 |
Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-03-2012 07:34 | Miłosz Michałowski (1657 punktów) | Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda!
17 na 17 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..| PhallusAngelus (331 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Religie mają "trzymać za pysk" lud boży i robią to znakomicie od wieków. Nauce zawdzięczamy m.in to, że jesteśmy dziś "dalej" niż nasi przodkowie, wiemy, że światem kierują określone procesy, i że nie potrzeba tu zjawisk nadprzyrodzonych.Religiom natomiast zawdzięczamy, że istoty obarczone swiadomością, przeszly przez okres swego rozwoju, gdy 99% populacji żyla na granicy (a raczej poniżej) śmierci glodowej (karmili się mrzonkami  ) Dopóki cywilizacja nie wypracowala materialnych podstaw do " naukowych fanaberii" . Teraz religia może sie przydawać do " trzymania za pysk nauki" - zagrożenia są liczne- atomowe grzybki, "genetyka" i odkrycie nieskończoności w... budżetach na projekty badawcze...  Zaufaj ewolucji/selekcji- nic na sile...  |
#32 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Już zakładałem wątek pod innym nickiem Proszę o wyjaśnienia. |
#33 9 na 9 | myprecious (7170 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | Jeśli wielki kanion jest dowodem na instnienie boga to, przez analogię, taki Everest musi być dowodem na jego nieistnienie? Rozumiem, że Terlikowskiemu chodzi o to, że wgłębienie dowodzi boga, zatem uwypuklenie musi zadawać kłam jego istnieniu  hehe
Jesus shaves! |
#34 2 na 2 | PhallusAngelus (331 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Ano, łatwo nie jest. Ale jest na to lekarstwo: mniej pisać, więcej czytać. Za czytanie nikt Cie nie zgani - a trollowania nikt nie lubi.> Jeśli chcesz się włączać do dyskusji, zwłaszcza krytykując innych, to bądź lepiej naprawdę dobrze przygotowany.Wiem, to ja muszę się do Was dostosować, a nie odwrotnie. Pracuje nad tym i mam nadzieje na poprawę, pomimo że nie kończylem Polibudy  Na razie uzupelniam braki w kulturze osobistej i wiedzy. Potem się wezmę za umiejętność logicznego rozumowania. Dzięki za rady- na pewno trafione  |
#35 4 na 4 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Ale warto by Terlikowskiego zapytać, jeśli już, to która bozia czy ta indiańska, czy ta polska, może ta świebodzińska, albo toruńska?Chciałem tu wstawić jakiś dowcipny komentarz, ale po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że to przekracza moje zrozumienie absurdu... |
#36 4 na 4 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Uważam że studia humanistyczne to pic na wodę i idą tam osoby nie umiejące matematyki.A studia ścisłe to pic na wodę, bo idą tam tylko osoby nie umiejące pisania i czytania, nie mówiąc o odmieniania przez przypadkania...  > Studia te nie dają nic poza satysfakcją ze zdobytej wiedzy i papierkiem.Zależy które. Studia w ogóle guzik dają, jeśli chodzi o wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu. Ale pozwalają chociażby nauczyć się przyswajania wiedzy. Kolejna sprawa - nie każdy humanista jest denny jeśli chodzi o nauki ścisłe. Uzdolnienie jedno drugiego nie wyklucza. |
#37 7 na 7 | liliac (147340 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Studia w ogóle guzik dają, jeśli chodzi o wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu.Na szczęście nie wszystkie  |
| PhallusAngelus (331 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > >Już zakładałem wątek pod innym nickiem> Proszę o wyjaśnienia. Jakiś czas temu zalożylem wątek z dylematami dot. Wielkich Pytań. Nie uzyskalem jednak żadnych sensownych odpowiedzi, a zamiast tego pewien Użytkownik postanowil sobie trochę na mnie poużywać (bez czytania wątku-a więc znajomości sensu stricte)- potraktowal mnie jak "latwą zdobycz da lwów". Skończylo sie to niemila pyskówka między nami, za którą tylko ja dostalem Ostrzeżenie. Nie pamiętam juz jaki mialem nick, ale mogę spróbować odszukać tamten wątek, jeśli taki będzie wymóg Moderacji. To mnie najbardziej wtedy sloma z butów wylazla, więc calą winę biorę na siebie  |
#39 4 na 4 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Według najnowszych badań szatan ukrywa się w zewnętrznym jądrze Ziemi.A ja myślałem, że w Watykanie, kierując się dewizą jakoby pod latarnią było najciemniej... (hehe, dwa razy im dowaliłem w jednym zdaniu:D). |
#40 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Na szczęście nie wszystkie  Na szczęście:D |
#41 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | Znajdź, proszę, ten stary wątek i podaj stary pseudonim, żeby można było zlikwidować to nieaktualne konto - zgodnie z regulaminem można mieć tylko jedno.
