 |
Manifest Demokratyczny - 10 Tez (Tezy 1-5) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-04-2026 18:02 | niewidzialny latarnik (204 punktów) | Manifest Demokratyczny - 10 Tez (Tezy 1-5)
1 na 1 |  Art. 1. &1 Demokracja to nie tylko przywileje dane nam przez jakąś władzę, która może nam je odebrać albo ograniczyć z jakichś powodów, ale zasady wynikające z realizacji naszych naturalnych i niezbywalnych praw, które stoją ponad każdą władzą i tworzone przez nią prawo, będących wobec niej nadrzędnymi i ją uprzedzającymi, i tylko nimi ma obowiązek się ona kierować: występując przeciwko nim traci tym samym swój mandat. &2 Demokracja przestaje istnieć w momencie, w którym te prawa są łamane za naszą zgodą czy wbrew niej, dlatego każdy obywatel przez sam fakt bycia częścią społeczeństwa demokratycznego bierze na siebie odpowiedzialność za realizację i poszanowanie tych praw i tym samym trwanie demokracji. Jednym z istotnych elementów tej odpowiedzialności jest uczestniczenie w wyborach, w których obywatel dokonuje niewymuszonego wyboru władz państwowych. Do tego jednak, aby te wybory były w pełni wolne i niezależne - musi być najpierw stworzona odpowiednia przestrzeń, w której obywatel na co dzień funkcjonuje, i w której zapewnia mu się wszystko to, co jest konieczne do tego, aby takiego wolnego i niewymuszonego wyboru mógł dokonać. &3 Demokracja to stan świadomości, a nie tylko sam obiektywny mechanizm wyborczy, który bez odpowiedniej świadomości zamienia się w swoje zaprzeczenie. Art. 2. &1 Obywatel, który jest okłamywany i manipulowany, nie może dokonać prawdziwie wolnego i niewymuszonego, a tym samym demokratycznego wyboru. Tak naprawdę służy interesom tej czy innej grupy czy organizacji, które za pomocą siania kłamstw i manipulacji usiłują osiągnąć własne partykularne cele nie mające nic wspólnego albo niewiele z interesem ogółu. &2 Zadaniem państwa i rządu jest zapewnienie obywatelowi dostępu do rzetelnych mediów informacyjnych zarówno tych, nad którymi pieczę w imieniu obywatela pełni państwo, jak i tych będących własnością prywatną, i czuwać nad ich prawidłowym funkcjonowaniem zgodnym ze standardami demokratycznymi. Media, które nie spełniają tych wymagań nie mają prawa funkcjonować w demokratycznym społeczeństwie, które swoim działaniem jedynie psują i tym samym psują demokrację. Art. 3. &1 W pełni dojrzałe i właściwie zorganizowane społeczeństwo demokratyczne - rządzi się i organizuje na podstawie prawa a nie woli politycznej, której rola w każdym prawidłowo funkcjonującym demokratycznym społeczeństwie powinna słabnąć, a nie rosnąć. Jeśli rośnie, tzn. że takie społeczeństwo i takie państwo nadal nie funkcjonuje prawidłowo w sensie demokratycznym, albo wręcz cofa w rozwoju ku demokracji przez zbytnią zależność od woli urzędniczej nie kierującej się jasnym i klarownym prawem i zasadami z powodu ich braku, co stwarza podłoże do rozwoju korupcji i łamania i tak już niedopracowanego prawa &2 Zadaniem denokratycznego społeczeństwa jest taka organizacja państwa, aby wola polityczna pełniła w nim coraz mniejszą, a nie większą rolę. Im lepiej społeczeństwo zorganizowane i im bardziej demokratyczne - tym mniejszą rolę pełnią w nim politycy i wola polityczna. Dowody na to, że tak właśnie być powinno w prawidłowo funkcjonującej i rozwijającej się demokracji bez problemu możemy znaleźć we współczesnym świecie obserwując czym różnią się role polityków, jak rośnie ich znaczenie i waga w krajach, w których demokracja osiągnęła wysokie stadium rozwoju, a jak to jest w krajach, w których standardy demokratyczne są wyraźnie naruszane, jak w tych uważanych za dopiero dojrzewające demokracje, a już tym bardziej takich, w których demokracja uległa znaczącej degradacji bądź nigdy jej tam nie było. Art. 4. &1 Demokracja nie może opierać się i nie opiera na instytucji "dobrego władcy" nawet jeżeli miałby być nim tylko "dobry zarządca", a im bardziej się nią kieruje i na niej polega - na tym niższym jest poziomie rozwoju. &2 Im społeczeństwo lepiej zorganizowane, tym mniej potrzebni są mu różni regulatorzy. Do