Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ten portal to już...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
30-08-2021 09:35Hodża (11172 punktów)Ten portal to już...
Ocena 2 na 2
...łódź bez sternika?

A sztormy, a rafy?...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

uxbridge (5980 punktów)
>...łódź bez sternika?
>A sztormy, a rafy?...
M. Agnosiewicz najwyraźniej zaprzestał jakiejkolwiek aktywności nie tylko na forum i portalu ale również na stronie FB Racjonalisty.
Jeszcze jakiś czas temu twierdził, że przerwa jest chwilowa i zapowiadał powrót:
www.racjonalista.pl/forum.php/p,113/s,827281
Od tego czasu minął prawie rok.
Jeśli przestał opłacać domenę i serwer, to strona może zniknąć w każdej chwili.
Biorąc pod uwagę czym stało się to forum, ja płakał nie będę.
30-08-2021 11:28 
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)
>Biorąc pod uwagę czym stało się to forum, ja płakał nie będę.
Sukces ma wielu ojców.

Tym którzy mieliby płakać, na otarcie łez:

Do maja przyszłego roku domena jest opłacona.
[Załącznik]
szarley (54913 punktów)
>>Biorąc pod uwagę czym stało się to forum, ja płakał nie będę.
>Sukces ma wielu ojców.
>Tym którzy mieliby płakać, na otarcie łez:
>Do maja przyszłego roku domena jest opłacona.

Ile kosztuje taka domena?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-08-2021 12:38 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>Ile kosztuje taka domena?
Mozna kupić domenę krajową domena.pl w promocji już nawet za 9pln rocznie.
Na cenę domeny składa się jej nazwa oraz końcówka. Najwięcej warte są angielskie wyrazy w domenie .com - za adresy takie jak sex.com czy property.com obecni właściciele zapłacili kilkanaście milionów dolarów. W polskim internecie króluje końcówka .pl, dlatego polskie wyrazy z tą końcówką osiągają najwyższe ceny, np. saturn.pl - 600 tys. zł, urlopy.pl - 400 tys. zł. (dane z przed kilku lat).

Ps
Czy ktoś nadal uważa, że można taką domenę jak racjonalista.pl ot tak odpuścić?
30-08-2021 13:11 
 Ocena 5 na 5
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Brak aktywności nie przeszkadza temu, że co miesiac opłacamy serwer i raz do roku domenę. Nie wyrzuce na śmietnik 20 lat pracy tylko dlatego, że nie rozwijam tego dalej. Aktualnie. Może za jakiś czas sternik wróci.
30-08-2021 13:20 
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Może za jakiś czas sternik wróci.
Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>Może za jakiś czas sternik wróci.
>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.

Przed wejściem na pokład warto upewnić się gdzie płynie statek.

Na tym dryfującym statku bez praktycznie pasażerów załogi i sternika....równie dobrze można założyć sobie własnego bloga i płynąć w swoją stronę.

To chyba nie są jakieś strasznie duże koszty?

Bo nie chodzi chyba o brak tych którzy popylna w tą samą stronę?
30-08-2021 16:30 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>Może za jakiś czas sternik wróci.
>>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.
>Przed wejściem na pokład warto upewnić się gdzie płynie statek.
do racjonalności ale to miejsce dla naiwnych lub chorych (umyslowo)

>Na tym dryfującym statku bez praktycznie pasażerów załogi i sternika....równie dobrze można założyć sobie własnego bloga i płynąć w swoją stronę.
tu to chociaż ktoś poczyta o raju, i da minusa, jakbym założył bloga to tylko chyba jakiś zabłąkany pies z kulawą nogą by zajrzał

>To chyba nie są jakieś strasznie duże koszty?
nawet za darmo (trzeba sie wtedy godzic na reklame)

>Bo nie chodzi chyba o brak tych którzy popylna w tą samą stronę?
ta piękna arka do raju, kto chętny?! ta arka do raju, kto chętny! ta arka do raju, kto chętny!!! ta arka do raju, kto chętny?
30-08-2021 20:49 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
Forum to nie pokład, lecz ocean, po którym pływało/pływa wiele statków.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>Forum to nie pokład, lecz ocean, po którym pływało/pływa wiele statków.

Nie słyszałem nigdy o sterniku oceanu.

W oceanie możesz pływać w którą stronę chcesz wystarczy siła rąk swoja łajba. Nie trzeba wówczas martwić się o powrót sternika.
30-08-2021 21:12 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
Chyba że sternik weźmie wszystkie statki na hol.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>Chyba że sternik weźmie wszystkie statki na hol.

To jak?

>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.

Rozumiem że sternik ma obrać kurs we wszystkie kierunki jakie zażyczą sobie inni?

To chyba nigdy nigdzie się nie powiodło.
31-08-2021 02:45 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Chyba że sternik weźmie wszystkie statki na hol.
>To jak?
Oby nie.
>>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.
>Rozumiem że sternik ma obrać kurs we wszystkie kierunki jakie zażyczą sobie inni?
Każdy sobie żeglarzem, okrętem, sternik niepotrzebny, wystarczy Posejdon.
>To chyba nigdy nigdzie się nie powiodło.
I dobrze, piratów należy zatapiać.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
31-08-2021 07:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.
>>Rozumiem że sternik ma obrać kurs we wszystkie kierunki jakie zażyczą sobie inni?
>Każdy sobie żeglarzem, okrętem, sternik niepotrzebny, wystarczy Posejdon.
w raju indywidualizm to śmierć
jak wszyscy to wszyscy, babcia też
farmer (22440 punktów)
.

