Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do wierzących

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-01-2014 21:14pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Pytanie do wierzących
W czym ja niewierzący, jestem od Was ( wierzących ) gorszy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#46
25-01-2014 11:00
 Ocena 1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi Meretseger
>>Moja żona kiedy brałem z nią ślub cywilny była ateistką (już nie jest )
>To interesujące.
>Zechcesz szerzej opisać, jak to się stało i dlaczego?

Nie zbadane są wyroki Pana ale za diabła nie uwierzę że taki katolik wziąłby ślub z ateistką!!!

A co do nawracania, wiara czyni cuda, wierzysz i masz z żony ateistki żonę dewotkę!!!


#47
25-01-2014 11:03
 Ocena 1 na 1
hagi (2 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi pielgrzym
>Nie ma szans na porozumienie, wypracowanie konsensusu. Wczoraj w Poznani umarło dziecko ( 3 latek ), w ostatnich kilku tygodniach kilka innych przypadków - samo zło, a co się w tych ostatnich kilku tygodniach stało dobrego - chyba tylko finał WOŚP, chociaż dla wielu to zło wcielone!!!

No to Panie już widzę w czym problem. Ty czerpiesz wiedzę o świecie z tv, która czerpie oglądalność głównie z tragedii. Jeśli pragniesz się z tego wyleczyć to przestań ją oglądać, a w rezultacie zobaczysz mnóstwo piękna dookoła siebie.

Polecam Bill'a Hicks'a i jego skecze.

na przykład ten
www.youtube.com/watch?v=_ToV8LjJslA

#48
25-01-2014 11:05
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi pielgrzym

>A to już nie kwestia wiary, albo rozumiem że 2+2=4 albo nie
A jak ktoś rozumie, że 2+2=5, to on to rozumie, czy wierzy?

#49
25-01-2014 11:07
 Ocena 1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi hagi
>>Nie ma szans na porozumienie, wypracowanie konsensusu. Wczoraj w Poznani umarło dziecko ( 3 latek ), w ostatnich kilku tygodniach kilka innych przypadków - samo zło, a co się w tych ostatnich kilku tygodniach stało dobrego - chyba tylko finał WOŚP, chociaż dla wielu to zło wcielone!!!
>No to Panie już widzę w czym problem. Ty czerpiesz wiedzę o świecie z tv, która czerpie oglądalność głównie z tragedii. Jeśli pragniesz się z tego wyleczyć to przestań ją oglądać, a w rezultacie zobaczysz mnóstwo piękna dookoła siebie.
>Polecam Bill'a Hicks'a i jego skecze.
>na przykład ten
>www.youtube.com/watch?v=_ToV8LjJslA
>
Znamy się z Panem Billem!!!

#50
25-01-2014 11:11
 Ocena 1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
>>A to już nie kwestia wiary, albo rozumiem że 2+2=4 albo nie
>A jak ktoś rozumie, że 2+2=5, to on to rozumie, czy wierzy?

To jest nieukiem i tyle. Ani wiara, logika, czy jak to nazwać inaczej nie ma z tym nic wspólnego...

#51
25-01-2014 11:40
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi pielgrzym

>To jest nieukiem i tyle.
Może miał złych nauczycieli?

Więc? Rozumie wyznawca twierdzenia, że 2+2=5, źe tak jest, czy tylko wierzy w swoją bzdurę?

#52
25-01-2014 11:45
 Ocena 1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
>>To jest nieukiem i tyle.
>Może miał złych nauczycieli? - zapewne, przy aktualnym poziomie nauczania to możliwe
>Więc? Rozumie wyznawca twierdzenia, że 2+2=5, że tak jest, czy tylko wierzy w swoją bzdurę?
Osobiście nie znam osoby która by przyjmowała że 2+2=5, więc trudno mi się określić. Jak poznam to z całą pewnością na tym się zastanowię.

