garnuszku tzw zachodu
>>>Zapewne taka, że wolą być na tym garnuszku niż pod butem Rosji.
>>wiele ludzi woli być na garnuszku panstwa niż pod butem kierownika czy innego "janusza biznesu"
>W polityce międzynarodowej dla słabszego tj droga w jedną stronę
dla patoelit tak, ale nie dla "niewolników", chłopi pańszczyźniani woleli cara czy króla Pruskiego niż polskiego pana
przynajmniej dwóch naszych kolegów z fR (na 6) jest pod butem niemieckim, jeden angielskim, i sobie chwala (szkoda że nikt do nas nie pisze z Białorusi, Rosji)

>>nam też się pogorszy, 5% PKB na wojsko to 40% budżetu!, a więc straci oświata, służba zdrowia, nauka, pomoc społeczna, ... wszyscy stracą,
>W oświacie czy służbie zdrowia odbije się to na płacach, a to sprawi, że same usługi raczej się poprawią.
to ciekawe, przy dzisiejszym dostepie do wiedzy (internet) każdy może uczyć się i leczyć sam, tak było w raju (tylko zabiegi np złamania, operacje, u lekarza)

>>jakbyś była Prezydentem Polski, chetnie racjonalnie dogadałabyś się z Putinem
>Tak jak Ty się dogadałeś z tym swoim kolesiem.
chodziło, że tam gdzie diabeł nie może tam posle babę, dogadałabyś się z tym krwiożerczym putinem (jak Merkel),
Jest odwieczną chęć zachodu podporządkowania sobie Rosji, patrz Napoleon, Hitler. Tzw "zachodem" kieruje stałe pragnienie, by coś wyrwać Rosji, sobie ja podporządkować i uczynić ją bardziej posłuszną, po to potrzebna była usazydowi Ukraina, Gruzja.
Rosja sama przeciwstawia się całemu kolektywnemu Zachodowi

>>Czy Ty w swoim mieszkaniu czujesz się bezpiecznie, co by było gdyby mieszkanie obok kupił agresywny pijak, który ci groził codziennie śmiercia (NATO to sojusz agresywny)
>>kupiłabyś bron, psa obronnego, wymieniła drzwi, ale życie z usazydem za sąsiada to strach, tak poczuła się Rosja
>A jak 'czuje się' Polska w sąsiedztwie Rosji?
Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, prędzej my na nich


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
06-05-2025 11:49 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>chłopi pańszczyźniani woleli cara czy króla Pruskiego niż polskiego pana
>przynajmniej dwóch naszych kolegów z fR (na 6) jest pod butem niemieckim, jeden angielskim, i sobie chwala (szkoda że nikt do nas nie pisze z Białorusi, Rosji)
Był tu taki, co Rosjan sobie chwalił, ale po pierwsze był on wśród ichniego ludu w randzie polskiego inżyniera, a po drugie, jakieś dwa lata temu dopił wódkę i poszedł spać.

>>W oświacie czy służbie zdrowia odbije się to na płacach, a to sprawi, że same usługi raczej się poprawią.
>to ciekawe, przy dzisiejszym dostepie do wiedzy (internet) każdy może uczyć się i leczyć sam, tak było w raju (tylko zabiegi np złamania, operacje, u lekarza)
Inaczej: będąca faktem finansowa wyższość usługodawców przełoży się na stosunek do finansowo słabszych klientów, bo nie po to się do polepszania swojego bytu dąży, żeby nie mieć z tego m.in satysfakcji.

>Jest odwieczną chęć zachodu podporządkowania sobie Rosji, patrz Napoleon, Hitler. Tzw "zachodem" kieruje stałe pragnienie, by coś wyrwać Rosji, sobie ja podporządkować i uczynić ją bardziej posłuszną, po to potrzebna była usazydowi Ukraina, Gruzja.
>Rosja sama przeciwstawia się całemu kolektywnemu Zachodowi
Ogólniej: silny chce umocnić pozycję, taka natura.

>>A jak 'czuje się' Polska w sąsiedztwie Rosji?
>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, prędzej my na nich
I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-05-2025 15:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>chłopi pańszczyźniani woleli cara czy króla Pruskiego niż polskiego pana
>>przynajmniej dwóch naszych kolegów z fR (na 6) jest pod butem niemieckim, jeden angielskim, i sobie chwala (szkoda że nikt do nas nie pisze z Białorusi, Rosji)
>Był tu taki, co Rosjan sobie chwalił, ale po pierwsze był on wśród ichniego ludu w randzie polskiego inżyniera,
szarley?
wielu młodych Polaków studiuje na zachodzie, ja bym polecał im wschód, np do Moskwy

>a po drugie, jakieś dwa lata temu dopił wódkę i poszedł spać.
ludzie pod wpływem robią różne rzeczy

>>>W oświacie czy służbie zdrowia odbije się to na płacach, a to sprawi, że same usługi raczej się poprawią.
>>to ciekawe, przy dzisiejszym dostepie do wiedzy (internet) każdy może uczyć się i leczyć sam, tak było w raju (tylko zabiegi np złamania, operacje, u lekarza)
>Inaczej: będąca faktem finansowa wyższość usługodawców przełoży się na stosunek do finansowo słabszych klientów, bo nie po to się do polepszania swojego bytu dąży, żeby nie mieć z tego m.in satysfakcji.
za kilka lat będzie za dużo medyków, ostatnio otworzyli kilkanaście uczelni medycznych,

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Był tu taki, co Rosjan sobie chwalił, ale po pierwsze był on wśród ichniego ludu w randzie polskiego inżyniera,
>szarley?
Nie. (Użyłam czasu przeszłego.)

