Racjonalista - Strona głównaDo treści
imigranci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
23-04-2026 14:07okragly (21676 punktów)imigranci
Nie ma społeczeństwa, które przyjmowałoby imigrantów z powodów innych niż gospodarcze. Ubywa ludzi, którzy chcieliby sprzątać, naprawiać, opiekowac się starcami czy kosić trawniki.
USA i Europa są uzależnione od taniej pracy imigrantów. Zbudowano zbyt duże domy z rozległymi trawnikami wymagającymi nieustannej pielęgnacji i całych zastępów pracowników. Ograniczenie napływu siły roboczej wywołałoby katastrofę
PiS, która doszła do władzy dzięki hasłom antyimigracyjnym, kończyła kadencję z większą liczbą imigrantów niż przed objęciem rządów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Nie ma społeczeństwa, które przyjmowałoby imigrantów z powodów innych niż gospodarcze.
>..........

-------------------

Okrągły - oto przykłady, stojące w zasadniczej opozycji do Twojego powyższego twierdzenia:

1. Powody humanitarne (uchodźcy wojenni)
Wiele państw przyjmuje ludzi uciekających przed wojną czy prześladowaniami nie dlatego, że są potrzebni gospodarce, lecz z powodów moralnych i prawnych. Przykładem jest przyjmowanie uchodźców podczas wojny w Ukrainie po inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 roku - decyzje wielu krajów europejskich wynikały głównie z solidarności i zobowiązań humanitarnych.

2. Powody polityczne i ideologiczne (azyl)
Państwa udzielają azylu osobom prześladowanym politycznie, kierując się wartościami, a nie interesem ekonomicznym. Klasycznym przykładem jest udzielanie schronienia dysydentom z krajów autorytarnych w czasie zimnej wojny.

3. Powody rodzinne (łączenie rodzin)
W wielu krajach istnieją przepisy pozwalające imigrantom sprowadzać członków rodziny. Takie decyzje opierają się na prawach człowieka i ochronie życia rodzinnego, a nie na kalkulacji gospodarczej.

4. Powody historyczne i moralne (odpowiedzialność państwa)
Niektóre państwa przyjmują określone grupy migrantów ze względu na swoją historię. Przykładem są Niemcy przyjmujące osoby pochodzenia żydowskiego po Holokauście, co było związane z poczuciem odpowiedzialności historycznej, a nie z bezpośrednimi korzyściami ekonomicznymi.



S pozdravem
Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia
Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE !
okragly (21676 punktów)
>>Nie ma społeczeństwa, które przyjmowałoby imigrantów z powodów innych niż gospodarcze.
> przykłady, stojące w opozycji do Twojego twierdzenia:
>1. Powody humanitarne (uchodźcy wojenni)
> Przykładem jest przyjmowanie uchodźców podczas wojny w Ukrainie po inwazji Rosji na Ukrainę
Prawda, Rosja przyjęła 5 mln Ukraińców, Dla nas Ukraincy są wielkim wrogiem, patrz rzeź na Wołyniu
>2. Powody polityczne i ideologiczne (azyl)
>Państwa udzielają azylu osobom prześladowanym politycznie, kierując się wartościami, a nie interesem ekonomicznym. Klasycznym przykładem jest udzielanie schronienia dysydentom z krajów autorytarnych w czasie zimnej wojny.
polityczni uchodźcy są pożytecznymi idiotami, ogrom banderowców po 2 wś uciekło do USA i stamtąd napędzaja ukrainski nacjonalizm-faszyzm
Mysmy przyjeli uchodźców z Białorusi, daliśmy im pieniądze, gmachy i stworzylismy z nich legion cudzoziemski do walki z Białorusinami

>3. Powody rodzinne (łączenie rodzin)

>4. Powody historyczne i moralne (odpowiedzialność państwa)

dodam powody religijne, Polska przyjmuje tylko Filipińczyków, Wenezuelczyków i Kolumbijczyków, bo to katolicy
ale źródłem całej imigracji jest ekonomia, mamy kapitalizm, a wszystkie pkt to tylko usprawiedliwienie, kapitaliści nie powiedzą swoim pracownikom, że potrzebują niewolników do pracy w ich fabrykach, tylko że ratują np rodziny
gdyby nie Ukraincy, PKB Polski by się zmniejszył o 6% (ekonomia głupcze )


