 |
Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-07-2015 12:06 | KORUND (4922 punktów) | Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu
5 na 5 | - Po kilku wątkach i wypowiedziach nawiązujących do ostatnich wydarzeń we Francji, Tunezji i Kuwejcie, czasami dość karkołomnie i naiwnie tłumaczących, a nawet usprawiedliwiających zachowania islamskiej dziczy, mordującej niewinnych ludzi, pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź Marka Orzechowskiego, dziennikarza mieszkającego w Brukseli, autora książki "Mój sąsiad islamista. Kalifat u drzwi Europy", który nieco poważniej traktuje sprawę. Sam nie mam czego tu komentować, bo artykuł dość dobrze odzwierciedla mój pogląd w tej kwestii. Cytat:W dyskusjach na ten temat często nam się zarzuca, że źle widzimy i źle słyszymy, no i oczywiście, że nie znamy i nie rozumiemy islamu. W takim razie, proszę bardzo, niech sprawę załatwią ci, którzy dobrze widzą i słyszą i znają i rozumieją islam. Dlaczego tego nie robią? Skoro islamiści to tylko mało znacząca grupka, tym bardziej nie powinno być z tym problemu. Cytat:Właśnie niewinnemu Francuzowi obcięto głowę w centrum kraju. Z pewnością był pierwszym, który wpadł im w ręce, nawet nie wiemy, jak się nazywał, a przecież stał się naszym europejskim męczennikiem. Więc widać, że jeżeli chcą nam zrobić krzywdę, a chcą, wszędzie nas znajdą. Cytat:Prawdziwiej będzie, jeśli powiemy, że nie ma żadnego zderzenia cywilizacji, jest natomiast drastyczny atak barbarzyńców na naszą cywilizację. I tu oczywiście ulegamy, ponieważ mamy kodeksy i zasady i jesteśmy nimi skrępowani. Tamta strona jest w swoich perwersyjnych działaniach wolna od takiego refleksu. Cytat:Najbardziej deprymującym odkryciem po ostatnich zamachach w Europie zachodniej był fakt, że dokonali ich NASI terroryści. Żaden desant z Iraku czy Afganistanu. Przeciwnie - to byli nasi sąsiedzi. Tu się urodzili, tu chodzili do szkół, mają nasze paszporty. Ale nie mają naszych serc. Cytat:Zamachu w Brukseli na żydowskie muzeum dokonał Francuz, tak go przedstawiano. Czyli obywatel Francji z migracyjnymi, muzułmańskimi korzeniami. Rytualnego mordu na holenderskim reżyserze Theo van Goghu dokonał Holender, tyle że Marokańczyk. Paszport nie zmienia ani charakteru, ani wiary, ani nawyków, ani religijnego przymusu. Cytat: Za uleganie poprawności politycznej srogo już zapłaciliśmy. Traciliśmy kontakt z własnym światem. Widzieliśmy nie ten, który był obok, tylko ten z naszych pięknych marzeń. Marzenia są potrzebne, pod warunkiem, że nie naginamy do nich naszej rzeczywistości - i pierwsza i druga źle na tym wychodzą. Zatem, czas najwyższy naprawdę przejąć się polityczną poprawnością i po prostu być prawdomównym. Na tym właśnie w dzisiejszych niespokojnych czasach powinna polegać nasza polityczna poprawność - z szacunku dla samych siebie i dla ratowania naszej substancji - ograniczmy się tylko do prawdy. Nazywajmy rzeczy po imieniu - -Rozumiem, że to "przejęcie się polityczną poprawnością", powinno polegać na ograniczaniu jej do niezbędnego minimum, szczególnie gdy chodzi o ludzkie życie. wiadomosci(*)ny-atak-barbarzyncow-na/vye8v3 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu |
