Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niewolniku, nie oszczędzaj, bo się rozleniwisz!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
29-09-2025 17:14Murdoch_13 (1467 punktów)Niewolniku, nie oszczędzaj, bo się rozleniwisz!
Każdy normalny człowiek powie, że warto mieć oszczędności.

Niestety, państwo ma w tej sprawie odmienne zdanie - robi wszystko, by ten normalny człowiek tych oszczędności nie miał.

Unia Europejska "rozwiązuje" problemy gospodarcze inflacją, czyli paleniem pieniędzy najmniej zaradnych i najbiedniejszych obywateli.

Dlaczego? Bo w głowach pewnych pseudo-ekonomistów zrodziła się teoria, że jeśli można by unikać kredytu i uczciwie odkładać, to ludzie nagle przestaliby pracować.

I tak oto powstał system, w którym zwykły człowiek nie może po prostu oszczędzać.

Musi być jakimś "giełdziarzem".

Musi INWEEEEEEEEESTOWAĆ xD

Czy chce, czy nie chce.

W przeciwnym razie państwo przepali jego ciężko zarobione pieniądze.

I dlatego właśnie pojawił się Bitcoin - aby nawet najbardziej przeciętna osoba mogła bez kombinowania zabezpieczyć swoją przyszłość.

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2907 punktów)
>Każdy normalny człowiek powie, że warto mieć oszczędności.
>Niestety, państwo ma w tej sprawie odmienne zdanie - robi wszystko, by ten normalny człowiek tych
>oszczędności nie miał.
>Unia Europejska "rozwiązuje" problemy gospodarcze inflacją, czyli paleniem pieniędzy najmniej
>zaradnych i najbiedniejszych obywateli
.
>Dlaczego? Bo w głowach pewnych pseudo-ekonomistów zrodziła się teoria, że jeśli można by unikać
>kredytu i uczciwie odkładać, to ludzie nagle przestaliby pracować.
>I tak oto powstał system, w którym zwykły człowiek nie może po prostu oszczędzać.
>Musi być jakimś "giełdziarzem".
>Musi INWEEEEEEEEESTOWAĆ xD
>Czy chce, czy nie chce.
>W przeciwnym razie państwo przepali jego ciężko zarobione pieniądze.
>I dlatego właśnie pojawił się Bitcoin - aby nawet najbardziej przeciętna osoba mogła bez
>kombinowania zabezpieczyć swoją przyszłość.
>.

Prawda jest taka, że "najmniej zaradnych i najbiedniejszych obywateli" na żadną kryptowalutę zwyczajnie nie stać, a nawet tych co są nieco bardziej zaradni i mimo wszystko potrafią co nieco odłożyć, to jest to stosunkowo niewiele i rozsądnie myślący w kraju nad Wisłą pamiętający takie cuda jak Bezpieczna Kasa Oszczędności Grobelnego i Amber Gold o którym zatrudniony w tymże Amber Gold syn Tuska miał powiedzieć- "od samego początku wiedzieliśmy z ojcem że to przekręt", nie będą sobie zawracać głowy parkietami na giełdach i walutami z krypty.
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Prawda jest taka, że "najmniej zaradnych i najbiedniejszych obywateli" na żadną kryptowalutę zwyczajnie nie stać

Nie ma czegoś takiego, że na Bitcoina kogoś nie stać

Za głupie 100 dolarów kupisz sobie prawie 100 tys. Satoshi

W mojej opinii problem z ludźmi jest taki, że są niecierpliwi a dekady wydają się im abstrakcją

A prawda jest taka że ten czas i tak minie, nawet szybciej niż możemy się tego spodziewać

I z pewnością lepiej będzie być bardzo bogatym starym dziadem niż biednym starym dziadem

.
farmer (22440 punktów)
>>Prawda jest taka, że "najmniej zaradnych i najbiedniejszych obywateli" na żadną kryptowalutę zwyczajnie nie stać
>Nie ma czegoś takiego, że na Bitcoina kogoś nie stać

Jest. znasz kogoś kto kupił 1BTC?

>Za głupie 100 dolarów kupisz sobie prawie 100 tys. Satoshi

To tak jakbyś napisał że każdego stać na dolara bo może kupić sobie 1 centa .


>W mojej opinii problem z ludźmi jest taki, że są niecierpliwi a dekady wydają się im abstrakcją
>A prawda jest taka że ten czas i tak minie, nawet szybciej niż możemy się tego spodziewać
>I z pewnością lepiej będzie być bardzo bogatym starym dziadem niż biednym starym dziadem
>.

Ale przecież trzeba utrzymać kobietę i z 4 dzieci. ( Bez socjalu niemieckiego )

Wybudwac dom czy tam kupić mieszkanie samochod.
I to wszystko z jednej pensji.

Powiedz ile już z tego masz ?

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
haish (2907 punktów)
>>Prawda jest taka, że "najmniej zaradnych i najbiedniejszych obywateli" na żadną kryptowalutę zwyczajnie nie stać
>Nie ma czegoś takiego, że na Bitcoina kogoś nie stać
>Za głupie 100 dolarów kupisz sobie prawie 100 tys. Satoshi
>W mojej opinii problem z ludźmi jest taki, że są niecierpliwi a dekady wydają się im abstrakcją
>A prawda jest taka że ten czas i tak minie, nawet szybciej niż możemy się tego spodziewać
>I z pewnością lepiej będzie być bardzo bogatym starym dziadem niż biednym starym dziadem
>.

'Kryptowalutowa góra złota: 61 000 bitcoinów w rękach śledczych'
biznes.int(*)ta-bitcoinow-w-hi,nId,22425360
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>Prawda jest taka, że "najmniej zaradnych i najbiedniejszych obywateli" na żadną kryptowalutę zwyczajnie nie stać
>>Nie ma czegoś takiego, że na Bitcoina kogoś nie stać
>>Za głupie 100 dolarów kupisz sobie prawie 100 tys. Satoshi
>>W mojej opinii problem z ludźmi jest taki, że są niecierpliwi a dekady wydają się im abstrakcją
>>A prawda jest taka że ten czas i tak minie, nawet szybciej niż możemy się tego spodziewać
>>I z pewnością lepiej będzie być bardzo bogatym starym dziadem niż biednym starym dziadem
>>.
>'Kryptowalutowa góra złota: 61 000 bitcoinów w rękach śledczych'
>biznes.int(*)ta-bitcoinow-w-hi,nId,22425360

Ja ci nie każe żebyś wysyłał swoje Bitcoiny do oszustów, tylko żebyś je kupił i samodzielnie przechowywał.

.
haish (2907 punktów)
>>>>Prawda jest taka, że "najmniej zaradnych i najbiedniejszych obywateli" na żadną kryptowalutę zwyczajnie nie stać
>>>Nie ma czegoś takiego, że na Bitcoina kogoś nie stać
>>>Za głupie 100 dolarów kupisz sobie prawie 100 tys. Satoshi
>>>W mojej opinii problem z ludźmi jest taki, że są niecierpliwi a dekady wydają się im abstrakcją
>>>A prawda jest taka że ten czas i tak minie, nawet szybciej niż możemy się tego spodziewać
>>>I z pewnością lepiej będzie być bardzo bogatym starym dziadem niż biednym starym dziadem
>>>.
>>'Kryptowalutowa góra złota: 61 000 bitcoinów w rękach śledczych'
>>biznes.int(*)ta-bitcoinow-w-hi,nId,22425360
>Ja ci nie każe żebyś wysyłał swoje Bitcoiny do oszustów, tylko żebyś je kupił i samodzielnie przechowywał.
>.

Mnie żadne kryptowaluty nie są do niczego potrzebne - nie mam, to nie mam też problemów z przechowywaniem i subiekcja na własne życzenie to nie moja bajka, nie mam zamiaru być 'leszczem'.
A PO ZA TYM MEGABEZPIECZNE(!!!!!!!!!!!!)(poza systemem bankowym) kryptowaluty skonfiskowały spec służby państwowe - normalnie jaja jak berety.
Murdoch_13 (1467 punktów)
>A PO ZA TYM MEGABEZPIECZNE(!!!!!!!!!!!!)(poza systemem bankowym) kryptowaluty skonfiskowały spec służby państwowe - normalnie jaja jak berety.

Jeśli ktoś nie zabezpieczył odpowiednio klucza to mogli.

Bez klucza nic by nie zrobili.

.
30-09-2025 20:57 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Ja ci nie każe żebyś wysyłał swoje Bitcoiny do oszustów, tylko żebyś je kupił i samodzielnie przechowywał.
>.
>


Kiedy się przeprowadzasz do Afganistanu? Właśnie talibowie odcięli internet.

Rzecznik talibskiej prowincji Balkh napisał na początku miesiąca na platformie społecznościowej X, że zakaz internetu światłowodowego ma na celu ograniczenie "zła". Dodał, że władze rozważają alternatywne rozwiązania.

To wspaniały kraj dla ciebie i twojej dziewczyny.

www-bbc-co(*)lska/articles/c77dmgd31j7o


Kobiety i dziewczęta, które po wcześniejszych zakazach mogły uczyć się jedynie online, zostały całkowicie pozbawione dostępu do edukacji. - Nie mam już żadnej możliwości nauki. Kiedy usłyszałam, że internet został odcięty, świat wydał mi się ciemny - powiedziała studentka cytowana przez BBC.



DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
W Korei Północnej jest odcięty od dawna. Czy to wina ateizmu? Według logiki, którą wyznajesz, wychodzi że tak

.
30-09-2025 22:23 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>W Korei Północnej jest odcięty od dawna. Czy to wina ateizmu? Według logiki, którą wyznajesz, wychodzi że tak
>.
>

W Afganistanie tak . Zrobili to Talibowie. Zgodnie z tym o czym marzysz

To kraj dla ciebie. Jest to czego pragniesz. Zamordyzm.

Korzystasz z Internetu bo nie ma tu Talibow. Gdyby byli milabys gówno do gadania ty i twoja kobieta .

W Korei brak internetu nie wynika z Ateizmu.

Ateizm nie jest wyznaniem. Równie dobrze BRAK INTERNETU możesz nazwać wyznaniem to ta sama LOGIKA.

Wiem że się boisz. Tylko czemu chcesz innym w tym kobieta zgotować taki los jak w AFGANISTANIE?

Szacunek w Afganistanie.

Kobiety muszą szczelnie zakrywać ciało i twarz, a ich obecność w przestrzeni publicznej jest ograniczona. Kara za łamanie tych zasad może obejmować biczowanie, egzekucje, a także przemoc seksualną i tortury w więzieniach.

Kiedy tam się wybierasz. Tam jest 100% ISLAM.
Taki o jakim marzysz dla siebie i swojej kobiety.




DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
Koran nie zakazuje internetu. Musieli czymś innym się kierować.

Poza tym mieszkańcy Afganistanu najwyraźniej chcą Talibów. Myślisz że dlaczego Amerykanom przez tyle lat nie udało się tam trwale zainstalować marionetkowego rządu?

Ludzie potrzebują zasad, inaczej zachowują się jak zwierzęta.

.
01-10-2025 15:29 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Koran nie zakazuje internetu. Musieli czymś innym się kierować.
Czym?

Oczywiście Koran nie zakazuje internetu, choć Arabowie (wg Ciebie) wymyślili go 1000 lat temu

>Poza tym mieszkańcy Afganistanu najwyraźniej chcą Talibów.
Wygrali wybory? Ktoś pytał Afgańczyków?

>Ludzie potrzebują zasad, inaczej zachowują się jak zwierzęta.
Tak, potrzebują zasad, ale na pewno nie takich, które kobietę czynią rzeczą

Nadal czekam na odpowiedź na argumenta i pytania
www.racjonalista.pl/forum.php/s,948543#w948989

>>>Odnoszę - wszystko co mówię uzasadniam.
>>W takim razie czekam na uzasadnienie poglądów:
>>1 Poligamia jest w interesie kobiet
>Tak, bo chroni kobiety przed ubóstwem, samotnością lub niepewną sytuacją społeczną, gdy mężczyzn jest mniej lub gdy występuje wysoka liczba wdów.

1 Przed ubóstwem, samotnością lub niepewną sytuacją społeczną najlepiej chroni kobiety równość praw. Tak jest dziś w Europie.
Kobieta ma takie same prawa zdobywania wykształcenia i takie same prawa na rynku pracy. To nie Afghanistan

2 Nie udowodniłeś, że mężczyzn jest mniej , ani nawet, że kiedyś było mniej

Tu masz współczesne dane, które twoim tezom przeczą
www.populationpyramid.net/pl/afganistan/2020/
www.populationpyramid.net/pl/iran/2020/
Zwłaszcza to:
www.popula(*).net/pl/arabia-saudyjska/2020/

Dla porównania Niemcy
www.populationpyramid.net/pl/niemcy/2020/
Wśród starych ludzi jest więcej kobiet i jakoś sobie radzą, choć przeważnie wdowy (jakoś tym staym wdowom Koran nie proponuje opieki Cóż, za stare)

Tu jakoś nikt nie wymyślił poligamii, choć jest przewaga kobiet
www.populationpyramid.net/pl/armenia/2020/
TO SĄ LICZBY, a nie Twoja propaganda

>>To dlaczego w Iranie zabito dziewczynę, która miała odsłonięte włosy?
>Może z podobnego powodu dla którego w Niemczech zabito dziewczynę, która miała zasłonięte włosy.

Nie znam

>Islam nie nakazuje zabijania kobiet za ubiór. Nie ma tego w Koranie.

Jakoś dziwnie, zabili jaą "strażnicy ISLAMSKIEJ rewolucji

>>I jest to ich WYBÓR a nie polecenie ojca
>W Islamie potrzebna jest zgoda ojca (lub innego opiekuna) oraz kobiety, która ma wyjść za mąż.

