 |
O praktykach koncernów farmaceutycznych i ich szefów też Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-12-2020 18:44 | Arminius (25555 punktów) | O praktykach koncernów farmaceutycznych i ich szefów też
3 na 3 | W wątku pt. "Szczepionka na rozum...( www.racjonalista.pl/forum.php/s,831027)podniosłem pewne wątpliwości związane z bardzo szybkim wyprodukowaniem szczepionek przeciwko coronawirusowi. Wracam do tematu, ponieważ wczoraj przypadkiem, natrafiłem na info, iż firma Pfizer, która wypuszcza na rynek jedną ze szczepionek jak wyżej (która bedzie także zakupiona przez Polskę) ma w swej historii dosyć paskudny "epizod". W wikipediowym "biogramie" koncernu tak jest on opisany: "In 1996, an outbreak of measles, cholera, and bacterial meningitis occurred in Nigeria. Pfizer representatives and personnel from a contract research organization (CRO) traveled to Kano to set up a clinical trial and administer an experimental antibiotic, trovafloxacin, to approximately 200 children. Local Kano officials reported that more than 50 children died in the experiment, while many others developed mental and physical deformities. The nature and frequency of both fatalities and other adverse outcomes were similar to those historically found among pediatric patients treated for meningitis in sub-Saharan Africa. In 2001, families of the children, as well as the governments of Kano and Nigeria, filed lawsuits regarding the treatment. According to the news program Democracy Now!, "[r]esearchers did not obtain signed consent forms, and medical personnel said Pfizer did not tell parents their children were getting the experimental drug." The lawsuits also accuse Pfizer of using the outbreak to perform unapproved human testing, as well as allegedly under-dosing a control group being treated with traditional antibiotics in order to skew the results of the trial in favor of Trovan. While the specific facts of the case remain in dispute, both Nigerian medical personnel and at least one Pfizer physician have stated that the trial was conducted without regulatory approval." W wielkim skrócie chodzi o to, że w 1996 roku podczas epidemii odry i cholery w Nigerii, w mieście Kano, koncern przetestował na ok. 200 dzieciach nowe lekarstwo, BEZ WIEDZY I ZGODY RODZICÓW TYCH DZIECI. Z tej liczby ponad 50 dzieci zmarło, wiele innych nabawiło się psychicznego i fizycznego uszczerbku na zdrowiu. Podobno, gdyby owe dzieci nie były leczone/testowane owym nowym lekarstwem - liczba ofiar śmiertelnych i powikłań byłaby taka sama. Podobno. W każdym razie, zgody rodziców nie uzyskano. Gdy czyta się info jak wyżej, ciarki trochę chodzą po grzbiecie. Zwłaszcza gdy się okazuje, iż dyrektor generalny firmy Pfizer...... nie zamierza zaszczepić się swoją własną szczepionką, bo "jak wyjaśnił w wywiadzie dla CNBC, mając 59 lat i będąc w dobrym stanie zdrowia nie jest on w grupie szczególnego ryzyka a jego zdaniem "nie jest do końca właściwe, aby otrzymał szczepionkę przed innymi osobami, które potrzebują je bardziej". Myślałem, iż to fake. Ale to najprawdziwsza prawda. Czy mam założyć, iż dyrektor owej firmy jest... antyszczepionkowcem??? Przecież skoro on ze swoimi przymiotami nie musi się szczepić, to większośc populacji też nie musi się szczepić. Facet ma 59 lat!!! Na końcu dodatkowy pikantny detal. Nigeryjczycy dostali ostatecznie odszkodowania za niecne praktyki firmy Pfizer. Niestety wszystko wskazuje na to, że w przypadku jakiejś "wpady" ze szczepionkami, otrzymanie odszkodowań nie będzie możliwe. Bowiem firmy - jak Pfizer - podpisując umowy z państwami na dostawy szczepionek, gwarantują sobie w niej zawarcie