 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-09-2025 13:48 | okragly (21676 punktów) | jak wygląda bóg
1 na 1 | nasza koleżanka napisała, że to zdjęcie jest obsceniczne Wenus z Willendorfu, figurka z wapienia, niegdyś pomalowana czerwono, ma 25 000 lat, czyli jest z raju (sprzed udomowienia nas) figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), no i myśli (duża okrągła  głowa) czy nasz wizerunek boga czyli bezpłodny dzadek w chmurach lub mężczyzna na krzyżu (Chrystus), może stwarzać, rodzić, karmić, bo czyż nie to potrafią bogowie? bóg powinienen mieć tylko rodzaj żeński. słowa mają znaczenie, tak jak pan i cham lub pracodawca pracobiorca, przecież jest odwrotnie | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Murdoch_13 (1467 punktów) | > Wenus z Willendorfu, figurka z wapienia, niegdyś pomalowana czerwono, ma 25 000 lat, czyli jest z> raju (sprzed udomowienia nas)> figurka ma wszystkie atrybuty boga;Bóg nie ma płci ani kształtu, bo jest ponad wszelkim wyobrażeniem. Koran mówi jasno: "Nie ma niczego, co byłoby do Niego podobne."Nie można więc sprowadzać Boga do figurki czy do kategorii "kobieta/mężczyzna" > stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), no i> myśli (duża okrągła głowa)> czy nasz wizerunek boga czyli bezpłodny dzadek w chmurach lub mężczyzna na krzyżu (Chrystus), może> stwarzać, rodzić, karmić, bo czyż nie to potrafią bogowie?Stwarzanie Boga nie ma nic wspólnego z rodzeniem czy biologią: "Kiedy On chce czegoś, mówi tylko: "Bądź!" - i to się staje." (Koran 36:82) Nie potrzebuje macicy, nasienia ani żadnych fizycznych procesów - jego wola jest absolutna. Bóg jest Jedyny, Wiekuisty, "Nie zrodził i nie został zrodzony. I nikt nie jest do Niego podobny."Dlatego twierdzenie, że Bóg powinien mieć rodzaj żeński jest błędne - Bóg jest ponad płcią i ludzkimi kategoriami. Jego atrybuty obejmują wszystko: moc, sprawiedliwość, ale też miłosierdzie i troskę. W języku Koranu, samo słowo "rahma" (miłosierdzie) jest powiązane z "raḥim" (macica), co pokazuje, że Bóg w swojej istocie łączy to, co ludzie kojarzą z męskim i kobiecym, ale nie jest ani jednym, ani drugim. .
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
>Bóg nie ma płci ani kształtu, bo jest ponad wszelkim wyobrażeniem. >Nie można więc sprowadzać Boga do figurki czy do kategorii "kobieta/mężczyzna" to czemu słowo Bóg ma rodzaj męski, mógłby mieć nijaki
>>stwarzać, rodzić, karmić, bo czyż nie to potrafią bogowie? >Stwarzanie Boga nie ma nic wspólnego z rodzeniem czy biologią w raju nie wiedzieliśmy skąd się biorą dzieci, nie wiedzieli ze z seksu (stąd na figurkach z raju kobieta była bogiem)
>Nie potrzebuje macicy, nasienia ani żadnych fizycznych procesów - jego wola jest absolutna. >Bóg jest Jedyny, Wiekuisty, "Nie zrodził i nie został zrodzony. I nikt nie jest do Niego podobny." te poglądy powstały po wygnaniu z raju
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
 | | haish (2905 punktów) | >>Wenus z Willendorfu, figurka z wapienia, niegdyś pomalowana czerwono, ma 25 000 lat, czyli jest z >>raju (sprzed udomowienia nas) >>figurka ma wszystkie atrybuty boga; >Bóg nie ma płci ani kształtu, bo jest ponad wszelkim wyobrażeniem. Koran mówi jasno: "Nie ma niczego, co byłoby do Niego podobne."