>za kilka lat będzie za dużo medyków, ostatnio otworzyli kilkanaście uczelni medycznych,
Tylko czy damy radę ich upilnować, skoro już teraz są z nimi kłopoty.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
07-05-2025 09:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Był tu taki, co Rosjan sobie chwalił, ale po pierwsze był on wśród ichniego ludu w randzie polskiego inżyniera,
>>szarley?
>Nie. (Użyłam czasu przeszłego.)
pomyślałem, że kiedyś był inny
już wiem, to był Jacek

>>za kilka lat będzie za dużo medyków, ostatnio otworzyli kilkanaście uczelni medycznych,
>Tylko czy damy radę ich upilnować, skoro już teraz są z nimi kłopoty.
w raju było tak, że było widać u dzieci zachowania empatyczne, nastawione na pomaganie, leczenie, taką osobę wysyłaliśmy na studia medyczne, po czym ona wracała i nas leczyła. Komuna


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
06-05-2025 15:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji, prędzej my na nich
>I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?
My nie ale nasz pan jest super mocarstwem, najsilniejszy na świecie, wydaje na zbrojenia tyle co reszta świata razem wzięta
Papież, a on dużo więcej wiedział niż my i nie był uprzedzony do Rosji jak my, powiedział, że MY to "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" bo naszym panem jest usa, szczuje nas na Rosję, a Ukrainę puścił ze smyczy, tak jest z psami, jak są na smyczy swego pana (czują się bezpiecznie) są ogromnie agresywne do innego psa, ale jak je puścić wolno biegają wspólnie zadowolone, albo psy oddzielone siatką, strasznie na siebie ujadają, jak się zdejmie siatkę zachowują się po przyjaielsku

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
06-05-2025 16:54 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji, prędzej my na nich
>>I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?
>My nie ale nasz pan jest super mocarstwem,
A co ma nasz pan do tej kwestii?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-05-2025 17:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji, prędzej my na nich
>>>I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?
>>My nie ale nasz pan jest super mocarstwem,
>A co ma nasz pan do tej kwestii?
świat stał się "wioską", nasz pan (usa) stał się hitlerem czy napoleonem chcącym podbić świat, została mu tylko Moskwa i Pekin
Co ciekawe, hitler na wojnę zabrał całą europe a nas zignorował, znaczy wziął 100 tys polskich chłopów (woźnica + konie + wóz) jako transport
a z napoleonem poszło na Moskwę 80 tys żołnierzy małego Księstwa Warszawskiego (było to ogromne zaangażowanie) mało który wrócił

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
07-05-2025 09:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji, prędzej my na nich
>>>>I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?
>>>My nie ale nasz pan jest super mocarstwem,
>>A co ma nasz pan do tej kwestii?
>świat stał się "wioską", nasz pan (usa) stał się hitlerem czy napoleonem chcącym podbić świat
No.
Bo póty na nas nikt nie napada, póki jesteśmy silni, choćby i za sprawą sojuszu.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-05-2025 15:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ogólniej: silny chce umocnić pozycję, taka natura.
ciekawe, czy naturą państw jest ekspansja? Chyba nie
tym bardziej że MY (zachód) wymieramy
wyjątkiem jest USA które od zarania swojego istnienia ma wpisane w swoje DNA zdobywanie,

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
06-05-2025 16:55 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ogólniej: silny chce umocnić pozycję, taka natura.
>ciekawe, czy naturą państw jest ekspansja? Chyba nie
Albo niekoniecznie naturą człowieka jest państwowość.

>tym bardziej że MY (zachód) wymieramy
Jest powiedzenie "jak dom gotowy, szykuj się do trumny"; z niego wynika, że życie to rozwój.

>wyjątkiem jest USA które od zarania swojego istnienia ma wpisane w swoje DNA zdobywanie,
Amerykańskie zaranie jeszcze się nie zestarzało.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-05-2025 18:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Ogólniej: silny chce umocnić pozycję, taka natura.
>>ciekawe, czy naturą państw jest ekspansja? Chyba nie
>Albo niekoniecznie naturą człowieka jest państwowość.
jestem tego pewien

>>tym bardziej że MY (zachód) wymieramy
>Jest powiedzenie "jak dom gotowy, szykuj się do trumny"; z niego wynika, że życie to rozwój.
raczej chodzi o ogromny wysiłek przy budowie domu, w raju czy np. u Eskimosów to kilka godzin. W raju to kobiet zadanie, a Ty nie umiesz

>>wyjątkiem jest USA które od zarania swojego istnienia ma wpisane w swoje DNA zdobywanie,
>Amerykańskie zaranie jeszcze się nie zestarzało.
u zarania zaorali I.n.d.i. an, taka ich konstytucja ("draht nach osten"), i od tego czasu zawsze prą do przodu, po upadku ZSRR zdobyli cały świat, a wiec teraz tylko upadek
ale wielu nie zna zasad fizyki i wierzy w zmartwychwstanie usazyda, to byłby prawdziwy cud, którego nikomu nie życzę


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Jest powiedzenie "jak dom gotowy, szykuj się do trumny"; z niego wynika, że życie to rozwój.
>raczej chodzi o ogromny wysiłek przy budowie domu
Słyszałam to powiedzenie w kontekście sugerującym, że bez końca poprawia się kwestie wykończeniowe, choć funkcjonalnie, to ten dom jest skończony.