klauzuli, zwalniającej z tego typu odpowiedzialności, co jest kwalifikowanym skandalem. Tak przynajmniej jest w GB i taki model bedzie najpewniej powielany w innych państwach. Na bazie "epizodu" z Kano, brytyjski pisarz powieści szpiegowskich, niedawno zmarły John le Carre napisał książkę pt. "Wierny ogrodnik". A z kolej na jej bazie powstał świetny film - do którego podrzucam link i zachęcam do jego obejrzenia. Ogladając go doświadczałem nieustannych skojarzeń z "Pożegananiem z Afryką". Życzę inspirujących wrażeń i przemyśleń! www.polity(*)zer-sie-jeszcze-nie-zaszczepilwww.cda.pl/video/153000ceen.wikipedia.org/wiki/Pfizer | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) | > W wątku pt. "Szczepionka na rozum...(www.racjonalista.pl/forum.php/s,831027)podniosłem pewne> wątpliwości związane z bardzo szybkim wyprodukowaniem szczepionek przeciwko coronawirusowi.Oczywiście, że są wątpliwości. Przecież nie było czasu, aby skuteczność takiej szczepionki dostatecznie przetestować. Jak będzie - okaże się jak zawsze w "praniu". Takie sytuacje jak opisujesz, to najlepszy "poligon doświadczalny" dla firm farmaceutycznych, które obok przemysłu zbrojeniowego są najpotężniejszym lobby finansowym na świeci. Czym dla takiego molocha jest śmierć kilkudziesięciu - kilkuset ludzi? Stać ich na odszkodowania zaś zyski i zdobyte doświadczenie - bezcenne. Niestety wszystko wskazuje na to, że w przypadku jakiejś "wpady" ze szczepionkami, > otrzymanie odszkodowań nie będzie możliwe. Bowiem firmy - jak Pfizer - podpisując umowy z państwami> na dostawy szczepionek, gwarantują sobie w niej zawarcie klauzuli, zwalniającej z tego typu> odpowiedzialnościDlatego mówi się, że to rządy będą wypłacały odszkodowania za "ewentualne" skutki uboczne szczepionki. Podejrzewam, że jak przyjdzie co do czego, będą ludziom robić problemy z wypłata odszkodowań. Niezliczone konsylia lekarskie, powoływania biegłych, sprawy sądowe itp. Życzę powodzenia. Ja nigdy nie szczepiłem się na zwykłą grypę i tym razem też nie zamierzam. Zwłaszcza gdy się okazuje, iż dyrektor generalny firmy Pfizer...... nie zamierza zaszczepić się swoją własną szczepionką Nie dziwię się,że nie zamierza się zaszczepić i swej rodziny. O czymś to świadczy. Nie mogę już znaleźć w sieci wywiadu z amerykańskim onkologiem, który został pozbawiony prawa wykonywania zawodu za wyjawienie prawdy opinii publicznej na temat leczenia nowotworów. Oświadczył on, że ponad 80% lekarzy w USA nie poddali by swych bliskich leczeniu chemioteriapią. Jaki zysk dla przemysłu farmaceutycznego. Ale znów sprawdza się powiedzenie o "kopaniu się z koniem" >
|
|
 | 1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | >Takie sytuacje jak opisujesz, to najlepszy "poligon doświadczalny" dla firm farmaceutycznych, które obok przemysłu zbrojeniowego są najpotężniejszym lobby finansowym na świeci.
Gdzie tam. Prywatny sektor w zbrojeniówce i farmaceutyce to pikuś przy lobby bankowym czy energetycznym. Najwieksze koncerny zbrojeniowe jak Airbus czy Lockhead Martin to nawet nie stały obok Shell, Sinopec, czy Saudi Aramco. Pod względem przychodów banki są tylko trochę lepsze niż farmaceutyka, ale o ich potędze nie świadczą przychody czy zysk, a wartość aktywów na których trzymają łapy, a te idą w biliony dolarów. Taki JP Morgan Chase zarządza 2.5 bilionami dolarów, a taki Industrial & Commercial Bank of China czteroma bilionami. To są królowie życia i śmierci. Prawdziwi kreatorzy rzeczywistości.
|
|
|  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Pod względem przychodów banki są tylko trochę lepsze niż farmaceutyka, "Farmacja" to eufemizm, za uznanie produktu za lek odpowiadają lekarze.
