Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przyczyny awarii sieci energetycznych - Hiszpania, Francja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
27-05-2025 17:06alsor (3283 punktów)Przyczyny awarii sieci energetycznych - Hiszpania, Francja
Ocena 1 na 1
Z miesiąc temu wysiadło zasilanie w Hiszpanii i w sąsiednich krajach,
a teraz było podobnie we Francji.
wysokienap(*)nii-zaatakowal-potezny-apagon/

O ile Hiszpania wykluczyła atak 'obcych' sił,
o tyle Francja już coś tam wspomina o napadzie nocnym... zapewne krasnoludków.

Ja mam na ten temat bardzo mocną tezę - tak z 90% wiarygodności,
no ale może ktoś dokładniej to badał i wyjaśni to w locie - bez mojej pomocy,
bo jak ja przywalę swoje, to nikt nie wytrzyma - tradycyjnie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)

>Ja mam na ten temat bardzo mocną tezę - tak z 90% wiarygodności,
>no ale może ktoś dokładniej to badał i wyjaśni to w locie - bez mojej pomocy,
>bo jak ja przywalę swoje, to nikt nie wytrzyma - tradycyjnie.
>

Ja nie badałem dlatego pisz.

Nie trzymaj w NAPIĘCIU.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
okragly (21676 punktów)
>Z miesiąc temu wysiadło zasilanie w Hiszpanii i w sąsiednich krajach,
>a teraz było podobnie we Francji.
jeśli działają elektrownie to jak może wysiąść zasilanie?

>o tyle Francja już coś tam wspomina o napadzie nocnym...
nie napad a zapad, słońce przestało świecić i nie działają panele/elektrownie słoneczne.

>Ja mam na ten temat bardzo mocną tezę - tak z 90% wiarygodności,
wiadomo marsjanie (rosjanie)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
alsor (3283 punktów)
>>o tyle Francja już coś tam wspomina o napadzie nocnym...
>nie napad a zapad, słońce przestało świecić i nie działają panele/elektrownie słoneczne.

nie stwierdzono takich okoliczności.

>>Ja mam na ten temat bardzo mocną tezę - tak z 90% wiarygodności,
>wiadomo marsjanie (rosjanie)

ten motyw akurat Francuzi serwują.

mało prawdopodobne.

wydarzenia(*)zyznaly-sie-do-at,nId,21821657

"Do kolejnej awarii doszło w Nicei, w nocy z sobotę na niedzielę. Tam palił się transformator - poinformowała tamtejsza prokuratura".

a widzisz: jednak może być inna przyczyna zamiast spadek mocy źródeł - elektrowni.
sophiaisabelle (2 punktów)
Dziękuję bardzo za informacje, szukałem ich!
alsor (3283 punktów)
OK.

Moim zdaniem przyczyn tych awarii są typu:

www.scienc(*)eases/2025/06/250610074256.htm

czyli ekstremalna aktywność słoneczna - chyba największa w historii, powoduje te awarie.


en.wikipedia.org/wiki/Solar_cycle_25



tak wygląda obecny stan aktywności słonecznej w porównaniu do przewidywać - 200% ponad normę!

Zatem trzymajcie się.
www.youtube.com/watch?v=L8Xhx4lve5M
alsor (3283 punktów)
i znowu Czechy to samo:
wysokienap(*)rzyczyny-blackoutu-w-czechach/

i sprawy terrorystów wykluczone..

99.9% że to efekty wzmożonej aktywności słonecznej,
no ale wciąż nikt o tym nie mówi:

czyżby zmowa zielonych władz?

oczywiście - taka nieświadoma,
wiadomo że to jest wysoce nie na rękę rządom,
którzy zaufali, uwierzyli promotorom zielonych idiotów - o nietykalność Ziemi.

ale ciekawe kiedy zaczną mówić - jak długo wytrzymają w ciemnocie.



Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365