Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy woda zniszczyłaby żywego człowieka?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
30-12-2025 12:00ochia03 (1 punktów)
(zablokowany)
Czy woda zniszczyłaby żywego człowieka?
Myślałem o tym, jak woda z czasem niszczy różne rzeczy i zastanawiałem się, czy zniszczyłaby żywego człowieka?

Zakładając, że głód i pragnienie nie miałyby znaczenia, gdyby człowiek położył się w rzece i czekał jakieś 30 lat, czy woda by go zniszczyła, czy też proces gojenia organizmu nadążyłby za naturalną degradacją?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Myślałem o tym, jak woda z czasem niszczy różne rzeczy i zastanawiałem się, czy zniszczyłaby żywego
>człowieka?
>Zakładając, że głód i pragnienie nie miałyby znaczenia, gdyby człowiek położył się w rzece i czekał
>jakieś 30 lat, czy woda by go zniszczyła, czy też proces gojenia organizmu nadążyłby za naturalną
>degradacją?

do pewnego czasu ochrona działa,
znaczy głównie skóra - gdy ta regeneruje się szybko wtedy jest ok,
a potem jest źle.

Generalnie człowiek nie jest rybą, więc nie przetrwa trwale w wodzie.

I to samo dotyczy dowolnych warunków:
z wiekiem regeneracja organizmu spada,
w końcu nie nadąża nadrabiać uszkodzeń,
stąd starość (niewydajny, słaby organizm), co prowadzi do śmierci (z powodu kumulacji uszkodzeń - rak).
ochia03 (1 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365