Wiem, w Europie najważniejsza jest zgoda samej kobiety

>Jeśli ojciec nie wyraża zgody bez istotnego powodu to kobieta się może od tego odwołać i mimo to uzyskać zgodę na ślub.

Ojeeeej, jaka łaska

>To jest regulacja, która ma chronić niedoświadczone dziewczyny przed błędną, pochopną decyzją.
Jaka gwarancja, że ojciec podejmie właściwą decyzję?
Wie jakim seksualnym partnerem jest narzeczony?

>>Równe traktowanie byłoby, gdyby były równe prawa. Tego nie ma.
>Kobieta i mężczyzna nie są identyczni biologicznie, więc "równe prawa" w sensie absolutnym nie zawsze mają sens.

I dlatego kobiety w Kabulu nie mogą chodzić do szkół?
Dlatego nie mają równych praw w ŻADNYM aspekcie życia?

>Według was kobieta ma tak samo pracować i ponosić taką samą odpowiedzialność finansową w związku,
Ma mieć takie same prawa
W islamskich państwach nie ma praw

>nawet pomimo tego, że ponosi olbrzymią inwestycję biologiczną - ciążę, poród i późniejsze karmienie dziecka.
>No ale co tam, ważne żeby ideologia się zgadzała.

Przynajmniej może współdecydować o tym, czy chce mieć dziecko
I mylisz się pisząc o jednakowych obowiązkach
Przeczytaj polski kodeks pracy, jak traktuje ciężarne i karmiące kobiety
Kobieta ma inne prawa i ma ich więcej niż w Kabulu czy Teheranie

>>>>To dlaczego w Iranie zabito dziewczynę, która miała odsłonięte włosy?
>>>Może z podobnego powodu dla którego w Niemczech zabito dziewczynę, która miała zasłonięte włosy.
>>Nie znam

Rasizm zdecydowanie potępiam (jak większość Europejczyków)

Dlaczego w Iranie zabito dziewczynę, która miała odsłonięte włosy?
Ucieczka

>>Rasizm zdecydowanie potępiam (jak większość Europejczyków)
>To się stało, bo chciała zakrywać włosy.
>Gdyby nie zakrywała to by się rasista do niej nie przyczepił.
Nie wiesz, nie wiem, rasiście czasem wystarcza kolor skóry

>Moja dziewczyna mi to pokazała. Ona w Polsce nie nosi hijabu, bo obawia się, że z nią mogłoby być tak samo.
Nie musi się obawiać, to nie Teheran, w Polsce kobieta ubiera się tak jak chce

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
Trochę się w tym gubisz. Raz mówisz, że najlepsza dla kobiet jest równość praw jak w Europie, a jak ci się tłumaczy że nie, to odpowiadasz, że przecież europejskie prawa są dostosowane do sytuacji kobiet (mimo że zachodnia ideologia oficjalnie mówi o równości).

.
01-10-2025 16:54 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
Szkoda, że nie przeczytałeś całego wpisu, ale jak widać intelektualnie za trudne, zwłaszcza argumenta wynikające z matematyki

Równość praw nie oznacza, że mężczyźni mają odczuwać menstruacyjne bóle, ale nie wciskaj ciemnoty, że w islamskich krajach kobiety mają równe prawa z mężczyznami


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Szkoda, że nie przeczytałeś całego wpisu, ale jak widać intelektualnie za trudne, zwłaszcza argumenta wynikające z matematyki

Ja nie twierdzę że w czasach pokoju jest niedobór mężczyzn.

Ten niedobór pojawia się np. na skutek wojen co widać np. w Niemczech w 1950 (wyraźna przewaga liczby kobiet we wszystkich rocznikach powyżej 14 lat):

www.populationpyramid.net/germany/1950/

Podobnie to wygląda w Polsce czy Rosji.

>Równość praw nie oznacza, że mężczyźni mają odczuwać menstruacyjne bóle, ale nie wciskaj ciemnoty, że w islamskich krajach kobiety mają równe prawa z mężczyznami

Bo nie powinny mieć "równych". Kobieta potrzebuje innych praw i przywilejów, bo jest kobietą a nie mężczyzną.

.
01-10-2025 17:32 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
.
>>Równość praw nie oznacza, że mężczyźni mają odczuwać menstruacyjne bóle, ale nie wciskaj ciemnoty, że w islamskich krajach kobiety mają równe prawa z mężczyznami
>Bo nie powinny mieć "równych". Kobieta potrzebuje innych praw i przywilejów, bo jest kobietą a nie mężczyzną.

W twoim domu ( jak go będziesz miał ).

Ale czemu chcesz decydować o innych kobietach?.

Nie sądzisz że jak dojedzie do konfortacji to musisz się liczyć z tym że JA stane w ich obronie żeby jakiś FANATYK nie kazał im sie zakrywać ?

To chyba oczywiste dla ciebie .

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
Czyli tak: z jednej strony krzyczysz, że nikt nie ma prawa decydować za kobiety, a z drugiej sam się mianujesz ich samozwańczym obrońcą, gotowym decydować, jak mają wyglądać i żyć, żeby czasem żaden fanatyk im czegoś nie kazał

Wracając do sedna - czy w Europie faktycznie jest ta słynna "równość" o której tyle mówi wasza ideologia?

Jeśli powiesz, że tak, to jak to się ma do faktu, że kobiety biologicznie są inaczej uwarunkowane i prawo europejskie w wielu miejscach faktycznie bierze to pod uwagę?

Jeśli powiesz, że nie, to wyjdzie na jaw, że cały slogan o "równości" to tylko hasło propagandowe i kolejny przykład zakłamania waszej kultury.

.
01-10-2025 18:06 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Czyli tak: z jednej strony krzyczysz, że nikt nie ma prawa decydować za kobiety, a z drugiej sam się mianujesz ich samozwańczym obrońcą, gotowym decydować, jak mają wyglądać i żyć, żeby czasem żaden fanatyk im czegoś nie kazał

No. Dokładnie. Bronić będę tego czego chcą ONE nie ty albo jakiś inny fantayk.

Zapytaj się czego chce twoja kobieta to będę tego bronił.

Jak jej jakiś cymbał będzie kazał się rozebrać to daj znać.

Warunek jest taki. ONA TEGO CHCE a nie boi się ciebie.

>Wracając do sedna - czy w Europie faktycznie jest ta słynna "równość" o której tyle mówi wasza ideologia?

juz ci pisałem to u was srają na kobiety.

Nie rozumiesz? To zmień płytę.

>Jeśli powiesz, że tak, to jak to się ma do faktu, że kobiety biologicznie są inaczej uwarunkowane i prawo europejskie w wielu miejscach faktycznie bierze to pod uwagę?
>Jeśli powiesz, że nie, to wyjdzie na jaw, że cały slogan o "równości" to tylko hasło propagandowe i kolejny przykład zakłamania waszej kultury.
>

Nic nie wyjdzie. Najwyżej stolec uwas .

Zmień retorykę.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Czyli tak: z jednej strony krzyczysz, że nikt nie ma prawa decydować za kobiety, a z drugiej sam się mianujesz ich samozwańczym obrońcą, gotowym decydować, jak mają wyglądać i żyć, żeby czasem żaden fanatyk im czegoś nie kazał
>No. Dokładnie. Bronić będę tego czego chcą ONE nie ty albo jakiś inny fantayk.
>Zapytaj się czego chce twoja kobieta to będę tego bronił.
>Jak jej jakiś cymbał będzie kazał się rozebrać to daj znać.
>Warunek jest taki. ONA TEGO CHCE a nie boi się ciebie.

To leć złap tego Niemca co zabił muzułmankę, bo chciała nosić hijab.

A nie, bo ty będziesz to robił tylko jeśli będzie zgodne z tym czego tak naprawdę sam chcesz.

.
01-10-2025 18:28 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Czyli tak: z jednej strony krzyczysz, że nikt nie ma prawa decydować za kobiety, a z drugiej sam się mianujesz ich samozwańczym obrońcą, gotowym decydować, jak mają wyglądać i żyć, żeby czasem żaden fanatyk im czegoś nie kazał
>>No. Dokładnie. Bronić będę tego czego chcą ONE nie ty albo jakiś inny fantayk.
>>Zapytaj się czego chce twoja kobieta to będę tego bronił.
>>Jak jej jakiś cymbał będzie kazał się rozebrać to daj znać.
>>Warunek jest taki. ONA TEGO CHCE a nie boi się ciebie.
>To leć złap tego Niemca co zabił muzułmankę, bo chciała nosić hijab.

Mam nadzieję że go złapali. Tego czy oNa chciała sama nosić nigdy się już nie dowiemy.

>A nie, bo ty będziesz to robił tylko jeśli będzie zgodne z tym czego tak naprawdę sam chcesz.
>.

Con ja mam chcieć ? Skoro kobiety w moim otoczeniu ubierają się po swojemu.
Skoro one tego chcą to tego bronie. To oczywiste.

Póki co nie słyszałem o jakiś DRASTYCZNYCH wymaganiach prócz typowo społecznych by kobiety się jakoś specjalnie ubierały.

Do mnie też się to.tyczy. ale ta konwencja jest w.ramach.


Natomiast nie przekonasz mnie że kobieta sama z siebie wybierzesz czarne ubranie do wejścia do wody w basenie.
I ona też. Pomijam przypadki zdrowotne.


DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Tego czy oNa chciała sama nosić nigdy się już nie dowiemy.

Skoro kwestionujesz, czy ta, która nosiła hijab, robiła to z własnej woli, dlaczego już nie masz wątpliwości, że te, które go nie noszą, mogą również robić to pod wpływem presji otoczenia, skoro w Europie nosząc hijab i niqab spotykają się z chamstwem i dyskryminacją?

Cytat:
Podaje przykład swojej feministycznej aktywności w Polsce: "jak był Czarny Protest, poszłam na demonstrację z koleżanką, Polką. Tak jak inne kobiety, założyłam tego dnia czarne ubranie, w tym czarny hidżab. W pewnym momencie zorientowałam się, że przed nami stoją osoby transparentem "PiSlam". To hasło, które sugeruje, że barbarzyńskie prawo aborcyjne wprowadzone w Polsce jest porównywalne z opresją, której niby doszukiwać się można w islamie. Moja koleżanka była wściekła, pokłóciła się wtedy z tamtą kobietą, mówiąc, że ten transparent mnie obraża.


Cytat:
Do większości aquaparków nie można wchodzić w burkini. W te wakacje głośno było o Marokance, która ze względu na swój strój została słownie zaatakowana przez francuskich turystów przy basenie hotelowym. Pracownicy obiektu kazali jej wyjść. Okazało się jednak, że trafili na charakterną osobę, która zrobiła aferę nagłośnioną w mediach. Takie zakazy i nakazy sprawiają, że kobiety zostają w domach, rezygnują z pracy, nie bywają w bardziej ekskluzywnych miejscach w mieście, bo czują, że to nie są miejsca dla nich. I nie chodzi tu o zawartość portfela... Marginalizacja kobiet ze względu na ich ubiór jest faktem, dzieje się w wielu miejscach na świecie i czasem dotyczy zakrywania ciała, a czasem odkrywania


salamlab.p(*)zab-i-bylam-czarnym-protescie/

>Natomiast nie przekonasz mnie że kobieta sama z siebie wybierzesz czarne ubranie do wejścia do wody w basenie.

Drugi cytat.

.
szarley (54913 punktów)
>Cytat:
Do większości aquaparków nie można wchodzić w burkini.


To wymagania higieny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Cytat:
Do większości aquaparków nie można wchodzić w burkini.

>To wymagania higieny

Co?

Europa wciąż nie ma bidetów w większości toalet, ale problemem higienicznym ma być rodzaj stroju kąpielowego

Idź wciskać ten kit gdzieś indziej.

.
01-10-2025 19:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Cytat:
Do większości aquaparków nie można wchodzić w burkini.

>>To wymagania higieny
>Co?
>Europa wciąż nie ma bidetów w większości toalet, ale problemem higienicznym ma być rodzaj stroju kąpielowego
>Idź wciskać ten kit gdzieś indziej.

W muzułmańskich krajach też nie spotkałem bidetów w hotelach, w niektórych nie tylko nie było bidetów w toaletach, ale nawet nie było toalet
Byłeś kiedyś w którymś z muzułmańskich krajów? Bo chyba tyle samo co w slumsach Bogoty

Idź wciskać ten kit gdzieś indziej.

RUSZ DUPĘ ZNAD KLAWIATURY I POZNAJ PRAWDZIWY ŚWIAT

I nie wciskaj kitu, że w burkini się wygodnie pływa. Sam spróbuj.

W wielu saunariach, nawet w syberyjskich baniach chodzi się nago, pewnie Twoja dziewczyna bałaby się wzbudzać pożądanie

Nadal czekam na odpowiedź na poważne argumenta, które podałem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
01-10-2025 19:13 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Tego czy oNa chciała sama nosić nigdy się już nie dowiemy.
>Skoro kwestionujesz, czy ta, która nosiła hijab, robiła to z własnej woli, dlaczego już nie masz wątpliwości, że te, które go nie noszą, mogą również robić to pod wpływem presji otoczenia, skoro w Europie nosząc hijab i niqab spotykają się z chamstwem i dyskryminacją.

Ja jak wchodzę do kościoła ( a byłem w kościołach całej Europy ) ściągam czapkę . ZAWSZE. Czy jestem sam czy są ludzie.
A w meczecie nie byłem ale się dopasuje.

Jak idę na Basen to biorę kąpielówki. A nie kalesony .

ty opisujesz sytukacje gdzie na basenie ktoś zaczyna wchodzić do wody w ubraniu. Jako dyskryminację że nie może. Nie to nie jest dyskryminacja.





DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
szarley (54913 punktów)
>Ja jak wchodzę do kościoła ( a byłem w kościołach całej Europy ) ściągam czapkę . ZAWSZE. Czy jestem sam czy są ludzie.
>A w meczecie nie byłem ale się dopasuje.

Wystarczy zdjąć buty, choć czasem trzeba nakryć głowę

>Jak idę na Basen to biorę kąpielówki. A nie kalesony.
A jak do sauny to na golasa. Są baseny (unikam reklam) na które nie wpuszczą Cię w kąpielówkach!
Ale jak widać niektórzy wolą się kąpać w sukniach. (ale tylko kobiety)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
Szkoda, że nie odniosłeś się do całego wpisu

Nie mam ochoty na przypominanie Ci tego co napisałem, żebyś wyrywkowo odpowiadał na to, co Ci pasuje

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
Już tak robiłem,

wtedy w odpowiedzi kopiowałeś całość wcześniejszego wpisu na który już odpowiadałem, bo wiedziałeś że i tak mało komu będzie chciało się to czytać, a stworzy pozory, że masz na wszystko odpowiedź

.
01-10-2025 18:33 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Już tak robiłem,
Nie.

Pytałem o równość praw afgańskich dziewcząt w dostępie do edukacji
UCIECZKA

1 Przed ubóstwem, samotnością lub niepewną sytuacją społeczną najlepiej chroni kobiety równość praw. Tak jest dziś w Europie.
Kobieta ma takie same prawa zdobywania wykształcenia i takie same prawa na rynku pracy. To nie Afghanistan
To jest ARGUMENT i nie pipc, że równość praw jest dopiero wtedy, kiedy mężczyzna będzie rodził dzieci, bo to tania demagogia

Równością praw jest równy dostęp do edukacji i rynku pracy
Porównaj te parametry w Norwegii i Afghanistanie.
Równością praw jest też jednakowe prawo do decydowania o swoim życiu, w tym o małżeństwie i rodzicielstwie. Porównaj te parametry w Czeskiej republice i Sudanie
Równością praw jest jednakowe prawo do osobistej wolności, porównaj sytuację Austriaczek i Jazydek

>Islam nie nakazuje zabijania kobiet za ubiór. Nie ma tego w Koranie.
Jakoś dziwnie, zabili ją "strażnicy ISLAMSKIEJ rewolucji. Oficjalnej, państwowej instytucji w ISLAMSKIEJ republice Iranu
Ucieczka

>To jest regulacja, która ma chronić niedoświadczone dziewczyny przed błędną, pochopną decyzją.
Jaka gwarancja, że ojciec podejmie właściwą decyzję?
Wie jakim seksualnym partnerem jest narzeczony?
Ucieczka

Nie odniosłeś się do całego wpisu.

Odniosę się do przywołanej przez Ciebie piramidy wieku z Niemiec z roku 1950, choć dotyczy innego kontynentu i skrajnie innej epoki
Oczywiście, więcej po 1945 w Niemczech było kobiet niż mężczyzn, ale:
1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy poradziły sobie bez tego.
2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"
3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników (zajedno do haremów jak i do pracy w polu)
I znów, podobnie jak w Niemczech, je przewaga kobiet w wieku w którym żaden muzułmanin nie otoczy ich "opieką"
4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują

To są ARGUMENTA

I nie bredź, że Twoja dziewczyna boi się ubrać w muzułmański strój w Polsce. Wolno jej ubierać się dowolnie w tym tak, jak polskie muzułmanki w Krynkach czy Bohonikach. Byłem, widziałem. Zapewne jest Kobietą i woli nosić spódniczkę, żeby się podobać.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Przed ubóstwem, samotnością lub niepewną sytuacją społeczną najlepiej chroni >kobiety równość praw. Tak jest dziś w Europie.
>Kobieta ma takie same prawa zdobywania wykształcenia i takie same prawa na >rynku pracy. To nie Afghanistan
>To jest ARGUMENT i nie pipc, że równość praw jest dopiero wtedy, kiedy mężczyzna >będzie rodził dzieci, bo to tania demagogia

Bzdura. Skoro kobieta w Europie ma prawo przejść na emeryturę w innym wieku, korzystać z urlopu macierzyńskiego, a jednocześnie nie ma prawa rywalizować w niektórych dyscyplinach sportowych razem z mężczyznami to pokazuje, że wasz slogan o równości płci jest w rzeczywistości zakłamanym hasłem propagandowym.

Wasze zakłamanie nie zmieni faktu, że biologia nie podlega żadnym sloganom ani ustawom - prawdziwe różnice są niezaprzeczalne i żadne propagandowe hasła o równości tego nie przesłonią.

I przede wszystkim: "równe" prawa dla kobiety nie są korzystne, bo traktują ją jakby była mężczyzną, gdy nim nie jest.

.
szarley (54913 punktów)
Znowu nie doczytałeś całego wpisu?
Przerasta intelektualnie przeżarty islamem mózg?

>Już tak robiłem,
Nie.
>Już tak robiłem,
Nie.
>Już tak robiłem,
Nie.
>Już tak robiłem,
Nie.
>Już tak robiłem,
Nie.
>Już tak robiłem,
Nie.

Poniżej dowody

Pytałem o równość praw afgańskich dziewcząt w dostępie do edukacji
UCIECZKA

1 Przed ubóstwem, samotnością lub niepewną sytuacją społeczną najlepiej chroni kobiety równość praw. Tak jest dziś w Europie.
Kobieta ma takie same prawa zdobywania wykształcenia i takie same prawa na rynku pracy. To nie Afghanistan
To jest ARGUMENT i nie pipc, że równość praw jest dopiero wtedy, kiedy mężczyzna będzie rodził dzieci, bo to tania demagogia

Równością praw jest równy dostęp do edukacji i rynku pracy
Porównaj te parametry w Norwegii i Afghanistanie.
Równością praw jest też jednakowe prawo do decydowania o swoim życiu, w tym o małżeństwie i rodzicielstwie. Porównaj te parametry w Czeskiej republice i Sudanie
Równością praw jest jednakowe prawo do osobistej wolności, porównaj sytuację Austriaczek i Jazydek

>Islam nie nakazuje zabijania kobiet za ubiór. Nie ma tego w Koranie.
Jakoś dziwnie, zabili ją "strażnicy ISLAMSKIEJ rewolucji. Oficjalnej, państwowej instytucji w ISLAMSKIEJ republice Iranu
Ucieczka

>To jest regulacja, która ma chronić niedoświadczone dziewczyny przed błędną, pochopną decyzją.
Jaka gwarancja, że ojciec podejmie właściwą decyzję?
Wie jakim seksualnym partnerem jest narzeczony?
Ucieczka

Nie odniosłeś się do całego wpisu.

Odniosę się do przywołanej przez Ciebie piramidy wieku z Niemiec z roku 1950, choć dotyczy innego kontynentu i skrajnie innej epoki
Oczywiście, więcej po 1945 w Niemczech było kobiet niż mężczyzn, ale:
1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy poradziły sobie bez tego.
2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"
3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników (zajedno do haremów jak i do pracy w polu)
I znów, podobnie jak w Niemczech, je przewaga kobiet w wieku w którym żaden muzułmanin nie otoczy ich "opieką"
4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują

To są ARGUMENTA

I nie bredź, że Twoja dziewczyna boi się ubrać w muzułmański strój w Polsce. Wolno jej ubierać się dowolnie w tym tak, jak polskie muzułmanki w Krynkach czy Bohonikach. Byłem, widziałem. Zapewne jest Kobietą i woli nosić spódniczkę, żeby się podobać.

>>Przed ubóstwem, samotnością lub niepewną sytuacją społeczną najlepiej chroni >kobiety równość praw. Tak jest dziś w Europie.
>>Kobieta ma takie same prawa zdobywania wykształcenia i takie same prawa na >rynku pracy. To nie Afghanistan
>>To jest ARGUMENT i nie pipc, że równość praw jest dopiero wtedy, kiedy mężczyzna >będzie rodził dzieci, bo to tania demagogia
>Bzdura. Skoro kobieta w Europie ma prawo przejść na emeryturę w innym wieku, korzystać z urlopu macierzyńskiego, a jednocześnie nie ma prawa rywalizować w niektórych dyscyplinach sportowych razem z mężczyznami to pokazuje, że wasz slogan o równości płci jest w rzeczywistości zakłamanym hasłem propagandowym.

Czyli jak widać kobieta ma więcej praw i to jest jej ochrona, a nie prawo do bycia czwartą żoną. Europa dba o kobiety.

>Wasze zakłamanie nie zmieni faktu, że biologia nie podlega żadnym sloganom ani ustawom - prawdziwe różnice są niezaprzeczalne i żadne propagandowe hasła o równości tego nie przesłonią.

I dlatego Kobieta w Europie ma pewne przywileje, może z nich korzystać, a może nie korzystać
Afgańska RZECZ nie ma żadnych praw, nawet nie wolno jej uczyć się czytać
Ucieczka

>I przede wszystkim: "równe" prawa dla kobiet nie są korzystne,
Nie musi z nich korzystać, ale ma PRAWA, których w Kabulu nie ma

> bo traktują ją jakby była mężczyzną, gdy nim nie jest.
Ale nie jest RZECZĄ, którą tatuś wydaje za mąż, bo przekonał się czy narzeczony jest dobry w łóżku
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Czyli jak widać kobieta ma więcej praw i to jest jej ochrona, a nie prawo do bycia czwartą żoną. Europa dba o kobiety.

Skoro już się zgodziliśmy, że "równość" płci to propagandowa ściema, to teraz porównajmy, gdzie kobieta ma faktycznie więcej praw.

W Islamie kobieta ma prawo do zachowania całości zarobionych przez siebie pieniędzy, do pełnego utrzymania ze strony męża oraz do posagu (mahr), który stanowi jej wyłączną własność i nie może być jej odebrany.

Nawet jeśli kobieta nie pracuje ani nie angażuje się finansowo, mąż ma obowiązek zapewnić jej mieszkanie, jedzenie, ubrania i inne potrzeby. Jej majątek i zarobki są w pełni jej prywatną sprawą - nie ma żadnego prawnego przymusu dzielenia się nimi z mężem, ani w trakcie małżeństwa ani w przypadku rozwodu.

A teraz spójrzmy na sytuację kobiet w Europie, która lubi udawać, że mężczyzna i kobieta są "tacy sami".

Tam zrównano odpowiedzialności - kobieta ma pracować zawodowo na równi z mężczyzną, płacić podatki, kredyty i rachunki, a jednocześnie badania jasno pokazują, że większość prac domowych i obowiązków wychowawczych względem dzieci nadal spada właśnie na nią.

W praktyce oznacza to podwójne obciążenie: zawodowe i rodzinne.

To że kobieta w niektórych krajach Europy dostaje niższy wiek emerytalny nie zrekompensuje jej tego. Zresztą w Islamskich krajach (oprócz wszystkich tych przywilejów, które już wymieniłem), też często ma niższy wiek emerytalny.

>Afgańska RZECZ nie ma żadnych praw, nawet nie wolno jej uczyć się czytać

Skoro chcesz krytykować Islam to krytykuj Islam.

Wybiórcze pisanie w tym kontekście o Afganistanie z pominięciem innych muzułmańskich krajów to dokładnie taki sam sposób argumentowania jak krytykowanie ateizmu na podstawie Korei Północnej.

.
szarley (54913 punktów)
Nie odniosłeś się do całego wpisu.

Odniosę się do przywołanej przez Ciebie piramidy wieku z Niemiec z roku 1950, choć dotyczy innego kontynentu i skrajnie innej epoki
Oczywiście, więcej po 1945 w Niemczech było kobiet niż mężczyzn, ale:
1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy poradziły sobie bez tego.
2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"
3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników (zajedno do haremów jak i do pracy w polu)
I znów, podobnie jak w Niemczech, je przewaga kobiet w wieku w którym żaden muzułmanin nie otoczy ich "opieką"
4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują

To są ARGUMENTA
>>Czyli jak widać kobieta ma więcej praw i to jest jej ochrona, a nie prawo do bycia czwartą żoną. Europa dba o kobiety.
>Skoro już się zgodziliśmy, że "równość" płci to propagandowa ściema,
Nie. Europa dba o kobiety, jeśli mają przywileje to jest to dbałość, Równość praw polega na tym, że nie muszą z przywilejów korzystać

POKAŻ MI RÓWNOŚĆ PRAW W KABULU

>W Islamie kobieta ma prawo do zachowania całości zarobionych przez siebie pieniędzy,
W Europie też

>do pełnego utrzymania ze strony męża oraz do posagu (mahr), który stanowi jej wyłączną własność i nie może być jej odebrany.
W Europie też. Wystarczy intercyza

jak widać dla Ciebie złoto to całe życia

>Nawet jeśli kobieta nie pracuje ani nie angażuje się finansowo, mąż ma obowiązek zapewnić jej mieszkanie, jedzenie, ubrania i inne potrzeby.
W Europie też. Ale ma WYBÓR. Może pracować, może nie pracować

>Jej majątek i zarobki są w pełni jej prywatną sprawą
zarobki? Tylko za zgodą męża

>A teraz spójrzmy na sytuację kobiet w Europie, która lubi udawać, że mężczyzna i kobieta są "tacy sami".
>Tam zrównano odpowiedzialności
Tak, zrównano prawa i odpowiedzialności

>- kobieta ma pracować zawodowo
Jeśli chce i to JEJ decyzja

>na równi z mężczyzną, płacić podatki, kredyty i rachunki, a jednocześnie badania jasno pokazują, że większość prac domowych i obowiązków wychowawczych względem dzieci nadal spada właśnie na nią.

