 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-11-2013 10:40 | kika (1657 punktów) | Ta straszna gender.
18 na 18 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#61 1 na 1 | Fafciu (953 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Pierwszych inspiracji to trzeba już w Ewangeliach szukaćTak, tylko był to komunizm prymitywny, w którym chodziło tylko o wspólną własność, a nie o społeczeństwo bezklasowe. Ogólnie sprowadzało się to do tego, żeby bogaci po prostu pochylili się nad nędzarzami. Bodajże św. Paweł apelował do panów, by traktowali "po ludzku" swoich niewolników, ale też do niewolników, by szanowali panów i od nich nie uciekali. |
#62 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | . > Nie jestem komunistą, ale komunizm (nie radziecki ale chrześcijański !) zbudowali jezuici> en.wikiped(*)9#Jesuit_Reductions_by_countryOpowiada o tym film "Misja", tyle iż rzeczywistość była bardziej okrutna dla Indian i mniej pozytywna dla oceny działań Jezuitów. Pozdrawiam. @@@ . |
#63 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | . > >>>Pierwszych inspiracji to trzeba już w Ewangeliach szukać> Tak, tylko był to komunizm prymitywny, w którym chodziło tylko o wspólną własność, a nie o społeczeństwo bezklasowe.Tak, w gminach chrześcijańskich, jak i w Ewangeliach nie było żadnego komunizmu. Natomiast, gdzieś ta ideologia musiała się zrodzić i dokładnie napisałem - Pierwszych inspiracji to trzeba już w Ewangeliach szukać. Czasem wystarczy ze zrozumieniem przeczytać, to co interlokutor napisał. > Ogólnie sprowadzało się to do tego, żeby bogaci po prostu pochylili się nad nędzarzami. Bodajże św. Paweł apelował do panów, by traktowali "po ludzku" swoich niewolników, ale też do niewolników, by szanowali panów i od nich nie uciekali.Zupełnie nie pokusiłbym się na takie zupełnie nieuprawnione uogólnienia, ale nie będę tu teraz opisywał ideologii zawartej w Ewangeliach. Gdy Pan założy nowy wątek myślę, iż znajdą się forumowicze, którzy wyprostują Pańską wiedzę na ten temat wyniesioną z lekcji religii, ale przed tym proponuję się wczytanie w wypowiedzi pana Andrzeja.51, aby nie młócić tego samego. Sporo o Ewangeliach i ideach tam zawartych już na naszym forum pisaliśmy. Czasem warto zajrzeć do naszego archiwum. Pozdrawiam. @@@ . |
#64 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | To że coś sobie komuniści przypisują , albo że innym przypisują coś co im się wydaje nic nie znaczy. Co najwyżej tyle że mają jakieś kompleksy. Jak tak uważają to niech się do jezuitów zapiszą.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#65 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | |
#66 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | . > To że coś sobie komuniści przypisują , albo że innym przypisują coś co im się wydaje nic nie znaczy. Co najwyżej tyle że mają jakieś kompleksy. Jak tak uważają to niech się do jezuitów zapiszą.Chrześcijaństwo, faszyzm, komunizm, to tylko chore ideologie: www.racjonalista.pl/forum.php/s,474361/z,0Szkodliwą jest dopiero wiara w te bzdury. Im bardziej ślepa, fundamentalistyczna, tym groźniejsza - prowadząca do większego ogromu nieszczęść. Tak, ma Pan racje - mało ważnym jest jak się religie wybielają, a konkurencję błotem obrzucają. Wszystkie są siebie warte. PS. Na czarno ubrani Jezuici, to ostatnio jakby jasna plama w ciemnym Kościele. Pan Konowal, jak większość polskich katolików, to nawet mądrzejszy jest od papieża. www.racjonalista.pl/forum.php/s,595222 a sporej części refleksja intelektualna, to w tym zdaniu się mieści: - "Z resztą, lewacki katolicyzm jest tyle samo wart co prawacki". Parę postów wyżej:> A co tu uzasadniać - toż nikt inny tego poza lewakami nie promuje.Tak, Pański cały świat, to alternatywa pomiędzy ograniczonymi "lewakami", a natchnionych boską (za pośrednictwem kleru) mądrością "prawakami". www.racjon(*)m.php/s,594458/z,0/d,3#w595039Tak, współczesny polski katolicyzm reprezentowany głównie przez kler można zaepitetować "prawackim" (choć to tak, jak i "lewacy", bzdurny epitet), ze względu na jego prymitywizm intelektualny oraz chorobliwą pazerność na dobra doczesne. @@@
Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie. @@@ . |
#67 2 na 4 | Epoche (-3 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Uświadomienie kobietom, że nie muszą czuć się winne jeśli zdecydują się na inne role niż te >przewidziane dla nich przez brodatych panów 2000 lat temu to naruszenie fundamentu Kościoła.> to prawo naturalne czy jednak wytwór patriarchalnego społeczeństwa?Czasem mam wrażenie, że nie jestem na portalu racjonalista tylko na jakims klerofobie albo czymś podobnym. Teraz oczy przecieram ze zdumienia gdy czytam takie interpretacje i urojenia. Moja żona piecze ciasta a ja przerzucam tone węgla nie dlatego że wynika to z racjonalnego podziału, optymializacji czasu, ekonomii, uwarunkowań fizycznych, zainteresowań i talentów tylko jest to SPISEK koscioła sprzed 2000 lat  Brodacze ustawili losy świata i teraz sie ludzie stosują  A ja myślałem że Żydzi, albo chociaż masoni... Wytwór społeczeństwa opartego na spisku  Naturalne procesy, broń "boże"  A do tego jeszcze społeczeństwo uciemiężone przez kler uciska moją rodzine i dyktuje nam role. No beka niemiłosierna, porownywalna z czytaniem katechizmu. |
#68 2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Teraz oczy przecieram ze zdumienia gdy czytam takie interpretacje i urojenia.> Moja żona piecze ciasta a ja przerzucam tone węgla nie dlatego że wynika to z racjonalnego podziału, optymializacji czasu, ekonomii, uwarunkowań fizycznych, zainteresowań i talentów tylko jest to SPISEK koscioła sprzed 2000 lat Brodacze ustawili losy świata i teraz sie ludzie stosują A ja myślałem że Żydzi, albo chociaż masoni...Zmartwię cię: judaizm też, a wystarczy poczytać biblię by zobaczyć jak postrzegana jest w niej kobiet lub poczytać książkę Anki Grupińskiej o chasydkach. |
#69 4 na 4 | knx90 (664 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | Jak widzę tego Oko gadającego bzdury o Gender, to tak jakbym słyszał Macierewicza i Smoleńsk. Obydwóch tych świrów trzymać w jakichś kaftanach pod nadzorem. |
#70 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > Pan Konowal, jak większość polskich katolików, to nawet mądrzejszy jest od papieża, a sporej części refleksja intelektualna, to w tym zdaniu się mieści: - "Z resztą, lewacki katolicyzm jest tyle samo wart co prawacki".Tak na marginesie to i to jest dość ciekawym wątkiem, że polski katolicyzm - z punktu widzenia tzw. społecznych aspektów wiary, czyli tego "styku religijności z realnym światem" (przełożenia wyznawanych zasad i dogmatów na realne postępowanie i głoszone poglądy, jak ma funkcjonować świat) - nie jest takim samym katolicyzmem, jakim go zna cały świat, choćby z wywodów samego "Papierza Polaka". Jest jakimś jednym wielkim wypaczeniem, w którym jedno bełkotliwe zdanie "udawanego profesora od wszystkiego z gospodarką związanego" Balcerowicza, jawi się jako bardziej zbieżne z chrześcijaństwem, niż cała choćby encyklika " LABOREM EXERCENS". |
