 |
Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-01-2014 09:44 | grzmot (741 punktów) | Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
10 na 10 | "Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni. Oni najbardziej poniżają godność człowieka." Czyli Oko znowu w akcji. Podobno szykuje się pozew zbiorowy klik, dostępny też filmik na Youtube. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 | Heremis (587 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." |
> PS. Przepraszam Panie Łukaszu, ale nie prowadzę prywatniej korespondencji z uczestnikami naszego forum. Uważam,> że wszystkie ważkie tematy możemy tu poruszyć publicznie. Wyżej zalinkowałem Panu zainicjowany przeze mnie wątek - Szkice o moralności (etyce) katolickiej, a w nim odwołałem się do:Szanowny Panie, wysłałem wiadomość prywatną, ponieważ w moim odczuciu zainicjowałem zejście z tematu dyskusji. O tym że nie prowadzi Pan prywatnej korespondencji nie wiedziałem. > Trudno jest też mówić o jakiejś jednolitej etyce chrześcijańskiej zmieniała się ona w czasie i są duże różnice pomiędzy różnymi wyznaniami. Istnieje też etyka głoszona - nakazy co inni powinni czynić i etyka praktyczna, to co mnie jest dozwolone. Niech Pan zainicjuje wątek o etyce chrześcijańskiej. Chętnie podyskutuję.> www.racjon(*).php/z,0/d,18/s,600722#w602092> www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,600722#w601145> Miłego dnia.> @@@To prawda nie ma jednolitej, ja stworzyłem własną wersję (czyli własny akcentami) i nie wiem czy będzie nad czym dyskutować. Niestety teraz nie mam zbytnio czasu, założę wątek o etyce chrześcijańskiej w przyszłości. Obawiam się jednak, że moje dość luźne pojęcie do definiowania i pojęć utrudni tu dyskusję. Pozdrawiam |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > > Dlatego mamy stare powiedzenie: Kij ci w oko!> O którym końcu kija mowa w tym powiedzonku?A ja ks. Oko nawet lubię. Trochę żałosne, że robi z siebie błazna niczym prof. Rońda w TV Trwam. Ale jest Oko, jest zabawa  Swoją drogą mam wrażenie, że ksiądz z Krakowa zapomniał co Jezus mówił o drzazdze i belce. Hmm.. właścwie nie zapomniał, tylko nieznacznie zmodyfikował: Cytat:Nikt tak dużo nie robi w celu wyświetlenia i wyrwania z korzeniami grzechu pedofilii u siebie, jak KK. Ks. Oko pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#48 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > Oko powinien naprawdę dostać po uszach (przepraszam, że> tak anatomicznie, ale inaczej się nie da) za swoje występy.E tam. A ja to się cieszę - wychodzi wreszcie radjomaryjna i przaśna i uprzedzona podstawa naszego polskiego katolicyzmu. Mamy ją, jak na dłoni - głośną i rzucającą się na szkło. Wprawdzie niezbyt nam teraz potrzebna kolejna wojna ideologiczna, ale ta bomba musiała kiedyś wybuchnąć, skoro kard. Michalik z bp. Głodziem plączą się w zeznaniach w TV, to ktoś musiał wziąść na siebie cały ten front świętoszkowatej bulwersacji wszystkim co ludz... yyy chcę napisać grzeszne. I tu w samym centrum leży ateizm. Teraz znamy prawdziwe miejsce Bonieckich, Tischnerów, Kłoczowskich, Obirków czyli innych, którzy faktycznie mieli coś sensownego do powiedzenia. pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#49 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > Widocznie ks. Oko dobrze oddaje poglądy większości polskich biskupów> skoro jego wystąpienia przyjmowane są z aplauzem.Być może, choć tu trudno do końca powiedzieć. Wiem za to z pewnoscią o ok. czterech milionach Polaków - jak łatwo można się domyślić słuchaczy Radja Maryja. Ksiądz Oko to w ogóle dziwna postać. Chwali się zwiazkami z Tischnerem (opiniował mu wg jego relacji b. pozytywnie drugą pracę doktorską) i jednocześnie wychwala głębię wiary słuchaczy RM, których Tischner z Kłoczowskim delikatnie mówiąc nie cenili. Taka dziwna dowolność interpretacji, żeby nie powiedzieć percepcji. Czasem podsyłał mi maile tych słuchaczy "których tysiące do niego pisze" a których zawartości nie chcę komentować. W moim odczuciu to tłum wiernych za plecami Oko i jego aplauz daje mu najwięcej energii, hierarchowie jakby stoją nieco z tyłu. Chyba podobnie było kiedyś z wypłynięciem o. dyr T.Rydzyka. Osoby pochodzące z dwóch różnych biegunów intelektualnych i kulturowych, a jednak coś ich razem łączy.. pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#50 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52270 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | . > Szanowny Panie, wysłałem wiadomość prywatną, ponieważ w moim odczuciu zainicjowałem zejście z tematu dyskusji. O tym że nie prowadzi Pan prywatnej korespondencji nie wiedziałem.Nie szkodzi! E-mail był miły i ciekawy. > To prawda nie ma jednolitej, ja stworzyłem własną wersję (czyli własny akcentami) i nie wiem czy będzie nad czym dyskutować.Ja też tego nie wiem. Wszyscy mamy trochę własne etyki, ale też wszystkie ludzkie etyki (poza specyficznymi kodeksami przestępczymi i specjalnych instytucji. Np. zakon-ac.info/artykuly-a-46-Zakon-asasynow pl.wikipedia.org/wiki/Opus_Dei itp. itd.) są do siebie podobne. Dlatego np. dobrze rozumiemy fabuły i zawarte w nich emocje z zupełnie innych kultur od naszej. > Niestety teraz nie mam zbytnio czasu, założę wątek o etyce chrześcijańskiej w przyszłości.To Pański wybór. Ja taki wątek założyłem i tu do niego zalinkowałem aby nie powtarzać tego samego. Sądzę że warto go przeczytać i zastanowić się nad przedstawionymi tam argumentami. > Obawiam się jednak, że moje dość luźne pojęcie do definiowania i pojęć utrudni tu dyskusję.Może nawet uniemożliwić: Nigdy nie należy zapominać, że gdy dwóch mówi to samo w tym samym języku, to wcale nie musi dla nich to samo znaczyć. Mieszkamy w tym samym kraju, używamy tego samego języka, a jesteśmy z dwu różnych planet. Jeżeli wcześniej nie uzgodni się definicji, to rozmowa jest "koperkowa", czyli o niczym. Miłego dnia. @@@ . |
#51 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > Jak to też pożyteczne??? Chyba po prostu pożyteczne...Też, bo moja propozycja pożyteczniejsza. |
| szarley (54912 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > Ksiądz Oko to w ogóle dziwna postać. Chwali się zwiazkami z Tischnerem (opiniował mu wg jego relacji b. pozytywnie drugą pracę doktorską) i jednocześnie wychwala głębię wiary słuchaczy RM, których Tischner z Kłoczowskim delikatnie mówiąc nie cenili.Wybacz pytanie, ale którego Kłoczowskiego masz na myśi? |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > Wybacz pytanie, ale którego Kłoczowskiego masz na myśi? ks. prof. Jan Andrzej Kłoczowski OPpozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#54 1 na 1 | fubbal1990 (15 punktów) | Odp: Ateiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..." | > "Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych> i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni. Oni najbardziej poniżają godność człowieka." Czyli Oko> znowu w akcji.> Podobno szykuje się pozew zbiorowy> klik,> dostępny też filmik na Youtube.Jej...wyjątkowo podłe i prymitywne słowa |
1 2 3 4 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|