Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zjawisko bezdomności w Polsce na tle innych krajów UE.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-12-2025 19:18Lolek_Salambek (2665 punktów)Zjawisko bezdomności w Polsce na tle innych krajów UE.
Ocena 1 na 1
Jest takie powiedzenie, że humanitaryzm ludzi/społeczności mierzy się przede wszystkim stosunkiem tychże ludzi/społeczności do najsłabszych i najbardziej bezbronnych.
W polskich realiach taką grupą są między innymi bezdomni.

Jak wygląda to zjawisko w Polsce na tle innych krajów UE?

Dane liczbowe podane dalej zestawiłem na podstawie Chatu GPT..

Bezdomność w Polsce jest monitorowana głównie przez organy lokalne i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
System pomocy bardziej koncentruje się na schroniskach i opiece doraźnej, a nie na kompleksowych strategiach i modelu „housing first” (zapewnienie stałego mieszkania jako pierwszego kroku) — który jest zalecany np. przez Parlament Europejski
Wskaźnikiem bezdomności jest między innymi przybliżony wskaźnik ilości bezdomnych na 10000 mieszkańców.
W Polsce wartość tego wskaźnika to około 8.
Dla porównania – inne kraje:

Portugalia/Hiszpania około 7,5
Niemcy – około 25,8 .
Czechy – około 28,4
Francja – około 30,7
Dane te wskazują, że Polska ma relatywnie niższy wskaźnik bezdomności niż średnia w UE, ale dane są trudne do porównania z uwagi na różne metody liczenia



W polskich mediach bardzo często problem bezdomności sprowadza się do kwestii uzależnienia od alkoholu ludzi popadających w bezdomność.

Ile procent według szacunków polskich bezdomnych to ludzie uzależnieni od alkoholu?
Jak to się ma do tego wskaźnika w innych krajach UE?

Poniższe dane zgromadzono, w ten sposób że w poszczególnych krajach UE pytano bezdomnych o przyczynę ich bezdomności.
Poniżej wartości procentowe obrazujące ilości bezdomnych, którzy wskazywali uzależnienie od alkoholu jako przyczynę tego że popadli w bezdomność.
Polska – około 19%
Srednia w UE – około 29%
Niemcy (szersze badanie – problem alkoholu wśród bezdomnych) – około 39%
Dania – około 23%.


Jakie stąd wnioski ?
Zapraszam do dyskusji oraz wyrażania refleksji w tym obszarze




S pozdravem
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
zauważyłem znaczny spadek bezdomności i biedy, po dojściu do władzy znienawidzonego przez nas libków niedorozwojków, PiSu
pod panowaniem liberalizmu zawsze się powiększa bieda i bezdomność, patrz nasz bóg usazyd
ciekawe jaka jest bezdomność w pogardzanych przez nas, libków, Chinach
a jaka u naszego pana usazyda

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
panTeista (6808 punktów)
>zapewnienie stałego mieszkania

Wielu bezdomnych nie płaci czynszu oraz opłat za energię elektryczną i wodę, popadają w długi i tracą mieszkania.
.
Pozdrawiam
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>zapewnienie stałego mieszkania
>Wielu bezdomnych nie płaci czynszu oraz opłat za energię elektryczną i wodę, popadają w długi i tracą mieszkania.
_______
Niestety Panteisto zapewne masz rację .


S pozdravem
alsor (3283 punktów)
>Jest takie powiedzenie, że humanitaryzm ludzi/społeczności mierzy się przede wszystkim stosunkiem
>tychże ludzi/społeczności do najsłabszych i najbardziej bezbronnych.
>W polskich realiach taką grupą są między innymi bezdomni.
> Jak wygląda to zjawisko w Polsce na tle innych krajów UE?
>Dane liczbowe podane dalej zestawiłem na podstawie Chatu GPT..
>Bezdomność w Polsce jest monitorowana głównie przez organy lokalne i Ministerstwo Rodziny, Pracy i
>Polityki Społecznej.
>System pomocy bardziej koncentruje się na schroniskach i opiece doraźnej, a nie na kompleksowych
>strategiach i modelu "housing first" (zapewnienie stałego mieszkania jako
>pierwszego kroku) - który jest zalecany np. przez Parlament Europejski

>Wskaźnikiem bezdomności jest między innymi przybliżony wskaźnik ilości bezdomnych na 10000
>mieszkańców.
>W Polsce wartość tego wskaźnika to około 8.
>Dla porównania - inne kraje:

>Portugalia/Hiszpania około 7,5
>Niemcy - około 25,8 .
>Czechy - około 28,4
>Francja - około 30,7
>Dane te wskazują, że Polska ma relatywnie niższy wskaźnik bezdomności niż średnia w UE, ale
>dane są trudne do porównania z uwagi na różne metody liczenia
> W polskich mediach bardzo często problem bezdomności sprowadza się do kwestii uzależnienia od
>alkoholu ludzi popadających w bezdomność.

>Ile procent według szacunków polskich bezdomnych to ludzie uzależnieni od alkoholu?
>Jak to się ma do tego wskaźnika w innych krajach UE?
>Poniższe dane zgromadzono, w ten sposób że w poszczególnych krajach UE pytano bezdomnych o przyczynę
>ich bezdomności.
> Poniżej wartości procentowe obrazujące ilości bezdomnych, którzy wskazywali uzależnienie od
>alkoholu jako przyczynę tego że popadli w bezdomność.

>Polska - około 19%
>Srednia w UE - około 29%
>Niemcy (szersze badanie - problem alkoholu wśród bezdomnych) - około 39%
>Dania - około 23%.
>Jakie stąd wnioski ?
>Zapraszam do dyskusji oraz wyrażania refleksji w tym obszarze

Chyba cała Europa ma podobne numery, znaczy liczby bezdomnych, tzw. meneli;
nie wiem jak to wygląda w Ameryce, ale zapewne że też podobne to wygląda - 1 na 1000 oficjalnie, ale praktycznie 1 na 100, a nawet i więcej!

Mnie to nie interesuje zbytnio, bo wiem z czego to wynika:
z degeneracji demokracji.

Wiadomo że nie ma tu żadnej demokracji, bo to już dawno poszło w kierunku oligarchii i dyktatury.

.......

mało ważne...
ważne jest tu coś innego:

od dawna stać ten dziki zachód na zagwarantowanie, utrzymanie tych minimalnych warunków dla życia wszystkich ludzi... swoich obywateli.

zatem pytanie jest tu drastycznie odwrotne:
dlaczego te bogate kraje wciąż nie robią tego, znaczy nie likwidują bezdomności, głodu itd...?

Ależ wiadomo dlaczego: przecież nie ma tu demokracji, w tym świecie!