> -Oni nie proszą o broń. Przecież to co z ziemi wypompują, za pomocą zachodnich technologii, bo swoich nie mają, to przeznaczają na broń, terroryzm i pałace, przecież nie na edukację, naukę i medycynę. Ludzi charytatywnie chcących szczepić ich bachory wypędzają i zabijają.Sprawa nie jest taka prosta jak to sobie przy flaszce ze szwagrem ustaliłeś ... Dla przykładu, w Afganistanie chcieli zdjąć burki, inwestować w edukację i medycynę. Niestety USA nie podobało się to, że to działo się na korzyść ZSRR. Więc dali kasę, broń talibom, wyszkolili ich, Ci przegonili Rosjan i postępowych Afgańczyków i jest tam jak za Czyngis Chana. I się możesz dziś śmiać i przemądzać za ekranem komputera - jakie tam prymitywy żyją. > >Ty pewnie też nie (choć wyglądasz na takiego co bardzo by chciał). Dał ją im nasz sojusznik i nasi wybrani przez większość przywódcy za moje pieniądze.> -Musisz być cholernie bogaty.Widzisz ja pracuję, płacę podatki i z tego mój rząd kupuje różne rzeczy, w tym i szkoli i dozbraja wojsko w Afganistanie, czy Iraku. Zakładając, że płacisz VAT za internet z którego wypisujesz strategiczne pomysły "ostatecznego rozwiązania problemu muzułmanów" to też może dołożyłeś na parę naboi, z któych jakiś dzieciak dostał w głowę? > -Nie będzie żadnego rozwiązania. ONI go nie chcą, to nie leży w ich mentalności.A Ty znasz jakiegoś muzułamina? |
| Rupson (1793 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > Sprawa nie jest taka prosta jak to sobie przy flaszce ze szwagrem ustaliłeś ...> Dla przykładu, w Afganistanie chcieli zdjąć burki, inwestować w edukację i medycynę. Niestety USA nie podobało się to, że to działo się na korzyść ZSRR.-Sowieckie zbawienie? Mieli być kolejną republiką kołchoźnianą...ale oświata i postęp, mogli się tyle dowiedzieć o Leninie, a potem do wrogów ludu sobie postrzelać. > Więc dali kasę, broń talibom, wyszkolili ich, Ci przegonili Rosjan i postępowych Afgańczyków-Sowieckich lizodupów przegnali. > i jest tam jak za Czyngis Chana. I się możesz dziś śmiać i przemądzać za ekranem komputera - jakie tam prymitywy żyją.-Prymitywy właśnie tak postrzegają wybór, komunizm albo islam. Obie opcje to hamulce postępu i wylęgarnie terrorystów. > Zakładając, że płacisz VAT za internet z którego wypisujesz strategiczne pomysły "ostatecznego rozwiązania problemu muzułmanów" to też może dołożyłeś na parę naboi, z któych jakiś dzieciak dostał w głowę?-Zapewne to USA strzela do tych dzieciaków. Do spółki z Izraelem oczywiście. A może te prymitywy same szkolą swoje dzieci na bojowników, wpajają nienawiść do Zachodu i dają im broń zamiast książek? > >-Nie będzie żadnego rozwiązania. ONI go nie chcą, to nie leży w ich mentalności.> A Ty znasz jakiegoś muzułamina?-Omijam wszelkich religiantów szerokim łukiem. |
| Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu |
> -Sowieckie zbawienie? Mieli być kolejną republiką kołchoźnianą...ale oświata i postęp ...Nie znane mi są plany włączenia Afganistanu do ZSRR ale być może masz lepsze informacje. Rozumiem, że medycyna i edukacja za rosyjskie pieniądze Ci nie pasują, ale pytałeś się tych Afgańczyków o zdanie? > -Prymitywy właśnie tak postrzegają wybór, komunizm albo islam. Obie opcje to hamulce postępu i wylęgarnie terrorystów.Aha, my Polacy nigdy prymitywami nie byliśmy. Nawet liczby i system dziesiętny mamy polski a nie arabski! > -Zapewne to USA strzela do tych dzieciaków. Do spółki z Izraelem oczywiście.Coś Ty - oni teraz mają takie technologie, że jak zrzucą bombę to tylko terorystów wybiera, nawet jak dzieciak to też musiałbyć terrorysta! Nasi są OK! Pewnie, że tak! > >A Ty znasz jakiegoś muzułamina?> -Omijam wszelkich religiantów szerokim łukiem.Podsumujmy nie znasz żadnego muzułmanina, nie studiowałeś tej religii, podejrzewam, że w kraju muzułmańskim nigdy nie byłeś, specjalnie nie interesujesz się co my tam robimy ale jesteś przekonany, że to "prymitywy szkolące bachorów na terrorystów"? Dobra - wygrałeś - przekonałeś mnie - szkoda dalszej dyskusji. |
