Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zgrzyt...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
04-08-2008 12:10JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)Zgrzyt...
Ocena 1 na 1
Z przyjemnością przeczytałem artykuł www.racjonalista.pl/kk.php/s,5994 o kolejnym Ślubie Humanistycznym. Tym ciekawszym, że para była "monopłciowa". Z ciekawością powitałem też fakt, że wcześniejszą ceremonię religijną prowadził prezbiter (dla niewtajemniczonych - ksiądz) z Reformowanego Kościoła Katolickiego. Tego nie znałem. Poszedłem tropem. Dalej (na stronie RKK) znalazłem taki oto link: newage.info.pl.

I tu się zaczęło.Cytuję "żywcem":

Cytat:
"Czy Grotowski był satanistą? Czy joga szkodzi? Czy "pozytywne myślenie" może prowadzić do depresji? Czy książki o Harrym Potterze są przedszkolem okultyzmu? Media pokazują dziś kolorowe wizerunki magii, wschodnich sztuk walki , astrologii. Odsłaniamy drugą stronę tych praktyk. Pisząc o duchowych zagrożeniach opieramy się na świadectwach konkretnych osób, znanych z imienia i nazwiska."


Dalej było już tylko gorzej. Wszystkim wątpiącym w istnienie fideizmu i "ciemnogrodu" w Polsce polecam dokładne przestudiowanie tej strony.

Strona jest anonimowa. Aliści we fragmencie "nasi przyjaciele" znajdują się bannery (bez linków) wielu równie intelektualnie i racjonalnie zaawansowanych organizacji jak: "Gość Niedzielny", "Radio Józef" , etc...
Nie ma wszak "Radia Maryja" (dziwne!).
Jest też parę istotnych linków takich jak: www.egzorcyzm.katolik.pl (wbrew pozorom nie jest zdominowana przez egzorcystów).
Życzę owocnej lektury.

Tu chcę nadmienić, że sama ceremonia, według opisu, bardzo mi się podobała a do instytucji RKK (taka religijna "kanapa") nie mam nic. Nic osobistego.

JATO

PS. A przy okazji. Może ktoś mi odpowie. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów nie opętał żaden demon? Poza demonami ateizmu, agnostycyzmu i racjonalizmu. Co do innych - nie raz bywało.
JT.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Liss (2003 punktów)

>PS. A przy okazji. Może ktoś mi odpowie. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów
>nie opętał żaden demon? Poza demonami ateizmu, agnostycyzmu i racjonalizmu. Co do innych - nie raz
>bywało.
>JT.
>
Nie opętał ponieważ nie musi.Dusze te są już skazane na potępienie.
@ffe? (3233 punktów)
>PS. A przy okazji. Może ktoś mi odpowie. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów
>nie opętał żaden demon? Poza demonami ateizmu, agnostycyzmu i racjonalizmu. Co do innych - nie raz
>bywało.
>JT.
>

Strona opętywana musi podpisać cyrograf.

A sueno de la razon produce automatica secretaria
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Strona opętywana musi podpisać cyrograf.
No to nie tak. Cyrografem zawiera się świadomy Deal z diabłem. Vide "Pani Twardowska" A. Mickiewicza. Aktywny jest tak podmiot (diabeł) jak i przedmiot (ten co podpisuje). W przypadku cyrografu diabeł musi się trochę "nawytężać" biedaczek. Musi np. z P. Twardowską, na rok, jako mąż. Natomiast opętanie następuje bez zgody przedmiotu opętania. Mało tego podmiot "opętuje" i znęca się nad przedmiotem opętanym. Każe mu np. pastować buty od środka i plwać na krucyfiks, albo jakie inne równie bezecne czyny . La petite différence. Acz znacząca.

Pozdrawiam.

JATO

PS. "Nie każde piwo to Żywiec". Na szczęście!!!
JT


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
lotrek (14275 punktów)
> Z przyjemnością przeczytałem artykuł www.racjonalista.pl/kk.php/s,5994 o kolejnym Ślubie
>Humanistycznym. Tym ciekawszym, że para była "monopłciowa". Z ciekawością powitałem też fakt, że
>wcześniejszą ceremonię religijną prowadził prezbiter (dla niewtajemniczonych - ksiądz) z
> Reformowanego Kościoła Katolickiego.

