Racjonalista - Strona głównaDo treści
szacowana wartość racjonalista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
21-12-2022 19:19romaro (25211 punktów)szacowana wartość racjonalista
Ocena 4 na 4
Na obecną chwilę szacowana wartość racjonalista.pl to 380.672,85 zł. Tak więc nie ma obawy, że portal ten pewnego dnia zniknie. Nikt kto ma roczny samochód, nie porzuci go w lesie, bo nie ma zamiaru zapłacić ubezpieczenia w przyszłym roku. Owszem, może go sprzedać, zmieni się właściciel, ale i następny musi zapłacić ubezpieczenia. To tak gwoli uspokojenia.
Fakt, że nie ma tu moderatorów nie znaczy, że nie ma administratora technicznego, którego zadaniem jest techniczne zawiadywanie stroną internetową.
Natomiast nie przesadzajmy, co do hakerów. Każdy może się tutaj zalogować, nawet dzbany od fotovoltaiki i im podobni. Nie ma moderatorów i nie ma komu kasować nie tylko durne wypowiedzi, ale i durne wątki albo wątki reklamowe.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany statystykami dotyczącymi strony racjonalista.pl
www.cubestat.pl/en/cost/racjonalista.pl


Z racji, że strona nie jest zabezpieczona (nie posiada odpowiedniego certyfikatu bezpieczeństwa) zalecam nie używać do logowania haseł, które wykorzystujemy na stronach z zieloną kłódką. A najrozsądniej jest nie powielać haseł i wykorzystywać kilkuetapwe logowanie (jeżeli taka możliwość istnieje).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Na obecną chwilę szacowana wartość racjonalista.pl to 380.672,85 zł. Tak więc nie ma obawy, że
>portal ten pewnego dnia zniknie. Nikt kto ma roczny samochód, nie porzuci go w lesie, bo nie ma zamiaru zapłacić ubezpieczenia w przyszłym roku.
Kiedy w linkowany formularz wpisuję np. tekstowo.pl albo sjp.pwn.pl to faktycznie pokazują się wartości "na obecną chwilę" ale dla racjonalisty.pl czas szacowania zatrzymał się na 6 stycznia 2021. Więc niewykluczone, że od tego dnia jesteśmy porzuceni w lesie.

cr
21-12-2022 20:14 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> Więc niewykluczone, że od tego dnia jesteśmy porzuceni w lesie.
>

Nie ma się czego obawiać.
Hamerlik to forum kupi, bez niego żyć nie może.
21-12-2022 21:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Więc niewykluczone, że od tego dnia jesteśmy porzuceni w lesie.
>Hamerlik to forum kupi, bez niego żyć nie może.
Konopka, kup nam tą domenę, nikt cię nie wywali
jak będziesz się targował to max 1000 zł czyli 222 euro
znasz się na ekonomi, rozwiniesz portal, swoje idee izarobisz
taki nasz portalowy Musk, czy inny Midas
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>taki nasz portalowy Musk, czy inny Midas
23 sierpnia założyłeś wątek, który po jednym wpisie wylądował w Oślej ławce, znaczy, że jeszcze wtedy tutejszy Musk działał.

cr
21-12-2022 22:04 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Hamerlik to forum kupi, bez niego żyć nie może.
To pewnie razem z szarleyem i Jackiem Głodzikiem.


cr
21-12-2022 23:58 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>To pewnie razem z szarleyem i Jackiem Głodzikiem.
Już chajs zbierają we trzech

twitter.com/i/status/1605496482374684673
22-12-2022 01:43 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>To pewnie razem z szarleyem i Jackiem Głodzikiem.
>Już chajs zbierają we trzech
>twitter.com/i/status/1605496482374684673
Jacy nagle zgodni, aż miło popatrzeć.

