 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-01-2014 21:14 | pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Pytanie do wierzących | W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 7 na 7 | Marcin Łoziński (385 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | >W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy?
Mam lepsze pytanie. Trollujesz, czy naprawdę "wierzysz", że na stronie internetowej, uznawanej za wirtualną ostoję polskiego ateizmu i agnostycyzmu, otrzymasz odpowiedź?
|
#2 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | >W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy?
Do piekła pójdziesz, więc po co się Tobą przejmować; to chyba jasne. |
#3 3 na 3 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | >W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy?
Nawet nie umiesz trollować jak należy... Wstyd mi za Ciebie. |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > >W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy?> Mam lepsze pytanie. Trollujesz, czy naprawdę "wierzysz", że na stronie internetowej, uznawanej za wirtualną ostoję polskiego ateizmu i agnostycyzmu, otrzymasz odpowiedź?> na stronie Polskiego ateizmu wypowiada się sporo umiarkowanych katolików, nie zauważyłeś??? |
#5 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | Pytanie do pielgrzyma: Nie masz większych zmartwień? Bo ja mam i guzik mnie obchodzi, co sobie wierzący na mój temat wyobrażają i dlaczego.
|
#6 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > sporo umiarkowanych katolików, nie zauważyłeś???Sporo? Jakoś nie zaobserwowałam.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#7 2 na 2 hagi (2 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy?Nie wypowiadam się za wszystkich wierzących z racji tego, że nie mogę. Nie jesteś i nawet nie będę szukał w tobie syfu chociaż tam jest, tak samo jak we mnie, tak samo jak w każdym z nas jest kupa miejsca na dobro, którego zawsze szukam. Dlatego moim najlepszym i jedynym prawdziwym przyjacielem na którego mogę zawsze liczyć nawet w najgorszych sytuacjach jest ateista. Nasza przyjaźni jak to kiedyś sobie po paru głębszych ustaliliśmy jest jak jeden mózg, a każdy z nas to jedna półkula. Moja żona kiedy brałem z nią ślub cywilny była ateistką (już nie jest  ) .W moim otoczeniu jest więcej ateistów niż wierzących dlaczego? Bo nie oceniam ludzi przez ateizm czy wiarę, w każdym jest dobro i zło, ale tylko dobro przyciąga mnie do ludzi. |
#8 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | > Moja żona kiedy brałem z nią ślub cywilny była ateistką (już nie jest )To interesujące. Zechcesz szerzej opisać, jak to się stało i dlaczego? Nie o ślub mi chodzi, rzecz jasna. |
#9 2 na 2 hagi (2 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > To interesujące.> Zechcesz szerzej opisać, jak to się stało i dlaczego?No cóż...nasze rozmowy o Bogu trwały jakieś 6 lat  Ona zadawała pytanie, a ja szukałem odpowiedzi, tak oto wzajemnie się uzupełnialiśmy pytaniami i odpowiedziami. Zawsze pretensje z jej strony do Boga były o cierpienie, a konkretnie o jej cierpienie. W wieku 13 lat miała za sobą dwie bardzo trudne operacje na otwartym kręgosłupie, który usztywniają 2 tytanowe implanty. Pytania zawsze dotyczyły właśnie tego. Dlaczego tak mnie okaleczył? Nie odpowiedziałem jej na to pytanie do tej pory. Więc co takiego się wydarzyło? Ciąża. Doświadczenie wewnętrzne, którego ja nigdy nie zrozumiem. Widziałem tylko, że z każdym dniem ciąży była zupełnie inna. Zapomniała już o swoim cierpieniu, zapomniał o swojej wygodzie. Liczyło się już tylko dziecko. Wzrastała w miłości do dziecka. I ciągle mi mówiła, że w miarę rozwoju doświadcza czegoś czego nie rozumie i nie potrafi zrozumieć, a chodziło o świadomość w jej świadomości. Dwie świadomości w jednym ciele. Bardzo ją interesowało jak inne kobiety znosiły ciąże dlatego udzielała się na forach. Pisała z innymi kobietami o ich doświadczeniu oczywiście filmy dokumentalne były na początku dziennym i są po dziś dzień. Nikt nie dał jej odpowiedzi na to czego doświadczyła, a wielu próbowało. I jak sama mi powiedziała to co przeżyła, przeżyła w duchu, a nie w ciele. Miłość której doświadczyła w duchu przypisała "sama" Bogu, to jest jej własna odpowiedz na to czego doświadczyła. |
#10 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > na stronie Polskiego ateizmu wypowiada się sporo umiarkowanych katolików, nie zauważyłeś???Nie zauważyłem. Katolicy czy może lepiej wierzący się zdarzają, religijne trolle zdarzają się często ale liberalnych katolików to raczej wielu nie widać.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#11 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Pytanie do wierzących | No cóż. Z tego, co piszesz wynika, że nigdy nie była ateistką. Po prostu miała pretensje o swoje cierpienie. Potem jej minęło. Pozdrów ode mnie żonę. Życzę Wam szczęścia, miłości i radości z dziecka  |
#12 2 na 2 hagi (2 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > No cóż. Z tego, co piszesz wynika, że nigdy nie była ateistką. Po prostu miała pretensje o swoje cierpienie. Potem jej minęło.> Pozdrów ode mnie żonę. Życzę Wam szczęścia, miłości i radości z dziecka  Być może. Zawsze mówiła, że w niego nie wierzy przez to co ją spotkało. Pozdrawiam |
#13 -2 na 2 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > Pytanie do pielgrzyma:> Nie masz większych zmartwień?> Bo ja mam i guzik mnie obchodzi, co sobie wierzący na mój temat wyobrażają i dlaczego.> Każde zmartwienie jest zmartwieniem, większym czy mniejszym ale akurat to co napisałem nie wynika z zatroskania. Żyję w kraju katolickim, obserwuje zachowania społeczne, codziennie bombardują mnie informacje że ktoś kogoś zabił, molestował, gwałcił itd., więc pytam czy przypadkiem to nie kolejny katolik. Sens mojego pytania miał służyć określeniu różnicy, bo ja ją dostrzegam, nie zieje jadem w przeciwieństwie chrześcijan, którzy co niedziela przekazują sobie znak pokoju!!! jestem ateistą i jestem lepszym człowiekiem od chrześcijanina!!! |
#14 2 na 2 hagi (2 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | > nie zieje jadem w przeciwieństwie chrześcijan, którzy co niedziela przekazują sobie znak pokoju!!!No cóż...  > jestem ateistą i jestem lepszym człowiekiem od chrześcijanina!!!No cóż...  |
#15 -1 na 3 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytanie do wierzących | hagi, jesteś księdzem???, nie nawrócisz mnie na jedyna słuszną wiarę! |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|