>w raju czy np. u Eskimosów to kilka godzin. W raju to kobiet zadanie, a Ty nie umiesz
Jeśli jest tak, jak w moim powiedzeniu, a to każdy nie umie (lub, jak wolisz: nikt nie umie).

>>Amerykańskie zaranie jeszcze się nie zestarzało.
>u zarania zaorali I.n.d.i. an, taka ich konstytucja ("draht nach osten"), i od tego czasu zawsze prą do przodu, po upadku ZSRR zdobyli cały świat, a wiec teraz tylko upadek
Jeszcze nie teraz, jeszcze prą do przodu, z tym ultra imperialnym Trumpem zwłaszcza. Rzymianom też od starożytności do wyciszenia się trochę zeszło.

>zmartwychwstanie usazyda
W USA jest 5,5 z ok. 15 milionów.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
07-05-2025 15:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Jest powiedzenie "jak dom gotowy, szykuj się do trumny"; z niego wynika, że życie to rozwój.
>>raczej chodzi o ogromny wysiłek przy budowie domu
>Słyszałam to powiedzenie w kontekście sugerującym, że bez końca poprawia się kwestie wykończeniowe, choć funkcjonalnie, to ten dom jest skończony.
to ciekawe, dom powinienen rosnąć, jak rośnie rodzina, zmieniać się wraz z rodziną
ale w domach z betonu jest to kosztowne i ograniczone, taniej przeprowadzić sie

>>w raju czy np. u Eskimosów to kilka godzin. W raju to kobiet zadanie, a Ty nie umiesz
>Jeśli jest tak, jak w moim powiedzeniu, a to każdy nie umie (lub, jak wolisz: nikt nie umie).
umiesz, umiesz, tylko o tym nie wiesz

>>>Amerykańskie zaranie jeszcze się nie zestarzało.
>>u zarania zaorali I.n.d.i. an, taka ich konstytucja ("draht nach osten"), i od tego czasu zawsze prą do przodu, po upadku ZSRR zdobyli cały świat, a wiec teraz tylko upadek
>Jeszcze nie teraz, jeszcze prą do przodu, z tym ultra imperialnym Trumpem zwłaszcza. Rzymianom też od starożytności do wyciszenia się trochę zeszło.
dzisiaj czas biegnie 100 x szybciej

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, prędzej my na nich

Nie tylko obiecała Ukrainę zostawić w spokoju ale jeszcze obiecywała jej ochronę.

Rosjanie chyba nic nie mówili przy tym, że gwarantują pokój tylko do chwili, do której ukraiński rząd będzie słuchał Moskwy.

Dopiero potem Rosjanie doszli do wniosku, że gdy ktoś ich nie słucha to jest nazistą i trzeba go wyeliminować.

Jak dla mnie cały świat powinien pójść na wojnę z Rosją na Ukrainie.

Rosyjscy cywile mogą zostać ale rosyjscy żołnierze wypad z Ukrainy albo do piachu.

Szkoda, że świat tylko przygląda się tej rzezi zamiast wziąć udział w prawdziwej rzeźni na Ukrainie, żeby Rosjanie sobie przypomnieli czym jest potężna nienawiść, śmierć i strata ludzi, którzy mogliby wieść spokojne życie, gdyby nie zostali opętani przez demony.

Polecam wszystkim, żeby przestali się bać widoków grzybów atomowych.

Po prostu będzie co ma być ale złu nie wolno się panoszyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
06-05-2025 16:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, prędzej my na nich
>Nie tylko obiecała Ukrainę zostawić w spokoju ale jeszcze obiecywała jej ochronę.
ale Ukraina nie chciała zostawić Rosji w pokoju wstępując do agresywnego, imperialistycznego, sojuszu wojennego, NATO
(NATO powinno sie rozwiązać po rozwiązaniu Układu Warszawskiego)

>Rosjanie chyba nic nie mówili przy tym, że gwarantują pokój tylko do chwili, do której ukraiński rząd będzie słuchał Moskwy.
Rosjanie zgodzili sie wyjść z Niemiec, Polski, pod warunkiem że NATO ich nie zastąpi

>Jak dla mnie cały świat powinien pójść na wojnę z Rosją na Ukrainie.
to idź, tam dobrze płacą w $, wielu Polaków zginęło pod Kurskiem w niemieckich czołgach

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ale Ukraina nie chciała zostawić Rosji w pokoju

W sensie, nie chciała podporządkować swojego istnienia istnieniu Rosji?

