Racjonalista - Strona głównaDo treści
europa jest zarządzana przez kryminalistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
17-07-2025 20:21alsor (3283 punktów)europa jest zarządzana przez kryminalistów
Od kilku miesięcy nie ma żadnych działań rządu polskiego w sprawie przerzucania ludzi z niemiec.

rząd polski twierdzi że nie ma takich działań...
a cały szum to propaganda opozycji.

Czy aby na pewno?

Ja siedzę w swoim mieście i widzę coraz więcej tych... mulatych -
pałętają się po ulicach, a ostatnio już nawet koczują w parkach!

Zatem to co robi władza - rząd, policja, itp. instytucje urzędowe,
to jest typowa działalność bandycka, korupcyjna;

czyżby Tusk i jego rząd to mafia - kryminaliści?

No cóż, fakty o tym świadczą dość solidnie.

.......

normalni ludzie działają inaczej, rozsądniej i legalnie,
więc naucz się tego gamoniu Tusk, albo spadaj stąd.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>Od kilku miesięcy nie ma żadnych działań rządu polskiego w sprawie przerzucania ludzi z niemiec.

Racja. Wsumie się dziwię Niemcom

W Berlinie żyje duża liczba bezdomnych Polaków, szacowana nawet na 5 tysięcy.

>Ja siedzę w swoim mieście i widzę coraz więcej tych... mulatych -
>pałętają się po ulicach, a ostatnio już nawet koczują w parkach!

Ah shıt here go again prawie że.

Czyli wejście Polski dla UE otwarcie granic. Patologia opuszcza kraj.
Ludzie z wyrokami mniejszymi cZy większymi.

To całe p*****lENIE...jak to w Polsce jest bezpiecznie niż na zachodzie. Z czegoś wynika.

A mogli tu zostać. To nie którzy baliby się chodzić wieczorem po ulicach.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To całe p*****lENIE...jak to w Polsce jest bezpiecznie niż na zachodzie. Z czegoś wynika.

Ale, że co?

Że boisz się czarnoskórych, biegających po twojej ulicy z maczetami, dla których jesteś niewierny ich bogu?

Farmer nie rób jaj!

To raczej ty siejesz postrach wśród innych, swoim dość wysokim poziomem agresji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Od kilku miesięcy nie ma żadnych działań rządu polskiego w sprawie przerzucania ludzi z niemiec.
>rząd polski twierdzi że nie ma takich działań...
>a cały szum to propaganda opozycji.
>Czy aby na pewno?
>Ja siedzę w swoim mieście i widzę coraz więcej tych... mulatych -

Co za ludzi, skąd są, kto ich przerzuca.

Nie ma do wchodzić w szczegóły, bo wystarczy odmienny kolor skóry na ulicy?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie ma do wchodzić w szczegóły, bo wystarczy odmienny kolor skóry na ulicy?
>

Sprawa jest prosta. Czeka nas kolejny napływ banderowców i Ukraińców używanych do proxy wojny.
Żeby tłumów ze Wschodu nie było widać, to sprawę przykrywa się prowokacją po przeciwnej stronie Polski.
Polak będzie szczęśliwy wśród milionów wnuków katów Polaków a jak zobaczy, raz na rok, jakiegoś jednego Araba to dostanie szału.
Na tym to polega. Wstawianie do łbów nienawiści a potem używanie frajerów.

wiadomosci(*)azy-teraz-by-przegrala/j2rmh59

Żydowski zięć, szkolony przez Brytyjczyków, chce odblokować użycie przez Rosję taktycznej broni atomowej. Zwalą nam dziesiątki milionów Ukraińców, którym nie poszło "wywalanie" z pomocą Żyda Zelenskiego.
Czeka nas napływ i utrzymanie milionów wnuków katów Polaków.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czeka nas napływ i utrzymanie milionów wnuków katów Polaków.

Poznałem już kilku "katow Polski", niektórych nawet bliżej.

Wszyscy byli bardzo zmotywowani do pracy i wyraźnie chcieli coś osiągnąć.

Żaden z nich nie sprawił wrażenia jakby oczekiwał na to, ze on będzie siedział i pierdzial w stołek a inni będą go utrzymywać.

Znowu mijasz się z prawdą i szczujesz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>Co za ludzi, skąd są, kto ich przerzuca.

wiemy kto - niemiecka policja.

>Nie ma do wchodzić w szczegóły, bo wystarczy odmienny kolor skóry na ulicy?

a pewnie że to widać - nie widziałeś kolumbijczyków, etiopczyków, itp.?

Tusk i jego rządowe pachołki mogą sobie szczekać:
'to są ukraińcy zawracani z niemiec, którzy uciekli z polski'.

Typowe zaparcie kryminalistów.

Wciąż czekam na wywiady z policjantami i innymi służbowymi, którzy biorą udział w tym bandyckim procederze.

ciekaw jestem co i jak oni powiedzą w tej sprawie.
quick (6853 punktów)

>czyżby Tusk i jego rząd to mafia - kryminaliści?

Niektórzy nazywają go niemieckim agentem. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Albo np. Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję, uważają niektórzy.

www.gazeta(*)-kld-partie-donalda-tuska.html
szarley (54913 punktów)
>>czyżby Tusk i jego rząd to mafia - kryminaliści?
>Niektórzy nazywają go niemieckim agentem. Ile w tym prawdy?

Zapewne cala prawda. Dlatego wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa (w tym służby) który tę opinię wypowiedział miał zapewne mocne dowody. Przecież gdyby nie miał dowodów, to by tak nie głosił

A jednak.... prokuratury (też mu podległej) nie powiadomił

>Nie wiem. Albo np. Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję, uważają niektórzy.

A inni, że przez Muminki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>>>czyżby Tusk i jego rząd to mafia - kryminaliści?
>>Niektórzy nazywają go niemieckim agentem. Ile w tym prawdy?
>Zapewne cala prawda. Dlatego wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa (w tym służby) który tę opinię wypowiedział miał zapewne mocne dowody. Przecież gdyby nie miał dowodów, to by tak nie głosił
>A jednak.... prokuratury (też mu podległej) nie powiadomił

Nie powiadomił bo to ściema. Obie strony obrzucają się błotem. Istnieje wg Ciebie jakaś alternatywa? Ile jeszcze Kaczyńskiego i Tuska będziemy oglądać? Ile jeszcze POPiSu? Chyba, że u nas już tak ma być jak w stanach i jesteśmy skazani na duopol? Skoro tak to może warto przejść również na system prezydencki?

>>Nie wiem. Albo np. Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję, uważają niektórzy.
>A inni, że przez Muminki

Nigdzie nie twierdzę, że tego rodzaju doniesienia to prawda. Niemniej jednak uważam, że lepiej z patronem rozmawiać bezpośrednio, niż przez pośrednika.
szarley (54913 punktów)
>>>Niektórzy nazywają go niemieckim agentem. Ile w tym prawdy?
>Nie powiadomił bo to ściema.
>Obie strony obrzucają się błotem.

A Ty się do tego przyłączasz.
Skoro nie jest niemieckim agentem, to Twoje słowa "Niektórzy nazywają go niemieckim agentem. Ile w tym prawdy?" są dorzucaniem błota

>Istnieje wg Ciebie jakaś alternatywa? Ile jeszcze Kaczyńskiego i Tuska będziemy oglądać?
>>>Nie wiem. Albo np. Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję, uważają niektórzy.
>>A inni, że przez Muminki
>Nigdzie nie twierdzę, że tego rodzaju doniesienia to prawda.

I pytasz o duopol, a sam się do tego przyczyniasz powtarzając niesprawdzone "fakty"

>Niemniej jednak uważam, że lepiej z patronem rozmawiać bezpośrednio, niż przez pośrednika.
czyli z kim?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)
>>>>Niektórzy nazywają go niemieckim agentem. Ile w tym prawdy?
>>Nie powiadomił bo to ściema.
>>Obie strony obrzucają się błotem.
>A Ty się do tego przyłączasz.
>Skoro nie jest niemieckim agentem, to Twoje słowa "Niektórzy nazywają go niemieckim agentem. Ile w tym prawdy?" są dorzucaniem błota
Nie taki miałem zamysł. Ponadto tak na poważnie to uważam, że Tusk nie jest agentem, tak samo jak nie jest nim Kaczyński.

>>Istnieje wg Ciebie jakaś alternatywa? Ile jeszcze Kaczyńskiego i Tuska będziemy oglądać?
>>>>Nie wiem. Albo np. Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję, uważają niektórzy.
>>>A inni, że przez Muminki
>>Nigdzie nie twierdzę, że tego rodzaju doniesienia to prawda.
>I pytasz o duopol, a sam się do tego przyczyniasz powtarzając niesprawdzone "fakty"
W mojej ocenie posunąłeś się za daleko w interpretacji tego co napisałem.
Czy ten duopol to optymalne dla Polski ustawnienie?

>>Niemniej jednak uważam, że lepiej z patronem rozmawiać bezpośrednio, niż przez pośrednika.
>czyli z kim?

Chodzi o USA. Jedni wolą podejmować bezpośredni dialog, drudzy wolą przez pośrednika, lub pośredników. W mojej ocenie trochę to feudalizmem zalatuje.
szarley (54913 punktów)
>Nie taki miałem zamysł. Ponadto tak na poważnie to uważam, że Tusk nie jest agentem, tak samo jak nie jest nim Kaczyński.

Nie sugeruję żadnemu politykowi agentury. tak jak nie odbieram prawa do głoszenia się patriotą, choć niektóre działania oceniam jako skrajnie szkodliwe dla Polski.
Szkodliwym jest np osłabianie Unii.

>>I pytasz o duopol, a sam się do tego przyczyniasz powtarzając niesprawdzone "fakty"
>W mojej ocenie posunąłeś się za daleko w interpretacji tego co napisałem.
>Czy ten duopol to optymalne dla Polski ustawnienie?
Na pewno nie.

>>>Niemniej jednak uważam, że lepiej z patronem rozmawiać bezpośrednio, niż przez pośrednika.
>>czyli z kim?
>Chodzi o USA. Jedni wolą podejmować bezpośredni dialog, drudzy wolą przez pośrednika, lub pośredników. W mojej ocenie trochę to feudalizmem zalatuje.

Nie istnieje dialog z USA ani pośredni ani bezpośredni.
W polityce wobec USA trzeba zrobić jedno: jak najszybciej uniezależnić Europę od USA


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>W polityce wobec USA trzeba zrobić jedno: jak najszybciej uniezależnić Europę od USA
>

Piszę o tym od dziesięciu lat.
W koncepcji niemieckich Żydów Europy przed Anglosasami miała bronić Armia Czerwona.
W 1937 r. Żydzi zdrajcy z brytyjskimi służbami, wysługującymi się Gruzinami i Bałtami, dokonali
mordu na 35 tysiącach oficerów szkolonych przez Żyda Iona Jakira, absolwenta berlińskiej Akademii
Sztabu Generalnego. Żydzi: Lew Zacharowicz Mechlis i Зиновий Маркович Ушаков mordowali Rosjan i Żydów komunistów razem z oficerami.
Amerykański Żyd Bernard Baruch stworzył Wehrmacht i III Rzeszę celem pokonania armii stworzonej przez Żydów niemieckich w ZSRR.
W Europie może być tylko jedna armia, bo to uniemożliwi Anglosasom prowadzenie wewnętrznych proxy wojen.
quick (6853 punktów)
>>Nie taki miałem zamysł. Ponadto tak na poważnie to uważam, że Tusk nie jest agentem, tak samo jak nie jest nim Kaczyński.
>Nie sugeruję żadnemu politykowi agentury. tak jak nie odbieram prawa do głoszenia się patriotą, choć niektóre działania oceniam jako skrajnie szkodliwe dla Polski.
>Szkodliwym jest np osłabianie Unii.
A czy uważasz, że osłabianiem Unii jest głoszenie potrzeby odejścia od ideologii, które są przecież obecne w jej agendzie?

>>>I pytasz o duopol, a sam się do tego przyczyniasz powtarzając niesprawdzone "fakty"
>>W mojej ocenie posunąłeś się za daleko w interpretacji tego co napisałem.
>>Czy ten duopol to optymalne dla Polski ustawnienie?
>Na pewno nie.
Ostatnio czytałem w Rzeczpospolita, że za jakiś czas do głosu może dojść Razem i Konfederacja.

www.rp.pl/(*)acja-i-razem-zastapia-pis-i-po

Moim zdaniem mało realne.

>>>>Niemniej jednak uważam, że lepiej z patronem rozmawiać bezpośrednio, niż przez pośrednika.
>>>czyli z kim?
>>Chodzi o USA. Jedni wolą podejmować bezpośredni dialog, drudzy wolą przez pośrednika, lub pośredników. W mojej ocenie trochę to feudalizmem zalatuje.
>Nie istnieje dialog z USA ani pośredni ani bezpośredni.
>W polityce wobec USA trzeba zrobić jedno: jak najszybciej uniezależnić Europę od USA

Dobrze rozumiem, że chodzi Ci o Trumpa?
Amerykanie sami nalegają na usamodzielnienie się Europy, stąd te parcie na 5% pkb. Waszyngton koncentruje swe główne siły na rywalizację z Chinami. Rosyjski problem ma być w ramach konwencjonalnego odstraszania zmartwieniem Europy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Amerykanie sami nalegają na usamodzielnienie się Europy, stąd te parcie na 5% pkb.

Ta koncepcja nie ma sensu.

Prawdziwą niezależność może zapewnić dopiero ministerstwo wojny i przestawienie narodu na produkcję bomb.

Zresztą nie można myślec tylko o niezależności narodu.

Każde gospodarstwo domowe powinno być nieżelazne od innych, dlatego proponuję domową produkcję bomb i karabinów.

W każdym garażu powinny być proste maszyny do przesypywania prochu i zagniatania nabojów.

Nawet jeśli nie karabin to choć minimalnie miecz samurajski, żeby każdemu kto przyjdzie powodować zależności i hierarchię, w tym zależność podległości, odrąbać łeb.

Tak samo w pracy.
Żaden robol nie może sobie pozwolić na zależność i podległość - powinnen wszystkimi siłami walczyć o niepodległość i niezależność od taśmy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-07-2025 20:17 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Amerykanie sami nalegają na usamodzielnienie się Europy, stąd te parcie na 5% pkb.
>Ta koncepcja nie ma sensu.
>Prawdziwą niezależność może zapewnić dopiero ministerstwo wojny i przestawienie narodu na produkcję bomb.
>Zresztą nie można myślec tylko o niezależności narodu.
>Każde gospodarstwo domowe powinno być nieżelazne od innych, dlatego proponuję domową produkcję bomb i karabinów.

Wielu ludziom się to nie podoba. Takie czasy. Europa musi zainwestować w swoje bezpieczeństwo, sama musi się stać dla siebie jego dawcą, zamiast być dalej biorcą amerykańskiego. Oczywiście konwencjonalnie.
Na poziomie zdolności strategicznej broni jądrowej, póki trwa układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, Europa nadal pozostaje pod amerykańskim parasolem.
5% na obronność ma stworzyć siły zdolne do odstraszenia Rosji, albo jej konwencjonalnego pokonania w boju. Amerykanie w tym czasie będą zajęci Chinami.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Takie czasy.

Takie są jakimi je czynimy.

Chciałbym oficjalnie i publiczne zakwestionować pitolenie o niezależności i niepodległości w sytuacji panowania kapitalizmu i rozwoju organizacji biznesowych opartych na zależnościach i podległościach.

Z jednej strony ciągle się wyzwalamy od ciężaru zależności od innych a z drugiej nieustająco budujemy zależności z innymi fundamentujace dochody i zyski.

Dość tej absurdalnej psychozy i rozdwojenia jaźni.

Co dalej?

Uderzenie kilku taktycznych bomb atomowych i następnie odwilż?

Godzenie się i budowanie przyjaźni?

Bo taki jest cykl ludzkiego funkcjonowania?

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-07-2025 12:02 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>Takie czasy.
>Takie są jakimi je czynimy.

To prawda. Ale nie wszystko zależy od naszej woli.
Si vis pacem, para bellum. Niektórzy rozumieją jedynie język siły.
Thoter (6650 punktów)

>Amerykanie sami nalegają na usamodzielnienie się Europy, stąd te parcie na 5% pkb. Waszyngton >koncentruje swe główne siły na rywalizację z Chinami. Rosyjski problem ma być w ramach >konwencjonalnego odstraszania zmartwieniem Europy.
>

W 1925 roku, wiek temu, pokojową nagrodę Nobla dostał amerykański finansista, któremu zlecono opracowanie finansowych fundamentów dla planowanej III Rzeszy i Wehrmachtu.

Plan Dawesa (od nazwiska laureata Pokojowej Nagrody Nobla za rok 1925 Charlesa Gatesa Dawesa) - historyczny plan gospodarczy rozłożenia na wiele lat niemieckich reparacji wojennych po I wojnie światowej oraz udzielenia Niemcom pożyczek w wysokości 200 mln dolarów na ich spłatę. Opracowany został w celu stabilizacji niemieckiej gospodarki powojennej, przez zespół ekspertów pod kierownictwem amerykańskiego bankiera Charlesa Dawesa, przyjęty 16 sierpnia 1924 podczas obrad tzw. konferencji londyńskiej i uchwalony jako obowiązujący przez Reichstag 30 sierpnia 1924.