Zanim napisano Koran(po polskiemu = 'czytanie'[nauka czytania]) istniały inne księgi religii monoteistyczych. Z tychże ksiąg wynika, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo do Boga. Podobieństwem człowieka do Boga jest rozumność, zaś 'obrazem Boga' są znaki każdego pisma. Pismo jak wiadomo służy do komunikacji między ludźmi, ale aby się za pomocą pisma komunikować wpierwej należy się tego systemu komunikacji nauczyć. Koran służy nie tylko jako księga religijna, ale przede wszystkim jest ELEMENTARZEM do nauki języka arabskiego literackiego. 'Bóg marzy o śmierci litery, bo rzaden nie znaczy nic znak, lecz sprzyja ciągłemu jątrzeniu słow chcących ciałem się stać' /L. Cohen/. I tak refleksja rozum można opisać słowami, lecz nie sposób go zobrazować rysunkiem, ani tym bardziej figurką. Rozum posiadają zarówno osobniki męskie, jak i żeńskie.
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> nasza koleżanka napisała, że to zdjęcie jest obscenicznePewnie zna odpowiednią/-e definicję/-e.  Nasz kolego.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >nasza koleżanka napisała, że to zdjęcie jest obsceniczne> Pewnie zna odpowiednią/-e definicję/-e. Nasz kolego."Słowo "obsceniczny" opisuje coś, co jest nieprzyzwoite, wulgarne, niemoralne lub obraźliwe, zwłaszcza ze względu na swój seksualny charakter lub nawiązania do seksu i nagości. Takie treści naruszają ogólnie przyjęte normy obyczajowe i mają na celu wzbudzenie pożądania lub zgorszenie" dla mnie to najpiękniejsze dzieło ludzkości, kopie powinniśmy wysyłac w kosmos, by było wiado co z czego i dlaczego  ale jak umieściłem lat temu tą figurę  to nie byłaś specjalnie skonfundowana
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >>nasza koleżanka napisała, że to zdjęcie jest obsceniczne> >Pewnie zna odpowiednią/-e definicję/-e. Nasz kolego.> "Słowo "obsceniczny" opisuje coś, co jest nieprzyzwoite, wulgarne, niemoralne lub obraźliwe, zwłaszcza ze względu na swój seksualny charakter lub nawiązania do seksu i nagości. Takie treści naruszają ogólnie przyjęte normy obyczajowe i mają na celu wzbudzenie pożądania lub zgorszenie"> dla mnie to najpiękniejsze dzieło ludzkości, kopie powinniśmy wysyłac w kosmos, by było wiado co z czego i dlaczego > ale jak umieściłem lat temu tą figurę>  to nie byłaś specjalnie skonfundowana  I o co masz ból dupy?
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> >ale jak umieściłem lat temu tą figurę, [...] to nie byłaś specjalnie skonfundowana > I o co masz ból dupy?zapomniałem o temacie, bo nie jest dla mnie ważny, aż wczoraj naszło mnie wspomnienie i zdziwienie, jak można niewątpliwie figurę rajskiego boga, nazwać obscenicznym, to jak go mieli przedstawić? bardziej obsceniczny jest Jezus na krzyżu czy inny Apollo 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> jak go mieli przedstawić?W reformach,  drugie od lewej.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > > jak go mieli przedstawić?> W reformach,>  drugie od lewej. zbliżamy się do raju 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| Duch Prawdy (14788 punktów) | > Wenus z Willendorfu, figurka z wapienia, niegdyś pomalowana czerwono, ma 25 000 lat, czyli jest z raju (sprzed udomowienia nas)Nie jest z raju, raj to świat roślin i zwierząt, w którym nie ma jeszcze człowieka. Ta figurka pokazuje, że człowiek mentalnie jest już na wysokim poziomie rozwoju, rzeźba, malarstwo to sztuka, a więc myślenie abstrakcyjne. Np. w Biblii są alegorie pokazujące, że od tysięcy lat ludzie