Możliwe.

Niektórzy nie mają natury niewolnika i pchają się walki, gdy inni próbują ich zdominować.

Ja też nie poświęcę swojego życia innym ludziom, którzy lubią być podziwiani za złote klamki w ogromnych domach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
07-05-2025 08:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ale Ukraina nie chciała zostawić Rosji w pokoju
>W sensie, nie chciała podporządkować swojego istnienia istnieniu Rosji?
myslisz jak typowy libek, dla ciebie najwazniejsza jest wolność, indywidualizm, co zawsze oznacza ból, cierpienie, po czym śmierć. Najbardziej wolnym człowiekiem jest bezdomny. Był taki działacz Solidarności z Wrocławia, mówił że woli śpiwór w NY niż M5 we Wrocławiu

>ciekawe co by się stało gdybyśmy nie chcieli
żyli by jak my zniewoleni przez UE a więc dobrze (patrz Białoruś, Uzbekistan, Kazachstan, Mongolia, Gruzja)

Rosja Ukraina, to bratnie etnosy, tak jak Serb i Chorwat, tylko ktoś z zewnątrz (wtedy hitler dziś usazyd, wedle zasady Dziel i Rządź) je tak poróżni że się zabijają okrutnie nawzajem.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Najbardziej wolnym człowiekiem jest bezdomny.

Aha.

To ja jednak wolę zniewolenie własnym domem, do którego inni nie mogą wejść jak do siebie i nie mogą mnie z niego wyrzucić na zbity pysk jak im się nie spodobam albo nie wykonam ich poleceń.

Pewnie dlatego walczę o rozproszonie własności, żeby nie żyć i nie pracować na cudzym, nie być od cudzego zależnym i przez to podległym innym.

Sądzę, że o wolności przez bezdomność powinieneś pogadać z Ruskimi. Jeśli Cię dobrze zrozumieją to nie tylko odpuszczą zabór Ukrainy ale jeszcze oddadzą Rosję amerykańskim Żydom, przez co się ostatecznie wyzwolą.

Bo chyba nie masz na myśli, że dla mnie bezdomność a dla Ruskich cały świat?

Bo gdybyś to właśnie miał na myśli, to mielibyśmy ze sobą problem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Pewnie dlatego walczę o rozproszonie własności,
Buyahahahahahahahahahahahahahahahah

Wróg spółdzielczości, który w dodatki pieerdoli głupoty, że spółdzielnie przeradzają się w spółki w skrzynkach na listy A PYTANY O PRZYKŁAD UDOWADNIA, ŻE NIE WIE O CZYM PISZE, fanatyczny zwolennik koncentracji własności w zamian za ochłap pisze "walczę o rozproszonie własności"

Kto ma dom, może mieć drugi a potem czwarty
Ty to nazywasz rozproszeniem własności?????

PISZ PO POLSKU!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto ma dom, może mieć drugi a potem czwarty
>Ty to nazywasz rozproszeniem własności?????

Piszesz jakby w waszym prymitywnym i brutalnym kapitalizmie opartym na tajemnicach i przemocy nie mógł i nie miał.

Takie zarzuty to postaw sobie przy lustrze a nie mi.

Poproś waszego przyszłego prezydenta, żeby oddał mieszkanie po prostu Panu Jerzemu a nie tam kolesiom pod szyldem fundacji, którzy obiecają mu w tajemnicy zwrot hajsu za sprzedaż.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Kto ma dom, może mieć drugi a potem czwarty
>>Ty to nazywasz rozproszeniem własności?????
>Piszesz jakby w waszym prymitywnym

Do prymitywnej mamusi pisz na priv, dalej nie czytam
Ile lichwiara bierze dotacji do prywatnej posiadłości?
Odpowiedz MERYTORYCZNIE zamiast zmyślać

Kto ma dom, może mieć drugi a potem czwarty, to twój postulat. Kto nie ma domu, nie ma prawa do oszczędności ani kredytu, nie ma prawa mieć domu. Ty to nazywasz rozproszeniem własności?

Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!

Ile lat będziesz jeszcze udowadniał, że poradzisz publicznie się wysrać w stacji metra?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ty to nazywasz rozproszeniem własności?

No dobrze, przyznaję może jej nie być, jako że wszystko się globalizuje i koncentruje w wielkie organizacje.

A skoro rozproszenia własności nie będzie ani tak ani siak, to chociaż może być uwolnienie biedoty od podatków, długów, lichwy, gróźb, poniżeń i zapewnienie jej dochodów z podatków od jawnej własności globalnych organizacji.

Wtedy Bezos będzie co prawda nadal posiadał wszystkie taśmy produkcyjne ale nie będzie już posiadał pływających, pozłacanych pałaców. A taśmy produkcyjne, może sobie mieć jak zapłaci biedocie od nich podatek.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!
Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!

