Racjonalista - Strona głównaDo treści
Współczesny ksiądz "inkwizytor"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
12-12-2011 19:29Sochocki (14 punktów)Współczesny ksiądz "inkwizytor"
Ocena 1 na 3
Oglądałem filmik, w którym katolicki ksiądz jawnie mówi, że palenie gejów na stosach powinno być praktykowane i że powinno się wrócić do pięknych czasów, kiedy takowe praktyki były stosowane.
I powiem że się przeraziłem, bo przecież ten człowiek ma wpływ na wiernych w swojej parafii.
A najgorsze jest to że rodzice, którzy uwierzą w homofobię, którą ten ksiądz jawnie popiera przecież mogą tą "wiedzę" przekazywać dzieciom i tym samym może wyrosnąć nam nowe pokolenia homofobów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#16
13-12-2011 10:52
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
>A najgorsze jest to że rodzice, którzy uwierzą w homofobię, którą ten ksiądz jawnie popiera przecież mogą tą "wiedzę" przekazywać dzieciom
No właśnie. Ja uwierzyłem w lęk wysokości i teraz boję się wyjrzeć przez okno na 10-tym piętrze. Oczywiście dzieciom nic o tym nie mówię, co by im nie przekazywać tej wiedzy.

Grzegorz (5685 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi tabrek
>Przecież to jest chyba Rafał Trytek, sedewakantysta, a zatem chyba raczej mu daleko do przeciętnego katolickiego księdza w naszym kraju.
A myślałem że będę pierwszym który zwróci na to uwagę. Ciekawi mnie w tej sprawie dość nikła reakcja mediów i prokuratury - gdyby ktoś będący osobą do pewnego stopnia publiczną walnął tekstem że powinno palić się np. wyznawców ojca Rydzyka to mógłby się spodziewać co najmniej ogólnopolskiego upublicznienia swojej wpadki, paru pozwów oraz dodatkowych atrakcji zależnych od sytuacji (oficjalne potępienie przez zwierzchników, itd).

#18
13-12-2011 12:08
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi Świnka Flejka
>Pod filmem jest podpis, że sprawą zajęła się prokuratura. Czy ktoś wie jak to się potoczyło?
Film jest na tyle stary, że można w ciemno obstawiać że skończyło się na niczym. Bo gdyby było inaczej (sprawa sądowa, ewentualna grzywna, itd). to również o tym byłoby głośno.

#19
13-12-2011 12:11
 Ocena 4 na 4
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"

>I powiem że się przeraziłem
Nie bardzo rozumiem powody Twego przerażenia.
O ile się orientuję Kościół katolicki uznaje za swoje Pismo Święte zarówno Stary jak i Nowy Testament.
A w Starym Testamencie jak wół stoi napisane, że :
Cytat:
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a krew [spadnie] na nich. (Księga Kapłańska 20,13)[32].


Tak więc ów ksiądz jak najbardziej słusznie postępuje , zgodnie z wolą Boga wrażoną na kartach Biblii.

Mnie zaś natomiast dziwi niepomiernie bełkot Katechizmu Kościoła Katolickiego, gdzie piszą, że z homoseksualistami należy się obchodzić z szacunkiem, delikatnością i współczuciem i że:
Cytat:
Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.

Co to w ogóle za brednie są? Przecież wola Boga jest jasna. NA STOS!

The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi Gosia
> Benedykt XVI to dla niego antypapież.
No pewnie! Przecież Pan Bóg kazał karać gejów śmiercią. To kto jest ważniejszy, Pan Bóg czy papież?


The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.

#21
13-12-2011 13:08
 Ocena 3 na 3
Grzegorz (5685 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi prof. Grabowska
>A w Starym Testamencie jak wół stoi napisane, że : Cytat:
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a krew [spadnie] na nich. (Księga Kapłańska 20,13)[32].
Tak więc ów ksiądz jak najbardziej słusznie postępuje , zgodnie z wolą Boga wrażoną na kartach Biblii.


W ST w ogóle dość łatwo zasłużyć na kamieniowanie czy inne drastyczne kary, wystarczy np. nosić ubranie z różnych materiałów (czyli 90% bawełna, 10% poliester pewnie się łapie), uprawiać różne rośliny na tym samym polu czy choćby pracować w szabas. Tyle że z jakichś względów nawet dość konserwatywni katolicy (a pewnie nawet sedewakantyści) nie wygłupiają się aby w tych wypadkach nakazy "boskie" traktować literalnie... Ciekawe czemu akurat ten przepis okazuje się tak odporny na upływ czasu...