#53
25-01-2014 12:04
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi pielgrzym

>Osobiście nie znam osoby która by przyjmowała że 2+2=5, więc trudno mi się określić.
Nie znając takiej osoby bez trudności, bo w 6 minut zaledwie, zdołałeś określić, że musi być ona nieukiem...

Wiesz, że trudno Ci się określić, czy tylko w to wierzysz?

#54
25-01-2014 12:11
 Ocena 1 na 1
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących

>Nie znając takiej osoby bez trudności, bo w 6 minut zaledwie, zdołałeś określić, że musi być ona nieukiem...
>Wiesz, że trudno Ci się określić, czy tylko w to wierzysz?

Na dzień dzisiejszy matematyka jest nauką ścisłą i 2+2=4, jednak co przyniesie przyszłość nie wiem, tak samo jak stało się to ze Teorią Względności Einsteina.

Tak więc nie mogę wykluczyć istnienia równania 2+2=5, chociaż wiem że to kłamstwo.

#55
25-01-2014 12:24
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi hagi
.
>Ty czerpiesz wiedzę o świecie z tv, która czerpie oglądalność głównie z tragedii.
Słuszna krytyka, ale czy można się dowiedzieć skąd Pan ją czerpie. Niech Pan podrzuci tu parę źródeł mądrości. Jakaś mała bibliografia by się przydała.

>Jeśli pragniesz się z tego wyleczyć to przestań ją oglądać, a w rezultacie zobaczysz mnóstwo piękna dookoła siebie.
No fajnie! Odcinamy się się od zmanipulowanej informacji i co? I pozostajemy na poziomie szczęśliwych idiotów?

A nie lepiej mocno sobie zakodować sceptyczny krytycyzm wobec każdego źródła i autorytetu? Oczywiście ustawiając w tym jakąś hierarchię wiarygodności np. z najniżej ustawioną pozycją dla kitu propagandowego różnych religii/ideologii, a najwyższym pułapem dla publikacji naukowych.
Na przykład ja mam takie podejście do informacji, ale sądzę, iż większość racjonalistów bardzo podobne.

>Polecam Bill'a Hicks'a i jego skecze.
>na przykład ten www.youtube.com/watch?v=_ToV8LjJslA
Też się przyda, ale czy od niego czerpie Pan całą wiedzę o świecie?

Miłego dnia.

@@@
.

#56
25-01-2014 12:48
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi pielgrzym
> nie mogę wykluczyć istnienia równania 2+2=5, chociaż wiem że to kłamstwo.
Czyli wierzysz w prawdziwość fałszywego twierdzenia.

Tak to właśnie z wiarą jest.

#57
25-01-2014 13:06
 Ocena 2 na 2
hagi (2 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
>Też się przyda, ale czy od niego czerpie Pan całą wiedzę o świecie?
>Miłego dnia.

Wiedzę o świecie czerpie ze świata i ludzi którzy mnie otaczają. A z doświadczeń psychodelicznych czerpię głębszą wiedzę o sobie.
Pozdrawiam

#58
25-01-2014 13:10
 Ocena 1 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi pielgrzym
> zapewne, przy aktualnym poziomie nauczania to możliwe
Źle sformatowałeś tekst i mi taka perełka umknęła...

Ten 'aktualny poziom nauczania' wg którego 2+2=5 to religia w szkołach. Stąd armia nieuków twierdzących, że arytmetyka 'nie ma nic wspólnego z logiką, wiarą czy jak to tam nazwać'.

#59
25-01-2014 13:17
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi pielgrzym
>Polecam "hagi" - jestem tu od kilku dni a już kilku rozpracowałem, chcą nas nawracać udając zrozumienie wobec naszego ateizmu - szatańska sztuczka.
W czym się jego liberalizm przejawia? I jakiego naszego ateizmu? Osobiście ani kościoła ani wierzących zbytnio nie lubię, ale daleko mi do twojej ziejącej nienawiścią niewiary i absurdalnych insynuacji - choćby o tym, że tylko chrześcijanie molestują dzieci.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do wierzących
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.


It is only one truth, you do not understand

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365