| Rupson (1793 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > >>A Ty znasz jakiegoś muzułamina?> >-Omijam wszelkich religiantów szerokim łukiem.> Podsumujmy nie znasz żadnego muzułmanina, nie studiowałeś tej religii,-To trzeba coś studiować by się o tym wypowiadać? Trzeba znać się na modzie by powiedzieć że ktoś jest nagi? Nie znam też Żyda, ewangelika, Świadka Jehowy, Amisza, wyznawcy voodoo, ale dzisiaj wszelka wiedza jest w zasięgu ręki, z czego niestety wymienieni religianci niezbyt często korzystają. Wola studiować swoje brednie. Nie widziałem osobiście wielu pasożytów, drapieżników, jadowitych węży, ale wiem że są groźne. > podejrzewam, że w kraju muzułmańskim nigdy nie byłeś,-A broń boże. Po co? Jechać bo inni jadą, jak durne woły z Polski, potelepać się na wielbłądzie, powąchać jego łajno, nawdychać się piasku i zobaczyć kupki starych kamieni i tłumy szmacianych łbów? Może kamienowanie na żywo? No jeszcze fotkę pstryknąć pod palmą koło hotelu. Jeszcze ktoś uzna, że pożądliwie spojrzałem na kobietę i prędko z pierdla nie wyjdę, jak mi czegoś nie obetną. Było tam wiele kobiet z Zachodu, dziennikarek, które relacjonują, jak niebezpieczne jest tam wyjście na ulice, gdy kobieta jest sama i nie ma zakrytej twarzy. www.tvn24.(*)em-glowa-pochylona,341754.html> specjalnie nie interesujesz się co my tam robimy ale jesteś przekonany, że to "prymitywy szkolące bachorów na terrorystów"?-Wy? Aha to wiele wyjaśnia. Byłoby miło gdybyście się mniej interesowali co inni robią bez doszukiwania się za co by się tu obrazić i komu pogrozić. Pierwszy cytat w tym wątku jest więc do ciebie skierowany, ponownie: Cytat:W dyskusjach na ten temat często nam się zarzuca, że źle widzimy i źle słyszymy, no i oczywiście, że nie znamy i nie rozumiemy islamu. W takim razie, proszę bardzo, niech sprawę załatwią ci, którzy dobrze widzą i słyszą i znają i rozumieją islam. Dlaczego tego nie robią? Skoro islamiści to tylko mało znacząca grupka, tym bardziej nie powinno być z tym problemu. -I obozów szkoleniowych, nawet dla dzieci jednak tam u Was nie brakuje, od Libii po Strefę Gazy: www.eurois(*)i-siedemnascie-tysiecy-dzieci/facet.inte(*)malych-terrorystow,nId,1469389 |
#35 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | Usuwasz moje odpowiedzi bo brakuje Ci argumentów? > -A jaki Polak szaleje poza granicami, krzewiąc swoje gówniane wartości na siłę?Wielu w Afganistanie i Iraku. Z taką różnica, że w przypadku "terrorystów islamskich",świat islamski ich potępia, są to odosobnione przypadki a mimo tego krzyczymy, że oni walczą o islam. My zaś walczymy tam przy poparciu większości społeczeństwa, zbierając medale za męstwo w krzewieniu naszych religii a Ty krzyczysz na forum, że "nie szalejemy poza granicami". Nie widzisz komiczności swoich twierdzeń? > Kto w ogóle ma coś do powiedzenia w krajach muzułmańskich, tak jak oni tutaj?Bośnia - przedstawiciel UE kontroluj kraj, może zawetować prawo. W Iraku i Afganistanie decydujemy o ustroju. > -Nie musi być z ISIS, oni mają tu takie same prawa wyborcze jak my, będzie ich większość (jak wskazują prognozy na 2030 w Brukseli, stolicy Europy), to