Buahahahahahahahahahahah
Arabowie pomagają w kuchni?
Żałosny kretynie

>To że kobieta w niektórych krajach Europy dostaje niższy wiek emerytalny nie zrekompensuje jej tego.

Nie musi z niego korzystać
MA PRAWO

>Zresztą w Islamskich krajach (oprócz wszystkich tych przywilejów, które już wymieniłem), też często ma niższy wiek emerytalny.
???????????
W których?

>>Afgańska RZECZ nie ma żadnych praw, nawet nie wolno jej uczyć się czytać
>Skoro chcesz krytykować Islam to krytykuj Islam.
Dokładnie, krytykuję ten świniojebny afghański islam, w którym kobieta jest rzeczą

>Wybiórcze pisanie w tym kontekście o Afganistanie z pominięciem innych muzułmańskich krajów
ZLAICYZOWANYCH
Afghanistan jest krajem ISLAMSKIM

>to dokładnie taki sam sposób argumentowania jak krytykowanie ateizmu na podstawie Korei Północnej.
Tam nie ma ateizmu, tam jest bóstwo - KIM


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Afghanistan jest krajem ISLAMSKIM

Islam jest jednym z wielu aspektów Afganistanu. Twierdzenie, że wszystko co się tam dzieje wynika z Islamu to błąd logiczny.

>>Wybiórcze pisanie w tym kontekście o Afganistanie z pominięciem innych muzułmańskich krajów
>ZLAICYZOWANYCH

No naprawdę? To teraz ci coś przypomnę: Fatima al-Fihriya, muzułmańska kobieta z obszaru dzisiejszego Maroka, ufundowała uniwersytet w Fezie, w IX wieku. Zanim Europa w ogóle wpadła na pomysł, że można kobietom pozwolić na coś więcej niż rodzenie dzieci.

Europa w tym czasie brodzika po szyję w ciemnocie, zabobonach i stosach inkwizycji.

Więc co, powiesz mi teraz, że Fatima też była owocem laicyzacji z Europy, która wtedy tonęła w chrześcijańskim zacofaniu?

Bzdury piszesz.

.
szarley (54913 punktów)
Znowu muszę przypomnieć, bo cały mój wpis przerósł mizoginistyczny mózg świniojebcy
Nie odniosłeś się do całego wpisu.

Odniosę się do przywołanej przez Ciebie piramidy wieku z Niemiec z roku 1950, choć dotyczy innego kontynentu i skrajnie innej epoki
Oczywiście, więcej po 1945 w Niemczech było kobiet niż mężczyzn, ale:
1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy poradziły sobie bez tego.
2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"
3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników (zajedno do haremów jak i do pracy w polu)
I znów, podobnie jak w Niemczech, je przewaga kobiet w wieku w którym żaden muzułmanin nie otoczy ich "opieką"
4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują

To są ARGUMENTA
>>Czyli jak widać kobieta ma więcej praw i to jest jej ochrona, a nie prawo do bycia czwartą żoną. Europa dba o kobiety.
>Skoro już się zgodziliśmy, że "równość" płci to propagandowa ściema,
Nie. Europa dba o kobiety, jeśli mają przywileje to jest to dbałość, Równość praw polega na tym, że nie muszą z przywilejów korzystać

POKAŻ MI RÓWNOŚĆ PRAW W KABULU

>W Islamie kobieta ma prawo do zachowania całości zarobionych przez siebie pieniędzy,
W Europie też

>do pełnego utrzymania ze strony męża oraz do posagu (mahr), który stanowi jej wyłączną własność i nie może być jej odebrany.
W Europie też. Wystarczy intercyza

jak widać dla Ciebie złoto to całe życia

>Nawet jeśli kobieta nie pracuje ani nie angażuje się finansowo, mąż ma obowiązek zapewnić jej mieszkanie, jedzenie, ubrania i inne potrzeby.
W Europie też. Ale ma WYBÓR. Może pracować, może nie pracować

>Jej majątek i zarobki są w pełni jej prywatną sprawą
zarobki? Tylko za zgodą męża

>A teraz spójrzmy na sytuację kobiet w Europie, która lubi udawać, że mężczyzna i kobieta są "tacy sami".
>Tam zrównano odpowiedzialności
Tak, zrównano prawa i odpowiedzialności

>- kobieta ma pracować zawodowo
Jeśli chce i to JEJ decyzja

>na równi z mężczyzną, płacić podatki, kredyty i rachunki, a jednocześnie badania jasno pokazują, że większość prac domowych i obowiązków wychowawczych względem dzieci nadal spada właśnie na nią.

Buahahahahahahahahahahah
Arabowie pomagają w kuchni?
Żałosny kretynie

>To że kobieta w niektórych krajach Europy dostaje niższy wiek emerytalny nie zrekompensuje jej tego.

Nie musi z niego korzystać
MA PRAWO

>Zresztą w Islamskich krajach (oprócz wszystkich tych przywilejów, które już wymieniłem), też często ma niższy wiek emerytalny.
???????????
W których?

>>Afgańska RZECZ nie ma żadnych praw, nawet nie wolno jej uczyć się czytać
>Skoro chcesz krytykować Islam to krytykuj Islam.
Dokładnie, krytykuję ten świniojebny afghański islam, w którym kobieta jest rzeczą

>Wybiórcze pisanie w tym kontekście o Afganistanie z pominięciem innych muzułmańskich krajów
ZLAICYZOWANYCH
Afghanistan jest krajem ISLAMSKIM

>to dokładnie taki sam sposób argumentowania jak krytykowanie ateizmu na podstawie Korei Północnej.
Tam nie ma ateizmu, tam jest bóstwo - KIM


>>Afghanistan jest krajem ISLAMSKIM
>Islam jest jednym z wielu aspektów Afganistanu. Twierdzenie, że wszystko co się tam dzieje wynika z Islamu to błąd logiczny.

Bzdura. W Afghanistanie rządzą talibowie

>>>Wybiórcze pisanie w tym kontekście o Afganistanie z pominięciem innych muzułmańskich krajów
>>ZLAICYZOWANYCH
>No naprawdę?
Naprawdę

>To teraz ci coś przypomnę: Fatima al-Fihriya, muzułmańska kobieta z obszaru dzisiejszego Maroka, ufundowała uniwersytet w Fezie, w IX wieku. Zanim Europa w ogóle wpadła na pomysł, że można kobietom pozwolić na coś więcej niż rodzenie dzieci.

Ojeeeej, ile takich kobiet było?
Ile ich JEST?

Pokazałem Ci starsze cywilizacje, w których kobiety miały więcej praw

>Europa w tym czasie brodzika po szyję w ciemnocie, zabobonach i stosach inkwizycji.
Odnieś się do dziś. Kobiety w Kabulu NIE MOGĄ SIĘ UCZYĆ pisać

Odnieś się do całego mojego wpisu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy >poradziły sobie bez tego.

Skąd wiesz, że z poligamią nie poradziłyby sobie lepiej?

>2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym >żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"

Skąd to przekonanie?

Sam Prorok wziął za żonę dwukrotnie owdowiałą kobietę 15 lat starszą od siebie.

>3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo >w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach >powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy >polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników >(zajedno do haremów jak i do pracy w polu)

To twój wymysł bez dowodów.

>4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w >Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują

Gdyby tak było, nikt nie wiedziałby, kto jest ojcem dziecka.

Dziecko nie mogłoby wiedzieć kto jest jego ojcem.

I żaden mężczyzna nie miałby motywacji aby wziąć odpowiedzialności za którekolwiek dziecko bo co do żadnego nie wiedziałby że jest jego.

Dlatego właśnie takie społeczeństwa się nie wykształciły.

.
szarley (54913 punktów)
>>1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy >poradziły sobie bez tego.
>Skąd wiesz, że z poligamią nie poradziłyby sobie lepiej?

Z empirii

>>2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym >żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"
>Skąd to przekonanie?
Z empirii

>Sam Prorok wziął za żonę dwukrotnie owdowiałą kobietę 15 lat starszą od siebie.

I ilu szejków dziś?

>>3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo >w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach >powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy >polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników >(zajedno do haremów jak i do pracy w polu)
>To twój wymysł bez dowodów.
Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym

>>4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w >Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują
>Gdyby tak było, nikt nie wiedziałby, kto jest ojcem dziecka.
>Dziecko nie mogłoby wiedzieć kto jest jego ojcem.

badania DNA.

>I żaden mężczyzna nie miałby motywacji aby wziąć odpowiedzialności za którekolwiek dziecko bo co do żadnego nie wiedziałby że jest jego.

Wystarczy, że przy równości praw odpowiedzialność weźmie matka

>Dlatego właśnie takie społeczeństwa się nie wykształciły.
jesteś niedoukiem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)
>>Afghanistan jest krajem ISLAMSKIM
>Islam jest jednym z wielu aspektów Afganistanu. Twierdzenie, że wszystko co się tam dzieje wynika z Islamu to błąd logiczny.
>>>Wybiórcze pisanie w tym kontekście o Afganistanie z pominięciem innych muzułmańskich krajów
>>ZLAICYZOWANYCH
>No naprawdę? To teraz ci coś przypomnę: Fatima al-Fihriya, muzułmańska kobieta z obszaru dzisiejszego Maroka, ufundowała uniwersytet w Fezie, w IX wieku. Zanim Europa w ogóle wpadła na pomysł, że można kobietom pozwolić na coś więcej niż rodzenie dzieci.

Nie jesteśmy w Afganistanie. Internet jeszcze jest.
Więc sprawdź choc co wstawiasz.
Albo sprawdź gazetki co czytasz. Albo korzystaj z innych źródeł.

Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta


. Kiedy ludzie przestali się mieścić w budynku, Fatima kupiła meczet zbudowany około 845 pod nadzorem sułtana Maroka Yahya ibn Muhammada i dwukrotnie go rozbudowała. Sama nadzorowała prace budowlane. Tunezyjski historyk Hassan Hosni Abdelwahab napisał, że wykorzystała jednie zasoby z ziemi, którą kupiła: z niej pozyskiwała wodę, piasek itp.[17] Budowa meczetu trwała 18 lat[13]. Według marokańskiego historyka Abdelhadiego Tazi Fatima Al-Fihri pościła aż do zakończenia budowy meczetu[18].

Nie wiadomo, kiedy obiekt stał się uniwersytetem Al-Karawijjin.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Fatima_al-Fihri


DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta

No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.

.
01-10-2025 20:58 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.
>.

Tia. Może tak moze nie. Ale Uniwersytetu nie postawiła i nie za swoje.

Także wstawiaj pod swoje tezy jakies bardziej wiarygodne rzeczy. To nie Afganistan i mamy tu internet.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.
>>.
>Tia. Może tak moze nie. Ale Uniwersytetu nie postawiła i nie za swoje.

Co to ma do rzeczy?

Czytałem o niej, wiedziałem że pieniądze na to miała odziedziczone.

Ale to jest istotne, bo pokazuje pewną podmiotowość kobiety w kulturze islamskiej.

W Europie kasę miałaby zajumaną, więc w papierach fundatorem byłby ktoś zupełnie inny.

.
01-10-2025 21:18 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>>>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.
>>>.
>>Tia. Może tak moze nie. Ale Uniwersytetu nie postawiła i nie za swoje.
>Co to ma do rzeczy?
>Czytałem o niej, wiedziałem że pieniądze na to miała odziedziczone.

Tia. Czytałeś. A czytałeś że to raczej LEGENDA niż fakt ?

>Ale to jest istotne, bo pokazuje pewną podmiotowość kobiety w kulturze islamskiej.
>W Europie kasę miałaby zajumaną, więc w papierach fundatorem byłby ktoś zupełnie inny.
>.

No jak się tworzy historię to fajnie wygląda.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>>>>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.
>>>>.
>>>Tia. Może tak moze nie. Ale Uniwersytetu nie postawiła i nie za swoje.
>>Co to ma do rzeczy?
>>Czytałem o niej, wiedziałem że pieniądze na to miała odziedziczone.
>Tia. Czytałeś. A czytałeś że to raczej LEGENDA niż fakt ?

W sumie to nie. Teraz patrzę.

Niektórzy sugerują, że to może być legenda ale sprawa nie jest przesądzona.

Natomiast nawet jeśli ta historia jest legendą, mówi nam coś bardzo istotnego o pozycji kobiet w kulturze islamskiej.

Gdyby tam, w tamtych czasach uważano, że edukacja i zakładanie meczetów to zajęcia zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, nikt nie wymyśliłby takiej opowieści.

.
01-10-2025 21:29 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>>>>>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.
>>>>>.
>>>>Tia. Może tak moze nie. Ale Uniwersytetu nie postawiła i nie za swoje.
>>>Co to ma do rzeczy?
>>>Czytałem o niej, wiedziałem że pieniądze na to miała odziedziczone.
>>Tia. Czytałeś. A czytałeś że to raczej LEGENDA niż fakt ?
>W sumie to nie. Teraz patrzę.
>Niektórzy sugerują, że to może być legenda ale sprawa nie jest przesądzona.
>Natomiast nawet jeśli ta historia jest legendą, mówi nam coś bardzo istotnego o pozycji kobiet w kulturze islamskiej.
>Gdyby tam, w tamtych czasach uważano, że edukacja i zakładanie meczetów to zajęcia zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, nikt nie wymyśliłby takiej opowieści.
>.

Kleopatra była dużo wcześniej.


DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Kleopatra była dużo wcześniej.

No właśnie. A nie żyła w zsekularyzowanej Europie.