Każdy produkuje sobie co chce, wolno mu, ale żeby produkt uznać za bezpieczny i użyteczny medycznie potrzebna jest rekomendacja lekarska.
cr
|
|
| |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
> "Farmacja" to eufemizm, za uznanie produktu za lek odpowiadają lekarze.Lekarze opracowują formułę nowego leku? Lekarze wprowadzają lek na rynek? Poczytaj sobie niżej jaka jest procedura w tym wypadku w Polsce www.gov.pl/web/zdrowie/pacjent> Każdy produkuje sobie co chce, wolno mu,Wyprodukuję sobie kilka kilogramów metaamfetaminy. Wolno mi?
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >"Farmacja" to eufemizm, za uznanie produktu za lek odpowiadają lekarze.> Lekarze opracowują formułę nowego leku? Lekarze wprowadzają lek na rynek? Poczytaj sobie niżej jaka jest procedura w tym wypadku w Polsce> www.gov.pl/web/zdrowie/pacjentI owi badacze m.in. podający wdrażany lek pacjentom to niby kto, kowale? > >Każdy produkuje sobie co chce, wolno mu,> Wyprodukuję sobie kilka kilogramów metaamfetaminy. Wolno mi?W ramach obowiązującego prawa każdy produkuje co chce, nie bij piany.
cr
|
|
| | | |  | | Berzerac (5671 punktów) |
>I owi badacze m.in. podający wdrażany lek pacjentom to niby kto, kowale?
Mówisz już o testach klinicznych. Ale zanim do nich dojdzie to jeszcze daleka droga.
, >>Wyprodukuję sobie kilka kilogramów metaamfetaminy. Wolno mi? >W ramach obowiązującego prawa każdy produkuje co chce, nie bij piany.
No kuźwa nie wiedziałem, że w Polsce prawo dopuszcza produkcję substancji psychoaktywnych ( art 53 Ustawy o P-działaniu Narkomanii ). Czy chociażby spirytusu czy tytoniu przez osoby/firmy nie posiadających odpowiednich koncesji.
|
|
| | | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>I owi badacze m.in. podający wdrażany lek pacjentom to niby kto, kowale? >Mówisz już o testach klinicznych. Ale zanim do nich dojdzie to jeszcze daleka droga. Ta droga prowadzi do wytworzenia określonego preparatu, status leku nadają mu testy, o których piszesz.
>>>Wyprodukuję sobie kilka kilogramów metaamfetaminy. Wolno mi? >>W ramach obowiązującego prawa każdy produkuje co chce, nie bij piany. >No kuźwa nie wiedziałem, że w Polsce prawo dopuszcza produkcję substancji psychoaktywnych No, kuźwa, powtarzasz się.
cr
|
|
|  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>Gdzie tam. Prywatny sektor w zbrojeniówce i farmaceutyce to pikuś przy lobby bankowym czy energetycznym.
Prawda. Imperia Rothschildów i Rockefellerów nie wzięły się znikąd. Mnie jednak chodzi o to, że chory zrobi wszystko, aby wyzdrowieć. Wyda ostatni grosz na leki, aby być zdrowym. Jak już nie ma tego ostatniego grosza, zapożycza się (m.in w bankach). Skutki uboczne? Nie mówię tutaj o tych opisanych w ulotkach leków. Po kilku latach lek wycofywany jest ze sprzedaży i produkcji, bo okazuje się, że zagraża zdrowiu i życiu pacjenta.
Czy przemysł farmaceutyczny jest zainteresowany tym, aby ludzie znali prawdę o zażywanych lekach i skutkach ubocznych, bądź też alternatywnej formie leczenia? Czy producenci broni są zainteresowani tym, aby na świecie nie było konfliktów zbrojnych?
Nie liczą się ludzie. Liczy się tylko pieniądz.
|
|
1 na 1 | RadRado (1047 punktów) | Ta firma ma o wiele więcej 'epizodów' głównie korupcyjnych, więc nie dziwi fakt, że w Polsce będziemy zmuszani do szczepień, (tak zmuszani, są już pierwsze tego typu akcje) a w Szwajcarii jej nie dopuścili. Resztę moich wątpliwości musiałbym po prostu przepisać słowo w słowo, więc wkleję link: www.youtube.com/watch?v=D3hYkXDV3Nw
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | bardzo trafnie! | > Ta firma ma o wiele więcej 'epizodów' głównie korupcyjnych, więc nie dziwi fakt, że w Polsce będziemy zmuszani do szczepień, (tak zmuszani, są już pierwsze tego typu akcje) a w Szwajcarii jej nie dopuścili. Resztę moich wątpliwości musiałbym po prostu przepisać słowo w słowo, więc wkleję link: www.youtube.com/watch?v=D3hYkXDV3NwBardzo trafny, wyważony, wpisujacy się w formułę tego wątku i ją uzupełniający - przekaz. I przez wielu oszołomów - obecnych także na tym forum - zostanie zakwalifikowany jako przykład spiskowej teorii dziejów.