>>>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.
>>Rozumiem że sternik ma obrać kurs we wszystkie kierunki jakie zażyczą sobie inni?
>Każdy sobie żeglarzem, okrętem, sternik niepotrzebny, wystarczy Posejdon.

Serwer opłacony domena wykupiona sternik który za tym stoi nie potrzebny ....wystarczy Posejdon.

A Posejdon to kto taki. Niech się ujawni. Kasy na serwer potrzebuje swojej niema? Tylko do zarządzania potrzebny?


Ps.
Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Nie wiem czy to nie za długa nazwa ale Posejdon chyba jakoś już by sobie poradzil.

Czemu nie założysz swojej strony?
Zobacz ani nie płyniesz gdzie chcesz. Ani nie jesteś sternikiem ani żeglarzem.

A wszystko to możesz osiągnąć jednym ruchem.
Pieniądze? Chyba nie wielkie. W czym problem?
Lepiej być na łasce sternika?

NIESAMOWITE.

01-09-2021 03:42 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>A Posejdon to kto taki.
Moderator.

>Czemu nie założysz swojej strony?
To nie ludzie mają przyjść do mnie, lecz ja do ludzi.
>Zobacz ani nie płyniesz gdzie chcesz. Ani nie jesteś sternikiem ani żeglarzem.
To ty zobacz - płynę gdzie chcę, jestem sternikiem i żeglarzem.
>A wszystko to możesz osiągnąć jednym ruchem.
>Pieniądze? Chyba nie wielkie. W czym problem?
To twój problem, zmień optykę.
>Lepiej być na łasce sternika?
Nikt mną nie steruje, było tu kilka wilków, które chciały mnie zagryźć, skończyło się na tym, że straciły zęby.
>NIESAMOWITE.
NO! Tyle lat minęło, a ty ciągle nie rozumiesz, że jestem u siebie.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-09-2021 05:06 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>A Posejdon to kto taki.
>Moderator.

Moderator byl i go nima....Posejdon.
Pierwsze słyszę żeby sternik miał lepszy level od Posejdona.

>>Czemu nie założysz swojej strony?
>To nie ludzie mają przyjść do mnie, lecz ja do ludzi.

Kolejka się zrobiła tych co tu przyszli. Można przebierać.

Wsumie to gdybyś dołożył coś od siebie to na głównej tematy rotowałyby jak w pralce.

>>Zobacz ani nie płyniesz gdzie chcesz. Ani nie jesteś sternikiem ani żeglarzem.
>To ty zobacz - płynę gdzie chcę, jestem sternikiem i żeglarzem.

Widzę. Że płyniesz na obcej łajbie. I jak to napisałeś oby sternik nie wrócił.

Niech wraca.

>>A wszystko to możesz osiągnąć jednym ruchem.
>>Pieniądze? Chyba nie wielkie. W czym problem?
>To twój problem, zmień optykę.

Mój nie. Ja wiem gdzie jestem. To ty doczytaj co jest na głównej stronie.

>>Lepiej być na łasce sternika?
>Nikt mną nie steruje, było tu kilka wilków, które chciały mnie zagryźć, skończyło się na tym, że straciły zęby.

Ja piszę że jesteś na łasce sternika. Który napisał że opłacił ten portal.
Będzie pstryk i adios.

>>NIESAMOWITE.
>NO! Tyle lat minęło, a ty ciągle nie rozumiesz, że jestem u siebie.

Niesamowite że dopiero na portalu który ktoś założył opłacił i redagował przez tyle lat.

Niesamowite. A u siebie jak było?
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Pierwsze słyszę
>Widzę.
>Ja wiem gdzie jestem.
>Ja piszę
>Będzie pstryk i adios.
>Niesamowite że dopiero na portalu który ktoś założył
>>Tyle lat minęło, a ty ciągle nie rozumiesz, że jestem u siebie.
>A u siebie jak było?
REWELACJA!
Nie dotarło, może za parę lat. Żaba czasami kuma.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-09-2021 09:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Pierwsze słyszę
>>Widzę.
>>Ja wiem gdzie jestem.
>>Ja piszę
>>Będzie pstryk i adios.
>>Niesamowite że dopiero na portalu który ktoś założył
>>>Tyle lat minęło, a ty ciągle nie rozumiesz, że jestem u siebie.
>>A u siebie jak było?
>REWELACJA!
>Nie dotarło, może za parę lat. Żaba czasami kuma

Ależ dotarło....
>Nie wyrzuce na śmietnik 20 lat pracy tylko >dlatego, że nie rozwijam tego dalej. >Aktualnie. Może za jakiś czas sternik wróci.

Któż to taki napisał?

Rewelacja 20lat pracy. Nic tylko gratulować...sternikowi.

