Racjonalista - Strona głównaDo treści
kto sponsoruje wybory w usa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
09-07-2025 20:32alsor (3283 punktów)kto sponsoruje wybory w usa?
Ocena 1 na 1
"Skąd się biorą miliardy dolarów na kampanię wyborczą w USA?

W 2010 roku Sąd Najwyższy umożliwił nieograniczone sponsorowanie kampanii wyborczych. Dzięki temu najbogatsi uzyskują wpływ na polityków i korzystne dla siebie rozwiązania, dzięki czemu stają się jeszcze bogatsi, dzięki czemu mają jeszcze większy wpływ"

parodia.

A w Polsce wciąż się biją o te budżetowe grosze... Tusk ze swoimi POtworkami wciąż walczą o... tę drobną kasę PiS.


degeneracja w toku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W 2010 roku Sąd Najwyższy umożliwił nieograniczone sponsorowanie kampanii wyborczych. Dzięki temu najbogatsi uzyskują wpływ na polityków i korzystne dla siebie rozwiązania, dzięki czemu stają się jeszcze bogatsi, dzięki czemu mają jeszcze większy wpływ"
>parodia
Parodia czego?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
alsor (3283 punktów)
>Parodia czego?

Parodia zdrowego rozsądku przede wszystkim,
bo każdy łatwo przewidzi do czego takie prawo prowadzi:
do dyktatury, czyli masz zagwarantowany powrót do 'wspaniałych tradycji średniowiecza'.

A w obecnych warunkach to jest niemożliwe:
ludzie nie są prostymi chłopami jak dawniej, którymi można było manipulować dowolnie - jak zwierzętami.

Zatem obecna polityka światowa prowadzi wprost do samozagłady.
10-07-2025 22:03 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Parodia czego?
>Parodia zdrowego rozsądku przede wszystkim,
>bo każdy łatwo przewidzi do czego takie prawo prowadzi:
> do dyktatury
Z punktu widzenia dyktatorów tj najczystszy rozsądek.

>obecna polityka światowa prowadzi wprost do samozagłady.
Dyktatorzy się połapią i podyktują odpowiednie korekty.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
11-07-2025 16:59 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
Może i tak być.

Kiedyś o tym mówiłem:

nie jest raczej przypadkiem, że pomimo wielu tysięcy lat trwania ludzkości
nadal jesteśmy słabi i głupi jak robaki.

Być może dawniej był już podobny poziom rozwoju do obecnego,
np. z 50 tys., albo 70, a nawet i 200 tys lat temu,
co zostało potem zniszczone - degeneracja, wojna.. o minerały?

Proste pytanie:
dlaczego akurat teraz miałby być ten szczyt osiągnięć ludzkości:
samochody, telewizja, komputery, itd.?

To jest po prostu nielogiczne: mało prawdopodobne.

......

Tak czy siak czeka nas najprawdopodobniej degeneracja - powrót do ciemnoty znany z historii.

Taki cykl cywilizacyjny może mieć okres np. 24000 lat, czyli co 12000 lat mamy szczyt osiągnięć,
a potem spadamy z powrotem... i tak dookoła.

Natura bardzo lubi takie cykliczne sprawy,
np. te cykle słoneczne ~22 lata - wciąż nierozpracowane -
a tych dłuższych cykli - w tysiącach lat my nawet nie znamy,
bo gubimy, zapominamy swoją historię... cyklicznie i od milinów lat nawet,
bo jak wiadomo cały ten cyrk trwa miliardy lat, więc co było wcześniej?

aha... wojna dinozaurów z krokodylami, krokodyle wygrały.
Cytat:

Notabene:
aż przypomniał mi się 'skecz' z rozmowy Feynmana z... kosmologiem.
- kosmolog usiłował udowodnić ten model pt. Big Bang - wybuch, ekspansja, itd.
i tam podał explicite: Wszechświat powstał 13.78... lat temu!

- na co, lekko zdziwiony zapewne, Feynman odpowiedział - racjonalnie, rozsądnie!:
a dlaczego nie wczoraj?



quick (6858 punktów)

>Zatem obecna polityka światowa prowadzi wprost do samozagłady.
>
A co to jest "obecna polityka światowa"?
alsor (3283 punktów)
>>Zatem obecna polityka światowa prowadzi wprost do samozagłady.
>>
>A co to jest "obecna polityka światowa"?

To całokształt działań, decyzji i dalszych planów w sprawie funkcjonowania ludzkości.

Przykładowo:

jest potężny problem przeludnienia planety... o czym niewiele się mówi.

A dlaczego nie możemy skolonizować Księżyca czy Marsa?

Koszty byłby ogromne.. oczywiście!

no tak... a ile wydajemy na zbrojenia - wojsko, policję i ten cały socjal dla imigrantów?

Przecież 5% globalnego dochodu bez problemu pokryłoby koszty lotu na Marsa!

Zresztą sprawa nie ma nic wspólnego z kosztami: chcę to mogę.

np. ile kosztował projekt budowy bomby atomowej - Hiroszima... itd.

Zapewne biliony!
No i co - ktoś o tym dyskutował, pertraktował w parlamencie?

Koszty to iluzja - jeśli trzeba robić, to się to robi!
quick (6858 punktów)
>>>Zatem obecna polityka światowa prowadzi wprost do samozagłady.
>>>
>>A co to jest "obecna polityka światowa"?
>To całokształt działań, decyzji i dalszych planów w sprawie funkcjonowania ludzkości.
Nie ma takiego organu, który koordynowałby "funkcjonowanie ludzkości". ONZ to kompromisy.