To był argument przeciwko bzdurnemu i nieudowodnionemu twierdzeniu, że lepsza sytuacja kobiet w niektórych krajach wynika z ich sekularyzacji.

Oczywiste kontrprzykłady jak Korea Północna też zostały zignorowane i wyparte z umysłu lewackiego hipokryty

.
02-10-2025 13:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Kleopatra była dużo wcześniej.
>No właśnie. A nie żyła w zsekularyzowanej Europie.
>To był argument przeciwko bzdurnemu i nieudowodnionemu twierdzeniu, że lepsza sytuacja kobiet w niektórych krajach wynika z ich sekularyzacji.
>Oczywiste kontrprzykłady jak Korea Północna też zostały zignorowane i wyparte z umysłu lewackiego hipokryty

1 Jeden przykład nie jest statystyką. Podajesz POJEDYNCZE przykłady, a ni system
2 Korea północna nie jest państwem ateistycznym, wprost przeciwnie, wiara jest tam przymusowa.
3 Ucieczka od merytorycznych argumentów.

Porównaj sytuację kobiet w kilku krajach przyporządkowując to do stopnia wpływu islamskiej religii na państwowe prawo. Ciąg: Afghanistan - Nigeria - Iran - Arabia - Algieria - Turcja - Polska
I porównaj swobody kobiet w tych krajach
Porównaj dostęp do edukacji, sytuację na rynku pracy, swobodę ubioru (nie pipc, że w burkini się wygodniej pływa - ucieczka) prawo do decydowaniu o swoim życiu (nie przyjmuję argumentu, że ważniejsza w małżeństwie jest religijność męża niż seks) Nie pisz bzdur, że ojciec kobiety lepiej wybierze jej męża niż ona sam. Kobieta ma ROZUM i sama poradzi o swoim życiu decydować. Nie tylko o małżeństwie, ale też o pracy i majątku.

Im bardziej religijne państwo, tym gorsza jest sytuacja kobiet

Nie udowodniłeś w żaden sposób, że poligamia jest w interesie kobiet

Nie przyjmuję do wiadomości "argumentu" że równość praw byłaby dopiero wtedy, kiedy byłaby równość biologiczna. Brak biologicznej równości nie przeszkadza w zdobyciu wykształcenia (w Europie) ani w kompetencjach do sprawowania wysokich stanowisk. Owszem bywały przypadki kobiet w islamskich państwach które nawet wygrywały prezydenckie wybory, ale tylko tam, gdzie islamskie prawo ustępowało świeckiemu, bardzo często wzorowanemu na zachodnim

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Porównaj sytuację kobiet w kilku krajach przyporządkowując to do stopnia wpływu islamskiej religii na państwowe prawo. Ciąg: Afghanistan - Nigeria - Iran - >Arabia - Algieria - Turcja - Polska
>I porównaj swobody kobiet w tych krajach

Przyjąłeś założenie z góry: "tam, gdzie sytuacja kobiet jest gorsza, to musi być wina Islamu". Ale nie potrafisz tego udowodnić. Kiedy proszę o wskazanie konkretnych źródeł definiujących Islam - czyli Koranu albo hadisów - które miałyby wprost wprowadzać dane ograniczenie, ignorujesz temat. A to jest kluczowe, bo bez wskazania takiego tekstu nie rozmawiamy o Islamie, tylko o polityce, kulturze albo zwyczajach w danych krajach. Przypisywanie wszystkiego religii to nie argument, tylko stereotyp.

Jeśli chcesz być uczciwy w dyskusji, pokaż konkretny werset Koranu albo hadis, który nakazuje zakazy, o których mówisz.

Jeśli tego nie potrafisz, to sam pokazujesz, że twoje rozumowanie jest błędnokołowe, a nie merytoryczne.

>Nie przyjmuję do wiadomości "argumentu" że równość praw byłaby dopiero wtedy, kiedy byłaby równość biologiczna. Brak biologicznej równości nie przeszkadza w >zdobyciu wykształcenia (w Europie) ani w kompetencjach do sprawowania wysokich stanowisk

W Europie jest "równe" prawo?

To dlaczego kobieta ma prawo wcześniejszego przejścia na emeryturę, a nie ma prawa udziału w konkurencjach sportowych z mężczyznami?

Jeśli rzeczywiście prawo ma być równe, to powinny obowiązywać wszystkie zasady w taki sam sposób zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Ja uważam, że to hipokryzja, bo tak nigdy nie będzie - w takim wypadku kobieta musiałaby się stać w 100% mężczyną.

.
02-10-2025 14:45 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Porównaj sytuację kobiet w kilku krajach przyporządkowując to do stopnia wpływu islamskiej religii na państwowe prawo. Ciąg: Afghanistan - Nigeria - Iran - >Arabia - Algieria - Turcja - Polska
>>I porównaj swobody kobiet w tych krajach
>Przyjąłeś założenie z góry: "tam, gdzie sytuacja kobiet jest gorsza, to musi być wina Islamu".

Nie przyjąłem założenia, tylko trochę obserwuję realny świat
Pokazuję korelację.

>Ale nie potrafisz tego udowodnić. Kiedy proszę o wskazanie konkretnych źródeł definiujących Islam - czyli Koranu albo hadisów - które miałyby wprost wprowadzać dane ograniczenie,

Z czego wynika poligamia lub obowiązek zasłaniania ciała?

>Jeśli chcesz być uczciwy w dyskusji, pokaż konkretny werset Koranu albo hadis, który nakazuje zakazy, o których mówisz.

Nie jestem znawcą Koranu, wiem, co moje oczy widzą. Ci, którzy ukamienowali zgwałconą kobietę w Nigerii, Ci, którzy zabili Irankę bo odsłoniła trochę włosów, ci, który zabraniają dziewczętom się uczyć, ci, którzy dają ojcom prawa do decyzji o ślubie wg Ciebie nie znają Koranu?
Ucieczka

>>Nie przyjmuję do wiadomości "argumentu" że równość praw byłaby dopiero wtedy, kiedy byłaby równość biologiczna. Brak biologicznej równości nie przeszkadza w >zdobyciu wykształcenia (w Europie) ani w kompetencjach do sprawowania wysokich stanowisk
>W Europie jest "równe" prawo?
Nie, bo mężczyźni nie rodzą dzieci
Zadowolony?

>To dlaczego kobieta ma prawo wcześniejszego przejścia na emeryturę, a nie ma prawa udziału w konkurencjach sportowych z mężczyznami?
Ma PRAWO, w Afghanistanie nie ma prawa pracować bez zgody mężczyzny
Nie widzisz różnic?
Pytałem czy burkini ułatwia pływanie

>Jeśli rzeczywiście prawo ma być równe, to powinny obowiązywać wszystkie zasady w taki sam sposób zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Ja uważam, że to hipokryzja, bo tak nigdy nie będzie - w takim wypadku kobieta musiałaby się stać w 100% mężczyną.

I to usprawiedliwia odebranie jej prawa do chodzenia do szkół?
I to usprawiedliwia odebranie jej prawa do chodzenia do szkół?
I to usprawiedliwia odebranie jej prawa do chodzenia do szkół?
I to usprawiedliwia odebranie jej prawa do chodzenia do szkół?

Ile razy pytać?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Pytałem czy burkini ułatwia pływanie

Nie, bo burkini nie ma na celu ułatwiania pływania.

Burkini to wyraz skromności i szacunku kobiety wobec samej siebie.

Kobieta, która je zakłada, wysyła jasny sygnał: "Moje ciało nie jest towarem na pokaz, nie jest atrakcją dla każdego obcego mężczyzny, który chciałby patrzeć na nie w sposób erotyczny. To, co mam najcenniejsze, zachowuję dla siebie i dla osób, którym chcę to ofiarować. A nie dla wzroku przypadkowych gapiów."

.
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Ale nie potrafisz tego udowodnić. Kiedy proszę o wskazanie konkretnych źródeł definiujących Islam - czyli Koranu albo hadisów - które miałyby wprost wprowadzać dane ograniczenie,
>Z czego wynika poligamia lub obowiązek zasłaniania ciała?

Poligamia czy obowiązek zasłaniania ciała wynikają z Islamu, bo są oparte na tym, co jest zapisane w Koranie i hadisach. I dlatego ja mogę wyjaśniać, jaki jest sens tych rozwiązań - że np. zasłanianie się to kwestia skromności i ochrony godności kobiety, a poligamia ma swoje przyczyny społeczne.

Ale jeśli ktoś mi mówi o "zakazie edukacji dla kobiet", "zakazie prowadzenia samochodów", "zakazie korzystania z internetu" czy nawet "zakazie rozwodu" - to ja tego bronił nie będę, bo to nie ma podstaw w Koranie. Jeśli coś takiego faktycznie ma miejsce, to są zakazy stworzone przez jakieś konkretne kultury, rządy czy reżimy, a nie przez sam Islam. Islam jako religia tego nie mówi.

.
szarley (54913 punktów)
>>Porównaj sytuację kobiet w kilku krajach przyporządkowując to do stopnia wpływu islamskiej religii na państwowe prawo. Ciąg: Afghanistan - Nigeria - Iran - >Arabia - Algieria - Turcja - Polska
>>I porównaj swobody kobiet w tych krajach
>Przyjąłeś założenie z góry: "tam, gdzie sytuacja kobiet jest gorsza, to musi być wina Islamu".

Nie przyjąłem założenia, tylko trochę obserwuję realny świat
Pokazuję korelację.

Ucieczka

>>Pytałem czy burkini ułatwia pływanie
>Nie, bo burkini nie ma na celu ułatwiania pływania.

Napisałeś, że muzułmanki noszą swoje stroje dla wygody
Przeczysz sobie

>Burkini to wyraz skromności i szacunku kobiety wobec samej siebie.
Mężczyźni się nie szanują?

>Kobieta, która je zakłada, wysyła jasny sygnał: "Moje ciało nie jest towarem na pokaz,
Jest towarem na sprzedaż przez ojca.

>nie jest atrakcją dla każdego obcego mężczyzny, który chciałby patrzeć na nie w sposób erotyczny.
Jesteście chyba zboczeni, skoro na widok kobiety w bikini tak reagujecie
Powtórzę argument: Tam, gdzie kobiety mają wybór, ubierają krótkie spódniczki, bo chcą się podobać

>To, co mam najcenniejsze, zachowuję dla siebie i dla osób, którym chcę to ofiarować. A nie dla wzroku przypadkowych gapiów."
Najcenniejsza w Kobiecie jest inteligencja

>>>Ale nie potrafisz tego udowodnić. Kiedy proszę o wskazanie konkretnych źródeł definiujących Islam - czyli Koranu albo hadisów - które miałyby wprost wprowadzać dane ograniczenie,
>>Z czego wynika poligamia lub obowiązek zasłaniania ciała?
>Poligamia czy obowiązek zasłaniania ciała wynikają z Islamu,

Przeczysz sobie. Pisałeś że w Algierii kobiety nie zasłaniają ciała.

>bo są oparte na tym, co jest zapisane w Koranie i hadisach. I dlatego ja mogę wyjaśniać, jaki jest sens tych rozwiązań - że np. zasłanianie się to kwestia skromności i ochrony godności kobiety
Nie widzę związku
>a poligamia ma swoje przyczyny społeczne.
Udowodniłeś, że nie

>Ale jeśli ktoś mi mówi o "zakazie edukacji dla kobiet",
Kabul
Ucieczka

>"zakazie prowadzenia samochodów",
Arabia

>"zakazie korzystania z internetu"
Kabul

>czy nawet "zakazie rozwodu"
Ty piszesz o zakazie rozwodu. Ty piszesz, że kobieta musi mieć "opiekę" męża
Jaki jest los rozwódek w Kabulu?

>- to ja tego bronił nie będę, bo to nie ma podstaw w Koranie. Jeśli coś takiego faktycznie ma miejsce,
Faktycznie ma miejsce

>to są zakazy stworzone przez jakieś konkretne kultury,
Islamskie. Jeśli to nie wynika z islamu, to czekam na odpowiedź Z CZEGO?

>rządy
Islamskie

>czy reżimy
Islamskie

>, a nie przez sam Islam. Islam jako religia tego nie mówi.
Niedługo zaczniesz udowadniać, że Islamska republika Iranu nie jest islamska
Rządzą tam ajatollahowie

>Gwarancji nie ma, ale znacząco zwiększa szansę w porównaniu do sytuacji gdyby zrobiła to sama dziewczyna.
Masz na to jakiś dowód?
Były jakieś socjologiczne badania na temat zadowolenia kobiet z małżeństwa z woli tatusia i własnej?
Tylko nie pipc o ilości rozwodów, w islamskich krajach kobieta nie ma rzeczywistego prawa do rozwodu.

>Brzmi to bardziej jak kiepski żart niż poważny argument.
Owszem, kpina, ale w małżeństwie seks jest bardzo ważny, dla wielu najważniejszy, a tego ojciec dziewczyny nie sprawdzi

>Jeśli ojciec nie może sprawdzić seksu przyszłego męża, to powinien w ogóle nic nie sprawdzać?
Może się zainteresować, ale nie ma prawa decydować. Może doradzić, ale nie decydować

>Jak kupujesz auto to też nic nie sprawdzasz, bo wszystkiego nie da się sprawdzić?
Małżeństwo to nie samochód. Kiedy kupuję samochód, sprzedawca daje gwarancję i na swój koszt usuwa wszystkie usterki

>Ojciec ma za zadanie sprawdzić to, co faktycznie się da: charakter, uczciwość, odpowiedzialność, zdolność do utrzymania rodziny.

Wolę jednak to, co sam przeżyłem. Małżeństwo z miłości. Choć na początku była biedusia w najmowanym mieszkaniu.

