Racjonalista - Strona głównaDo treści
Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-10-2015 23:50Grzegorz (5685 punktów)Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
Ocena 4 na 4
Jeszcze raz obie najważniejsze siły pokazały jak głęboko mają wyborców w poważaniu.

Zaczynając od doboru aktorów, czy raczej marionetek. Szydło zamiast Kaczyńskiego. No i Kopacz - formalnie premier, a faktycznie ktoś kto odziedziczył schedę po Tusku po tym jak już wygryzł z PO wszystkie indywidualności i sam postanowił spadać do Brukseli.

Jeśli chodzi o samą debatę to niewiele jest do komentowania. Głównie to jak bardzo można unikać debaty udając że się ją prowadzi, bo sam poziom pseudodebaty był poniżej wszelkich oczekiwań. Rozumiem że można nie mieć wstydu i po 8 latach rządów proponować nagle nowe, podobno przełomowe zmiany bez jakichkolwiek objaśnień czemu wcześniej nic się nie robiło. Ale liczenie na to że "ciemny lud" to kupi to raczej przejaw braku rozumu. Jedyne co było autentyczne to strach przebijający poprzez wypowiedź naszej premier.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 Dalej..
#1
20-10-2015 00:35
 Ocena 3 na 3
zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
Obie panie zastosowały tę samą taktykę nieodpowiadania na pytania, zastępując odpowiedzi wyborczą kiełbasą. Moim zdaniem Kopacz wobec Szydło wypadła odrobinę lepiej niż Komorowski wobec Dudy, bo nie pokazała takiej buty jak Komorowski. Oczywiście głoszenie co to PO ma zamiar zrobić dla Polski i Polaków na pięć dwunasta przed wyborami jest niewiarygodne.

#2
20-10-2015 01:29
 Ocena 5 na 5
Christos (2696 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...

>Ale liczenie na to że "ciemny lud" to kupi to raczej przejaw braku rozumu.


Jednak brak rozumu.


No gods, no masters...I am who I am.

#3
20-10-2015 02:07
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
>Jeśli chodzi o samą debatę to niewiele jest do komentowania.

Mnie jak zwykle najbardziej energetyka zainteresowała. Kopacz jako sukces podała stworzenie unii energetycznej, bo budujemy interkonektory. To był blamaż, gdyż właśnie unia energetyczna jest przykładem klęski rządu, gdyż nie ma jej fundamentów:
- wspólnych zakupów gazu od Rosji od całej Unii
- jest natomiast rozbudowa gazociągu brużdżącego nam w Bałtyku i omijającego Polskę

Tymczasem w drugiej debacie:

#‎Lisnazywo‬: Repolonizacja banków i mediów:
Zawisza: Można by..
Nowacka: Nie widzę potrzeby
Petru: Dzisiaj każdy może kupić bank
Wipler: Jestem przeciw

O uchodźcach Wipler do Lisa: "Za miesiąc będzie pan uchodźcą z tej telewizji"

#4
20-10-2015 06:01
 Ocena 4 na 4
Marudek (208 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz
>- jest natomiast rozbudowa gazociągu brużdżącego nam w Bałtyku i omijającego Polskę
Jak by nie było, gazociąg omija Polskę na nasze własne życzenie.

#5
20-10-2015 12:09
 Ocena 2 na 2
Andrzej P. Kostecki (80 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
>Jeszcze raz obie najważniejsze siły pokazały jak głęboko mają wyborców w poważaniu.
>Zaczynając od doboru aktorów, czy raczej marionetek. Szydło zamiast Kaczyńskiego. No i Kopacz -
>formalnie premier, a faktycznie ktoś kto odziedziczył schedę po Tusku po tym jak już wygryzł z PO
>wszystkie indywidualności i sam postanowił spadać do Brukseli.
>Jeśli chodzi o samą debatę to niewiele jest do komentowania. Głównie to jak bardzo można unikać
>debaty udając że się ją prowadzi, bo sam poziom pseudodebaty był poniżej wszelkich oczekiwań.
>Rozumiem że można nie mieć wstydu i po 8 latach rządów proponować nagle nowe, podobno przełomowe
>zmiany bez jakichkolwiek objaśnień czemu wcześniej nic się nie robiło. Ale liczenie na to że "ciemny
>lud" to kupi to raczej przejaw braku rozumu. Jedyne co było autentyczne to strach przebijający
>poprzez wypowiedź naszej premier.