Jest oligarchia/dyktatura, a te systemy nie dbają o potrzeby ludności,
lecz o ochronę swoich interesów... a kto broni interesu władzy?

wojsko, policja, itd, stąd ta paranoja:
my musimy mieć dużo wojska, potężną armię policji, żandarmerii rozmaitych tajniaków, no i dużo sędziów, prokuratorów, komorników, itd. (generalnie: nierobów i darmozjadów dla ochrony interesów swoich i panów swoich. ]
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Chyba cała Europa ma podobne numery, znaczy liczby bezdomnych, tzw. meneli;
>nie wiem jak to wygląda w Ameryce, ale zapewne że też podobne to wygląda - 1 na 1000 oficjalnie, ale praktycznie 1 na 100, a nawet i więcej!
>Mnie to nie interesuje zbytnio, bo wiem z czego to wynika:
>z degeneracji demokracji.

>.......
>mało ważne...
>ważne jest tu coś innego:
>od dawna stać ten dziki zachód na zagwarantowanie, utrzymanie tych minimalnych warunków dla życia wszystkich ludzi... swoich obywateli.
>zatem pytanie jest tu drastycznie odwrotne:
>dlaczego te bogate kraje wciąż nie robią tego, znaczy nie likwidują bezdomności, głodu itd...?
>Ależ wiadomo dlaczego: przecież nie ma tu demokracji, w tym świecie!
>Jest oligarchia/dyktatura, a te systemy nie dbają o potrzeby ludności,
>lecz o ochronę swoich interesów... a kto broni interesu władzy?
>wojsko, policja, itd, stąd ta paranoja:
>my musimy mieć dużo wojska, potężną armię policji, żandarmerii rozmaitych tajniaków, no i dużo sędziów, prokuratorów, komorników, itd.
>_____

_______
Alsor - zgadzam się z powyższa częścią twojej wypowiedzi.



S pozdravem
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Chyba cała Europa ma podobne numery, znaczy liczby bezdomnych, tzw. meneli;
>nie wiem jak to wygląda w Ameryce, ale zapewne że też podobne to wygląda - 1 na 1000 oficjalnie, ale praktycznie 1 na 100, a nawet i więcej!
> .....

-----------

Alsor - poniżej dane dotyczące wybranych krajów UE uzupełnione o Chiny oraz USA
- na podstawie Chat GPT !

Przybliżony wskaźnik ilości bezdomnych na 10000 mieszkańców.
Polska - około 8

Portugalia/Hiszpania około 7,5
Niemcy - około 25,8
Czechy - około 28,4
Francja - około 30,7
Chiny - około 19
USA - około 23


Poniżej wartości procentowe obrazujące ilości bezdomnych, którzy wskazywali uzależnienie od alkoholu jako przyczynę tego że popadli w bezdomność.
Polska - około 19%
Srednia w UE - około 29%
Niemcy (szersze badanie - problem alkoholu wśród bezdomnych) - około 39%
Dania - około 23%
Chiny - brak danych
USA - około 38,5%.


Zapraszam do dyskusji oraz wyrażania refleksji w tym obszarze




S pozdravem

28-12-2025 16:09 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>Chyba cała Europa ma podobne numery, znaczy liczby bezdomnych, tzw. meneli;
>>nie wiem jak to wygląda w Ameryce, ale zapewne że też podobne to wygląda - 1 na 1000 oficjalnie, ale praktycznie 1 na 100, a nawet i więcej!
>> .....
>-----------
>Alsor - poniżej dane dotyczące wybranych krajów UE uzupełnione o Chiny oraz USA
>- na podstawie Chat GPT !
> Przybliżony wskaźnik ilości bezdomnych na 10000 mieszkańców.
>Polska - około 8

>Portugalia/Hiszpania około 7,5
>Niemcy - około 25,8
>Czechy - około 28,4
>Francja - około 30,7
>Chiny - około 19
>USA - około 23

> Poniżej wartości procentowe obrazujące ilości bezdomnych, którzy wskazywali uzależnienie od alkoholu jako przyczynę tego że popadli w bezdomność.
>Polska - około 19%
>Srednia w UE - około 29%
>Niemcy (szersze badanie - problem alkoholu wśród bezdomnych) - około 39%
>Dania - około 23%
>Chiny - brak danych
>USA - około 38,5%.


rozumiem co kombinujesz:
to robota alkoholu jest przyczyną bezdomności, czy też ogólnego wykluczenia ze społeczeństwa?

Szczerze wątpię, bo to jest akurat typowe pomieszanie przyczyn ze skutkami,
co jest dość powszechne wśród amatorskich teoryjek, wiejskich psycholożek zwłaszcza.

fakty!
i. człowiek JUż wykluczony z powodu desperacji demoralizuje się - popada w alkoholizm itd.
czyli to jest dokładnie odwrotnie.

ii. sam alkoholizm niewiele szkodzi człowiekowi, bo sam znam wielu pijaczków, którzy pracują, są fachowcami, trzymają się dobrze - i lepiej od wielu młodych i sterylnych przygłupów.

iii. wszelka zależność jest szkodliwa, w tym i nawet te fizjologiczne:
np. ja muszę jeść, pić i spać - i co jest: zaleta czy wada?
oczywiście że to jest słabość, ułomność, czyli wada jak cholera!

Finalizując:
Alkoholizm jest od dawna przereklamowany jak przyczyna degeneracji - to jest efekt, czyli skutek degeneracji, której przyczyna jest zupełnie inna - środowiskowa.
28-12-2025 19:34 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>rozumiem co kombinujesz:
>to robota alkoholu jest przyczyną bezdomności, czy też ogólnego wykluczenia ze społeczeństwa?
Alsor - apropos tego mojego "kombinowania" to absolutna kula w płot z Twojej strony ☹
Jak najbardziej uważam że w sposób nieuzasadniony media bardzo często sprowadzają problem bezdomności do problemu alkoholizmu.
Takie podejście uważam wręcz za fałszowanie rzeczywistości



>Szczerze wątpię, bo to jest akurat typowe pomieszanie przyczyn ze skutkami,
>co jest dość powszechne wśród amatorskich teoryjek, wiejskich psycholożek zwłaszcza.
---------
W znacznym stopniu się z tobą zgadzam w tym zakresie
natomiast co do szczegółów będę pisał jeszcze poniżej


>fakty!
>i. człowiek JUż wykluczony z powodu desperacji demoralizuje się - popada w alkoholizm itd.
-----------
W bardzo znacznym stopniu zgadzam się z powyższym twoim stwierdzeniem



>czyli to jest dokładnie odwrotnie.
--------
Ja bym powiedział raczej że bardzo często jest dokładnie na odwrót ale niekoniecznie w każdym przypadku jest dokładnie na odwrót



>ii. sam alkoholizm niewiele szkodzi człowiekowi, bo sam znam wielu pijaczków, którzy pracują, są
> fachowcami, trzymają się dobrze - i lepiej od wielu młodych i sterylnych przygłupów.
-------------
Potwierdzam że jest grupa alkoholików - i to być może nawet całkiem spora - która dobrze sobie radzi w życiu zawodowym
Co do życia prywatnego to już może być w tym w takich przypadkach znacznie gorzej za względu na to że może prowadzić to do dysfunkcji rodzinnych - syndrom dda współuzależnienie członków rodziny etc
ponadto kazdy psycholog powie ci że alkohol w dłuższej perspektywie prowadzi do negatywnych skutków zarówno dla samego zainteresowanego(zarówno w obszarze psychiki jak i w obszarze zdrowia fizycznego) jak i dla członków jego rodziny.




