Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Covid ma genezę laboratoryjną?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
07-06-2021 12:05Arminius (25555 punktów)Czy Covid ma genezę laboratoryjną?
Ponad rok temu, gdy zaczynała się epidemia (www.racjonalista.pl/forum.php/s,811775) wskazywałem na możliwość wycieku mikroba z laboratorium w Wuhan, w tym także wycieku kontrolowanego. Koncept ów - jak najbardziej logiczny i racjonalny zważywszy na zastanawiającą zbieżność pomiędzy lokacją chińskiego laboratorium mikrobiologicznego ( z którego już zdarzały się wycieki niebezpiecznych mikrobów) a miejscem wybuchu epidemii, został odłożony do lamusa i był traktowany w kategoriach spiskowej teorii dziejów.
Teraz z hukiem powraca, bo coraz więcej faktów przemawia za jego zasadnością. Innymi słowy, okazuje się, że Trump, w tym wypadku, miał rację.
Jeżeli Chiny wygłodziły problem, czy to poprzez niechlujstwo, czy też celowo, aby na tym upiec swoje własne pieczenie, to pojawia się pytanie jak je za ów "numer" ukarać i czy można je w ogóle ukarać?
Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału.

asiatimes.(*)-lab-leak-theory-has-new-life/

"So, the hypothesis that SARS-CoV-2 originated in a leak from the Wuhan lab is now being taken seriously.Although a WHO-formed committee that visited the Wuhan facility concluded that no evidence appeared to support a human-made origin of the SARS-CoV-2 virus, several prominent scientists questioned whether China was being fully transparent during that visit.
In an open letter published in May in Science, these scientists called for further investigation.In a May 11 interview, Fauci called for a more thorough investigation into the origins of SARS-CoV-2. On May 26, US President Joe Biden instructed his intelligence agencies to double down on their investigation into a possible laboratory leak of the virus being responsible for the current pandemic.New evidence has also been put forward by different media outlets: the Wall Street Journal recently revealed that several WIV researchers became sick in the fall of 2019 with symptoms similar to "both Covid-19 and common seasonal illnesses," and that at least three were hospitalized, adding support to the need to investigate whether the Covid-19 virus escaped from the Wuhan lab.
The WHO, Biden and Fauci, among others, are calling for further investigation of the hypothesis, and the gain-of-function studies on animal coronaviruses at WIV is central to these inquiries.Although conclusive evidence on the origins of SARS-CoV-2 may never be obtained, the latest developments raise new concerns about gain-of-function experiments in general, and may lead to a re-evaluation of both the experimental approach and the safety regulations of the laboratories that use it."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jeżeli Chiny wygłodziły problem [...] to pojawia się pytanie jak je za ów "numer" ukarać i czy można je w ogóle ukarać?
W epoce inżynierii genetycznej to i wirus jak najbardziej może być 'made in China'. Ale tu mamy pytanie o zleceniodawcę...

cr
08-06-2021 12:53 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)'kret" wuhański?
>>Jeżeli Chiny wygłodziły problem [...] to pojawia się pytanie jak je za ów "numer" ukarać i czy można je w ogóle ukarać?
>W epoce inżynierii genetycznej to i wirus jak najbardziej może być 'made in China'. Ale tu mamy pytanie o zleceniodawcę...

Czyli inne mocarstwo miało swego "kreta" w laboratorium wuhańskim, który wygenerował wyciek, żeby było na Chiny? Opcja możliwa ale w takim wypadku Chiny winny ją podnosić. Może wkrótce zaczną?
09-06-2021 03:26 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Czy Covid ma genezę laboratoryjną?
>>W epoce inżynierii genetycznej to i wirus jak najbardziej może być 'made in China'. Ale tu mamy pytanie o zleceniodawcę...<<

Tym zleceniodawcą mogła być chińska armia.
A co do inżynierii genetycznej, to czytałem informację, w której specjalista od genetyki i wirusów powiedział, że ten Covid-19 z Wuhan ma nienaturalną sekwencję wskazującą na to, że jest wynikiem manipulacji genetycznej.
skorpion13 (920 punktów)
>Ponad rok temu, gdy zaczynała się epidemia (www.racjonalista.pl/forum.php/s,811775)
>wskazywałem na możliwość wycieku mikroba z laboratorium w Wuhan, w tym także wycieku kontrolowanego.
>Koncept ów - jak najbardziej logiczny i racjonalny zważywszy na zastanawiającą zbieżność pomiędzy
>lokacją chińskiego laboratorium mikrobiologicznego ( z którego już zdarzały się wycieki
>niebezpiecznych mikrobów) a miejscem wybuchu epidemii, został odłożony do lamusa i był traktowany w
>kategoriach spiskowej teorii dziejów.
>Teraz z hukiem powraca, bo coraz więcej faktów przemawia za jego zasadnością. Innymi słowy, okazuje
>się, że Trump, w tym wypadku, miał rację.
>Jeżeli Chiny wygłodziły problem, czy to poprzez niechlujstwo, czy też celowo, aby na tym upiec swoje
>własne pieczenie, to pojawia się pytanie jak je za ów "numer" ukarać i czy można je w ogóle ukarać?
>Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału.
>asiatimes.(*)-lab-leak-theory-has-new-life/
>"So, the hypothesis that SARS-CoV-2 originated in a leak from the Wuhan lab is now being taken
>seriously.Although a WHO-formed committee that visited the Wuhan facility concluded that no evidence
>appeared to support a human-made origin of the SARS-CoV-2 virus, several prominent scientists
>questioned whether China was being fully transparent during that visit.
>In an open letter published in May in Science, these scientists called for further investigation.In
>a May 11 interview, Fauci called for a more thorough investigation into the origins of SARS-CoV-2.
>On May 26, US President Joe Biden instructed his intelligence agencies to double down on their
>investigation into a possible laboratory leak of the virus being responsible for the current
>pandemic.New evidence has also been put forward by different media outlets: the Wall Street Journal
>recently revealed that several WIV researchers became sick in the fall of 2019 with symptoms similar
>to "both Covid-19 and common seasonal illnesses," and that at least three were hospitalized, adding
>support to the need to investigate whether the Covid-19 virus escaped from the Wuhan lab.
>The WHO, Biden and Fauci, among others, are calling for further investigation of the hypothesis, and
>the gain-of-function studies on animal coronaviruses at WIV is central to these inquiries.Although
>conclusive evidence on the origins of SARS-CoV-2 may never be obtained, the latest developments
>raise new concerns about gain-of-function experiments in general, and may lead to a re-evaluation of
>both the experimental approach and the safety regulations of the laboratories that use it."
>
Powiem krótko - ten kto stworzył wirusa - wiedział czego szukać. Ośrodek w Wuchan był dzierżawiony częściowo przez USA i prowadzili tam swoje prace, podobnie jak w przeszło 200 innych laboratoriach ulokowanych w Azerbejdżanie, Gruzji, Ukrainie i innych punktach świata.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365