>Tego młoda i niedoświadczona córka często sama nie oceni.
1 To KOBIETA ponosi odpowiedzialność za decyzje, skoro ponosi odpowiedzialność, to niech sama decyduje
2 Wg GUS, średni wiek kobiety zawierającej małżeństwo (pierwsze) to dziś 29 lat. To nie jest niedoświadczone dziecko, któremu trzeba zaakceptować męża

Nie udowodniłeś, że ojciec powinien decydować za kogo córka wyjdzie za mąż

>Natomiast to kobieta po ślubie musi sama zdecydować, czy jest zadowolona z życia intymnego. I w przciwieństwie do twojej religii, w islamie, jeśli mąż w tej sferze zawodzi, kobieta ma prawo rozwodu z winy męża (czyli z zachowaniem mahr):
Doprawdy?
Ma rzeczywiste prawo do rozwodu?
Nie pytam o hipotezy ale o RZECZYWISTOŚĆ.
Skoro małżeństwo nawet poligamiczne jest warunkiem przetrwania kobiety, bo sama nie ma "opieki" to jej prawo do rozwodu jest iluzoryczne


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Przeczysz sobie. Pisałeś że w Algierii kobiety nie zasłaniają ciała.

Niektóre zasłaniają, choć faktycznie bardzo wiele nie.

I nie przeczę sobie.

Wciąż podkreślam, że Koran nakłada obowiązek noszenia hijabu, jednak nie daje przy tym prawa do przymuszania kobiet w tym zakresie.

Jeśli kobieta sama nie chce nosić hijabu, nikt nie ma prawa jej do tego fizycznie zmusić.

Co więcej, nawet gdyby ktoś próbował to zrobić przemocą, taka wymuszona praktyka nie przyniosłaby tej kobiecie żadnej nagrody od Boga.

W Islamie kluczowa jest intencja - tylko dobrowolne i szczere działanie zgodne z wiarą jest cenione.

.
szarley (54913 punktów)
>>Przeczysz sobie. Pisałeś że w Algierii kobiety nie zasłaniają ciała.
>Niektóre zasłaniają, choć faktycznie bardzo wiele nie.
Te, które nie zasłaniają są "nieskromne"

>Wciąż podkreślam, że Koran nakłada obowiązek noszenia hijabu, jednak nie daje przy tym prawa do przymuszania kobiet w tym zakresie.
1 Wewnętrzna sprzeczność
2 Brednia.

>Jeśli kobieta sama nie chce nosić hijabu, nikt nie ma prawa jej do tego fizycznie zmusić.
Ale ma prawo ją zabić

>Co więcej, nawet gdyby ktoś próbował to zrobić przemocą, taka wymuszona praktyka nie przyniosłaby tej kobiecie żadnej nagrody od Boga.

Czy ta Iranka, którą zabito za niewłaściwe osłonięcie włosów dostanie nagrodę?

>W Islamie kluczowa jest intencja - tylko dobrowolne i szczere działanie zgodne z wiarą jest cenione.

Każda religia to głosi, a niemal każda zabijała tych, którzy "dobrowolnie" nie chcieli jej przyjąć. Dziś jedynie islamiści w sposób zorganizowany zabijają tych, którzy nie chcą się podporządkować ich nakazom

Przypomnę resztę wpisu, bo znów zhamerliczyłeś
>>Porównaj sytuację kobiet w kilku krajach przyporządkowując to do stopnia wpływu islamskiej religii na państwowe prawo. Ciąg: Afghanistan - Nigeria - Iran - >Arabia - Algieria - Turcja - Polska
>>I porównaj swobody kobiet w tych krajach
>Przyjąłeś założenie z góry: "tam, gdzie sytuacja kobiet jest gorsza, to musi być wina Islamu".

Nie przyjąłem założenia, tylko trochę obserwuję realny świat
Pokazuję korelację.

Ucieczka

>>Pytałem czy burkini ułatwia pływanie
>Nie, bo burkini nie ma na celu ułatwiania pływania.

Napisałeś, że muzułmanki noszą swoje stroje dla wygody
Przeczysz sobie

>Burkini to wyraz skromności i szacunku kobiety wobec samej siebie.
Mężczyźni się nie szanują?

>Kobieta, która je zakłada, wysyła jasny sygnał: "Moje ciało nie jest towarem na pokaz,
Jest towarem na sprzedaż przez ojca.

>nie jest atrakcją dla każdego obcego mężczyzny, który chciałby patrzeć na nie w sposób erotyczny.
Jesteście chyba zboczeni, skoro na widok kobiety w bikini tak reagujecie
Powtórzę argument: Tam, gdzie kobiety mają wybór, ubierają krótkie spódniczki, bo chcą się podobać

>a poligamia ma swoje przyczyny społeczne.
Udowodniłeś, że nie

>Ale jeśli ktoś mi mówi o "zakazie edukacji dla kobiet",
Kabul
Ucieczka

>"zakazie prowadzenia samochodów",
Arabia

>"zakazie korzystania z internetu"
Kabul

>czy nawet "zakazie rozwodu"
Ty piszesz o zakazie rozwodu. Ty piszesz, że kobieta musi mieć "opiekę" męża
Jaki jest los rozwódek w Kabulu?

>- to ja tego bronił nie będę, bo to nie ma podstaw w Koranie. Jeśli coś takiego faktycznie ma miejsce,
Faktycznie ma miejsce

>to są zakazy stworzone przez jakieś konkretne kultury,
Islamskie. Jeśli to nie wynika z islamu, to czekam na odpowiedź Z CZEGO?

>rządy
Islamskie

>czy reżimy
Islamskie

>, a nie przez sam Islam. Islam jako religia tego nie mówi.
Niedługo zaczniesz udowadniać, że Islamska republika Iranu nie jest islamska
Rządzą tam ajatollahowie

>Gwarancji nie ma, ale znacząco zwiększa szansę w porównaniu do sytuacji gdyby zrobiła to sama dziewczyna.
Masz na to jakiś dowód?
Były jakieś socjologiczne badania na temat zadowolenia kobiet z małżeństwa z woli tatusia i własnej?
Tylko nie pipc o ilości rozwodów, w islamskich krajach kobieta nie ma rzeczywistego prawa do rozwodu.

>Brzmi to bardziej jak kiepski żart niż poważny argument.
Owszem, kpina, ale w małżeństwie seks jest bardzo ważny, dla wielu najważniejszy, a tego ojciec dziewczyny nie sprawdzi

>Jeśli ojciec nie może sprawdzić seksu przyszłego męża, to powinien w ogóle nic nie sprawdzać?
Może się zainteresować, ale nie ma prawa decydować. Może doradzić, ale nie decydować

>Jak kupujesz auto to też nic nie sprawdzasz, bo wszystkiego nie da się sprawdzić?
Małżeństwo to nie samochód. Kiedy kupuję samochód, sprzedawca daje gwarancję i na swój koszt usuwa wszystkie usterki

>Ojciec ma za zadanie sprawdzić to, co faktycznie się da: charakter, uczciwość, odpowiedzialność, zdolność do utrzymania rodziny.

Wolę jednak to, co sam przeżyłem. Małżeństwo z miłości. Choć na początku była biedusia w najmowanym mieszkaniu.

>Tego młoda i niedoświadczona córka często sama nie oceni.
1 To KOBIETA ponosi odpowiedzialność za decyzje, skoro ponosi odpowiedzialność, to niech sama decyduje
2 Wg GUS, średni wiek kobiety zawierającej małżeństwo (pierwsze) to dziś 29 lat. To nie jest niedoświadczone dziecko, któremu trzeba zaakceptować męża

Nie udowodniłeś, że ojciec powinien decydować za kogo córka wyjdzie za mąż

>Natomiast to kobieta po ślubie musi sama zdecydować, czy jest zadowolona z życia intymnego. I w przciwieństwie do twojej religii, w islamie, jeśli mąż w tej sferze zawodzi, kobieta ma prawo rozwodu z winy męża (czyli z zachowaniem mahr):
Doprawdy?
Ma rzeczywiste prawo do rozwodu?
Nie pytam o hipotezy ale o RZECZYWISTOŚĆ.
Skoro małżeństwo nawet poligamiczne jest warunkiem przetrwania kobiety, bo sama nie ma "opieki" to jej prawo do rozwodu jest iluzoryczne

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Jeśli kobieta sama nie chce nosić hijabu, nikt nie ma prawa jej do tego fizycznie zmusić.
>Ale ma prawo ją zabić

Nie.

Jest hadis w którym Prorok mówi, że zabicie człowieka jest dozwolone (warunek konieczny, ale niekoniecznie wystarczający) w ramach kary tylko gdy zajdzie jeden z 3 warunków:

1. Ten ktoś popełnił morderstwo i jest to forma odwetu (qisas)
2. Ten ktoś popełnił cudzołóstwo
3. Ten ktoś odszedł od Islamu

I dotyczy to tak samo kobiet jak i mężczyzn.

Czy jest tu coś o hijabie?

.
Murdoch_13 (1467 punktów)
>a nie przez sam Islam. Islam jako religia tego nie mówi.
>Niedługo zaczniesz udowadniać, że Islamska republika Iranu nie jest islamska

Oczywiście, że mogę to udowadniać.

Ja wyznaję islam sunnicki, a oni są szyitami.

To zasadnicza różnica. Sunnici trzymają się tego, co przyniósł Prorok i co praktykowali jego towarzysze, a szyici dodali do tego własne wierzenia i rytuały.

Wystarczy spojrzeć w Koran: "A kto podzieli swoją religię i stanie się sektą, ten nie ma nic wspólnego z tobą"

Hadisy też ostrzegają przed tym, by nie wprowadzać nowości w religii:

"Każda innowacja jest herezją, a każda herezja prowadzi do ognia"

A szyici przecież opierają swoją wiarę na wielu praktykach, których Prorok nie podzielał.

Nazywanie Iranu "islamską republiką" jest tylko grą słów - to republika szyicka, a nie prawdziwie islamska.

>Rządzą tam ajatollahowie

Islam to Księga i Sunna, a nie kult imamów i dodawanie do religii tego, czego w niej nie było.

.
03-10-2025 13:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Odnieś się do całego wpisu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-10-2025 19:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Ale nie potrafisz tego udowodnić. Kiedy proszę o wskazanie konkretnych źródeł definiujących Islam - czyli Koranu albo hadisów - które miałyby wprost wprowadzać dane ograniczenie,
>>Z czego wynika poligamia lub obowiązek zasłaniania ciała?
>Poligamia czy obowiązek zasłaniania ciała wynikają z Islamu, bo są oparte na tym, co jest zapisane w Koranie i hadisach. I dlatego ja mogę wyjaśniać, jaki jest sens tych rozwiązań - że np. zasłanianie się to kwestia skromności i ochrony godności kobiety, a poligamia ma swoje przyczyny społeczne.
>Ale jeśli ktoś mi mówi o "zakazie edukacji dla kobiet", "zakazie prowadzenia samochodów", "zakazie korzystania z internetu" czy nawet "zakazie rozwodu" - to ja tego bronił nie będę, bo to nie ma podstaw w Koranie. Jeśli coś takiego faktycznie ma miejsce, to są zakazy stworzone przez jakieś konkretne kultury, rządy czy reżimy, a nie przez sam Islam. Islam jako religia tego nie mówi.
>.

W Koranie nie ma zakazu zakrywania włosów.

Islam jako religia nie zabrania pokazywania włosów.

Znajdź werset który mówi twarz nie jest CENNA więc mozna ja oceniać.

Co jak wiesz jest absurdem bo TWARZ idzie pierwsza do oceny.

Usta to czysta EROTYKA. W co całujesz dziewczynę na dzień dobry ?

W kostkę kolano ?
Chcesz mi powiedzieć że dla kobiety kolano czy kostka jest cenniejsza niż jest USTA OCZY?

Zakaz Internetu to to samo. To taki sam wymysl jak to co piszesz o kobietach.



Tego też nie ma w Koranie.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Znajdź werset który mówi twarz nie jest CENNA więc mozna ja oceniać.
>Co jak wiesz jest absurdem bo TWARZ idzie pierwsza do oceny.

Koran 24:31:

Cytat:
And tell the believing women to lower their gaze and guard their chastity, and not to reveal their adornments except what normally appears. Let them draw their veils over their chests, and not reveal their hidden adornments except to their husbands, their fathers, their fathers-in-law, their sons, their stepsons, their brothers, their brothers' sons or sisters' sons, their fellow women, those bondwomen in their possession, male attendants with no desire, or children who are still unaware of women's nakedness.


Włosy od zawsze były postrzegane jako ozdoba kobiety, a makijaż tym bardziej - bo sztucznie wzmacnia jej urodę. Dlatego zakrywanie włosów poprzez hijab jest czymś oczywistym i logicznym, jeśli ktoś poważnie traktuje nakazy Koranu.

Gdyby Bóg chciał, aby kobieta ukrywała również twarz, to zamieściłby na to wyraźny nakaz. Tymczasem w tym samym wersecie mowa jest o zakrywaniu "ozdób" i spuszczaniu wzroku, ale nie ma ani słowa o konieczności zasłaniania całej twarzy.

Twarz jest potrzebna w relacjach społecznych - rozpoznawanie, komunikacja, wyrażanie emocji.

Niemniej jednak jeśli kobieta chce zakrywać również całą twarz to nie jest to zakazane, a wręcz uznawane za dodatkowy wyraz pobożności.

>Usta to czysta EROTYKA. W co całujesz dziewczynę na dzień dobry ?

Usta mogą być odkryte, bo jest to coś normalnego. Jest tam napisane:

"not to reveal their adornments except what normally appears"

Normalne od zawsze było zakrywanie włosów, a twarz normalnie była widoczna. To samo potwierdza św. Paweł w 1 Liście do Koryntian, gdzie krytykuje chrześcijańskie kobiety jeśli nie zakrywają głowy.