Czekam na przykład, pytałeś o przykłady spółdzielni pracy, ja podałem

Czekam na uczciwą dyskusje

>>Ty to nazywasz rozproszeniem własności?
>A skoro rozproszenia własności nie będzie ani tak ani siak,

Postaraj się zrozumieć własne postulaty
jesteś fanatycznym zwolennikiem koncentracji własności w rękach garstki cwaniaków
Kto ma dom, może kupić kolejny, kto nie ma nie będzie miał

>to chociaż może być uwolnienie biedoty od podatków,
To mój postulat, mnie twój

>długów, lichwy, gróźb, poniżeń
To twój świat windykatorze, nie mój

>i zapewnienie jej dochodów z podatków od jawnej własności globalnych organizacji.
Nie to jest twoim postulatem

>Wtedy Bezos będzie co prawda nadal posiadał wszystkie taśmy produkcyjne
To twój postulat - pełna koncentracja własności

>ale nie będzie już posiadał pływających, pozłacanych pałaców.
Ty chcesz, żeby nie płacił podatków

>A taśmy produkcyjne, może sobie mieć jak zapłaci biedocie od nich podatek.
Gówno zapłaci. żaden robotnik nie wyceni jego posiadłości. Postulujesz ich podział? rozmawialiśmy o tym
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Pewnie dlatego walczę o rozproszonie własności, żeby nie żyć i nie pracować na cudzym, nie być >od cudzego zależnym i przez to podległym innym.
>

Jesteś polskojęzycznym Ruskiem.
Jakbyś był mądrzejszy napisałbym, że jesteś komunistą.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś polskojęzycznym Ruskiem.
>Jakbyś był mądrzejszy napisałbym, że jesteś komunistą.

Nie chcę być jak Ruscy, bo oni nie potrafią nikogo przekonać, bez przystawienia pistoletu do głowy. Chcę nauczyć się przekonywać innych do własnych wizji bez gróźb i bez przemocy, budzić u nich wiarę w zyski.

Nie wierzę we współwłasność i jestem jej przeciwny.

Wolę jednego właściciela znanego wszystkim z twarzy, nazwiska, miejsca zamieszkania, który zarządza procesami gospodarczymi i ponosi przed wszystkimi podwładnymi za to odpowiedzialność.

Nie wierzę w decyzje kolektywne ale wierzę w kolektywną kontrolę.

Lud nie może decydować ale lud może kontrolować władzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
07-05-2025 22:08 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>
>Wolę jednego właściciela znanego wszystkim z twarzy, nazwiska, miejsca zamieszkania, który >zarządza procesami gospodarczymi i ponosi przed wszystkimi podwładnymi za to odpowiedzialność.
>

pch24.pl/j(*)dy-prowadza-do-poppera-opinia/

Jednym ze słów-wytrychów Popperowskiej doktryny jest pojęcie "demokracji". Zdaniem filozofa, nie można rozumieć "rządów ludu" jako formy ustroju. O jej istnieniu nie ma decydować proces wyborczy ani parlamentarny ustrój, a... brak jakiegokolwiek przymusu w społeczeństwie oraz nieustrukturyzowany charakter wspólnoty. Tak, by jednostki mogły swobodnie konkurować o swoje pozycje i zasoby. Warunkiem "demokracji" według Poppera jest zgoda na zupełną samowolę obywateli - w wyborze sposobu życia, wartości i każdym innym zakresie.
Tak zarysowanemu porządkowi Popper przeciwstawił brzmiący złowrogo totalitaryzm - którego stworzenie i odpowiedzialność za nie przypisał... Platonowi. Powiedzieć, że Austriak uznał pewne interpretacje czy rozwinięcia myśli tego wybitnego uczonego za mogące prowadzić do dyktatury, to zdecydowanie zbyt mało. Kanoniczny autor współczesnych nauk politycznych uczynił sobie ze starożytnego mistrza kozła ofiarnego, określając go jako (sic!) zwyczajnego propagandystę. Według zakrawającej o absurd interpretacji Poppera, Platon w obliczu braku sukcesów politycznych przeszedł na pole walki o umysły, chcąc zapewnić triumf swojemu wyobrażeniu o tym, jak powinna wyglądać organizacja wspólnoty.
W swoim "Państwie" Ateńczyk istotnie zaproponował Polis ściśle uporządkowane, w którym każdy z obywateli ma wyznaczoną rolę i powinność, z której należy sumiennie się wywiązywać. Filozof silnie akcentował też rolę "wodza", zaznaczając, że poddani w sprawach politycznych muszą zostać ściśle podporządkowani liderom życia politycznego. Ustrój Platona jest więc systemem jasnej hierarchii i mocnej władzy. Popper dokonuje jednak poważniej manipulacji, zarówno w swoich zarzutach względem myśliciela, jak i nazywając jego ideał wspólnoty totalitarnym. Istotą totalitaryzmu jest bowiem ścisła kontrola każdego przejawu życia społecznego i inwigilacja obywateli, a nie sama hierarchiczność czy karność społeczna, które mogą przecież istnieć bez aparatu represji. Najlepszym przykładem niech będzie porządek przedrewolucyjnej, szczególnie średniowiecznej Europy. Hierarchia, religia i rola jednostki były wyraźnie określone w poszczególnych państwach, a mimo wszystko obywały się one bez scentralizowanej instytucji poddającej wszystko swojemu wpływowi. Ład opierał się na moralnych przekonaniach i kulturowej jedności, tymczasem różne podmioty życia społecznego cieszyły się nienaruszalnymi prawami i szeroką autonomią - uniwersytet, Kościół, panowie, stany...
Austriacki filozof przekonywał, że historia polityczna świata polega na walce między dwoma modelami wspólnoty - "społeczeństwem zamkniętym" i "społeczeństwem otwartym". To pierwsze miało cechować się totalitarnym, a drugie demokratycznym charakterem. Obydwie kategorie są w myśli Poppera wyjątkowo szerokie: Do jednego worka filozof wrzucił średniowieczne Królestwo Franków i III Rzeszę, w praktyce zrównując je ze sobą i twierdząc, że stanowią reprezentację tyrańskiego porządku. W kontrze do nich miałyby natomiast występować wyłącznie skrajnie liberalne, otwarte społeczeństwa zachodnie - jako jedyne dające ucieczkę przed zamordyzmem.