>iii. wszelka zależność jest szkodliwa, w tym i nawet te fizjologiczne:
np. ja muszę jeść, pić i spać - i co jest: zaleta czy wada?
---------
Podchodząc do tych tematów w taki sposób skrajny można powiedzieć jedną rzecz:

"życie samo w sobie jest dla człowieka szkodliwe"






>Finalizując:
>Alkoholizm jest od dawna przereklamowany jak przyczyna degeneracji - to jest efekt, czyli skutek
>degeneracji, której przyczyna jest zupełnie inna - środowiskowa.
------------
Ja bym powiedział raczej w ten sposób
oczywiście są określone powody dla których człowiek sięga po alkohol czy też inne używki - może być to na przykład nieradzenie sobie ze stresem co bardzo często jest właśnie taką przyczyną.
Natomiast alkohol (czy też inne używki) sam w sobie nie jest lekarstwem na problemy mentalne z którymi człowiek sobie nie radzi i tak dalej i tak dalej
wspomniałem już o tym wcześniej: w dłuższej perspektywie środki odurzające jako "lekarstwo na problemy z emocjami" prowadzą do wielu negatywnych skutków:
* uzależnienie osoby popadających w taki nałóg;
* destrukcja członków rodziny takiej osoby czyli innymi słowy ci członkowie rodziny popadają w syndrom współuzależnienia - w szczególności dzieci osób uzależnionych od środków odurzających przeżywają bardzo dużą traumę z którą bardzo często później nawet w dorosłym życiu nie potrafią sobie poradzić - stąd określenie syndromu DDA - dorosłe dzieci alkoholików; a w sensie ogólnym jest to określenie - DDD - dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.








S pozdravem, Wojowniczek Konwalijka
alsor (3283 punktów)
Jakieś oklepane stereotypy tu walisz, czyli propagandę antyludzką po prostu.

Człowiek może wychlać naraz np. 4 litry wody - dobre to jest, czy też szkodliwe?

Tlen jest bardzo potrzebny dla życia?
Oczywiście!
No to się nachlej litr tlenu a zobaczymy co z tego wyjdzie.

Witaminki są dobre?
No to jedz sobie np. po pół kilo tableteczek z apteki i przez miesiąc...a potem cię zbadamy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Typowa idiotologia.
29-12-2025 16:42 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Jakieś oklepane stereotypy tu walisz, czyli propagandę antyludzką po prostu.
>.......

-------------
Alsor: Ja bazuję na współczesnej wiedzy naukowej; natomiast twoje podejście jak widzę tę wiedze odrzucasz


Natomiast co do tego co napisałeś w pozostałej części twojego wpisu to szkoda mi czasu na komentowanie tego typu wpisów




S pozdravem, Wojowniczek Konwalijka
02-01-2026 15:02 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>Jakieś oklepane stereotypy tu walisz, czyli propagandę antyludzką po prostu.
>>.......
>-------------
>Alsor: Ja bazuję na współczesnej wiedzy naukowej; natomiast twoje podejście jak widzę tę wiedze odrzucasz
>
>Natomiast co do tego co napisałeś w pozostałej części twojego wpisu to szkoda mi czasu na komentowanie tego typu wpisów
>


Obawiam się że 'wiedza naukowa' to zawsze był taki kit dla amatorów.

Kilka przykładów:

- taką 'wiedzą naukową' był geocentryzm, z którym wielu ludzi walczyło przez całe swoje życie, m.i. Galileusz, Kopernik, Leibniz i Newton.

- taką 'wiedzą naukową' był faszyzm w niemczech - oni udowadniali naukowo wyższość rasy/nacji nordyckiej nad innymi w tym zwłaszcza Słowian:
Cytat:
Rasa nordycka to
historyczne pojęcie z teorii rasowych XIX/XX wieku, opisujące wysokich, jasnowłosych i niebieskookich Europejczyków północnych, uznawanych za szczyt hierarchii "rasy białej", popularne w nazistowskiej ideologii jako "rasa panów" (rasa aryjska) i wiązane z pojęciem "czystości rasowej". Dziś genetyka obala koncept ras ludzkich, pokazując brak biologicznego uzasadnienia dla istnienia odrębnych ras, więc "rasa nordycka" jest pojęciem historycznym, rasistowskim, a nie naukowym


- taką 'wiedzą naukową' było niewolnictwo w US, jako powszechny system zatrudnienia 'zwierząt' z Afryki do ciężkiej pracy.

- taką 'wiedzą naukową' był i jest nadal: relatywizm Einsteina, czarne dziury, i cała ten bełkot kosmologiczny o ekspansji.

- taką 'wiedzą naukową' jest obecnie: teoria globalnego ocieplenia, i wiele innych zboczeń umysłowych propagowanych intensywnie ostatnio, w tym i tzw. efekty kwantowe - EPR-Bell, nielokalność matematyczna, itd, rzekomo potwierdzanych systematycznie i wielokrotnie - NAUKOWO!
02-01-2026 17:48 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>>Jakieś oklepane stereotypy tu walisz, czyli propagandę antyludzką po prostu.
>>>.......
>>-------------
>>Alsor: Ja bazuję na współczesnej wiedzy naukowej; natomiast twoje podejście jak widzę tę wiedze odrzucasz
>>
>Obawiam się że 'wiedza naukowa' to zawsze był taki kit dla amatorów.
>Kilka przykładów:
>....
>....
>....
>- taką 'wiedzą naukową' jest obecnie: teoria globalnego ocieplenia, i wiele innych zboczeń umysłowych propagowanych intensywnie ostatnio, w tym i tzw. efekty kwantowe - EPR-Bell, nielokalność matematyczna, itd, rzekomo potwierdzanych systematycznie i wielokrotnie - NAUKOWO!

