Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pamięć klona?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-04-2016 17:25Drobner (19539 punktów)Pamięć klona?
Ocena 7 na 7
Dzisiejszy oficjalny (biskupi) ogłoszony dokument KrK:

www.jacek-legnica-sanktuarium.pl/images/komunikat%20bpZbK.jpg

Czy w tym przypadku ewentualny klon posiadałby pamięć 'oryginału'?
Mielibyśmy informacje 'z pierwszej ręki'.

Drobner, źródlany...

(PS. Nie piszą, czy badali DNA )
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#16
11-04-2016 19:13
 Ocena 4 na 4
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>>>Miłosiernie założyłam, że skażona była woda, nie hostia...
>A na podłodze mogły być?
Teoretycznie mogły, ale na podłodze rzadko bywają.
>Ile czasu potrzebują, by rozwinąć cywilizację, wynaleźć koło i ruszyć na księżyc?
Bo ja wiem... dwa, trzy miliardy lat?

#17
11-04-2016 19:14
 Ocena 7 na 7
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi finerbijk
>>Miłosiernie założyłam, że skażona była woda, nie hostia...
>Nie prościej przyjąć, że to był po prostu zwykły cud?
A bo ja lubię komplikować...

#18
11-04-2016 19:19
 Ocena 9 na 9
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi Quetzalcoatl

>A na poważnie - wielka hucpa, ale za to jaka "cudowna".
Tyle tylko, że ciut mało oryginalna. Pierwsza była Sokółka.

Starog-Chrystus-Howgh (359 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi W.R.

>A jakby tak ulepić całego Jezusa potem go upuścić [...]

a bez tej tortury upuszczanie nie można? Moim zdaniem biedak już dość się nacierpiał.
.

#20
11-04-2016 21:44
 Ocena 1 na 1
Starog-Chrystus-Howgh (359 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi Lilly Amina
>>A na poważnie - wielka hucpa, ale za to jaka "cudowna".
>Tyle tylko, że ciut mało oryginalna. Pierwsza była Sokółka.

"Sokółka" ... była którymś tam códem tego rodzaju, a bez TV-Trwam na multipleksie, najzwyczajniej umknęła uwadze przyszłych "dobrowolnych" wiernych. No i przyszedł czas na odgrzanie kartofelków.
.

#21
11-04-2016 22:17
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi W.R.
>A jakby tak ulepić całego Jezusa potem go upuścić następnie podnieść i wrzucić do wody...

Istnieje obawa, czy 'cały obiekt' będzie w ogóle zanurzalny w wodzie...
(por. J 6,16-21; Mt 14,22-33; Mk 6,45-52)

Drobner, higroskop

#22
11-04-2016 22:19
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi Drobner
>Widzisz tylko wnętrze swojej beczki... diogenesie.
>A wychylże się nieco ponad jej obręb.

Nie mam zamiaru - bawię się w wino.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#23
11-04-2016 22:34
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi diogenes
>>Widzisz tylko wnętrze swojej beczki... diogenesie.
>>A wychylże się nieco ponad jej obręb.
>Nie mam zamiaru - bawię się w wino.

Rozumiem: diogenizje takie.
Pozazdrościć.

Drobner, kupalnik zaledwie

#24
11-04-2016 22:43
 Ocena 1 na 1
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pamięć klona?
>>A jakby tak ulepić całego Jezusa potem go upuścić [...]
>a bez tej tortury upuszczanie nie można? Moim zdaniem biedak już dość się nacierpiał.
>.

Nie da się toż tam było wyraźnie najpierw upuścił hostię potem zanurzył w wodzie innej opcji nie ma i koniec.

#25
11-04-2016 22:53
 Ocena 6 na 6
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi Drobner
>>A jakby tak ulepić całego Jezusa potem go upuścić następnie podnieść i wrzucić do wody...
>Istnieje obawa, czy 'cały obiekt' będzie w ogóle zanurzalny w wodzie...
>(por. J 6,16-21; Mt 14,22-33; Mk 6,45-52)
>Drobner, higroskop
>

No tak chodzenie po wodzie. I chciej tu zrobić cud i zapewnić krajowi rozgłos, relikwie i wieczne błogosławieństwo. I jak ma być dobrze jak nawet Jezusa utopić sobie nie można. Ech a już miałem pomysły na akcje np. zamiast pogańskiego topienia marzanny dzieci lepiłyby Jezusa a potem topiły. Przynosząc nam kolejne relikwie. Po kilku latach moglibyśmy eksportować nasze Jezusy. Gospodarka by nam się poprawiła. Zaiste taki dobry plan do kosza przez jeden mały epizod chodzenia po wodzie.

