Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
181.418.980 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 2873 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."
Komentarze do strony Tumulty przeciw Żydom

Dodaj swój komentarz…
hitgaddel - ...
Kiedy przeczytałam ten tekst nie zdziwiłam się, ani też nie zbulwersowały mnie tego typu wydarzenia. Pytanie brzmi: dlaczego? Otóż, mimo mojej (niemalże) fascynacji narodem, religią i kulturą żydowską, nie mogę w żaden sposób pojąć jak to możliwe, że naród, który sam bardzo mocno dyskryminował (i nadal dyskryminuje) inne narody i wyznania, ma czelność wymagać od innych dobrodziejstwa. Fakt, że traktowanie Żydów nie było właściwe i z pewnością dalekie było prawdziwej moralności, nie zmienia tego, że Żydzi po części są sami sobie winni... W momencie, kiedy ortodoksyjni (i nie tylko) Żydzi żyjący w diasporze, zamieszkujący inne kraje (są oczywiście tzw. mniejszością narodową) wymagają tolerancji ze strony gospodarzy, gdy sami rabbini zabraniają "prawdziwym, wiernym Żydom" zapraszania do siebie gojów i obcowania z nimi bez konieczności, jest to dla mnie co najmniej hipokryzja!!! Tak więc wydaje mi się błedne przedstawianie jednej tylko strony tejże sytuacji. Nie można tylko mówić o krzywdach Żydów, trzeba także wspomnieć o tym, że Żydzi (szczególnie chasydzi) do dziś separują się ze społeczeństw w których żyją!!!
Warto też przeczytać ten tekst: www.polonica.ne(*)zieje_i_religia_Szahak.htm#top
Autor: hitgaddel Dodano: 28-10-2006
Reklama
Poetria - Jakub Górski
Sprawdzając, czy zdigitalizowano już może dialektykę Górskiego -  Commentariorum artis dialecticae libri decem natrafiłam na ten artykuł. Jest to dziełko bardzo obszerne ok tysiąca stron, nie pamiętam w tej chwili, czy są tam jakieś fragmenty antysemickie. W każdym razie nie jest to broszura, ale podręcznik inspirowany dialektykami Melanchthona (którego krewnym jak wiadomo był niejaki Reuchlin ;) ) Błędna jest również data wydania podana w artykule, Dialektyka ta ukazała się w roku 1563. Była wykorzystywana jako podręcznik na Akademii krakowskiej (wcześniej był Caesarius).
W żadnym razie nie jest to pismo polemiczne. Mówiąc szczerze rewelacje zawarte w artykule mnie zszokowały. Autorowi życzę więcej rzetelności w podawaniu faktów. :)
Autor: Poetria Dodano: 09-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365