 |
Branza usług seksualnych. Pytania. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-11-2025 16:37 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Branza usług seksualnych. Pytania.
1 na 1 | Chciałem poruszyc temat, który może być postrzegany jako bardzo kontrowersyjny a mianowicie temat dotyczący funkcjonowania "sektora usług seksualnych”. Mimo że może się to wielu osobom nie podobać będę pisał o pracy w tym sektorze nie używając cudzysłowiu w kontekście słowa praca. I jeszcze jedno założenie - "ograniczę się" do krajów UE ze względu na to że kraje UE są mniej więcej spojne na przydklad pod względem prawnym, kulturowym, obyczajowym oraz pod wzgledem postrzegania potrzeb i ról społecznych. Mam jednocześnie swiadomosc ze regulacje prawne w poszczególnych krajach UE dotyczace w szczególności prostytucji oraz pornografii sa mocno zróżnicowane. Można zadać sobie pytanie - dlaczego ustawodastwo sporej czesci krajów UE dopuszcza funkcjonowanie sektora usług seksualnych (w mniejszym lub większym zakresie)? Mysle ze mogą w gre wchodzić tu takie czynniki jak: - dazenie do unikniecia dużej-niekontrolowanej intensywności występowania negatywnych zjawisk związanych z „podziemiem prostytucyjnym” (częściowo analogicznym jak casus prohibicji w USA przed druga wojna swiatowa) – chodzi tu o o takie zjawiska jak: rozprzestrzeniania chorob przenoszonych droga plciowa; handel ludzmi, prostytucja nieletnich, niewolnictwo seksualne; zorganizowana przestepczosc czy uzależnienia od srodkow odurzajacych - wpływy fiskalne ze sformalizowanej działalności w ramach tego sektora – wydaje mi się ze ten aspekt jest raczej mało istotny ale być może nie mam racji (nie moglem wygenerować informacji od AI w tym zakresie – nie udało mi się). Inny aspekt tej problematyki jest taki, ze kobiety pracujące w tym sektorze ponoszą bardzo dotkliwe „koszty” psychologiczne oraz życiowe pracy w tym sektorze. Z jednej strony nie wyobrażam sobie żeby aktorki filmow pornograficznych stawaly się matkami z powodow (jak sadze) oczywistych (potencjalny masakryczny wpływ na psychikę ewentualnych dzieci). Idąc dalej; perspektywa by kobiety takie tworzyly trwale bezdzietne związki po zakończeniu „kariery filmowej” to tez bardzo zlozone i trudne sytuacje. Kobiety takie oczywiscie mogą w dluzszej perspektywie czasowej realizować się w szeroko rozumianym biznesie (w szczególności spoza sektora usług seksualnych); zgromadziwszy wcześniej odpowiednie zasoby finansowe, niezbędne do uruchomienia biznesu. Z drugiej strony praca w branzy usług seksualnych jest zwiazana sa z bardzo wysokim przezywanym stresem, traumami, izolacja spoleczna oraz stygmatyzycja. Czynniki te prowadza do czestego wspierania się przez kobiety takie srodkami odurzającymi oraz popadania w patologie związane z uzależnieniami od tychże srodkow. Można zadac pytanie - jak często kobiety takie trafiają do gabinetow terapeutycznych oraz na oddzialy dla osob uzależnionych? Ma to oczywiscie również wymiar realnych kosztów jakie ponosi spoleczenstwo w związku z funkcjonowaniem branzy usług seksualnych. Podobne dywagacje jak w kontekście aktorek kina porno można prowadzic w kontekście kobiet zajmujących się prostytucja. W tym przypadku sytuacja jest może o tyle mniej skomplikowana, ze kobiety te w nieporównanie mniejszym stopniu „sprzedają publicznie” swoje wizerunki. Wiem ze kwestie, które tu poruszam sa drażliwe. Mimo to chciałbym zaakcentować dwa aspekty tego co pisze: - swiadomie nie chce wchodzić ze swej strony w ocene moralna postaw kobiet o których pisze (uważam bowiem ze jest to obszar bardzo drażliwy a być może również bardzo kontrowersyjny) - na kwestie jakie poruszam patrze z perspektywy empatycznego (humanitarnego) podejścia do innych ludzi, cechującego się w szczególności zalozeniem daznosci do przejawiania jak największego szacunku dla innych ludzi.
To tyle co chciałem przekazac w tym obszarze.
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| okragly (21676 punktów) | w raju 20% mężczyzn płodziło 80% dzieci dla dobra nas, Polaków, powinno to być odtworzone (wtedy bylibyśmy mistrzem świata, we wszystkich dyscyplinach: technicznych, artystycznych, sportowych) co nie znaczy że pozostałe 80% nie bzykali, wręcz przeciwnie kobiety myślą przyszłościowo, co z seksu wyrośnie, dlatego potrzebny nam jest MATRIARCHAT, da nam perspektywę na 100 lat
> dlaczego ustawodastwo sporej czesci krajów UE dopuszcza funkcjonowanie sektora usług seksualnych mam wrażenie ze ten sektor upada może być, że to baba będzie płacić, żeby ktoś ją bzyknął to już byłoby sprzeczne z natura, ale tak to widzę
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
 | 1 na 1 | Tschosncovaty (211 punktów) | >w raju 20% mężczyzn płodziło 80% dzieci >dla dobra nas, Polaków, powinno to być odtworzone (wtedy bylibyśmy mistrzem świata, we wszystkich dyscyplinach: technicznych, artystycznych, sportowych) >co nie znaczy że pozostałe 80% nie bzykali, wręcz przeciwnie >kobiety myślą przyszłościowo, co z seksu wyrośnie, dlatego potrzebny nam jest MATRIARCHAT, da nam perspektywę na 100 lat >> dlaczego ustawodastwo sporej czesci krajów UE dopuszcza funkcjonowanie sektora usług seksualnych >mam wrażenie ze ten sektor upada >może być, że to baba będzie płacić, żeby ktoś ją bzyknął >to już byłoby sprzeczne z natura, ale tak to widzę > potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwoo Okrągły, ty masz jakąś obsesję seksualną.
|
|
|  | 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > Okrągły, ty masz jakąś obsesję seksualną.---------------- Tschosncovaty - wybacz ale sie z Toba nie zgodze. Ja mysle ze Okraglemu po prostu dobrze wpada w ucho bzyczenie (oczywiscie jako odglos natury). 