#22
13-12-2011 13:34
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi prof. Grabowska

>To kto jest ważniejszy, Pan Bóg czy papież?

Dla polskich katolików? Papież (jeden konkretny).

Sochocki (14 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi prof. Grabowska
>
>I powiem że się przeraziłem
>Nie bardzo rozumiem powody Twego przerażenia.
>O ile się orientuję Kościół katolicki uznaje za swoje Pismo Święte zarówno Stary jak i Nowy Testament.
>A w Starym Testamencie jak wół stoi napisane, że :
> Cytat:
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a krew [spadnie] na nich. (Księga Kapłańska 20,13)[32].

>Tak więc ów ksiądz jak najbardziej słusznie postępuje , zgodnie z wolą Boga wrażoną na kartach Biblii.
>Mnie zaś natomiast dziwi niepomiernie bełkot Katechizmu Kościoła Katolickiego, gdzie piszą, że z homoseksualistami należy się obchodzić z szacunkiem, delikatnością i współczuciem i że:
> Cytat:
Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.

>Co to w ogóle za brednie są? Przecież wola Boga jest jasna. NA STOS!
The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.


Jak czytam takie absurdalne wypowiedzi jak twoje to jawnie wyczuwam w nich ludzą głupotę.
Homseksualizm jest w zupełności normalny, to jest ich miłość i zostawmy ich w spokoju.
A co do tego że wolą Boga jest palenie ludzi na stosach,jest to tylko kolejny dowód,że tak owy Bóg,
to tylko urojenia ludzi i wymysły.

#24
13-12-2011 15:10
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi Sochocki

>Homseksualizm jest w zupełności normalny
Zapewne.
ALE!! :
ksiądz się musi trzymać słowa bożego, a słowo boże wyraźnie nakazuje karać za homoseksualizm śmiercią, więc ksiądz nie może, ot tak sobie, lekceważyć słowa bożego.
Bo jeśli stwierdzi, że w tej kwestii może sobie odstąpić od zalecenia Boga, to może i od innych można, i wszystko się zaczyna walić.

The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.

#25
13-12-2011 15:18
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
>Oglądałem filmik, w którym katolicki ksiądz jawnie mówi, że palenie gejów na stosach powinno być
>praktykowane
Niezły bałwan z tego księdza i szkodnik, skoro proponuje stosy w czasach, kiedy tyle się mówi o ograniczaniu emisji do atmosfery

#26
13-12-2011 15:20
 Ocena 4 na 4
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi Sochocki

>Jak czytam takie absurdalne wypowiedzi jak twoje to jawnie wyczuwam w nich ludzą głupotę.
Ironię..., tylko ironię...

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#27
13-12-2011 16:13
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)Odp: wyjaśniać kontekst
W odpowiedzi bask
>Dziękuję za link do filmu.

Tu kolejny link do bożych popaprańców:

www.ultramontes.pl/

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#28
13-12-2011 16:19
 Ocena 3 na 3
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi prof. Grabowska
Jedynym grzechem do którego kościół nigdy się nie przyzna jest hipokryzja.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

#29
13-12-2011 17:07
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Kościół katolicki uznaje za swoje Pismo Święte zarówno Stary jak i Nowy Testament.
>A w Starym Testamencie jak wół stoi napisane, że :
> Cytat:
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a krew [spadnie] na nich. (Księga Kapłańska 20,13)[32].


Dlaczego więc Trybunał w Strasburgu nie bierze tej księgi na tapetę?

A na marginesie: w III Rzeszy homoseksualizm był traktowany jak przestępstwo. Oto nakaz aresztowania dla nie rokującego poprawy homoseksualisty wydany przez Gestapo:



Kilkadziesiąt tysięcy homoseksualistów zginęło w obozach koncentracyjnych.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#30
13-12-2011 17:52
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)Odp: Współczesny ksiądz "inkwizytor"
W odpowiedzi finerbijk
>Niezły bałwan z tego księdza i szkodnik, skoro proponuje stosy w czasach, kiedy tyle się mówi o ograniczaniu emisji do atmosfery
Bierzesz pod uwagę tylko jednorazową emisje, a to spore uproszczenie. Powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko to że wpuszczasz do atmosfery jakieś 200 kg CO2 (szacunkowo), ale również to że potem ekologia zyskuje na takim osobniku ok. 8 ton CO2 (których już nie emituje) i to ROCZNIE (dane polskie z 2007). W sumie jedna z najbardziej proekologicznych inwestycji o jakich słyszałem

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365