exxpress.a(*)htlicher-ard-sofort-auf-linie/

Po tym, jak Federalny Urząd Ochrony Konstytucji zaklasyfikował AfD jako partię "zdecydowanie prawicową", państwowy nadawca publiczny ARD będzie od tej pory zawsze na to zwracać uwagę.

Zamordyzm już trafił do tych "otwartych" zachodnich "społeczeństw". Okazuje się, że ta "demokrcja" to jest pic na wodę.
Hamerlik, Europa Zachodnia jest niereformowalna i w takim stanie, że zalatuje od niej niemiły fetor. Europa nie może wyprodukować nowoczesnych towarów w dodatku taniej jak robią to Chińczycy.
Dlatego nie należy się z Chińczykami ścigać. Musimy się przerzucić na szachy.
Musimy czekać aż Chińczycy się wypalą. Żeby się szybciej wypalili trzeba Amerykanów i Chińczyków napuścić na siebie. Europa musi stać z boku i się przyglądać. Do akcji wkroczyć na końcu tak jak to zrobił Bernard Baruch.
NIe denerwuj się tylko czekaj.
szarley (54913 punktów)
>Nie chcę być jak Ruscy, bo oni nie potrafią nikogo przekonać, bez przystawienia pistoletu do głowy.

Paczpan Hamerlik nie chce być jak Konopka

>Chcę nauczyć się przekonywać innych do własnych wizji bez gróźb...
... nieuznawania mienia

> i bez przemocy
Niszczenie ogrodzenia cudzej własności nie jest przemocą wg Hamerlika

>, budzić u nich wiarę w zyski.
Ucieczkami

>Nie wierzę we współwłasność i jestem jej przeciwny.

Pisuj na kaznodzieja.pl
na tym forum twoja WIARA nie ma znaczenia, a argumentów nie masz

Podaj przykład spółdzielni, która zamieniła się w spółkę w skrzynce na listy
Napisałeś, że tak się dzieje PODAJ PRZYKŁAD!

zaiste, pięknie przekonujesz
Brednia - ucieczka- brednia - ucieczka - mantra - ucieczka - brednia - gówno


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-05-2025 20:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Najbardziej wolnym człowiekiem jest bezdomny.
>Aha.
>To ja jednak wolę zniewolenie własnym domem,
własność jest zniewoleniem, kredyt jest zniewoleniem
w komunizmie nie ma własnosci, kredytu, jest wolność
dlatego mogła powstać Solidarność,
która została zniewolona przez usazyda

>Pewnie dlatego walczę o rozproszonie własności, żeby nie żyć i nie pracować na cudzym, nie być od cudzego zależnym i przez to podległym innym.
to chyba socjalizm? (pośrednia wersja komunizmu)

>Sądzę, że o wolności przez bezdomność powinieneś pogadać z Ruskimi. Jeśli Cię dobrze zrozumieją to nie tylko odpuszczą zabór Ukrainy ale jeszcze oddadzą Rosję amerykańskim Żydom, przez co się ostatecznie wyzwolą.
pierwsze co pojawiło się w Moskwie po upadku ZSRR to Soross, żyd, dawał $ swoim rosyjskim pobratymcom, żydom, którzy za darmo wykupywali majatek który był niczyj
Żydzi działają jak wilki, wspólnie, libków, indywidualnych, wolnych, czyniąc niewolnikami, na tym polega liberalizm

>Bo chyba nie masz na myśli, że dla mnie bezdomność a dla Ruskich cały świat?
ruscy w odróżnienia od usazyda, naszego pana, nie są ekspansjonistyczni, tam gdzie jest wojna to ruska ziemia, odbierają swoje, bo nie chca żeby te ziemie zostały opanowane przez usazyda (NATO)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 05:24 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I co Twój wróg z tym robił?

Określił okrągłemu co dobre jest i co złe, co prawdziwe i co fałszywe, co jest sprawiedliwe i nie.

Zdefiniował okrągłemu co mu wolno i czego mu nie wolno.

Podporządkował życie okrągłego swojemu.

Czasem człowiek musi wybierać pomiędzy pozycją i rolą wilka oraz psa, co ma zasadniczy wpływ na jego ewolucję i zdolności przetrwania.

Jeśli wróg był potężniejszy od okrągłego, to prawidłowo się poddał inaczej mógłby zginąć. Wielu ludzi na tym świecie zginęło podejmując walkę z silniejszym przeciwnikiem.