>Przykładowo:
>jest potężny problem przeludnienia planety... o czym niewiele się mówi.
>A dlaczego nie możemy skolonizować Księżyca czy Marsa?
>Koszty byłby ogromne.. oczywiście!
>no tak... a ile wydajemy na zbrojenia - wojsko, policję i ten cały socjal dla imigrantów?
>Przecież 5% globalnego dochodu bez problemu pokryłoby koszty lotu na Marsa!
>Zresztą sprawa nie ma nic wspólnego z kosztami: chcę to mogę.
>np. ile kosztował projekt budowy bomby atomowej - Hiroszima... itd.
>Zapewne biliony!
> No i co - ktoś o tym dyskutował, pertraktował w parlamencie?
>Koszty to iluzja - jeśli trzeba robić, to się to robi!

Też uważam, że koszty to nie główny problem. Moim zdaniem chodzi o władzę, sprawczość, kontrolę. Wszystko rozbija sie o interesy narodowe.
jar12 (851 punktów)
>"Skąd się biorą miliardy dolarów na kampanię wyborczą w USA?
>W 2010 roku Sąd Najwyższy umożliwił nieograniczone sponsorowanie kampanii wyborczych. Dzięki temu
>najbogatsi uzyskują wpływ na polityków i korzystne dla siebie rozwiązania, dzięki czemu stają się
>jeszcze bogatsi, dzięki czemu mają jeszcze większy wpływ"
>parodia.
>A w Polsce wciąż się biją o te budżetowe grosze... Tusk ze swoimi POtworkami wciąż walczą o... tę
>drobną kasę PiS.
>degeneracja w toku.

Aj odpowiem przekornie
Chiny różnią się od USA tym że w Chinach jest jedna partia, a w USA 2. W Chinach jest kapitalizm ograniczany przez Państwo, a w USA jest korporacyjny kapitalizm, dzięki temu sterowaniu w Chinach nie ma jeszcze amerykańskiego korporacyjnego kapitalizmu.
Korporacje sponsorują rząd aby ten wprowadził je na rynki w tym do Chin - tutaj polityka miesza się z biznesem.
alsor (3283 punktów)
Korporacje...

skoro korporacje są tak mocne,
no to niech rządzą - po co im pośrednicy w postaci polityków, rządów?

Być może (już) nie potrzeba nam państw - w obecnym rozumieniu;

korporacja jest wirtualnym państwem - bez konkretnej lokalizacji,
bez praw, zasad ogólnych, itd.

jeśli tak ma wyglądać przyszłość, no to niestety:
degeneracja, destrukcja cywilizacji jest pewna... i już po raz trzeci.

Zatem jakie jest wyjście?
jar12 (851 punktów)
>Korporacje...
>skoro korporacje są tak mocne,
>no to niech rządzą - po co im pośrednicy w postaci polityków, rządów?
>Być może (już) nie potrzeba nam państw - w obecnym rozumieniu;
>korporacja jest wirtualnym państwem - bez konkretnej lokalizacji,
>bez praw, zasad ogólnych, itd.
>jeśli tak ma wyglądać przyszłość, no to niestety:
> degeneracja, destrukcja cywilizacji jest pewna... i już po raz trzeci.
>Zatem jakie jest wyjście?

Wiem że to co napiszę będzie mocno dyskusyjne, ale ja tak myślę (byłem tu mocno atakowany przez Farmera np i w jego pojęciu dla mnie - słusznie)

Jedyną opcją jest pozostawienie niezależnych Chin - są jeszcze w miarę niezależne, a ich gwarantem jest Rosja - inaczej mówiąc BRICS.
Bez tego korporacje nas zeżrą, albo zostawią na pastwę losu i parjasami będziemy
alsor (3283 punktów)
Nie znam się na chińczykach: nie byłem, nie widziałem.. i nie znam żadnego;
ale podejrzewam że w Chinach od dawna są obecne te korporacje, no i właśnie dlatego takie są efekty.

A to co obecnie słyszymy i oglądamy w populistycznych mediach,
to tylko śmieszna propaganda prozachodnia - obecnie dość pokraczna,
bo ten Tusk, z nim Giertych i Trzaskowski to kretyni... co widać gołym okiem - i nie od wczoraj, lecz od 30 lat!

[pamiętam Tuska z lat 90-tych - taki tępy przygłup, no i takim pozostał... a nawet się zdegenerował]

w każdym razie faktów nie znamy - nie ma rzetelnej informacji, wiadomości ze świata są... wybiórcze.
jar12 (851 punktów)
>Nie znam się na chińczykach: nie byłem, nie widziałem.. i nie znam żadnego;
>ale podejrzewam że w Chinach od dawna są obecne te korporacje, no i właśnie dlatego takie są efekty.
>A to co obecnie słyszymy i oglądamy w populistycznych mediach,
>to tylko śmieszna propaganda prozachodnia - obecnie dość pokraczna,
>bo ten Tusk, z nim Giertych i Trzaskowski to kretyni... co widać gołym okiem - i nie od wczoraj, lecz od 30 lat!

Pis- to znacznie gorsi kretyni (bez porownania)- mogłeś się nie spodziewać z mojej strony po poprzedniej wypowiedzi ale cóź - moje poglądy w tej materii są dość skomplikowane niestety

>[pamiętam Tuska z lat 90-tych - taki tępy przygłup, no i takim pozostał... a nawet się zdegenerował]
>w każdym razie faktów nie znamy - nie ma rzetelnej informacji, wiadomości ze świata są... wybiórcze.
>
W Chinach kupisz wszystko tanio - bezpośrednio z Chin przez Ali nawet. Są też duże chińskie firmy np Huwaei dużo lepszy od tego gówna z Apple. Tu nie trzeba słuchać mediów wystarczy obserwować rzeczywistość
alsor (3283 punktów)
PiS są może i głupi, ale mniej niebezpieczni, od PO i 'lewicy'.

