 |
"Komendant nie wierzy w Boga" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2013 20:24 | doppelganger (3218 punktów) | "Komendant nie wierzy w Boga"
24 na 24 | Jakiś czas temu Rektor UKW miał odwagę wyjść przed szereg i zrobić to co powinno być normalnością w tym kraju. Sprawa odbiła się dość szerokim echem - napłynęło trochę protestów katolików, ale i trochę słów otuchy i pochwały dla rektora. Ot, taki małe światełko w tunelu polskiego Ciemnogrodu. Dziś kolejna dobra wiadomość - nowy komendant policji w Radomiu nakazał zdjąć krzyże ze ścian komendy. Jednak tym razem, podgryzać zaczęły podległe "psy" (mam nadzieję, że porównanie nikogo nie obraża, jako że film Pasikowskiego był znakomity oraz pasuje do kontekstu): Cytat:Sprawa zaczęła się od anonimowego listu, który został przesłany mazowieckiemu komendantowi policji i kurii diecezjalnej (sic! - przyp. mój), a także lokalnych redakcji. Autorzy - anonimowi, podpisali się jako policjanci KMP Radom i jednostek podległych - domagają się usunięcia ze stanowiska komendanta miejskiego policji w Radomiu Karola Szwalbego. Jak uzasadniają, jest on "człowiekiem chamskim, grubiańskim, nieprzyjemnym i w dodatku nie wierzy w Boga". Czy komendy policji są jeszcze państwowe, czy już parafialne? Chronią jeszcze obywateli, czy już są tylko strażą religijną? Zastanawiające jest to, że policjanci poskarżyli się... biskupowi radomskiemu! Komu oni służą? Pan Karol Szwalbe jednak nie pęka: Cytat: Rzeczywiście zdjąłem krzyż u siebie w pokoju, w sekretariacie i nakazałem zdjąć w sali obrad. To jest urząd państwowy, nie jest właściwym miejscem dla symboli kultu religijnego. Nic dodać, nic ująć  . Nie wiemy jakim policjantem jest ten pan, ale ma zadatki na świetnego urzędnika państwowego. Przynajmniej zna i respektuje Konstytucję. Szkoda, że zachowania takie jak tego komendanta są tak nieczęste. Witamy w świeckim państwie, gdzie poszanowanie konstytucji (mówiącej o areligijności państwa i jego instytucji) kończy się skargami dewotów... Dewotów, którzy zasługują na swoistą nagrodę im. Pawlika Morozowa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 11 na 11 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: "Komendant nie wierzy w Boga" | Pewien kraj w środkowej Europie, początek XXI wieku:  Treść jest tak żałosna, sformułowania tak naiwnie dziecinne, a stylistyka i interpunkcja leży i kwiczy, że można odnieść wrażenie, iż było to pisane przez uczniów szkoły podstawowej. Szkoda tylko, że ci niezłomni obrońcy wiary i boga jakoś już odwagi podpisać się nie mieli.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A. Einstein |
#17 3 na 3 | Paul Figura (1368 punktów) | Odp: "Komendant nie wierzy w Boga" |
> Treść jest tak żałosna, sformułowania tak naiwnie dziecinne, a stylistyka i interpunkcja leży i kwiczy, że można odnieść wrażenie, iż było to pisane przez uczniów szkoły podstawowej.Cytat:Jest on człowiekiem chamskim,grubiańskim, nieprzyjemnym i w dodatku niewierzącym w Boga.  Normalnie mi aż łzy poleciały, z oczu po przeczytaniu tego listu.Ze śmiechu.  |
#18 5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: "Komendant nie wierzy w Boga" | > Treść jest tak żałosna, sformułowania tak naiwnie dziecinne, a stylistyka i interpunkcja leży i kwiczy, że można odnieść wrażenie, iż było to pisane przez uczniów szkoły podstawowej.Uczniów, powiadasz? Ja mam nadzieję, że to napisał jakiś pojedynczy bęcwał, dla którego treść i forma pisma są adekwatne do poziomu jego umysłu. Kiedy pomyślę, że mogło to redagować co najmniej dwóch rzeczywistych policjantów marszczy mi się skóra na plecach.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#19 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: "Komendant nie wierzy w Boga" | Biskupi dali głos: fakty.inte(*)-z-komendy-policji,nId,1011128 Cytat:Wyrażamy nadzieję, że ten Krzyż wróci na swoje miejsce i będzie pomagał w umacnianiu postawy służby osób zatroskanych o dobro wspólne i porządek społeczny. Znaczy niewierzący komendant Szwalbe będzie siedział za biurkiem, a nad głową będzie mu wisiał krzyż (pardon, Krzyż wg biskupiej pisowni). www.diecez(*)rtykuly/2649-bpht-oswiadczenieStylistyka oświadczenia jest zaiste powalająca. |
#20 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: "Komendant nie wierzy w Boga" | "I co my teraz mamy działać"... Tak mi jakoś z rosyjska zabrzmiało.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#21 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: "Komendant nie wierzy w Boga" | > Normalnie mi aż łzy poleciały, z oczu po przeczytaniu tego listu.Ze śmiechu. Wszystkie stare dowcipy o milicjantach się przypominają  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|