|
| Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Znajdź, proszę, ten stary wątek i podaj stary pseudonim, żeby można było zlikwidować to nieaktualne konto - zgodnie z regulaminem można mieć tylko jedno.Liliac, jedna jego wypowiedź jest w Oślej ławce wraz z moją. |
#43 2 na 2 | PhallusAngelus (331 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | > Liliac, jedna jego wypowiedź jest w Oślej ławce wraz z moją.Spokojnie, już znalazlem topic i nick. Nie mogę się niestety dostać do tego konta, ponieważ dawno utracilem haslo do logowania (wraz ze starą skrzynka e-mail do której zmienilem haslo i na następny dzień zapomnialem na jakie-wiem, wiem...Ech). ZdzichuGP www.racjonalista.pl/forum.php/s,440334#w441675I oczywiście przepraszam za klopoty- nie sądzilem ze tak namieszam tą zmianą nicku. Jeszcze raz czytam Regulamin... |
#44 1 na 1 | algis (179 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | Jeszcze parę takich dowodów i się nawrócę. Ten news to jakoś tydzień za wcześniej się ukazał, pewnie miał być widoczny dopiero na prima aprilis, ale coś poszło nie tak i wyświetlił się dzisiaj. Innego wytłumaczenia nie widzę. |
#45 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Żart, choroba, niedorozwój umysłowy? Nie, to Fronda! | . > Chyba się nie rozumiemy, nie wiem czy to wynika z mojego braku wiedzy o "kryjówce Boga" ale rozpiszę to.Pozwoli Szanowny Pan, że posłużę się cytatem: "Nie rozumiesz. Gardłem do Uduszenia przez Zażenowanie ściśniętym, wyrzężę jak krowie na granicy: chodziło o to, że przyznany mi minus świadczył o Twym kompletnym niezrozumieniu ironii w mym pierwszym poście zawartej. >O, Jezu... "" www.racjonalista.pl/forum.php/s,491197#w491329Cytat:Pan Adinus: A więc plotka krążąca po polskich politechnikach jakoby studia humanistyczne nic poza papierkiem nie dawały jest jednak prawdziwa!
Bogusławski: >To żadna plotka, to szczera prawda. >Taka sama jak ta, że pomysł na "kryjówkę Boga" został wypracowany na polskiej politechnice. Średnio rozgarnięci humaniści, a do takich w swoim zarozumialstwie się zaliczam, odczuwają zażenowanie musząc tak podstawowe rzeczy tłumaczyć na portalu dla racjonalistycznej inteligencji. > Uważam że studia humanistyczne to pic na wodę i idą tam osoby nie umiejące matematyki.Myślę, iż te wprost genialne Pańskie uważanie, to potrafiłby i "humanistyczny" uczeń podstawówki zrozumieć. Gdyż jest to stwierdzenie właśnie na poziomie podstawówki. > Studia te nie dają nic poza satysfakcją ze zdobytej wiedzy i papierkiem.Jak Pan je skończy, to będzie Pan miał prawo tak powiedzieć, a i to nie do końca, gdyż absolwent absolwentowi nie jest zupełnie równym. > Poparł Pan moją tezę i porównał Pan jej prawdziwość z "plotką" jakoby pomysł "kryjówki boga" został wypracowany na politechnice. Gdy spytałem na jakiej odparł Pan że wyrażam się niejasno. W takim razie niech jasno opisze Pan to co pan uważa bo albo jestem na tyle głupi iż nie umiem czytać między wierszami albo po prostu nie wiem co to "kryjówka boga".Dokładnie ma Pan rację. Niech Pan jeszcze łaskawie się pochwali - czego Pan jest absolwentem? > Niech Pan nie wymaga umiejętności logicznego myślenia od matematyka! Wiadomym jest że matematyka jest najmniej logiczną rzeczą w wszechświecie, a już sama logika przekracza wszystkie granice absurdu  Rozumiem! www.logika-formalna.yoyo.pl/Miłego dnia. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|