Racjonalista - Strona głównaDo treści
Quasipsychologia. Kompromis nie tylko w polityce.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-02-2026 10:54Lolek_Salambek (2665 punktów)Quasipsychologia. Kompromis nie tylko w polityce.
Ocena 1 na 1
Mam takie oto refleksje.

Kompromis:
• "bo do tanga trzeba dwojga"...... "tak ten świat stworzony jest"
• "bo w tym cały jest ambaras żeby dwoje chciało naraz"
• żeby osiągnąć kompromis trzeba "w swoich okopach" niejako wykonać krok w tył.

Wiedza psychologiczna wskazuje na takie oto najistotniejsze aspekty kompromisu, o ktorych warto pamietac:
• Kompromis to nie to samo co poświęcenie się
• Kompromis zaczyna się od jasnego określenia własnych granic
• Nie wszystko powinno być przedmiotem kompromisu
• Kompromis wymaga komunikacji, a nie domyślania się
Dobry kompromis wzmacnia relację, a zły ją osłabia

I na koniec pytania:
• czy kompromis to coś fajnego ?
• czy warto wchodzić w kompromisy - ogólnie w życiu?
• czy warto wchodzić w kompromisy w polityce?

Zapraszam do bezemocjonalnej, pozytywnej i rzeczowej dyskusji oraz do wyrażania pozytywnych refleksji w tym obszarze.

-----------------
S pozdravem


Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne
Autor tego wątku akceptuje lub odrzuca nowe wypowiedzi. Przy braku decyzji, wypowiedź pojawi się po 48 godzinach.

jalann (3 punktów)
Od pierwszego kontaktu widać, że to polska platforma online nastawiona na przyjemną rozrywkę. Na casino-verde-pl.com/ szybko znalazłem ciekawe gry, promocje i turnieje, a całość działa płynnie zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Podoba mi się nowoczesny wygląd strony, duży wybór automatów oraz to, że każda wizyta daje poczucie świeżości i dobrej zabawy.
Kautilja (6853 punktów)
>• czy warto wchodzić w kompromisy w polityce?

Trzeba. Bez tego nic się nie da osiągnąć. Polityka to m.in. sztuka kompromisu.
08-02-2026 14:24 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>• czy warto wchodzić w kompromisy w polityce?
>Trzeba. Bez tego nic się nie da osiągnąć. Polityka to m.in. sztuka kompromisu.

-------------

Oczywiście że tak. Jak najbardziej potwierdzam to co napisałeś.

😊

S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

Alexa53 (2 punktów)

Dostęp do ulubionych rynków w trakcie podróży pociągiem czy przerwy w pracy to ogromna wygoda dla każdego aktywnego gracza. Link coldbet.pl/mobile-app/ prowadzi do bezpiecznego źródła, z którego pobierzesz stabilną wersję klienta na swoje urządzenie mobilne. To świetna propozycja dla osób, które nie chcą być ograniczone tylko do siedzenia przed ekranem komputera.
Konowal (6291 punktów)
Nie ma dobrych kompromisów - to oksymoron


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365