przegłosują co zechcą, co im durna relgia nakazuje i durny imam, na tej religii wyhodowany.Już dzisiaj w regionie brukselskim wiele gmin ma przewagę muzułmanów i nic się nie dzieje. Poza tym, nawet jeśli Twoje "szacowania" się spełnią, muzułmanów nie będzie nawet 10% w całej Belgii bo ich koncentracja jest Brukseli. Muzułmanie w Belgii to obywatele belgijscy i procent wariatów jest wsród taki sam jak w katolickim społeczeństwie w Polsce. Co więcej są w tym kraju od wielu dekad, mogą od dawna głosować i ten kraj jest lepiej zorganizowany niż "czyste etnicznie i religijnie" społeczeństwo Polskie. Fakt, że Bruksela jest stolicą Europy nie ma nic do rzeczy i w żaden sposób nie udowadnia, że muzułmanie będą stanowili większość, ani w Belgii ani w Europie ani tym bardziej nie wykazuje, że będą "głosowali to co ich durna religia nakazuje". |
#36 2 na 4 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu |
> >Podsumujmy nie znasz żadnego muzułmanina, nie studiowałeś tej religii,> -To trzeba coś studiować by się o tym wypowiadać?Uogólnienie na wszystkich muzułmanów problemu terroryzmu bez znajomości choćby jednego muzułmanina, bez znajomości tej religii,krajów, oglądając w TVN 10 zamachów na przestrzeni ostatnich 5 lat, przy społeczności muz ułańskiej liczącej miliardy ludzi jest ryzykowne i nawet statystycznie g... warte? > >podejrzewam, że w kraju muzułmańskim nigdy nie byłeś,> -A broń boże. Po co? Jechać bo inni jadą, jak durne woły z Polski, ...Może kamienowanie na żywo?Myślę, że sam siebie najlepiej obalasz. > >specjalnie nie interesujesz się co my tam robimy ale jesteś przekonany, że to "prymitywy szkolące bachorów na terrorystów"?> -Wy? Aha to wiele wyjaśnia. Byłoby miło gdybyście się mniej interesowali co inni robią bez doszukiwania...Ty czytasz to co jest napisane, czy to co zakładasz, że jest napisane? Sam wykazujesz, że nie patrzysz na fakty tylko dopasowujesz interpretację do własnej opini. > -I obozów szkoleniowych, nawet dla dzieci jednak tam u Was nie brakuje, od Libii po Strefę Gazy:> www.eurois(*)i-siedemnascie-tysiecy-dzieci/> facet.inte(*)malych-terrorystow,nId,1469389> Masz pewność, że to obozy, których celem jest krzewienie islamu? W W-wie widziałem pomnik 11 letniego powstańca i do tego zauważyłem, że gdy powstanie W-skie skapitulowało, w obozach jenieckich było kilkaset niepełnoletnich żołnierzy AK. Do tego całe dzieciństwo przy rocznicy powstania słuchałem "Warszawskie dzieci pójdziemy w bój, za każdy kamień Twój stolico damy krew"... Idąc za Twoją "logiką" to katolickie bachory z Polski powinny być odstrzelone? Z Twoich wypowiedzi wynika, że masz problem z Islamem choć go nigdy nie spotkałeś. Każdą, nawet sprzeczną z Twoimi poglądami obserwację, interpretujesz jako popierającą Twoją opinię. Może na religii Ci ksiądz to wmówił, podobnie jak wmawiał przed wojną, że "żyd zły"? Możesz w domu przed TVN wygrażać komu chcesz. To nie ma specjalnego znaczenia poza faktem, że ten zafixowany na tezie "wyrzucić/zabić muzułmanów" sposób myślenia, popularny w Polsce, prowadzi do POGŁĘBIENIA PROBLEMU. Podobnie jak "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" 70lat temu. Tego typu irracjonalne, oparte na wierze, pomysły powodują, Polska nie ma wiele w tej sprawie do powiedzenia - na szczęście dla nas samych. Naszym wkładem do UE była walka o "wartości chrześcijańskie" wraz z JPII, którą krótko ucięli Francuzi. I przykro tylko, że Francuzi bardziej myślą o interesie Polski niż sami Polacy. |