Tusk jest niebezpieczny, bo nie jest... Polakiem - sam do tego się przyznał:
on jest niemcem... w każdym razie chciał być... i został:
pachołkiem niemców.

Od wieków wiemy że niemcy zawsze byli wrogo nastawieni, więc nie wolno tego tolerować.

Niemcy to naród bandytów - ktoś w to jeszcze wątpi?
ponad 1000 latach napadów, wojen i finalnie
próbach eksterminacji połowy świata 20wiek - I i II wojna światowa,
obozy zagłady... czyja to robota?

Niby Elita - super inteligencja: Einstein, Hilbert, Goethe, ... Bach itd.

I to jest symptomatyczne!: geniusz i szaleństwo niewiele się różnią!
.......

a tu przykład typowej propagandy światka zachodniego:
www.cda.pl/video/90783000f
jar12 (851 punktów)
>PiS są może i głupi, ale mniej niebezpieczni, od PO i 'lewicy'.
>Tusk jest niebezpieczny, bo nie jest... Polakiem - sam do tego się przyznał:
>on jest niemcem... w każdym razie chciał być... i został:
>pachołkiem niemców.
>Od wieków wiemy że niemcy zawsze byli wrogo nastawieni, więc nie wolno tego tolerować.
>Niemcy to naród bandytów - ktoś w to jeszcze wątpi?
>ponad 1000 latach napadów, wojen i finalnie
>próbach eksterminacji połowy świata 20wiek - I i II wojna światowa,
>obozy zagłady... czyja to robota?
>Niby Elita - super inteligencja: Einstein, Hilbert, Goethe, ... Bach itd.
>I to jest symptomatyczne!: geniusz i szaleństwo niewiele się różnią!
>.......
póki co dostali zdrowy wpierdol i wojny nie będzie. Robią tu gospodarczy wyzysk to prawda, ale kto nie robi. Ale z drugiej strony dzięki kooperacji z nimi istnieje dużo polskich małych i śrdnich firm - sam w jednej pracuje. To złożony problem
>
okragly (21676 punktów)
>kto sponsoruje wybory w usa?
gdybym ja sponsorował, byłby tam raj

ale sponsorują niedorozwojki, nauczyciele naszego prof balcerowicza i jego ucznia tuska
a że jesteśmy spóźnieni za usazydem, naszym panem, 34 lat, to wiadomo co u nas będzie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6858 punktów)
>gdybym ja sponsorował, byłby tam raj
>ale sponsorują niedorozwojki, nauczyciele naszego prof balcerowicza i jego ucznia tuska
>a że jesteśmy spóźnieni za usazydem, naszym panem, 34 lat, to wiadomo co u nas będzie

Kto jest głównym dystrybutorem dóbr publicznych w skali globalnej? Wolny rynek nie jest mitem. Tak między nami to Ci powiem, że dobrobyt poprzewracał niektórym w głowach.
Dzięki zachodnim przepływom strategicznym uwolniła się m.in. "twórczość", która różne jak widać ma skutki.
16-07-2025 18:18 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>gdybym ja sponsorował, byłby tam raj
>>ale sponsorują niedorozwojki, nauczyciele naszego prof balcerowicza i jego ucznia tuska
>>a że jesteśmy spóźnieni za usazydem, naszym panem, 34 lat, to wiadomo co u nas będzie
>Kto jest głównym dystrybutorem dóbr publicznych w skali globalnej?
Chiny
postawiliśmy na złego konia, usazyda, na antyludzką filozofię (indywidualizm, wolność, własnosć), postawiliśmy na śmierć, zdarza się, ale naszym grzechem śmiertelnym jest antykomunizm, rusofobia. Za 20 lat na Białorusi będzie się żyło lepiej niż w Polsce, mimo że nie mają dostepu do morza, gór, węgla, usazyda, Niemiec, bogatej Europy.

>dobrobyt poprzewracał niektórym w głowach.
bo on nie jest ważny w życiu człowieka
ważna jest komuna, wspólnota. Liberalizm (indywidualizm, wolność, własnosć) to śmierć

>Dzięki zachodnim przepływom strategicznym uwolniła się m.in. "twórczość", która różne jak widać ma skutki.
w PRLu była w Polsce duzo większa twórczość, jak dzisiaj w Chinach

syn marnotrawny, żyd, który nas przekabacił na złą stronę mocy, się nawrócił
youtube.com/shorts/Ncny5MX-RZg?si=iwdAKGQ544ciBauJ
czemu żydzi są tak mądrzy, czy my musimy do konca śwuata być niewolnikami?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
jar12 (851 punktów)
przesadzasz nieco z tym hołdem dla PRL-u było sporo polskich firm, ale była też apatia, sporo pomysłów było stopowancych - no ale cóż podobnie jest teraz - rządzą nami Korporacje.

Quick w rozmowie ze mną - stwierdzil że przemawia przeze mnie determinizm ekonomiczny - że jestem nośnikiem - coż to prawda 😁😁😁😁

Czego brakuje - teraz będzie mega zaskoczenie co ja teraz napiszę, będzie OLBRZYMIE ZASKOCZENIE:

Brakuje tego co chciało wporwadzić PO, nie nie KO tylko stre PO to chciało wprowadzić:

SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO

czyli rady konsultacje z władzą od poziomu burmistrza - to byłby prawie RAJ, ale to zaszkodziłoby Korporacjom

My lecimy i merdamy ogonami jak USA warknie 😁😁😁😁
alsor (3283 punktów)
faktycznie jakoś dziwnie gadasz...
być może jesteś kolejnym testem tego AI - nie?
jar12 (851 punktów)
>faktycznie jakoś dziwnie gadasz...
>być może jesteś kolejnym testem tego AI - nie?
\Napisz konkretnie co jest dziwnego w tej wypowiedzi ?