Starog-Chrystus-Howgh (359 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi W.R.

>Nie da się toż tam było wyraźnie najpierw upuścił hostię potem zanurzył w wodzie innej opcji nie ma i koniec.

A zatem trudno. Kolejna męka i kolejne zbawienie.
Oby przyszłe wybory odwróciły trend permanentnego torturowania i zbawiania.
.

#27
13-04-2016 09:33
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Czy i Ile Jezusa w Jezusie?
Biskup powołał więc komisję, która miała to zdarzenie wyjaśnić. Zasiadło w niej czterech księży i kardiolog, dr Engel. Wczoraj na konferencji prasowej mówiła, że komisja oddała fragment hostii do badań, najpierw do wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Dwoje naukowców pobrało łącznie piętnaście próbek, w tym m.in. fragmenty przebarwionej hostii i płyn z kielicha, w którym przez miesiąc przebywała. - Nasza opinia nie potwierdziła obecności tkanki zgodnej z tkanką mięśniową serca. Badacze nie stwierdzili też obecności DNA - mówi Monika Miziak, rzecznik prasowa wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.

- To nie była dla nas satysfakcjonująca odpowiedź. Zdecydowaliśmy się pytać dalej - mówił na wczorajszej konferencji prasowej ks. dr Tadeusz Dąbski, oficjał Sądu Kościelnego.


#28
13-04-2016 09:51
 Ocena 7 na 7
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Czy i Ile Jezusa w Jezusie?
W odpowiedzi Drobner
> Biskup powołał więc komisję, która miała to zdarzenie wyjaśnić. Zasiadło w niej czterech księży i kardiolog, dr Engel. Wczoraj na konferencji prasowej mówiła, że komisja oddała fragment hostii do badań, najpierw do wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Dwoje naukowców pobrało łącznie piętnaście próbek, w tym m.in. fragmenty przebarwionej hostii i płyn z kielicha, w którym przez miesiąc przebywała. - Nasza opinia nie potwierdziła obecności tkanki zgodnej z tkanką mięśniową serca. Badacze nie stwierdzili też obecności DNA - mówi Monika Miziak, rzecznik prasowa wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.
>- To nie była dla nas satysfakcjonująca odpowiedź. Zdecydowaliśmy się pytać dalej - mówił na wczorajszej konferencji prasowej ks. dr Tadeusz Dąbski, oficjał Sądu Kościelnego.

>
Rzeczywiście powód do forsowania zjawiska cudu (dla mnie pojęciem cudu była żona dopóki nie przekroczyła wieku 35 lat). To byłby ewenement! Z chudego jak tylko można ciasta (woda + mąka) miałby powstać szczątkowy, sakramencki zaczyn mięśnia sercowego. Do czego doprowadza więc wysokie ureligijnienie? Ano do popularyzacji lapidarnych powiedzonek typu: "Ciemnota ludu, warunkiem cudu".
Pozdrawiam.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja

#29
13-04-2016 10:25
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Pamięć klona?
W odpowiedzi Lilly Amina
>>>>Miłosiernie założyłam, że skażona była woda, nie hostia...
>>A na podłodze mogły być?
>Teoretycznie mogły, ale na podłodze rzadko bywają.

No skoro już tak głęboko i uczenie rozważamy, to dorzucę swoje trzy grosze. Jest i taka ewentualność, że chory na czerwonkę wierny stanął, a stan jego już taki był, że z niego ściekało (tak jak mojej sąsiadce piętro wyżej zaciekło mi cukrem sufit, gdy umierała NA CUKRZYCĘ). Podmuch musiał "rzucić" tą świętością w ślady gdzie stał ten wierny. Uwagę dorzucam poruszony dogłębnie powagą dysputy.
Pozdrawiam.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja

#30
13-04-2016 10:44
 Ocena 8 na 8
tarkos (10757 punktów)Odp: Czy i Ile Jezusa w Jezusie?
W odpowiedzi Drobner
>Naukowcy:
>- Nasza opinia nie potwierdziła obecności tkanki..
>Sąd Kościelny:
>- To nie była dla nas satysfakcjonująca odpowiedź.

Wniosek: Powinno się wprowadzić nauczanie religii również na uniwersytetach, gdyż tamtejsi uczeni są ewidentnie niedouczeni.
>

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365