Nic tak ludzi nie łączy, jak wspólny interes.

cr
21-12-2022 20:28 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Kiedy w linkowany formularz wpisuję np. tekstowo.pl albo sjp.pwn.pl to faktycznie pokazują się wartości "na obecną chwilę" ale dla racjonalisty.pl czas szacowania zatrzymał się na 6 stycznia 2021. Więc niewykluczone, że od tego dnia jesteśmy porzuceni w lesie.
Bez obawy, Ale dobrze, że zwróciłaś uwagę na to. Myślałem, że odświeżyłem. Inflacja spowodowała szacunkowy wzrost strony.

21-12-2022 22:01 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Inflacja spowodowała szacunkowy wzrost strony.
Nie inflacja, a nasza (Twoja i moja) aktywność.

cr
21-12-2022 21:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Na obecną chwilę wartość racjonalista.pl to 380.672,85 zł. Nikt kto ma roczny samochód, nie porzuci go w lesie, bo nie ma zamiaru zapłacić ubezpieczenia w przyszłym roku.
>Kiedy w linkowany formularz wpisuję np. tekstowo.pl albo sjp.pwn.pl to faktycznie pokazują się wartości "na obecną chwilę" ale dla racjonalisty.pl czas szacowania zatrzymał się na 6 stycznia 2021. Więc niewykluczone, że od tego dnia jesteśmy porzuceni w lesie.
i tyle warci (ile porzucony w lesie ...)
inaczej właściciel by zdyskontował (sprzedał)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>i tyle warci (ile porzucony w lesie ...)
>inaczej właściciel by zdyskontował (sprzedał)
To może z litości nas nie sprzedał; dobry pan.


cr
DyktaFon (9281 punktów)

>Jeżeli ktoś jest zainteresowany statystykami dotyczącymi strony racjonalista.pl
>www.cubestat.pl/en/cost/racjonalista.pl

A na jakiej podstawie oni wyceniają te strony? Bo wpisałem kilka przypadkowych stron i każda wycena zaczynała się od 4... A to mało prawdopodobne.
romaro (25211 punktów)
>A na jakiej podstawie oni wyceniają te strony? Bo wpisałem kilka przypadkowych stron i każda wycena zaczynała się od 4... A to mało prawdopodobne.
Top by countries - PL
www.cubestat.pl/en/top/country/pl
I takie csZadupie.pl ma zerową wartość, także można by przystosować dla racjonalistów (gdyby co)
cszadupie.pl/

21-12-2022 21:57 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>I takie csZadupie.pl ma zerową wartość, także można by przystosować dla racjonalistów (gdyby co)
Jakie csZadupie, ja się z fR nigdzie nie ruszam.


cr
21-12-2022 22:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>I takie csZadupie.pl ma zerową wartość, także można by przystosować dla racjonalistów (gdyby co)
>Jakie csZadupie, ja się z fR nigdzie nie ruszam.
to kup
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>I takie csZadupie.pl ma zerową wartość, także można by przystosować dla racjonalistów (gdyby co)
>>Jakie csZadupie, ja się z fR nigdzie nie ruszam.
>to kup
Że niby ja mam wolne 4 bańki?

cr
21-12-2022 22:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>I takie csZadupie.pl ma zerową wartość, także można by przystosować dla racjonalistów
>>>Jakie csZadupie, ja się z fR nigdzie nie ruszam.
>>to kup
>Że niby ja mam wolne 4 bańki?
trzeba się dowiedzieć ile faktycznie jest warta, Tobie może oddadzą za np 1000 zł, się złożymy (jako wspólnota racjonalistów) i będziesz miała za darmo (za zarządzanie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>trzeba się dowiedzieć ile faktycznie jest warta, Tobie może oddadzą za np 1000 zł, się złożymy (jako wspólnota racjonalistów) i będziesz miała za darmo (za zarządzanie
Chyba dzielisz skórę na Kubusiu Puchatku, ten portal póki co ma właściciela.