Do walki potrzeba się odpowiednio przygotować i podjąć ją w odporni sposób.

Jednym z powszechnych sposobów przygotowania się do zwycięskiej walki jest przekonanie wszystkich, że wróg jest zły. Jeśli wszyscy w to uwierzą, wtedy nikt nie przyjdzie mu z pomocą. W tym są szczególnie dobrzy Amerykanie. Nieustająco tworzą obraz złych rządów innych państw i samotnego, amerykańskiego bohatera, który poświęca własne życie na ratowanie niszczonych przez własne rządy ludzi. W tych obrazach obce, wrogie i złe rządy nigdy nie mają tożsamości ani imienia w odróżnieniu od samotnego amerykańskiego bohatera, który ma imię i tożsamość.


youtu.be/5VCiU1osa3w
03-05-2025 18:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>I co Twój wróg z tym robił?
>Określił okrągłemu co dobre jest i co złe, co prawdziwe i co fałszywe, co jest sprawiedliwe i nie.
u naszych najbliższych krewnych, szympansów bonobo, rządzą samice, zjadają najlepsze kąski, nic nie robią tylko leżą i pachną, choć są mniejsze i słabsze od samców. Kluczem do ich władzy jest wspólnota samic przeciw indywidualnej, wolnej, jednostki samca (libki niedorozwojki)
MY zachód, przegrywamy, indywidualnie, regionalnie, narodowo, kontynentalnie, przez liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ)

>Jednym z powszechnych sposobów przygotowania się do zwycięskiej walki jest przekonanie wszystkich, że wróg jest zły.
hitlerowskie metody, z nas słowian przed inwazją w 2 wś zrobili podludzi, do zagłady (podobnie cyganów, żydów,...)
usazyd traktuje nas podobnie, napuszczajac na siebie, byśmy sie powybijali i co? ziemia dla żydów? mnożą się na potęgę, potrzebują ziemi a wywodzą się z ziem dzisiejszej Ukrainy
"Żydzi chazarscy pojawili się w trakcie procesu powstawania Rusi na ziemiach Słowian wschodnich w roku 885, w wyniku oderwania przez księcia Olega Mądrego części ziem Kaganatu Chazarskiego"


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>MY zachód, przegrywamy, indywidualnie, regionalnie, narodowo, kontynentalnie, przez liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ)

Okrągły ale to Ty chcesz żyć w enklawach 20 osobowych, w których chcesz stawiać opór tysięcznej armii, która przyjdzie po wasze zapasy na zimę, realizując wizję imperatora budowy imperium.

Liczysz na to, że inne enklawy z motykami i siekierkami, złożone głównie z dzieci i kobiet przyjdą Ci z pomocą walczyć przeciwko rosłym mężczyznom wyszkolonym do zabijania, używających napalmu i bomb atomowych?

Zastanów się.

W 5 minut zrobią z Ciebie niewolnika.

Z niewoleniem ludzi jest tak samo jak ze złodziejami, to okaza czyni z ludzi złodziei i właścicieli niewolników.

Wystarczy tylko, że nie będziesz miał zdolności do obrony a zaraz ktoś z Ciebie zrobić jego zasób naturalny do wyzysku w myśl zasady "czyń sobie ziemię poddaną".

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-05-2025 14:04 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)

>W 5 minut zrobią z Ciebie niewolnika.
>
To banki ich agentura robi ze słabszych niewolników.
To w bankach powstają plany wojen.

mises.pl/artykul/288

W latach dwudziestych minionego stulecia Polskę odwiedziła grupa amerykańskich ekspertów finansowych, których zadaniem było ukształtowanie naszego systemu gospodarczego w taki sposób, aby - jak mówiono - przystawał on do nowych amerykańskich standardów i gwarantowało bezpieczne włączenie się naszego kraju w sieć międzynarodowych stosunków handlowych. "Nowe standardy" oznaczały przede wszystkim centralizację systemu bankowego i szereg dość zagadkowych reform gospodarczych, za których wprowadzenie nagrodą miał być kredyt, który pomógłby powojennej Polsce stanąć na nogi. Rzecz jednak w tym, że pożyczki zagraniczne - choć powszechnie wychwalane jako wyraz wspaniałomyślności - są na ogół jednak raczej wyrazem pragmatyzmu i służą osiągnięciu określonych celów politycznych. W każdym razie wszystko wskazuje na to, że taki właśnie był cel pożyczek zagranicznych udzielonych Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym.

Dostaniesz kredyt i na własne życzenie staniesz się NIEWOLNIKIEM. Potem wspaniałomyślnie dostaniesz następny kredyt na spłatę nie spłaconych rat z poprzedniego kredytu. Jak ci się skończą surowce i siły to dostaniesz kopa w d..pę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dostaniesz kredyt i na własne życzenie staniesz się NIEWOLNIKIEM. Potem wspaniałomyślnie dostaniesz następny kredyt na spłatę nie spłaconych rat z poprzedniego kredytu. Jak ci się skończą surowce i siły to dostaniesz kopa w d..pę.

Sądzę, że minęło już z 15 lat odkąd nie pożyczyłem żadnych pieniędzy.

