 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-08-2008 12:10 | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | Zgrzyt...
1 na 1 | Z przyjemnością przeczytałem artykuł www.racjonalista.pl/kk.php/s,5994 o kolejnym Ślubie Humanistycznym. Tym ciekawszym, że para była "monopłciowa". Z ciekawością powitałem też fakt, że wcześniejszą ceremonię religijną prowadził prezbiter (dla niewtajemniczonych - ksiądz) z Reformowanego Kościoła Katolickiego. Tego nie znałem. Poszedłem tropem. Dalej (na stronie RKK) znalazłem taki oto link: newage.info.pl. I tu się zaczęło.Cytuję "żywcem": Cytat: "Czy Grotowski był satanistą? Czy joga szkodzi? Czy "pozytywne myślenie" może prowadzić do depresji? Czy książki o Harrym Potterze są przedszkolem okultyzmu? Media pokazują dziś kolorowe wizerunki magii, wschodnich sztuk walki , astrologii. Odsłaniamy drugą stronę tych praktyk. Pisząc o duchowych zagrożeniach opieramy się na świadectwach konkretnych osób, znanych z imienia i nazwiska." Dalej było już tylko gorzej. Wszystkim wątpiącym w istnienie fideizmu i "ciemnogrodu" w Polsce polecam dokładne przestudiowanie tej strony. Strona jest anonimowa. Aliści we fragmencie "nasi przyjaciele" znajdują się bannery (bez linków) wielu równie intelektualnie i racjonalnie zaawansowanych organizacji jak: "Gość Niedzielny", "Radio Józef" , etc... Nie ma wszak "Radia Maryja" (dziwne!). Jest też parę istotnych linków takich jak: www.egzorcyzm.katolik.pl (wbrew pozorom nie jest zdominowana przez egzorcystów). Życzę owocnej lektury. Tu chcę nadmienić, że sama ceremonia, według opisu, bardzo mi się podobała a do instytucji RKK (taka religijna "kanapa") nie mam nic. Nic osobistego. JATO PS. A przy okazji. Może ktoś mi odpowie. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów nie opętał żaden demon? Poza demonami ateizmu, agnostycyzmu i racjonalizmu. Co do innych - nie raz bywało. JT. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Liss (2003 punktów) |
>PS. A przy okazji. Może ktoś mi odpowie. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów >nie opętał żaden demon? Poza demonami ateizmu, agnostycyzmu i racjonalizmu. Co do innych - nie raz >bywało. >JT. > Nie opętał ponieważ nie musi.Dusze te są już skazane na potępienie.
|
|
| @ffe? (3233 punktów) | >PS. A przy okazji. Może ktoś mi odpowie. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów >nie opętał żaden demon? Poza demonami ateizmu, agnostycyzmu i racjonalizmu. Co do innych - nie raz >bywało. >JT. >
Strona opętywana musi podpisać cyrograf.
A sueno de la razon produce automatica secretaria
|
|
 | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Strona opętywana musi podpisać cyrograf.No to nie tak. Cyrografem zawiera się świadomy Deal z diabłem. Vide "Pani Twardowska" A. Mickiewicza. Aktywny jest tak podmiot (diabeł) jak i przedmiot (ten co podpisuje). W przypadku cyrografu diabeł musi się trochę "nawytężać" biedaczek. Musi np. z P. Twardowską, na rok, jako mąż. Natomiast opętanie następuje bez zgody przedmiotu opętania. Mało tego podmiot "opętuje" i znęca się nad przedmiotem opętanym. Każe mu np. pastować buty od środka i plwać na krucyfiks, albo jakie inne równie bezecne czyny . La petite différence. Acz znacząca.  Pozdrawiam. JATO PS. "Nie każde piwo to Żywiec". Na szczęście!!! JT
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | > Z przyjemnością przeczytałem artykuł www.racjonalista.pl/kk.php/s,5994 o kolejnym Ślubie> Humanistycznym. Tym ciekawszym, że para była "monopłciowa". Z ciekawością powitałem też fakt, że> wcześniejszą ceremonię religijną prowadził prezbiter (dla niewtajemniczonych - ksiądz) z> Reformowanego Kościoła Katolickiego. Z ciekawości zainteresowałem się tym kościołem i wszystko jest OK - kościół i ślub. Jest tylko jeden mankament, kościół ten nie jest wpisany do kościołów i związków wyznaniowych MSWiA, bo gdyby był to taki ślub musiałby być uznany przez państwo. I pewnie tylko dlatego prezbiter udzielił tego ślubu. Pozdrawiam
|
|
 | | stilgar (7322 punktów) |
>Z ciekawości zainteresowałem się tym kościołem i wszystko jest OK - kościół i ślub. Jest tylko jeden mankament, kościół ten nie jest wpisany do kościołów i związków wyznaniowych MSWiA, bo gdyby był to taki ślub musiałby być uznany przez państwo. >I pewnie tylko dlatego prezbiter udzielił tego ślubu. Pozdrawiam
Serio? Wystarczy, żeby związek wyznaniowy był zarejestrowany i już takie śluby są wiążące prawnie?