Ewentualnie można pływać sobie gdzie się chce z kim się chce nawet z POSEJDONEM albo z żabami jak się do nich pójdzie. Tylko nie zdradzaj namiaru na stawB-)

Duch Prawdy (14790 punktów)
>Któż to taki napisał?
Sprawdź wyżej.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-09-2021 14:47 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Któż to taki napisał?
> Sprawdź wyżej.

To zagadka dla ciebie kto to napisał.
Podpowiem...nie POSEJDON.
02-09-2021 08:45 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Podpowiem...nie POSEJDON.

Ty o jabłkach - on o gruszkach. Trochę jak Hamerlik.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
farmer (22440 punktów)
>>Podpowiem...nie POSEJDON.
>Ty o jabłkach - on o gruszkach. Trochę jak Hamerlik.

Chodzę po lodzie kruchym jak wiara w cud
Walczę uparcie o lepszy grunt dla stóp
Snami mnie mami pokrętny losu rytm
Obietnicami plami mi ufny byt
I płynę, płynę jak falą niesiony liść
Unoszę się jak ponad szosą przydrożny pył
Choć miałem śmiało wywracać świat na wspak
To on mną miota jak linoskoczkiem wiatr
I płynę, płynę jak falą niesiony liść
Unoszę się jak ponad szosą przydrożny pył

Brodzę po wodzie, stoję w niej aż po pas
Gdy się odwracam, wieje mi prosto w twarz
Skulony gonię, karmię się wiarą, że
Prąd mnie poniesie w końcu tam, dokąd chcę
I płynę, płynę jak falą niesiony liść
Unoszę się jak ponad szosą przydrożny pył

Tekst pochodzi z www.tekstowo.pl/piosenka,skubas,linoskoczek.html
youtu.be/Nlcy6BLUbQI?t=1

No życie jest przewrotne...czasem jedyny rozmówca to jakiś farmer czasem Jacek czasem ktoś inny... choć miałem śmiało wywracać świat na wspak
Duch Prawdy (14790 punktów)
>choć miałem śmiało wywracać świat na wspak
zmień siebie zmienisz świat


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>choć miałem śmiało wywracać świat na wspak
>zmień siebie zmienisz świat

Choć miałem śmiało wywracać świat na wspak
To on mną miota jak linoskoczkiem wiatr
I płynę, płynę jak falą niesiony liść
Unoszę się jak ponad szosą przydrożny pył


NIESAMOWITE
03-09-2021 02:53 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
Mars, Wenus, Jupiter, Saturn, zawieszone w pustym oceanie, orbitujące, orbitujące, w podróży bez przeznaczenia...
Chociaż stworzyło mnie co innego, tam w dole biegnie życie we wszystkich kierunkach...



(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
> Mars, Wenus, Jupiter, Saturn, zawieszone w pustym oceanie, orbitujące, orbitujące, w podróży bez przeznaczenia...
>Chociaż stworzyło mnie co innego, tam w dole biegnie życie we wszystkich kierunkach...

Wolą sternika będziemy mogli o tym porozmawiać jeszcze na tym forum. Taki to kierunek...RACJONALISTA.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Wolą sternika będziemy mogli o tym porozmawiać jeszcze na tym forum.
Wolą sternika to ty i okrągły, który indywidualizm i wolność uważa za zło, ja wolą moderatora i właściciela.
>Taki to kierunek...RACJONALISTA.



(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>Wolą sternika będziemy mogli o tym porozmawiać jeszcze na tym forum.
>Wolą sternika to ty i okrągły, który indywidualizm i wolność uważa za zło, ja wolą moderatora i właściciela.

Piszecie obaj na tym forum. To fakt. Ale tylko ty obawiasz się powrotu sternika.
Ja nie. Mając własne płynąłbyś gdzie byś chciał.
Ja wiem gdzie jestem.

Brak aktywności nie przeszkadza temu, że co miesiac opłacamy serwer i raz do roku domenę. Nie wyrzuce na śmietnik 20 lat pracy tylko dlatego, że nie rozwijam tego dalej. Aktualnie. Może za jakiś czas sternik wróci.

Fajnie to napisał. Nie wyrzuce na śmietnik 20 lat pracy
zgadłeś już kto? Nie POSEJDON



>Taki to kierunek...RACJONALISTA.


Można było wykupić domenę kiedyś i zostać jej WŁAŚCICIELEM. No ale każdy wie co dla niego dobre.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Piszecie obaj na tym forum. To fakt. Ale tylko ty obawiasz się powrotu sternika.
Nie obawiam się powrotu bo sternika tu dla mnie nie było, gdyby był już dawno bym odszedł z tego forum.
>Ja nie. Mając własne płynąłbyś gdzie byś chciał.
Jestem u siebie, płynę gdzie chcę.
>Ja wiem gdzie jestem.
To dobrze.
>Można było wykupić domenę kiedyś i zostać jej WŁAŚCICIELEM. No ale każdy wie co dla niego dobre.
No właśnie, jak masz taką potrzebę to wykup, zamiast być kaznodzieją jak Głodzik.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>Piszecie obaj na tym forum. To fakt. Ale tylko ty obawiasz się powrotu sternika.
>Nie obawiam się powrotu bo sternika tu dla mnie nie było, gdyby był już dawno bym odszedł z tego forum.