-----------
Alsor, powiem tak:

* trafnie przywołujesz przykłady sytuacji, w których z perspektywy historycznej oficjalna tak zwana "wiedza naukowa" okazała się później jedynie chybionym teoriami / koncepcjami (takie zjawisko jest w pełni naturalne - nic co tworzy człowiek nigdy nie było i zapewne nigdy nie będzie doskonałe)

* co do tego co pisałem na temat ocen psychologów w kontekście środków odurzających to psychologia i psychiatria są już na tak wysokim poziomie że mówienie tutaj o tym że się mylą jest moim zdaniem nieuzasadnione

* gdyby nie efektywność badań naukowych oraz efektywność w zakresie opracowywania i wdrażania nowych technologii to niechybnie nie mógłbyś robić tego co robisz teraz - na przykład wpisywać swoich myśli na forum internetowym takim jak to forum, na którym tu piszemy

* bardzo przykro mi ☹ że w swoim przekazie nie potrafisz powstrzymywać się od negatywnych/pejoratywnych określeń typu "... i wiele innych zboczeń umysłowych....".





S pozdravem, Wojownik Konwalijka
Thoter (6650 punktów)

>Dane liczbowe podane dalej zestawiłem na podstawie Chatu GPT.
>

uBlock Orgin Lite pokazuje, ile blokuje niepotrzebnych elementów, które pakują nam strony internetowe.
Chat GPT pakuje od 1800 do 6000. FR w tej chwili pakuje mi 2. Większość stron poniżej 50.
Z czego to wynika ??
Co do bezrobotnych to sprawa ma się tak, że ludzie wolni nie odczuwają potrzeby pracy. Żyją jak ptaki. Samo życie wymaga tego, by zdobyć przynajmniej tyle kasy, by pokryć koszty swojej wegetacji. System tego tym ludziom nie zapewnia. System wymaga byś był non stop w ich kieracie.
Bezdomnym powinno się zapewnić minimum socjalne i oferować pracę, którą podejmą, kiedy chcą.
Demokratycznym "politykom" wydaje się, że oni są naszymi karbowymi. Każdy powinien mieć numer i określoną pulę jaką ma wypracować. Jak ktoś ma własność to staje się łupem dla tych karbowych. Musi wskoczyć do kieratu i zapieprzać, by mu komornik nie ukradł opodatkowanej jego własności.
W tym demokratycznym reżimie własność czyni z ciebie niewolnika. Im więcej chcesz mieć, tym mniej masz wolności. Musisz zapieprzać i płacić coraz wyższe podatki, z których część trafia do fabryk zbrojeniowych Żydów amerykanskich. Jak ci się to nie podoba to możesz iść na demokratyzcne wybory, które niczego nie zmienią. Jak zmądrzejesz, to już kostucha przyjdzie po ciebie.
alsor (3283 punktów)
>>Dane liczbowe podane dalej zestawiłem na podstawie Chatu GPT.
>>
>uBlock Orgin Lite pokazuje, ile blokuje niepotrzebnych elementów, które pakują nam strony internetowe.
>Chat GPT pakuje od 1800 do 6000. FR w tej chwili pakuje mi 2. Większość stron poniżej 50.
>Z czego to wynika ??
>Co do bezrobotnych to sprawa ma się tak, że ludzie wolni nie odczuwają potrzeby pracy. Żyją jak ptaki. Samo życie wymaga tego, by zdobyć przynajmniej tyle kasy, by pokryć koszty swojej wegetacji. System tego tym ludziom nie zapewnia. System wymaga byś był non stop w ich kieracie.
>Bezdomnym powinno się zapewnić minimum socjalne i oferować pracę, którą podejmą, kiedy chcą.
>Demokratycznym "politykom" wydaje się, że oni są naszymi karbowymi. Każdy powinien mieć numer i określoną pulę jaką ma wypracować. Jak ktoś ma własność to staje się łupem dla tych karbowych. Musi wskoczyć do kieratu i zapieprzać, by mu komornik nie ukradł opodatkowanej jego własności.
>W tym demokratycznym reżimie własność czyni z ciebie niewolnika. Im więcej chcesz mieć, tym mniej masz wolności. Musisz zapieprzać i płacić coraz wyższe podatki, z których część trafia do fabryk zbrojeniowych Żydów amerykanskich. Jak ci się to nie podoba to możesz iść na demokratyzcne wybory, które niczego nie zmienią. Jak zmądrzejesz, to już kostucha przyjdzie po ciebie.

prawie dobrze prawisz, tyle że mylisz demokrację z reżimem ... artystów zwanych popularnie politykami.

Sprawa do wyjaśnienia:
formalnie polityk to fachowiec od zarządzania, no ale takich tu akurat nie mamy,
a samo hasło 'polityk' zmieniło znaczenie: to taki przygłup i pasożyt,
bo on gra super, np. poker 5-cio asowy to dla takiego cepa normalna rzecz.

Zabijać, mordować, niszczyć każdy kiep potrafi... to żadna sztuka - naprawdę;

i powodzenia zasrańcy.

PS. zapomnijcie o tym AI, bo to jest tylko maszyna - soft, programik,
stworzony i używany przez polityków, a nie żadne cudo boskie co wam się wydaje zapewne.

[superinteligencja to coś zupełnie innego od sztucznej inteligencji]
26-12-2025 19:46 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>....W tym demokratycznym reżimie własność czyni z ciebie niewolnika.
. ......

--------

Thoter - powiem tak:

* niewolnikami moim zdaniem jesteśmy w kontekście kapitału (stąd choćby NAZWA tego systemu "kapitalizm") - to kapitalizm czyni z ludzi niewolników a nie demokracja

* znasz alternatywe dla demokracji ktora byłaby lepszym rozwiazaniem - co to za alternatywa?


S pozdravem
27-12-2025 15:10 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>* znasz alternatywe dla demokracji ktora byłaby lepszym rozwiazaniem - co to za alternatywa?

a po co ci alternatywa?

przecież nie ma tu ani nigdy nie było demokracji.

to z czym mamy tu do czynienia od 100 i tysięcy lat jest wciąż oligarchią, czyli rządami panów, klanów.

