Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy pamięć ma jakieś ograniczenia?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
15-11-2025 06:03pututo (2 punktów)Czy pamięć ma jakieś ograniczenia?
Czy istnieje limit ilości informacji, które możemy zapamiętać i przechowywać w pamięci długotrwałej? A jeśli tak, to czy po osiągnięciu tego limitu zapomnimy stare wspomnienia, aby zrobić miejsce nowym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Czy istnieje limit ilości informacji, które możemy zapamiętać i przechowywać w pamięci
>długotrwałej?

Oczywiste.

Kiedyś obliczałem limit dla ludzi... ale nie pamiętam ile tego było.

Kilka terabajtów zapewne.

> A jeśli tak, to czy po osiągnięciu tego limitu zapomnimy stare wspomnienia, aby zrobić
>miejsce nowym?

Coś tam jest redukowane, znaczy nie zapominamy kompletnie, lecz tracimy informacje o detalach...
co nie robi większej różnicy (w funkcjonowaniu), ponieważ taki proces stale pracuje w naszych mózgach.
Smuggler (45 punktów)
(zablokowany)
>>Czy istnieje limit ilości informacji, które możemy zapamiętać i przechowywać w pamięci
>>długotrwałej?
>Oczywiste.
>Kiedyś obliczałem limit dla ludzi... ale nie pamiętam ile tego było.
>Kilka terabajtów zapewne.
>> A jeśli tak, to czy po osiągnięciu tego limitu zapomnimy stare wspomnienia, aby zrobić
>>miejsce nowym?
>Coś tam jest redukowane, znaczy nie zapominamy kompletnie, lecz tracimy informacje o detalach...
>co nie robi większej różnicy (w funkcjonowaniu), ponieważ taki proces stale pracuje w naszych mózgach.

Wystarczy zjeść orzech włoski, i mamy dzięki temu pamięć absolutną, którą ogranicza jedynie koniec zbioru rzeczy do zapamiętania


Tak btw.
Panie Alsor, fajnie że jesteś.
pututo (2 punktów)
>Czy istnieje limit ilości informacji, które możemy zapamiętać i przechowywać w pamięci
>długotrwałej? A jeśli tak, to czy po osiągnięciu tego limitu zapomnimy stare wspomnienia, aby zrobić
>miejsce nowym? xender.vip/

I got it,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365