Prawda jest taka że to forum pada i duża część wypowiedzi to bełkot, a obserwuje to forum od 20 może lat

Napiszz konkretnie - co jest dziwnego ?
alsor (3283 punktów)
>>faktycznie jakoś dziwnie gadasz...
>>być może jesteś kolejnym testem tego AI - nie?
>\Napisz konkretnie co jest dziwnego w tej wypowiedzi ?
>Prawda jest taka że to forum pada i duża część wypowiedzi to bełkot, a obserwuje to forum od 20 może lat
>Napiszz konkretnie - co jest dziwnego ?

dla mnie wiele rzeczy nie pasuje... to widać.

najwyraźniej AI potrzebuje jeszcze sprej korekty, aby skutecznie udawać człowieka.
jar12 (851 punktów)
>>>faktycznie jakoś dziwnie gadasz...
>>>być może jesteś kolejnym testem tego AI - nie?
>>\Napisz konkretnie co jest dziwnego w tej wypowiedzi ?
>>Prawda jest taka że to forum pada i duża część wypowiedzi to bełkot, a obserwuje to forum od 20 może lat
>>Napiszz konkretnie - co jest dziwnego ?
>dla mnie wiele rzeczy nie pasuje... to widać.
>najwyraźniej AI potrzebuje jeszcze sprej korekty, aby skutecznie udawać człowieka.

Zabolało że napisałem że PIS jest gorsze od PO 😁😁😁😁, trudno, napiszę coby może wyjaśnić PIS PO to jedno zło - PO to podnóżek dla USA, a PIS to dywan. Nie rejestrował bym się na tym portalu nie mając sprecyzowanych poglądów - a w miarę mam, a rzeczywistość nie jest czarno biała tylko szara.

Ale jeśli uważasz że jestem AI to spoko luz...
alsor (3283 punktów)
>>>Napiszz konkretnie - co jest dziwnego ?
>>dla mnie wiele rzeczy nie pasuje... to widać.
>>najwyraźniej AI potrzebuje jeszcze sprej korekty, aby skutecznie udawać człowieka.
>Zabolało że napisałem że PIS jest gorsze od PO 😁😁😁😁, trudno, napiszę coby może wyjaśnić PIS PO to jedno zło - PO to podnóżek dla USA, a PIS to dywan. Nie rejestrował bym się na tym portalu nie mając sprecyzowanych poglądów - a w miarę mam, a rzeczywistość nie jest czarno biała tylko szara.

Nie znam żadnych partii, polityków, ani nawet korporacji,
bo nie interesuje mnie to wcale -

ludzie nie potrzebują żadnych pajaców do rządzenia,
a zwłaszcza takich których utrzymanie kosztuje 90% budżetu,
bo tyle to kosztuje obecnie.
jar12 (851 punktów)
>>>>Napiszz konkretnie - co jest dziwnego ?
>>>dla mnie wiele rzeczy nie pasuje... to widać.
>>>najwyraźniej AI potrzebuje jeszcze sprej korekty, aby skutecznie udawać człowieka.
>>Zabolało że napisałem że PIS jest gorsze od PO 😁😁😁😁, trudno, napiszę coby może wyjaśnić PIS PO to jedno zło - PO to podnóżek dla USA, a PIS to dywan. Nie rejestrował bym się na tym portalu nie mając sprecyzowanych poglądów - a w miarę mam, a rzeczywistość nie jest czarno biała tylko szara.
>Nie znam żadnych partii, polityków, ani nawet korporacji,
>bo nie interesuje mnie to wcale -
> ludzie nie potrzebują żadnych pajaców do rządzenia,
>a zwłaszcza takich których utrzymanie kosztuje 90% budżetu,
>bo tyle to kosztuje obecnie.

ok luz bo już myślałem 😁😁😁😁
16-07-2025 21:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>przesadzasz nieco z tym hołdem dla PRL-u było sporo polskich firm, ale była też apatia, sporo pomysłów było stopowancych - no ale cóż podobnie jest teraz - rządzą nami Korporacje.
apatia nastała po zorganizowanym przez usazyda "majdanie" w Polsce, czyli Solidarności, stanął cały kraj wychowany na filmach i produktach usazyda (np guma balonowa, pepsi, $, western, dynastia, ...) cofnęliśmy się 20 lat, podobnie było na Ukrainie

>Czego brakuje [...] Brakuje tego co chciało wporwadzić PO, nie nie KO tylko stre PO to chciało wprowadzić: SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO
jakby chciało to by wprowadziło, a tak to tylko gadanie, jak 100 konkretów na 100 dni

>czyli rady konsultacje z władzą od poziomu burmistrza - to byłby prawie RAJ, ale to zaszkodziłoby Korporacjom
nie mam zdania, ale jest wiadomym że w samorządach rządzą kliki, jest wiele przekrętów,

>My lecimy i merdamy ogonami jak USA warknie
jesteśmy niedorozwojki
odwrotnie Izrael, małe państwo a steruje USA
chciałbym być Zydem, bycie indywidualnym, wolnym Polakiem mnie mierzi, to oszustwo w które może wierzyć tylko niedorozwojek


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
jar12 (851 punktów)
>>przesadzasz nieco z tym hołdem dla PRL-u było sporo polskich firm, ale była też apatia, sporo pomysłów było stopowancych - no ale cóż podobnie jest teraz - rządzą nami Korporacje.
>apatia nastała po zorganizowanym przez usazyda "majdanie" w Polsce, czyli Solidarności, stanął cały kraj wychowany na filmach i produktach usazyda (np guma balonowa, pepsi, $, western, dynastia, ...) cofnęliśmy się 20 lat, podobnie było na Ukrainie

Balcerowicz to komunista, dużo ludzi o tym nie wie, układ magdalenkowy to była zdrada - dużo ludzi o tym nie wie