W tamtych czasach (niezależnie od religii) odkryta głowa była znakiem rozpoznawczym prostytutek, więc na pewno nie była czymś "normalnym".

.
03-10-2025 11:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Znajdź werset który mówi twarz nie jest CENNA więc mozna ja oceniać.
>>Co jak wiesz jest absurdem bo TWARZ idzie pierwsza do oceny.

>Włosy od zawsze były postrzegane jako ozdoba kobiety, a makijaż tym bardziej - bo sztucznie wzmacnia jej urodę. Dlatego zakrywanie włosów poprzez hijab jest czymś oczywistym i logicznym, jeśli ktoś poważnie traktuje nakazy Koranu.
>Gdyby Bóg chciał, aby kobieta ukrywała również twarz, to zamieściłby na to wyraźny nakaz.

Werset o włosach albo zapraszam do Afganistanu i żyj bez internetu.

Twarz do oceny i usta bo to główna ozdoba do oceny a nie kolano czy kostka .
Po tym oceniłes kobiete czy jest brzydka czy ładna .

I cytuj po polsku . ( Co jest dostępne)



DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>I cytuj po polsku . ( Co jest dostępne)

Polskie tłumaczenie, które znalazłem, było zniekształcone.

.
03-10-2025 12:18 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>I cytuj po polsku . ( Co jest dostępne)
>Polskie tłumaczenie, które znalazłem, było zniekształcone.
>.
>

Werset o włosach albo zapraszam do Afganistanu i żyj bez internetu.

Bo takiego NIE MA.

Możesz je oceniać jak usta i twarz . Mówiąc brzydka kobieta.
Idę dalej.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Bo takiego NIE MA.

No przecież go podałem, czego jeszcze nie rozumiesz?

W cytowanym wersecie masz:

"Let them draw their veils over their chests"

Veil oznacza welon na włosy, odpowiednik dzisiejszego hijabu

To pokazuje że kobieta nosząc swój welon ma dodatkowo okryć nim jeszcze swoją klatkę piersiową

W oryginale w miejscu "veil" jest użyte arabskie słowo Khimar:



.
farmer (22440 punktów)
>>Bo takiego NIE MA.
>No przecież go podałem, czego jeszcze nie rozumiesz?
>W cytowanym wersecie masz:
>"Let them draw their veils over their chests"


Nie pytam o interpretację.


Werset o włosach albo zapraszam do Afganistanu i żyj bez internetu.


DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>Bo takiego NIE MA.
>>No przecież go podałem, czego jeszcze nie rozumiesz?
>>W cytowanym wersecie masz:
>>"Let them draw their veils over their chests"
>Nie pytam o interpretację.

Zarówno w arabskim oryginale jak i w angielskim tłumaczeniu jest użyte słowo oznaczające ubiór zakrywający włosy w zdaniu które oznacza, że kobieta ma mieć to na sobie.

Widocznie w tamtych czasach zakrycie włosów było czymś tak bardzo oczywistym, że nie trzeba było tego wyrażać w oddzielnym zdaniu. Niemniej z tego zdania to i tak wynika jednoznacznie.

.
03-10-2025 13:04 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Bo takiego NIE MA.
>>>No przecież go podałem, czego jeszcze nie rozumiesz?
>>>W cytowanym wersecie masz:
>>>"Let them draw their veils over their chests"
>>Nie pytam o interpretację.
>Zarówno w arabskim oryginale jak i w angielskim tłumaczeniu jest użyte słowo oznaczające ubiór zakrywający włosy w zdaniu które oznacza, że kobieta ma mieć to na sobie.
>Widocznie w tamtych czasach zakrycie włosów było czymś tak bardzo oczywistym, że nie trzeba było tego wyrażać w oddzielnym zdaniu. Niemniej z tego zdania to i tak wynika jednoznacznie.
>.
>

Nie . W żadnym nie ma nigdzie nic o WŁOSACH.

Nie pytam o twoja narracje i interpretację.

Werset o włosach albo zapraszam do Afganistanu i żyj bez internetu.

Możesz już wyłączać INTERNET.


Twarz jest OCENIANA . Nie kostki nie kolano.
Usta oczy.
Jest wzorzec.

Co jest cenne i kobiety ? Jej kolano ? Czy Usta które są dla jej MĘŻA?




DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
02-10-2025 13:53 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Kleopatra była dużo wcześniej.
>No właśnie. A nie żyła w zsekularyzowanej Europie.
>To był argument przeciwko bzdurnemu i nieudowodnionemu twierdzeniu, że lepsza sytuacja kobiet w niektórych krajach wynika z ich sekularyzacji.
>Oczywiste kontrprzykłady jak Korea Północna też zostały zignorowane i wyparte z umysłu lewackiego hipokryty
>.

Problem w tym że ty nie wybrałeś Islamu bo chciałeś tylko jak się domyślam jest to podyktowane dopasowaniem do wiary twojej kobiety.

Dlatego podajesz jakieś przykłady o których nawet pojęcia nie masz gdzie ja sam więcej doczytałem niż ty.
Który to przykład gdzie jest to bardziej legenda podajesz jako przykład.


>Oczywiste kontrprzykłady jak Korea Północna też zostały zignorowane i wyparte z umysłu lewackiego hipokryty
>.

Nie śledzę wszystkich twoich dyskusji.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>Kleopatra była dużo wcześniej.
>>No właśnie. A nie żyła w zsekularyzowanej Europie.
>>To był argument przeciwko bzdurnemu i nieudowodnionemu twierdzeniu, że lepsza sytuacja kobiet w niektórych krajach wynika z ich sekularyzacji.
>>Oczywiste kontrprzykłady jak Korea Północna też zostały zignorowane i wyparte z umysłu lewackiego hipokryty
>>.
>Problem w tym że ty nie wybrałeś Islamu bo chciałeś tylko jak się domyślam jest to podyktowane dopasowaniem do wiary twojej kobiety.

Nie ma tu żadnej sprzeczności. Chciałem wybrać Islam i jednocześnie to zgadza się z wiarą mojej kobiety. Wręcz może dlatego jesteśmy razem, bo właśnie podzielamy podobne spojrzenie na Islam. Gdybym w tym nie widział sensu, to po prostu byśmy się nie dogadali.

>Dlatego podajesz jakieś przykłady o których nawet pojęcia nie masz gdzie ja sam więcej doczytałem niż ty.

To nie tak, że więcej doczytałeś. Po prostu korzystałeś z innych źródeł.

Ja bazowałem na źródłach anglojęzycznych, gdzie było to przedstawione bez wątpliwości, a ty najprawdopodobniej na polskiej Wikipedii, gdzie narracja jest inna.

.
farmer (22440 punktów)
>>>>Kleopatra była dużo wcześniej.
>>>No właśnie. A nie żyła w zsekularyzowanej Europie.
>>>To był argument przeciwko bzdurnemu i nieudowodnionemu twierdzeniu, że lepsza sytuacja kobiet w niektórych krajach wynika z ich sekularyzacji.
>>>Oczywiste kontrprzykłady jak Korea Północna też zostały zignorowane i wyparte z umysłu lewackiego hipokryty
>>>.
>>Problem w tym że ty nie wybrałeś Islamu bo chciałeś tylko jak się domyślam jest to podyktowane dopasowaniem do wiary twojej kobiety.
>Nie ma tu żadnej sprzeczności. Chciałem wybrać Islam i jednocześnie to zgadza się z wiarą mojej kobiety. Wręcz może dlatego jesteśmy razem, bo właśnie podzielamy podobne spojrzenie na Islam. Gdybym w tym nie widział sensu, to po prostu byśmy się nie dogadali.

Ja nie mówię o sprzeczności tylko o kolejności zdarzeń. Które wg mnie wynikają z tego że wybrałeś Islam żeby być ze swoją kobieta.

Dla niej brak wiary twoj nawet nie wchodził w rachubę.

nie mam zamiaru rozliczać cię z twojej wiary czy Religi . Absolutnie. Po tym kątem.
Nie mniej wyskoczyłeś z tym ISLAMEM na forum jak Filip z konopi.
Lansując Islam z niezrozumiałych powodów ?
Bo to chyba ostatnie miejsce gdzie ktoś chciałby w coś UWIERZYC bez względu czy to islam czy inny religia.

>>Dlatego podajesz jakieś przykłady o których nawet pojęcia nie masz gdzie ja sam więcej doczytałem niż ty.
>To nie tak, że więcej doczytałeś. Po prostu korzystałeś z innych źródeł.

Tak z polskiej i angielskiej Wikipedia .


>Ja bazowałem na źródłach anglojęzycznych, gdzie było to przedstawione bez wątpliwości, a ty najprawdopodobniej na polskiej Wikipedii, gdzie narracja jest inna.
>.
>

To teraz już masz wątpliwości i co do swojego i do tego co piszesz.

Wikipedia nie jest narracją.
To że to co piszesz nie jest FAKTEM nie oznacza że pisanie o tym jest narracją.


DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Ja nie mówię o sprzeczności tylko o kolejności zdarzeń.

Napisałeś "nie wybrałeś Islamu, bo chciałeś tylko..." i tu podałeś inny powód, który miałby być w domyślnie sprzeczny, ale nie jest.

>Nie mniej wyskoczyłeś z tym ISLAMEM na forum jak Filip z konopi.
> Lansując Islam z niezrozumiałych powodów ?
>Bo to chyba ostatnie miejsce gdzie ktoś chciałby w coś UWIERZYC bez względu czy to islam czy inny religia.

Temat Islamu pojawił się dlatego, że naciskano mnie, żebym wytłumaczył wszystkie powody, dla których odrzucam kredyt na BTC.

A potem w desperacji próbując "obalić" ten powód, kazano mi uzasadniać Islam.

.
szarley (54913 punktów)
>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.

A w polskim prawie pracownik musi wnieść sądową opłatę
Analfabeto, nie znasz prawa, już to udowodniłeś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-10-2025 13:14 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.

Dla twej informacji, w świecie islamskim syn dziedziczy dwukrotność tego, co córka.
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>Według Ibn Abi Zara Fatima wykorzystała majątek po ojcu na budowę meczetu nazwanego na cześć imigrantów z jej miasta
>>No właśnie. Gdyby żyła w tej oświeconej Europie, to majątku po ojcu nie mogłaby wykorzystać - zostałby jej zajumany przez braci, męża i całą męską część rodziny.
>Dla twej informacji, w świecie islamskim syn dziedziczy dwukrotność tego, co córka.

Ok.

Załóżmy, że jest syn i dwie córki.

Rodzice zmarli.

Syn dziedziczy 100 tys. dolarów.

Córki po 50 tys. dolarów.

Ale syn ma obowiązek utrzymania kobiet w rodzinie i realizując ten obowiązek przez najbliższe lata wydaje na każdą z sióstr po 35 tys. dolarów.

To kto ma lepiej?

Umiesz liczyć?

.
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Zresztą w Islamskich krajach (oprócz wszystkich tych przywilejów, które już wymieniłem), też często ma niższy wiek emerytalny.
>???????????
>W których?

W wielu np. Syria, Pakistan, Jordania.

.
szarley (54913 punktów)
>>>Zresztą w Islamskich krajach (oprócz wszystkich tych przywilejów, które już wymieniłem), też często ma niższy wiek emerytalny.
>>???????????
>>W których?
>W wielu np. Syria, Pakistan, Jordania.
Super, przyjęli jak widać trochę z europejskiej cywilizacji

Znam islamskie kraje w których kobieta nie ma prawa do emerytury, a nawet pracy bez zgody męża


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Nawet jeśli kobieta nie pracuje ani nie angażuje się finansowo, mąż ma obowiązek zapewnić jej mieszkanie, jedzenie, ubrania i inne potrzeby.
>W Europie też. Ale ma WYBÓR. Może pracować, może nie pracować

Nie ma, bo w Europie mężczyzna na dokładnie takiej samej zasadzie mógłby postanowić nie pracować.

W Europie na mężczyźnie nie ciąży żadna wyłączna (lub choćby większa) odpowiedzialność utrzymania rodziny.

.
01-10-2025 20:46 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Nawet jeśli kobieta nie pracuje ani nie angażuje się finansowo, mąż ma obowiązek zapewnić jej mieszkanie, jedzenie, ubrania i inne potrzeby.
>>W Europie też. Ale ma WYBÓR. Może pracować, może nie pracować
>Nie ma, bo w Europie mężczyzna na dokładnie takiej samej zasadzie mógłby postanowić nie pracować.
>W Europie na mężczyźnie nie ciąży żadna wyłączna (lub choćby większa) odpowiedzialność utrzymania rodziny.
>.

Mężczyzna nie musi w Koranie czy Bibli czy innej książce mieć nakazem by wiedzieć że ma utrzymać rodzinę.

Mężczyzną jest się bez tego. Jak tu musisz mieć nakaz odgorny to jeszcze nie jesteś mężczyzną.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Mężczyzna nie musi w Koranie czy Bibli czy innej książce mieć nakazem by wiedzieć że ma utrzymać rodzinę.
>Mężczyzną jest się bez tego. Jak tu musisz mieć nakaz odgorny to jeszcze nie jesteś mężczyzną.

Problem polega na tym, że nie można sobie wybierać obowiązków w oderwaniu od praw i vice versa. W Islamie żadna zasada nie funkcjonuje w oderwaniu od całego systemu - tam istnieje spójny porządek praw i obowiązków, różny dla mężczyzny i kobiety.

Mężczyzna ma obowiązek utrzymania nie tylko żony, ale i wszystkich kobiet w rodzinie, które tego potrzebują. To ogromna odpowiedzialność. Ale w zamian za to ma określone prawa: np. większy udział w dziedziczeniu czy posłuszeństwo żony w ramach małżeństwa. To nie jest jednostronne.

