Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Artemis 2 był taki długi?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
03-05-2026 10:17matirdamb (-3 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego Artemis 2 był taki długi?
Porównywałem czas trwania misji Artemis 2 z Apollo 8. Apollo 8 okrążył Księżyc wielokrotnie i zajęło mu to łącznie tylko 6 dni. Natomiast Artemis 2 okrążył Księżyc raz i zajęło mu to 10 dni. Dlaczego Artemis 2 była o wiele krótsza od Apollo 8, skoro obie misje wykonywały to samo? Wiem, że miały różne trasy na Księżyc, obie opuszczały Ziemię w różny sposób, ale dlaczego nie wykonać tego samego, co Apollo 8, skoro było to szybsze?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Porównywałem czas trwania misji Artemis 2 z Apollo 8. Apollo 8 okrążył Księżyc wielokrotnie i
>zajęło mu to łącznie tylko 6 dni. Natomiast Artemis 2 okrążył Księżyc raz i zajęło mu to 10 dni.
>Dlaczego Artemis 2 była o wiele krótsza od Apollo 8, skoro obie misje wykonywały to samo? Wiem, że
>miały różne trasy na Księżyc, obie opuszczały Ziemię w różny sposób, ale dlaczego nie wykonać tego
>samego, co Apollo 8, skoro było to szybsze?

Lot był dlatego tak długi, bo dłuższy nie mógł być: astronauci by nie wytrzymali tego stresu dłużej- proste?

To był tylko taki test ludzkiej wytrzymałości na stres kosmosu - rozumiemy się teraz?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dlaczego Artemis 2 była o wiele krótsza od Apollo 8, skoro obie misje wykonywały to samo? Wiem, że
>miały różne trasy na Księżyc, obie opuszczały Ziemię w różny sposób, ale dlaczego nie wykonać tego
>samego, co Apollo 8, skoro było to szybsze?

Pisałem tu kiedyś o tym, że wszelki ruch jest falowy i występuje w cyklach.
Obojętnie czy to są drgania cząsteczek wody czy ruch rakiety w kosmosie wszelki ruch ma swój okres, po którym wszystko wraca do pierwotnej pozycji.

Oczywiście objawia się asymetria ruchu analogiczna do asymetrii materii ale ona czyni falę tylko bardziej złożoną i może ją wydłużyć albo skrócić ale ruch nawet z nią pozostaje falowy.

Co wyruszyło musi wrócić i nie ma od tego ucieczki.
To jest natura całej rzeczywistości i na niej opiera się wymiar czasu.

Może w tym wypadku warto zapytać o długość fali, która jest w ścisłym związku z częstotliwością.

Teoretycznie można okrążyć księżyc opuszczając przy tym drogę mleczną i może to zająć dłużej niż okrążając go, po jego powierzchni.

Skoro pytasz o czas to może zapytaj o drogę?

Jaką drogę przebyły rakiety?
Podaj w kilometrach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
matirdamb (-3 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365