"Debata" to faktycznie totalna żenada. Dwie baby, które mówiły zupełnie na inne tematy niż zadawane im pytania.
Nie zgadzam się z Panem, że to "przejaw braku rozumu" - to rozumienie głupoty dogłębnie zindoktrynowanego społeczeństwa. Przed "debatą" nawet nie przyszło mi do głowy, że może to być aż tak przeraźliwie zamulone dno.

#6
20-10-2015 13:15
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
W odpowiedzi Andrzej P. Kostecki
.
> Dwie baby, które mówiły zupełnie na inne tematy niż zadawane im pytania.
Dwie panie, ewentualnie dwie kobiety. Jak widać, to nie płeć nasz poziom warunkuje.

@@@
.

#7
20-10-2015 14:00
 Ocena 3 na 3
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
>> Dwie baby, które mówiły zupełnie na inne tematy niż zadawane im pytania.
>Dwie panie, ewentualnie dwie kobiety. Jak widać, to nie płeć nasz poziom warunkuje.
>@@@
>.<<
Słowo BABA jest słowem starosłowiańskim, staropolskim. lukaszroki(*)h-plci-pieknej-w-polszczyznie/
A KOBIETA weszła do języka polskiego stosunkowo niedawno i jako niezbyt pochlebne określenie. stare.verte.art.pl/mysl/opochodzeniuizmianie/
Może więc, biorąc pod uwagę szacunek z jakim owe baby potraktowały wyborców, lepiej nazywać je kobietami?

#8
20-10-2015 14:25
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
W odpowiedzi Rafał Poniecki
.
>Słowo BABA jest słowem starosłowiańskim, staropolskim. lukaszroki(*)h-plci-pieknej-w-polszczyznie/
>A KOBIETA weszła do języka polskiego stosunkowo niedawno i jako niezbyt pochlebne określenie. stare.verte.art.pl/mysl/opochodzeniuizmianie/
Wszystko to wiem i niczemu z tego nie przeczę. Moje pytanie w kontekście Pańskiej uwagi jest takie:
Gdzie Pan żyje? W Średniowieczu czy w XXI wieku?

>Może więc, biorąc pod uwagę szacunek z jakim owe baby potraktowały wyborców, lepiej nazywać je kobietami?
Obie Panie - już choćby we własnym interesie - odnosiły się do wyborców z największym szacunkiem na jaki było je stać,
a to kogo przekonały a kogo nie, to już zupełnie inna sprawa. Ja z pełnym przekonaniem - choć też z wielkimi wątpliwościami ze względu jej na zaplecze - zagłosuję na trzecią, ale ludzie inteligentni tak mają, iż samodzielnie wyborów dokonują.

@@@
.

#9
20-10-2015 15:01
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
>Ja z pełnym przekonaniem - choć też z wielkimi wątpliwościami ze względu jej na zaplecze - zagłosuję na trzecią, ale ludzie inteligentni tak mają, iż samodzielnie wyborów dokonują.

Ta trzecia, tym razem, ma coś więcej niż ładne sukienki.


Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ.

#10
20-10-2015 16:58
 Ocena 3 na 3
zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
>Obie Panie - już choćby we własnym interesie - odnosiły się do wyborców z największym szacunkiem na jaki było je stać
Że użyję eufemizmu - niebanalnie to okazywany szacunek, gdy nie odpowiada się na pytania. Zapewne taka ściema nie przeszkadza wyborcom PiS, bo im nie przeszkadza żaden blamaż ich ukochanych polityków, śmiem jednak wątpić czy wyborcy PO poczuli się potraktowani z szacunkiem.

>zagłosuję na trzecią, ale ludzie inteligentni tak mają, iż samodzielnie wyborów dokonują.
Za to ludzie kulturalni nie obnoszą się ze swoją inteligencją.

#11
20-10-2015 17:11
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
Nie oglądałem debaty (kontestuję telewizję od pewnego czasu), ale po samych komentarzach widzę, że to krótkie www.youtube.com/watch?v=DVcBH20Mc_k , zaledwie 14-sekundowe streszczenie, zupełnie wystarczy.

