 |
Czarność, czarność widzę... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-04-2010 16:23 | darlove (2804 punktów) | Czarność, czarność widzę...
8 na 10 | W przemyskiej katedrze ks. prałat Zbigniew Suchy podczas homilii odniósł się do sobotniej katastrofy samolotu z Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Powiedział m.in., że ta katastrofa mogła się przydarzyć Donaldowi Tuskowi, porównał także zamordowanych w Katyniu Polaków do "niemowląt aborcyjnych". Nagranie z treścią kazania zamieścił portal Alert24.pl. - To mogło wydarzyć się w środę - kilkukrotnie powtórzył kapłan. W środę 7 stycznia na uroczystości rocznicowe do Katynia leciał premier Donald Tusk. Dalej w swoim kazaniu ks. Suchy mówi odnosi się do słów o "oczodołach wołających o prawdę", które wypowiedział premier Tusk. Zdaniem księdza słowa te wywołały zachwyt. Liberalni politycy i "opiniotwórczy, od dawna niepiszący" Adam Michnik mieli proponować "posprzątanie tropów pamięci z katyńskiego lasu i zapomnieć ślady profanacji znad charkowskich grobów". Miało to być powodem, dla którego "Bóg przypomniał wczoraj (tj. w dzień katastrofy) Polakom - po ludzku dramatycznie, nieludzko, ale po Bożemu inaczej, słowa psalmu 137". Ks. Suchy porównał Polaków mordowanych przez NKWD do niemowląt aborcyjnych, ponieważ ci byli związani i dusili się. - Pamięć pod Smoleńskiem uratuje pamięć Katynia, którą libertyni chcieli już posprzątać - powiedział prałat. Na koniec kazania ks. Suchy pyta Boga, czy Polacy są gorsi od innych nacji, którym On pozwala cieszyć się dobrobytem i możliwością bycia godnymi. Źródło: WP wiadomosci(*)wi,wid,12165782,wiadomosc.html************************************** Niech mi teraz ktoś odpowie na pytanie: JAK JA MAM NIE NIENAWIDZIĆ TYCH CZARNYCH PASIBRZUCHÓW? Zła, które oni wyrządzają temu krajowi, nie daje się w kilku słowach opisać. Tych matołów, od zwykłego plebana do metropolity Dziwisława, należy po prostu wsadzić do pociągu z biletem w jedną stronę, wiadomą stronę, i zakazać po wsze czasy wstępu na Polską Ziemię. Jestem pewien, że poziom głupoty społeczeństwa zacząłby się zmniejszać, z korzyścią dla nas wszystkich. Jestem przekonany, że kiedyś coś takiego się wydarzy (delegalizacja czarnej mafii). Szkoda, że nie dożyję tego momentu, bo byłby to dzień, w którym upiłbym się po raz pierwszy w życiu... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów) | www.racjonalista.pl/forum.php/s,318443#w318536Niech mi teraz ktoś odpowie na pytanie: JAK JA MAM NIE NIENAWIDZIĆ CIEBIE. Czyli jak to teraz będzie. Wsiadasz do pociągu z biletem w jedną stronę i jedziesz w wiadomą stronę i masz zakaz wstępu na polską ziemię po wsze czasy? Niektórzy nie odczuliby straty po Tusku. Proste.
|
|
 | 2 na 2 | darlove (2804 punktów) | > www.racjonalista.pl/forum.php/s,318443#w318536> Niech mi teraz ktoś odpowie na pytanie: JAK JA MAM NIE NIENAWIDZIĆ CIEBIE.> Czyli jak to teraz będzie. Wsiadasz do pociągu z biletem w jedną stronę i jedziesz w wiadomą stronę i masz zakaz wstępu na polską ziemię po wsze czasy?> Niektórzy nie odczuliby straty po Tusku. Proste.O co Ci chodzi z tym linkiem? Może doprecyzuj. Szczerze powiem, że ostatnie zdanie przez ciebie napisane świadczy tylko o tym, że nie zrozumiałeś, o co mi chodzi. Odpuszczają ci się grzechy, synu.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
|  | 1 na 1 | Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów) | Ujmę to inaczej.
"Nie zgodzę się z tym, że wszystkich ich szkoda. Nawet jako obywateli. Niektórych bardzo nie szkoda."
