Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy ludzi wolno budzić?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-04-2015 19:41Bragiel (220 punktów)Czy ludzi wolno budzić?
Ocena 3 na 3
Ja uważam, że nie. Napisałem o tym dzisiaj tekst bragiel.bl(*)04/Ludzi-nie-wolno-budzic.html
Jak uważacie?
Jeżeli ktoś śpi-jest katolikiem, Swiadkiem Jehowy, hinduistą, wyznawcą Potwora Sphagetii, Sziwy, Lakszmi...Whatever.
Niech sobie śpi.
Jeżeli jest mu to dobrze, niech w to wierzy.
Po co go budzić?
Oczywiscie, jeżeli nie wchodzi innnym w życie i nie każe mi/nam też spać.
Jak uważacie.
Uważam, że prozelityzm ateistyczny nie ma sensu. Zresztą jakikolwiek prozelityzm jest bezcelowy.
Jeżeli ktoś sam nie dojdzie do pewnych wniosków, przekonywanie kogoś do czegokolwiek jest po prostu głupie i bezcelowe.
Jak ktoś chce wierzyć-spać, niech śpi.
Zapraszam do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#1
14-04-2015 20:09
 Ocena 8 na 8
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy ludzi wolno budzić?
Religia jest szkodliwa społecznie więc należy chociażby dbać o to żeby dzieci nie były indoktrynowane. Dorośli niech robią co chcą.

#2
14-04-2015 20:19
 Ocena 12 na 12
Jacholek (5699 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
>Uważam, że prozelityzm ateistyczny nie ma sensu. Zresztą jakikolwiek prozelityzm jest bezcelowy.
Zgadzam się że prozelityzm nie ma sensu ale to nie oznacza iż ateista czy po prostu niedowiarek powinien schodzić do podziemia kryjąc się ze swoimi przekonaniami, opiniami. Poza tym trudno przechodzić obojętnie obok zła mogącego płynąc ze ślepej wiary czy bazującej na religii głupocie.

#3
14-04-2015 20:25
 Ocena 2 na 2
Bragiel (220 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Jacholek
>>Uważam, że prozelityzm ateistyczny nie ma sensu. Zresztą jakikolwiek prozelityzm jest bezcelowy.
>Zgadzam się że prozelityzm nie ma sensu ale to nie oznacza iż ateista czy po prostu niedowiarek powinien schodzić do podziemia kryjąc się ze swoimi przekonaniami, opiniami. Poza tym trudno przechodzić obojętnie obok zła mogącego płynąc ze ślepej wiary czy bazującej na religii głupocie.
>
Nie chodzi mi o schodzenie do podziemia.
Oczywiście trzeba mówić o swoim ateizmie. Ale nie wydaje mi się by miało sens przekonywanie np. 80 letniej babci, która całe życie była moherowym beretem, że to wszystko w co wierzyła 80 lat to bzdury.
Pozdrawiam.

www.bragiel.blox.pl Świat według Brągiela

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
>Ja uważam, że nie.
Źle uważasz, Przebudzenie Ludzkości - zmiana Mentalności jest koniecznością.
>Jeżeli ktoś śpi-jest katolikiem, Swiadkiem Jehowy, hinduistą, wyznawcą Potwora Sphagetii, Sziwy, Lakszmi...Whatever.
Bóg to nie cokolwiek - jakiekolwiek fałszywe wyobrażenia.
>Po co go budzić?
Po co uczyć - zlikwidować szkoły, spalić książki?
>Uważam, że prozelityzm ateistyczny nie ma sensu.
Słusznie.
>Zresztą jakikolwiek prozelityzm jest bezcelowy.
Niesłusznie.
>Jeżeli ktoś sam nie dojdzie do pewnych wniosków, przekonywanie kogoś do czegokolwiek jest po prostu głupie i bezcelowe.
Bzdura.
>Jak ktoś chce wierzyć-spać, niech śpi.
Jak ktoś chce wierzyć-być przebudzonym, niech wierzy.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#5
14-04-2015 20:54
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
Uważam, że wiele zależy od tego czy ktoś w ogóle chce o tym dyskutować, bo jeśli chce, to niejako sam musi się liczyć z rewidowaniem swoich poglądów. Jeśli zaś nie ma na to ochoty i nie jest przy tym niegrzeczny to "ewangelizowanie" go po prostu trąci buractwem.

Pomijam fanatyków, bo sprowadzenie ich z utartej ścieżki i tak jest właściwie niemożliwe.