Plan Dawesa był częścią planu amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha. Tak samo wcześniejszy rozkaz Barucha , mający numer 13, dotyczący stworzenia "niepodległej" Polski, odczytany przez prezydenta USA Wilsona 8 stycznia 1918 roku, są ze są ze sobą połączone i stanowią elementy prowadzące do proxy wojny z symbiozą Żydów i Niemców.

Proxy wojny w Europie Żyda Barucha dzisiaj przejęli już dużo liczniejsi Żydzi amerykańscy też we współpracy z Brytyjczykami, czyli Żydami brytyjskimi.
W naszym imieniu działają, w interesie powyższych Żydów, Żydzi i żydowscy zięciowie.
Na tym geszefcie wyjdziemy tak samo jak nasi dziadkowie zadający się z Brytyjczykami.
Chińczycy wykazali wyższość żydowskiego komunizmu nad zasobami ludzkimi eksploatowanymi przez kapitalistów. Zasoby ludzkie kapitalistów, tuczone papierem fiducjarnym, przegrywają ze zorganizowanym społeczeństwem. Wprowadzony w demokratycznych koloniach poziomy podział pomiędzy uprzywilejowanymi, z racji ilości, głupimi a bezradnymi mądrymi, dodatkowo dobija zasoby ludzkie kapitalistów. W demokracji Żydów amerykańskich można się cieszyć "dobrobytem" przez chwilę. Ten "dobrobyt" wynika z eksploatacji surowców albo z racji militarnego położenia. Polska jest pozbawiana miedzi za którą kupujemy "bezpieczeństwo" od Żydów amerykańskich. Jak skończy się miedź i Żydom amerykańskim nie będzie potrzebne polskie mięso armatnie, to polski zasób ludzki nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować w nowoczesnym świecie, którego standardy dyktują najnowocześniejsze potężne Chiny.
Mordując z Brytyjczykami Żydów i Niemców staliśmy się peryferiami nowoczesnego świata, którego centrum znajduje się, dzięki naszym i Brytyczyków działaniom, w Azji.
Mordując z Brytyjczykami Żydów i Niemców pozbawiliśmy się życia w centrum potężnej Europy.
Zginęło miliony Polaków po to, by brytyjska hegemonia trwała dalej. Oddaliśmy za to naszą przyszłość. Dzisiaj kłamstwami przykrywa się porażkę naszych tępych przodków i robi z nich bohaterow, wzory do naśladowania.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W naszym imieniu działają, w interesie powyższych Żydów, Żydzi i żydowscy zięciowie.

Szokujące jacy Ci Żydzi źli i wszystkiemu winni. Poza Żydami wszyscy są właściwie w porządku. Jaki ten świat byłby wspaniały bez Żydów.

Masz jakieś pomysły co z nimi zrobić?
Chciałbyś się Żydów pozbyć?

Ależ Ty niesamowicie szczujesz na Żydów.

Proste umysły są gotowe twoje szczucie podchwycić i urządzić piekło na Ziemi w imię zwycięstwa dobrych goi z żydowskim złem.

Z mojej perspektywy obsesyjnie dążysz do wojny.

Marzy ci się przed śmiercią widok grzybów atomowych i próbujesz to marzenie spełnić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Chciałbyś się Żydów pozbyć?
>Ależ Ty niesamowicie szczujesz na Żydów.
>

Po raz dwudziesty piszę: ja stoję po stronie Żydów, których wymordowali Żydzi.
Ty stoisz po stronie Żydów, którzy mordowali Żydów.
Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowali płatni mordercy na zlecenie Żyda Nauma Eitingona. Była to operacja pod kryptonimem KACZKA
Kuzyna Bronsteina, Iona Jakira zamordowali jego rodacy, kierował tym Żyd Lew Zacharowicz Mechlis.
Ja bronię Żydów: Bronsteina i Jakira a Ty trzymasz stronę ich katów: Eitingona i Mechlisa.
Ja doszukuję się prawdy, Ty bredzisz.
Śmierć Żydów komunistów i śmierć Żydów, którzy ich mordowali, to są dwie różne śmierci.
Stawiasz znak równości. Ja na to nie pozwolę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Śmierć Żydów komunistów

A kumnisci nieżydzi, nie mają dla Ciebie żadnej wartości?

Uznałes Żydów za naród wybrany?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>A kumnisci nieżydzi, nie mają dla Ciebie żadnej wartości?
>Uznałes Żydów za naród wybrany?
>

en.wikipedia.org/wiki/Willy_Leow

Willy Leow (25 stycznia 1887 - 3 października 1937) był niemieckim politykiem i działaczem komunistycznym.(...)
W 1936 roku został aresztowany podczas czystek stalinowskich i 3 października 1937 roku skazany na karę śmierci za zorganizowanie grupy trockistowsko-terrorystycznej w Kolegium Wojskowym Sądu Najwyższego ZSRR, po czym został rozstrzelany.


Leow nie był Żydem a zginął z tych samych powodów co Żydzi komuniści.
Leowa rok torturowano zanim zamordowano. Zamordowali go Żydzi zdrajcy z brytyjskimi służbami wysługującymi się Gruzinami i Bałtami, tak jak dzisiaj.
Ze Stalina zrobiono kozła ofiarnego. Tak samo Żydzi zdrajcy wymordowali Żydów piewców komunizmu i oczywiście winę zwalili na analfabetę Stalina.

pl.wikipedia.org/wiki/Osip_Mandelsztam

Osip Emiljewicz Mandelsztam (ros. Осип Эмильевич Мандельштам; ur. 2 stycznia?/14 stycznia 1891[1] w Warszawie, zm. 27 grudnia 1938 w łagrze tranzytowym Wtoraja Rieczka pod Władywostokiem, Rosyjska Federacyjna SRR) - rosyjski poeta i prozaik pochodzenia polsko-żydowskiego. Jeden z głównych przedstawicieli akmeizmu. Ofiara wielkiego terroru w ZSRR.

Żydów komunistów wymordowali Żydzi proamerykańscy, oczywiście z wielką pomocą Brytyjczyków.
Żydzi amerykańscy pomagali Żydom komunistom pokonać cara Romanowa. Od samego początku planowali przejąć to co stworzą. Po mordowaniu Żydów komunistów doszło mordowanie Żydów zdrajców. Nazizm, III Rzeszę i Wehrmacht stworzył amerykański Żyd Bernard Baruch w celu zbrojnego pokonania żydowskeigo ZSRR. Antysemityzm w Niemczech to jest robota ANGLOSASÓW. Niemieccy naziści planowo mieli wymordować Żydów komunistów a mordowali Żydów zdrajców. To Żydzi zdrajcy wymordowali Polaków w ZSRR. Celem tego było ułatwienie przejścia przez Polskę przejętej Armii Czerwonej. Rozumiał to generał Sikorski. W skutek wymordowania Żydów zdrajców amerykański Żyd Bernard Baruch nie przejął władzy nad ZSRR. Miejsce wymordowanych funkcyjnych Żydów komunistów zajmowali Żydzi zdrajcy. Potem Żydów zdrajców spotkało to, co zrobili z Żydami komunistami. Baruch wydał rozkaz opracowania planu DROPSHOT a potem rozkazał prowadzić zimną wojnę z ZSRR. Już w tym czasie CIA rozpoczęła operację AERODYNAMIK, której finałem jest obecna proxy wojna na Ukrainie.
Żydzi niemieccy tworzyli potężną Europę. Jaki był tego finał ??
Powstała potęga Żydów amerykańskich na gruzach i trupach Europy. Ile Żydzi amerykańscy oferowali dolarów Żydom pracującym nad bombą atomową w Niemczech ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żydzi niemieccy tworzyli potężną Europę. Jaki był tego finał ??

Do potegi, która Cię tak zachwyca, do przetworzenia rud ziemnych w najwyższe drapacze chmur, najbardziej złożone procesory, statki kosmiczne i tysiące bomb atomowych potrzeba zgodnie zbiorowo robić na 2 zmiany a nie modlic się w kościołach do bogów, machać kwiatami na pochodach 1-majowych, czy grillować rozciągając żołądek duża ilością piwa.

USA pociągnęło do tego mieszanka totalnej rywalizacji z zagrożeniem socjalnym dla wszystkich, którzy nie wejdą w taki 2-etatowy tryb.

W Europie nigdy nie było takiego wyścigu szczurów.

Ponadto w Europie nigdy nie było zgody.
Europejczycy sporą część własnej egzystencji poświęcili na prowadzenie wzajemnych wojen, bo nie potrafimy powstrzymać się od wzajemnych oskarżeń i od zaprowadzania sprawiedliwości poprzez wzajemne "mordowanie" się.

Kto ma stworzyć te drapacze chmur i procesory skoro wszyscy są zajęci polowaniem na demony?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Żydzi niemieccy tworzyli potężną Europę. Jaki był tego finał ??

>Do potegi, która Cię tak zachwyca, (...)
>Ponadto w Europie nigdy nie było zgody.
>Europejczycy sporą część własnej egzystencji poświęcili na prowadzenie wzajemnych wojen, bo nie potrafimy powstrzymać się od wzajemnych oskarżeń i od zaprowadzania sprawiedliwości poprzez wzajemne "mordowanie" się.
>Kto ma stworzyć te drapacze chmur i procesory skoro wszyscy są zajęci polowaniem na demony?

Symbioza Żydów i Niemców stworzyła potencjał, który z Europy stworzyłby niezależną lądową potęgę. Żydzi zdobyli: rosyjską bazę surowcową, ogromny zasób ludzki i teren pod poligon atomowy.
Do tego opracowali ideologię, która KAŻDEMU dawała korzyści. Żydzi mieszkali od Portugali po Ural. Tylko Żydzi mogli zjednoczyć Europę i stworzyć z niej potęgę. Komu zależało na tym by Żydom się nie powiodło ?? Na pewno nie Niemcom.

pl.wikipedia.org/wiki/Entente_cordiale

Entente cordiale - nazwa układu pomiędzy Francją i Wielką Brytanią, zawartego 8 kwietnia 1904. Sygnatariuszami byli minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Henry Petty-Fitzmaurice i ambasador Francji w Londynie Pierre Paul Cambon.
Poprzez zawarcie tego porozumienia rządy obydwu krajów doprowadziły do załagodzenia dotychczas istniejących sporów i umożliwiły sformowanie sojuszu przeciwko Niemcom.


Symbiozie Żydów i Niemców już 8 kwietnia 1904 roku wypowiedzieli wojnę Brytyjczycy i Francuzi a "niepodległa" Polska przyłączyła się do tej wojny 22 listopada 1918 roku mordując 150 Żydów we Lwowie.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

Hamerlik musisz pojąć, że to komunistów mordowano. Komunizm zagroził hegemonii Brytyjczyków i planom amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha stania się hegemonem.
Żydzi niemieccy stworzyli ZSRR i utrzymali się u władzy do 1937 roku. W 1937 r. ZSRR i Armia Czerwona został PRZEJĘTY przez siły wrogie Żydom komunistom i Niemcom.
W 1937 roku przejęte żydowskie NKWD zamordowało: 42 tysiące Niemców.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

360 tysięcy Rosjan a 390 tysięcy zamknięto w obozach pracy.

pl.wikipedia.org/wiki/Rozkaz_NKWD_Nr_00447

111 tysięcy Polaków.

pl.wikipedia.org/wiki/Rozkaz_NKWD_Nr_00485

Rozkazy wydane przez żydowskiego zięcia, męża nimfomanki, były początkiem przygotowań do ataku przejętej Armii Czerwonej na Niemcy.
Polaków w ZSRR wymordowano w celu ułatwienia przejścia przez Polskę przejętej Armii Czerwonej

W planach Żydów niemieckich ich Armia Czerwona miała bronić Niemców.
W 1937 r. żydowskie NKWD wymordowało Żydów funkcyjnych i Żydów przybyłych do ZSRR.

pl.wikipedia.org/wiki/Izrail_Leplewski

Izrail Moisiejewicz Leplewski (ros. Израиль Моисеевич Леплевский, ur. 1896 w Brześciu, zm. 28 lipca 1938 w Moskwie) - funkcjonariusz Czeka/OGPU/NKWD, komisarz bezpieczeństwa państwowego II rangi, ludowy komisarz spraw wewnętrznych (szef NKWD republiki) Białoruskiej SRR (1934-1936) i Ukraińskiej SRR (1937-1938).

pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Warski

Adolf Warski, właściwie Adolf Jerzy Warszawski, pseudonim "Jan z Czerniakowskiej", "Michałkowski", "Jelski" (ur. 20 kwietnia 1868 w Warszawie, zm. 21 sierpnia 1937 w Moskwie) - polski działacz robotniczy i komunistyczny żydowskiego pochodzenia, dziennikarz i publicysta, poseł na Sejm I kadencji (1922-1927).

Po 1937 roku rozpoczęło się mordowanie Żydów w odwecie za to co zrobili w ZSRR w 1937 roku.
Tych Żydów nie mordowano dlatego, że byli Żydami, tylko za to, co zrobili z Żydami komunistami.
Amerykański Żyd Bernard Baruch wysłał w 1938 r. do przejętego ZSRR, szkolonego w USA, syna pierwszego ambasadora ZSRR w USA, który nazywał się Оле́г Алекса́ндрович Трояно́вский.
Skutkiem przetrzebienia Żydów zdrajców było wydanie, przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, rozkazu opracowania planu DROPSHOT a potem rozkazu rozpoczęcia zimnej wojny z ZSRR.
Pokiereszowany ZSRR udało się obić.
Gomułka chciał by Żydzi naród polski rozwinęli tak, jak to udało się im z narodem niemieckim.
quick (6853 punktów)
>>Amerykanie sami nalegają na usamodzielnienie się Europy, stąd te parcie na 5% pkb. Waszyngton >koncentruje swe główne siły na rywalizację z Chinami. Rosyjski problem ma być w ramach >konwencjonalnego odstraszania zmartwieniem Europy.
>>
>W 1925 roku, wiek temu, pokojową nagrodę Nobla dostał amerykański finansista, któremu zlecono opracowanie finansowych fundamentów dla planowanej III Rzeszy i Wehrmachtu.
>Plan Dawesa (od nazwiska laureata Pokojowej Nagrody Nobla za rok 1925 Charlesa Gatesa Dawesa) - historyczny plan gospodarczy rozłożenia na wiele lat niemieckich reparacji wojennych po I wojnie światowej oraz udzielenia Niemcom pożyczek w wysokości 200 mln dolarów na ich spłatę. Opracowany został w celu stabilizacji niemieckiej gospodarki powojennej, przez zespół ekspertów pod kierownictwem amerykańskiego bankiera Charlesa Dawesa, przyjęty 16 sierpnia 1924 podczas obrad tzw. konferencji londyńskiej i uchwalony jako obowiązujący przez Reichstag 30 sierpnia 1924.Plan Dawesa był częścią planu amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha. Tak samo wcześniejszy rozkaz Barucha , mający numer 13, dotyczący stworzenia "niepodległej" Polski, odczytany przez prezydenta USA Wilsona 8 stycznia 1918 roku, są ze są ze sobą połączone i stanowią elementy prowadzące do proxy wojny z symbiozą Żydów i Niemców.
>Proxy wojny w Europie Żyda Barucha dzisiaj przejęli już dużo liczniejsi Żydzi amerykańscy też we współpracy z Brytyjczykami, czyli Żydami brytyjskimi.
>W naszym imieniu działają, w interesie powyższych Żydów, Żydzi i żydowscy zięciowie.
>Na tym geszefcie wyjdziemy tak samo jak nasi dziadkowie zadający się z Brytyjczykami.
>Chińczycy wykazali wyższość żydowskiego komunizmu nad zasobami ludzkimi eksploatowanymi przez kapitalistów. Zasoby ludzkie kapitalistów, tuczone papierem fiducjarnym, przegrywają ze zorganizowanym społeczeństwem. Wprowadzony w demokratycznych koloniach poziomy podział pomiędzy uprzywilejowanymi, z racji ilości, głupimi a bezradnymi mądrymi, dodatkowo dobija zasoby ludzkie kapitalistów. W demokracji Żydów amerykańskich można się cieszyć "dobrobytem" przez chwilę. Ten "dobrobyt" wynika z eksploatacji surowców albo z racji militarnego położenia. Polska jest pozbawiana miedzi za którą kupujemy "bezpieczeństwo" od Żydów amerykańskich. Jak skończy się miedź i Żydom amerykańskim nie będzie potrzebne polskie mięso armatnie, to polski zasób ludzki nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować w nowoczesnym świecie, którego standardy dyktują najnowocześniejsze potężne Chiny.
>Mordując z Brytyjczykami Żydów i Niemców staliśmy się peryferiami nowoczesnego świata, którego centrum znajduje się, dzięki naszym i Brytyczyków działaniom, w Azji.
>Mordując z Brytyjczykami Żydów i Niemców pozbawiliśmy się życia w centrum potężnej Europy.
>Zginęło miliony Polaków po to, by brytyjska hegemonia trwała dalej. Oddaliśmy za to naszą przyszłość. Dzisiaj kłamstwami przykrywa się porażkę naszych tępych przodków i robi z nich bohaterow, wzory do naśladowania.
>
Ciężkostrawne jest to co piszesz. Co to znaczy militarne położenie? Chiny są wg Ciebie następnym hegemonem?
Thoter (6650 punktów)
> Chiny są wg Ciebie następnym hegemonem?