To twoja wypowiedź odnośnie ofiar sobotniej katastrofy. Otóż wyobraź sobie, że niektórym, np. temu prałatowi z Przemyśla, nie byłoby szkoda Tuska, gdyby zginął w katastrofie lotniczej.
|
|
| |  | 15 na 15 | darlove (2804 punktów) | > Ujmę to inaczej.> "Nie zgodzę się z tym, że wszystkich ich szkoda. Nawet jako obywateli. Niektórych bardzo nie szkoda." > To twoja wypowiedź odnośnie ofiar sobotniej katastrofy. Otóż wyobraź sobie, że niektórym, np. temu prałatowi z Przemyśla, nie byłoby szkoda Tuska, gdyby zginął w katastrofie lotniczej. Ale to jest najmniejszy kłopot. Zdanie xiąca o Tusku najmniej mnie drażni. Strata Kaczyńskiego, czy Tuska... Naprawdę, nie mam preferencji. Obaj mi latają, za przeproszeniem, choć jeden już wylatał swoje. Irytujące jest w wypowiedzi prałata co innego. Mieszanie guseł, zabobonów, nieistniejących postaci z rzeczywistością i wmawianie ludziom, że to jest jedyna prawda. Bo czyż nie jest tak, że w Polsce każde słowo, które pochodzi z ust plebana, to nie jest najświętsza prawda, prawda i tylko prawda? I jeszcze jedno: Cytat:Na koniec kazania ks. Suchy pyta Boga, czy Polacy są gorsi od innych nacji, którym On pozwala cieszyć się dobrobytem i możliwością bycia godnymi. Xiąc pyta i struga wariata, tak, jakby nie wiedział, że Polacy są gorsi od innych nacji. Inne nacje bowiem odrzuciły zabobon i odrąbały kościelne macki od państwowej kasy, a u nas ta kościelna hucpa trwa w najlepsze... To nie jedyna, ale bardzo znacząca, przyczyna, dla której Polak biedny, bo głupi, a głupi, bo... katolik.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów) |
> Ale to jest najmniejszy kłopot. Zdanie xiąca o Tusku najmniej mnie drażni. Strata Kaczyńskiego, czy Tuska... Naprawdę, nie mam preferencji.A ja mam. Ostatnio głosowałem na Tuska i PO i czuję się z lekka wydymany. Miałem zamiar głosować na Kaczyńskiego, ale niestety teraz nie mogę. > Mieszanie guseł, zabobonów, nieistniejących postaci z rzeczywistością i wmawianie ludziom, że to jest jedyna prawda. Bo czyż nie jest tak, że w Polsce każde słowo, które pochodzi z ust plebana, to nie jest najświętsza prawda, prawda i tylko prawda?Nie wiem nie słucham. Kłopot polega na hipokryzji. Na hipokryzji mediów, dla których jeszcze w piątek Kaczyński był małym kartoflem, a teraz jest bohaterem i temu podobne. Na hipokryzji PO, w której żal po prezydencie nie wieżę. Strasznie mnie dziwi, że jeszcze nie wyskoczył Palikot z małpkami. I na hipokryzji niektórych użytkowników forum. Oburza was wypowiedź tego księdza? Nie wiem czemu biorąc pod uwagę niektóre posty. Więc po co ta szopka?
|
|
| | |  | 3 na 3 | ktośtam (650 punktów) | >Irytujące jest w wypowiedzi prałata co innego. Mieszanie guseł, zabobonów, nieistniejących postaci z rzeczywistością i wmawianie ludziom, że to jest jedyna prawda.
No rzeczywiście! Każdy rozsądny człowiek wie, że w kościele wypowiedzi utrzymywane są w tonie naukowego formalizmu!
|
|
| | | |  | 3 na 3 | darlove (2804 punktów) | >>Irytujące jest w wypowiedzi prałata co innego. Mieszanie guseł, zabobonów, nieistniejących postaci z rzeczywistością i wmawianie ludziom, że to jest jedyna prawda. >No rzeczywiście! Każdy rozsądny człowiek wie, że w kościele wypowiedzi utrzymywane są w tonie naukowego formalizmu!