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
24-04-2026 20:54 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>>Nie ma społeczeństwa, które przyjmowałoby imigrantów z powodów innych niż gospodarcze.
>> przykłady, stojące w opozycji do Twojego twierdzenia:
>>1. Powody humanitarne (uchodźcy wojenni)
>> Przykładem jest przyjmowanie uchodźców podczas wojny w Ukrainie po inwazji Rosji na Ukrainę
>Prawda, Rosja przyjęła 5 mln Ukraińców, Dla nas Ukraincy są wielkim wrogiem, patrz rzeź na Wołyniu
>>2. Powody polityczne i ideologiczne (azyl)
>>Państwa udzielają azylu osobom prześladowanym politycznie, kierując się wartościami, a nie interesem ekonomicznym. Klasycznym przykładem jest udzielanie schronienia dysydentom z krajów autorytarnych w czasie zimnej wojny.
>polityczni uchodźcy są pożytecznymi idiotami, ogrom banderowców po 2 wś uciekło do USA i stamtąd napędzaja ukrainski nacjonalizm-faszyzm
>Mysmy przyjeli uchodźców z Białorusi, daliśmy im pieniądze, gmachy i stworzylismy z nich legion cudzoziemski do walki z Białorusinami
>>3. Powody rodzinne (łączenie rodzin)
>>4. Powody historyczne i moralne (odpowiedzialność państwa)
>dodam powody religijne, Polska przyjmuje tylko Filipińczyków, Wenezuelczyków i Kolumbijczyków, bo to katolicy
>ale źródłem całej imigracji jest ekonomia, mamy kapitalizm, a wszystkie pkt to tylko usprawiedliwienie, kapitaliści nie powiedzą swoim pracownikom, że potrzebują niewolników do pracy w ich fabrykach, tylko że ratują np rodziny
>gdyby nie Ukraincy, PKB Polski by się zmniejszył o 6% (ekonomia głupcze )

-----------------

Okrągły - wymiękam.



Mówię PAS



S pozdravem

Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia

Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE !
25-04-2026 14:26 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>>polityczni uchodźcy są pożytecznymi idiotami, ogrom banderowców po 2 wś uciekło do USA i
> Okrągły - wymiękam.
>
>Mówię PAS
potrafimy wszystko uzasadnić, a liczy się tylko kapitał i sex (mamy wymarzony, wyśniony, kapitalizm) wybłagany w kościołach PRL-u
w kosciele też liczy się tylko kapitał (pieniądze)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
25-04-2026 19:55 
 Ocena 2 na 2
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>>polityczni uchodźcy są pożytecznymi idiotami, ogrom banderowców po 2 wś uciekło do USA i
>> Okrągły - wymiękam.
>>
>>Mówię PAS
>potrafimy wszystko uzasadnić, a liczy się tylko kapitał i sex (mamy wymarzony, wyśniony, kapitalizm) wybłagany w kościołach PRL-u
>w kosciele też liczy się tylko kapitał (pieniądze)

-------------

Okrągły - sa takie zasady, którą osobiście preferuję:

* najlepiej mówić za siebie a nie za innych

* swiat nie jest binarny ani czarno-biały





S pozdravem

Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia

Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE !
28-04-2026 16:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>polityczni uchodźcy są pożytecznymi idiotami, ogrom banderowców po 2 wś uciekło do USA i
>>> Okrągły - wymiękam.
>>>
>>>Mówię PAS
>>potrafimy wszystko uzasadnić, a liczy się tylko kapitał i sex (mamy wymarzony, wyśniony, kapitalizm) wybłagany w kościołach PRL-u
>>w kosciele też liczy się tylko kapitał (pieniądze)
>* swiat nie jest binarny ani czarno-biały
świat jest binarny, w sensie, że są stałe fizyczne i jakby któraś z nich zmieniła się choć o 0.00000001 to świat przestanie istnieć
jesteś owocem działania tych stałych fizycznych, przyjmij to z godnością
i nie mędrkuj