Jeżeli tym co wymordowali Żydów komunistów nie uda się pokonać chińskich komunistów , to Chiny staną się hegemonem w innym tego słowa znaczeniu.
Komunizm Żydów niemeickich to jest wyższa, dostosowaną do nowej sytuacji, forma żydowskiej. religii chrześcijańskiej.
Przejście od wyzysku feudaułów, poprzez wyzysk kapitalistów, do społeczeństwa bez wyzyskującej warstwy, nie może obyć się bez ofiar.
Te ofiary to są biedacy wrzucani przez cwaniaków pod koła postępu rozwoju intelektualnego człowieka. To Żydzi komuniści spowodowali, że każdemu człowiekowi należy się, za darmo, podstawowe wykształcenie. Żydzi, których wymordowano.
Architektem Komunistycznej Partii Chin był Żyd Grigori Naumovich Voitinsky , urodzony jako Zarchin. Żydzi komuniści przegrali z Żydami amerykańskimi i brytyjskimi w 1937 roku. Miejscem pojedynku był ZSRR, tworzony przez Żydów komunistów. Drugim miejsce gdzie udali się Żydzi komuniści były Chin. Ogromny naród, z dala od możliwości ataku Żydów amerykańskich i brytyjskich,
dokonał tego, czego nie dano ukończyć Żydom komunistom.
Dlaczego Żydom amerykańkim nie udało się skolonizować Afryki swoją demokracją ???
Używali przekupnych kacyków do kierowania eksploatacją surowców i narodów Afryki.
W Europie rolę kacyków powierzyli demokratcyznym "politykom". Z demokratycznych "polityków" zrobili swoich karbowych.
quick (6853 punktów)
>> Chiny są wg Ciebie następnym hegemonem?
>Jeżeli tym co wymordowali Żydów komunistów nie uda się pokonać chińskich komunistów , to Chiny staną się hegemonem w innym tego słowa znaczeniu.

Jakiś specjalny rodzaj hegemonii przewidujesz?

>Komunizm Żydów niemeickich to jest wyższa, dostosowaną do nowej sytuacji, forma żydowskiej. religii chrześcijańskiej.

Moim zdaniem to zbyt daleko idąca interpretacja komunizmu.

>Przejście od wyzysku feudaułów, poprzez wyzysk kapitalistów, do społeczeństwa bez wyzyskującej warstwy, nie może obyć się bez ofiar.

Determinizm ekonomiczny.

>Te ofiary to są biedacy wrzucani przez cwaniaków pod koła postępu rozwoju intelektualnego człowieka.

Królowie i carowie też ginęli.

>To Żydzi komuniści spowodowali, że każdemu człowiekowi należy się, za darmo, podstawowe wykształcenie. Żydzi, których wymordowano.

Mam świadomość, że nie wszystko co przyniósł komunizm należy krytykować w czambuł.

>Dlaczego Żydom amerykańkim nie udało się skolonizować Afryki swoją demokracją ???

Pytanie tendencyjne. Afryką pomiatają mocarstwa.

>Używali przekupnych kacyków do kierowania eksploatacją surowców i narodów Afryki.

Uważasz, że Chiny i Rosja przyniosą Afryce modernizację w pełnym tego słowa znaczeniu?

>W Europie rolę kacyków powierzyli demokratcyznym "politykom". Z demokratycznych "polityków" zrobili swoich karbowych.

Upraszczasz obraz tzw. hegemonii amerykańskiej. Istnieje w Twoim słowniku słowo sojusz?
Thoter (6650 punktów)
> Istnieje w Twoim słowniku słowo sojusz?
>
W moim słowniku istnieje tylko słowo INTERES.
Gdy Żyd lub żydowski zięć coś podpisuje w moim imieniu z amerykańskim Żydem ja nie jestem sojusznikiem i nigdy nie będę.
Od Brytyjczyków będę się zawsze trzymał z daleka, nawet gdy mi oddadzą teczkę gen. Sikorskiego, z wszystkimi dokumentami.
quick (6853 punktów)
>> Istnieje w Twoim słowniku słowo sojusz?
>>
>W moim słowniku istnieje tylko słowo INTERES.

A czy w ramach interesu nie zawiera się sojuszy?

>Gdy Żyd lub żydowski zięć coś podpisuje w moim imieniu z amerykańskim Żydem ja nie jestem sojusznikiem i nigdy nie będę.

Zważywszy na Twoją sympatie do narodu wybranego, mam pytanie; dlaczego nie uważasz, że my też możemy żyć w symbiozie z Żydami?

>Od Brytyjczyków będę się zawsze trzymał z daleka, nawet gdy mi oddadzą teczkę gen. Sikorskiego, z wszystkimi dokumentami.

Nie jesteś realistą. Wg mnie masz wyidealizowany obraz tego jak postępować z innymi w stosunkach międzynarodowych.
W tym środowisku nie ma czegoś takiego jak przyjaźń. Rozumiesz przecież interes, więc powinieneś też rozumieć, że środki które do jego osiągnięcia prowadzą wymagają czasem postępowania amoralnego.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Od Brytyjczyków będę się zawsze trzymał z daleka, nawet gdy mi oddadzą teczkę gen. Sikorskiego, z wszystkimi dokumentami.
>Nie jesteś realistą. Wg mnie masz wyidealizowany obraz tego jak postępować z innymi w stosunkach międzynarodowych.

Wciąż mu powtarzam, że nie ma sensu obrażać się czy robić sobie z innych wrogów, tylko trzeba takiego wpływu na nich, że działali w naszym interesie.

Thoter myśli jak Putin, że gdy zacznie oskarżać i szczerzyc zęby do walki to wszyscy mu ulegną.

Nie ulegną mu.

Raczej wykorzystują jego emocje, żeby zrobić go w konia.

Ludzi daje się łatwo kontrolować poprzez ich negatywne emocje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-07-2025 17:39 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Thoter myśli jak Putin, że gdy zacznie oskarżać i szczerzyc zęby do walki to wszyscy mu ulegną.

Ja widzę co innego. Wg mnie to wykształcony człowiek, który wie co mówi. Problem polega na tym, że niekiedy stawia bardzo kontrowersyjne tezy. Np. to o Norymberdze. Przecież to absurd.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja widzę co innego. Wg mnie to wykształcony człowiek, który wie co mówi. Problem polega na tym, że niekiedy stawia bardzo kontrowersyjne tezy. Np. to o Norymberdze. Przecież to absurd.

Wiedzą co mówią Ci, którzy potrafią tworzyć nowe wartości i organizacje.

Thoter szczuje i próbuje zradykalizowac inne umysły. Tworzy czarno-biały obraz rzeczywistości, w której jedno są źli a drudzy dobrzy.

Jeśli jakiś umysł zostanie opanowany przez negatywne emocje ani wykształcenie ani wiedza w niczym nie pomogą a mogą jeszcze pogorszyć sprawy.

Co z tego, że wie, skoro interesuje go tylko wojna i nie jest zainteresowany pokojem.

Cała swoją wiedzę wykorzysta, żeby wywołać wojnę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)

>Jeśli jakiś umysł zostanie opanowany przez negatywne emocje ani wykształcenie ani wiedza w niczym nie pomogą a mogą jeszcze pogorszyć sprawy.
Całkowita zgoda. Zdarza się i tak. Niemniej jednak ja tu nie widzę dominowania emocji, ile widzę wyrachowany sposób artykułowania własnych poglądów.

>Cała swoją wiedzę wykorzysta, żeby wywołać wojnę.

Jak dla mnie to odlot za daleki.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Całkowita zgoda. Zdarza się i tak. Niemniej jednak ja tu nie widzę dominowania emocji, ile widzę wyrachowany sposób artykułowania własnych poglądów.

Wyrachowanie nie jest wtedy kiedy wyraża się własne emocje lecz udaje takie jakimi chce się zarazić obce umysły na szkodę innych i dla własnego zysku.

Neurony automatycznie kopiują eksponowane memy.

Jeśli ktoś jest naprawdę dobrym aktorem to potrafi manipulować cudzymi umysłami i to jest wyrachowanie, czyli liczenie, że można się wynieść na pogrążeniu innych.

To coś jak w sytuacji tonięcia, gdzie jeden wchodzi na drugiego, żeby wydostać się na powierzchnię a drugi przez to idzie na dno.


youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>Całkowita zgoda. Zdarza się i tak. Niemniej jednak ja tu nie widzę dominowania emocji, ile widzę wyrachowany sposób artykułowania własnych poglądów.
>Wyrachowanie nie jest wtedy kiedy wyraża się własne emocje lecz udaje takie jakimi chce się zarazić obce umysły na szkodę innych i dla własnego zysku.
>Neurony automatycznie kopiują eksponowane memy.
>Jeśli ktoś jest naprawdę dobrym aktorem to potrafi manipulować cudzymi umysłami i to jest wyrachowanie, czyli liczenie, że można się wynieść na pogrążeniu innych.
>To coś jak w sytuacji tonięcia, gdzie jeden wchodzi na drugiego, żeby wydostać się na powierzchnię a drugi przez to idzie na dno.
>

Mnie się wydaje, że on wie czym jest polski interes. Kłopot w tym, że ma zupełnie inny pomysł jak go pilnować. Niby nic nowego, każdy ma jakiś pomysł, ale widzę w tym myśl, która nie koresponduje z żadną znaną mi drogą dochodzenia do realizacji bezpieczeństwa.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mnie się wydaje, że on wie czym jest polski interes.

Przede wszystkim Thoter mieszkanką komunisty z rojalista.

Skoro uwazasz, że wie czym jest interes Polski to warto zapytać jakiej Polski.

Tak bardzo koncentrujesz uwagę na relacjach globalnych i zewnętrznych, że w ogóle nie zauważasz, że fundamentem dla nich są stosunki i normy wewnętrzne.

Czy też jesteś komunistą i rojalista?

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>Mnie się wydaje, że on wie czym jest polski interes.
>Przede wszystkim Thoter mieszkanką komunisty z rojalista.
>Skoro uwazasz, że wie czym jest interes Polski to warto zapytać jakiej Polski.
>Tak bardzo koncentrujesz uwagę na relacjach globalnych i zewnętrznych, że w ogóle nie zauważasz, że fundamentem dla nich są stosunki i normy wewnętrzne.
>Czy też jesteś komunistą i rojalista?

Jestem realistą.
Thoter (6650 punktów)
>
>Jestem realistą.

Otumanionym realistą wśród milionów stworzonych przez kalkę.
Nigdy nie będziesz racjonalistą.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Jestem realistą.
>Otumanionym realistą wśród milionów stworzonych przez kalkę.
>Nigdy nie będziesz racjonalistą.

Ta kalka nazywa się kulturą, za którą stoi określony system wartości.

Jak widać niezgodny z twoim system i z twoją kulturą.

Istnieje wiele różnych systemów emocjonalnych, stojących za nimi różnych wyborów, w tym także skłonności do tworzenia określonego rodzaju społeczeństwa.

Twoja kultura jest bardziej wschodnioeuropejska czy wręcz azjatycka, w każdym razie sprzeczna z kulturą zachodu.

Rozumiem, że na to twierdzenie pojawi Ci się myśl, że na zachodzie nie ma żadnej kultury, bo tam jest tylko okradanie i wyzyskiwanie ofiar zachodu, bo tak działa ludzka psyche, opanowana przez dominujący mem nie dopuszcza do głosu żadnych sprzecznych memów.

Nie mniej na zachodzie też da się przeżyć a nawet rozwijać, nie tylko w Rosji i w Chinach, choć pewnie marzy Ci się cała ziemia pod jednym komunistycznym rządem, pod wodzą ogólnoświatowego pierwszego sekretarza w roli króla ludzkości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>>>Jestem realistą.

>>Otumanionym realistą wśród milionów stworzonych przez kalkę.
>>Nigdy nie będziesz racjonalistą.

>Ta kalka nazywa się kulturą, za którą stoi określony system wartości.
>

Co to znowu za bzdury.
Za kłamstwami stoi jakiś system wartości ??
Sztancę nazywasz kulturą ??
Ci co dzisiaj są w Polsce używani do ataku na obcokrajowców, pewnie bronią polskiej kultury ??
Nie możesz pojąć tego co piszę i mnie atakujesz.
Podaję ukrywane fakty i na ich podstawie wyciągam samodzielnie racjonalne wnioski.
Zauważ, ze nie ma nikogo, kto potrafiłby się pozbyć tego co mu wstawiono i logicznie
zabrać głos w dyskusji. Potraficie tylko przypinać komuś łatki i sączyć nienawiść.
Prawda czeka na Kopernika, który zburzy misterną mistyfikację.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co to znowu za bzdury.
>Za kłamstwami stoi jakiś system wartości ??
>Sztancę nazywasz kulturą ??

Nie rozumiesz czym jest kultura.

Kultura nie jest ani ładna ani przyjemna ale określonej grupie zapewnia przetrwanie i rozwój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kultura nie jest ani ładna ani przyjemna ale określonej grupie zapewnia przetrwanie i rozwój.
>

Co to znowu za bzdury ??
Kultura zapewnia przetrwanie ??
Brak kultury zapewnia przetrwanie i życie na czyjś koszt.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ci co dzisiaj są w Polsce używani do ataku na obcokrajowców, pewnie bronią polskiej kultury ??

Sądzę, że na odstraszaniu znasz się akurat dobrze, tym bardziej, że jesteś zafascynowany produkcją bomb atomowych.

Niektórzy sieją strach defiladą wyrzutni rakiet, czołgów czy testowymi pokazami eksplozji najpotężniejszych bomb atomowych a inni chodzą po mieście z zaciśniętymi pięściami i po prostu leją w mordę. Efekt bardzo podobny tylko na innym poziomie.

Przecież chodzi o to, żeby wrogiem kierował strach i żeby uciekał zamiast atakować.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Przecież chodzi o to, żeby wrogiem kierował strach i żeby uciekał zamiast atakować.
>
Anglosasi używają Polaków i Polski do napaści na Rosję, która posiada broń atomową i możliwość jej użycia nawet w miejscu gdzie Anglosasi dostarczyli systemy obrony.
Hamerlik, w Rosji nie wzbudzisz strachu.
quick (6853 punktów)
>>>Jestem realistą.
>Otumanionym realistą wśród milionów stworzonych przez kalkę.
>Nigdy nie będziesz racjonalistą.

Tako rzecze Thoter.
Ja myślę samodzielnie i do samodzielnie myślących kieruję swoje słowa. Nie szukam niczyjej aprobaty, niczego nie robię pod publikę, staram się być obiektywny.
Wiesz co to jest zarządzanie refleksyjne?
Thoter (6650 punktów)
> staram się być obiektywny.
>

to jest strona dla racjonalistów a nie tuba obiektywnej zatwierdzoenj prawdy.
quick (6853 punktów)
>> staram się być obiektywny.
>>
>to jest strona dla racjonalistów a nie tuba obiektywnej zatwierdzoenj prawdy.

Nie wiem co to jest "zatwierdzona prawda" bo nie jestem miłośnikiem teorii spiskowych. Mnie chodzi o obiektywność, tym bardziej, że jesteśmy na stronie dla racjonalistów.
20-07-2025 18:38 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Thoter myśli jak Putin, że gdy zacznie oskarżać i szczerzyc zęby do walki to wszyscy mu ulegną.
>Ja widzę co innego. Wg mnie to wykształcony człowiek, który wie co mówi. Problem polega na tym, że niekiedy stawia bardzo kontrowersyjne tezy. Np. to o Norymberdze. Przecież to absurd.

Problem polega na tym że nie wie co mówi. To zwykła propaganda. Może tobie imponuje.

Arminius to wręcz żonglował ornamentami słownymi. A w dyskusji gubił się ( łatwo było poznać co kopjuje a kiedy sam pisze ).

Thoteher też. Jak nie wie co odpowiedzieć to napisze coś o bezzębnych Polakach grzebiących w śmietnikach.

Pewnie dalej cos pisze o tym Baruchu. A wciąż nie nie może znaleźć listy Rosjan nagrodzonych za mord na Polakach.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
20-07-2025 20:16 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Problem polega na tym że nie wie co mówi. To zwykła propaganda. Może tobie imponuje.
Są ludzie którzy mi imponują, w większości już nie żyją, ale on się do nich nie zalicza. Moim zdaniem on wie co mówi bo siedzę w tych tematach i potrafię rozróżnić kto głupoty opowiada lub ma ograniczoną wiedzę a kto prezentuje określoną myśl.

>Arminius to wręcz żonglował ornamentami słownymi. A w dyskusji gubił się ( łatwo było poznać co kopjuje a kiedy sam pisze ).
Moim zdaniem brakuje tu Arminiusa. Można się o coś spierać, można się nie zgadzać, można się diametralnie różnic, ale uważam, że wymiana myśli jest czymś wartościowym.