>>Czego brakuje [...] Brakuje tego co chciało wporwadzić PO, nie nie KO tylko stre PO to chciało wprowadzić: SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO
>jakby chciało to by wprowadziło, a tak to tylko gadanie, jak 100 konkretów na 100 dni

Bardzo dobrze odczytałeś moje intencje - tak to były obiecanki cacanki, głupi lud to kupi - płęna zgoda

>>czyli rady konsultacje z władzą od poziomu burmistrza - to byłby prawie RAJ, ale to zaszkodziłoby Korporacjom
>nie mam zdania, ale jest wiadomym że w samorządach rządzą kliki, jest wiele przekrętów,

pełna zgoda, w teorii miało być inaczej

>>My lecimy i merdamy ogonami jak USA warknie
>jesteśmy niedorozwojki
>odwrotnie Izrael, małe państwo a steruje USA

Tu brak zgody - Izrael To przyczólek USA w tej ważnej części świata, ropa łańcuchy dostaw. Sam nie jestem pewien czy to żydzi, to korporacje przebogatych ludzi rządzą z cienia

>chciałbym być Zydem, bycie indywidualnym, wolnym Polakiem mnie mierzi, to oszustwo w które może wierzyć tylko niedorozwojek

Żydzi w Izraelu po tych atakach Iranu też mieli trochę przegibane - dlatego tak szybko ta wojna się skończyła 😁😁😁😁

>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
16-07-2025 21:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>odwrotnie Izrael, małe państwo a steruje USA
>Tu brak zgody - Izrael To przyczólek USA w tej ważnej części świata, ropa łańcuchy dostaw.
USA to najobficiej wyposażony kraj na świecie
-jest samotną wyspą tysiące km od potencjalnych zagrożeń
-mają stepy, to najżyźniejsze gleby, sa eksporterem produktów rolnych
-mają gaz, ropę (podstawa życia- energia) od nich kupujemy, choc rosyjska jest 2 x tansza
-powstali na niewolnictwie
-ich naturą jest zabijanie (wybili autochtonów), dzisiaj mają 1000 baz wojennych na całym świecie, tylko nie u siebie (szkolne)

usazyd to współczesny hitler, Rosja się przeciwstawiła jego ekspansji, tak jak hitlerowi, może się zatrzyma?

>>chciałbym być Zydem, bycie indywidualnym, wolnym Polakiem mnie mierzi, to oszustwo w które może wierzyć tylko niedorozwojek
>Żydzi w Izraelu po tych atakach Iranu też mieli trochę przegibane - dlatego tak szybko ta wojna się skończyła 😁😁😁😁
Żydzi się najlepiej rozwijają na ciele żywiciela (np Polaka), ale i tak Izrael sobie dobrze radzi w morzu żywiołu semickiego, są niesamowici

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
16-07-2025 22:09 
 Ocena 1 na 1
jar12 (851 punktów)
>>>odwrotnie Izrael, małe państwo a steruje USA
>>Tu brak zgody - Izrael To przyczólek USA w tej ważnej części świata, ropa łańcuchy dostaw.
>USA to najobficiej wyposażony kraj na świecie
>-jest samotną wyspą tysiące km od potencjalnych zagrożeń
>-mają stepy, to najżyźniejsze gleby, sa eksporterem produktów rolnych
>-mają gaz, ropę (podstawa życia- energia) od nich kupujemy, choc rosyjska jest 2 x tansza

Tak, ale mamy tarczę 😁😁😁, i kraj zadłużony jak cholera i kupujemy najlepszą - bo najdroższą broń od USA a swoją ........

>-powstali na niewolnictwie

To są nadal Ci sami ludzie - ich potomkowie rządzą.

>-ich naturą jest zabijanie (wybili autochtonów), dzisiaj mają 1000 baz wojennych na całym świecie, tylko nie u siebie (szkolne)

Nie wiem bo pamiętam to słabo ale chyba Kaczyński (Lech) mówił takie coś - no cóż bazy USA jeszcze trochę muszą tu być - dobre sobie - jeszcze troche

>usazyd to współczesny hitler, Rosja się przeciwstawiła jego ekspansji, tak jak hitlerowi, może się zatrzyma?

Ukraincy dali jednak ciała - żeby rozwalić tak swój kraj......Oczywiście mozę sądzisz inaczej ale to była agresja Rosji - jednak był pretekst (jakby takie coś się działo w Mkesyku - USa postąpiłyby podobnie)

Ja głownie na nich jestem wkuty - o to że się dali porobić jak dzieci- jeszcze ten rozwój nacjonalizmu...

Ja tu miałem o to kłotnie jak cholera - w wiadomym temacie (Ukraina - Rosja 😁😁

>>>chciałbym być Zydem, bycie indywidualnym, wolnym Polakiem mnie mierzi, to oszustwo w które może wierzyć tylko niedorozwojek
>>Żydzi w Izraelu po tych atakach Iranu też mieli trochę przegibane - dlatego tak szybko ta wojna się skończyła 😁😁😁😁
>Żydzi się najlepiej rozwijają na ciele żywiciela (np Polaka), ale i tak Izrael sobie dobrze radzi w morzu żywiołu semickiego, są niesamowici

W przedwojennej Polsce sporo Żydów należało do Elity polskiego państwa (np Lwowska szkoła matematyków - w każdym razie jakbym coś poplątał - co na pewno od żydow się wywodzi)

>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

16-07-2025 22:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> to była agresja Rosji
to była agresja Rosji na Rosjan (Krym, Donbas to w 90% rosjanie, tam gdzie toczą się walki mieszkancy mają flagi rosyjskie, wywieszają jak je zdobędą ich rodacy)