Z ciekawości zainteresowałem się tym kościołem i wszystko jest OK - kościół i ślub. Jest tylko jeden mankament, kościół ten nie jest wpisany do kościołów i związków wyznaniowych MSWiA, bo gdyby był to taki ślub musiałby być uznany przez państwo.
I pewnie tylko dlatego prezbiter udzielił tego ślubu. Pozdrawiam
stilgar (7322 punktów)

>Z ciekawości zainteresowałem się tym kościołem i wszystko jest OK - kościół i ślub. Jest tylko jeden mankament, kościół ten nie jest wpisany do kościołów i związków wyznaniowych MSWiA, bo gdyby był to taki ślub musiałby być uznany przez państwo.
>I pewnie tylko dlatego prezbiter udzielił tego ślubu. Pozdrawiam

Serio? Wystarczy, żeby związek wyznaniowy był zarejestrowany i już takie śluby są wiążące prawnie?

To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby...
lotrek (14275 punktów)

>To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby...

Nie jest to takie proste, do rejestracji kościoła, czy też związku wyznaniowego należy przedstawić statut...i tu zaczynają się "schody". Mianowice musi być on zgodny z polskim ustawodawstwem, z polskim prawem. Do tyczy to również zakładania i rejestrowania nowych partii. Dlatego też ten ślub "humanistyczny" to tylko sympatyczna zabawa.
Duda (25557 punktów)
>To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby...

Ślub w kościele katolickim też może być nie uznawany przez państwo polskie i wymaga drugiego ślubu USC. Rozróżnia się śluby konkordatowe i nie konkordatowe. W pierwszym wypadku ksiądz jest odpowiedzialny za rejestrację w USC w drugim wypadku zainteresowana para jeżeli chce by ich ślub był uznany przez państwo za ważny musi powtórzyć ślub w USC.
Natomiast ciekawe będą rozstrzygnięcia sądów rozpatrujących sprawy spadkowe i inne po takim nieważnym pod względem prawnym ślubie.

Ponieważ odbywa się dość duża ilość niekonkordatowych ślubów w kościele katolickim które następnie nie zostają potwierdzone w USC już niedługo zrobi się taki bałagan , że chyba to wymusi zmianę postawy państwa w tym zakresie.
kaktus5 (306 punktów)
>>Z ciekawości zainteresowałem się tym kościołem i wszystko jest OK - kościół i ślub. Jest tylko jeden mankament, kościół ten nie jest wpisany do kościołów i związków wyznaniowych MSWiA, bo gdyby był to taki ślub musiałby być uznany przez państwo.
>>I pewnie tylko dlatego prezbiter udzielił tego ślubu. Pozdrawiam
>Serio? Wystarczy, żeby związek wyznaniowy był zarejestrowany i już takie śluby są wiążące prawnie?
>To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby...
>
Nie ma sie czemu dziwić wystarczy poczytać konstytucje i zapisy odnośnie rozumienia instytucji małżeństwa. Własnie dlatego.
Hrabia Valenty (96 punktów)
Rzeczywiście, strona zrobiona zapewne w dobrej wierze, treść jednak mocno schizoidalna. Z drugiej strony ma ona chyba za cel , jak tam wyczytałem chronić przed "toksycznymi ideologiami". Swoja drogą to ciekawe , że ludzie wpadają we wszelkie parareligijne czy paranaukowe towarzystwa wzajemnego omotania, zazwyczaj wystarczy sie zainteresować założeniami i ewidentnie widać, że nic sie nie trzyma sensu. Choć chyba dla niektórych połączenie buddyzmu z fizyką kwantową w kontekście bioenergoterapii zanurzonej w prajednii, nie budzi zwątpienia. Choć niektórzy w obawie przed naleciałościami tego typu zdecydowanie przesadzają. Takie mamy sekty jakie mamy czasy. Polecam poczytać mitologie którą stworzyli scjentolodzy. Pozdrawiam.
Arek Żurowski (224 punktów)
(zablokowany)
Należy być ostrożnym, ponieważ umieszczenie linka na swojej stronie nie oznacza, że zgadzamy się z treścią, to może być tylko miły gest. Chociaż umieszczenie go kilka linijek pod linkiem "Biblia" na stronie Kościoła wydaje się podejrzane, fakt.
Stronka jest zabawna, przeczytałam m.in. tekst o wschodnich sztukach walki. Piszą tam, że należy odróżnić sztuki walki od sportów walki; w tych drugich nie ma [tej bezbożnej, innowierczej] kwestii duchowej (jogi). A więc nie dla katolika joga czy aikido, ale boks czy wrestling - proszę bardzo, z błogosławieństwem księdza.

>PS. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów
>nie opętał żaden demon?

A kto by im uwierzył, że se jaj nie robią?

Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365