cr
21-12-2022 23:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>trzeba się dowiedzieć ile faktycznie jest warta, Tobie może oddadzą za np 1000 zł, się złożymy (jako wspólnota racjonalistów) i będziesz miała za darmo (za zarządzanie
>Chyba dzielisz skórę na Kubusiu Puchatku, ten portal póki co ma właściciela.
ale nie ma wielkiej wartości, bardziej sentymentalną, prestiżową (jego czas minął)
tak jak zauważyłaś, jakbyś się nie udzielała (i inni), miałby wartość zerową
racjonalnie myśląc właściciel powinienen oddać nawet za darmo, temu racjonaliście, który najlepiej rokuje na powstrzymanie upadku, może rozwój, czyli racjonalistce
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>racjonalnie myśląc właściciel powinienen oddać nawet za darmo, temu racjonaliście, który najlepiej rokuje na powstrzymanie upadku, może rozwój, czyli racjonalistce
Przydałoby się, żeby MA moderował, najlepiej tak nieopresyjnie jak z grubsza biorąc w ostatnich kilku latach. Teraz tu trochę za spokojnie.


cr
21-12-2022 21:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>A na jakiej podstawie oni wyceniają te strony? Bo wpisałem kilka przypadkowych stron i każda wycena zaczynała się od 4...
Może wróżą z fusów...

cr
22-12-2022 18:14 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jeżeli ktoś jest zainteresowany statystykami dotyczącymi strony racjonalista.pl
>>www.cubestat.pl/en/cost/racjonalista.pl
>A na jakiej podstawie oni wyceniają te strony? Bo wpisałem kilka przypadkowych stron i każda wycena zaczynała się od 4... A to mało prawdopodobne.

U mnie to samo

Prowadzę kilka stron internetowych i ich łączna wartość wyniosła około pół mld.

Ale każda wartość zaczynała od 4
416.995,26 zł
41.920,51 zł
416.814.536,15 zł
417,09 zł
41.768,17 zł

Także zważając na ten fakt chyba nie jestem milionerem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
okragly (21676 punktów)
>Na obecną chwilę szacowana wartość racjonalista.pl to 380.672,85 zł.
to są wartości niematerialne, wartość nazwy domeny?
np www.racjonalista.com.pl kosztuje 9.99zł

> Owszem, może go sprzedać, zmieni się właściciel,
ale kto może kupić? na racjonalizmie sie nie zarobi
21-12-2022 21:47 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ale kto może kupić? na racjonalizmie sie nie zarobi
Ale przecież racjonalista.pl to nie jest racjonalizm!


cr
uxbridge (5980 punktów)
>Na obecną chwilę szacowana wartość racjonalista.pl to 380.672,85 zł.
>Jeżeli ktoś jest zainteresowany statystykami dotyczącymi strony racjonalista.pl
>www.cubestat.pl/en/cost/racjonalista.pl

Ta wyceniarka nie jest ani popularna, ani nie wydaje się zbyt wiarygodna. Cena jaką szacuje za racjonalista.pl (w tej chwili ponad 4 mln zł) jest absurdalna. Na tyle samo jest wyceniana domena mercedes-benz.pl! Ceny innych mało popularnych domen też wyglądają na znacznie zawyżone. A innych z kolei na śmiesznie niskie. Np domena zeiss.pl jest wyceniona na 400 tys pln. grupapgz.pl to tylko 40 tys pln. Sprawdziłem parę innych estymatorów i wszystkie podają cenę poniżej 100$ za domenę racjonalista.pl.
W ostateczności tylko właściciel wie, ile mu ta domena przynosi przychodów (ja obstawiam zero) a ile na jej utrzymanie musi wydawać (wg mnie grosze).
Inną sprawą jest potencjał domeny, czyli ile mogłaby ona przynieść dochodów gdyby wykorzystać jej popularność i w nią zainwestować. Skoro od kilku lat obecny właściciel, czyli spółka LH nic z tym nie zrobiła, myślę, że sama dość marnie ocenia ów potencjał.
Mój wniosek - realna wartość racjonalista.pl z punktu widzenia potencjalnego klienta jest minimalna.