>W przedwojennej Polsce sporo Żydów należało do Elity polskiego państwa (np Lwowska szkoła matematyków - w każdym razie jakbym coś poplątał - co na pewno od żydow się wywodzi)
tylko oni powszechnie umieli pisać i to od 2000 lat (nakaz religijny). Polacy nie potrafili jeszcze 100 lat temu, dlatego np tramwaje nie były oznaczone cyframi tylko kolorami), dopiero komuniści nauczyli Polaków czytać, pisać, liczyć, moi dziadkowie urodzeni i wychowani w przedwojennej Polsce nie potrafili

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
17-07-2025 20:19 
 Ocena 1 na 1
jar12 (851 punktów)
>> to była agresja Rosji
>to była agresja Rosji na Rosjan (Krym, Donbas to w 90% rosjanie, tam gdzie toczą się walki mieszkancy mają flagi rosyjskie, wywieszają jak je zdobędą ich rodacy)

Skąd wiesz ile procent jest Rosjan w Donbasie, nie żebym zaprzeczał, ale tu są różne dane, masz jakieś twarde?
Thoter (6650 punktów)

>W przedwojennej Polsce sporo Żydów należało do Elity polskiego państwa

pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Warski

Adolf Warski, właściwie Adolf Jerzy Warszawski, pseudonim "Jan z Czerniakowskiej", "Michałkowski", "Jelski" (ur. 20 kwietnia 1868 w Warszawie, zm. 21 sierpnia 1937 w Moskwie[1]) - polski działacz robotniczy i komunistyczny żydowskiego pochodzenia, dziennikarz i publicysta, poseł na Sejm I kadencji (1922-1927).

Rodacy z NKWD go zamordowali w czasie przejęcia ZSRR przez Żydów proamerykańskich i Brytyjczyków.
Przedwojenną "niepodległą" II RP rozkazał stworzyć amerykański Żyd Bernard Baruch.
II RP była narzędziem stworzonym w celu eksterminacji komunizmu.

en.wikipedia.org/wiki/Willy_Leow

Willy Leow (25 stycznia 1887 - 3 października 1937) był niemieckim politykiem i działaczem komunistycznym.(...)
W 1936 roku został aresztowany podczas czystek stalinowskich i 3 października 1937 roku skazany na karę śmierci za zorganizowanie grupy trockistowsko-terrorystycznej w Kolegium Wojskowym Sądu Najwyższego ZSRR, po czym został rozstrzelany.


Leow nie był Żydem tylko komunistą i tak jak 10 tysięcy Żydów został w 1937 roku zamordowany przez żydowskie NKWD.
O zamordowanych Żydach przez Żydów w czasie przejęcia ZSRR sami Żydzi wolą milczeć.
W 1937 roku żydowskie NKWD zamordowało 111 tysięcy Polaków, to też temat tabu, zakrywany używanym do wojny hybrydowej Katyniem. W 1937 roku w ZSRR żydowskie NKWD rzostrzelało 360 tysięcy Rosjan i 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej.
Za to odpowiadają też polskie władze "niepodległej" II RP, które przyłączyły się do wojny Brytyjczyków już 22 listopada 1918 roku mordując 150 Żydów we Lwowie.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

Z naszą pomocą Żydom amerykańskim udało się wywieźć, z antysemickiej III Rzeszy, Żydów pracujących nad bombą atomową dla komunistycznej Europy.
Brytyjczycy zamordowali swojego agenta, którego używali do szerzenia antysemityzmu w III Rzeszy, wrzucając go do Bosforu.

pl.wikipedia.org/wiki/Rudolf_von_Sebottendorf

Brytyjczycy używanych agentów, gdy się zgłaszają po drugą ratę zapłaty , mordują.
quick (6858 punktów)
>>Kto jest głównym dystrybutorem dóbr publicznych w skali globalnej?
>Chiny
Dolar, póki co, bo BRICS chce to zmienić.

>postawiliśmy na złego konia, usazyda, na antyludzką filozofię (indywidualizm, wolność, własnosć), postawiliśmy na śmierć, zdarza się, ale naszym grzechem śmiertelnym jest antykomunizm, rusofobia. Za 20 lat na Białorusi będzie się żyło lepiej niż w Polsce, mimo że nie mają dostepu do morza, gór, węgla, usazyda, Niemiec, bogatej Europy.
Nie jestem wróżbita więc nie wiem co będzie za 20 lat.

>czemu żydzi są tak mądrzy, czy my musimy do konca śwuata być niewolnikami?

Ty się czujesz niewolnikiem dlatego widzisz ich wszędzie dookoła.
17-07-2025 12:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>postawiliśmy na złego konia, usazyda, na antyludzką filozofię (indywidualizm, wolność, własnosć), postawiliśmy na śmierć, zdarza się, ale naszym grzechem śmiertelnym jest antykomunizm, rusofobia. Za 20 lat na Białorusi będzie się żyło lepiej niż w Polsce, mimo że nie mają dostepu do morza, gór, węgla, usazyda, Niemiec, bogatej Europy.
>Nie jestem wróżbita więc nie wiem co będzie za 20 lat.
przyszłość można prognozować po przeszłości, czysta fizyka, ale Polską rządzą humaniści, mający na bakier z matematyką, fizyką
Łukaszenka był dyrektorem kołchozu, to wbrew pozorom ogromny atut, nami rządzą, kto?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6858 punktów)

>przyszłość można prognozować po przeszłości, czysta fizyka, ale Polską rządzą humaniści, mający na bakier z matematyką, fizyką
>Łukaszenka był dyrektorem kołchozu, to wbrew pozorom ogromny atut, nami rządzą, kto?

