Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego kobiety są teraz bardziej narażone na raka?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
31-07-2025 12:50dewiit (4 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego kobiety są teraz bardziej narażone na raka?
Przeczytałem w internecie, że historycznie mężczyźni zawsze mieli większe ryzyko zachorowania na raka niż kobiety, ale to się zmieniło w ostatnich latach i teraz kobiety są prawie dwa razy bardziej narażone na tę chorobę. Dlaczego?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Przeczytałem w internecie, że historycznie mężczyźni zawsze mieli większe ryzyko zachorowania na
>raka niż kobiety, ale to się zmieniło w ostatnich latach i teraz kobiety są prawie dwa razy bardziej
>narażone na tę chorobę. Dlaczego?

Pewnie dlatego, że... taka moda w medycynie i ogólnie:
równouprawnienie płci, a nawet i półpłci, obowiązuje, więc tyle samo raka dla każdego.

a bardziej serio: dawniej nie zaliczano kobiet do ludzi, więc ich nie badano,
traktowano jak kozy, kobyły, czy krowy...

jakie mamy dane na temat raka kobył, macior i baranic... - jest wzrost?
dewiit (4 punktów)
(zablokowany)
>Przeczytałem w internecie, że historycznie mężczyźni zawsze mieli większe ryzyko zachorowania na
>raka niż kobiety, ale to się zmieniło w ostatnich latach i teraz kobiety są prawie dwa razy bardziej omegle.onl/
>narażone na tę chorobę. Dlaczego?

I got it,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365