>Thoteher też. Jak nie wie co odpowiedzieć to napisze coś o bezzębnych Polakach grzebiących w śmietnikach.
Ja głupotę ignoruję. Staram się koncentrować na meritum.

>A wciąż nie nie może znaleźć listy Rosjan nagrodzonych za mord na Polakach.

Ja mu nazwiska rosyjskich oprawców Polaków kiedyś podałem. Tak samo jak podałem nazwiska Rosjan na wysokich szczeblach w NKWD.
20-07-2025 20:47 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Moim zdaniem brakuje tu Arminiusa. Można się o coś spierać, można się nie zgadzać, można się diametralnie różnic, ale uważam, że wymiana myśli jest czymś wartościowym.

Absolutnie nie. Prymitywna wstanie bzdur dzień za dniem. Zakładanie. Tematów w których nie brał praktycznie udziału.

Trzeba odróżnić propagandę od wymiany myśli.

On myśli nie wymieniał bo te gotowce co tu wstaiał nie miały wartości. Okraszone pseudo elokwencją mogły robić wrażenie. Ale w dyskusji on nie istniał. I pisal już wtedy bez tych ornamentów. Bo on nie umiał. To było sztuczne..

Tak jak Thoter czy okrągły. To ta sama narracja. Tylko style inne. Zakładanie tematu i ucieczka.

Rzecz w tym że takiej pseudo retoryki jest pełno w internecie. Pełno w życiu pełni wszędzie. Wręcz nie sposób się odpędzić od tych bzdur. Dlatego nie nie brakuje tu Armiuniusa Thothera czy Okrągłego.

Wejście na tą stronę musi mieć jakiś sens.

Nie mogłeś wpisać Racjonalista racjonalizm i oczekiwać powyższego jak okrągły Thoter czy Arminius.
To nie możliwe..





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)
>>Moim zdaniem brakuje tu Arminiusa. Można się o coś spierać, można się nie zgadzać, można się diametralnie różnic, ale uważam, że wymiana myśli jest czymś wartościowym.
>Absolutnie nie. Prymitywna wstanie bzdur dzień za dniem. Zakładanie. Tematów w których nie brał praktycznie udziału.
>Trzeba odróżnić propagandę od wymiany myśli.
>On myśli nie wymieniał bo te gotowce co tu wstaiał nie miały wartości. Okraszone pseudo elokwencją mogły robić wrażenie. Ale w dyskusji on nie istniał. I pisal już wtedy bez tych ornamentów. Bo on nie umiał. To było sztuczne..
>Tak jak Thoter czy okrągły. To ta sama narracja. Tylko style inne. Zakładanie tematu i ucieczka.
>Rzecz w tym że takiej pseudo retoryki jest pełno w internecie. Pełno w życiu pełni wszędzie. Wręcz nie sposób się odpędzić od tych bzdur. Dlatego nie nie brakuje tu Armiuniusa Thothera czy Okrągłego.
>Wejście na tą stronę musi mieć jakiś sens.
>Nie mogłeś wpisać Racjonalista racjonalizm i oczekiwać powyższego jak okrągły Thoter czy Arminius.
>To nie możliwe..

Rozumiem Twoje rozgoryczenie ich obecnością. Ja wychodzę z założenia, że jak się nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma. Z przymrużeniem oka oczywiście.
A tak zupełnie poważnie to nie uważasz, że słuszne jest wchodzenie w dyskusję by dać temu odpór?
Na tyle na ile stać każdego z nas.
farmer (22440 punktów)

......Trzeba odróżnić propagandę od wymiany myśli....

>>Wejście na tą stronę musi mieć jakiś sens.
>>Nie mogłeś wpisać Racjonalista racjonalizm i oczekiwać powyższego jak okrągły Thoter czy Arminius.
>>To nie możliwe..
>Rozumiem Twoje rozgoryczenie ich obecnością. Ja wychodzę z założenia, że jak się nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma. Z przymrużeniem oka oczywiście.

Ja wiem że jak ludzie nie potrafią zrobic porządku w tym miejscu. Jeśli nie przeszkadza im towarzyszystow Thothera okrągłego Hamerlika etc. To czego oczwkuja w swoich dyskusjach ? Że tam gdzies gdzie indziej ktoś ZROZUMIE ?

TA STRONA JEST PAPIERKIEM LAKMUSOWYM.


>A tak zupełnie poważnie to nie uważasz, że słuszne jest wchodzenie w dyskusję by dać temu odpór?
>Na tyle na ile stać każdego z nas.

Przeczytaj co napisałem. Oni nie dyskutują. Już nie pamiętasz ja Arminius się denerwował że ktoś śmie zakładać tematy które spychają jego z głównej strony.

Wciąż nie rozumiesz. To nie dyskusja. To zwykła metodyczna propaganda z ich strony.
Jakoś nie widzę tłumów do dyskusji z tym trollem Thotherem czy okrągłym?

Oni należą do tych którzy rozumia tylko argumenty siły. Co zresztą Sam zuzwazasz tylko nie w stosunku do nich.

Za jakiś czas zostaniecis sami tutaj. Ot takie wasze będzie zwycięstwo.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)

>Wciąż nie rozumiesz. To nie dyskusja.
Czepiasz się słówek jak cr. Słuchaj każdy z nas na tyle na ile potrafi prowadzi dialog. Ja propagandzie i dezinformacji zawsze będę przeciwny i w różny sposób ten swój sprzeciw będę artykułował.

>Jakoś nie widzę tłumów do dyskusji z tym trollem Thotherem czy okrągłym?

Biorę na siebie. Potrafiłbyś dostrzec u nich cokolwiek co zasługiwałoby na refleksje, czy nie?
farmer (22440 punktów)
>>Wciąż nie rozumiesz. To nie dyskusja.
>Czepiasz się słówek jak cr. Słuchaj każdy z nas na tyle na ile potrafi prowadzi dialog. Ja propagandzie i dezinformacji zawsze będę przeciwny i w różny sposób ten swój sprzeciw będę artykułował.

Z propaganda nie dasz rady. Wypierasz fakty.

Okrągły zakłada tematy w w których praktycznie nie bierzesz udziału kilka zdań i nowy temat.
Tak jak Arminius.

Temat dwa.zdania i od nowa.

Thother. W kolo macieju Baruh czy jak mu tam i głupi polak bez zębów grzebiący w śmietniku jako desant gdy nie ma co pisać.( Możliwe że coś zminil ale nie wiem bo ukrywam jego wypociny )

>>Jakoś nie widzę tłumów do dyskusji z tym trollem Thotherem czy okrągłym?
>Biorę na siebie. Potrafiłbyś dostrzec u nich cokolwiek co zasługiwałoby na refleksje, czy nie?
>

W propagandzie ?
Wieaz.co to propaganda ? Nikogo nie INTERESUJE co masz do powiedzenia.

Metodycznie dzień w dzień przeprowadzana przykryje te kilka twoich słów.

Dyskusja to mysli przemyślenia. Refleksje ? Propaganda ich nie ma.
Już chyba jesteś dość długo Tu by zauważyć że oni jej nie posiadają.

Więc nie pisz o czepianiu się słówek. Tylko dostrzeż to co jest

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)

>>Biorę na siebie. Potrafiłbyś dostrzec u nich cokolwiek co zasługiwałoby na refleksje, czy nie?
>>
>W propagandzie ?
>Wieaz.co to propaganda ? Nikogo nie INTERESUJE co masz do powiedzenia.
>Metodycznie dzień w dzień przeprowadzana przykryje te kilka twoich słów.
>Dyskusja to mysli przemyślenia. Refleksje ? Propaganda ich nie ma.

Ja czytam dokładnie to co kto pisze. Wyciągam z tego tyle ile potrafię na przemyślenia.

>Już chyba jesteś dość długo Tu by zauważyć że oni jej nie posiadają.

Nie ma że jest czarno biało.

>Więc nie pisz o czepianiu się słówek. Tylko dostrzeż to co jest

Widzę i powtarzam, jak się nie tego co się lubi to się lubi co się ma.
farmer (22440 punktów)
>>>Biorę na siebie. Potrafiłbyś dostrzec u nich cokolwiek co zasługiwałoby na refleksje, czy nie?
>>>
>>W propagandzie ?
>>Wieaz.co to propaganda ? Nikogo nie INTERESUJE co masz do powiedzenia.
>>Metodycznie dzień w dzień przeprowadzana przykryje te kilka twoich słów.
>>Dyskusja to mysli przemyślenia. Refleksje ? Propaganda ich nie ma.
>Ja czytam dokładnie to co kto pisze. Wyciągam z tego tyle ile potrafię na przemyślenia.


Ale rozumiesz że to nie odnosi się do ciebie tylko do nich ?

Postaraj się nie zmieniać tak prymitywie toku dyskusji. Bo szkoda mi czasu.

Więc powtórzę. Propaganda powtarzana metodycznie dzień w dzień przykryje kilka twoich słów.
Propaganda.
I zdajesz sobie sprawę że w propagandzie nie ma REFLEKSJI PRZEMYŚLEŃ do dyskusji.
Masz ja przyjąć. Bez dyakusjyjnie.





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)

>Masz ja przyjąć. Bez dyakusjyjnie.

Ja daję jej odpór.
farmer (22440 punktów)
>>Masz ja przyjąć. Bez dyakusjyjnie.
>Ja daję jej odpór.
>

Chyba nie zauważyłeś co napisałem.

Więc powtórzę. Propaganda powtarzana metodycznie dzień w dzień przykryje kilka twoich słów.
Propaganda.
I zdajesz sobie sprawę że w propagandzie nie ma REFLEKSJI PRZEMYŚLEŃ do dyskusji.
Masz ja przyjąć. Bez dyakusjyjnie.

Gdzie w propagandzie masz autorefleksję? Gdzie masz przemyślenia?

Dlaczego nie dyskutujesz tylko odpowiadasz cząstkowo wybiórczo ?


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)

>Dlaczego nie dyskutujesz tylko odpowiadasz cząstkowo wybiórczo ?

Ja doskonale rozumiem co masz na myśli. Wg ciebie nie ma co z nimi wchodzić w dialog, ale pozwól, że ja uważam inaczej.
To z tego właśnie powodu uważam, że mnie z nimi zrównujesz. Twoja sprawa, nic mi do tego. Ale wiedz, że obrażać się nie pozwolę. Nie jestem żadnym propagandystą. Rozumiesz to?
farmer (22440 punktów)
>>Dlaczego nie dyskutujesz tylko odpowiadasz cząstkowo wybiórczo ?
>Ja doskonale rozumiem co masz na myśli. Wg ciebie nie ma co z nimi wchodzić w dialog, ale pozwól, że ja uważam inaczej.
>To z tego właśnie powodu uważam, że mnie z nimi zrównujesz. Twoja sprawa, nic mi do tego. Ale wiedz, że obrażać się nie pozwolę. Nie jestem żadnym propagandystą. Rozumiesz to?


Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Chyba nie zauważyłeś co napisałem.

Więc powtórzę. Propaganda powtarzana metodycznie dzień w dzień przykryje kilka twoich słów.
Propaganda.
I zdajesz sobie sprawę że w propagandzie nie ma REFLEKSJI PRZEMYŚLEŃ do dyskusji.
Masz ja przyjąć. Bez dyakusjyjnie.

Gdzie w propagandzie masz autorefleksję? Gdzie masz przemyślenia?


Ty chyba nie rozumiesz że tu jest napisane.

Po pierwsze pomijasx autorefleksję o której sam wspominasz.

Po.drugie.

Przeczytaj co pisze. Kilka twoich słów jest przykrytych przez propagandę.

Rozumiesz ten prosty przekaz.?

Więc nawet jeśli gdzieś tam coś im odpowiesz to oni to zakryja swoimi tekstami bo robią to częściej.

O czym więc piszesz że cie.z czymś zrównuje?

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)

>O czym więc piszesz że cie.z czymś zrównuje?

Dobra zrobimy tak. Ja jestem od tego żeby z nimi rozmawiać, ty się nie przejmuj. Jak mnie poniesie to masz prawo by mnie upomnieć. Umowa stoi?
Teraz poważnie. Studiowałem stosunki międzynarodowe i geopolitykę, a tę drugą uprawiam w praktyce, więc w tych tematach staram się wypowiadać na tyle na ile potrafię. Oni jak zauważyłeś też mielą ten temat, stąd starcie.
farmer (22440 punktów)
>>O czym więc piszesz że cie.z czymś zrównuje?
>Dobra zrobimy tak. Ja jestem od tego żeby z nimi rozmawiać, ty się nie przejmuj. Jak mnie poniesie to masz prawo by mnie upomnieć. Umowa stoi?

Nie nie stoi. Ot tak już ? Pisząc do mnie o mnie ?

>Bo masz tendencję do przechodzenia od przedmiotu dyskusji do argumentum ad personam.

A meritum zostaje jakie jest.

Czyli gdzie w są przemyślenia w propagandzie i.auto refleksja.

>Teraz poważnie. Studiowałem stosunki międzynarodowe i geopolitykę, a tę drugą uprawiam w praktyce, więc w tych tematach staram się wypowiadać na tyle na ile potrafię. Oni jak zauważyłeś też mielą ten temat, stąd starcie.

Argument z autorytetu? W sumie tym gorzej dla ciebie. W tej dyskusji o propagandzie i AUTOREFLEKSJI nie potrafisz odpowiedzieć na samo zadane przez siebie pytanie.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)
>W tej dyskusji o propagandzie i AUTOREFLEKSJI nie potrafisz odpowiedzieć na samo zadane przez siebie pytanie.

Pytałem ciebie nie siebie. Ja autorefleksji dokonałem. A z tego co oni piszą wg mnie można odcedzić to co jest refleksyjne od tego co jest tubą propagandową.
farmer (22440 punktów)
>>W tej dyskusji o propagandzie i AUTOREFLEKSJI nie potrafisz odpowiedzieć na samo zadane przez siebie pytanie.
>Pytałem ciebie nie siebie. Ja autorefleksji dokonałem. A z tego co oni piszą wg mnie można odcedzić to co jest refleksyjne od tego co jest tubą propagandową.



Tuba propagandową to NOŚNIK tej PROPAGANDY. Gdzie tu sens tego co piszesz?







Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)
>>>W tej dyskusji o propagandzie i AUTOREFLEKSJI nie potrafisz odpowiedzieć na samo zadane przez siebie pytanie.
>>Pytałem ciebie nie siebie. Ja autorefleksji dokonałem. A z tego co oni piszą wg mnie można odcedzić to co jest refleksyjne od tego co jest tubą propagandową.
>Tuba propagandową to NOŚNIK tej PROPAGANDY. Gdzie tu sens tego co piszesz?

Chodzi o to, że w tym natłoku pisania zdarza im się prawdę napisać. Nie trudno chyba zrozumieć, że jak Thoter pisał o finansowaniu III Rzeszy m.in. zza oceanu to pisał prawdę.
Były takie przypadki.
21-07-2025 20:02 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>W tej dyskusji o propagandzie i AUTOREFLEKSJI nie potrafisz odpowiedzieć na samo zadane przez siebie pytanie.
>>>Pytałem ciebie nie siebie. Ja autorefleksji dokonałem. A z tego co oni piszą wg mnie można odcedzić to co jest refleksyjne od tego co jest tubą propagandową.
>>Tuba propagandową to NOŚNIK tej PROPAGANDY. Gdzie tu sens tego co piszesz?
>Chodzi o to, że w tym natłoku pisania zdarza im się prawdę napisać. Nie trudno chyba zrozumieć, że jak Thoter pisał o finansowaniu III Rzeszy m.in. zza oceanu to pisał prawdę.
>Były takie przypadki.

To nie są przypadki:

W języku potocznym utrwaliło się wartościujące znaczenie terminu propaganda jako synonimu stosowania kłamstw, półprawd, manipulacji - jako przeciwieństwo informacji, refleksji i dyskusji. Często nazywa się tak zabiegi marketingu politycznego[6]. Jednak, aż do XVIII wieku, był on bardziej rozumiany jako rozpowszechnianie pewnych treści, co bezpośrednio odnosi się do łacińskiego słowa prōpāgāre - rozszerzać, krzewić[7].



Rzekłbym że Wiki stoi po mojej stronie. Co jest logiczne wobec konstrukcji Propagandy.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
szarley (54913 punktów)
>jak Thoter pisał o finansowaniu III Rzeszy m.in. zza oceanu to pisał prawdę.
>Były takie przypadki.

Jak thotchuj pisał o tym, że w 1918 Polska odzyskała i obroniła niepodległość, bo jakiś Żyd podyktował polityczny manifest?

Pod Radzyminem, Poniecem, św. Anną nikt nie walczył , pokazali pismo Barucha?

W 1939 Polacy napadli Niemcy napuszczeni przez brytyjskich Żydów?

Żydzi budowali Birkenau za żydowskie pieniądze z Brytanii?

W Norimberku sądzono uczciwych ludzi?

Chłopie zbudź się !


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-07-2025 13:22 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Chłopie zbudź się !