Po prostu demokracji nigdy nie zrealizowano,
a jedynie ci-pa-no-wie głoszą od 100 lat taki stan rzeczy - propaganda to się nazywa.
27-12-2025 15:39 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>* znasz alternatywe dla demokracji ktora byłaby lepszym rozwiazaniem - co to za alternatywa?
>a po co ci alternatywa?
>przecież nie ma tu ani nigdy nie było demokracji.
-----------

Alsor- Nie wiem ile ty masz lat ale ja mam 56 i pamiętam czasy PRL u i mogę powiedzieć na podstawie tych wspomnień że sytuacja w zakresie demokracji którą mamy obecnie w porównaniu z tym co było za czasów PRL u jest nieporównanie lepsza (choć oczywiście niewątpliwie nie jest idealna)


Dlatego pisałem o alternatywie


😊

S pozdravem, Wojowniczek Konwalijka
29-12-2025 15:31 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>>* znasz alternatywe dla demokracji ktora byłaby lepszym rozwiazaniem - co to za alternatywa?
>>a po co ci alternatywa?
>>przecież nie ma tu ani nigdy nie było demokracji.
>-----------
>Alsor- Nie wiem ile ty masz lat ale ja mam 56 i pamiętam czasy PRL u i mogę powiedzieć na podstawie tych wspomnień że sytuacja w zakresie demokracji którą mamy obecnie w porównaniu z tym co było za czasów PRL u jest nieporównanie lepsza (choć oczywiście niewątpliwie nie jest idealna)
>[b]

ja mam trochę więcej - tak z 1000 lat około.

>Dlatego pisałem o alternatywie

alternatywa jest i była od samego początku.

a co to jest demokracja - kto to wynalazł i kiedy - czyżby Arystoteles?:

pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_(dialog)

demokracja, oligarchia, monarchia, dyktatura, anarchia, i jeszcze:
pl.wikipedia.org/wiki/Politeja

A wg mnie ludzie są i tak skazani na anarchię:
bo co? bo o tym świadczy statystyka od wieków!
po prostu generalnie chaos tu rządzi tak czy siak, i nic na to nie poradzimy.
29-12-2025 16:36 
 Ocena 3 na 3
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>ja mam trochę więcej - tak z 1000 lat około.
>.......
>A wg mnie ludzie są i tak skazani na anarchię:
>bo co? bo o tym świadczy statystyka od wieków!
>po prostu generalnie chaos tu rządzi tak czy siak, i nic na to nie poradzimy.

-------
Alsor- Skoro masz 1000 lat to zapewne pamiętasz PRL(choć być może mętnie
) - i mam w związku z tym pytanie: nie widzisz różnicy między swobodami demokratycznymi jakie są teraz a jakimi były w PRL u(wtedy raczej należało mówić o absolutnym braku swobód demokratycznych - dyktatura proletariatu)
?



S pozdravem, Wojowniczek Konwalijka
30-12-2025 16:30 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>Alsor- Skoro masz 1000 lat to zapewne pamiętasz PRL(choć być może mętnie
>) - i mam w związku z tym pytanie: nie widzisz różnicy między swobodami demokratycznymi jakie są teraz a jakimi były w PRL u(wtedy raczej należało mówić o absolutnym braku swobód demokratycznych - dyktatura proletariatu) >?

Oczywiście że pamiętam.

Ten polski komunizm przeżywał apogeum w latach 70-tych z grubsza,
i to niewiele się różniło od obecnej sytuacji.

Są wady i zalety oczywiście,
no ale tak patrząc z perspektywy tam były chyba lepsze warunki dla ludzi;
znaczy większa wolność była dla szeregowego obywatela, i wbrew pozorom,
w porównaniu z tym co obecnie funkcjonuje.

Była jakaś tam cenzura, dużo milicji wszędzie się pałętało, itd.

no ale cóż z tego?

przecież dzisiaj tego jest znacznie więcej...
wystarczy wspomnieć że liczba tzw. urzędników wzrosła z 2, 3 krotnie!

A jak wiadomo nie od dziś: urzędnicy nie pilnują naszych spraw - obywateli,
lecz oni chronią władzę, czyli ten cały szlam, narośl pasożytów.

Dlatego obecnie widać wyraźnie ten ten szajs politykierów -
stado debili nie potrafi zrobić czegokolwiek,
jedynie gadają, gadają, szumią, świrują... zero klasy, fachowości, wyczucia...
taki jest po prostu chaos, zatem bez nich byłoby tak samo, albo i lepiej (mniejsze koszty)!

...........

Obecnie mówi się tylko o pozytywach - korzyściach z UE,
NATO, itd....

ale przecież to jest dokładnie to samo co za komuny gadali, tyle że odwrócone o 180 stopni!

A czy ktoś w ogóle próbował obliczyć ile nas kosztuje siedzenie w tej posranej instytucji zwanej UE?
Anglicy to sobie wyliczyli, i wynik jest znany.
30-12-2025 21:50 
 Ocena 2 na 2
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Ten polski komunizm przeżywał apogeum w latach 70-tych z grubsza,
>i to niewiele się różniło od obecnej sytuacji.
>Są wady i zalety oczywiście,
>no ale tak patrząc z perspektywy tam były chyba lepsze warunki dla ludzi;
>.......
-----------
Alsor - Ja oczywiście nie podzielam Twojego zdania w tym zakresie (patrz Cytat powyżej).
Na szczęście w obecnej demokracji każdy z nas ma prawo wyrazić swoje zdanie i się nie zgodzić ze swoim dyskutantem- tak przy okazji uważam że w zakresie wolności słowa jest obecnie dużo lepiej niż było za czasów PRLu
dodam jeszcze że nie należę do tych którzy twierdzą że w PRL było wszystko źle - absolutnie tak nie twierdzę.



>wystarczy wspomnieć że liczba tzw. urzędników wzrosła z 2, 3 krotnie!
>A jak wiadomo nie od dziś: urzędnicy nie pilnują naszych spraw - obywateli,
--------
Co do biurokracji też się z Tobą nie zgodzę - za PRL- u było powiedzenie "czy się stoi czy się leży to dwa i pół tysia się należy".
Jak zapewne pamiętasz, nie było wówczas zjawiska jawnego bezrobocia a panowie którzy zaczynali dzień od wypicia jakiejś tam ilości alkoholu mieli problem z tak zwanym" brakiem pieczątki w dowodzie osobistym" - co polegało na tym że milicja w w jakimś sensie ścigała by nie powiedzieć prześladowała tak zwane" niebieskie ptaki" czyli osoby które nie pracowały.
Tak więc, tym wszystkim ludziom trzeba było dać pracę - co w szczególności polegało na tym że siedzieli sobie urzędnicy i nic nie robili w myśl zasady o której wspomniałem "czy się stoi czy się leży"




>Obecnie mówi się tylko o pozytywach - korzyściach z UE,
>NATO, itd....
>ale przecież to jest dokładnie to samo co za komuny gadali, tyle że odwrócone o 180 stopni!
--------
To znowu się z Tobą nie zgodzę - różnic było bardzo dużo jak choćby to że za PRL u mogły być tylko 3 legalnie działające partie czyli PZPR i 2 przystawki wspierając PZPR - nazywano to "dyktatura proletariatu";

PZPR - "przewodnia Siła narodu"

teraz można sobie utworzyć partię; kandydować do parlamentu i tak dalej i tak dalej - oczywiście wymaga to określony nakładów finansowych ale bez nakładów finansowych generalnie nic nie ma we współczesnym świecie



>A czy ktoś w ogóle próbował obliczyć ile nas kosztuje siedzenie w tej posranej instytucji zwanej UE?
>Anglicy to sobie wyliczyli, i wynik jest znany.
-----------
I tu również się z Tobą nie zgodzę i powiem w ten sposób:
- Jestem euro entuzjasta między innymi dlatego że uważam że nie ma lepszej drogi dla Polski niż właśnie przynależność do UE
- a co do Anglików to z tego co wiem to obecne badania opinii publicznej w Anglii wskazują na to że większość obywateli żałuje że nastąpil Brexit.



