Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
31-01-2014 09:44grzmot (741 punktów)Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Ocena 10 na 10
"Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni. Oni najbardziej poniżają godność człowieka." Czyli Oko znowu w akcji.

Podobno szykuje się pozew zbiorowy klik, dostępny też filmik na Youtube.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#1
31-01-2014 09:51
 Ocena 3 na 3
Yksiński (179 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Ksiądz się rozkręca, bo atmosfera ku temu sprzyja. Tylko jak tak dalej pójdzie, to w końcu zamiast słów o charakterze pomówienia użyje jakiś epitetów i noga mu się powinie. Bo mało kto pamieta, że w kk, a dokładnie w art. 257 jest taki jeden przepis ...

#2
31-01-2014 10:06
 Ocena 28 na 28
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Chyba nadeszła wreszcie pora, żeby wydłubać to Oko... W moim odczuciu on jest po prostu zwykłą świnią, która celowo obraża i prowokuje, żeby następnie ostre reakcje wyciągać i machać nimi jak sztandarem: Patrzcie, jacy agresywni są ateiści, jak mnie obrażają!
Dobrze, już dobrze, złagodzę nieco wypowiedź, żeby nie było, że jestem "prymitywna, mniej moralna..." jak to dalej leciało? Aha, zamiast wartości etycznych mam erotyczne (przy okazji - głupie to Oko, że aż strach Gdyby mnie zobaczył, może by się ugryzł w ozór, ale jak Oko może cokolwiek zobaczyć...). Oko powinien naprawdę dostać po uszach (przepraszam, że tak anatomicznie, ale inaczej się nie da) za swoje występy. Może pozew sądowy otworzy - nomen omen - oko biskupa na nieprzemyślane wystąpienia podwładnego. Na szczególną reakcję jednak nie liczę. Na spektakularnie wygrany proces też nie.

#3
31-01-2014 10:23
 Ocena 2 na 2
Heremis (587 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
Mam nadzieję, ze ks. Oko odpowie za te bezpodstawne pomówienia. Ciekawe skąd bierze te "rewelacje" o ateistach.

niestadny (2492 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi Yksiński
>Tylko jak tak dalej pójdzie, to w końcu zamiast słów o charakterze pomówienia użyje jakiś epitetów i noga mu się powinie. Bo mało kto pamieta, że w kk, a dokładnie w art. 257 jest taki jeden przepis ...

Czy katolik, którego nazywa się "katolem" ma prawo poczuć się znieważony? A homoseksualista/gej, o którym mówi się, że jest "pedałem"? Czy nazwany "świnią" bądź "idiotą" ma podstawę do wniesienia sprawy z oskarżenia prywatnego?

Każdy kij ma dwa końce i warto o tym pamiętać.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#5
31-01-2014 10:40
 Ocena 22 na 22
cmos (1664 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi Heremis
>Mam nadzieję, ze ks. Oko odpowie za te bezpodstawne pomówienia. Ciekawe skąd bierze te "rewelacje" o ateistach.

To ewidentna projekcja. Jeżeli kogoś przed robieniem różnych złych rzeczy powstrzymuje tylko świadomość, że gdzieś tam w górze jest wszechwiedzący superpolicjant który potem skieruje sprawę do prokuratury wiekuistej, to dla niego prostym wnioskiem jest, że ludzie którzy w tego oberpolicjanta nie wierzą nie mają żadnych hamulców i są "zdolni do rzeczy złych i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni".
Przecież to oczywista oczywistość.

#6
31-01-2014 10:41
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."

>Podobno szykuje się pozew zbiorowy
Twój Ruch w swoim piśmie proponuje udostępnienie urzędowej sali na wykłady o tematyce społecznej, jak bezrobocie, służba zdrowia itp. Też pożyteczne, ale szkoda, że nie na spopularyzowanie czym ów demonizowany GENDER w swej istocie jest.

#7
31-01-2014 10:47
 Ocena 15 na 15
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi niestadny
>Czy nazwany "świnią" (...) ma podstawę do wniesienia sprawy z oskarżenia prywatnego?
Niech wnosi. I niech uważa, bo okropne rzeczy wtedy wyjdą na jaw.

#8
31-01-2014 10:55
 Ocena 9 na 9
szarley (54912 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi niestadny
Zauważ, że nazwanie Oka świnią jest nazwaniem konkretnej osoby, za konkretne ... świństwa, nie dotyczy ani jego orietacji seksualnej ani religii
>Czy katolik, którego nazywa się "katolem" ma prawo poczuć się znieważony?
Tak, a jeśli nie ten konkretny, to innemu może to sprawić przykrość

>A homoseksualista/gej, o którym mówi się, że jest "pedałem"?
Tak, a jeśli nie ten konkretny, to innemu homoseksualiście sprawi to przykrość

>Czy nazwany "świnią"
Tak, a przy tym każdej świni sprawia przykrość porównanie z Okiem
Meret... świnie też mają uczucia

#9
31-01-2014 11:10
 Ocena 26 na 26
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi szarley
Niniejszym uroczyście przepraszam wszystkie przemiłe ssaki parzystokopytne z rodzaju Sus za uwłaczające im porównanie.