Napisał że wróci a ty że oby nie. A był kiedy byłeś .

>>Ja nie. Mając własne płynąłbyś gdzie byś chciał.
>Jestem u siebie, płynę gdzie chcę.

Płyniesz bo sternik opłacił. Przestanie przestaniesz tu płynąć zgodnie z tutejszym regulaminem który narzuca ograniczenia.

>>Ja wiem gdzie jestem.
>To dobrze.
>>Można było wykupić domenę kiedyś i zostać jej WŁAŚCICIELEM. No ale każdy wie co dla niego dobre.
>No właśnie, jak masz taką potrzebę to wykup, zamiast być kaznodzieją jak Głodzik.

Po co? Nigdy nie miałem potrzeb otwierania i zamykania forum.

Ty chyba masz doświadczenia w tej kwestii?
Teraz jesteś na obcym forum o nazwie Racjonalista.

Twoje miało chyba inną nazwę. Ja nie jestem kaznodzieją.
Zawsze możesz opowiedzieć co postronni ludzie mają do powiedzenia gdy im się przedstawisz i co głosisz .
04-09-2021 03:42 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Nie obawiam się powrotu bo sternika tu dla mnie nie było, gdyby był już dawno bym odszedł z tego forum.
>Napisał że wróci a ty że oby nie. A był kiedy byłeś .
Możliwe, ale ja tego nie zauważyłem. Zapytaj co rozumie pod tym pojęciem, sterowanie oceanem (którym wg ciebie sterować się nie da ), czy pływającymi.
>>>Ja nie. Mając własne płynąłbyś gdzie byś chciał.
>>Jestem u siebie, płynę gdzie chcę.
>Płyniesz bo sternik opłacił. Przestanie przestaniesz tu płynąć zgodnie z tutejszym regulaminem który narzuca ograniczenia.
Dzisiaj tu, jutro tam, oceanów jest wiele..., regulamin jest bardzo dobry, nie ogranicza mojego pływania.
>>>Można było wykupić domenę kiedyś i zostać jej WŁAŚCICIELEM. No ale każdy wie co dla niego dobre.
>>No właśnie, jak masz taką potrzebę to wykup, zamiast być kaznodzieją jak Głodzik.
>Po co? Nigdy nie miałem potrzeb otwierania i zamykania forum.
>Ty chyba masz doświadczenia w tej kwestii?
Żadnych.
>Teraz jesteś na obcym forum o nazwie Racjonalista.
Tworzę to forum wraz z innymi autorami, nie postrzegam jako obce, jestem racjonalistą i sceptykiem, czuję się tu bardzo dobrze, jestem u siebie.
>Twoje miało chyba inną nazwę.
Nigdy nie miałem forum, Głodzik to kaznodzieja bajkopisarz. Miałem stronę, na którą ktoś życzliwy wpuścił wirusa i padła, i mam bloga, na którym od lat się nie udzielam, bo to archaiczna forma aktywności w internecie.
>Ja nie jestem kaznodzieją.
Nie mów innym co mają robić to nie będziesz, na razie jesteś:
>Zawsze możesz opowiedzieć co postronni ludzie mają do powiedzenia gdy im się przedstawisz i co głosisz .


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>>Nie obawiam się powrotu bo sternika tu dla mnie nie było, gdyby był już dawno bym odszedł z tego forum.
>>Napisał że wróci a ty że oby nie. A był kiedy byłeś .
>Możliwe, ale ja tego nie zauważyłem. Zapytaj co rozumie pod tym pojęciem,

Nie zauważyłeś? Dziwne wraca się gdzieś gdzie.sie było.
To ty się pytaj nie ja. ty się obawiasz powrotu sternika nie ja .
To ty odpisałeś ....oby nie.

>>>>Ja nie. Mając własne płynąłbyś gdzie byś chciał.
>>>Jestem u siebie, płynę gdzie chcę.
>>Płyniesz bo sternik opłacił. Przestanie przestaniesz tu płynąć zgodnie z tutejszym regulaminem który narzuca ograniczenia.
>Dzisiaj tu, jutro tam, oceanów jest wiele..., regulamin jest bardzo dobry, nie ogranicza mojego pływania.

z obawami. Ja się nie obawiam.

>>>>Można było wykupić domenę kiedyś i zostać jej WŁAŚCICIELEM. No ale każdy wie co dla niego dobre.
>>>No właśnie, jak masz taką potrzebę to wykup, zamiast być kaznodzieją jak Głodzik.
>>Po co? Nigdy nie miałem potrzeb otwierania i zamykania forum.
>>Ty chyba masz doświadczenia w tej kwestii?
>Żadnych.
>>Teraz jesteś na obcym forum o nazwie Racjonalista.
>Tworzę to forum wraz z innymi autorami, nie postrzegam jako obce, jestem racjonalistą i sceptykiem, czuję się tu bardzo dobrze, jestem u siebie.

Piszesz na obcym forum. W części wydzielonej dla zalogowanych obawiając się powrotu sternika.