Światem rządzą mocarstwa. Tyle tylko, że to wcale nie oznacza, że reszta pozbawiona jest własnej sprawczości. Z tego co mnie wiadomo Polską rządzą Polacy, tyle, że w trudnych warunkach. To z racji położenia.
Naturalnie, że przyszłość można prognozować, ale myśleniem "życzeniowym" jest twierdzenie o upadku USA. Skąd twierdzenie, i na czym ono jest oparte, że za 20 lat na Białorusi będzie się żyło lepiej niż w Polsce?
17-07-2025 18:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>przyszłość można prognozować po przeszłości, czysta fizyka, ale Polską rządzą humaniści, mający na bakier z matematyką, fizyką
>>Łukaszenka był dyrektorem kołchozu, to wbrew pozorom ogromny atut, nami rządzą, kto?
>Światem rządzą mocarstwa. Tyle tylko, że to wcale nie oznacza, że reszta pozbawiona jest własnej sprawczości.
tak jak powstała unia Polsko Litewska żeby być silnym, tak dzisiaj jest koniecznością Europa jako jedne panstwo

>Z tego co mnie wiadomo Polską rządzą Polacy, tyle, że w trudnych warunkach. To z racji położenia.
położenie mamy dobre, a straszenie Rosją jest pretekstem Niemiec do zjednoczenia Europy. Napad Rosji na Ukrainę jest dla nas wybawieniem (zjednoczeniem)

> przyszłość można prognozować, ale myśleniem "życzeniowym" jest twierdzenie o upadku USA.
nie upadek ale zejście z piedestału

>Skąd twierdzenie, i na czym ono jest oparte, że za 20 lat na Białorusi będzie się żyło lepiej niż w Polsce?
mają dobry układ z Chinczykami, to zapewnia im bezpieczenstwo od napaści Polski i zajęcia przez Rosję, my będziemy wydawać 5% PKB na zbrojenia u naszego pana usazyda, to 45% budżetu panstwa, a oni będą komunistycznie, wspólnotowo budować (produkują autobusy elektryczne od 10 lat, auta elektryczne od 5 lat (patrz izera), największe wywrotki na swiecie, ....
to jest wrzód na dupie Polskich patoelit, że biedna Białoruś (historycznie to chłopi pańszczyźniani) niewolnicy polskich panów Piłsudzkich, Moniuszków, Kościuszków, Dzierżyńskich, ...) na prześcigną nas, szlachtę, panów
ta zniewaga krwi wymaga, napadniemy na Białoruś, pretekst się zawsze znajdzie. (już napadliśmy na Białoruś, to wojna tzw hybrydowa, przeprowadzamy tam przewroty, u siebie mamy ich rząd na uchodztwie, szkolimy wojsko

zobacz na komunistyczny Wietnam, dogania nas, a to taka bieda była, w PRL-u do mojej wsi przyjeżdżali pracować w polu, zawiązało się mnóstwo przyjaźni, wszystko zmarnowane bo my libki nienawidzimy komunizmu
w Chinach w latach 90 polski fiat 126 był najliczniejszy na tamtych drogach
nienawidzimy komunizmu, nienawidzimy Chin i Wietnamu, ta pogarda do działań wspólnotowych nas zgubi, dlatego Białoruś będzie bogatsza

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
17-07-2025 20:56 
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)
>tak dzisiaj jest koniecznością Europa jako jedne panstwo
Pytałem Cię już kilka razy o szczegóły, robisz uniki. Gdzie miałby znajdować się mózg?

>>myśleniem "życzeniowym" jest twierdzenie o upadku USA.
>nie upadek ale zejście z piedestału
Koniec Pax Americana?

>>Skąd twierdzenie, i na czym ono jest oparte, że za 20 lat na Białorusi będzie się żyło lepiej niż w Polsce?
>mają dobry układ z Chinczykami, to zapewnia im bezpieczenstwo od napaści Polski i zajęcia przez Rosję
Rosja i Białoruś to państwo związkowe. Białoruś to takie samo przedłużenie ramienia Moskwy jak KRLD jest przedłużeniem ramienia Pekinu.

>to jest wrzód na dupie Polskich patoelit, że biedna Białoruś (historycznie to chłopi pańszczyźniani) niewolnicy polskich panów Piłsudzkich, Moniuszków, Kościuszków, Dzierżyńskich, ...) na prześcigną nas, szlachtę, panów
Ojkofobia?
Jak nas prześcigną?

>dlatego Białoruś będzie bogatsza

Pożyjemy zobaczymy, który model jest bardziej efektywny. Zauważ, że zupełnie milczeniem pomijasz to, że to dzięki zachodnim przepływom strategicznym Chiny i ich model mógł się tak rozwinąć jak się rozwinął.
Czemu to ignorujesz? Nie pasuje do układanki o cudownym komunizmie?
jar12 (851 punktów)
>>gdybym ja sponsorował, byłby tam raj
>>ale sponsorują niedorozwojki, nauczyciele naszego prof balcerowicza i jego ucznia tuska
>>a że jesteśmy spóźnieni za usazydem, naszym panem, 34 lat, to wiadomo co u nas będzie
>Kto jest głównym dystrybutorem dóbr publicznych w skali globalnej? Wolny rynek nie jest mitem. Tak między nami to Ci powiem, że dobrobyt poprzewracał niektórym w głowach.
>Dzięki zachodnim przepływom strategicznym uwolniła się m.in. "twórczość", która różne jak widać ma skutki.

chyba nie odpowiedziałeś na 1 lub 2 moje pytania, zresztą nieważne sam juz pogubiłem wątki 😁

Co Ty na to - jeśli ta wojna jest po to aby osłabić Rosję i dostać się do Chin - aby je całkowicie podporządkować.

Wg mnie najkorzystniej dla nas jeśli jest równowaga - dzięki temu korporacje tu robią wyzysk ale też muszą się pilnować - w Chinach mają ograniczenia. Ponadto jesteśmy flanką - zachód musi trochę dbać o nas, a tak to....

Dlatego nie chce upadku Rosji.