Ja go usunąć nie mogę. Wobec tego podejmuję się dyskusji broniąc dobrego imienia RP i prawdy, i na tyle na ile potrafię, i jeśli uznam to za konieczne, obiektywności.
Mnie się wydaje, że Ty powinieneś dobrze mnie rozumieć, bo sam dajesz odpór "twórczości" Hamerlika.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mnie się wydaje, że Ty powinieneś dobrze mnie rozumieć, bo sam dajesz odpór "twórczości" Hamerlika.

Główne wyzywając mnie, co jest rzekomo sprawiedliwe, bo śmie źle mówić o waszej kulturze i o samym szarleyu jako jej twardogłowym przedstawicielu w sytuacji, kiedy sam potrafi myśleć o sobie tylko dobrze i o wszystkim co tworzy.

Różnimy się z szarleyem logicznie i moralnie.

Zresztą nie tylko z nim się różnie.
Odmiennych ode mnie ludzi jest więcej.
Dla mnie trochę to dramat, nieprzyjazne środowisko ale powoli uczę się z tym żyć.

Nie pozwolę złamać mojej psyche niezgodnej ze mną zbiorowości jak to się robiło na zeslaniach w Rosji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-07-2025 18:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Mnie się wydaje, że Ty powinieneś dobrze mnie rozumieć, bo sam dajesz odpór "twórczości" Hamerlika.
>Główne wyzywając mnie,
W obronie własnej.

>co jest rzekomo sprawiedliwe, bo śmie źle mówić o waszej kulturze
Nie, bo zarzucasz mi przestępstwa
Nie piszesz o kulturze, tylko o tym, że szarley budując dom oszukał robotników na wypłacie i żyje z przestępstw

Do tego bronisz kapusiów, którzy donieśli na Gestapo, że Ulmowie ukrywają Żydów i Niemcy wymordowali dwie rodziny
To cię czyni moralnym gównem

>Nie pozwolę złamać mojej psyche niezgodnej ze mną zbiorowości jak to się robiło na zeslaniach w Rosji.
Mylisz zesłanie na Sybir z wycieczkami do Peru, Maroka Senegalu...

Nie pierwszyzna, pomyliłeś też swój apartament z robotniczym hotelem.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie, bo zarzucasz mi przestępstwa

Jakie przestępstwa skoro ty nie masz tu twarzy, nazwiska, niczego konkretnego o tobie nie wiem, bo też wszystko skrzętnie ukryłes jeszcze zanim zaczęliśmy rozmawiać, co też obrazuje twoje sądy, wartości, intencje ale także stosunek do innych ludzi.

Atakujesz mnie z największą agresją za to, że kwestionuję twoje obecne prawa i należności.

Nie tylko twoje, bo kwestionuję całą waszą kulturę i nawet nie kapitalizm, bo przecież jestem zwolennikiem własności prywatnej ale przeciwnikiem tajemnic i przemocy, na których zbudowane są hierarchiczne stosunki w waszym społeczeństwie.

Wasza prymitywna i brutalna kultura upadnie i chętnie, bez żadnego żalu ani poczucia straty poświęcę własne życie, żeby choć trochę dokopać waszej zgniłej kulturze i waszej zgniłej moralności i waszemu zgnilemu poczuciu prawdy.

Nie chcę żyć w waszym świecie i nie będę.

Wasze cwaniactwo nie zwycięży.
Nie macie szans.

Jesteś dinozaurem, który właśnie powoli wymiera.

Nikt nie będzie cię naśladował. To jest wasz koniec.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nie, bo zarzucasz mi przestępstwa
>Jakie przestępstwa

Lichwę i oszustwa

>skoro ty nie masz tu twarzy, nazwiska
W stopce miałeś wtedy moje nazwisko

Oczywiście nie powtórzysz zarzutów pod własnym nazwiskiem PRZY ŚWIADKACH
To już wiem.

Czym cię obrażam? tym że przypominam, że jesteś pochwalcą gestapowskiego szpicla, który skazał na śmierć Ulmów?
To TWOJE słowa, że każdy kto donosił na Gestapo powinien być czczony

Teraz jakoś... wyparcie, wnuku szmalcownika, który za nagrody od Gestapo kupił dom

>Atakujesz mnie z największą agresją za to, że kwestionuję twoje obecne prawa i należności.
Zapytałem merytorycznie
Skoro twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na wyspach to pokaż przykład choć jednej
Na tym skończyła się merytoryczna rozmowa
Ucieczka

Moje prawa są takie same jak twoje
Ucieczka
Moje należności s tylko należnościami za pracę
Kwestionujesz je windykatorze zabierający staruszkom mieszkania bo wzięli oszukańczy kredyt?

>Wasza prymitywna
Do mamusi pisz na priv
Biedni jej goście, których zmusza do mycia podłóg

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W stopce miałeś wtedy moje nazwisko

Ta, prezes spółdzielni, tłumacz książek i programów telewizyjnych, właściciel patentów, nauczyciel szkolny niewidoczny dla Internetu.

Co to za spółdzielnia pracy?
Ty i twoja żona?

Bez jaj!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>W stopce miałeś wtedy moje nazwisko
>Ta, prezes spółdzielni, tłumacz książek i programów telewizyjnych, właściciel patentów, nauczyciel szkolny niewidoczny dla Internetu.
>Co to za spółdzielnia pracy?
>Ty i twoja żona?
>Bez jaj!

Ot, merytoryczna odpowiedź "Hamerlika"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ot, merytoryczna odpowiedź "Hamerlika"

A co?
Można ukryć swoje nazwisko przed internetem pełniąc tyle funkcji i mając tyle ról?

Komu się udaje, żeby jego uczeń, pracownik, znajomi, firma, szkoła nie wspomniała o nim w internecie w żadnym kontekście?

Tylko Tobie?

Nawet jeśli to wszystko jest prawdą to widać w tym twoje wartości i nastawienie, które wg mnie są wrogie względem innych.

Nie chcę, żeby wróg definiował mi prawdę, dobro, sprawiedliwość i zasady, które tylko jemu mają służyć a mi szkodzić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-07-2025 17:14 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Ot, merytoryczna odpowiedź "Hamerlika"
>A co?
>Można ukryć swoje nazwisko przed internetem pełniąc tyle funkcji i mając tyle ról?
Można
Można obrzucać gównem rozmówcę mając zawsze argument "ktoś się podszył"?
Można

Powtórzysz swoje zarzuty wobec mnie przy świadkach?
Nie, nie powtórzysz, tchórzu

>Komu się udaje, żeby jego uczeń, pracownik, znajomi, firma, szkoła nie wspomniała o nim w internecie w żadnym kontekście?
Mnie

>Tylko Tobie?
Znam mnóstwo ludzi, których nie ma w necie

>Nawet jeśli to wszystko jest prawdą to widać w tym twoje wartości i nastawienie, które wg mnie są wrogie względem innych.
Pieerdolisz. Jak zwykle

>Nie chcę, żeby wróg definiował mi prawdę, dobro, sprawiedliwość i zasady,
Według twoich zasad zamordowano Ulmów

Spróbuj merytorycznie
Skoro twierdzisz, że spółdzielnie przekształcają się w spółki na wyspach to pokaż przykład choć jednej
Na tym skończyła się merytoryczna rozmowa
Ucieczka

Moje prawa są takie same jak twoje
Ucieczka
Moje należności są tylko należnościami za pracę
Kwestionujesz je windykatorze zabierający staruszkom mieszkania bo wzięli oszukańczy kredyt?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6853 punktów)

>Za jakiś czas zostaniecis sami tutaj. Ot takie wasze będzie zwycięstwo.

Nie poczuwam się do tego towarzystwa w które chcesz mnie wkomponować.
Towarzyszu wiecie czym jest autorefleksja?
farmer (22440 punktów)
>>Za jakiś czas zostaniecis sami tutaj. Ot takie wasze będzie zwycięstwo.
>Nie poczuwam się do tego towarzystwa w które chcesz mnie wkomponować.
>Towarzyszu wiecie czym jest autorefleksja?

Gdybyś bral udział w dyskusji innej niż propagandowe to wiedziałbyś że niedawno założyłem o tym temat.

Zapytałem wtedy między czemu Inni nie zakładają Tematów.

Dlatego podtrzymuje że zostaniecie tu sami.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)
>>>Za jakiś czas zostaniecis sami tutaj. Ot takie wasze będzie zwycięstwo.
>>Nie poczuwam się do tego towarzystwa w które chcesz mnie wkomponować.
>>Towarzyszu wiecie czym jest autorefleksja?
>Gdybyś bral udział w dyskusji innej niż propagandowe to wiedziałbyś że niedawno założyłem o tym temat.
>Zapytałem wtedy między czemu Inni nie zakładają Tematów.
>Dlatego podtrzymuje że zostaniecie tu sami.

Ja nie należę do grona propagandystów. Staram się być obiektywny, a ty nie potrafisz rzetelnie argumentować wobec kogoś kto ma inne niż ty spojrzenie.
farmer (22440 punktów)
>>>>Za jakiś czas zostaniecis sami tutaj. Ot takie wasze będzie zwycięstwo.
>>>Nie poczuwam się do tego towarzystwa w które chcesz mnie wkomponować.
>>>Towarzyszu wiecie czym jest autorefleksja?
>>Gdybyś bral udział w dyskusji innej niż propagandowe to wiedziałbyś że niedawno założyłem o tym temat.
>>Zapytałem wtedy między czemu Inni nie zakładają Tematów.
>>Dlatego podtrzymuje że zostaniecie tu sami.
>Ja nie należę do grona propagandystów. Staram się być obiektywny, a ty nie potrafisz rzetelnie argumentować wobec kogoś kto ma inne niż ty spojrzenie.
>

Zapytałeś. Odpowiedziałem. Bardziej rzetelnie nie da się zaargumentowac pisząc że założyło się DWA tematy o AUTOREFLEKSJI.
Gdy właściwie co ty odpowiedziałes?

Zzarzucasz mi brak rzetelnego argumetonwnaia...bo ?
Bo tak sobie napisałeś ?

Zaprzecz.

Z propaganda nie dasz rady. Wypierasz fakty.

Okrągły zakłada tematy w w których praktycznie nie bierzesz udziału kilka zdań i nowy temat.
Tak jak Arminius.

Temat dwa.zdania i od nowa.

Thother. W kolo macieju Baruh czy jak mu tam i głupi polak bez zębów grzebiący w śmietniku jako desant gdy nie ma co pisać.( Możliwe że coś zminil ale nie wiem bo ukrywam jego wypociny )





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Temat dwa.zdania i od nowa.

Bo jest ignorowany i pomijany czego nie potrafi zaakceptować.

To jest właśnie rozmowa bardzo trudna i często jednostronna.

To jest właśnie sposób na to, żeby się poznać, zrozumieć i zorganizować. Zadanie niebywale trudne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>>>>>Za jakiś czas zostaniecis sami tutaj. Ot takie wasze będzie zwycięstwo.
>>>>Nie poczuwam się do tego towarzystwa w które chcesz mnie wkomponować.
>>>>Towarzyszu wiecie czym jest autorefleksja?
>>>Gdybyś bral udział w dyskusji innej niż propagandowe to wiedziałbyś że niedawno założyłem o tym temat.
>>>Zapytałem wtedy między czemu Inni nie zakładają Tematów.
>>>Dlatego podtrzymuje że zostaniecie tu sami.
>>Ja nie należę do grona propagandystów. Staram się być obiektywny, a ty nie potrafisz rzetelnie argumentować wobec kogoś kto ma inne niż ty spojrzenie.
>>
>Zapytałeś. Odpowiedziałem. Bardziej rzetelnie nie da się zargumetnrowwac pisząc że założyło się DWA tematy o AUTOREFLEKSJI.
>Gdy właściwie co ty odpowiedziles?
>Zzarzucasz mi brak rzetelnego argumetonwnaia...bo ?

Bo masz tendencję do przechodzenia od przedmiotu dyskusji do argumentum ad personam.
Pal licho to co kto pisze póki nie pisze o nas samych. Bo przecież "nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami".
Powiem ci tak; uważaj sobie co chcesz na mój temat, ale nie pomawiaj mnie, że sieję tu jakąś propagandę.
To co mnie tu przyświeca to wymienić się myślą i przybliżyć na ile się da czytelnikowi optykę geopolityczną.
farmer (22440 punktów)
>>>>>>Za jakiś czas zostaniecis sami tutaj. Ot takie wasze będzie zwycięstwo.
>>>>>Nie poczuwam się do tego towarzystwa w które chcesz mnie wkomponować.
>>>>>Towarzyszu wiecie czym jest autorefleksja?
>>>>Gdybyś bral udział w dyskusji innej niż propagandowe to wiedziałbyś że niedawno założyłem o tym temat.
>>>>Zapytałem wtedy między czemu Inni nie zakładają Tematów.
>>>>Dlatego podtrzymuje że zostaniecie tu sami.
>>>Ja nie należę do grona propagandystów. Staram się być obiektywny, a ty nie potrafisz rzetelnie argumentować wobec kogoś kto ma inne niż ty spojrzenie.
>>>
>>Zapytałeś. Odpowiedziałem. Bardziej rzetelnie nie da się zargumetnrowwac pisząc że założyło się DWA tematy o AUTOREFLEKSJI.
>>Gdy właściwie co ty odpowiedziles?
>>Zzarzucasz mi brak rzetelnego argumetonwnaia...bo ?
>Bo masz tendencję do przechodzenia od przedmiotu dyskusji do argumentum ad personam.

Śmiało daj przykład.

>Pal licho to co kto pisze póki nie pisze o nas samych. Bo przecież "nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami".
>Powiem ci tak; uważaj sobie co chcesz na mój temat, ale nie pomawiaj mnie, że sieję tu jakąś propagandę.

Nie marnuje mojego czasu już ci pisałem. Ale widzę że brniesz uparcie.

Gdzie cię pomawiam.


Zaprzecz.

Z propaganda nie dasz rady. Wypierasz fakty.

Okrągły zakłada tematy w w których praktycznie nie bierzesz udziału kilka zdań i nowy temat.
Tak jak Arminius.

Temat dwa.zdania i od nowa.

Thother. W kolo macieju Baruh czy jak mu tam i głupi polak bez zębów grzebiący w śmietniku jako desant gdy nie ma co pisać.( Możliwe że coś zminil ale nie wiem bo ukrywam jego wypociny )





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)
>Śmiało daj przykład.
Ogólnie rzecz ujmując widzę, że masz takie skłonności. Nie od dziś tu jestem i widziałem nie raz, że kłóciłeś się z ludźmi. Spójrz na swoją stopkę.

>Gdzie cię pomawiam.

Zrównujesz mnie z tymi, którzy są nośnikiem propagandy. Ja już pomijam na ile świadomi są oni tego komu robią przysługę, ja na pewno tak nie postępuję.
farmer (22440 punktów)
>>Śmiało daj przykład.
>Ogólnie rzecz ujmując widzę, że masz takie skłonności. Nie od dziś tu jestem i widziałem nie raz, że kłóciłeś się z ludźmi. Spójrz na swoją stopkę.

Miałeś dać mój przykład a nie Romaro.
Przestań prymitywnie manipulwac.

Odróżniasz obrazanie od bycia obrażonym?



Więc to ty mnie pomawiawsz.

>>Gdzie cię pomawiam.
>Zrównujesz mnie z tymi, którzy są nośnikiem propagandy. Ja już pomijam na ile świadomi są oni tego komu robią przysługę, ja na pewno tak nie postępuję.

Gdzie cię zrównuje . Podaj przykład.

Przestań zmyślać.





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
quick (6853 punktów)
>>>Śmiało daj przykład.
>>Ogólnie rzecz ujmując widzę, że masz takie skłonności. Nie od dziś tu jestem i widziałem nie raz, że kłóciłeś się z ludźmi. Spójrz na swoją stopkę.
>Miałeś dać mój przykład a nie Romaro.
>Przestań prymitywnie manipulwac.
>Odróżniasz obrazanie od bycia obrażonym?
>Więc to ty mnie pomawiawsz.
>>>Gdzie cię pomawiam.
>>Zrównujesz mnie z tymi, którzy są nośnikiem propagandy. Ja już pomijam na ile świadomi są oni tego komu robią przysługę, ja na pewno tak nie postępuję.
>Gdzie cię zrównuje . Podaj przykład.
>Przestań zmyślać.

Człowieku piszesz do mnie w liczbie mnogiej, że "zostaniecie tu sami", co to ma być? Ja wiem gdzie jestem i z kim jestem tak jak wiem co piszę i do kogo. Rozumiesz?
farmer (22440 punktów)
>>>>Śmiało daj przykład.
>>>Ogólnie rzecz ujmując widzę, że masz takie skłonności. Nie od dziś tu jestem i widziałem nie raz, że kłóciłeś się z ludźmi. Spójrz na swoją stopkę.
>>Miałeś dać mój przykład a nie Romaro.
>>Przestań prymitywnie manipulwac.
>>Odróżniasz obrazanie od bycia obrażonym?
>>Więc to ty mnie pomawiawsz.
>>>>Gdzie cię pomawiam.a teraz
>>>Zrównujesz mnie z tymi, którzy są nośnikiem propagandy. Ja już pomijam na ile świadomi są oni tego komu robią przysługę, ja na pewno tak nie postępuję.
>>Gdzie cię zrównuje . Podaj przykład.
>>Przestań zmyślać.
>Człowieku piszesz do mnie w liczbie mnogiej, że "zostaniecie tu sami", co to ma być? Ja wiem gdzie jestem i z kim jestem tak jak wiem co piszę i do kogo. Rozumiesz?
>

Człowieku rozwamiwmy o Okrągłym Thotherze i że zostaniecie tu sami.