>Fakt, że nie ma tu moderatorów nie znaczy, że nie ma administratora technicznego, którego zadaniem jest techniczne zawiadywanie stroną internetową.
Ja mam sobie domenę firmową i stronę internetową produktu. Strona jest całkowicie martwa. Sam tam nie zaglądałem od kilku lat. Opłacam tylko serwer i domenę, a okazjonalnie korzystam z poczty w tej domenie. I wszystko działa! Bez żadnego "administratora technicznego" który by tego pilnował.
22-12-2022 11:39 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
Pamiętajmy również, że silnik forum i portalu jest całkowicie oryginalny i napisany specjalnie pod wymagania użytkownika. Osoba która to robiła jak już wspominałem, jest nieosiągalna. Nikt nie jest w stanie ani w pełni zarządzać funkcjonalnościa strony ani ją zmodyfikować. Trzeba by było cały portal postawić od nowa. Przeniesienie archiwum z bieżącej wersji byłoby jak myślę tytaniczną pracą.
Dlatego sądzę, że racjonalista.pl to trup.
22-12-2022 12:43 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Pamiętajmy również, że silnik forum i portalu jest całkowicie oryginalny i napisany specjalnie pod wymagania użytkownika. Osoba która to robiła jak już wspominałem, jest nieosiągalna. Nikt nie jest w stanie ani w pełni zarządzać funkcjonalnościa strony ani ją zmodyfikować.
Może jacyś hakerzy daliby radę...

cr
romaro (25211 punktów)
>Ja mam sobie domenę firmową i stronę internetową produktu. Strona jest całkowicie martwa. Sam tam nie zaglądałem od kilku lat. Opłacam tylko serwer i domenę, a okazjonalnie korzystam z poczty w tej domenie. I wszystko działa!

Każdy może wejść na stronę archive.org i sprawdzić, co było na twojej witrynie kilka lat temu (wartość nie do oszacowania, stąd między innymi wartości SZACUNKOWE). Wiek strony i liczba PODSTRON również wpłynie na wartość serwisu na bank.
Oczywiście również nazwa nie jest bez znaczenia.Na bank masz w sieci mnóstwo przekierowań.
Za 100 dolców, to ja to w ciemno biorę i już choćby znajdujące się treści konwertuję na serie ebooków

>Opłacam tylko serwer i domenę, a okazjonalnie korzystam z poczty w tej domenie.
Obsługa techniczna stron internetowych oraz serwis stron www to usługa która polega na aktualizacji systemów cms stron internetowych, wdrażaniu nowych treści na strony internetowe, aktualizacji dodatków, pluginów i komponentów na stronach internetowych oraz wykonywaniu kopii stron www
uxbridge (5980 punktów)
>Za 100 dolców, to ja to w ciemno biorę i już choćby znajdujące się treści konwertuję na serie ebooków
Trzeba by przeczytać regulamin, o ile ta kwestia jest tam podniesiona. Ale autorzy treści tu zamieszczanych musieliby raczej dać osobną zgodę na ich komercyjne publikowanie poza stroną racjonalista.pl. Więc wątpię, czy legalnie byś zarobił. Samo nabycie domeny to jeszcze nie nabycie absolutnych praw majątkowych do wszystkich treści tu zamieszczanych. Tak sądzę.
Ja bym nie wziął za darmo, tak po prawdzie. Satysfakcja z wykopania stąd świrów? Słabe. Stworzenie z tego miejsca rzeczywistej przestrzeni dla racjonalistów i ateistów - trudne, czasochłonne i kosztowne. Bez gwarancji zwrotu.
Ale jakbyś kupił, to ja bym kibicował. Chociażby z ciekawości jaki można miec pomysł na tą stronę.