>>Twoje miało chyba inną nazwę.
>Nigdy nie miałem forum, Głodzik to kaznodzieja bajkopisarz. Miałem stronę, na którą ktoś życzliwy wpuścił wirusa i padła, i mam bloga, na którym od lat się nie udzielam, bo to archaiczna forma aktywności w internecie.

Archaiczna? Chodzi o brak klikalności?

Możliwe jest że ludzie woleli płynąć w swoją stronę np. na to forum.
W końcu to 20 lat czyjejś pracy. I efekty widać.
Choć parę razy zarzucano archicznosc tej stronie..ale broni się sama w sobie.
Mi się podoba bez obaw nawet jak sternik wróci.


>>Ja nie jestem kaznodzieją.
>Nie mów innym co mają robić to nie będziesz, na razie jesteś:

Nie jest się z tego powodu. Dla ciebie który obawia się powrotu sternika. Tak może być.

>Zawsze możesz opowiedzieć co postronni ludzie mają do powiedzenia gdy im się przedstawisz i co głosisz .

I co? Jak odbiór społeczny?

Myślę że nie powinieneś obawiać się powrotu sternika.

ps.
Bez obaw.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>Nie obawiam się powrotu bo sternika tu dla mnie nie było,
>ty się obawiasz powrotu sternika nie ja .
...
>>Tworzę to forum wraz z innymi autorami, nie postrzegam jako obce, jestem racjonalistą i sceptykiem, czuję się tu bardzo dobrze, jestem u siebie.
>Piszesz na obcym forum. W części wydzielonej dla zalogowanych obawiając się powrotu sternika.
...itp bełkot.
Twoja wypowiedź to kaznodziejstwo i manipulacja. Adios.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>>>>Nie obawiam się powrotu bo sternika tu dla mnie nie było,
>>ty się obawiasz powrotu sternika nie ja .
>...
>>>Tworzę to forum wraz z innymi autorami, nie postrzegam jako obce, jestem racjonalistą i sceptykiem, czuję się tu bardzo dobrze, jestem u siebie.
>>Piszesz na obcym forum. W części wydzielonej dla zalogowanych obawiając się powrotu sternika.
>...itp bełkot.
>Twoja wypowiedź to kaznodziejstwo i manipulacja. Adios.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

>

Przed wejściem na pokład warto upewnić się gdzie płynie statek.
Nie będziesz miał obaw o powrót sternika.


Bez obaw. Ja się nie boje. Ja nie musiałem tak napisać oby nie wracał.

No ale skoro to RCJONALISTA a mnie określasz kaznodzieja i się nie obawiam a ty napisales że jesteś racjonalista i na forum racjonalista obawiasz się powrotu sternika?

To chyba wszystko ok......bez obaw

04-09-2021 09:16 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Ja nie musiałem tak napisać oby nie wracał.
>No ale skoro to RCJONALISTA a mnie określasz kaznodzieja i się nie obawiam a ty napisales że jesteś racjonalista i na forum racjonalista obawiasz się powrotu sternika?
Nie obawiam się, odpowiadałem na zdanie: "Może za jakiś czas sternik wróci.", z którego wynika, że kiedyś tu był. Nie mam żadnych obaw, jeśli wróci i będzie chciał mną sterować to odejdę lub mnie zbanuje. Bez obaw. Sądzę, że Mariuszowi chodziło o sterowanie "oceanem", a nie userami (ty o sterniku oceanu nigdy nie słyszałeś ).


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>Ja nie musiałem tak napisać oby nie wracał.
>>No ale skoro to RCJONALISTA a mnie określasz kaznodzieja i się nie obawiam a ty napisales że jesteś racjonalista i na forum racjonalista obawiasz się powrotu sternika?
>Nie obawiam się, odpowiadałem na zdanie: "Może za jakiś czas sternik wróci.", z którego wynika, że kiedyś tu był. Nie mam żadnych obaw, jeśli wróci i będzie chciał mną sterować to odejdę lub mnie zbanuje. Bez obaw. Sądzę, że Mariuszowi chodziło o sterowanie "oceanem", a nie userami (ty o sterniku oceanu nigdy nie słyszałeś ).

Mogłem nie słyszeć. Nie słyszałem też o Posejdonie moderatorze.
Bez OBAW.
05-09-2021 08:04 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Sądzę, że Mariuszowi chodziło o sterowanie "oceanem", a nie userami (ty o sterniku oceanu nigdy nie słyszałeś ).
>Mogłem nie słyszeć.
A przecież to powszechna wiedza.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>>Sądzę, że Mariuszowi chodziło o sterowanie "oceanem", a nie userami (ty o sterniku oceanu nigdy nie słyszałeś ).
>>Mogłem nie słyszeć.
>A przecież to powszechna wiedza.

A mogłem nie słyszeć. Ale bez OBAW. Nie obawiam się tego.
Wielu rzeczy nie słyszałem . Np że sternik wróci. No ale tego się nie obawiam czy wróci czy nie.

Więcej wiary. Może wraz z jego powrotem
nie będziesz musiał płynąć tan gdzie nie chcesz.