#10
31-01-2014 11:12
 Ocena 3 na 3
Heremis (587 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi cmos
>>Mam nadzieję, ze ks. Oko odpowie za te bezpodstawne pomówienia. Ciekawe skąd bierze te "rewelacje" o ateistach.
>To ewidentna projekcja. Jeżeli kogoś przed robieniem różnych złych rzeczy powstrzymuje tylko świadomość, że gdzieś tam w górze jest wszechwiedzący superpolicjant który potem skieruje sprawę do prokuratury wiekuistej, to dla niego prostym wnioskiem jest, że ludzie którzy w tego oberpolicjanta nie wierzą nie mają żadnych hamulców i są "zdolni do rzeczy złych i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni".
>Przecież to oczywista oczywistość.
Domyślam się, szkoda że nie pokusił się poznanie ludzi, których tak łatwo ocenia. Jezus mówił: "nie sądźcie byście nie byli sądzeni". Myślę, że wielu chrześcijan o tym zapomina.

#11
31-01-2014 11:26
 Ocena 10 na 10
eveeoU (280 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi Heremis
> Myślę, że wielu chrześcijan o tym zapomina.

A o czym oni pamiętają? Biblia przydaje się tylko wtedy jak można coś wyciągnąć, np. jeden cytat i sobie nim pomachać. Większość wierzących jakich znam i z nimi rozmawiałem, trzymają się tylko tego co im się podoba i jest im na rękę. Każdy z nich ma jakby swojego własnego boga. Pytasz się ich ,,ale słuchaj, tutaj w piśmie jest tak i tak" to zaraz zaczynają cwaniakować, że to nieważne i tym podobny bełkot. Ciekawe co by było gdyby tak kodeks drogowy traktowali.

- Panie Władzo wiem, że tutaj był znak STOP, ale ja go sobie inaczej zinterpretowałem i jechałem dalej.
- Mhm tak, tak oczywiście, przecież to logiczne. Proszę jechać dalej.

Co do tej wypowiedzi profesora p*****lingu stosowanego to najlepsza jest chyba osoba z publiczności: BUM!

Heremis (587 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi eveeoU
>A o czym oni pamiętają? Biblia przydaje się tylko wtedy jak można coś wyciągnąć, np. jeden cytat i sobie nim pomachać. Większość wierzących jakich znam i z nimi rozmawiałem, trzymają się tylko tego co im się podoba i jest im na rękę. Każdy z nich ma jakby swojego własnego boga. Pytasz się ich ,,ale słuchaj, tutaj w piśmie jest tak i tak" to zaraz zaczynają cwaniakować, że to nieważne i tym podobny bełkot.
Samo wybieranie nie jest złe, o ile nie idzie za nim wygodnictwo, według mnie jeśli ktoś wierzy, powinien choć starać się realizować założenia chrześcijaństwa, pracować nad sobą i mieć więcej pokory. Nie mówię, że wszystkie, bo powiedzmy sobie szczerze chrześcijaństwo (w swej etyce) bardzo wysoko stawia poprzeczkę.

#13
31-01-2014 12:36
 Ocena 3 na 3
keram aktsu (1211 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi niestadny

>Czy katolik, którego nazywa się "katolem" ma prawo poczuć się znieważony? A homoseksualista/gej, o którym mówi się, że jest "pedałem"?


dzisiejsza poprawność polityczno obyczajowa doprowadzona jest do absurdu.

#14
31-01-2014 15:04
 Ocena 7 na 7
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi eveeoU
>.. Co do tej wypowiedzi profesora p*****lingu stosowanego to najlepsza jest chyba osoba z publiczności:...
Średnia wieku słuchaczy wskazuje, że istotniejsza jest dla nich jakość kału, czy innych wydzielin, niż owe wartości erotyczne. Aczkolwiek podniecenie tej pani ... - cóż, mam nadzieję, że ja takiego wieku nie dożyję.

#15
31-01-2014 15:04
 Ocena 9 na 9
diogenes (42753 punktów)Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
W odpowiedzi niestadny
>Czy nazwany "świnią"... ma podstawę do wniesienia sprawy z oskarżenia prywatnego?

Tak, ale najpierw niech skonsultuje się z weterynarzem.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365