 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-02-2026 09:44 | okragly (21676 punktów) | jestem profesorem?
1 na 1 | lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory? ostatnio się nad tym zastanawiałem | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory?> ostatnio się nad tym zastanawiałem----------------- "Siwa broda nie czyni filozofem" 
S pozdravem Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory?> >ostatnio się nad tym zastanawiałem> "Siwa broda nie czyni filozofem">  brodę też mam  badania pokazują że chodzenie z rękoma splecionymi za plecami to korzyści zdrowotne. Pomaga zachować prostą postawę ciała. Osoby spacerujące w ten sposób są pogrążone w myślach i skupione na sobie. Chodzenie z założonymi z tyłu rękami to wyraz potrzeby wyciszenia, uporządkowania myśli i odcięcia się od zewnętrznych bodźców. Gest ten bywa też odczytywany jako przejaw wysokiej samooceny i pewności siebie. Dla niektórych to także sposób wyciszenie, okiełznanie emocji i chwilę refleksji. Taka postawa pojawia się nieświadomie, jest naturalną reakcją organizmu na potrzebę koncentracji. Dla nas libków, splecione za plecami dłonie są narzędziem do odzyskania równowagi i poprawy komfortu psychicznego.  idę pospacerować
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >badania pokazują że chodzenie z rękoma splecionymi za plecami to korzyści zdrowotne. Pomaga zachować prostą postawę ciała.> Pomaga w czymś bardziej istotnym: "Często można zauważyć, że seniorzy chodzą z rękami splecionymi za plecami. Ta charakterystyczna postawa nie jest przypadkowa. Pozwala odciążyć kręgosłup, zmniejszyć dolegliwości bólowe..."> Unikanie bólu - taki jest powód;ale mnie nie boli jak chodzę, siedzę, ale fakt, jak popracuje fizycznie to boli, teraz sobie przypomiałem że jak byłem w 1 kl SP chodziłem na zajęcia korekcyjne z powodu wady kręgosłupa, chyba sobie zamontuje drabinkę, będę wisiał na niej jak wtedy. za wcześnie zszedłem z drzewa. > młodzi zdrowi nigdy tak nie chodzą.widziałem jak mały dzieciak chodził z rekoma splecionymi z tyłu, wołali na niego dziedzic  (to było na wsi) myślę, że naśladował swoją babcię z która mieszkał, przygarbioną od ciężkiej wiejskiej roboty, która tak właśnie chodziła
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | >lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory? >ostatnio się nad tym zastanawiałem
----------------------- Okragly - myślę że jak najbardziej i zdecydowanie należy Ci się Profesura w zakresie Stosowanej Nauki o "Libkach" oraz w zakresie nauk o pewnej grupie obywateli Stanów Zjednoczonych, której bardzo nie lubisz.
S pozdravem
Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory?> >ostatnio się nad tym zastanawiałem> Okragly - myślę że jak najbardziej i zdecydowanie należy Ci się Profesura w zakresie Stosowanej Nauki o "Libkach" oraz w zakresie nauk o pewnej grupie obywateli Stanów Zjednoczonych, której bardzo nie lubisz. libkiem bym nie chciał być bo to ograniczenie, żydem czy ruskim bym chciał (nie są libkami) ale moją specjalnością są: raj i okrągłe domy, forma i treść, łączą się ze sobą nierozerwalnie,  wnętrze okrągłego kościoła (z śniegu, takie kościelne iglo) mam też coś dla dzieci i ja jestem okrągły tak wyglądał mój pierwszy domek to wnętrze najstarszego budynku na świecie, czy wiesz co to? jeszcze ja, 30 000 lat temu 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
2 na 2 | haish (2904 punktów) | >lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory? >ostatnio się nad tym zastanawiałem
Profesory mają też sobole i bireciki, a przede wszystkim każdy 'profesór' jak już 'profesórem' zostanie to ma etat w jakiejś 'katedrze'. Zatem jakową waść dziedzinę katedrujesz ?