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
| |  | | okragly (21676 punktów) | > >Okrągły, ty masz jakąś obsesję seksualną.> Okraglemu po prostu dobrze wpada w ucho bzyczenie (oczywiscie jako odglos natury) kobiety podczas seksu są głośne, w raju tym sposobem zwoływały chetnych do bzykania tak jak mrówka (królowa) lecąc w lot godowy (gangbang) jesteśmy odpowiednikiem mrówek wśród ssaków, a nie libkami niedorozwojkami (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ) jak chcą patoelity
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > kobiety podczas seksu są głośne, w raju tym sposobem zwoływały chetnych do bzykania--------------- Okragly - jednak widze ze slowo kluczowe to "bzykanie" 
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
| | | |  | | okragly (21676 punktów) | > >kobiety podczas seksu są głośne, w raju tym sposobem zwoływały chetnych do bzykania> Okragly - jednak widze ze slowo kluczowe to "bzykanie"  bzykanie to jest środek, centrum czegoś okrągłego 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | | | |  | | Lolek_Salambek (2665 punktów) |
> bzykanie to jest środek, centrum czegoś okrągłego  _________ Okrągły - no i gites majonez 😊
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
|  | | okragly (21676 punktów) |
> Okrągły, ty masz jakąś obsesję seksualną.w raju bóg wyglądał TAK  chętnie racjonalistka pisała że jestem obsceniczny  czy w raju istniała branża usług seksualnych? (raj jako stan przed cywilizacja)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>będę pisał o pracy w tym sektorze nie używając cudzysłowiu w kontekście słowa praca [...] >kobiety pracujące w tym sektorze ponoszą bardzo dotkliwe >"koszty" psychologiczne oraz życiowe Ale wobec kosztów użyłeś cudzysłowu, a czemu?
>nie chce wchodzić ze swej strony w ocene moralna postaw kobiet o których pisze Jeszcze bardziej uchylasz się przed oceną moralną postaw mężczyzn stanowiących klientelę tych kobiet.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
 | | Lolek_Salambek (2665 punktów) |
>Jeszcze bardziej uchylasz się przed oceną moralną postaw mężczyzn stanowiących klientelę tych kobiet.
___________ Oceny moralne są czesciowo subiektywne. Nie chce zatem wchodzić w ten obszar. Nie czuje się upowaznionym by wydawać sądy w tym zakresie.
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>Jeszcze bardziej uchylasz się przed oceną moralną postaw mężczyzn stanowiących klientelę tych kobiet. >___________ >Oceny moralne są czesciowo subiektywne. >Nie chce zatem wchodzić w ten obszar. To jakie stawiasz w tym wątku pytania?
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| |  | | Lolek_Salambek (2665 punktów) | >To jakie stawiasz w tym wątku pytania? ---------- Nie stawiam pytan - czekam na ewentualne opinie/refleksje innych Internautow na poruszone tematy.
Kazdy ma prawo do wlasnego zdania.
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>To jakie stawiasz w tym wątku pytania? >---------- >Nie stawiam pytan - Więc co robią "pytania" w temacie, czyje to pytania i gdzie one są?
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | >>>To jakie stawiasz w tym wątku pytania? >>---------- >>Nie stawiam pytan - >Więc co robią "pytania" w temacie, czyje to pytania i gdzie one są?
---------------- W treści pierwotnego wpisu na tym watku zawarłem pytania - cytaty poniżej. Przy tym nie odczuwam potrzeby zadawania dodatkowych pytan co jak rozumiem Ty sugerujesz. Przyznaje w poprzednim wpisie bylem niescisly piszac "Nie stawiam pytan - ...". A ponizej zapowiedziane cytaty z pierwotnego wpisu:
>>Można zadać sobie pytanie - dlaczego ustawodastwo sporej czesci krajów UE dopuszcza funkcjonowanie sektora usług seksualnych (w mniejszym lub większym zakresie)? >>Można zadac pytanie - jak często kobiety takie trafiają do gabinetow terapeutycznych oraz na oddzialy dla osob uzależnionych?
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
| | | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Przy tym nie odczuwam potrzeby zadawania dodatkowych pytan co jak rozumiem Ty sugerujesz. Sugeruję, że dajesz sprzeczne sygnały.
>dlaczego ustawodastwo sporej czesci krajów UE dopuszcza funkcjonowanie sektora usług seksualnych Bo taki jest obyczaj w narodach tych krajów.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| | | | | |  | | Lolek_Salambek (2665 punktów) | >Sugeruję, że dajesz sprzeczne sygnały.
----------------- Nie ma czego sugerowac. Cytat jak nizej. > Przyznaje w poprzednim wpisie bylem niescisly piszac "Nie stawiam pytan - ...".
Ile razy mam jeszcze to powtarzac ?
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|