Nie jesteś daleko od prawdy, synu, zważywszy, że co wyżsi urzędnicy pana B(enedetta) mają tytuły w stylu x. prof. dr hab... Z tym, że nigdy nie podają, z czego to mają te tytuły. To pozwala stwarzać pozory, że xiące są bardzo mądrymi ludźmi.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
| |  | 5 na 5 | Smith (10069 punktów) | > Otóż wyobraź sobie, że niektórym, np. temu prałatowi z Przemyśla, nie byłoby szkoda Tuska, gdyby zginął w katastrofie lotniczej. Ujmę to inaczej. Np. temu prałatowi powinno być szkoda bo: "A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski" (Mt 5,44-48). Czy może jednak, wg. Ciebie. niekoniecznie?
|
|
| | |  | 1 na 1 | Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów) | >"A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski" (Mt 5,44-48). >Czy może jednak, wg. Ciebie. niekoniecznie? >
Bóg jest ponoć miłosierny. Z ludźmi bywa już gorzej.
Tego prałata nie bronię i nie mam zamiaru go bronić.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Smith (10069 punktów) | >Bóg jest ponoć miłosierny. Z ludźmi bywa już gorzej. Tak trochę samokrytyki wyciąłeś jak widzę. "a powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu" (Mat. 12:36). >Tego prałata nie bronię i nie mam zamiaru go bronić. "A kto by zaś zgorszył jednego z tych to małych, którzy w mię wierzą: lepiej by mu było, aby zawieszono kamień młyński u szyi jego, i zatopiono go w głębokości morskiej. Biada światu dla zgorszenia. Albowiem musząć przyjść zgorszenia: a wszakże biada człowiekowi onemu, przez kogo zgorszenie przychodzi."( Mat.18:nie chce mi się liczyć wersów)
|
|
 | -2 na 2 Scepticus (-290 punktów) (zablokowany) | > www.racjonalista.pl/forum.php/s,318443#w318536 >Niech mi teraz ktoś odpowie na pytanie: JAK JA MAM NIE NIENAWIDZIĆ CIEBIE. >Czyli jak to teraz będzie. Wsiadasz do pociągu z biletem w jedną stronę i jedziesz w wiadomą stronę i masz zakaz wstępu na polską ziemię po wsze czasy? >Niektórzy nie odczuliby straty po Tusku. Proste.Nie rozumiem Ciebie, mimo że też nie odczułbym straty po Tusku. Premier powinien budzić pozytywne skojarzenia.
|
|
| Glares (12 punktów) | >Szkoda, że nie dożyję tego momentu, bo byłby to dzień, w którym upiłbym się po raz pierwszy w >życiu...
Trochę więcej optymizmu! Oczywiście sam optymizm nie wystarczy, ale bez niego ani rusz. Tu trzeba działać, drodzy Światli /Brights/. Ja na przykład wybieram się w przyszłym tygodniu na przedstawienie zorganizowane przez kreacjonistów w Zielonej Górze. Zamierzam aktywnie uczestniczyć w dyskusji, o ile do takowej dojdzie. Może i nie ma się czym chwalić - ale o jednym warto pamiętać: jeśli sami się za 'czarnych' nie weźmiemy, to Russel, Hitchens, Dawkins i inni będą jeszcze długo walczyć. Ważne: nie mówię tu o fizycznej eksterminacji. Chodzi raczej o ratowanie tych, których jest sens ratować. A więc przypadki beznadziejne można zostawić Kościołowi, a niech ma. A w jaki sposób ratować ludzi inteligentnych, ale pod wpływem społeczeństwa? KAŻDY MOŻLIWY. To temat na kolejny wątek na forum, który pewnie już dawno się pojawił. Jeśli nie, to nie obrażę się, jeśli ktoś mój pomysł wykorzysta. Ruszmy się wreszcie do roboty, a cytowany przeze mnie człowiek wpadnie w alkoholizm, haha!
|
|
1 na 1 | zazull (87 punktów) | >Szkoda, że nie dożyję tego momentu, bo byłby to dzień, w którym upiłbym się po raz pierwszy w >życiu... Kiedyś Ktoś mi powiedział "uważaj o czym marzysz", ale za Twoje marzenia chętnie pierwszą "butelkę" postawię.
|
|
1 na 1 | Appenzeller (122 punktów) | >Szkoda, że nie dożyję tego momentu, bo byłby to dzień, w którym upiłbym się po raz pierwszy w >życiu... Jeśli można, przyniosę nalewkę, a dobrą mam, jagodową, już niedużo. Ale nie będzie jej żal nic a nic...
Są bakterie, które zabija się światłem
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|