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-04-2026 16:29 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>>>>polityczni uchodźcy są pożytecznymi idiotami, ogrom banderowców po 2 wś uciekło do USA i
>>>> Okrągły - wymiękam.
>>>>
>>>>Mówię PAS
>>>potrafimy wszystko uzasadnić, a liczy się tylko kapitał i sex (mamy wymarzony, wyśniony, kapitalizm) wybłagany w kościołach PRL-u
>>>w kosciele też liczy się tylko kapitał (pieniądze)
>>* swiat nie jest binarny ani czarno-biały
>świat jest binarny, w sensie, że są stałe fizyczne i jakby któraś z nich zmieniła się choć o 0.00000001 to świat przestanie istnieć
> jesteś owocem działania tych stałych fizycznych, przyjmij to z godnością
>i nie mędrkuj

--------------------

Okrągły - powiem tak:
* ok - już nie medrkuje
* jak zwykle masz racje (cieszę się Twoim szczęściem).






S pozdravem

Zwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia

Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE !
05-05-2026 04:32 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>świat jest binarny, w sensie, że są stałe fizyczne
i zmienne psychiczne
> jesteś owocem działania tych stałych fizycznych, przyjmij to z godnością
i zmiennych psychicznych, przyjmij to z godnością
>i nie mędrkuj
właśnie

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
05-05-2026 04:28 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>potrafimy wszystko uzasadnić, a liczy się tylko kapitał i sex
I ty chcesz doprowadzić ludzkość do raju.
Duch przed materią i miłość.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
06-05-2026 15:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>potrafimy wszystko uzasadnić, a liczy się tylko kapitał i sex
>I ty chcesz doprowadzić ludzkość do raju.
od początku staram się tłumaczyć, że w raju nie było kapitału (sex był za darmo)
dopiero jak nastał nasz geniusz ekonomi, prof balcerowicz, na drodze co 2km stały młode dziewczyny pokazując majtki które chcą spaść
liberalizm to gadzia ideologia, to śmierć

>Duch przed materią i miłość.
gdybyś tak uważał byłbyś wrogiem liberalizmu, a jesteś jego wielbicielem

duch to produkt komuny



będąc INDYWIDUALNYM, WOLNYM, libkiem czyli "gadem" nie zaznasz żadnego DUCHA
bo czy żmija, czy inny wąż, który z definicji jest indywidualny, wolny, własny, ma świadomość ducha?

a komunistyczne mrówki albo termity mają



dlatego jesteśmy bez szans z komunistycznym Wietnamem, którego 50 lat temu usazyd zrównał z ziemią

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
06-05-2026 23:47 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
Kautilja (6844 punktów)
>Nie ma społeczeństwa, które przyjmowałoby imigrantów z powodów innych niż gospodarcze.
.
Nie mam nic przeciwko imigrantom, ale należy ludzi sprawdzać. Według mnie korzyści z tego są obopólne.
.
28-04-2026 16:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Nie ma społeczeństwa, które przyjmowałoby imigrantów z powodów innych niż gospodarcze.
>Nie mam nic przeciwko imigrantom, ale należy ludzi sprawdzać. Według mnie korzyści z tego są obopólne.
bym nałożył limity ilościowe, w sensie dbałości o różnorodność genetyczną, (myślę 200 lat do przodu )
Z Ukrainy bym zabronił wjazdu, jest ich wielu, są dobrze zorganizowani, inaczej za 40 lat będą rządzić nami libkami niedorozwojkami, może już rządzą np prezydent Duda, Paweł Kowal to pampers ukrów
Dla nas najważniejsza jest wolność, indywidualizm, dlatego przegramy z wspólnotowymi Ukraińcami, Żydami, Chińczykami, Wietnamczykami i wszystkimi innymi
28-04-2026 17:29 
 Ocena 1 na 1
Kautilja (6844 punktów)
>>Nie mam nic przeciwko imigrantom, ale należy ludzi sprawdzać. Według mnie korzyści z tego są obopólne.
.
>bym nałożył limity ilościowe, w sensie dbałości o różnorodność genetyczną, (myślę 200 lat do przodu )
>Z Ukrainy bym zabronił wjazdu, jest ich wielu, są dobrze zorganizowani, inaczej za 40 lat będą rządzić nami libkami niedorozwojkami, może już rządzą np prezydent Duda, Paweł Kowal to pampers ukrów
>Dla nas najważniejsza jest wolność, indywidualizm, dlatego przegramy z wspólnotowymi Ukraińcami, Żydami, Chińczykami, Wietnamczykami i wszystkimi innymi
>
.
Każdy kto pójdzie do roboty jest potrzebny. Z tym, że pierwszeństwo powinni mieć ci z naszego kręgu kulturowego, i może tak być, że tacy wystarczą.
.
28-04-2026 18:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nie mam nic przeciwko imigrantom, ale należy ludzi sprawdzać. Według mnie korzyści z tego są obopólne.
>>bym nałożył limity ilościowe, w sensie dbałości o różnorodność genetyczną,
>>Z Ukrainy bym zabronił wjazdu, jest ich wielu, są dobrze zorganizowani, inaczej za 40 lat będą rządzić nami libkami niedorozwojkami, Dla nas najważniejsza jest wolność, indywidualizm, dlatego przegramy z wspólnotowymi Ukraińcami, Żydami, Chińczykami, Wietnamczykami i wszystkimi innymi