|
|
|  | | Kulmin (4007 punktów) | Odp: bardzo trafnie! | >Bardzo trafny, wyważony, wpisujacy się w formułę tego wątku i ją uzupełniający - przekaz.
Nie wyważony i trafny tylko kłamliwy, bo nie ma przymusu. Rozumiem, że kłamstwo świetnie się wpisuje w Twoje narracje i przekaz?
|
|
| |  | 2 na 2 |
| | |  | 1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | > Oczywiście, ze nie ma przymusu. Po prostu możesz sobie znaleźć pracę gdzie indziej. Po prostu możesz nie latać samolotem. A co będzie dalej? Nie ma przymusu, przecież nie musisz wychodzić z domu? www.youtube.com/watch?v=flHwU9988UI&t=1724s> podroze.on(*)czepieniem-na-covid-19/x80k7zwPo pierwsze to stan przejściowy póki się sytuacja nie unormuje, po drugie gdyby się nikt nie zaszczepił, bo nie byłoby szczepionek, to i tak byś nie latał samolotem... Dzięki nim będziesz mógł szybciej zacząć latać... Powinieneś się cieszyć, a nie płakać i powielać te bzdurne, spiskowe farmazony o odbieraniu wolności. Polecam przestać oglądać Atora.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | arogancja? | > >Oczywiście, ze nie ma przymusu. Po prostu możesz sobie znaleźć pracę gdzie indziej. Po prostu możesz nie latać samolotem. A co będzie dalej? Nie ma przymusu, przecież nie musisz wychodzić z domu? www.youtube.com/watch?v=flHwU9988UI&t=1724s> >podroze.on(*)czepieniem-na-covid-19/x80k7zw> Po pierwsze to stan przejściowy póki się sytuacja nie unormuje, po drugie gdyby się nikt nie zaszczepił, bo nie byłoby szczepionek, to i tak byś nie latał samolotem...> Dzięki nim będziesz mógł szybciej zacząć latać... Powinieneś się cieszyć, a nie płakać i powielać te bzdurne, spiskowe farmazony o odbieraniu wolności.> Polecam przestać oglądać Atora.Człowiek, którego pan obrzuca błotem nie jest antyszczepionkowcem. Natomiast podał szereg twardych faktów, które usprawiedliwiają całkowicie obawy ludzi przed szczepieniem się. Miejmy nadzieję, iż okażą się one płonne. Jednakże jakiekolwiek postponowanie takich postaw ( septycznych wobec szczepionki) jest nieetyczne, nieracjonalne i aroganckie.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | narracja kłamliwa? | >>Bardzo trafny, wyważony, wpisujacy się w formułę tego wątku i ją uzupełniający - przekaz. >Nie wyważony i trafny tylko kłamliwy, bo nie ma przymusu. >Rozumiem, że kłamstwo świetnie się wpisuje w Twoje narracje i przekaz?
W przekazie nie ma mowy o przymusie - więc to pan kłamie. Jest mowa o tym, że rząd może/bedzie tworzył stany faktyczne zmuszające ludzi do szczepienia się.
