Racjonalista - Strona głównaDo treści
wolność

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-09-2025 15:00okragly (21676 punktów)wolność
mamy 4 X więcej urzędników niz za komuny!
czy o to walczyliśmy w komunie? czy urzędnicy daja wolność? wiadomo, teraz mamy wolność, to zróbmy ich 10 x więcej, a najwiecej wolności będzie gdy zostaną sami urzednicy, libki niedorozwojki, ucznie genialnego prof balcerowicza

w raju nie było urzędników, ale to była komuna.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>w raju nie było urzędników, ale to była komuna.

Okrągły, mit terapeutyczny musi mieć punkt styku z realnym światem - nawet jeśli to tylko metafora. Jeśli jest zbyt oderwany, może prowadzić do wyparcia, iluzji, a nawet pogłębienia frustracji.
26-09-2025 10:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w raju nie było urzędników, ale to była komuna.
>Okrągły, mit terapeutyczny musi mieć punkt styku z realnym światem - nawet jeśli to tylko metafora. Jeśli jest zbyt oderwany, może prowadzić do wyparcia, iluzji, a nawet pogłębienia frustracji.
w PRL-u nie było telefonów w tym komórkowych (z aparatami fotograficznymi, kamerami), papieru, komputerów, internetu, sztucznej inteligenci, tylu mgr, ... i było 4 X mniej urzędników

gdyby każdy z nas miał obowiązek zdobyć tytuł mgr inż. urzędnik, wtedy wszyscy bylibysmy wykwalifikowanymi urzędnikami.
wystarczyłoby od przedszkola uczyc każdego dzieciaka do bycia urzędnikiem zamiast religi, to tak jakby kazdego z nas uczyć od przedszkola religi żeby każdy został księdzem, to proste, wtedy nie byłoby potrzeby utrzymywać kościoła.

w raju każdego z nas uczyli od małego do bycia lekarzem, księdzem, urzędnikiem, podróżnikiem, budowlańcem, psychologiem, nauczycielem, matką, dziadkiem
a dzisiaj w dobie internetu, AI?

wszystko mamy w chmurze

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>..może prowadzić do wyparcia, iluzji, a nawet pogłębienia frustracji.
>w PRL-u nie było telefonów w tym komórkowych (z aparatami fotograficznymi, kamerami), papieru, komputerów, internetu, sztucznej inteligenci, tylu mgr, ... i było 4 X mniej urzędników
Bo tylko w USA zawsze wszystko było (oczywiście z wyjątkiem pralki frani).

"Stop!" stopkowym mundrościom!
29-09-2025 15:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>tylko w USA wszystko było
tak było

co było a nie jest, nie pisze sie w rejestr


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
11-10-2025 13:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Bo tylko w USA zawsze wszystko było (oczywiście z wyjątkiem pralki frani).
bo USA zbudowane jest na zabijaniu (podbojach), niewolnictwie, b dobrym położeniu (wyspa otoczona przez oceany), bogatych złożach naturalnych (kupujemy dzisiaj u nich ropę, gaz), b żyznej ziemi (preria to odpowiednik stepów Ukrainy)
bo USA naszym Panem jest youtube.com/shorts/hsURZrkvrnk?si=2U9uenbePNfyWkJJ

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bo tylko w USA zawsze wszystko było (oczywiście z wyjątkiem pralki frani).
>bo USA zbudowane jest na zabijaniu...
Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Thoter (6650 punktów)
>>>Bo tylko w USA zawsze wszystko było (oczywiście z wyjątkiem pralki frani).
>>bo USA zbudowane jest na zabijaniu...
>Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?
>

Nie życie a bogactwo.
Idiotom wstawiono wizję, że to demokracja tworzy bogaczy.
Idiota ma wizje, że jak sam sobą będzie rządził to łopatą i widłami dorobi się
takich majątków jak mają imperiliści, z zakrwawionymi łapami.
14-10-2025 13:57 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?
>Nie życie a bogactwo.
Pomyśl o żyjątkach, wśród których nie ma bogaczy, a tylko zabijający i zabijani?

