>Często mowi się ze kobiety maja sklonnosc do plotkowania. plotkowanie jest z raju, a więc z zasady korzystne (ale wtedy nie pili) nie lubią plotkowania patoelity i inna władza, bo to ich obnaża (choć sami plotkują na potęgę) plotkowanie wydaje się domeną słabszych, ich samoobroną plotkowanie to też samokontrola wspólnoty i kontrola elit lokalnych np księży bez plotki życie byłoby nieludzkie, tak jak liberalizm (indywidualizm, wolność, własnosć)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|