Ty i oni. Czego nie romziesz. Oni ze swoimi a ty że swoim .

Nie wiem kto to będzie czytał.

A teraz daj przykład bo mnie pomawiawsz zmyślasz na mój temat wycinasz i manipulujesz tekstem żeby gubić wątek.

>Bo masz tendencję do przechodzenia od przedmiotu dyskusji do argumentum ad personam.

Śmiało daj przykład.

Masz?


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
farmer (22440 punktów)

>To co mnie tu przyświeca to wymienić się myślą i przybliżyć na ile się da czytelnikowi optykę geopolityczną.
>

W dyskusji z Thotherem bo o nim mowa? W dyskusji z Okrągłym? Bo o nich jest nasza dyskusja.

Okrągły założy jeszcze setki tematów. Thoteher za.rok będzie pisal O Baruchu.

Podtrzymuje. Zostaniecie sami tu.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W polityce wobec USA trzeba zrobić jedno: jak najszybciej uniezależnić Europę od USA

No i na czym to ma polegać?

Na zerwaniu współpracy gospodarczej czy na budowie tysiąca bomb atomowych?

Trzeba jak najszybciej odbudować zasieki na granicach a potem odbudować ogrodzenia i mury przy domach. Każdy powinnen samodzielnie zaspokajać swoje potrzeby, nie wolno być zależy od produkcji czy usług innych ludzi.

Nie może być żadnej dużej organizacji, w której nam przypada rola podwładnych, bo jedyny sens jest w byciu królem swojego świata.

Amerykanie używają cel, żeby uniezależnić od nas a my musimy uniezależnić się od nich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ja siedzę w swoim mieście i widzę coraz więcej tych... mulatych -

Alsor:
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 55 lat
Liczba punktów: 2886
Miejscowość: Krajanów

Krajanów (niem. Krainsdorf) - wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.

>pałętają się po ulicach, a ostatnio już nawet koczują w parkach!
W Krajanowie ???
(Nie jest miastem i jest tam jeden park)

Napisz, gdzie widzisz to, co opisujesz, może będę w Twojej okolicy i sam zobaczę

>Zatem to co robi władza - rząd, policja, itp. instytucje urzędowe,
>to jest typowa działalność bandycka, korupcyjna;

To też?
www.archid(*)terski-na-xvi-niedziele-zwykla

"Pierwsza: spór o uchodźców i migrantów. Od kilku tygodni i miesięcy rozpala on publiczną dyskusję, a także działania, które - nierzadko powołując się na chrześcijańskie motywacje - w istocie rzeczy z chrześcijaństwem nie mają wiele wspólnego, godząc także w inicjatywy prawdziwie ewangeliczne, jak np. prowadzone (czy współprowadzone) od czasu wojny w Ukrainie przez kościelną CARITAS "Centra pomocy migrantom i uchodźcom". Hejt, strach przed "obcym", stereotypy, nienawiść stają się argumentem ważniejszym niż racje ludzkie i ewangeliczne. Tymczasem katolicka nauka społeczna (na którą tak wielu się powołuje...) wyraźnie stwierdza, że KAŻDY CZŁOWIEK ma prawo wybrać sobie miejsce do życia; i ma prawo w tym miejscu być uszanowanym w swoich przekonaniach, kulturze, języku i wierze. Chrześcijaństwo nie jest religią plemienną, lecz - jak uczy Sobór - objawieniem "jedności całego rodzaju ludzkiego" (KK 1).

To nie polityka. I to nie wezwanie do jakichkolwiek działań o politycznym charakterze. To PROŚBA: najpierw o NAWRÓCENIE JĘZYKA! Potrzebujemy Jezusowego języka - Jezusowego sposobu wypowiedzi. Proszę, jeśli decydujecie się uczestniczyć w dyskusjach - a już zwłaszcza publicznych - na temat właściwej relacji do uchodźców i migrantów - to chciejcie to czynić w głębokim zjednoczeniu z rzeczywistą nauką Chrystusa i Kościoła. Jeśli zaś nie - to proszę: miejcie odwagę przynajmniej w takich wpadkach zamilknąć i nie dokładać ognia do tak rozpalonej rzeczywistości. Póki co, panujący dyskurs zarówno godzi w przybyszów, jak i przetrąca inicjatywy, motywacje i siły tych, którzy chcą im pomóc. "Pociecho migrantów! Módl się za nami!" (Litania loretańska)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>Ja siedzę w swoim mieście i widzę coraz więcej tych... mulatych -
>Alsor:
>Płeć: Mężczyzna
> Wiek: 55 lat
> Liczba punktów: 2886
> Miejscowość: Krajanów
>Krajanów (niem. Krainsdorf) - wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.

Wariat.
Krajanów faktycznie jest obok Nowej Rudy,
no ale reszta danych jest nieprawidłowa.

bredzisz jak tusk.

A to co widzę ma miejsce akurat w Szczecinie, czyli tuż obok Berlina.

I co teraz powiesz... ślepy głąbie?

.............

Chcesz ładować tu emigrantów?
No to ładuj, ale rób to legalnie i oficjalnie, przygłupie - proste?
szarley (54913 punktów)
>>>Ja siedzę w swoim mieście i widzę coraz więcej tych... mulatych -
>>Alsor:
>>Płeć: Mężczyzna
>> Wiek: 55 lat
>> Liczba punktów: 2886
>> Miejscowość: Krajanów
>>Krajanów (niem. Krainsdorf) - wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
>Wariat.
>Krajanów faktycznie jest obok Nowej Rudy,
>no ale reszta danych jest nieprawidłowa.

Te dane TY napisałeś
Piłeś - nie pisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
Oj dziecko...
napisałem sobie Krajanów, aby podnieść rangę wioski,
w której mieszka nasza noblistka: Olga Tokarczuk.

No i cóż z tego ma wynikać?

Ależ wiadomo co: to świadczy dobitnie że jestem wielkim patriotą,
popularyzatorem i sponsorem wysokiej kultury i ziemi polskiej!
szarley (54913 punktów)
>Oj dziecko...
>napisałem sobie Krajanów, aby podnieść rangę wioski,

Napisałeś. A kiedy Ci to przypomniałem napisałeś:
>Wariat.
>Krajanów faktycznie jest obok Nowej Rudy,
>no ale reszta danych jest nieprawidłowa.
>bredzisz jak tusk.

Już nie pisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
zatem co w końcu sugerujesz że: mam pić, czy nie pisać?
Romek Nowicki (181 punktów)
>Od kilku miesięcy nie ma żadnych działań rządu polskiego w sprawie przerzucania ludzi z niemiec.
>rząd polski twierdzi że nie ma takich działań...
>a cały szum to propaganda opozycji.
>Czy aby na pewno?
>Ja siedzę w swoim mieście i widzę coraz więcej tych... mulatych -
>pałętają się po ulicach, a ostatnio już nawet koczują w parkach!

Mam sąsiada, któremu też się nie podobają.
Powiedział mi ostatnio, że on to by do nich strzelał jak do kaczek.
I ten znajomy w związku z tym zapisał się do klubu strzeleckiego i chciał wyrobić sobie pozwolenie na broń.
W związku z tym odwiedził mnie dzielnicowy, który robił wywiad środowiskowy.
No i tak skończyła się przygoda sąsiada z bronią.
A z tymi, do których chciał strzelać często rozmawiam. Mili ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
alsor (3283 punktów)
>Mam sąsiada, któremu też się nie podobają.
>Powiedział mi ostatnio, że on to by do nich strzelał jak do kaczek.
>I ten znajomy w związku z tym zapisał się do klubu strzeleckiego i chciał wyrobić sobie pozwolenie na broń.
>W związku z tym odwiedził mnie dzielnicowy, który robił wywiad środowiskowy.
>No i tak skończyła się przygoda sąsiada z bronią.
>A z tymi, do których chciał strzelać często rozmawiam. Mili ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Nie pajacuj mi tu!
dobrzy ludzie, słabi, czy biedni i głupi - nie ma to znaczenia.

Po prostu zróbcie raz coś legalnie zamiast opowiadać wciąż fantastyczne bzdury - jasne?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Po prostu zróbcie raz coś legalnie zamiast opowiadać wciąż fantastyczne bzdury - jasne?

Legalnie czyli zgodnie z twoją wolą albo wolą grupową?

Załóżmy, że rozwijasz się, masz wiedzę, umiejętności, budujesz lepiej działającą od innych organizację biznesową.

Masz innowacyjne pomysły i dobre wyniki.

Inni widzą twój sukces i projektują dla siebie nowe możliwości przy Tobie, przez co lgną do Ciebie, bo też tak chcą jak Ty a tam skąd wychodzą nie widzą perspektyw i przyszłości.

Sądzisz, że można bogacić się i jednocześnie blokować migrację ekonomiczną?

Bzdura!

Człowiek zawsze wynajdzie przejście.
Wytnie dziurę w zasiekach, przepłynie nocą na pontonie ryzykując życie, ubierze się w strój blokujący promieniowanie podczerwone żeby nie zostać wykrytym przez kamery termowizyjne.

Jesteś naiwnie głupi.

Do tego jeszcze ten ton oskarżycielski.

Bo Ty fale migrantów ekonomicznych powstrzymałabys.

Kupilibyście z kumplami po karabinie i strzelalibyście nocami w lesie do przybyszów.

Aż któregoś dnia zorientowałbys się, że z rozpędu zastrzeliłes matkę z dziećmi, która uciekała od nędzy, żeby Ci umyć podłogi i za to wykarmić swoje dzieci.

Proponuję Ci abyś się przełamał i pogadał kiedyś z "mulatymi".

Może wtedy przetaniesz się absurdalnie bać i wierzyć, że przybyli, żeby zgwałcić twoją żonę i zabić Ciebie maczetą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-07-2025 16:49 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
Wciąż nic nie rozumiesz.

Ludzie mogą sobie przyjeżdżać dowolnie,
ale ma to być robione oficjalnie - legalnie, zgodnie z prawem obowiązującym.

A co robi obecny rząd - polski i niemiec?

To jest tajne przedsięwzięcie przemytu (przymusowego!) ludzi na teren polski,
i nieoficjalne, więc nielegalne i bezprawne.

Zatem co to jest za działalność - jak to się nazywa w języku prawnym?

Działalność nielegalna, w tym przypadku typowo mafijna z uwagi na rangę, skalę itd.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wciąż nic nie rozumiesz.
>Ludzie mogą sobie przyjeżdżać dowolnie,
>ale ma to być robione oficjalnie - legalnie, zgodnie z prawem obowiązującym.

Ach nic nie masz i nie złapiesz się każdej możliwości jak tonący brzytwy, tylko będziesz analizował co tam kto uchwalił pośrednio i w tajemnicy.

Nie tak świat działa.

W mojej ocenie migrantów ekonomicznych nie należy ścigać nocą po lasach ale kontrolować po przybyciu, wpływając na ich zachowanie. Nie kontrola zewnątrza lecz kontrola wewnętrzna i w takim stopniu, że kto nie widzi szansy spełnić oczekiwań temu się nawet nie zechce migrować.

Problem z kontrolą wewnętrzną jest taki, że panuje ideologia wolności i wyzwolenia od wszelkich zasad. Robota co chceta, obejmuje również migrantów ekonomicznych.

Należy wprowadzić publicznie jawną księgę kapitału a potem wprowadzić mechanizmy zasługiwania na konto w niej. Dopiero gdy masz w niej konto możesz mieć posiadłości, dochody, oszczędności.

Wtedy migrant ekonomiczny bez konta w księdze kapitału nie będzie miał czego szukać w organizacji gospodarczej poza jej legalnym wymiarem, bo nikt da mu kasy nawet gdyby chciał, bo on nie będzie miał jak jej uzyskać. Nie będzie mógł też za nic zapłacić i niczego posiadać.

Takie sprawy powinno załatwiać się na poziomie hajsu i posiadłości a nie na poziomie zasieków, noktowizorów i karabinów.

Nie jesteśmy zwierzętami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
A mnie w ogóle nie interesuje co i jak będzie urzędnik robił z tymi ludźmi.

Moja mowa jest prosta:
to ma być oficjalnie robione, a nie nielegalnie, nieoficjalnie i fałszywie - w ukryciu.

zakaz fotografowania i nagrań?
w 2025r?
w środku Europy?
w Polsce?

a dlaczego nie w niemczech?

no, sory... widać że to mafia, a nie żadne władze.

A co się robi z mafiami - ze złodziejami, bandytami i kryminalistami?
20-07-2025 00:37 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A mnie w ogóle nie interesuje co i jak będzie urzędnik robił z tymi ludźmi.

Za to mnie interesuje co Ci widok "mulatego" w Szczecinie przeszkadza?

Czarny paskudzi wygląd twarzy a jesteś estetykiem i chciałbyś wiedzieć jedynie ładne twarze?

Dziewczyny Ci podbierają na dyskotece?

Gdzie jest twój problem z "mulatymi"?

A jeszcze.
Skąd wiesz, że którykolwiek z "mulatych" jakich widziałeś na mieście, był tam nielegalnie?
Żeby nie było, że wysłałeś to z palca, bo Ci się ciemniejsza skóra nie podoba.


youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
Wczoraj deszcz padał, czy też nie?

Wielki problem... zatem poddajmy to głosowaniu,
ewentualnie niech tusk powie, zadekretuje jak było - jasne?

Zaczynasz gadać jak dawniejsi komuniści z PRL,
którzy również byli kryminalnym środowiskiem.

Kryminalna Europa podobnie nadaje:
'grozi nam globalne ocieplenie, bo co2 to taki gaz, który spali wszystko!'

albo: 'kupujmy szczepionki - 100 milionów, albo 500 mln na zapas,
ponieważ wielka pandemia grypki nadchodzi'.

i dalej:
obecnie nie możemy zrealizować 2% obowiązkowych wydatków na zbrojenia...
zatem ja - wielki kanclerz Europy proponuja... wydawać 5%,
bo 5 łatwiej będzie wydać niż 2, z uwagi że 2% było grubo za dużo.

........
co to jest?
wiadomo co: bełkot kretynów na usługach mafii.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zaczynasz gadać jak dawniejsi komuniści z PRL,

Niby coś zarzucasz ale nie wiadomo właściwie co.

Jaki masz dokładne problem.
Określ go tak, żeby dało się zrozumieć, bez tego całego lania wody o wszystkim i o niczym.

Gdzie jest sedno problemu?
Zdefiniuj to zrozumiale.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Zaczynasz gadać jak dawniejsi komuniści z PRL,
>Niby coś zarzucasz ale nie wiadomo właściwie co.
>Jaki masz dokładne problem.
>Określ go tak, żeby dało się zrozumieć, bez tego całego lania wody o wszystkim i o niczym.
>Gdzie jest sedno problemu?
>Zdefiniuj to zrozumiale.

Daj spokój dziecko - jesteś głupszy od konia (ślepego).
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Daj spokój dziecko - jesteś głupszy od konia (ślepego).

Aha, czyli coś jest na rzeczy z tymi ciapatymi ale nie wiadomo dokładnie co.

Istnieje w twoim wyobraźniu pewien swiat, w którym są winni i źli ale nie należy tego odnosić do realnego świata.

Kiedy mowa o faktach, robi się nieprzyjemnie.

Gdzie są dowody na nielegalność, żeby pociągać innych do odpowiedzialności za to, że nie poradzą stworzyć legalnego świata?

Pokaż je.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Daj spokój dziecko - jesteś głupszy od konia (ślepego).
>Aha, czyli coś jest na rzeczy z tymi ciapatymi ale nie wiadomo dokładnie co.
>Istnieje w twoim wyobraźniu pewien swiat, w którym są winni i źli ale nie należy tego odnosić do realnego świata.
>Kiedy mowa o faktach, robi się nieprzyjemnie.

No właśnie: zesrałeś sie i teraz bełkoczesz jak typowy komuch z lat 60-tych;
i pewnie nie znasz tych melodii, więc będziesz bredził tak na oślep, aż do samozagłady.

>Gdzie są dowody na nielegalność, żeby pociągać innych do odpowiedzialności za to, że nie poradzą stworzyć legalnego świata?

Dostatecznym dowodem na nielegalność (działalności rządu ryska... oj sory: tuska) jest twoja rozpaczliwa mowa - wystarczy?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dostatecznym dowodem na nielegalność (działalności rządu ryska... oj sory: tuska) jest twoja rozpaczliwa mowa - wystarczy?

Czyli nie masz żadnego dowodu na to, że ciapaci, których rzekomo widziałeś, byli tam nielegalnie?

Po prostu wnerwia cię ciapata gęba, nieważne czy legalna czy nie?