>Idiotom wstawiono wizję, że to demokracja tworzy bogaczy.
>Idiota ma wizje, że jak sam sobą będzie rządził to łopatą i widłami dorobi się takich majątków jak mają imperiliści, z zakrwawionymi łapami.
Ale może tak czynią chcąc uniknąć miana idioty? Czyli w obronie godności?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-10-2025 19:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?
>>Nie życie a bogactwo.
>Pomyśl o żyjątkach, wśród których nie ma bogaczy, a tylko zabijający i zabijani?
ale tylko gady zabijaja sie nawzajem

taki Czyngis-chan, mając 11 lat zabił swojego brata (w sumie bez powodu) po czym będąc już płodnym spłodził ogrom dzieci, może to przez niego ta "gadzia" krew rozlała się na świat?

ci którzy zabijali najwięcej płodzili
to jest grzech pierworodny
winna oczywiście Ewa , czemu bzykała się z mordercą?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
14-10-2025 21:54 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?
>>>Nie życie a bogactwo.
>>Pomyśl o żyjątkach, wśród których nie ma bogaczy, a tylko zabijający i zabijani?
>ale tylko gady zabijaja sie nawzajem
Gady to też żyjątka. I kiedyś dominowały.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-10-2025 22:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?
>>>>Nie życie a bogactwo.
>>>Pomyśl o żyjątkach, wśród których nie ma bogaczy, a tylko zabijający i zabijani?
>>ale tylko gady zabijaja sie nawzajem
>Gady to też żyjątka. I kiedyś dominowały.
mieszkasz w mieście, co jest pustynia dla żyjątek
na wsi codziennie byś coś zabiła, jak nie komara to muchę, mrówkę, pająka lub szczypawke czy myszkę, chyba że masz kota, no i oczywiście kurę na obiad

chodzi (chyba) o to, że gady nie zaznają matczynej miłości? np. żółwica wychodzi na plaże, składa jaja i ucieka, wyklute małe żółwiki muszą radzić sobie same, typowe libki, indywidualne, wolne, własne, dlatego nazywam liberalizm gadzim
drapieżne młode gady zjadają sie nawzajem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
14-10-2025 18:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Bo tylko w USA zawsze wszystko było (oczywiście z wyjątkiem pralki frani).
>>>bo USA zbudowane jest na zabijaniu...
>>Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?
>>
>Nie życie a bogactwo.
>Idiotom wstawiono wizję, że to demokracja tworzy bogaczy.
>Idiota ma wizje, że jak sam sobą będzie rządził to łopatą i widłami dorobi się
>takich majątków jak mają imperiliści, z zakrwawionymi łapami.
roztrzepany premier WB dostał milion funtów od jednej z fabryk zbrojeniowych Anglii by nie dopuścił do pokoju pomiędzy Rosją a Ukrainą w 2022r. pakt był już parafowany w Stambule

a to tylko wierzch góry lodowej, większosć machlojek przemysłu zbrojeniowego nigdy nie ujrzy swiatła dziennego


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>większosć machlojek przemysłu zbrojeniowego nigdy nie ujrzy swiatła dziennego
"Machlojki przemysłu", dobre, ale to mniej niż przemysł oraz więcej niż machlojki.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-10-2025 18:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Bo tylko w USA zawsze wszystko było (oczywiście z wyjątkiem pralki frani).
>>bo USA zbudowane jest na zabijaniu...
>Bo może życie jest na zabijaniu zbudowane?
z raju mamy odrazę do zabicia człowieka, ci którzy to robią to nie ludzie
żołnierze którzy zawodowo zabijają, musza przejść specjalne szkolenie żeby ich odkodowac (odczłowieczyć)
być może z tego powodu codziennie 17 żołnierzy usazyda popełnia samobójstwo (nie dali się odczłowieczyć?)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>bo USA zbudowane jest na zabijaniu

www.ndtv.c(*)gap-trump-putin-tunnel-9474265

17 października 2025, 20:12
350-stronicowy rosyjski dokument na temat zamachu na byłego prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego przykuwa uwagę wielu osób, nie ze względu na to, co mówi o zamachu z 1963 r., ale z powodu mapy mostu, który kiedyś miał połączyć Rosję i Stany Zjednoczone.
Pliki zostały przekazane przedstawicielce USA Annie Paulinie Lunie przez ambasadora Rosji w Waszyngtonie. "Poniższy raport (dotyczący) zamachu na JFK został mi przekazany przez ambasadora Rosji i jest teraz dostępny dla amerykańskiej opinii publicznej pod poniższym linkiem" - napisała Luna na X, udostępniając plik.


jfkfacts.s(*)-new-jfk-assassination-dossier
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>mamy 4 X więcej urzędników niz za komuny!

Wolność jest wówczas gdy panujące normy są zgodne z twoim systemem emocjonalnym.

Wtedy obojętne jest czy jesteś królem czy niewolnikiem - jeśli tylko wierzysz w sens tego
co się dzieje i co Cię otacza.

Zniewolenie odczuwasz gdy twoje emocje są sprzeczne z panującą normalnością

Wówczas masz uczucie otaczającego i pętającego Cię zła.

Wolność to mentalna przynależność do dominującej większości.