Na marginesie, jak oświadczenie dyrektora generalnego firmy Pfizer, o tym, że ma 59 lat jest zdrowy, więc nie musi się szczepić - wpisuje się w pańską......narrację na temat???
|
|
 | | jankw (453 punktów) | Odp: O praktykach koncernów farmaceutycznych i ich szefów też | |
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | w Szwajcarii | > > w Szwajcarii jej nie dopuścili> www.bloomb(*)on-for-pfizer-biontech-vaccineInfo zapodane przez Pan jest z dnia 19 grudnia 2020 r. Więc w żaden spoób nie rzutuje na wiarygodność przekazu podanego przez komentatora radorado. Poza tym, co bardzo intersujące, Szwajcaria - na razie - nie dopuści do szczepienia ową szczepionką dzieci poniżej lat 16. "The data available to date showed a comparable high level of efficacy in all investigated age groups, thus meeting the safety requirements," drug regulator Swissmedic said in a statement Saturday, adding that the vaccine can't yet be given to anyone under 16. "The level of protection afforded seven days after the second injection is over 90% in adults."
|
|
1 na 1 | Rowerex (859 punktów) | Odp: O praktykach koncernów farmaceutycznych i ich szefów też | >ponieważ wczoraj przypadkiem, natrafiłem na info, iż firma Pfizer, która wypuszcza na >rynek jedną ze szczepionek jak wyżej (która bedzie także zakupiona przez Polskę) ma w swej historii >dosyć paskudny "epizod".
Paskudny względem czego? Zastanawia mnie w jakim wieku można lub należy mówić dzieciom czy o ogóle młodemu pokoleniu "jak naprawdę wygląda świat" - jak długo trzymać dziecko w naiwnym poczuciu, że nikt mu krzywdy nie zrobi?
Proszę bardzo - dajcie przykłady firmy, marek, producentów, absolutnych "kryształów bez skazy moralnej", takich co nie ściemniają, nie mówią półprawd, nie oszukują nigdy nikogo, totalny altruizm, totalny humanizm, absolutna etyka, moralność bezinteresowność...
Napisałeś, że "trafiłeś przypadkiem na info" - otóż nie trafiłeś żadnym przypadkiem, te informacje były znane i publikowane dawno temu, nic w nich nowego, nic odkrywczego, zostały tylko wycięte przez nasze umysły jako nieistotne, ale w wielu umysłach pozostały i tak naprawdę są ostatnie odkrywcze "infa" nie są wcale "odkrywcze".
Gdyby zebrać grupkę nastoletniej młodzieży i dać im zadanie wymyślenia pozytywów i zagrożeń w związku z rozwojem szczepionki, zamknąć ich w pomieszczeniu bez dostępu do internetu, to z pewnością wymyśliłyby to, co mówią owe "infa", a odnośnie zagrożeń że: są, były i będą firmy "nieuczciwe", że lepiej założyć że to norma i takie są wszystkie, że każdy kto coś sprzedaje i produkuje "zawsze ściemnia i ubarwia", że "może to za szybki rozwój szczepionki", że "szczepionka może nie zadziałać", że może mieć w globalnej skali "niebezpieczne skutki uboczne", że znajdzie się przypadek "śmierci po zaszczepieniu", etc...
I dzieciaki wymyślą to w odosobnieniu, odcięte od świata, w racjonalnej dyskusji podczas burzy mózgów, nie musząc niczego czytać. Tymczasem zgredy będą czytać portale informacyjne i cieszyć michę, że oto odkryły "odkrywcze infa" (bez urazy, sam jako zgred łapię się na takim podejściu )
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | przypadkiem | >Napisałeś, że "trafiłeś przypadkiem na info" - otóż nie trafiłeś żadnym przypadkiem...
Przypadkiem absolutnym. Czytałem tekst o Johnie Le Carre, który na bazie historii z Kano w Nigerii napisał książke. I tam było owe "info". Rzuciła mi się w oczy nazwa koncernu, ostatnio wcale zapoznana w Europie.
>te informacje były znane i publikowane dawno temu, nic w nich nowego, nic odkrywczego
Nic nie pisałem o ich "odkrywczości". Chociaż tak naprawdę, to jest kwestia do debaty.
|
|
|  | | Rowerex (859 punktów) | Odp: przypadkiem | >Nic nie pisałem o ich "odkrywczości"
To prawda. Ogólniej jestem tu nowy, więc należy czytając moje wypowiedzi zakładać, że nie patrzę w oczy temu, komu odpowiadam, więc nie znam jego intencji i myśli - mierzę wypowiedzi innych głównie własną miarą, więc mogę komuś przypisać coś, czego nie napisał i o czym nie myślał pisząc - czytając mogę tylko "pogdybać" co ja bym myślał pisząc dokładnie to samo... - ale to inna bajka.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|