obserwowali gwiazdy: Jakub i Ezaw - Bliźnięta, 6650 - 4500 p.n.e., Złoty Cielec - Byk, 4500 - 2350 p.n.e., Szofar - Baran, 2350 - 200 p.n.e., Jezus - Ryby, 200 p.n.e. - 1950 n.e., Człowiek niosący dzban wody - Wodnik, 1950 n.e. - 4100 n.e. "Oto kiedy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody; idźcie za nim do domu, do którego wchodzi." > figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), no i myśli (duża okrągła głowa)Nie ma atrybutów Boga, pokazuje uwielbienie dla kobiety. > czy nasz wizerunek boga czyli bezpłodny dzadek w chmurach lub mężczyzna na krzyżu (Chrystus), może stwarzać, rodzić, karmić, bo czyż nie to potrafią bogowie?Ludzie w gwiazdach upatrywali bogów, Chrystus - znak zodiaku Ryby. Era Ryb się skończyła, zaczęła się Era Wodnika. Niestety dzisiejsi popaprańcy dosłownie odczytują alegoryczne zapisy. > bóg powinienen mieć tylko rodzaj żeński. słowa mają znaczenie, tak jak pan i cham lub pracodawca pracobiorca, przecież jest odwrotnieBÓG = DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >Wenus z Willendorfu, ma 25 000 lat, czyli jest z raju (sprzed udomowienia nas)> Nie jest z raju, raj to świat roślin i zwierząt, w którym nie ma jeszcze człowieka.raj to okres naszej historii przed udomowieniem nas, udomowienie to ciężka praca, krótkie życie, ludzie to pamiętali poprzez przekaz ustny > >figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), no i myśli (duża okrągła głowa)> Nie ma atrybutów Boga, pokazuje uwielbienie dla kobiety.tak było w raju, nie wiedzieli jaka przyczyną kobieta rodzi dzieci, nie znali zwiąku seks-ciąża, dlatego była bogiem, tak jak Maria Dziewica narodziła syna (to są echa wiary z raju) jak zostaliśmy udomowieni, poznaliśmy, że to nasze nasienie powoduje ciążę, (z hodowli zwierząt) kobieta została zdegradowana (wtedy kobieta stała się mokrą ziemią a my tym nasieniem np pszenicy, że nasienie było malutkim człowiekiem) > >bóg powinienen mieć tylko rodzaj żeński. słowa mają znaczenie, tak jak pan i cham lub pracodawca pracobiorca, przecież jest odwrotnie> BÓG = DUCH 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >>Wenus z Willendorfu, ma 25 000 lat, czyli jest z raju (sprzed udomowienia nas)> >Nie jest z raju, raj to świat roślin i zwierząt, w którym nie ma jeszcze człowieka.> raj to okres naszej historii przed udomowieniem nas, udomowienie to ciężka praca, krótkie życie, ludzie to pamiętali poprzez przekaz ustnyWymyślasz i wypisujesz ecie pecie. "Znaleziska wykazują, że kromaniończycy jako pierwsi wykonywali przedmioty ozdobne, m.in. figurki kobiece znane dziś pod określeniem paleolitycznej Wenus, wypalali z gliny figurki terakotowe. Kromaniończyk był również autorem malarstwa jaskiniowego, grzebał zmarłych oraz pierwszy tworzył trwałe domostwa." > >>figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), no i myśli (duża okrągła głowa)> >Nie ma atrybutów Boga, pokazuje uwielbienie dla kobiety.> tak było w raju, nie wiedzieli jaka przyczyną kobieta rodzi dzieci, nie znali zwiąku seks-ciąża, dlatego była bogiem, tak jak Maria Dziewica narodziła syna (to są echa wiary z raju)> jak zostaliśmy udomowieni, poznaliśmy, że to nasze nasienie powoduje ciążę, (z hodowli zwierząt) kobieta została zdegradowana (wtedy kobieta stała się mokrą ziemią a my tym nasieniem np pszenicy, że nasienie było malutkim człowiekiem)Wypisujesz ecie pecie. Znali związek seks ciąża. W religiach Dziewica czyli czysta, nieskalana rodzi Boga, a nie jakieś wymyślone przez "pseudookraglegonaókofca echa wiary z raju". DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| |  | | okragly (21676 punktów) |