Owszem teraz będziesz w niepewności. Sternik wróci nie wróci a jak wróci odejść zostać.
Ot rozterki.
05-09-2021 09:34 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Owszem teraz będziesz w niepewności. Sternik wróci nie wróci a jak wróci odejść zostać.
Widzę, że wiesz o mnie tyle co Głodzik.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>Owszem teraz będziesz w niepewności. Sternik wróci nie wróci a jak wróci odejść zostać.
>Widzę, że wiesz o mnie tyle co Głodzik.

Bez obaw. To nie moje obawy. Ja nie musze tego rozważać czy jak wróci to kierunek będzie dobry.

Ja wiem gdzie jestem. Więc nie muszę pisać do sternika oby nie. Niech wraca. Nie mam rozterki z jego powrotem.

Więcej wiary.
01-09-2021 09:10 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> jestem u siebie.
> Niesamowite że dopiero na portalu który ktoś założył opłacił i
> redagował przez tyle lat. Niesamowite. A u siebie jak było?

Chudo i biednie, ale też pusto - nikt chyba nie chciał dzielić auto-lansowanej glorii chwały.
Powspominajmy - kilka lat temu:
Cytat:
Chrystus, BÓG DUCH, Nauczyciel Świata, Ahura Mazda, Mahajana Siunjata, Mainju Spenta, Bodhisattwa Mandziuśri, Sawarni Manu, Mesjasz, Mana, Manah Wohu, Manda Dehaiji, Ósma Manwantara - Głowa Dni, Świetlisty Posłaniec, Pocieszyciel, Miłująca Dobroć, Duch Święty, Dobra Myśl, Syn Życia, Duch Światłości, Medium Boga, Pomazaniec Boga, Głos Prawdy, Mikołaj.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
01-09-2021 09:14 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
O! Bezzębny wilk zawył.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-09-2021 10:05 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Takiego lansu nie sposób zapomnieć.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
01-09-2021 10:15 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
Każdy ma prawo do swojej oceny.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-09-2021 10:23 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Zgadzam się, dlatego m.in. nie kwestionuję Twojej:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,854721#w854911


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
01-09-2021 10:25 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
To miło, że czegoś się nauczyłeś.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-09-2021 11:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Spoko.
Człowiek całe życie się uczy (jak mawia klasyk) ale też sam wybiera sobie nauczycieli.
Ty też zmieniłeś się przez te lata tutaj. Bardzo.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
02-09-2021 08:31 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Ty też zmieniłeś się przez te lata tutaj. Bardzo.
Od 12 lat moja postawa jest niezmienna, ty po latach tylko NIECO inaczej mnie widzisz... i wciąż błądzisz.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-09-2021 08:41 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
"Tylko krowa nie zmienia poglądów" jak mawiał drugi klasyk. Z tego co wiem, Ty krową nie jesteś. Napisałbym co się w Tobie zmieniło, ale widzę nie ma to większego sensu zmiana nie jest fundamentalna. Rzekłbym subtelna.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
02-09-2021 08:47 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Napisałbym co się w Tobie zmieniło, ale widzę nie ma to większego sensu.
Jak większość twoich wypowiedzi.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-09-2021 09:12 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Właśnie o podobnych praktykach rozmawialiśmy z Wenancjuszem.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,854294#w854942

PS Jest w Tobie trochę więcej z Rycerza.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
02-09-2021 09:25 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Właśnie o podobnych praktykach rozmawialiśmy z Wenancjuszem.
Farmer też może z tobą pogada
www.racjonalista.pl/forum.php/s,854721#w854984
Ja już nie mam dla ciebie czasu.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-09-2021 09:35 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Dziękuję, że choć troszku znalazłeś.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
30-08-2021 16:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Może za jakiś czas sternik wróci.
>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.
kierunek jest określony, RACJONALIZM
z tym że najbardziej racjonalni są psychopaci (najwiecej ich wśród prezesów, księży, chirurgów, dziennikarzy), człowiek normalny jest emocjonalny np empatyczny, altruistyczny, miłujący a więc nieracjonalny
31-08-2021 11:12 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Może za jakiś czas sternik wróci.
>>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.
>kierunek jest określony, RACJONALIZM
Nie dla pływających w balii:
>z tym że najbardziej racjonalni są psychopaci (najwiecej ich wśród prezesów, księży, chirurgów, dziennikarzy), człowiek normalny jest emocjonalny np empatyczny, altruistyczny, miłujący a więc nieracjonalny


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
31-08-2021 11:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Może za jakiś czas sternik wróci.
>>>Oby nie, nie wszyscy chcą płynąć w tę samą stronę.
>>kierunek jest określony, RACJONALIZM
>Nie dla pływających w balii:
w raju odkrywaliśmy i pokojowo zasiedlaliśmy Ameryki, Australię, co nasza cywilizacja dokonala dopiero niedawno (500 lat temu)
30-08-2021 18:11 
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)
>Brak aktywności nie przeszkadza temu, że co miesiac opłacamy serwer i raz do roku domenę. Nie wyrzuce na śmietnik 20 lat pracy tylko dlatego, że nie rozwijam tego dalej. Aktualnie. Może za jakiś czas sternik wróci.

Dzięki wielkie za odzew.

Pozdrowienia i wszystkiego dobrego.

