 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-06-2016 10:31 | Brzostowski (7067 punktów) | Deklaracja 0 na 4 | Moi drodzy, postanowiłem zmienić swój styl na fR. Teraz będę bardzo grzeczny, kulturalny, ale i stanowczy w argumentowaniu swojego stanowiska, w różnych sprawach. To "okładanie" wzajemne, często na granicy dobrego smaku, nie ma sensu, prowadzi tylko do emocji z każdej ze stron rozmowy. Będę elegancko wytykał nieprawdy, manipulacje i głupotę oraz chętnie brał udział w dyskusjach merytorycznych.
Ale też będę unikał rozmów z trolami, gdy się pojawią. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..| dajmonion (3663 punktów) | Odp: Deklaracja | > >Moje gratulacje. Chciałbym tylko takie małe pytanko, jeśli wolno. Na czym polega ta głęboka przemiana, która w Tobie zaszła? Bo niechęć do pyskówek i pragnienie bycia kulturalnym i merytorycznym to dość powszechne zjawisko w sferze deklaracji.> Przemiana wynika z analizy moich ostatnich rozmów na fR. Emocjonalne "okładanie się" nie >prowadzi do żadnych sensownych wniosków i zabiera czas.Założę się, że od dawna to wiesz.
dajmonion |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Deklaracja | Jako argumentu na to, że rzekomo tej racji nie mam podałeś swoje przeczucie. Tfu! Przecież obaliłem to podając przykład przeczucia po narkotykach, więc Twój argument się redukuje i musisz szukać innego. |
#18 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Deklaracja |
> Niestety kolego, ale z mojej deklaracji nie wynika, że byłem niegrzeczny, ani niekulturalny, a zwłaszcza że niepewnie argumentowałem. Dlaczego? Tak, jak z deklaracji że teraz będą nosił białe skarpetki, nie wynika, iż dotychczas nosiłem czarne.W takim razie po co deklaracja zmiany. No i dalej beka z Brzostowskiego. |
#19 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Deklaracja |
> >>niespełniona deklaracja świadczy o tym, że Brzostowski jest kłamcą> >Pod warunkiem, że jest on jasnowidzem.  > Jako teistę, można mnie podejrzewać o takie zdolności.Niby kto miałby do takich podejrzeń mieć skłonność?
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. |
#20 3 na 3 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Deklaracja | > Tak, jak z deklaracji że teraz będą nosił białe skarpetki, nie wynika, iż dotychczas nosiłem czarne.Z twojej deklaracji wynika, że dotychczas nie nosiłeś skarpetek, ale zaczniesz. Kolor obojętny. |
#21 13 na 13 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Deklaracja | > Będę elegancko wytykał nieprawdy, manipulacje i głupotę oraz chętnie brał udział w dyskusjach merytorycznych.Zamiast pustych deklaracji odpowiedz mądrze, elegancko i merytorycznie Andrzejowi.51: - o tym jak Jahwe przegrał z Kościołem katolickim, - o tym jak święty Epifaniusz walczył z kultem matki Jezusa, - o tym jak biskupi stwierdzili, że kult obrazów jest dziełem szatana, - o tym jak Bóg dał człowiekowi świat pełen nieszczęść, wojen, kataklizmów, epidemii i panoszącego się głodu, - o tym jak stworzenie świata stawia Boga na pozycji złośliwego demiurga, - o tym jak danie ludziom wolnej woli nie zwalnia Boga z odpowiedzialności za skutki tego czynu, - o tym z czego wynika Twoja pewność, że znasz myśli Boga. Chętnie przeczytam co masz do powiedzenia na te tematy. |
#22 4 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Deklaracja | |
#23 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Deklaracja | . > Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę.Tylko troll może mieć tak wielkie mniemanie na własny temat. Nie dostrzegłem wielu u Pana rozmów merytorycznych, gdyż zawsze przeszkadzała w tym Panu zbyt wielka wiara we własną rację. To co u Pana cenię to właśnie "kombinatorstwo", które jest świadectwem, iż cokolwiek do Pana dociera i wtedy kręci Pan "jak stara szkapa pod górkę", aby pogodzić dogmaty swojej wiary z niezaprzeczalnymi nawet dla Pana faktami. Tu są formownicze bardziej zacietrzewieni od Pana, choć za sceptycznych racjonalistów się uważający. Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Deklaracja' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,714207#w714403@@@ . |
#24 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Deklaracja | > Będę> elegancko wytykał nieprawdy, manipulacje i głupotę oraz chętnie brał udział w dyskusjach> merytorycznych. Ja jestem absolutnie przekonany o istnieniu transcendencji. Bardziej niż o tym, że ten stół jest tutaj. Bo jego mogłoby tu nie być i nic by się nie stało, a jakby nie było transcendencji i świat byłby tak zorganizowany, jak jest, to ja bym niczego nie rozumiał.