#12
20-10-2015 17:41
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
W odpowiedzi zaszetka lawendy

Za to ludzie kulturalni nie obnoszą się ze swoją inteligencją.
Tak, oni obnoszą się z własną kulturą, ale jedni mają i kulturę i inteligencję, a innym wydaje się, iż je mają.
Ludzie inteligentni łatwo zrozumieją, iż zdanie: "Ja z pełnym przekonaniem - choć też z wielkimi wątpliwościami ze względu jej na zaplecze - zagłosuję na trzecią, ale ludzie inteligentni tak mają, iż samodzielnie wyborów dokonują."
Jest odwołaniem się do ich inteligencji, a nie do własnej, ale to drobiazg, gdyż rzeczywiście w swym zarozumialstwie siebie też do inteligencji zaliczam, podobnie jak Pan się tu zaliczył do kulturalnych.

LUDZKIE NARZEKANIA

Rożne słyszałem ludzkie narzekania:
jednemu brak pieniędzy, drugiemu - mieszkania.
Inny znów zdrowia za mało posiada,
trzeci na brak powodzenia biada.
Czwarty na brak przyjaciół narzeka,
piaty na wielka wygrane czeka.

Jedna na brak męża stale zawodzi;
inna, ze złe powietrze jej szkodzi.
Na trzecią nikt spojrzeć nie warzy,
bowiem za dużo kilogramów wazy.

Jednego tylko narzekania nie słyszałem,
choć z wieloma ludźmi się stykałem,
by ktoś wokół tego robił wiele szumu,
by ktoś narzekał na brak... rozumu.

Każdy uważa, ze dość ma samemu
i jeśli brakuje, to tylko drugiemu.



@@@
.

#13
20-10-2015 17:50
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
W odpowiedzi Zielony Tygrys
.
>Ta trzecia, tym razem, ma coś więcej niż ładne sukienki.
Zdecydowanie więcej, ale czy "więcej" tego posiada jej zaplecze i czy ona będzie potrafiła skorzystać z jego mądrości,
a odciąć się od jego głupoty, tego już nie wiem? Mimo tego zaryzykuję przy tym wyborze, gdyż ryzyko wydaje się jednak
tu najmniejsze.

@@@
.

zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
>Ludzie inteligentni łatwo zrozumieją, iż zdanie: "Ja z pełnym przekonaniem - choć też z wielkimi wątpliwościami ze względu jej na zaplecze - zagłosuję na trzecią, ale ludzie inteligentni tak mają, iż samodzielnie wyborów dokonują."
>Jest odwołaniem się do ich inteligencji, a nie do własnej
Ludzie inteligentni zapewne rozumieją, iż autor tego: "zagłosuję na trzecią, ale ludzie inteligentni tak mają, iż samodzielnie wyborów dokonują." chciał się zareklamować jako inteligentny. Nie wyszło, tym bardziej, że w kolejnym poście autor próbował ściemniać, co zapewne ludziom inteligentnym nie uszło uwadze.
Przy okazji autor wykazał się brakiem znajomości podstaw języka polskiego, niepotrzebnie dzieląc jedno zdanie na dwa.


>ale to drobiazg, gdyż rzeczywiście w swym zarozumialstwie siebie też do inteligencji zaliczam, podobnie jak Pan się tu zaliczył do kulturalnych.
Proszę zacytować, w którym miejscu napisałem, że zaliczam siebie do osób kulturalnych. Och, nie będzie cytatu? Cóż, nawet ludziom inteligentnym zdarzają się wpadki.

#15
20-10-2015 19:02
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Debata przedwyborcza, czyli kolejna odsłona żenady...
W odpowiedzi zaszetka lawendy
.
Proszę zacytować, w którym miejscu napisałem, że zaliczam siebie do osób kulturalnych.
Proszę zacytować, w którym miejscu napisałem, że zaliczam siebie do osób inteligentnych?
Taki żenujący personalny ping-pong, to jedyna forma rozmowy na jaką Pana ze mną stać.

Dużo zdrowia życzę.

@@@
.

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365