>Kto wie w takim razie, może firma mojego syna od strony technicznej zawiaduje serwerem na którym znajduje się Twoja strona, Chyba nie masz pojecia jak częste są awarie. To, że i tutaj adres strony jest nieosiągalny czasami, to normalka. Serwer opłacany to i strona uruchamiana jest po awarii i ci działa.
"Mój" serwer jest w Stanach. Oczywiście, że serwery i ich zawartość muszą być utrzymywane. Awarie, archiwizacja, update softu itp. Chodzi mi o to, że nie ma żadnego "administratora technicznego" mojej strony czy domeny. Nikogo nie obchodzi jej stan, funkcjonalność i aktualność serwisów na niej uruchamianych, o ile ja się tym nie zajmę albo komuś tego nie zlecę.
Więc jeśli np. nastapi jakaś awaria samego silnika strony racjonalista.pl, nie wynikająca z problemów w technicznym otoczeniu serwisu, to nikt się tym domyślnie nie zajmie ani nawet nie będzie o tym wiedział. Chyba, że ktoś od strony właściciela domeny rzeczywiście dba o jej stan. Ale niespecjalnie na to wygląda.
romaro (25211 punktów)
>"Mój" serwer jest w Stanach. Oczywiście, że serwery i ich zawartość muszą być utrzymywane. Awarie, archiwizacja, update softu itp. Chodzi mi o to, że nie ma żadnego "administratora technicznego" mojej strony czy domeny.

Roweru niw serwisujewmy, zwykle sami naprawiamy natomiast domena, adres internetowy w zupełnie innych kategoriach należy rozpatrywać, aczkolwiek już sama wirtualna nazwa sprawia, że wartość strony internetowej niebagatelnie wzrasta. I tak jest w przypadku racjonalista.pl

>Nikogo nie obchodzi jej stan, funkcjonalność i aktualność serwisów na niej uruchamianych, o ile ja się tym nie zajmę albo komuś tego nie zlecę.
O tym piszę właśnie, o obsłudze przez profesjonalne firmy, które zlecają prace swoim praconikom (jeśli firma nie jednoosobowa) Administrator techniczny strony internetowej wykomuje wszelkie usługi odnośnie technicznego/programistycznego (nie związanego z zawartością merytoryczną/treścią). To taki nowy zawód (gdybyś nie wiedział)

>Więc jeśli np. nastapi jakaś awaria samego silnika strony racjonalista.pl, nie wynikająca z problemów w technicznym otoczeniu serwisu, to nikt się tym domyślnie nie zajmie ani nawet nie będzie o tym wiedział. Chyba, że ktoś od strony właściciela domeny rzeczywiście dba o jej stan. Ale niespecjalnie na to wygląda.
Ale wygląda na bank, że "hakerzy na forum", więc po co to bzdury zamieszczać?
22-12-2022 14:45 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Ale wygląda na bank, że "hakerzy na forum", więc po co to bzdury zamieszczać?
Przestałem rozumieć z czym i kim polemizujesz.
Moje stanowisko jest takie:
1. Nie ma domyślnego "administratora technicznego" który by dbał o każdą konkretną stronę/serwis - jej funkcjonalność, aktualność oprogramowania na niej uruchamianego itp. Taką osobę/osoby właściciel strony musi wynająć lub zatrudnić. Serwis hostujący w ramach usługi domyślnie dba o sprawność otoczenia sprzętowego/programistycznego a nie o zawartość i funkcjonalność tysięcy stron które udostępnia. Zgoda?
2. Strona racjonalista.pl nie ma obecnie żadnej tego typu specjalnej obsługi. Nie ma nikogo, kto by ze strony właściciela dbał o treść i o techniczną funkcjonalność strony. A przynajmniej nie ma takich oznak. "Hakerzy na forum" to właśnie dowód na to, że nikt nie dba o moderację forum. Co uprawdopodobnia tezę, że nikt również nie dba o stronę techniczną. Zgoda?
3. Mamy np. problem z powiadomieniami. Ja twierdzę, że poinformowanie o tym fakcie na adres lp.atsilanojcar@retsambew nie spowoduje ani reakcji ani odpowiedzi. Może się mylę, sprawdzimy?
Berzerac (5671 punktów)