> Znali związek seks ciąża.nasz znakomity uczony, Bronisław Malinowski w swojej książce "seks dzikich" pisał że nie znali, a to był poczatek XXw, a raj to 20 000 lat temu dziewczyna zaczynała życie seksualne w wieku 14 lat, w ciążę zachodziła majac 17, kto by tu znalazł przyczyne, gdy w międzyczasie seksiła się tysiące razy dopiero jak zostaliśmy hodowcami zauważyliśmy że bez samca nie doczekamy się młodych  i w tym momencie zaczął się patriarchat, samiec jako siła stwórcza, kobieta jako gleba (inkubator)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | |
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>Znali związek seks ciąża. >>nasz znakomity uczony, Bronisław Malinowski w swojej książce "seks dzikich" pisał że nie znali >Na której stronie? nie czytałem, ale słyszałem w radio nie ma jasnej, oczywistej zależności jak u zwierząt, seks = ciąża, -seksili się na okrągło, nie mieli co robić -kobieta karmiąca, w raju 5 lat, nie zachodziła w ciążę -pierwszy seks był np 13 latki a ciąża 16 latki -mieszkali w małych grupach, tam informacja jest ograniczona (jest prawdopodobne, że i dzisiaj, żyjący na małych wyspach, odcięci od świata, nie znaja zależności) -też sprawy losowe, bezpłodność, stres, ... -po menopauzie seks był a nie było ciąży dla mnie jest oczywistym, że nie znali związku pomiedzy seksem na narodzinami. mieszkałem na wsi, wiem jakie tam było "zacofanie"
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | | | |  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >>>Znali związek seks ciąża.> >>nasz znakomity uczony, Bronisław Malinowski w swojej książce "seks dzikich" pisał że nie znali> >Na której stronie?> nie czytałem, ale słyszałem w radio> mieszkałem na wsi, wiem jakie tam było "zacofanie"  DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
1 na 1 | farmer (22440 punktów) |
> figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi),Cipki to ty na oczy nie widziałeś Na początek spróbuj z jedną kobietą . Wychowaj dzieci. A potem napiszesz jeszcze raz tą bajkę. > jestem libek niedorozwojek, wolność jest najważniejsza> no imyśli (duża okrągła głowa)Jak już poznasz kobietę pomieszkasz z nią poznasz jej wszystkie atrybuty na żywo a nie z tego obrazka to potem napiszesz jeszcze raz tą bajkę .
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), >Cipki to ty na oczy nie widziałeś wiadomo, jestem w zakonie kapucynów mniejszych, siedzimy pijemy wino, mamy tu komunę, razem spozywamy posiłki, śpiewamy, modlimy się, pracujemy, śpimy w jednej sali
>Na początek spróbuj z jedną kobietą . z jedną kobietą bym nie wytrzymał, w komunie były wspólne
>Wychowaj dzieci. A potem napiszesz jeszcze raz tą bajkę. w raju dzieci wychowywały się same (znaczy w dziecięcym stadzie, tam nie było libków niedorozwojków, że INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, jest bogiem)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >>>figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), >>Cipki to ty na oczy nie widziałeś >wiadomo, jestem w zakonie kapucynów mniejszych, siedzimy pijemy wino, mamy tu komunę, razem spozywamy posiłki, śpiewamy, modlimy się, pracujemy, śpimy w jednej sali
Tak samo jak byłeś w NRD nie będąc zagranicą bo przecież cenisz sobie wolność bo się nie ożenisz. I miałeś doktorat a potem już nie
>jestem libek niedorozwojek, wolność jest najważniejsza.
A ten dom co wybudowlaes to oddałeś na do zakonu? Pewnie tak jak i doktorat.