To może też być tak że Rosja dogadała się z USA że nawiąże kontakt z Chinami - no po części może się dogadali - w Chinach są korporacje z USA - mają tanie surowce, a my surowce kupujemy albo z USA, albo rosujskie z ameryykańską marżą, oczywiście z innych krajów też, jednak Rosja wprowadzała tu niezła dywersyfikacje - teraz akurat to ta dywersyfikacja jest gorsza

Tak czy siak nie dobrze

Co Ty na to ?????
quick (6858 punktów)
>>>gdybym ja sponsorował, byłby tam raj
>>>ale sponsorują niedorozwojki, nauczyciele naszego prof balcerowicza i jego ucznia tuska
>>>a że jesteśmy spóźnieni za usazydem, naszym panem, 34 lat, to wiadomo co u nas będzie
>>Kto jest głównym dystrybutorem dóbr publicznych w skali globalnej? Wolny rynek nie jest mitem. Tak między nami to Ci powiem, że dobrobyt poprzewracał niektórym w głowach.
>>Dzięki zachodnim przepływom strategicznym uwolniła się m.in. "twórczość", która różne jak widać ma skutki.
>chyba nie odpowiedziałeś na 1 lub 2 moje pytania, zresztą nieważne sam juz pogubiłem wątki 😁
>Co Ty na to - jeśli ta wojna jest po to aby osłabić Rosję i dostać się do Chin - aby je całkowicie podporządkować.
>Wg mnie najkorzystniej dla nas jeśli jest równowaga - dzięki temu korporacje tu robią wyzysk ale też muszą się pilnować - w Chinach mają ograniczenia. Ponadto jesteśmy flanką - zachód musi trochę dbać o nas, a tak to....
>Dlatego nie chce upadku Rosji.
>To może też być tak że Rosja dogadała się z USA że nawiąże kontakt z Chinami - no po części może się dogadali - w Chinach są korporacje z USA - mają tanie surowce, a my surowce kupujemy albo z USA, albo rosujskie z ameryykańską marżą, oczywiście z innych krajów też, jednak Rosja wprowadzała tu niezła dywersyfikacje - teraz akurat to ta dywersyfikacja jest gorsza
>Tak czy siak nie dobrze
>Co Ty na to ?????
>
A ja na to jak na lato.
Rosja i Chiny to rewizjonistyczne mocarstwa. Zachód pod przewodnictwem USA chce utrzymać swoją pozycję.
Nie wykluczone, że Twoje obserwacje są słuszne. Mnie natomiast zajmuje analiza geopolityczna, w której głównym zagadnieniem jest właśnie równowaga sił.
Dlaczego wstrzymano atak na Iran?
jar12 (851 punktów)
.
>Nie wykluczone, że Twoje obserwacje są słuszne. Mnie natomiast zajmuje analiza geopolityczna, w której głównym zagadnieniem jest właśnie równowaga sił.

Jeśli Rosja nie padnie...mam kużwa nadzieje że nie, z drugiej strony...poniżej zadam Tobie pytanie (piszę ogólnie bardzo szybko stąd gramatyka, literówki, mało czasu na siedzenie przed kompem..)

>Dlaczego wstrzymano atak na Iran?

Myślę bardzo prosto, jakby to poszło dalej - to z Izraela byłaby pustynia, a w Iranie ciężkie półpartyzanckie walki i masa zabitych po stronie USA - nie wiadomo jak zachowała by się Rosja i Chiny - dla USA mógłby to być 2 Wietnam - czyli tu by nic nie zyskali a stracili by ważny przyczółek na bliskim wschodzi e czyli Izrael - to proste myślenie - ale jakby Iran odpalił wiele rakiet - a Izrael to mały kraj....

Pytanie:

Co myślisz o ataku Rosji na Winnicę ???? - zbombardowali Barlinek - czyli Synthos - polskie Korpo, dotychczas zlewałem podpalenia, ale teraz ??? (muszę włączyć MM ciekawe co on na to )
>
quick (6858 punktów)
>.
>>Nie wykluczone, że Twoje obserwacje są słuszne. Mnie natomiast zajmuje analiza geopolityczna, w której głównym zagadnieniem jest właśnie równowaga sił.
>Jeśli Rosja nie padnie...mam kużwa nadzieje że nie, z drugiej strony...poniżej zadam Tobie pytanie (piszę ogólnie bardzo szybko stąd gramatyka, literówki, mało czasu na siedzenie przed kompem..)
To co się dzieje na Ukrainie ma i będzie miało swoje reperkusje w układzie sił.

>>Dlaczego wstrzymano atak na Iran?
>Myślę bardzo prosto, jakby to poszło dalej - to z Izraela byłaby pustynia, a w Iranie ciężkie półpartyzanckie walki i masa zabitych po stronie USA - nie wiadomo jak zachowała by się Rosja i Chiny - dla USA mógłby to być 2 Wietnam - czyli tu by nic nie zyskali a stracili by ważny przyczółek na bliskim wschodzi e czyli Izrael - to proste myślenie - ale jakby Iran odpalił wiele rakiet - a Izrael to mały kraj....
To też jakieś wyjaśnienie. Czy wciągnięcie USA do wojny z Iranem nie byłoby czasem na rękę Rosji i Chinom?

>Pytanie:
>Co myślisz o ataku Rosji na Winnicę ???? - zbombardowali Barlinek - czyli Synthos - polskie Korpo, dotychczas zlewałem podpalenia, ale teraz ??? (muszę włączyć MM ciekawe co on na to )
>>
>
Na pewno nie pochwalam takiego działania. Uważam Rosję za agresora. Dla mnie ta wojna ma dwa wymiary. Subiektywny, czyli taki który patrzy interesem Polski, i obiektywny, czyli taki który patrzy przez pryzmat tzw. równowagi sił.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365