Wy natomiast chcielibyście, żeby mężczyzna brał na siebie tradycyjne ciężary i obowiązki, ale żeby już nie przysługiwały mu odpowiadające temu prawa. A tak się nie da. W każdej cywilizacji, w każdej religii i w każdym systemie prawnym obowiązki i prawa są ze sobą sprzężone. Jeśli zaczynamy je rozdzielać i wybierać tylko to, co wygodne, to system się rozpada.

Bycie mężczyzną to nie tylko utrzymywanie rodziny, ale też funkcjonowanie w określonym porządku, gdzie odpowiedzialność idzie w parze z przywilejem.

Nie można udawać, że jedno istnieje bez drugiego.

.
01-10-2025 21:17 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Mężczyzna nie musi w Koranie czy Bibli czy innej książce mieć nakazem by wiedzieć że ma utrzymać rodzinę.
>>Mężczyzną jest się bez tego. Jak tu musisz mieć nakaz odgorny to jeszcze nie jesteś mężczyzną.
>Problem polega na tym, że nie można sobie wybierać obowiązków w oderwaniu od praw i vice versa. W Islamie żadna zasada nie funkcjonuje w oderwaniu od całego systemu - tam istnieje spójny porządek praw i obowiązków, różny dla mężczyzny i kobiety.

Mężczyźnie to nie potrzebne. Rodzinie to nie potrzebne. Natura nie potrzebuje sztucznych zasad dla dwóch osób.

Jak dwóm osobom siądzie związek to żadne zapisy żadne przysięgi Korany Biblię czy regulaminu nie są potrzebne.


>Mężczyzna ma obowiązek utrzymania nie tylko żony, ale i wszystkich kobiet w rodzinie, które tego potrzebują. To ogromna odpowiedzialność. Ale w zamian za to ma określone prawa: np. większy udział w dziedziczeniu czy posłuszeństwo żony w ramach małżeństwa. To nie jest jednostronne.

W twoich fantazjach. Idź do pracy i ze swojej pensji utrzymuj kogo chcesz.

Już ci mówię. Pakujesz się i jedziesz do NIEMIEC po SOCJAL. Bo nie dasz rady. Więc nie fantazjuj.



>Wy natomiast chcielibyście,

Wy sracie na kobiety.

>Bycie mężczyzną to nie tylko utrzymywanie rodziny, ale też funkcjonowanie w określonym porządku, gdzie odpowiedzialność idzie w parze z przywilejem.
>Nie można udawać, że jedno istnieje bez drugiego.
>.

Jestem 25 lat w związku. Trochę już przeżyłem. I dobrze wiem co istnije a co nie. A co jest fantazja.

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
01-10-2025 20:57 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Nawet jeśli kobieta nie pracuje ani nie angażuje się finansowo, mąż ma obowiązek zapewnić jej mieszkanie, jedzenie, ubrania i inne potrzeby.
>>W Europie też. Ale ma WYBÓR. Może pracować, może nie pracować
>Nie ma, bo w Europie mężczyzna na dokładnie takiej samej zasadzie mógłby postanowić nie pracować.
>W Europie na mężczyźnie nie ciąży żadna wyłączna (lub choćby większa) odpowiedzialność utrzymania rodziny.

Odnieś się do całego mojego wpisu

Hamerlik, mam dość ciuciubabki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy >poradziły sobie bez tego.

Skąd wiesz, że z poligamią nie poradziłyby sobie lepiej?

>2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym >żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"

Skąd to przekonanie?

Sam Prorok wziął za żonę dwukrotnie owdowiałą kobietę 15 lat starszą od siebie.

>3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo >w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach >powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy >polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników >(zajedno do haremów jak i do pracy w polu)

To twój wymysł bez dowodów.

>4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w >Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują

Gdyby tak było, nikt nie wiedziałby, kto jest ojcem dziecka.

Dziecko nie mogłoby wiedzieć kto jest jego ojcem.

I żaden mężczyzna nie miałby motywacji aby wziąć odpowiedzialności za którekolwiek dziecko bo co do żadnego nie wiedziałby że jest jego.

Dlatego właśnie takie społeczeństwa się nie wykształciły.

.
szarley (54913 punktów)
>>1 To nie udowadnia że sposobem na poprawę sytuacji kobiet jest poligamia. Niemcy >poradziły sobie bez tego.
>Skąd wiesz, że z poligamią nie poradziłyby sobie lepiej?

Bo poradziły sobie bardzo dobrze
Iran poradził sobie o wiele gorzej

>>2 Ta piramida pokazuje też ok 1,5-milionową przewagę kobiet w wieku, w którym >żadem muzułmanin się i tak nimi nie "zaopiekuje"
>Skąd to przekonanie?
Z matematyki.

>Sam Prorok wziął za żonę dwukrotnie owdowiałą kobietę 15 lat starszą od siebie.
a pozostałe jego żony?

>>3 Piramida dla Polski wskazuje niewielką przewagę kobiet w wieku rozrodczym, bo >w czasie ostatniej wojny, w okupowanym kraju, PODOBNIE jak w w czasach >powstawania islamu kobiety ginęły równie często jak mężczyźni. Ówczesne najazdy >polegały na paleniu całych wsi i wyrzynaniu ludności obu płci lub brani niewolników >(zajedno do haremów jak i do pracy w polu)
>To twój wymysł bez dowodów.

Więc pokaż piramidę wieku dla czasów Mahometa w Arabii
Obalisz mój pogląd

>>4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w >Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują
>Gdyby tak było, nikt nie wiedziałby, kto jest ojcem dziecka.
1 Brednia, są badania DNA( ponoć Arabowie wymyślili je w X wieku, wg Ciebie

4 Jeśli sposobem na nierównowagę płci jest wg islamu poligamia, to obecnie w >Saudyjskiej arabii powinna być poliandria, jakoś mułłowie jej nie postulują

>Dziecko nie mogłoby wiedzieć kto jest jego ojcem.
Brednia

>I żaden mężczyzna nie miałby motywacji aby wziąć odpowiedzialności za którekolwiek dziecko bo co do żadnego nie wiedziałby że jest jego.
W islamie kobieta nie ma praw , więc tylko mężczyzna może odpowiadać za swoje rzeczy

>Dlatego właśnie takie społeczeństwa się nie wykształciły.
Biedny analfabeto..... Poczytaj trochę o świecie, skoro już nie poradzisz widzieć świata poza netem

I odnieś się wreszcie do moich argumentów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>To jest regulacja, która ma chronić niedoświadczone dziewczyny przed błędną, pochopną decyzją.
>Jaka gwarancja, że ojciec podejmie właściwą decyzję?

Gwarancji nie ma, ale znacząco zwiększa szansę w porównaniu do sytuacji gdyby zrobiła to sama dziewczyna.

>Wie jakim seksualnym partnerem jest narzeczony?

Ojciec w Islamie sprawdza charakter, wiarę i odpowiedzialność przyszłego męża - a nie to, na temat czego najwyraźniej masz obsesję.

.
szarley (54913 punktów)
>>>To jest regulacja, która ma chronić niedoświadczone dziewczyny przed błędną, pochopną decyzją.
>>Jaka gwarancja, że ojciec podejmie właściwą decyzję?
>Gwarancji nie ma, ale znacząco zwiększa szansę w porównaniu do sytuacji gdyby zrobiła to sama dziewczyna.
Masz na to jakiś dowód?
Były jakieś socjologiczne badania na temat zadowolenia kobiet z małżeństwa z woli tatusia i własnej?
Tylko nie pipc o ilości rozwodów, w islamskich krajach kobieta nie ma rzeczywistego prawa do rozwodu.

>>Wie jakim seksualnym partnerem jest narzeczony?
>Ojciec w Islamie sprawdza charakter, wiarę i odpowiedzialność przyszłego męża - a nie to, na temat czego najwyraźniej masz obsesję.
Seks w małżeństwie to jest obsesja?

Współczuję Twojej narzeczonej
Jestem żonaty, mogę każdą kobietę, która się zgodzi zaprosić na kawę, na obiad, na lody, seks jest jedyną aktywnością, która jest TYLKO dla żony.
Żona może mieć swoją pracę, firmę, dochody, jedynie seks jest tylko dla męża
Wiara????
Moja matka była katoliczką a ojciec ateistą z luterańskiej rodziny, kochali się przez dziesięciolecia (i mieli baaaardzo liczne potomstwo)

Jak kiedyś spróbujesz seksu, to się przekonasz, jaki jest ważny, szkoda, że nie masz szans przekonać się jaki jest ważny w małżeństwie.
Kobieta może mieć złota po pachy, jak nie będzie miała dobrego seksu nie będzie szczęśliwa
Współczuję Twojej narzeczonej, jeśli tego nie rozumiesz.
Wydać córkę za starca, który ma "charakter i wiarę" (i już trzy żony) i pełny zwis. Pełnia szczęścia

Pytanie w mocy
>>Wie jakim seksualnym partnerem jest narzeczony?
Pewnie wie, dał się wyd.pczyć


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
Brzmi to bardziej jak kiepski żart niż poważny argument.

Jeśli ojciec nie może sprawdzić seksu przyszłego męża, to powinien w ogóle nic nie sprawdzać?

Jak kupujesz auto to też nic nie sprawdzasz, bo wszystkiego nie da się sprawdzić?

Ojciec ma za zadanie sprawdzić to, co faktycznie się da: charakter, uczciwość, odpowiedzialność, zdolność do utrzymania rodziny. Tego młoda i niedoświadczona córka często sama nie oceni.

Natomiast to kobieta po ślubie musi sama zdecydować, czy jest zadowolona z życia intymnego. I w przciwieństwie do twojej religii, w islamie, jeśli mąż w tej sferze zawodzi, kobieta ma prawo rozwodu z winy męża (czyli z zachowaniem mahr):

www.youtube.com/shorts/lPmhSKHlxN0

.
02-10-2025 14:10 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Gwarancji nie ma, ale znacząco zwiększa szansę w porównaniu do sytuacji gdyby zrobiła to sama dziewczyna.
Masz na to jakiś dowód?
Były jakieś socjologiczne badania na temat zadowolenia kobiet z małżeństwa z woli tatusia i własnej?
Tylko nie pipc o ilości rozwodów, w islamskich krajach kobieta nie ma rzeczywistego prawa do rozwodu.

>Brzmi to bardziej jak kiepski żart niż poważny argument.
Owszem, kpina, ale w małżeństwie seks jest bardzo ważny, dla wielu najważniejszy, a tego ojciec dziewczyny nie sprawdzi

>Jeśli ojciec nie może sprawdzić seksu przyszłego męża, to powinien w ogóle nic nie sprawdzać?
Może się zainteresować, ale nie ma prawa decydować. Może doradzić, ale nie decydować

>Jak kupujesz auto to też nic nie sprawdzasz, bo wszystkiego nie da się sprawdzić?
Małżeństwo to nie samochód. Kiedy kupuję samochód, sprzedawca daje gwarancję i na swój koszt usuwa wszystkie usterki

>Ojciec ma za zadanie sprawdzić to, co faktycznie się da: charakter, uczciwość, odpowiedzialność, zdolność do utrzymania rodziny.

Wolę jednak to, co sam przeżyłem. Małżeństwo z miłości. Choć na początku była biedusia w najmowanym mieszkaniu.

>Tego młoda i niedoświadczona córka często sama nie oceni.
1 To KOBIETA ponosi odpowiedzialność za decyzje, skoro ponosi odpowiedzialność, to niech sama decyduje
2 Wg GUS, średni wiek kobiety zawierającej małżeństwo (pierwsze) to dziś 29 lat. To nie jest niedoświadczone dziecko, któremu trzeba zaakceptować męża

Nie udowodniłeś, że ojciec powinien decydować za kogo córka wyjdzie za mąż

>Natomiast to kobieta po ślubie musi sama zdecydować, czy jest zadowolona z życia intymnego. I w przciwieństwie do twojej religii, w islamie, jeśli mąż w tej sferze zawodzi, kobieta ma prawo rozwodu z winy męża (czyli z zachowaniem mahr):
Doprawdy?
Ma rzeczywiste prawo do rozwodu?
Nie pytam o hipotezy ale o RZECZYWISTOŚĆ.
Skoro małżeństwo nawet poligamiczne jest warunkiem przetrwania kobiety, bo sama nie ma "opieki" to jej prawo do rozwodu jest iluzoryczne


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
01-10-2025 17:20 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>Koran nie zakazuje internetu. Musieli czymś innym się kierować.

Koran nie zakazuje zakrywać włosów kobiecie.

I nawet z tym nie dyskutuj.

>Poza tym mieszkańcy Afganistanu najwyraźniej chcą Talibów. Myślisz że dlaczego Amerykanom przez tyle lat nie udało się tam trwale zainstalować marionetkowego rządu?

Nie wiem. Spytaj się kobiet w Afganistanie.

Tylko musisz zrobić to osobiście. Bo przez internet już nie dasz rady bo jest zakazany.

>Ludzie potrzebują zasad, inaczej zachowują się jak zwierzęta.

Ale ty chcesz być tam gdzie ty i twoja kobieta mogą sobie te zasady brać pod swojemu czyli najlepiej w LAICKEJ EUROPIE.

I jak najdalej od ISLAMU i ludzi wyznających Islam?
Bo nie w Afganistanie.



Hamerlik codziennie

DEWIANT romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Koran nie zakazuje internetu. Musieli czymś innym się kierować.
>Koran nie zakazuje zakrywać włosów kobiecie.
>I nawet z tym nie dyskutuj.



.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365