#37 1 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > Usuwasz moje odpowiedzi bo brakuje Ci argumentów?-Bo tępy bęcwał jesteś, a przeważył "argument" o Radiu Maryja. Spieprzaj na pustynię, znajdź sobie obrzezaną nastolatkę na żonę i nie zawracaj już dupy. |
| Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > >Usuwasz moje odpowiedzi bo brakuje Ci argumentów?> -Bo tępy bęcwał jesteśA jak byś siebie scharakteryzował, gdyby okazało się, że mam od Ciebie lepsze wykształcenie, wyższe IQ i większą wiedzę w temacie muzułmańskiego terroryzmu lub bezpieczeństwa na świecie w ogóle? > Spieprzaj na pustynię, znajdź sobie obrzezaną nastolatkę na żonę i nie zawracaj już dupy.Sam siebie najlepiej dyskredytujesz. |
#39 1 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > >>Usuwasz moje odpowiedzi bo brakuje Ci argumentów?> >-Bo tępy bęcwał jesteś> A jak byś siebie scharakteryzował, gdyby okazało się, że mam od Ciebie lepsze wykształcenie, wyższe IQ i większą wiedzę w temacie muzułmańskiego terroryzmu lub bezpieczeństwa na świecie w ogóle?-Możesz sobie być nawet księdzem profesorem habilitowanym. Jakości rozumu nie mierzy się ilością wiedzy, tylko stosunkiem do prawdy. > >Spieprzaj na pustynię, znajdź sobie obrzezaną nastolatkę na żonę i nie zawracaj już dupy.> Sam siebie najlepiej dyskredytujesz.> -I wzajemnie, lekceważąc sprawy niewygodne i stając w obronie nieludzkich, durnych religii, tradycji i kultur, wyszukując cokolwiek na ich usprawiedliwienie, zwalając winę na wszystkich innych poza samymi winnymi. Ja nie bronię polskich idiotyzmów, bo polskie, kpię tak samo z brodatych wariatów i ich szariatów, jak z nawiedzonych moherów. A w ogóle w czasie ramadanu to wolno korzystać z internetu? Przecież tam mnóstwo zachodniej zgnilizny. |
| Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu |
> >>-Bo tępy bęcwał jesteś> >A jak byś siebie scharakteryzował, gdyby okazało się, że mam od Ciebie lepsze wykształcenie, wyższe IQ i większą wiedzę w temacie muzułmańskiego terroryzmu lub bezpieczeństwa na świecie w ogóle?> -Możesz sobie być nawet księdzem profesorem habilitowanym. Jakości rozumu nie mierzy się ilością wiedzy, tylko stosunkiem do prawdy. "Twoja prawa" nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością i jest znana tylko Tobie. > >>Spieprzaj na pustynię, znajdź sobie obrzezaną nastolatkę na żonę i nie zawracaj już dupy.> >Sam siebie najlepiej dyskredytujesz.> >> -I wzajemnie, lekceważąc sprawy niewygodnePrzedstawiając fakty, obliłem wszelkie Twoje twierdzenia i opinie o tym, że: 1) "nie walczymy w państwach muzułmańskich" 2) "świat muzułański popiera terroryzm" 3) "muzułmanie w Europie próbują forsować prawa religijne" Ty mnie zwyzywałeś, nie odpowiadając na żaden z tych argumentów i jeszcze na koniec twierdzisz, że to ja lekceważę "sprawy niewygodne" ? Twój sposób rozumowania podważa wiarygodność jakichkolwiek Twoich wniosków. > ...i stając w obronie nieludzkich, durnych religii, tradycji i kultur, wyszukując cokolwiek na ich usprawiedliwienie,ja nie bronię religii tylko przeciwstawiam się "durnym pomysłom mającym na celu konfrontację". Durny pomysł oznacza, nie poparty faktami, opierający się na wierze, osiągający cele sprzeczne do zamierzonych. Takie pomysły to własnie religia, którą wyznajesz. > A w ogóle w czasie ramadanu to wolno korzystać z internetu? Przecież tam mnóstwo zachodniej zgnilizny.Twoje wnioski na mój temat są tak samo trafne jak przemyślenia na "rozwiązenie kwestii muzułmańskiej" |