>Na początek spróbuj z jedną kobietą . >>z jedną kobietą bym nie wytrzymał, w komunie były wspólne
Ale w zakonie z facetami wytrzymujesz ? Trochę współczuję jak jedyny obraz kobiety jaki posiadasz to ten z kamienia jaki tu wstawiasz. Bo w tym zakonie to bez kobiet ciężko.
Czyli cenisz sobie wolność jesteś w zakonie i piszesz o kobietach z kamienia wspominając że byłeś w NRD nie będąc zagraniaca.
Kurde gdzie jest ten typ co cię podziwiał. To jakiś kolo.z celi twojego zakonu ?
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
|  | | Tschosncovaty (211 punktów) | >>>figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), >>Cipki to ty na oczy nie widziałeś >wiadomo, jestem w zakonie kapucynów mniejszych, siedzimy pijemy wino, mamy tu komunę, razem spozywamy posiłki, śpiewamy, modlimy się, pracujemy, śpimy w jednej sali >>Na początek spróbuj z jedną kobietą . >z jedną kobietą bym nie wytrzymał, w komunie były wspólne >>Wychowaj dzieci. A potem napiszesz jeszcze raz tą bajkę. >w raju dzieci wychowywały się same (znaczy w dziecięcym stadzie, tam nie było libków niedorozwojków, że INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, jest bogiem) > potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo Jakie kobiety lubisz? Nieletnie, nastolatki, dojrzałe, babcie? Mężatki? Rozwódki? Pamiętaj, że kiedy ty pieprzysz jakąś laskę, ktoś w tym czasie na nią i jej rodzinę ciężko zapierdala. To może "trochę" się nie spodobać. Podobno jest coś takiego jak "odpowiedzialność".
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>Jakie kobiety lubisz? w raju młodzi mężczyźni wybierali (raczej ich wybierały) starsze kobiety młode kobiety starszych, doświadczonych mężczyzn wszystko się zmieniało w czasie, wtedy nie wiedzieli skąd się biora dzieci, które były wspólne
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >>>>figurka ma wszystkie atrybuty boga; stwarza (brzemienna?), rodzi (cipka), karmi (pełne piersi), >>>Cipki to ty na oczy nie widziałeś >>wiadomo, jestem w zakonie kapucynów mniejszych, siedzimy pijemy wino, mamy tu komunę, razem spozywamy posiłki, śpiewamy, modlimy się, pracujemy, śpimy w jednej sali >>>Na początek spróbuj z jedną kobietą . >>z jedną kobietą bym nie wytrzymał, w komunie były wspólne >>>Wychowaj dzieci. A potem napiszesz jeszcze raz tą bajkę. >>w raju dzieci wychowywały się same (znaczy w dziecięcym stadzie, tam nie było libków niedorozwojków, że INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, jest bogiem) >lubisz? Nieletnie, nastolatki, dojrzałe, babcie? Mężatki? Rozwódki? Pamiętaj, że kiedy ty pieprzysz jakąś laskę, ktoś w tym czasie na nią i jej rodzinę ciężko zapierdala. To może "trochę" się nie spodobać. Podobno jest coś takiego jak "odpowiedzialność".
Przecież to troll. Teraz ma zwidy że jest w zakonie.
>wiadomo, jestem w zakonie kapucynów mniejszych, siedzimy pijemy wino, mamy tu komunę, razem spozywamy posiłki, śpiewamy, modlimy się, pracujemy, śpimy w jednej sali
Własciciel tej strony dopuszcza jego byt tutaj żeby obrzydzić innym tu pobyt.
Nie wiem czemu tak robi( własciciel) ale to też trolling z jego strony.
Ja tu się zarejestrowałem gdy to miejsce było inne. Regulamin został ten sam. Ale teraz ma to W DUPIE.
Okrągły perfidnie to robi. Całe szczęście że takie gady jak on są jebani przez jeszce wiekszych cwaniaków w życiu. Tyle że on jest tak tępy że tego nie pojmie.
Być może stąd jego frustracja i pobyt tu.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|