>Każdy kto pójdzie do roboty jest potrzebny.
dzieci są ważniejsze
kiedyś brali tylko dzieci i kobiety
Polska powstała z sprzedaży nas w niewolę arabom, przez tych których czcimy czyli Piastów pośrednikami byli żydzi
podobnie było za prof balcerowicza, naszym (libków) geniuszem ekonomi
jesteśmy bękartami świata i OK, to mnie nie drażni

>Z tym, że pierwszeństwo powinni mieć ci z naszego kręgu kulturowego,
dzisiaj wszyscy jesteśmy z kręgu kulturowego usazyda, to zubaża, bo to gadzia (np. żmiji) kultura (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), ssaki zachowują się inaczej, dla nich ważne stado, wspólnota, nie mówiąc o szympansach

>i może tak być, że tacy wystarczą.
nie mamy ani żyznych gleb, ani dostępu do oceanu, ani ropy, ani ludzkich ludzi (same libki), dlatego nikt tu nie będzie chciał przyjechać
naszym jedynym atutem jest położenie, w centrum euroazji czyli centrum świata
ale szkoda gadać, miałeś hamie złoty róg


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-04-2026 18:31 
 Ocena 1 na 1
Kautilja (6844 punktów)
>>Każdy kto pójdzie do roboty jest potrzebny.
>dzieci są ważniejsze
>kiedyś brali tylko dzieci i kobiety
>Polska powstała z sprzedaży nas w niewolę arabom, przez tych których czcimy czyli Piastów pośrednikami byli żydzi
>podobnie było za prof balcerowicza, naszym (libków) geniuszem ekonomi
>jesteśmy bękartami świata i OK, to mnie nie drażni
.
Dzięki za lekcje z historii, ale ja już mam nauczyciela. Uważam, że Ukraińcy jak i Białorusini i Litwini to dobry materiał na pracownika w Polsce. Z tym, że trzeba weryfikować.
Co masz na myśli pisząc, że dzieci są ważniejsze? Rodzenie? Nawet jeśli idzie wymyślić sposób na ponowne rozmnażanie się to i tak mamy lukę. Przynajmniej tak niektórzy głoszą.
.
>>Z tym, że pierwszeństwo powinni mieć ci z naszego kręgu kulturowego,
>dzisiaj wszyscy jesteśmy z kręgu kulturowego usazyda, to zubaża, bo to gadzia (np. żmiji) kultura (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), ssaki zachowują się inaczej, dla nich ważne stado, wspólnota, nie mówiąc o szympansach
.
Są jeszcze Słowacy i Czesi i ci z Bałkanów.
.
>>i może tak być, że tacy wystarczą.
>nie mamy ani żyznych gleb, ani dostępu do oceanu, ani ropy, ani ludzkich ludzi (same libki), dlatego nikt tu nie będzie chciał przyjechać
>naszym jedynym atutem jest położenie, w centrum euroazji czyli centrum świata
>ale szkoda gadać, miałeś hamie złoty róg
>
To jakie jest wyjście z tej sytuacji uwzględniając to nasze korzystne położenie?
.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365