Mniejszościowa niezgodność to zniewolenie.

Mam to nieszczęście i chyba podobnie do Ciebie, że nienawidzę współczesnej "normalności".
Budzi we mnie wstręt.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>mamy 4 X więcej urzędników niz za komuny!
>Wolność jest wówczas gdy panujące normy są zgodne z twoim systemem emocjonalnym.

Wolność pedofila jest wówczas, kiedy Hamerlikowi wolno gwałcić własne dzieci

Hamwerwolność jest wtedy, kiedy kilku robotnikom nie wolno założyć spółdzielni, żeby wspólnie wybudować dom, bo Hamerlik nie będzie w nim mieszkał, nie będzie za niego płacił, ale Hamerlik chce ZABRONIĆ. Nie ma w tym, żadnego interesu, ale chce zabronić, bo.... chce zabronić


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-09-2025 10:54 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wolność pedofila jest wówczas, kiedy Hamerlikowi wolno gwałcić własne dzieci

Byłoby warto, żeby przy takich wypisach zawsze było twoje nazwisko, żeby twoja rodzina, znajomi, sąsiedzi mogli to łatwo znaleźć, przeczytać i więcej się o tobie dowiedzieć.

Czy na tym właśnie polega wasza wolność jaką zapewniają wam tajemnice?

Dzięki tajemnicy tożsamości możesz być bezwzględnym chamem a gdyby twoja tożsamość była jawna to musiałbyś się ograniczać i udawać, że jesteś człowiekiem?

Dlatego powtarzam, że wasze tajne i pośrednie wybory to festiwal demoralizacji i zła.

Jako człowiek moralny nigdy nie wezmę w nich udziału ani też nigdy ich nie uznam.

Mnie wasze zdemoralizowane prawo nie obowiązuje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Wolność pedofila jest wówczas, kiedy Hamerlikowi wolno gwałcić własne dzieci
>Byłoby warto, żeby przy takich wypisach zawsze było twoje nazwisko,

Znasz moje nazwisko
Ty tchórzliwy dziadu boisz się powiedzieć swoje słowa przy świadkach

>Dzięki tajemnicy tożsamości możesz
... pochwalać zbrodnie nazistów

>Dlatego powtarzam, że wasze tajne i pośrednie wybory to festiwal demoralizacji
A powtarzaj, do woli, przykład wyborów wójta - ucieczka
Powtarzaj dalej swoje ucieczki

>Jako człowiek moralny nigdy nie wezmę w nich udziału ani też nigdy ich nie uznam.
>Mnie wasze zdemoralizowane prawo nie obowiązuje.
Wiem, dlatego jebiesz własne dzieci

>>Hamwerwolność jest wtedy, kiedy kilku robotnikom nie wolno założyć spółdzielni, żeby wspólnie wybudować dom
>Wy za to pozwalacie
Tak, nie tylko pozwalam robotnikom budować dom, ale wielu w tym pomogłem

>o ile nie będą się tłumić na publicznych drogach prowadzących z cudzych fabryk gdzie pracują najemnie do cudzych domów, w których żyją za komorne.

No i poco mam ci pisać kim jestem?
Pisałem weeeeele razy i tak zmyślasz
szkoda czasu

>Mogą sobie wziąć u was kredyt
No i po co mam ci pisać kim jestem? Wolisz zmyślać

>Idealny scenariusz na zostanie waszym niewolnikiem do końca życia.
>Szatański spółdzielco.

Gwałcicielu własnych dzieci
Rzucasz gównem - obrywasz rykoszetem
Brakuje ci argumentów - zostaje tylko gówno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamwerwolność jest wtedy, kiedy kilku robotnikom nie wolno założyć spółdzielni, żeby wspólnie wybudować dom

Wy za to pozwalacie o ile nie będą się tłumić na publicznych drogach prowadzących z cudzych fabryk gdzie pracują najemnie do cudzych domów, w których żyją za komorne.

Mogą sobie wziąć u was kredyt z wysoką prowizją, żeby nie nazwać jej odsetkami co by było choć trochę pozorów waszego ograniczania się w prywatnej lichwie i za te pieniądze wydzierżawić od was wasze prywatne, tajne i nieopodatkowane posiadłości.

Idealny scenariusz na zostanie waszym niewolnikiem do końca życia.

Szatański spółdzielco.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-10-2025 12:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Wolność jest wówczas gdy panujące normy są zgodne z twoim systemem emocjonalnym.
youtube.com/shorts/JPaci4tqrhw?si=q7BYkIJiHrb4C8TX
czy to co on mówi, jest zgodne z Twoim stanem emocjonalnym?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365