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Dostatecznym dowodem na nielegalność (działalności rządu ryska... oj sory: tuska) jest twoja rozpaczliwa mowa - wystarczy?
>Czyli nie masz żadnego dowodu na to, że ciapaci, których rzekomo widziałeś, byli tam nielegalnie?
>Po prostu wnerwia cię ciapata gęba, nieważne czy legalna czy nie?

Co nielegalnie?
Wszyscy ludzie są legalni.

ale nie wiem co to jest ciapatość...
czyżby jakiś nowy termin ze światka kryminalistów?

No, cóż sam już widzisz że jesteś rasistą - nie?

Władze mogą być nielegalne, np. mafia europy i rządy tuska - pachołka mafii.

rolą władz jest reprezentowanie interesu ludzi - jasne?
a cechą mafii jest... robienie biznesu kosztem ludzi, co dokładnie obserwujemy.
alsor (3283 punktów)
propaganda Tuska:


tak wyglądają Polacy wg Tuska.

i oni to opublikowali = PO - cały film!
x.com/Plat(*)pokazala-obroncow-granic-wideo

To jest władza legalna? jakże to żałosne...
19-07-2025 20:15 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>propaganda Tuska:
>>propaganda Tuska:
>i oni to opublikowali = PO - cały film!
>x.com/Plat(*)pokazala-obroncow-granic-wideo
>To jest władza legalna? jakże to żałosne...
>

>propaganda Tuska:

Raczej twoja.



Umiesz czytać?

Amator. Postaraj się trochę.

>tak wyglądają Polacy wg Tuska.

Przeczytaj na głos co jest na tym screenie co obciąles. Bo komentujesz inne zdjecie.

PS. Manipulacja zdjęciem podręcznikowa.

Jak QRWa cudem wy tu trafiacie. Jak QRWa jak po wpisaniu Racjonalista dokonuje się w waszych umysłach prymitywny proces traktowania ludzi jak debili ?


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
alsor (3283 punktów)
niby co źle podałem?

podałem oficjalne filmy rządowe... na temat polaków, w opinii rządu Tuska,
Giertycha itp. kryminalistów, członków mafii ewidentnie.

Było słychać podsłuchane rozmowy Giertycha z Tuskiem i innymi - czysty kryminał!

Fakty też świadczą o tym:
gospodarka polski spada ostro od momentu wejścia Tuska.

biznes słabnie, inwestycje zanikają, realne dochody - zarobki coraz niższe... itd.
zniszczenie polskich mediów publicznych: tv, radia, prasy ...

no cóż taka była rola tuska - pachołka mafii.
farmer (22440 punktów)
>niby co źle podałem?
>podałem oficjalne filmy rządowe... na temat polaków, w opinii rządu Tuska,
>Giertycha itp. kryminalistów,

Przeczytaj tytuł filmu. Potem wstaw go. I powiedz co komentujesz.

Prime time paskowgowego z TVP.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
alsor (3283 punktów)
Tytuł materiału: "Tak wyglądają "obrońcy granic" wspierani przez PiS!"

autor - twórca:
PlatformaObywatelska
@Platforma_org
Oficjalne konto Platformy Obywatelskiej✌️ #KoalicjaObywatelska 🇵🇱 👉 platforma.org
20-07-2025 18:22 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Tytuł materiału: "Tak wyglądają "obrońcy granic" wspierani przez PiS!"
>autor - twórca:
>PlatformaObywatelska
>@Platforma_org
>Oficjalne konto Platformy Obywatelskiej✌️ #KoalicjaObywatelska 🇵🇱 👉 platforma.org

Połacz to z tym co napisałeś:

>propaganda Tuska:
>tak wyglądają Polacy wg Tuska.

Autor wyraźnie zaznacza kim są owe osoby.
Gdzie sugestia że to obraz Polaka?

Gdy będzie zdjęcie rozróby na stadionie i podpis kibole demolują stadion to też
Napiszesz że tak wyglądają Polacy?

I że to propaganda?





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
alsor (3283 punktów)
>>Tytuł materiału: "Tak wyglądają "obrońcy granic" wspierani przez PiS!"
>>autor - twórca:
>>PlatformaObywatelska
>>@Platforma_org
>>Oficjalne konto Platformy Obywatelskiej✌️ #KoalicjaObywatelska 🇵🇱 👉 platforma.org
>Połacz to z tym co napisałeś:
>>propaganda Tuska:
>>tak wyglądają Polacy wg Tuska.
>Autor wyraźnie zaznacza kim są owe osoby.
>Gdzie sugestia że to obraz Polaka?
>Gdy będzie zdjęcie rozróby na stadionie i podpis kibole demolują stadion to też
>Napiszesz że tak wyglądają Polacy?

oczywiście
mi wolno byłoby tak pisać jako chamowi, ale kanclerzowi nie wypada.

PO przedstawili obraz Polaków, obrońców swojej ziemi...

a może dobrze:
niemcy nie mają szans z takimi obrońcami... nawet tusk im nie pomoże.

Notabene: niemcy powoli uczą się od Polaków jak należy pilnować swoich granic...
i nie przed emigracją, lecz przed kryminalistami, próbującymi rządzić Europą.
farmer (22440 punktów)
>>>Tytuł materiału: "Tak wyglądają "obrońcy granic" wspierani przez PiS!"
>>>autor - twórca:
>>>PlatformaObywatelska
>>>@Platforma_org
>>>Oficjalne konto Platformy Obywatelskiej✌️ #KoalicjaObywatelska 🇵🇱 👉 platforma.org
>>Połacz to z tym co napisałeś:
>>>propaganda Tuska:
>>>tak wyglądają Polacy wg Tuska.
>>Autor wyraźnie zaznacza kim są owe osoby.
>>Gdzie sugestia że to obraz Polaka?
>>Gdy będzie zdjęcie rozróby na stadionie i podpis kibole demolują stadion to też
>>Napiszesz że tak wyglądają Polacy?
>oczywiście
> mi wolno byłoby tak pisać jako chamowi, ale kanclerzowi nie wypada.
>PO przedstawili obraz Polaków, obrońców swojej ziemi...

Gdzie Tak przedstawili ?

>a może dobrze:
> niemcy nie mają szans z takimi obrońcami... nawet tusk im nie pomoże.
>Notabene: niemcy powoli uczą się od Polaków jak należy pilnować swoich granic...
>i nie przed emigracją, lecz przed kryminalistami, próbującymi rządzić Europą.

Państwo niemieckie pobiera podatek kościelny.

Państwo polskie łoży na kościół miliardy.

Watykan to obce państwo. Kto bardziej chroni się przed wpływami ?


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Notabene: niemcy powoli uczą się od Polaków jak należy pilnować swoich granic...

Ale że co?

W masce na głowie, z gołą klatą, wydając małpie odgłosy będziecie bronić się, przed ciapatymi w parku?

Uuuuu oczami wyobraźni już widzę to bogactwo i wyższą organizację społeczną.

Zdejmiesz maskę i będziesz uczył studentów wyższej cywilizacji.

Powodzenia ale beze mnie i zaznaczam, że nie pozwolę łatwo odebrać mój świat małpom.

Zanim utworzycie swoje porządki spotkamy się wcześniej na ulicy w walce na gołe pięści.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Notabene: niemcy powoli uczą się od Polaków jak należy pilnować swoich granic...
>Ale że co?

Tak samo jak polacy - poprzez samoorganizcję ponad władzami.

>Uuuuu oczami wyobraźni już widzę to bogactwo i wyższą organizację społeczną.

Zawsze lepsza od mafii.

>Zdejmiesz maskę i będziesz uczył studentów wyższej cywilizacji.
>Powodzenia ale beze mnie i zaznaczam, że nie pozwolę łatwo odebrać mój świat małpom.
>Zanim utworzycie swoje porządki spotkamy się wcześniej na ulicy w walce na gołe pięści.

w bezpośredniej walce na pewno nie macie szans (pachołki mafii),
jeśli do tego dojdzie to mafia przegra momentalnie, więc nie szalej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak samo jak polacy - poprzez samoorganizcję ponad władzami.

Zdejmowanie koszulek, zakładanie masek, darcie mordy się do kamer o oczekiwaniu na opalonych pseudoinżynierów nazywasz samoorganizacją?

Gdy byłem w Polsce, kątem ucha słyszałem wiadomość o polskich chłopakach, którzy zorganizowali się, chodzili po mieście i bili ludzi na alkoholowym haju, bo im się uwidziało, że są niepokonani i mogą robić co tylko chcą czyli np. bić na ulicy przypadkowych ludzi.

Może gdyby taki przypadkowy człowiek nie protestował, lecz przewrócił się na plecy i zaczął skomleć jak u psów, jest jest mała szansa, że takie zwierzęta parsknęłby śmiechem, opluli go i poszli dalej uznając, że nie warto nawet skopać go.

>Zawsze lepsza od mafii.

Oj tam ten cyrk w tajne wybieranie przedstawicieli ludu, którzy mają być wyzwolicielami narodu a okazują się istotami, które tylko chcą dorwać się do koryta trwa już od wielu pokoleń.

Wybraniec ludu, mesjasz i wyzwoliciel zamienia się w kryminalistę w ciągu przeciętnie 4 lat.

Na co Ty liczysz? Na to, że wasza tajna i pośrednia demokracja w cudowny sposób nagle zacznie działać inaczej niż przez ostatnie dziesięciolecia?

Nie, nie zacznie.
To będzie wciąż ten sam cykl społeczny, mesjasze i wyzwoliciele spod niesprawiedliwości i ucisku w ciągu kilku lat zamienią się w mafię - za każdym razem.
100% przypadków będzie ewoluowało w dokładnie tan sam sposób.
Gdyby Ciebie wybrali, najpóźniej za 4 lata zostałbyś uznany na członka mafii.

Mam na to rozwiązanie. Sam nie uczestniczę w żaden sposób w tajnych i pośrednich wyborach - uznaję je za niemoralne. Wszystko co pochodzi od tajnego i pośredniego wyboru jest z założenia zepsute i nie wolno tego uznać.

Twój rząd nie jest moim rządem.
Nie wierzę w wasze wartości i to nie ma nic wspólnego z tym czy innym narodem lecz z waszą kulturą w której dominuje tajny i nieopodatkowany kapitał oraz tajna i pośrednia demokracja.
Nie jestem jednym z was.

>w bezpośredniej walce na pewno nie macie szans (pachołki mafii),
>jeśli do tego dojdzie to mafia przegra momentalnie, więc nie szalej.

Już tu wielokrotnie podawałem mój adres zamieszkania: Herthastr. 1B, 14193 Berlin, pod którym to piszę. Nazwisko jest moim nickiem.

Podaj swoje nazwisko i adres odważniku.

Sądzisz, że się przestraszę ryku zamaskowanych małp?

Zamaskowane małpy odwagę mają tylko w ukryciu, po zmroku, w 20 przeciw 1.
Kiedy staniesz 1 na 1 to małpa ucieknie.

Poszukajcie lepiej jakiś bezbronnych ludzi, którzy nie mają praw, rodzin, przyjaciół, pieniędzy i są całkowicie bezbronni. Takiego człowieka z pewnością będzie łatwo pobić w imię wyższej kultury i porządku.

Wyskocz cwaniaczku
Ze mną łatwo Ci nie pójdzie. Jak walka to do końca.
Użyję przeciw Tobie nie tylko pięści ale wszystkiego co tylko możliwe - państwa, przyjaciół, pieniędzy, prywatnych agencji, narzędzi - także szykuj się twórco lepszego świata.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
A kto ci takich głupot naopowiadał - o tych maskach i golasach (zapewne z filmów o spartanach itp.)?

Przecież ten ruch obywatelski to zwyczajni spokojni ludzie,
a nie żadne chamy z filmu propagandowego PO.

A co do walki to raczej nie szarżuj,
mam czarny pas w Tae-kwon-do, więc takich wymoczków nawet nie dotykam.. aby nie pokaleczyć przypadkiem.

pl.wikipedia.org/wiki/Taekwondo

bardziej wtajemniczeni dochodzą do: Tangsudo
a to jest już sztuka masakrowania - niszczenia wroga, dlatego zakazana (jedynie wojsko to praktykuje).

oj, cherlaki... z czym do ludzi.

Demokracja?

Ja wiem jak usprawnić demokrację, ale nie ma takiej potrzeby,

ponieważ to nie jest system poprawnego organizowania władzy -
ma zbyt duże wady, co prowadzi do dyktatury... czyli dokładnie tego co właśnie obserwujemy.

Arystoteles o tym 2000 lat temu mówił,
no ale cóż: bandytom to pasuje, więc poszli w tym kierunku.

pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_(Arystoteles)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>mam czarny pas w Tae-kwon-do,

To przejść obok ciapatego bez reakcji na ciapatą gębę musi sprawiać Ci ból fizyczny.
Pewnie musisz używać wszystkich hamulców wewnętrznych, żeby ręcznie nie wyjaśnić ciapatemu, że stąpa po twojej prywatnej ziemi bez prawa do tego stąpania.

Czy nie uważasz, że byłoby sprawiedliwiej, gdyby oprócz samoorganizacji w obronie granic, była też samoorganizacja sądów, policji, urzędów skarbowych, czy wręcz armii?

No przecież wiesz, że te wszystkie instytucje pod rządami mafii to tak naprawdę część mafii.

Zaakceptujesz obecność wrogiej, mafijnej armii na twoim własnym terenie?

Zastanów się do czego to wszystko prowadzi, bo ja mogę Ci podpowiedzieć.

Do rozpadu państwa.

Chcecie stworzyć nowy, konkurencyjny rząd Polski i pod tym rządem tworzyć własne państwo.
Rzekomo wasz rząd będzie sprawiedliwy ale chyba wiesz jaka to będzie sprawiedliwość?

Tylko dla Was a dla innych piekło na ziemi.

W Niemczech co rusz powstaje jakiś nowy alternatywny rząd Niemiec, przeciw zdrajcom i wrogom.
Sami dobrzy ludzie w około.

Trenujesz walkę jak rozumiem dla rozwoju przyjaźni.
Kolejny, który musi się bronić od zła.
Tu wszyscy się bronią jakbyś nie zauważył.
Atakujący są wyłącznie obcy a im słabszy ten obcy tym bardziej atakuje i tym bardziej trzeba się przed nim bronić.

Daj ciapatym żyć.
Niech kontrą ciapatych na polskiej ziemi zajmą się ludzie z twarzą, nazwiskiem i odpowiedzialnością za swoje czyny.

Niech tego nie robią agresywnie drący mordę ludzie, którzy mają zaburzenia psychiczne, tylko tacy, którzy rozumieją, że ciapaty też musi jeść, chodzić do toalety i ogrzewać się, żeby żyć - ładnie proszę

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
Mnie nie przeszkadzają,
a gdy zaczną wtedy... pewnie usłyszysz w wiadomościach o skandalicznym akcie rasizmu, lub coś w tym stylu.

..
A tak przy okazji:
mam tu pewne wątpliwości skąd ci ludzie faktycznie pochodzą,
oni są tacy nieduzi, ze 160cm raptem, i coś mi tu nie pasuje.

Cytat:
Średni wzrost Kolumbijczyków jest zbliżony do średniej światowej. Według PKN Wiedza mężczyźni mierzą średnio 177,4 cm


Zatem oni są normalnego wzrostu...
a tu jakieś takie karakany... pałętają się po Szczecinie;
no i już mamy gotowy dowodzik, że niemcy fałszują papiery tych ludzi.

No cóż - mafia tak już działa.

a tu rozwiązanie zagadki:
Cytat:
Na drugim biegunie w lidze wysokich znaleźliby się z kolei przedstawiciele narodów azjatyckich. Chińscy mężczyźni mają średnio 166 cm. Jeszcze niżsi są Hindusi ze swoimi 164 cm i Wietnamczycy ze 162 cm.
23-07-2025 19:19 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>No cóż - mafia tak już działa.

W Rosji albo na Białorusi za takie testy o rządzących pewnie już byś kopał nikiel gdzies na dalekim wschodzie w ramach resocjalizacji w najlepszym wypadku.

Ba. Gdyby to była faktycznie mafia dostałbys ostrzeżenie żebyś tyle nie kłapał jęzorem.

Ale widzę że koniecznie chcesz mieć własną drame na forum. Widzisz jest problem. Forum nie wyrabia z obsługą wszystkich cierpiących niczym okrągły.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
alsor (3283 punktów)
>W Rosji albo na Białorusi za takie testy o rządzących pewnie już byś kopał nikiel gdzies na dalekim wschodzie w ramach resocjalizacji w najlepszym wypadku.
>Ba. Gdyby to była faktycznie mafia dostałbys ostrzeżenie żebyś tyle nie kłapał jęzorem.

Nie znasz realiów, dziecko.

To że jeszcze gadam niewiele znaczy - mogą mnie napaść w dowolnym momencie,
a potem usłyszycie tradycyjne bajeczki o niebezpiecznym terroryście, itd.

ale wy wieśniaki już to robicie!
tak bezmyślnie i nieskutecznie, bo słabi jesteście -
nie macie żadnej władzy, i tak pozostanie na szczęście.

.......

Rosja jest tylko marionetką, wrogiem urojonym - propagandowym, w rękach mafii - a jakiej mafii?

