>Czyli co? >[b] >Jednocześnie zły i dobry ten nasz zachodni Sąsiad? >
Niemcy to mocarstwo, i nie można nigdy o tym zapominać. Mocarstwa to mają do siebie, że starają się swoje otoczenie zdominować, podporządkować, eksploatować, i wykorzystywać oraz neutralizować. Im mocarstwo większe i silniejsze tym jego ekspansja sięga dalej i głębiej przenika. Z drugiej strony nie wolno też nam zapominać, że Niemcy to nasz sojusznik. I w ramach tego sojuszu powinniśmy zawiązywać trwalsze więzi.
|