#71 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | . > Tak na marginesie to i to jest dość ciekawym wątkiem, że polski katolicyzm - z punktu widzenia tzw. społecznych aspektów wiary, czyli tego "styku religijności z realnym światem" (przełożenia wyznawanych zasad i dogmatów na realne postępowanie i głoszone poglądy, jak ma funkcjonować świat) - nie jest takim samym katolicyzmem, jakim go zna cały świat, choćby z wywodów samego "Papierza Polaka". Jest jakimś jednym wielkim wypaczeniem, w którym jedno bełkotliwe zdanie "udawanego profesora od wszystkiego z gospodarką związanego" Balcerowicza, jawi się jako bardziej zbieżne z chrześcijaństwem, niż cała choćby encyklika " LABOREM EXERCENS".Jest to na tyle ciekawy wątek, iż warto zainicjować nowy na ten temat. Myślę żę inspirujące mogą tu stać się też poniższe dwa artykuły: [Załącznik][Załącznik]Pozdrawiam. @@@ . |
#72 1 na 1 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | Zapodam jeszcze na marginesie jeden przykład tej rozbieżności (kwestię utworzenia nowego wątku pozostawiając moderatorom) Cytat:Kilka tygodni temu była u nas delegacja ze Szwecji, składająca się z przedstawicieli samorządów i NGO-sów. Padło wówczas pytanie o konwencję [o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej*] i sposób, w jaki Kościół katolicki włącza się w jej promowanie. To pytanie zostało zadane z założeniem, że Kościół musi popierać konwencję, bo przecież cel jest taki zbożny, nie powinno być tutaj żadnych kontrowersji. Zaczęłam tłumaczyć, że w Polsce sytuacja wygląda inaczej. Mój rozmówca nie był w stanie zrozumieć, w czym rzecz. Uznał to za całkowicie irracjonalne. www.krytyk(*)okazalysmy-hipokryzje-kosciola * (wiki)PS. Załączanie plików w komercyjnych zamkniętych formatach MS-Doc nigdy nie było zgodne z netykietą, a załączanie plików w formacje najnowszego pakietu DOCX to już jakieś skrajne zachowanie. Na serio proponuję zmianę na .pdf-y. |
#73 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | . > PS. Załączanie plików w komercyjnych zamkniętych formatach MS-Doc nigdy nie było zgodne z netykietą,Zupełnie średnio interesuje mnie netykieta, gdyż ja kultury uczyłem się nie tylko przed internetem, ale jeszcze wtedy, gdy jeszcze nikt nie myślał o komputerach osobistych. Bardzo sobie nisko cenię amerykanizację europejskiej - a już szczególnie polskiej - kultury. > a załączanie plików w formacje najnowszego pakietu DOCX to już jakieś skrajne zachowanie.W internecie udzielam się tylko na forum Racjonalisty.pl, a tu po raz pierwszy spotykam się z przedstawionym przez Pana problemem. > Na serio proponuję zmianę na .pdf-y.Nie widzę żadnych przeszkód. Wystarczyło poprosić - bez żadnego komentarza, gdyż skoro je zamieściłem, to znaczy, że chcę aby Pan je przeczytał. [Załącznik] [Załącznik]Gdyby Pan miał jeszcze kłopoty z ich otworzeniem, to proszę po prostu o tym napisać, spróbujemy jeszcze zmienić format. Pozdrawiam. @@@ . |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | > >Na serio proponuję zmianę na .pdf-y.> Nie widzę żadnych przeszkód. Wystarczyło poprosić - bez żadnego komentarza, gdyż skoroJa jestem też m.in. informatykiem amatorem i sobie poradziłem bez konieczności kupowania pakietu MS Office; moja wypowiedź i rada była dla dobra innych. |
#75 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Ta straszna gender. | . > Ja jestem też m.in. informatykiem amatorem i sobie poradziłem bez konieczności kupowania pakietu MS Office; moja wypowiedź i rada była dla dobra innych."Cyryl jak Cyryl, gorsze te metody". Ja nie jestem informatykiem tylko starszym człowiekiem bardzo lubiącym tą zmyślną maszynkę i staram się z niej na ile potrafię korzystać. Z podpowiedzi na przyszłość skorzystam. Pozdrawiam. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|