S pozdravem, Wojowniczek Konwalijka
alsor (3283 punktów)
>>Ten polski komunizm przeżywał apogeum w latach 70-tych z grubsza,
>>i to niewiele się różniło od obecnej sytuacji.
>>Są wady i zalety oczywiście,
>>no ale tak patrząc z perspektywy tam były chyba lepsze warunki dla ludzi;
>>.......
>-----------
>Alsor - Ja oczywiście nie podzielam Twojego zdania w tym zakresie (patrz Cytat powyżej).
>Na szczęście w obecnej demokracji każdy z nas ma prawo wyrazić swoje zdanie i się nie zgodzić ze swoim dyskutantem- tak przy okazji uważam że w zakresie wolności słowa jest obecnie dużo lepiej niż było za czasów PRLu
>dodam jeszcze że nie należę do tych którzy twierdzą że w PRL było wszystko źle - absolutnie tak nie twierdzę.

Populistyczne bzdury opowiadasz.
Samo poczucie - swobody, czyli wolność była za komuny znacznie większa,
od tego co masz obecnie: same zakazy, nakazy i kary uległy wielkiej ewolucji,
a nie żadna swoboda - demokracja.

>Co do biurokracji też się z Tobą nie zgodzę - za PRL- u było powiedzenie "czy się stoi czy się leży to dwa i pół tysia się należy".
>Jak zapewne pamiętasz, nie było wówczas zjawiska jawnego bezrobocia a panowie którzy zaczynali dzień od wypicia jakiejś tam ilości alkoholu mieli problem z tak zwanym" brakiem pieczątki w dowodzie osobistym" - co polegało na tym że milicja w w jakimś sensie ścigała by nie powiedzieć prześladowała tak zwane" niebieskie ptaki" czyli osoby które nie pracowały.

Teraz masz chyba z milion takich niebieskich ptaszków -
co krok nadużycia, totalna korupcja i nachalne złodziejstwo wśród urzędników jest obecnie wręcz normą... dawniej było tego znacznie mniej.

>Tak więc, tym wszystkim ludziom trzeba było dać pracę - co w szczególności polegało na tym że siedzieli sobie urzędnicy i nic nie robili w myśl zasady o której wspomniałem "czy się stoi czy się leży"

Teraz ci 'prominenci' w ogóle nie muszą chodzić do pracy!:
wystarczy że tatuś-prezes zatrudni synka, czy kuzynkę na etat (dyrektora) i ono bierze pensję - w ogóle nic nie robiąc!

.............

OK, Wystarczy podać jeden fakt:
jaki jest wzrost płac w Polsce od wejścia do UE?

Ano żaden! My praktycznie tyle samo zarabiamy co przed wejściem:
polak zarabia z 5 razy mniej od niemca,czy włocha czy francuza, no i tyle przecież zawsze było - nie?

Informacja ekstra:

jaki jest przyrost gospodarczy Polski od momentu wyjścia z komuny, czy od 1989r?

Wynik: 200%

czyli przez prawie 40 lat: 2026-1989 = 37 lat!
zaledwie 2 krotnie zwiększono dochód narodowy!

A to jest nic dla szarego obywatela:

1. za komuny było około 300 tyś urzędników zaledwie, a dziś jest ponad milion!
2. biznes: milionerów przybyło drastycznie, a nawet jest kilku miliarderów!

wniosek?
ten wzrost gospodarki z 40 lat nie istnieje w ogóle dla obywatele -
jedynie ta krzywa wybuchła nam ostro w górę, znaczy wybrańcy - ci błękitni - zarabiają więcej,
a całe reszta polaków - z 30 mln nic nie zyskała... może nawet straciła nieco.

Takie są fakty: Europa nam tak bardzo pomogła, że po 40 latach siedzimy... chyba w 80-tym = stan wojenny, reżim, zakazy, restrykcje, podatki zrosły chyba z 2 razy, jest nadal ten sam kicz i propaganda.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Populistyczne bzdury opowiadasz.
>..........
-----------------
Alsor, powiem tak:

* przeczytałem twój cały wpis - niektóre z uwag jakie zawarłeś uważam nawet za trafne - nie będę jednak rozwijał tego wątku gdyż .... patrz poniżej;

* ponieważ nie potrafisz się powstrzymać od agresji słownej, którą we wpisach adresowanych do mnie używasz nie po raz pierwszy; więc za moment zablokuje widoczność dla mnie Twoich wpisów i więcej nie będę ich ani czytał ani na nie odpowiadał;

* życzę Ci wszystkiego dobrego.


S pozdravem, Wojownik Konwalijka
alsor (3283 punktów)
Przestań świrować - boisz się faktów po prostu - żyjesz złudzeniami.

moje zalecenie dla ciebie: utnij sobie łeb, a wtedy już kompletnie się izolujesz i będziesz wolny.
szarley (54911 punktów)
>Dane liczbowe podane dalej zestawiłem na podstawie Chatu GPT..

Pytanie o umiejscowienie fińskich domków w Będzinie
Odpowiedź Twojego autorytetu:

W Będzinie na osiedlu Piaski znajduje się historyczne osiedle tzw. "domków fińskich", przywiezionych jako reparacje wojenne z Finlandii, które powstało w latach 1947-1952; domki te mają charakterystyczną konstrukcję, choć część z nich została wyburzona, a pozostałe zachowały się w rejonach ulic takich jak Brzozowa, Lipowa, Prusa czy Kopernika, stanowiąc unikatowy element architektury mieszkaniowej Zagłębia.

W Będzinie nie ma osiedla Piaski

Sztuczna inteligencja = sztuczne oko

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>Dane liczbowe podane dalej zestawiłem na podstawie Chatu GPT..
>Pytanie o umiejscowienie fińskich domków w Będzinie
>Odpowiedź Twojego autorytetu:
>....