W czasach komuny takim samym tradycyjnym wrogiem był zachód - kapitalizm.

Dobra przygłupy. EOT.
farmer (22440 punktów)
>>W Rosji albo na Białorusi za takie testy o rządzących pewnie już byś kopał nikiel gdzies na dalekim wschodzie w ramach resocjalizacji w najlepszym wypadku.
>>Ba. Gdyby to była faktycznie mafia dostałbys ostrzeżenie żebyś tyle nie kłapał jęzorem.
>Nie znasz realiów, dziecko.
>To że jeszcze gadam niewiele znaczy - mogą mnie napaść w dowolnym momencie,

To są właśnie realia. Gdzie taki rozkapryszony wolnością bogactwem europejczyk jak ty tworzy sobie urojenia mafii.


>Rosja jest tylko marionetką, wrogiem urojonym - propagandowym, w rękach mafii - a jakiej mafii?

Obudź się. Jest 2025. Już nie trzeba przekonywać do bratniej pomocy ZSRR.

>W czasach komuny takim samym tradycyjnym wrogiem był zachód - kapitalizm.

Nawet za komuny nikt nie łykal tych bajek a ty dziś robisz fikołki z mafia.


>Dobra przygłupy. EOT.

Spóźniłeś się znowu . stołówki zakładowe już nie są zapełnieniane przemowy POLITRUKÓW.
Teraz to ty musisz Łaskawie czekać aż ci odpisze albo nie. Więc się tak nie podniecaj.

Uniwersum okrągłego Hamerlika chętnie racjonalistki koniecznie chcesz powiększyć. Powodzenia.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Uniwersum okrągłego Hamerlika chętnie racjonalistki koniecznie chcesz powiększyć. Powodzenia.

No bo przecież wszystko jest super i nie potrzeba niczego kwestionować ani niczego żądać, należy tylko wszystko akceptować i słuchać mądrości farmera.

Dzięki ale jak dla mnie to nigdy więcej nie musisz odpisywać ani odzywać się.

Po prostu zamilcz i zniknij na zawsze, tak będzie najlepiej. Mi do niczego nie jesteś potrzebny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>a tu jakieś takie karakany... pałętają się po Szczecinie;

Biały, wykształcony, rosły mistrz karate i ciapane, glupie, bezsilne karakany.

I co Ci przeszkadzają?

Jesteś jakby ich panem.

Oni będą zmywać podłogi a Ty sprawdzać czy dokladnie.

Jak taki karakan się wychyli to z liścia przewrócisz go do równowagi.

W czym problem?
Coś Ci zabrał?
W czym nie posłuchał?
Śmiał się z kolegami karakanami kiedy Ty po ulicy chodziłeś samotny i smutny?

Wnerwia Cię, że po ulicy nie chodzą tylko twoje kopie?

Chciałbyś wiedzieć parę wystrojonych, wysokich białych z dwójką dzieci z blond włosami i niebieskimi oczkami?

No ale kto wtedy będzie kible sprzątał?
Ty?

Wy prawacy jesteście trochę stuknięci, bo nie rozumiecie nawet konsekwencji waszych dążeń.

Wyobraź, że wokół wszyscy są potężniejsi od Ciebie a Ty jesteś najsłabszym ogniwem.
Jak wyglądałoby twoje życie?
Tego właśnie pragniesz?

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
Marny kabaret uprawiasz, dziecino.

Nie mam nic przeciwko kabaretom, bardzo lubię nawet, np. taki:
www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0

i to są czyste fakty... przedstawione w formie artystycznej.

zatem ucz się od klasyków, a wtedy przestaniesz bełkotać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Marny kabaret uprawiasz, dziecino.

A Ty w bardzo złożonym świecie określasz bardzo proste problemy i bardzo proste rozwiązania.

Twierdzisz, że jeśli zatrzymacie ciapatych na granicy to wszyscy będą szczęśliwi.
Ani ich nie zatrzymacie ani też nikt nie będzie szczęśliwy.

Może zamiast łapać ciapatych na granicy lepiej włożyć energię w zorganizowanie im pracy.
Żeby mogli i mieli gdzie zmywać te podłogi i kible a nie z braku możliwości kręcili się po ulicy i wnerwiali Cię widokiem ciapatej gęby.

Zastanów się czy świat naprawdę jest tak prosty jak Ci się wydaje i czy ciapaty wygląd powoduje, że człowiek nie musi już pić i jeść, więc można mu dać kopa w dupę, niech się na pustyni organizuje czy gdzie tam, gdzie zachodnie koncerny doją całe narody i niczego tam się nie da już osiągnąć, bo wszystko jest zarezerwowane dla zachodnich panów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Marny kabaret uprawiasz, dziecino.
>A Ty w bardzo złożonym świecie określasz bardzo proste problemy i bardzo proste rozwiązania.
>Twierdzisz, że jeśli zatrzymacie ciapatych na granicy to wszyscy będą szczęśliwi.
>Ani ich nie zatrzymacie ani też nikt nie będzie szczęśliwy.
>Może zamiast łapać ciapatych na granicy lepiej włożyć energię w zorganizowanie im pracy.
>Żeby mogli i mieli gdzie zmywać te podłogi i kible a nie z braku możliwości kręcili się po ulicy i wnerwiali Cię widokiem ciapatej gęby.

Mój temat dotyczy innej sprawy - tezy - przeczytaj tytuł.

>Zastanów się czy świat naprawdę jest tak prosty jak Ci się wydaje i czy ciapaty wygląd powoduje, że człowiek nie musi już pić i jeść, więc można mu dać kopa w dupę, niech się na pustyni organizuje czy gdzie tam, gdzie zachodnie koncerny doją całe narody i niczego tam się nie da już osiągnąć, bo wszystko jest zarezerwowane dla zachodnich panów.

Ależ ja wiem jak takie problemy należy rozwiązywać...
ale nie w środowisku mafijnym! Ponieważ tu panują inne reguły,
znaczy pełna bezregułowość obowiązuje.

Zatem aby cokolwiek zdziałać należy najpierw wprowadzić tu reguły, czyli co?
Wiadomo co: trzeba wyeliminować bezregułowców, chaotycznych kretynów udających władzę... czyli mafię europejską zlikwidować! (a przynajmniej polską na początek, czyli tuska wypierdolić - nie wraca tam skąd przyszedł... po co tu się znowu pałęta? przecież tam lepiej mu było... a ja szanuję i dbam o komfort zwierzaczków. )
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0
>i to są czyste fakty... przedstawione w formie artystycznej.

Fakty są takie, że wolisz polować nocą w lesie na ciapatych niż zajmować się uporządkowaniem finansów i kapitału.

Jak mowa o publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą to śmiech na sali.
Ale jak mowa o bieganiu za ciapatymi z pałą to już na poważnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0
>>i to są czyste fakty... przedstawione w formie artystycznej.
>Fakty są takie, że wolisz polować nocą w lesie na ciapatych niż zajmować się uporządkowaniem finansów i kapitału.
>Jak mowa o publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą to śmiech na sali.
>Ale jak mowa o bieganiu za ciapatymi z pałą to już na poważnie.

Z pałami latają?

z tego co słyszałem ten ruch obywatelski
zawraca jedynie tych ludzi, w miejsce do którego chcą iść, chętnie, nawet na kolanach...
no ale c**anowie służbiści zatwardziali po stronie niemiec nie chcą ich tam wpuścić!

walą ich tam pałami po łbach i gonią do polski - nie jest tak?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>walą ich tam pałami po łbach i gonią do polski - nie jest tak?

Wyobrażam sobie, że gdy ciapaty przebędzie długą drogę, znajdzie się na obcym terenie bez praw, bez hajsu, bez przyjaciół, bez organizacji, która mogłaby pomóc za to z ganiającymi za nim ludźmi, którzy chcą go gdzieś tam przegonić, zeby coś tam innym udowodnic, to bez względu na motywy jakie go w to miejsce przywiodły znajduje się w czarnej dupie, która zagraża jego egzystencji.

Czaisz jakie to jest popieprzone?

Czy my jesteśmy zwierzętami?

Sam do tego ruchu nie przystąpię, wprost przeciwnie, będę publicznie głosił, że opiera się na bardzo prymitywnych emocjach i myślach.

Z mojej perspektywy najważniejsze, żeby ciapatemu zapewnić pracę i minimum socjalne a także, żeby go dokładnie kontrolować czy wszedł w struktury społeczne i przynosi wszystkim korzyści. Jeśli nie to w cywilizowany sposób samolotem do miejsca skąd przyszedł, po dokładnym sprawdzeniu, że nie kłamie w tej kwestii.

Na to warto wydać energię.
Na bieganie za ludźmi po lesie nie warto.

Potrzeba rozwijać kontrolę społeczną, żeby każdy był widoczny w swoich intencjach i działaniach i żeby nie mógł się ukryć żaden szkodnik obojętnie czy ciapaty czy nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z mojej perspektywy najważniejsze, żeby ciapatemu zapewnić pracę i minimum socjalne a także, żeby go dokładnie kontrolować czy wszedł w struktury społeczne i przynosi wszystkim korzyści. Jeśli nie to w cywilizowany sposób samolotem do miejsca skąd przyszedł, po dokładnym sprawdzeniu, że nie kłamie w tej kwestii.
>Na to warto wydać energię.
>Na bieganie za ludźmi po lesie nie warto.
>

Właśnie bidny ciapaty jest najważniejszym problemem.
To, że jakiś bogaty cwaniak kupił las i go ogrodził, to nie rusza nikogo.
Obcy kapitaliści zawłaszczają nam przestrzeń, narzucają nam swoje normy, to jest OK.
Biedacy niech walczą między sobą, bez względu na kolor skóry i religię.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To, że jakiś bogaty cwaniak kupił las i go ogrodził, to nie rusza nikogo.

Mnie rusza. Dlatego też żądam publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą, opisującej związek każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z twarzą z nazwiskiem i z adresem zamieszkania.

Ale nie tylko.

Żądam demokratycznego podatku wyłącznie od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Żądam zwolenia ze wszelkich podatków od biedy, zostaje tylko jeden podatek od własności.

Ale nie tylko

Żądam także prawda do prawdy i do pokoju.
Żądam zniesienia prawa do tajemnic.
Żądam zaszyfrowania portfeli, żeby tylko właściciel miał do portfela dostęp.
Żądam publicznej jawności wszelkich oszczędności i transferów pieniężnych w powiązaniu pieniądza zawsze z osobą fizyczną, z twarzą i z nazwiskiem.
Żądam limitu oszczędności pieniężnych poważnego z wartością opodatkowanych posiadłości.
Żądam automatycznego kredytu związanego z wartością opodatkowanych posiadłości.
Żądam odstąpienia od egzekucji długów od biedoty, która niczego nie ma.
Żądam automatycznego wystawienia wszystkich posiadłość na sprzedaż i ich podatkowej wyceny na podstawie publicznych ofert zakupu.
Żądam automatycznej sprzedaży posiadłości każdego, kto nie poradzi zapłacić od niej podatku.

W moich żądaniach niestety prawdziwe ZŁO stanęło mi na drodze.

Wierzę jednak, że ZŁO pokonam i że wszystkie moje żądania zostaną spełnione.

Jeśli ktoś w przyszłości ogrodzi jeszcze las to tylko gdy zapalci od tego lasu najwyższy możliwy podatek na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Żeby ten podatek zapłacić będzie musiał las tak użytkować, żeby służył wszystkim i żeby za jego użytkowanie każdy chciał zapłacić.

Nie ma w moich żądania wszystkiego dla wszystkich albo wszystkim wg potrzeb. Nie!

Dla każdego tylko tyle ile da od siebie społeczności i nie więcej.

Nie każdy też będzie mógł być częścią społeczności. Tylko lojalni jej ludzie. Drapieżniki, pasożyty i konie trojańskie będą naznaczeni i nie będą miały wstępu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ja wiem jak usprawnić demokrację, ale nie ma takiej potrzeby,
>
Uważasz, że demokratyczny poziomy podział pomiędzy uprzywilejowanymi, z racji ilości, głupimi a bezradnymi w tym systemie mądrymi jest najlepszym systemem i nikt do tej pory nie wymyślił lepszego, jak głosi propaganda??
Ja jestem zwolennikiem pionowego podziału.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>demokratyczny poziomy podział pomiędzy uprzywilejowanymi, z racji ilości, głupimi a bezradnymi w tym systemie mądrymi jest najlepszym systemem i nikt do tej pory nie wymyślił lepszego, jak głosi propaganda??
>Ja jestem zwolennikiem pionowego podziału.

Zweryfikowany przez rynek człowiek jest mądry.

Nie znaczy, że jest przyjazny czy empatyczny ale jest efektywny jak samiec alfa w sforze wilków.

Gadanie o bogu czy miłości nie pomaga gdy trzeba wszystkich zagonić do roboty ale nikt nie ma ochoty tracić energii.

Rządzenie najczęściej opiera się na negatywnych emocjach.

Spójrz na roboli.
Oni także poświęcają zęby, skórę, niszczą stawy, żeby całość organizmu mogła utrzymać się przy życiu. W społeczeństwie jest podobnie. Eksploatuje się sporą grupę ludzi niszcząc ich i zużywając, żeby całe społeczeństwo mogło jednak przetrwać.

Na piękną skórę, zdrowe stawy i zęby mogą sobie pozwolić tylko Ci, którzy żyją w bardzo dobrym środowisku, które wykorzystują do własnej egzystencji a tym środowiskiem są czasem także inni ludzie.

Świat nie jest piękny, nigdy nie był i nie będzie.
Trzeba trochę realnie patrzeć na życie.
Komuchy bardzo się ze sobą cackały i przez to stali się łatwym celem dla drapieżników.
Nie można się tak cackać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zweryfikowany przez rynek człowiek jest mądry.

Cwany oszust jest mądry ??
Mądry dla siebie.

>Nie znaczy, że jest przyjazny czy empatyczny ale jest efektywny jak samiec alfa w sforze >wilków.

pl.wikiquote.org/wiki/Marcin_Król

Głupi byliśmy. W latach 80. zaraziliśmy się ideologią neoliberalizmu, rzeczywiście sporo się tutaj zasłużyłem, namawiałem do tego Tuska, Bieleckiego, całe to gdańskie towarzystwo. Pisma Hayeka im pracowicie podtykałem. Mieliśmy podobne poglądy z Balcerowiczem, dzisiaj się rozjechaliśmy. Wygasł we mnie ten zapał dość szybko. Zorientowałem się, że w liberalizmie zaczyna dominować składnik indywidualizmu, który po kolei wypiera inne ważne wartości i zabija wspólnotę. To zresztą łatwo wyjaśnić. Indywidualizm ma bardzo mocne wsparcie ze strony sił wolnego rynku, który na indywidualistycznym modelu życia zbija pieniądze. Natomiast wartości społeczne i obywatelskie, solidarność, współdziałanie nie mają takiego dopalacza. One są nieefektywne z punktu widzenia ekonomii. Zapanowało złudzenie, że każdy człowiek może żyć osobno, w ramach swojej osobistej wolności gdzieś tam pracować, zarabiać możliwie jak najwięcej, używać życia jak najwięcej, a ktoś tam będzie nami rządził. Można się zająć własnymi przyjemnościami, a nie zawracać sobie głowy sprawami tego świata.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zorientowałem się, że w liberalizmie zaczyna dominować składnik indywidualizmu, który po kolei wypiera inne ważne wartości i zabija wspólnotę.

Komuchy nigdy nie rozumiały potrzeby ani też siły indywidualizmu.

Taki konstrukt psychiczny, że całe życie może żyć razem z innymi i nie potrzebuje się od nich oderwać nawet na chwilę.

Sam dobrze rozumiem potrzebę i siłę indywidualizmu, bo to też element mojej psychiki. Czuję się bardzo dobrze sam ze sobą i jest wiele momentów, w których istnienie innych ludzi nie jest mi do niczego potrzebne i lepiej byłoby bez nich.

Nie mam żadnych uniwersalnych wartości.
Właściwe dla danej jednostki wartości określają emocje rządzące w jej psyche.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Komuchy nigdy nie rozumiały potrzeby ani też siły indywidualizmu.
>
Komuniści chcieli z idiotów zrobić ludzi.
Kapitaliści z idiotów zrobili megalomanów.
To nie komunizm okazał się zły, tylko materiał na człwoieka.

exxpress.a(*)demonstrieren-gegen-job-abbau/

Tysiące pracowników ZF protestowało przeciwko dalszym środkom oszczędnościowym w Friedrichshafen, Schweinfurcie i Saarbrücken. 6000 osób demonstrowało w samej siedzibie firmy. IG Metall ostrzega, że do 2028 roku może zostać zlikwidowanych nawet 14 000 miejsc pracy.

Jak jest dobrze, to jest dobrze.
Zaczęło się robić źle i będzie źle.
Co kapitaliści mają do zaoferowania swoim niepotrzebnym człeczym narzędziom ??
Problem mają rozwiązać demokratcyzni "politycy"??
Kapitaliści na razie zaoferowali nam wojnę.
Biedotę chcą wysłać na kosztowną wojnę.
Czy wojną można rozwiązać problem nadmiaru niepotrzebnych roboli ??

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365