To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby...
|
|
|  | | lotrek (14275 punktów) |
>To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby...
Nie jest to takie proste, do rejestracji kościoła, czy też związku wyznaniowego należy przedstawić statut...i tu zaczynają się "schody". Mianowice musi być on zgodny z polskim ustawodawstwem, z polskim prawem. Do tyczy to również zakładania i rejestrowania nowych partii. Dlatego też ten ślub "humanistyczny" to tylko sympatyczna zabawa.
|
|
|  | | Duda (25557 punktów) | >To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby...
Ślub w kościele katolickim też może być nie uznawany przez państwo polskie i wymaga drugiego ślubu USC. Rozróżnia się śluby konkordatowe i nie konkordatowe. W pierwszym wypadku ksiądz jest odpowiedzialny za rejestrację w USC w drugim wypadku zainteresowana para jeżeli chce by ich ślub był uznany przez państwo za ważny musi powtórzyć ślub w USC. Natomiast ciekawe będą rozstrzygnięcia sądów rozpatrujących sprawy spadkowe i inne po takim nieważnym pod względem prawnym ślubie.
Ponieważ odbywa się dość duża ilość niekonkordatowych ślubów w kościele katolickim które następnie nie zostają potwierdzone w USC już niedługo zrobi się taki bałagan , że chyba to wymusi zmianę postawy państwa w tym zakresie.
|
|
|  | | kaktus5 (306 punktów) | >>Z ciekawości zainteresowałem się tym kościołem i wszystko jest OK - kościół i ślub. Jest tylko jeden mankament, kościół ten nie jest wpisany do kościołów i związków wyznaniowych MSWiA, bo gdyby był to taki ślub musiałby być uznany przez państwo. >>I pewnie tylko dlatego prezbiter udzielił tego ślubu. Pozdrawiam >Serio? Wystarczy, żeby związek wyznaniowy był zarejestrowany i już takie śluby są wiążące prawnie? >To ja sie dziwię, czemu nie powstał jeszcze Kościół Gejów i Lesbijek, wtedy bez tęczowych parad i innego wymuszania homoseksualiści mieliby swoje śluby... > Nie ma sie czemu dziwić wystarczy poczytać konstytucje i zapisy odnośnie rozumienia instytucji małżeństwa. Własnie dlatego.
|
|
| Hrabia Valenty (96 punktów) | Rzeczywiście, strona zrobiona zapewne w dobrej wierze, treść jednak mocno schizoidalna. Z drugiej strony ma ona chyba za cel , jak tam wyczytałem chronić przed "toksycznymi ideologiami". Swoja drogą to ciekawe , że ludzie wpadają we wszelkie parareligijne czy paranaukowe towarzystwa wzajemnego omotania, zazwyczaj wystarczy sie zainteresować założeniami i ewidentnie widać, że nic sie nie trzyma sensu. Choć chyba dla niektórych połączenie buddyzmu z fizyką kwantową w kontekście bioenergoterapii zanurzonej w prajednii, nie budzi zwątpienia. Choć niektórzy w obawie przed naleciałościami tego typu zdecydowanie przesadzają. Takie mamy sekty jakie mamy czasy. Polecam poczytać mitologie którą stworzyli scjentolodzy. Pozdrawiam.
|
|
Arek Żurowski (224 punktów) (zablokowany) | Należy być ostrożnym, ponieważ umieszczenie linka na swojej stronie nie oznacza, że zgadzamy się z treścią, to może być tylko miły gest. Chociaż umieszczenie go kilka linijek pod linkiem "Biblia" na stronie Kościoła wydaje się podejrzane, fakt. Stronka jest zabawna, przeczytałam m.in. tekst o wschodnich sztukach walki. Piszą tam, że należy odróżnić sztuki walki od sportów walki; w tych drugich nie ma [tej bezbożnej, innowierczej] kwestii duchowej (jogi). A więc nie dla katolika joga czy aikido, ale boks czy wrestling - proszę bardzo, z błogosławieństwem księdza.
>PS. Dlaczego ateistów, agnostyków czy an mass racjonalistów >nie opętał żaden demon?
A kto by im uwierzył, że se jaj nie robią?
Pozdrawiam.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|