-----

Szarley - zwróć proszę uwagę, ze:
• Przestrzegłem każdego kto czytał ten wpis, że dane opracowane sa na podstawie GPT (było to zawarte bez mala na samym początku wpisu i z wytłuszczeniem ! )
• Jeśli nie odpowiadają Ci takie wątki to ich po prostu nie czytaj a tym bardziej nie odpowiadaj na nie - po co mnie prostujesz w tym zakresie? / czemu to ma służyć?
• Są w Polsce euroentuzjaści i eurosceptycy; podobnie można mowic o GPT-entuzjastach i GPT-sceptykach - ja należe do GPT-entuzjastów - pozwól proszę, że sam będę o tym decydował i pozostanę przy swoim "wyznaniu" .

Pozwól proszę mi być sobą.




S pozdravem
26-12-2025 18:05 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>>Dane liczbowe podane dalej zestawiłem na podstawie Chatu GPT..
>>Pytanie o umiejscowienie fińskich domków w Będzinie
>>Odpowiedź Twojego autorytetu:
>>....
>-----
>Szarley - zwróć proszę uwagę, ze:
>• Przestrzegłem każdego kto czytał ten wpis, że dane opracowane sa na podstawie GPT (było to zawarte bez mala na samym początku wpisu i z wytłuszczeniem ! )

Nie wolno krytykować tego źródła?

>• Jeśli nie odpowiadają Ci takie wątki to ich po prostu nie czytaj a tym bardziej nie odpowiadaj na nie - po co mnie prostujesz w tym zakresie? / czemu to ma służyć?

Zdziwisz się. Dbałości o poziom forum

>• Są w Polsce euroentuzjaści i eurosceptycy; podobnie można mowic o GPT-entuzjastach i GPT-sceptykach - ja należe do GPT-entuzjastów - pozwól proszę, że sam będę o tym decydował i pozostanę przy swoim "wyznaniu" .
>Pozwól proszę mi być sobą.


Silna jest Twoja wiara, skoro jest niekrytykowalna
Pewien Wasz biskup napisał kiedyś

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
Niechaj występek jęczy i boleje!"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-12-2025 19:56 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
> Nie wolno krytykować tego źródła?
---------
Szarley - oczywiście że można - bardzo proszę - sugeruje jedynie żeby dawka tej krytyki nie była zabójcza.





>Zdziwisz się. Dbałości o poziom forum
-----
Otóż wcale się nie zdziwiłem.
Kwestia oceny tego co służy poziomowi forum a co nie jest bardzo subiektywna.
Ja mogę na przykład myśleć w tym aspekcie zupełnie inaczej niż Ty i zapewne tak jest.



> Silna jest Twoja wiara, skoro jest niekrytykowalna
> Pewien Wasz biskup napisał kiedyś
> "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
v Niechaj występek jęczy i boleje!"
---------
Nie sądzę żeby moja wiara była nie krytykowalna.
A jeżeli uważasz że ja utożsamiam się z Kościołem Katolickim co sugeruje cytat który zamieściłeś to jesteś w błędzie - otóż nie utożsamiam się z Kościołem Katolickim - jestem agnostykiem i to dość mocno antyklerykalnym (tak dla jasności sytuacji).




S pozdravem
szarley (54911 punktów)
>> Nie wolno krytykować tego źródła?
>---------
>Szarley - oczywiście że można - bardzo proszę - sugeruje jedynie żeby dawka tej krytyki nie była zabójcza.

Przykro mi, że krytyka okazała się zabójcza, ale niestety Twoje źródło okazało się źródłem błędów, co pokazałem

>Nie sądzę żeby moja wiara była nie krytykowalna.
>A jeżeli uważasz że ja utożsamiam się z Kościołem Katolickim co sugeruje cytat który zamieściłeś

Mój cytat nie sugeruje, żebyś utożsamiał się z kościołem katolickim.
Cytuję katolickiego biskupa, polskiego prymasa, który był jednym z najważniejszych twórców polskiej literatury

"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
Niechaj występek jęczy i boleje!"

Nie mam polskiej matury, ale wiem, kto to napisał. Jeśli Ty nie wiesz, to znaczy, że też polskiej matury nie masz

Ja jednak maturę mam, a Ty?

Zawsze bawiło mnie uczenie Polaków, polskiego języka i kultury.
Niepomiernie mnie do dziś bawi



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Przykro mi, że krytyka okazała się zabójcza, ale niestety Twoje źródło okazało się źródłem błędów, co pokazałem.
-----------
Szarley- GPT w mojej ocenie jest bardzo dobrym narzędziem do szybkiego docierania do informacji, które nie są na poziomie zaawansowanej wiedzy (na przykład naukowej) a jednocześnie mogą być informacjami o charakterze szacunkowym / orientacyjnym / ogólnym.
I ja mając na uwadze te fakty uważam że GPT w pewnych zastosowaniach takich jak na przykład tutaj na Forum jest bardzo dobrym narzędziem.
Ty zapewne uważasz że jest złym - oczywiście masz do tego prawo a ja mam prawo się z Tobą nie zgodzić.
Mam też pełną świadomość że GPT może generować informacje obarczone istotnymi błędami i dlatego podając informacje na podstawie GPT (tak jak pisałem wcześniej) mocno akcentuje (wytłuszczenia etc) że są to informacje właśnie z tego źródła.
Jest to tym samym rodzaj ostrzenia osób które czytają te informacje by miały one pełną świadomość tego źródła czyli GPT .

> Mój cytat nie sugeruje, żebyś utożsamiał się z kościołem katolickim.
Twierdzę stanowczo że jak najbardziej to sugeruje bo jeśli nie sugeruje to
jak rozumieć określenie "WASZ BISKUP"
w poniższym cytacie z twojego wpisu?
>> Pewien Wasz biskup napisał kiedyś


> Cytuję katolickiego biskupa, polskiego prymasa, który był jednym z najważniejszych twórców
>polskiej literatury
> "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
> Niechaj występek jęczy i boleje!"
-----------
Absolutnie nie zaskoczyłeś my tymi informacjami - wiem o tym doskonale.



> Ja jednak maturę mam, a Ty?
---------
Zgadnij proszę.



😊



S pozdravem
27-12-2025 07:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Przykro mi, że krytyka okazała się zabójcza, ale niestety Twoje źródło okazało się źródłem błędów, co pokazałem.
>-----------
>Szarley- GPT w mojej ocenie jest bardzo dobrym narzędziem do szybkiego docierania do informacji, które nie są na poziomie zaawansowanej wiedzy (na przykład naukowej) a jednocześnie mogą być informacjami o charakterze szacunkowym / orientacyjnym / ogólnym.
>I ja mając na uwadze te fakty uważam że GPT w pewnych zastosowaniach takich jak na przykład tutaj na Forum jest bardzo dobrym narzędziem.