Forma Dei munus
30-08-2021 14:04 
 Ocena 2 na 2
Gigo (484 punktów)
Wchodzę tu z wieloletniego przyzwyczajenia, już tylko po to, by sprawdzić znaną fraszkę: "Osiągneliśmy dno. Nagle, usłyszelismy pukanie od spodu"
30-08-2021 14:36 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Wchodzę tu z wieloletniego przyzwyczajenia, już tylko po to, by sprawdzić znaną fraszkę: "Osiągneliśmy dno. Nagle, usłyszelismy pukanie od spodu"

Dlatego "Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie"

Nie bierz sobie do serca, ja po prostu nie mogę zrozumieć tego narzekania. Przecież kazdy taki wpis mozna uznac za samokrytykę.
30-08-2021 15:32 
 Ocena 2 na 2
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>Dlatego "Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż >myślenie"
>

Adam w raju pyta Pana Boga:
dlaczego stworzyłeś Ewę piękną i głupią??
Na Bóg mu odpowiada:
piękna jest, żebyś ją kochał
a głupia, żeby ciebie kochała.
30-08-2021 18:30 
 Ocena 7 na 7
Hodża (11172 punktów)
>Jeśli przestał opłacać domenę i serwer, to strona może zniknąć w każdej chwili.
>Biorąc pod uwagę czym stało się to forum, ja płakał nie będę.
>

A ja uroniłbym łezkę. Dla jednych to Forum to jeszcze jedno z tych w rodzaju tabloidowych komentarzy do bieżących wydarzeń, dla innych, pamiętających czasy jego świetności to jednak materialny ślad ważnej części ich emocjonalnego i społecznego życia w atmosferze rozmów, których dziś już w dobie galopującego i wszechogarniającego spospolicenia (czyli schamienia nazywając rzeczy wprost) nigdzie w polskojęzycznej sieci w tym wymiarze się nie znajdzie. Owszem, często były one pretensjonalne, czasem prowokacyjne, nawet zajadłe, zawsze jednak można było być pewnym, że wstępując w te progi trzeba było trzymać pewien poziom by nie wylecieć na kopach za drzwi.

Miejsce, które onegdaj przyciągało ludzi ciekawych świata i nie bojących się samodzielnego dociekania prawdy, niezależnie od światopoglądu - choć, rzecz jasna, walor tego Forum polega na tym, że jego światopoglądową bazą jest sceptycyzm i poleganie na rozumie a nie zakaz myślenia i dogmat.

Dziś, z racji malejącej podaży, ten rodzaj odwagi jest na wagę złota.

Dziesiątki, jeśli nie setki dyskusji, które opracowane mogłyby doprawdy służyć jako materiał historyczny i świadectwo pewnej epoki; obraz perspektywy zmagań ludzkiego rozumu widzianej oczami wielu naprawdę ciekawych osobowości. Byłaby to doprawdy wielka szkoda, gdyby to wszystko podzieliło - poniekąd - los krakowskiego archiwum miejskiego.

Czyli gdyby to trafił szlag, dla pełnej jasności

Nie stać nas na palenie kultury, nawet jeśli jest ona zapisana na najłatwiej zniszczalnych nośnikach.

Forma Dei munus
30-08-2021 19:53 
 Ocena 1 na 1
Rowerex (859 punktów)
>Dziesiątki, jeśli nie setki dyskusji, które opracowane mogłyby doprawdy służyć jako materiał historyczny i świadectwo pewnej epoki; obraz perspektywy zmagań ludzkiego rozumu widzianej oczami wielu naprawdę ciekawych osobowości. Byłaby to doprawdy wielka szkoda, gdyby to wszystko podzieliło - poniekąd - los krakowskiego archiwum miejskiego.
>Czyli gdyby to trafił szlag, dla pełnej jasności
>Nie stać nas na palenie kultury, nawet jeśli jest ona zapisana na najłatwiej zniszczalnych nośnikach.

A'propos nośnika już niezniszczalnego - dałoby się zapisać całe forum na czymś o najmniejszych rozmiarach i mało zniszczalnym? Bo jakby ktoś miał jakiegoś funfla w SpaceX'ie, to można by takie cuś podczepić pod jakowąś sondę, co by może poleciało poza Milki Łeja i co by za pierdylion lat trafiło na jakąś okrągłą kupę kamieni z jakimś płynem i okrągłymi mieszkańcami w okrągłymi domach, zwaną Rajem!
okragly (21676 punktów)
>...łódź bez sternika?
>A sztormy, a rafy?...
w raju nie bylo sternika, było stadomyślenie, stadodzialanie jak w roju (królowa jest tylko macica roju). Problemem, że nasz rój nie ma macicy, umrze bezpotomnie ,
chociaż mamy królową, kto wie? może jeszcze coś się urodzi
romaro (25211 punktów)
>...łódź bez sternika?
>A sztormy, a rafy?...

Od dłuższego czasu nikt nie utonął. O żydach ostatnio już też jakby mniej. To, że ktoś kogoś od czasu do czasu poturbuje, czy sam poturbowany zostanie, to nie ma znaczenia. Ważne, że w końcu to forum nie jest już tylko jednym antyżydowskim ściekiem.
30-08-2021 23:45 
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)
>>...łódź bez sternika?
>>A sztormy, a rafy?...
>Od dłuższego czasu nikt nie utonął.