Jaskinia Trolli team

#6
14-04-2015 20:55
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Ja uważam, że nie.
>Źle uważasz, Przebudzenie Ludzkości - zmiana Mentalności jest koniecznością.

Misjonarz się znalazł i będzie nam tu rewolucję robił jak Che Guevara Nie, nie jest koniecznością. Ludzie, którzy mają takie poczucie misji, zmiany mentalności ludzi przeważnie mają zaburzenia psychiczne. To może być nawet groźne.

#7
14-04-2015 20:58
 Ocena 1 na 3
Willmaster (423 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Jak ktoś chce wierzyć-być przebudzonym, niech wierzy.
Czyli katolicy, protestanci, poganie, deiści itd. są przebudzeni - bo wierzą.

Po śmierci jest to co ma być.

#8
14-04-2015 21:16
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Willmaster
>>Jak ktoś chce wierzyć-być przebudzonym, niech wierzy.
>Czyli katolicy, protestanci, poganie, deiści itd. są przebudzeni - bo wierzą.
Wiara widząca tym różni się od wiary ślepej, że nie tworzy, nie wymyśla żadnych wyobrażeń Boga, Bóg jest Duchem - kimś\czymś abstrakcyjnym, niepojętym dla ludzkiego umysłu.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#9
14-04-2015 21:27
 Ocena 3 na 5
Willmaster (423 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Wiara w coś nieudowodnionego jak np. "bóg jest duchem", jest właśnie ślepą wiarą.


Po śmierci jest to co ma być.

#10
14-04-2015 21:33
 Ocena-2 na 4
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Willmaster
>Wiara w coś nieudowodnionego jak np. "bóg jest duchem", jest właśnie ślepą wiarą.
Przeciwnie, wiara w udowodnionego boga jest ślepa... i głupia.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#11
14-04-2015 21:34
 0 na 2
Willmaster (423 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Duch Prawdy
A to niby dlaczego?


Po śmierci jest to co ma być.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Willmaster
>A to niby dlaczego?
O losie..., jak coś jest udowodnione, to już nie jest wiarą, tylko wiedzą.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#13
14-04-2015 21:53
 0 na 2
Willmaster (423 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Ja wiem że w udowodnionego boga się nie wierzy, ale przecież to ty napisałeś "wiara w udowodnionego boga jest głupia", tak więc nie wiem po co to zrobiłeś.

Po śmierci jest to co ma być.

#14
14-04-2015 21:59
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
W odpowiedzi Willmaster
>Ja wiem że w udowodnionego boga się nie wierzy, ale przecież to ty napisałeś "wiara w udowodnionego boga jest głupia", tak więc nie wiem po co to zrobiłeś.
No nie wiesz.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#15
14-04-2015 21:59
 Ocena 3 na 3
KORUND (4922 punktów)Odp: Czy ludzi wolno budzić?
>Niech sobie śpi.
>Jeżeli jest mu to dobrze, niech w to wierzy.
-Niech trwa w otępieniu? Ale czy dobrze, czy bezpiecznie, czy ciekawie jest żyć wśród otępiałych?
>Jeżeli ktoś śpi-jest katolikiem, Swiadkiem Jehowy, hinduistą, wyznawcą Potwora Sphagetii, Sziwy, Lakszmi...Whatever.
>Uważam, że prozelityzm ateistyczny nie ma sensu. Zresztą jakikolwiek prozelityzm jest bezcelowy.
>Jeżeli ktoś sam nie dojdzie do pewnych wniosków, przekonywanie kogoś do czegokolwiek jest po prostu
>głupie i bezcelowe.
-A czy wszyscy w/w doszli sami do "pewnych" wniosków? Czy im to ordynarnie wtłoczono? Czy sami byliby skłonni wyrzec się prozelityzmmu?
>Jak ktoś chce wierzyć-spać, niech śpi.
-Oczywiście, gdy niczego mu nie wbito do łba na siłę, sam innych nie uświadamia, jest dorosły, gdy przedstawiono mu różne opcje, a on wybiera jedną z w/w, to kij mu w ... niech śpi. Niestety, problem w tym, że taki "śpiący" często się obficie rozmnaża i ochoczo indotkrynuje swoje otocznie, czym powiększa grono "śpiących", którzy mają w zwyczaju ingerować w życie tych nielicznych przytomnych. Poza tym, dlaczego miało by mi przeszkadzać to, że ktoś w ich otępiałość (usiłując przebudzić) ingeruje?

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365