prawidłowo funkcjonującego zegara - nie ma potrzeba wzywać co chwilę zegarmistrza. Jeśli jest to potrzebne zbyt często, tzn. że mechanizm tego zegara jest sam w sobie niedopracowany i zwykły serwis tu nic nie da. Potrzebne jest przyjrzenie się projektowi samego mechanizmu. Art. 5. &1 Nie wszystko należy i można poddawać pod powszechne głosowanie w demokracji. Nie można mu poddawać kwestii doktrynalnych prawa, ekonomii, edukacji, kwestii wymagających wiedzy stricte technicznej w takich sektorach państwa jak służba zdrowia, edukacja. Nie można też czynić ich tematem kampanii wyborczych, gdyż nie zależą one od głosu większości, ale od wiedzy i umiejętności posiadanych przez wąskie grono specjalistów i naukowców, np. kwestii aborcji, eutanazji, orientacji seksualnej, płci i ich rodzajów etc. Poddawanie ich pod proces wyborczy, czynienie ich tematem kampanii wyborczej jest nonsensem, który nie prowadził nigdy do niczego dobrego. To są kwestie, które mogą budzić pewne emocje i dlatego są wykorzystywane instrumentalnie przez polityków. W ten sposób jednak nie mogą one zostać ostatecznie rozwiązane i dlatego wracają przy okazji każdych następnych wyborów stając się wieczną pożywką i alibii dla populistów i zwyczajnych miernot, które nie mają w istocie nic pozytywnego do zaoferowania społeczeństwu. Trzeba z tym jak najszybciej skończyć dla dobra demokracji i naszych społeczeństw. &2 Pod głosowanie powszechne należy poddawać tylko kwestie, których rozstrzygnięcie nie jest obiektywnie możliwe na podstawie dostępnej i uznanej powszechnie, ścisłej i fachowej wiedzy specjalistycznej.  Dokończenie: Tezy 6-10 www.racjon(*)orum.php/s,956866/i,14#w956866 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>Demokracja to [...] zasady wynikające z realizacji naszych naturalnych i niezbywalnych praw, naszym naturalnym, niezbywalnym prawem jest KOMUNIZM
>które stoją ponad każdą władzą i tworzone przez nią prawo, będących wobec niej nadrzędnymi i ją uprzedzającymi, i tylko nimi ma obowiązek się ona kierować: W raju nie było żadnej władzy tak jak nie ma w ulu (komuna)
>Demokracja przestaje istnieć w momencie, nasz gatunek ma 2 000 000 lat, a demokracja? 20 i to mocno kulawa a więc 0.000001% naszej tu egzystencji.
>Jednym z istotnych elementów tej odpowiedzialności jest uczestniczenie w wyborach, nie mamy wyborów, zawsze wygrywa POPiS
>Demokracja to stan świadomości, demokracja to sztuczny stan świadomosci, proteza dla nas, libków niedorozwojków
>Obywatel, który jest okłamywany i manipulowany, nie może dokonać prawdziwie wolnego i niewymuszonego, a tym samym demokratycznego wyboru. a mamy manipulacje usazyda a więc nie ma demokracji
>Im społeczeństwo lepiej zorganizowane, my nie możemy być zorganizowani z definicji, przypominam, że wiara w panującą nam religię czyli LIBERALIZM znaczy że bogiem jest INDYWIDUALIZM, bóg WOLNOŚĆ i bóg WŁASNOŚĆ antyludzkie paradygmaty.
>Art. 5. >Nie wszystko należy i można poddawać pod powszechne głosowanie w demokracji. profesory sa głupie, można to łatwo udowodnić słuchając co mówili 30, 20, 10 lat temu, np że 500+ spowoduje drugą Grecje a prof balcerowicz jest głupszy od większości ludzi
>w takich sektorach państwa jak służba zdrowia, wydaje się, że ci prymitywni, anty covid mieli rację profesory to niedorozwojki, powiedz takiemu by coś zrobił pożytecznego, np umył kibel, kupił marchewkę do obiadu, czy ugotował cokolwiek, to będzie tragedia
>alibii dla populistów i zwyczajnych miernot, miernoty sa jak kromka chleba, żebyś wiedział w jakie głupoty wierzył Newton
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
 | | niewidzialny latarnik (204 punktów) | >>Demokracja to [...] zasady wynikające z realizacji naszych naturalnych i niezbywalnych praw, >naszym naturalnym, niezbywalnym prawem jest KOMUNIZM
I życie w rodzinie.
>>które stoją ponad każdą władzą i tworzone przez nią prawo, będących wobec niej nadrzędnymi i ją uprzedzającymi, i tylko nimi ma obowiązek się ona kierować: >W raju nie było żadnej władzy tak jak nie ma w ulu (komuna)
Mylisz się i to bardzo. W ulu rządi królowa i instynkty.