Wolałbym przymierać głodem niż pożyczyć cokolwiek od kogokolwiek.

Robię jednak wszystko, żeby nie przymierać głodem i nigdy nie pożyczam i nigdy nie kupuję nic z odroczoną płatnością.

Gdyby inni robili podobnie gospodarka załamałaby się, ponieważ całkowita kreacja pieniądza opiera się na długach i bez długów nie byłoby pieniądza.

Ale to ta prymitywna i brutalna gospodarka na zgniłych fundamentach, czym nie muszę się martwić, bo im szybciej ta zgnilizna społeczna upadnie, tym szybciej nadejdzie nowe.

Nie muszę też martwić się wizjami wizjonerów, dla których nie ma alternatywy. Nic a nic nie obchodzą mnie ich prymitywne, wyuczone czy wręcz zaprogramowane wizje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-05-2025 15:09 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Sądzę, że minęło już z 15 lat odkąd nie pożyczyłem żadnych pieniędzy.
>Wolałbym przymierać głodem niż pożyczyć cokolwiek od kogokolwiek.
>

Problem jest w tym, że to nas zadłuża obca agentura, którą sobie instalujemy u władzy "demokratcyznie". Nie ma znaczenia na którą przygotowaną przez nich opcję oddasz głos i czy zrobisz to tajnie czy jawnie.
Ty się nie zadłużasz, Ciebie zadłużają. Idąc na tzw. wybory legitymizujesz działania obcej agentury, na które nie masz żadnego wpływu.
Demokratyczna fikcja narzucona ogłupionemu ochlosowi. Za pot i surowce dostaniesz papier fiducjarny, który straci na wartości. Jeszcze komuś chowasz mięso armatnie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ty się nie zadłużasz, Ciebie zadłużają. Idąc na tzw. wybory legitymizujesz działania obcej agentury, na które nie masz żadnego wpływu.

Nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach w żaden sposób. Nie uznaję ich - one niemoralne.

Zaden tajnie wybrany człowiek nie ma prawa w moim imieniu zaciągnąć długu. Nigdy takiego długu nie uznam i wszelkimi siłami będę walczył z jego uznaniem przez innych.

Już walczę publicznie z prymitywną i podłą ideologią, która do tego dopuszcza.

Już kwestionuję publicznie znaczenie i rolę tajnie wybranych zbawicieli świata. To nie są moi ludzie i nie jestem z nimi w żaden sposób związany.

Nie należą do świata Zachodu.
Nie wierzę w jego wartości.

Zachodnie głosy o wolności, demokracji, zrównoważonym rozwoju i pokoju są fałszywe.

Pod nimi kryje się prymitywny i brutalny świat prowadzący do niewyobrażalnych różnic społecznych, które przez liczne instytucje prymitywnych państw zachodu zostają utajnione i ukryte.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-05-2025 16:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>MY zachód, przegrywamy, indywidualnie, regionalnie, narodowo, kontynentalnie, przez liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ)
>Okrągły ale to Ty chcesz żyć w enklawach 20 osobowych,
50-80 osób

>w których chcesz stawiać opór tysięcznej armii, która przyjdzie po wasze zapasy na zimę, realizując wizję imperatora budowy imperium.
trzeba żyć dobrze z sąsiadami

>Liczysz na to, że inne enklawy z motykami i siekierkami, złożone głównie z dzieci i kobiet przyjdą Ci z pomocą walczyć przeciwko rosłym mężczyznom wyszkolonym do zabijania, używających napalmu i bomb atomowych?
ale po co mieliby przyjść? my nie mielibyśmy NIC (jednocześnie mielibyśmy wszystko)

>W 5 minut zrobią z Ciebie niewolnika.
żeby zrobić z kogoś niewolnika trzeba go oddzielić od wspólnoty, wtedy jako indywidualny, wolny, libek staje się niewolnikiem

>Z niewoleniem ludzi jest tak samo jak ze złodziejami, to okaza czyni z ludzi złodziei i właścicieli niewolników.
można tak zorganizowac żeby nie było co kraść (wszyscy mają wszystko)

>Wystarczy tylko, że nie będziesz miał zdolności do obrony a zaraz ktoś z Ciebie zrobić jego zasób naturalny do wyzysku w myśl zasady "czyń sobie ziemię poddaną".
jak będziesz libkiem, staniesz się niewolnikiem, tak jest to urządzone


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-05-2025 16:23 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nie mielibyśmy NIC

Wystarczy urodzajny teren i twoje ręce gotowe do roboty, żeby w głowie innego człowieka rozwinęła się wizja imperium zbudowanego na twoim garbie.

Nie zostawia Cię nigdy w spokoju tak jak młodych Ukraińców, którzy nie chcą walczyć na wojnie z Rosjanami.

Złapią Cię na ulicy, zaciągną za fraki.
Zagrożą, że jeżeli nie wypełnisz ich wizji, nie poświęcisz temu swojego życie, to bardzo surowo Cię ukarzą.

Nie masz szans na życie w pokoju.
Nikomu na pokoju nie zależy.

Wielu zależy natomiast na tym, żeby po trupach dostać się do złota.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365