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory?> >ostatnio się nad tym zastanawiałem> Profesory mają też sobole i bireciki, > każdy 'profesór' jak już 'profesórem' zostanie to ma etat w jakiejś 'katedrze'.katedra jak w kościele biskup, bardzo skostniała ta nasza instytucja nauczycielska (jedna i druga) > Zatem jakową waść dziedzinę katedrujesz ?rajem   w katedrze o nazwie raj są nauczane wszystkie dziedziny życia, najważniejszy jest nauka o komunizmie, magia, medycyna, astrologia, budowa domów, seksuologia, biologia (w tym zbieractwo), zologia (w tym myślistwo), fizyka, pedagogika, muzyka, plastyka, .... łatwiej powiedzieć czego nie ma nie ma polonistyki i teologii (z tego miałem dwóję)  byłaby to jedyna taka katedra na świecie, a ze katedry to skostniały system (co widać po ubiorze profesorów), więc ... RAJU NIE BĘDZIE 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | | haish (2904 punktów) |
> łatwiej powiedzieć czego nie ma> nie ma polonistyki i teologii (z tego miałem dwóję)  > byłaby to jedyna taka katedra na świecie, a ze katedry to skostniały system (co widać po ubiorze profesorów), więc ...> RAJU NIE BĘDZIE  Na obecną chwilę mamy swoisty klincz nauki i nauczanej wiary. Uniwersytety i kadra naukowa odżegnuje się od łaciniackich korzeni i wielu jej ludzi nauki deklaruje ateizm, ale nadal tkwi w schematach organizacyjnych z czasów średniowiecza. Można śmiało powiedzieć, że postepuje 'humanizacja'( na wzór 'collegium humanum') kadry naukowej - ilość nie idzie w parze z jakością, a nawet im więcej ludzi z dyplomami tym niższy poziom wiedzy. Z rajem jest podobnie jak z astrologią - dawniej raj był traktowany poważnie, podobnie jak astrologia. Obecnie astrologia jest w kącikach rozrywki w prasie brukowej i nikt rozsądny nie traktuje jej poważnie, zamiast astrologii obecnie jest nauka o nazwie astronomia i nauka o nazwie psychologia - warto zwrócić uwagę na końcówki tych nazw -logia to nie to samo co -nomia. Z rajem jest podobnie - według obecnej wiedzy opartej o lingwistykę i językoznawstwo wiadomo o co chodziło autorom tekstu źródłowego(hebrajskiej Tory)* o raju, pozostałe teksty traktujące o raju takie jak pisma łacińskie i greckie są oparte na błędach poznawczych i wprowadzają czytającego w błąd. Łaciński Stary Testament nazywany jest często Vulgatą, a łacińskie słowo vulgaris znaczy dosłownie pospolity - czyli Vulgata jest przeznaczona dla plebsu, do nauczania powszechnego. * - według Tory rajem jest brzuch kobiety w ciąży, a pobyt w raju to okres prenatalny - do raju po jego opuszczeniu powrót nie jest w żaden sposób możliwy. Tak więc raj był, jest i będzie. Raj jest dany każdemu mającemu się narodzić człowiekowi, moment narodzin jest wygnaniem z raju i do raju nie jest możliwy powrót. Tak więc to sobolowo - birecikowe grono mimo ateistycznych poglądów tkwi z mocno wbitymi pazurami w łaciniacko kościelne struktury i często w ramach zajmowanych stanowisk przelewa z pustego w próżne aby tylko zachować stołki i katedry.
|
|
simonenchenko (2 punktów) (zablokowany) |
ciekawe, dzięki
|
|
| alsor (3283 punktów) | >lubię chodzić z rękoma splecionymi za plecami, czyż nie tak chodzą profesory? >ostatnio się nad tym zastanawiałem
Za komuny ponoć tak chodzili... głównie dyrektorzy PGR-ów, ponieważ tam były rozległe tereny do obejścia, więc ten dyrektorek tak sobie chodził.
Zatem postawa z rękoma z tyłu świadczy raczej o bierności, braku zainteresowania, oderwaniu od rzeczywistości, a nie o klasie - wiedzy.
Inne pozycje:
- ręce na biodrach to postawa czynna: gotowość do ataku - ręce splecione na piersi: to lekceważenie - ręce z przodu, zwykle gestykulacja: pozycja rozpaczy, świadcząca o słabości - ręce wiszące swobodnie: pozycja naturalna, neutralna
|
|
Ulunia (7 punktów) (zablokowany) | Usunięte przez moderatora
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|