Racjonalista - Strona głównaDo treści
jesteśmy jak dzieci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
06-07-2025 15:54okragly (21676 punktów)jesteśmy jak dzieci
Ocena 1 na 1
stoje na prztzejściu dla pieszych, dziecko wyrywa się matce by nacisnąć przycisk zamontowany na sygnalizatorze do sterowania światłami, umożliwiający pieszym przekroczenie jezdni. Naciśnięcie przycisku niby inicjuje zmianę sygnalizacji, ale to nieprawda, chodzi o złudzenie że mamy wpływ na rzeczywistość, tak jak w wyborach, głosujemy i jest tak jak ma być, czyli POPiS, kiedyś PZPR.
Przyciski na przejściu czy wybory niczego nie zmieniają, chodzi o złudzenie że mamy wpływ na rzeczywistość.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>Naciśnięcie przycisku niby inicjuje zmianę sygnalizacji,

Jeżeli nie naciśniesz to będziesz czekał na zmianę światła dopóki ktoś inny nie naciśnie.
okragly (21676 punktów)
>>Naciśnięcie przycisku niby inicjuje zmianę sygnalizacji,
>Jeżeli nie naciśniesz to będziesz czekał na zmianę światła dopóki ktoś inny nie naciśnie.
właśnie NIE
przyciski są tylko po to byś miał wrażenie sprawczości, zmiana świateł jest taka sama jak przed przyciskami

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
06-07-2025 19:11 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>>>Naciśnięcie przycisku niby inicjuje zmianę sygnalizacji,
>>Jeżeli nie naciśniesz to będziesz czekał na zmianę światła dopóki ktoś inny nie naciśnie.
>właśnie NIE
>przyciski są tylko po to byś miał wrażenie sprawczości, zmiana świateł jest taka sama jak przed przyciskami

Tam gdzie sygnalizacja jest na przycisk samochody mają zielone (a piesi czerwone) dopóki ktoś nie naciśnie przycisku.
06-07-2025 19:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Naciśnięcie przycisku niby inicjuje zmianę sygnalizacji,
>>>Jeżeli nie naciśniesz to będziesz czekał na zmianę światła dopóki ktoś inny nie naciśnie.
>>właśnie NIE
>>przyciski są tylko po to byś miał wrażenie sprawczości, zmiana świateł jest taka sama jak przed przyciskami
>Tam gdzie sygnalizacja jest na przycisk samochody mają zielone (a piesi czerwone) dopóki ktoś nie naciśnie przycisku.
właśnie NIE, będzie zielone czy jest pieszy czy nie, niezależnie od nikogo, tylko od programu, przyciski są dla przyjemności dorosłych dzieci , że sa sprawczy i mogą regulować ruch
tak jak z wyborami

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
07-07-2025 11:54 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>>Tam gdzie sygnalizacja jest na przycisk samochody mają zielone (a piesi czerwone) dopóki ktoś nie naciśnie przycisku.
>właśnie NIE, będzie zielone czy jest pieszy czy nie, niezależnie od nikogo, tylko od programu, przyciski są dla przyjemności dorosłych dzieci , że sa sprawczy i mogą regulować ruch

Nie wiem jaki program steruje sygnalizatorami ruchu u Ciebie na Mazurach. U mnie w Łodzi sygnalizacja uruchamiana przyciskiem jest zaprogramowana podobnie jak światło w mojej łazience- gdy nacisnę zapala się żarówka. Jestem sprawcą zapalenia żarówki w mojej łazience i podobnie sygnalizacji ulicznej w Łodzi.
Thoter (6650 punktów)
> to nieprawda, chodzi o złudzenie że mamy wpływ na
>rzeczywistość, tak jak w wyborach, głosujemy i jest tak jak ma być, czyli POPiS, kiedyś PZPR.
>Przyciski na przejściu czy wybory niczego nie zmieniają, chodzi o złudzenie że mamy wpływ na
>rzeczywistość.

exxpress.a(*)-neue-kraft-in-der-us-politik/

Technologiczny miliarder Elon Musk zaskakuje polityczną bombą: na X ogłosił założenie "Partii Amerykańskiej". Jego cel: dać obywatelom więcej wolności - i stworzyć realną alternatywę dla ugruntowanych partii.(...)
Musk napisał, że nowa partia "przywróci obywatelom USA wolność". Jeśli kraj zbankrutuje z powodu marnotrawstwa i przekupstwa, "żyjemy w systemie jednopartyjnym, a nie w demokracji".


Elon Musk mówi to samo co ja, czyli o braku wolności poprzez niszczenie różnorodności.
Ludzie głosują na różne partie a w rzeczywistości wegetują w systemie monopartyjnym.
Mają szare komórki rozczłonkowane sprawami nieistotnymi, które mają skłócić zasób ludzki kapitalistów.
Musk uważa, że danie "wolności" zasobowi roboli kapitalistów ma coś naprawić.
Ja w tym temacie jestem innego zdania.
07-07-2025 09:50 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Ludzie głosują na różne partie a w rzeczywistości wegetują w systemie monopartyjnym.

PiS, Konfederacja i PO są jedną partią?

>Mają szare komórki rozczłonkowane sprawami nieistotnymi,

Co według Ciebie jest sprawą istotną i o co należy pytać kandydatów do władzy?
cemenciarz1234 (1 punktów)
>stoje na prztzejściu dla pieszych, dziecko wyrywa się matce by nacisnąć przycisk zamontowany na
>sygnalizatorze do sterowania światłami, umożliwiający pieszym przekroczenie jezdni. Naciśnięcie
>przycisku niby inicjuje zmianę sygnalizacji, ale to nieprawda, chodzi o złudzenie że mamy wpływ na
>rzeczywistość, tak jak w wyborach, głosujemy i jest tak jak ma być, czyli POPiS, kiedyś PZPR.
>Przyciski na przejściu czy wybory niczego nie zmieniają, chodzi o złudzenie że mamy wpływ na
>rzeczywistość.
ale na niektórych przejściach to tak działa, że przycisk się naciska i światła się zmieniają, a poza tym, czy dużo osób przeczytało programy partii, zastanowiło się, co jest możliwe i co kłamią, a co nie i zagłosowali świadomie?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365