#41 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > Zeby miec spokoj trzeba zlikwidowac powod a nie skutek.Podróży w czasie jeszcze nie wymyślono... |
| maceox (6766 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > Cytat:W dyskusjach na ten temat często nam się zarzuca, że źle widzimy i źle słyszymy, no i oczywiście, że nie znamy i nie rozumiemy islamu. W takim razie, proszę bardzo, niech sprawę załatwią ci, którzy dobrze widzą i słyszą i znają i rozumieją islam. Dlaczego tego nie robią? Skoro islamiści to tylko mało znacząca grupka, tym bardziej nie powinno być z tym problemu. Zwyczajnie dlatego, że islamiści to nie to samo, co muzułmanie. Ja nie wiem, dlaczego antyislamizm miałby być czymś lepszym od antysemityzmu albo antypolonizmu. Zgadzam się ogólnie z argumentacją Nowego Ateizmu, choć niektóre rzeczy upraszcza. Jednak uproszczenia uproszczeń to już przesada i nie akceptuję ksenofobii. > -A będzie to o wiele większy procent i większy problem, coraz więcej ciemnoty, absurdalnych zakazów, surowych praw. Cierpliwości.Chrześcijaństwo takie było a teraz jest inne. Z kolei islam w średniowieczu był ostoją nauki i postępu. Czyli społeczeństwa tej samej religii mogą znacznie zmieniać swój poziom cywilizacyjny i moralny. > -A na niski poziom gospodarczy wpływa durna, zacofana religia.A która religia nie jest durna i zacofana? > -A chcą mieć? Chcą się integrować, czy robią raczej wszystko by zachować swoją odrębność, islamską tożsamość?Jest bardzo różnie. Stereotypy nie sprzyjają konstruktywnym rozwiązaniom. > >>Szkoły koraniczne to też edukacja. Od nauczanych treści wiele zależy.> >Jeszcze więcej zależy od wpajanych postaw, ale te najczęściej wynosi się z domu. Na przykład przy postawie sceptycznej żadne treści wiele złego nie uczynią.> -Ale gdyby nie było złych treści, to nawet mniej sceptyczni aż tak by nie durnieli. "Złe" treści są wszędzie, u nas też.Przepraszam, ale nie chce mi się kontynuować tej rozmowy, gdyż sądzę, że kręcimy się w kółko i do żadnych wspólnych wniosków nie dojdziemy. Ty chcesz koniecznie islam uogólnić jako "diabelską ideologię", a ja tylko twierdzę, że to taka sama religia jak każda inna i wiele przyczyn wpłynęło na kształtowanie się fundamentalizmu - niekoniecznie religijnych. Zresztą fundamentalizmy były i są obecne w każdej ideologii. Zgadzam, się że obecnie w islamie są najwyraźniejsze i najbardziej niebezpieczne. Jednak znakowanie w ten sposób wszystkich muzułmanów jest moim zdaniem właśnie ksenofobią opartą na uprzedzeniach. |
| maceox (6766 punktów) | Odp: Atak barbarzyńców, czyli nazywanie rzeczy po imieniu | > >>> Fanatyzm występuje w każdej ideologii.-Jaki fanatyzm, jak groźny, jak dużą liczbę fanatyków "produkuje" dana ideologia? Bez zauważania takich spraw, powtarzanie mantry, że fanatyzm wszędzie występuje, nie ma sensu. Tutaj jest akurat mowa o fanatyzmie islamskim.Fanatyzm islamski to poważny temat i żadne uproszczenia i stereotypy niczego nie rozwiążą. > -Szpitale psychiatryczne pełne są podobnych świrów, tylko dlaczego islamistów nie traktuje się jak wariatów? Zabrakło by szpitali?Jestem za tym, żeby islamistów jakoś leczyć, ale islamista to nie to samo, co muzułmanin. Nie chce mi się tu kontynuować tej rozmowy. Przedstawiłem już moje argumenty i nie zamierzam się powtarzać. |
1 2 3
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|