Profesor nadzwyczajny, kierownik katedry Teorii Cząstek i Oddziaływań Elementarnych w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w przeróżnych ośrodkach za granicą, m.in. w CERN-ie. Przez pewien czas był też dyrektorem naukowym Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. wyborcza.p(*)ie-jest-mokrym-komputerem.htmlChyba będzie ciężko. A im bliżej granicy to wiesz nóżka bach i okrakiem. |
#25 4 na 4 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Deklaracja | > Obietnica nie może być - co do zasady - kłamstwem, bo nie stwierdza faktów.Kłamstwo to stwierdzenie faktów innymi słowy?
Jaskinia Trolli team |
#26 4 na 4 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Deklaracja |
> >Obietnica nie może być - co do zasady - kłamstwem, bo nie stwierdza faktów.> Kłamstwo to stwierdzenie faktów innymi słowy?OK, poprawka: "nie odnosi się do faktów". 
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. |
#27 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Deklaracja | . Ja jestem absolutnie przekonany o istnieniu transcendencji. Bardziej niż o tym, że ten stół jest tutaj. Bo jego mogłoby tu nie być i nic by się nie stało, a jakby nie było transcendencji i świat byłby tak zorganizowany, jak jest, to ja bym niczego nie rozumiał.
> Profesor nadzwyczajny, kierownik katedry Teorii Cząstek i Oddziaływań Elementarnych w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w przeróżnych ośrodkach za granicą, m.in. w CERN-ie. Przez pewien czas był też dyrektorem naukowym Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.wyborcza.p(*)ie-jest-mokrym-komputerem.html> Chyba będzie ciężko. A im bliżej granicy to wiesz nóżka bach i okrakiem. Zastanawiam się jak dalece sięga nasza możliwość zrozumienia/niezrozumienia drugiego człowieka. Do tej pory jego wywody teologiczne, a którymi się nie zgadzam, są jednak jakoś tam do przyjęcia, ale profesor w wywiadzie stwierdza także: "jestem katolikiem" i wtedy ja zupełnie przestaję rozumieć tego człowieka. Dla mnie pogodzenie w głowie zespołu mitów konkretnej religii z wielką wiedzą przyrodniczą jest trudniejsze do zrozumienia od zagadnień fizyki teoretycznej, ale to może tylko ja tak mam.www.racjonalista.pl/forum.php/s,600722#w603757www.racjonalista.pl/forum.php/s,571551/z,0www.racjon(*).php/s,660262/z,0/d,27#w670680@@@ . |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Deklaracja | > .> > Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę.> Tylko troll może mieć tak wielkie mniemanie na własny temat. Nie dostrzegłem wielu u Pana rozmów merytorycznych, gdyż zawsze przeszkadzała w tym Panu zbyt wielka wiara we własną rację. To co u Pana cenię to właśnie "kombinatorstwo", które jest świadectwem, iż cokolwiek do Pana dociera i wtedy kręci Pan "jak stara szkapa pod górkę", aby pogodzić dogmaty swojej wiary z niezaprzeczalnymi nawet dla Pana faktami.Proszę Pana, lata rozmów, na tym forum, w tym niestety z Panem, doprowadziły mnie do wniosku, iż nie ma sensu rozmawiać, gdy wyczuwa się hipokryzję intelektualną. Dyskusja jest wówczas już tylko nakręcaniem dalszych hipokryzji. Dlatego też zmieniłem trochę swój sposób na obecność na forum. Rozmawiam z tymi, którzy chcą i wykazują minimum chęci zrozumienia drugiej osoby. "Okładanie się" pozostawiam innym, szkoda czasu.
Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Deklaracja | > >>>niespełniona deklaracja świadczy o tym, że Brzostowski jest kłamcą> >>Pod warunkiem, że jest on jasnowidzem.  > >Jako teistę, można mnie podejrzewać o takie zdolności.> Niby kto miałby do takich podejrzeń mieć skłonność?Wyłącznie inni teiści.
Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Deklaracja | > Założę się, że od dawna to wiesz.Teraz mam mniej czasu.
Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|