Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
16-06-2015 10:00chętnie racjonalistka (29094 punktów)Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
Ocena 1 na 1

Niedawno zapytano mnie tutaj o dorobek intelektualny, a nieco wcześniej niemal przypisano mentalność żula spod budki z piwem dialogującego z przechodniami.

Gromadzenie intelektualnego dorobku przywiodło mi na myśl skrzętnego pod tym względem Arystotelesa, zaś ulotne dialogowanie z przechodniami weryfikującego swoje teorie na ateńskim rynku Sokratesa.

Pytanie wątku czy dla forum któryś z wymienionych typów jest bardziej pożądanym forumowiczem?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
#31
23-06-2015 08:04
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
W wypowiedzi inicjującej wątek jest słowo "ulotne", co w z zestawieniu z autorką i jej dorobkiem powoduje, że darkside rzeczywiście nie ceni owego dialogowania.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
W odpowiedzi darkside

>W wypowiedzi inicjującej wątek jest słowo "ulotne", co w z zestawieniu z autorką i jej dorobkiem powoduje, że darkside rzeczywiście nie ceni owego dialogowania.
Wskazywanie osoby w odpowiedzi na pytanie o zasady sprawia, że zasady wskazującego stają się dorobkiem tej wskazywanej osoby.

Krócej: swą zasadę mnie zawdzięczasz.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#33
23-06-2015 11:32
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
Ale Twoje pytanie nie był neutralne, tylko wynikało z refleksji nad przypisaniem Ci żula i poddania pod wątpliwość Twojego forumowego dorobku. Więc siłą rzeczy Twój pryzmat mi przyświecał, co by zresztą i bez żula miało miejsce. Gdyby to pytanie zadał ktoś inny, to najprawdopodobniej nie zauważyłbym w tak postawionym pytaniu intencji albo bym ją zignorował. Ale, że to Ty, to nie było to możliwe. Zasada nie jest więc twarda, ani tym bardziej ostateczna. Jest raczej okolicznościowa. Jeżeli zatem coś Ci zawdzięczam, to bardzo "ulotnie".

finerbijk (17282 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
>Twoja opinia jest w opozycji do zdania darkside'a, który w tym wątku dorobek swoich wypowiedzi na fR powiększył o wysoko ocenioną wypowiedź, z której wynika, iż [url=http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,668708#w668716] dialogowania to on raczej nie ceni.
Ma prawo do swojego zdania. Moim zdaniem postawione przez ciebie pytanie jest zbyt ogólne, aby można jednoznacznie się wypowiedzieć.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
W odpowiedzi darkside

>Ale Twoje pytanie nie był neutralne, tylko wynikało z refleksji
Taka już natura pytań, że są wynikiem refleksji.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#36
28-06-2015 07:58
 Ocena 1 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
Czy Twoje odpowiedzi są wynikiem refleksu ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
W odpowiedzi pawel_wr

A czy Twoje pytania są wynikiem refluksu?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#38
28-06-2015 11:37
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
Jak myślisz, co wywołują Twoje pytania ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
W odpowiedzi pawel_wr

Różnie, niektórzy zdobywają się na odpowiedzi.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#40
28-06-2015 13:18
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
I dlatego je usuwasz ? Jak niedawną moją wypowiedź o nadmiarze wolnego czasu ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#41
28-06-2015 18:31
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
W odpowiedzi pawel_wr

>I dlatego je usuwasz ?
Niby dlaczego "dlatego"?

>Jak niedawną moją wypowiedź o nadmiarze wolnego czasu ?
Na które pytanie nadmiar wolnego czasu był odpowiedzią?


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

1 2 3

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365