No, jest jeszcze opcja mielizny, ale dajmy już spokój z tą przemetaforyzowaną ironicznością Dobrze, że jest, i niech będzie jak najdłużej.


Forma Dei munus
hyperion (1422 punktów)
>...łódź bez sternika?
>A sztormy, a rafy?...

"...wśród fali łąk szumiących
wśród kwiatów powodzi
omijam koralowe ostrowy burzanu"

Szopen albo Paderewski, nie wiem, nie znam się na oceanografii.

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
Arminius (25555 punktów)niczym nawa Odysa
>...łódź bez sternika?
>A sztormy, a rafy?...

Z szerokiego spektrum wypowiedzi jakie się pojawiły dosyć jednoznacznie wynika, iż "ten portal to łódź", która wcale dobrze się trzyma na wodzie, nie przecieka, radzi sobie ze sztormami, nie nadziewa się na rafy, nie osiada na mieliznach, pozyskuje nowych pasażerów - i w swym "kontrolowanym dryfie", co rusz trafia - niczym nawa Odysa - do nieznanych, tajemniczych krain.
Wypada więc tylko pożyczyć kontynuacji pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem!
03-09-2021 14:33 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: niczym nawa Odysa
>>...łódź bez sternika?
>>A sztormy, a rafy?...
>Z szerokiego spektrum wypowiedzi jakie się pojawiły dosyć jednoznacznie wynika, iż "ten portal to łódź", która wcale dobrze się trzyma na wodzie, nie przecieka, radzi sobie ze sztormami, nie nadziewa się na rafy, nie osiada na mieliznach, pozyskuje nowych pasażerów - i w swym "kontrolowanym dryfie", co rusz trafia - niczym nawa Odysa - do nieznanych, tajemniczych krain.
>Wypada więc tylko pożyczyć kontynuacji pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem!
>

Na bezrybiu to i rak ryba....Od stycznia nie było nowego artykułu na forum kilka stałych osób sternik dostarcza kroplówki a ty piszesz że wcale trzyma się dobrze?

Może ty opisałeś swoje forum na własnym blogu....a nie czekaj zapomniałem że płyty ołowiane słabo pływają.
06-09-2021 11:47 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)płyty?
>...a nie czekaj zapomniałem że płyty ołowiane słabo pływają.

Płyty ołowianie???? Mistrzem metafory to pan z pewnością nie jesteś
06-09-2021 12:41 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: płyty?
>>...a nie czekaj zapomniałem że płyty ołowiane słabo pływają.
>Płyty ołowianie???? Mistrzem metafory to pan z pewnością nie jesteś

Tak. Płyty ołowiane. Ciężkie niezgrabne przeładowane teksty. Spadające jedna po drugiej na forum i zrzucające pozostałe w otchłań zapomnienia przez samego ciebie.
Nie dziwne więc że potrzebujesz obcej platformy do tego. Bo to jak płyty ołowiane same nie pływają tak publikacja twoich tekstów a w zasadzie cytatów u siebie przypominała by pływalność płyty ołowianej.
06-09-2021 13:04 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)ołowica
>Bo to jak płyty ołowiane same nie pływają tak publikacja twoich tekstów a w zasadzie cytatów u >siebie przypominała by pływalność płyty ołowianej.

Ołowicy można dostać próbując zrozumieć to co wyżej.
farmer (22440 punktów)Odp: ołowica
>>Bo to jak płyty ołowiane same nie pływają tak publikacja twoich tekstów a w zasadzie cytatów u >siebie przypominała by pływalność płyty ołowianej.
>Ołowicy można dostać próbując zrozumieć to co wyżej.

Ja więc widzisz metafora słuszna. Twoje ołowiane płyty nie dość że opadają po ciężarem to jeszcze można ołowicy od nich dostać.
06-09-2021 15:01 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)kogo i czyja
>>>Bo to jak płyty ołowiane same nie pływają tak publikacja twoich tekstów a w zasadzie cytatów u >siebie przypominała by pływalność płyty ołowianej.
>>Ołowicy można dostać próbując zrozumieć to co wyżej.
>Ja więc widzisz metafora słuszna. Twoje ołowiane płyty nie dość że opadają po ciężarem to jeszcze można ołowicy od nich dostać.


"Ołowiane płyty" to pańska metafora - nie moja. Pomieszało się panu
06-09-2021 15:18 
 Ocena-1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: kogo i czyja
>>>>Bo to jak płyty ołowiane same nie pływają tak publikacja twoich tekstów a w zasadzie cytatów u >siebie przypominała by pływalność płyty ołowianej.
>>>Ołowicy można dostać próbując zrozumieć to co wyżej.
>>Ja więc widzisz metafora słuszna. Twoje ołowiane płyty nie dość że opadają po ciężarem to jeszcze można ołowicy od nich dostać.
>"Ołowiane płyty" to pańska metafora - nie moja. Pomieszało się panu

Używasz ołowicy jako metafory?
Chyba się zatrułeś od swoich ołowianych płyt jakże słusznie użytych na określenie twoich wpisów.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365