>>Demokracja przestaje istnieć w momencie, >nasz gatunek ma 2 000 000 lat, a demokracja? 20 i to mocno kulawa a więc 0.000001% naszej tu egzystencji.
Ma znacznie więcej. Taka czy inna.
>>Jednym z istotnych elementów tej odpowiedzialności jest uczestniczenie w wyborach, >nie mamy wyborów, zawsze wygrywa POPiS
Apelowałem o niewymuszone komentarze.
>>Demokracja to stan świadomości, >demokracja to sztuczny stan świadomosci, proteza dla nas, libków niedorozwojków
Jw.
>>Obywatel, który jest okłamywany i manipulowany, nie może dokonać prawdziwie wolnego i niewymuszonego, a tym samym demokratycznego wyboru. >a mamy manipulacje usazyda a więc nie ma demokracji
Jw.
>>Im społeczeństwo lepiej zorganizowane, >my nie możemy być zorganizowani z definicji, przypominam, że wiara w panującą nam religię czyli LIBERALIZM znaczy że bogiem jest INDYWIDUALIZM, bóg WOLNOŚĆ i bóg WŁASNOŚĆ >antyludzkie paradygmaty.
Demokracja wynika z indywidualizmu. Komunizm indywidualizm niszczy.
>>Art. 5. >>Nie wszystko należy i można poddawać pod powszechne głosowanie w demokracji. >profesory sa głupie, można to łatwo udowodnić słuchając co mówili 30, 20, 10 lat temu, np że 500+ spowoduje drugą Grecje
I mieli rację.
>>w takich sektorach państwa jak służba zdrowia, >wydaje się, że ci prymitywni, anty covid mieli rację
To źle ci się wydaje.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>Demokracja to [...] zasady wynikające z realizacji naszych naturalnych i niezbywalnych praw, >>naszym naturalnym, niezbywalnym prawem jest KOMUNIZM >I życie w rodzinie. tak, ale żyjemy wbrew niej, nasza religią jest liberalizm, wyraża się w św trójcy, bóg indywidualizm, bóg wolność i bóg własność. Przez to ze zyjemy wbrew naszej naturze nie rozmnażamy się np w KOrei Pół jest wskaźnik 0.7 dziecka na kobietę i najwięcej samobójstw na świecie
>>>które stoją ponad każdą władzą i tworzone przez nią prawo, będących wobec niej nadrzędnymi i ją uprzedzającymi, i tylko nimi ma obowiązek się ona kierować: >>W raju nie było żadnej władzy tak jak nie ma w ulu (komuna) >Mylisz się i to bardzo. W ulu rządi królowa królowa jest tylko macicą, jak już przestanie składac jajka UL ją wyrzuca i szykuje nastepną pszczela rodzina to jedno ciało, jest macica (królowa), są ramiona (żołnierze), robotnice (komórki organizmu) i wiele innych specjalistycznych "organów"
>>>Demokracja przestaje istnieć w momencie, >>nasz gatunek ma 2 000 000 lat, a demokracja? 20 i to mocno kulawa a więc 0.000001% naszej tu egzystencji. >Ma znacznie więcej. Taka czy inna. ma bo jest bliżej komunizmu niż poprzednie systemy
>>>Im społeczeństwo lepiej zorganizowane, >>my nie możemy być zorganizowani z definicji, przypominam, że wiara w panującą nam religię czyli LIBERALIZM znaczy że bogiem jest INDYWIDUALIZM, bóg WOLNOŚĆ i bóg WŁASNOŚĆ >>antyludzkie paradygmaty. >Demokracja wynika z indywidualizmu. Komunizm indywidualizm niszczy. liberalizm niszczy komunizm i siebie (wymieramy)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| Sakongo (4 punktów) | Długo szukałem rzetelnego miejsca do relaksu i ta platforma w Polsce naprawdę daje radę. Wszystko działa błyskawicznie, a interfejs jest bardzo intuicyjny. Na spinbetter polska cenię sobie przede wszystkim ogromny wybór opcji i stabilność systemu. To świetny sposób na miłe spędzenie wieczoru w bezpiecznym, cyfrowym środowisku.
|
|
 | | niewidzialny latarnik (204 punktów) | > Długo szukałem rzetelnego miejsca do relaksu i ta platforma w Polsce naprawdę daje radę. Wszystko działa błyskawicznie, a interfejs jest bardzo intuicyjny. Na spinbetter polska cenię sobie przede wszystkim ogromny wybór opcji i stabilność systemu. To świetny sposób na miłe spędzenie wieczoru w bezpiecznym, cyfrowym środowisku.No to teraz poproszę coś na temat.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|