 |
Bóg nie jest czarodziejem... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-04-2015 21:39 | Arturkrzysztof (67 punktów) | Bóg nie jest czarodziejem...
-1 na 3 | Wybrał się ojciec z synkiem na spacer. Chłopiec biegnie z górki, rozpędza się coraz bardziej. Ojciec krzyczy - nie biegnij tak szybko bo upadniesz! Ale chłopiec nie słucha i BĘC!!- obite kolana, siniaki itp. Co robi chłopczyk? a- jest zły na ojca że się przewrócił b- przychodzi do ojca, tuli się i szuka ulgi w swoim cierpieniu oczywiście że "b" Tak działa Bóg, on nie jest czarodziejem, on jest ukojeniem, nadzieją, esencją duchowości, a duchowość to coś co tkwi w człowieku. Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..| Arturkrzysztof (67 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... |
choćby skały sr...ły to jego/jej w obojętnie jakiej formie postaci nigdy nie było i nie będzieNo jasne!! Ale jakąś refleksję z wieczorka zawsze można na forum zarzucić co nie?  |
#17 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Ludzie są, Boga nie ma.I nie zależnie od tego, ile byście nie wymyślali filozoficznych zakrętasów czy przedstawiali swoją wersję historii starożytnej czy nowożytnej czy jakiejkolwiek i, choćby skały sr...ły to jego/jej w obojętnie jakiej formie postaci nigdy nie było i nie będzie> >Udowodnij!Królestwo za kilku prawdziwych agnostyków i ignostyków ! Królestwo !  |
#18 2 na 2 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Wybrał się ojciec z synkiem na spacer. Chłopiec biegnie z górki, rozpędza się coraz bardziej. Ojciec krzyczy - nie biegnij tak szybko bo upadniesz! Ale chłopiec nie słucha i BĘC!!- obite kolana, siniaki itp. > Co robi chłopczyk? > a- jest zły na ojca że się przewrócił
Kiepska analogia. Lepszą byłby ojciec, który zostawia go w lesie, wspaniałomyślnie nie przywiązując do drzewa.
|
#19 14 na 14 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > > Ludzie są, Boga nie ma.> Udowodnij!Dowód jest prosty, metodą Kubusia Puchatka: im bardziej zaglądamy, tym bardziej go nie ma. |
#20 4 na 4 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | Bóg nie jest czarodziejem? To jak stworzył świat? 
Po śmierci jest to co ma być. |
#21 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > >> Ludzie są, Boga nie ma.> > Udowodnij!> Dowód jest prosty, metodą Kubusia Puchatka: im bardziej zaglądamy, tym bardziej go nie ma.Dobre,daje plusa za humor.  |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Dowód jest prostyjak drut ...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Bóg nie jest czarodziejem? To jak stworzył świat?  Bez czarów.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#24 1 na 1 | galvani (1345 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > >>duchowość to coś co tkwi w człowieku. >>>Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było. >>Dziękuję Ci z całego serca, że nie napisałeś tego wierszem. Jeszcze jeden misjonarz/inkwizytor próbujący pisać swoje naiwne banialuki rymowankami byłby ciężki do strawienia. >> Misjonarz (łac. missionarius) - osoba wysłana przez kościół lub związek wyznaniowy w celu szerzenia wiary chrześcijańskiej> Inkwizycja, Inquisitio haeretica pravitatis, Sanctum officium[1] (łac. Inquisitio - śledztwo, badanie) - nazwa systemu śledczo-sądowniczego Kościoła katolickiegoTakich rzeczy uczono w szkole jak szkoła była instytucją mającą uczyć a nie indoktrynować. Miałem to szczęście uczęszczać do normalnej szkoły. Nie musisz się trudzić z takimi pouczeniami. To nie są żadne prawdy obiawione. > jeżeli uważasz, że duchowość jest domeną jedynie wierzących to się grubo mylisz moim zdaniem ,Twoim zdaniem, ale nie odniosłem się do duchowości tylko do wybacz proszę dość prymitywnej alegorii. Czy to po rekolekcjach wielkopostnych zawsze jest taki wysyp samozwańczych ewangelizatorów? Nie potraficie napisać niczego własnymi słowami, zawsze jakieś gotowce ze skarbca mądrości funkcjonariuszy propagandy jedynie słusznego kościoła? Niedawno jeden awiedzony pisał o powietrzu, którego nie widać, ale jest i to miało być dowodem na istnienie boga, którego też nie widać. Ludzie, miejcie trochę szacunku dla nas i dla siebie też. > a za wypowiedź :"Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było." to Twój misjonarz/inkwizytor szybciutko by mnie zaszlachtowali...Powiedzmy, teraz mogą Ci paluszkiem pogrozić, ale gdybyś urodził się trochę wcześniej miałbyś długą i męczenską śmierć z rąk oprawców działających na zlecenie świętej inkwizycji. Z tym szybkim zaszlachtowaniem to też niezły żart. > PozdrawiamRównież pozdrawiam, miłego weekendu |
#25 2 na 2 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | Czyli jak, jak stworzył materię?
Po śmierci jest to co ma być. |
#26 3 na 3 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | I dlaczego aż siedem dni tworzył świat ?! 
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
| mrSpock (2845 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > >Ludzie są, Boga nie ma.I nie zależnie od tego, ile byście nie wymyślali filozoficznych zakrętasów czy przedstawiali swoją wersję historii starożytnej czy nowożytnej czy jakiejkolwiek i, choćby skały sr...ły to jego/jej w obojętnie jakiej formie postaci nigdy nie było i nie będzie> Udowodnij!  Nie muszę. |
#28 2 na 2 | ateate (82 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było.Oczywiście, że nie byłoby, bo kto by go wymyślił?  |
| Arturkrzysztof (67 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... |
> > Czy to po rekolekcjach wielkopostnych zawsze jest taki wysyp samozwańczych ewangelizatorów? Nie potraficie napisać niczego własnymi słowami, zawsze jakieś gotowce ze skarbca mądrości funkcjonariuszy propagandy jedynie słusznego kościoła?
Wybacz mi Kolego, żem Cię wprawił w irytację moim "gotowcem" i prostackim językiem, ale jak mi bóg miły owe zdania, jak tu stoję ( no może siedzę ),to z mojego pomyślunku wyszły...a chłopo - robotnik, prosty człowiek jestem. o misjonarzu i inkwizycji napisałem, bom myślał że zapomniałem ich znaczenia a i Tobie przypomnieć chciałem ... bo ja swoim ostatnim zdaniem raczej nie wpisałem się w grono przedstawicieli " funkcjonariuszy propagandy jedynie słusznego kościoła", chyba że tak nazywasz ludzi niewierzących. "Ludzie, miejcie trochę szacunku dla nas i dla siebie też."
Może następne moje posty będę tytułował z szacunku do Ciebie : Panie Galvani proszę nie czytaj moich postów gdyż czytanie ze zrozumieniem Ciężko Ci przychodzi... Pozdrawiam |
#30 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Bóg nie jest czarodziejem... | > >Dlatego też, gdyby nie było ludzi, Boga też by nie było.> Oczywiście, że nie byłoby, bo kto by go wymyślił? Nie ma się czego tak śmiać. W pewnych kręgach, pewnych ludzi... jest to dość poważnie brana pod uwagę opcja i wyjaśnienie istnienia boga. Niektórzy twierdzą, że ludzki umysł potrafi zmieniać świat: zmieniać, tworzyć i niszczyć.
Ignoruję Bogusławskiego i rafała73 |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|