Znaczna część wiedzy to wiedza zerojedynkowa
Piaski są dzielnicą Będzina jak twierdzi AI lub nie są

>> Mój cytat nie sugeruje, żebyś utożsamiał się z kościołem katolickim.
> Twierdzę stanowczo że jak najbardziej to sugeruje bo jeśli nie sugeruje to
>jak rozumieć określenie "WASZ BISKUP"
w poniższym cytacie z twojego wpisu?

Wasz, polski

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Lolek_Salambek (2665 punktów)

>Znaczna część wiedzy to wiedza zerojedynkowa
>Piaski są dzielnicą Będzina jak twierdzi AI lub nie są
_______
Szarley- ok - ja myślę inaczej.
Będzin - uczepiłeś się tego przykładu i wszystko sprowadzasz do jednego przykładu (" W kółko Macieju ta sama melodia").
Zastanawiam się ile razy powtórzysz jeszcze słowo "Będzin"?

To jakaś obsesja?

>>> Mój cytat nie sugeruje, żebyś utożsamiał się z kościołem katolickim.
>> Twierdzę stanowczo że jak najbardziej to sugeruje bo jeśli nie sugeruje to
>>jak rozumieć określenie "WASZ BISKUP"
w poniższym cytacie z twojego wpisu?
>Wasz, polski
_______
Czyli tym razem dla odmiany twierdzisz ze nie jesteś Polakiem?
Skąd zatem taka dobra znajomość języka polskiego a nawet matura z polskiego?
Powiem krótko: wszystko to co piszesz jest wewnętrznie sprzeczne i brzmi jak naciąganie teorii do zaistniałych faktów.

Sory ale innymi słowy jest to swoisty festiwal demagogii 😌


Tak uważam

🤨

S pozdravem
27-12-2025 12:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Znaczna część wiedzy to wiedza zerojedynkowa
>>Piaski są dzielnicą Będzina jak twierdzi AI lub nie są
>_______
>Szarley- ok - ja myślę inaczej.
>Będzin - uczepiłeś się tego przykładu i wszystko sprowadzasz do jednego przykładu (" W kółko Macieju ta sama melodia").
>Zastanawiam się ile razy powtórzysz jeszcze słowo "Będzin"?
>

>To jakaś obsesja?

Przykład jeden z wielu

Sprzed chwili:

"Śląsk (Silesia) to historyczna kraina na południu Polski, Czech i Niemiec, dorzecze Odry, podzielona na Dolny (głównie Wrocław) i Górny Śląsk (Katowice-stolica województwa),"

Na południu Czech są Czechy a na południu Niemiec Bawaria. Żaden kwałek Śląska nie należy do Niemiec

>>>> Mój cytat nie sugeruje, żebyś utożsamiał się z kościołem katolickim.
>>> Twierdzę stanowczo że jak najbardziej to sugeruje bo jeśli nie sugeruje to
>>>jak rozumieć określenie "WASZ BISKUP"
w poniższym cytacie z twojego wpisu?
>>Wasz, polski
>_______
>Czyli tym razem dla odmiany twierdzisz ze nie jesteś Polakiem?

Nigdy nim nie byłem i nigdy nie twierdziłem, że nim jestem.

>Skąd zatem taka dobra znajomość języka polskiego
Dziękuję
Głównie z literatury i wielu lat zamieszkania w polskim państwie, ale świadom jestem, że Twoja opinia o "dobrej znajomości" języka jest nadmiarem uprzejmości

>a nawet matura z polskiego?
Napisałem, że nie mam polskiej matury.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Przykład jeden z wielu
>Sprzed chwili:
>"Śląsk (Silesia) to historyczna kraina na południu Polski, Czech i Niemiec, dorzecze Odry, podzielona na Dolny (głównie Wrocław) i Górny Śląsk (Katowice-stolica województwa),"
----------
Szarley- ok
Jeśli sprawia Ci to przyjemność I realizujesz się w ten sposób, to możesz oczywiście mnożyć przykłady błędów GPT - doprowadzi to do tego że w pewnym momencie przestanę odpowiadać na twoje wpisy bo będą one po prostu nudne i (tak jak wspomniałem wcześniej) "grane cały czas na tą samą melodię".

A z drugiej strony mogę powiedzieć w ten sposób: staram się widzieć w tak zwanym "drugim człowieku" i skupiać się na tym; to co mi się w nim podoba a nie to co mi się w nim nie podoba.
Jeśli pozwolisz że coś zasugeruje to proponuje Tobie żebyś również rozważył takie samo podejście do innych ludzi 😊
Jest takie powiedzenie: "nie możemy dać sobie wiele więcej niż to że jesteśmy dla siebie nawzajem mili ".
Oczywiście powiedzenie to zawiera pewną przesadę i uproszczenie.

A co do tego że nie jesteś narodowości polskiej to nie wiedziałem - okej przyjmuję ten fakt do wiadomości - spoko.



S pozdravem
27-12-2025 13:53 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>A z drugiej strony mogę powiedzieć w ten sposób: staram się widzieć w tak zwanym "drugim człowieku" i skupiać się na tym; to co mi się w nim podoba a nie to co mi się w nim nie podoba.
>Jeśli pozwolisz że coś zasugeruje to proponuje Tobie żebyś również rozważył takie samo podejście do innych ludzi 😊
>Jest takie powiedzenie: "nie możemy dać sobie wiele więcej niż to że jesteśmy dla siebie nawzajem mili ".

"I śmiech niekiedy może być nauką kiedy się z przywar nie z osób natrząsa"
Nie zauważyłem, żebym był niemiły da Ciebie, krytycznie odnoszę się do tego co PUBLICZNIE piszesz

"zachęcam do dyskusji" - to Twoje słowa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>"I śmiech niekiedy może być nauką kiedy się z przywar nie z osób natrząsa"
------
Szarley- Co racja to racja


> Nie zauważyłem, żebym był niemiły da Ciebie, krytycznie odnoszę się do tego co PUBLICZNIE piszesz
---------
nie będę tu rozdzielał włosa na czworo

Po prostu szkoda mi NATO czasu



"zachęcam do dyskusji" - to Twoje słowa
----------
co do zasady zachęcam do dyskusji
natomiast jeżeli ktoś próbuje narzucać mi swoją wolę wbrew mojej percepcji świata (a tak to miało miejsce moim zdaniem w twoim przypadku w kontekście GPT) to jak najbardziej trace ochote do prowadzenia dyskusji z taką osobą


sorry gregory - Tak to działa





S pozdravem, Wojowniczek Konwalijka
sasagarhinj (-4 punktów)
(zablokowany)
Które opcje z cennika wydruku i oprawy najlepiej wybrać, żeby uzyskać dobrą jakość przy rozsądnej cenie?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365