>3. Mamy np. problem z powiadomieniami. Ja twierdzę, że poinformowanie o tym fakcie na adres lp.atsilanojcar@retsambew nie spowoduje ani reakcji ani odpowiedzi. Może się mylę, sprawdzimy?
>
Ja już wysłałem zgłoszenie awarii. Czekam, zobaczymy.
22-12-2022 15:15 
 Ocena 2 na 2
qwery (2864 punktów)
>>Ale wygląda na bank, że "hakerzy na forum", więc po co to bzdury zamieszczać?
>Przestałem rozumieć z czym i kim polemizujesz.
>Moje stanowisko jest takie:
>1. Nie ma domyślnego "administratora technicznego" który by dbał o każdą konkretną stronę/serwis - jej funkcjonalność, aktualność oprogramowania na niej uruchamianego itp. Taką osobę/osoby właściciel strony musi wynająć lub zatrudnić. Serwis hostujący w ramach usługi domyślnie dba o sprawność otoczenia sprzętowego/programistycznego a nie o zawartość i funkcjonalność tysięcy stron które udostępnia. Zgoda?
>2. Strona racjonalista.pl nie ma obecnie żadnej tego typu specjalnej obsługi. Nie ma nikogo, kto by ze strony właściciela dbał o treść i o techniczną funkcjonalność strony. A przynajmniej nie ma takich oznak. "Hakerzy na forum" to właśnie dowód na to, że nikt nie dba o moderację forum. Co uprawdopodobnia tezę, że nikt również nie dba o stronę techniczną. Zgoda?
>3. Mamy np. problem z powiadomieniami. Ja twierdzę, że poinformowanie o tym fakcie na adres lp.atsilanojcar@retsambew nie spowoduje ani reakcji ani odpowiedzi. Może się mylę, sprawdzimy?
>

Znasz forum inne niż to a ktore jeszcze jako tako żyje? Moze nie jest idealnie ale czy naprawde sądzisz że gdyby wyciąć tych ktorych nielubisz to by bylo lepiej?
22-12-2022 16:59 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>Znasz forum inne niż to a ktore jeszcze jako tako żyje?
Nieźle żyja fora specjalistyczne czy hobbystyczne. Ale fora powiedzmy, "ogólno dyskusyjne" takie jak to są rzeczywiście w zaniku.
Moze nie jest idealnie ale czy naprawde sądzisz że gdyby wyciąć tych ktorych nielubisz to by bylo lepiej?
A gdzie jak tak powiedziałem? Tym bardziej że nie o lubienie czy nie lubienie tutaj chodzi. Są tu ludzie zasługujący na ban ze względu na treści które propagują lub notoryczne łamanie regulaminu albo dobrych zwyczajów w dyskusji. Ale czy ich usunięcie sprawiłoby różnicę na plus? Nie. Bo spora część dyskusji które się tu odbywają to kłótnie z debilami. Po usunięciu debili skończyłby się napęd tego forum.
22-12-2022 17:26 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
> Bo spora część dyskusji które się tu odbywają to kłótnie z debilami. Po usunięciu debili skończyłby się napęd tego forum.

Niestety, ale spójrz na to ilu ludzi czytywało forum w czasach kiedy moderacja usuwała debili

Kilka lat temu prowadziłem tu dość ciekawą dyskusję z A. Bogusławskim
www.racjonalista.pl/forum.php/s,643658

Zauważ, ile niektórzy uczestnicy mieli ocen swoich wypowiedzi
To znaczy, że forum było czytane, Ty też już wtedy byłeś tu zalogowany

Niestety później zbanowano big_żyda i kilku innych za krytykę Agnosiewicza a potem zrezygnowano z moderacji

Wyrzucono ciekawych, wpuszczono faszystów i homofowów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-12-2022 11:09 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)
>> Bo spora część dyskusji które się tu odbywają to kłótnie z debilami. Po usunięciu debili skończyłby się napęd tego forum.
>Niestety, ale spójrz na to ilu ludzi czytywało forum w czasach kiedy moderacja usuwała debili
Owszem, ale teraz jest już za późno. Usuwanie debili nie sprawi, aby tamci ludzie wrócili. Sądzę, że nic tego nie sprawi niestety.
Po odejściu stad, część z nich stworzyła portal Racjonalista.tv.
On nawet jakoś działa, ale tamtejszego forum nie udało się ożywić. Nikt tam nie pisał i nie pisze.
Nawet myślałem o tym, aby zorganizować akcję przeniesienia się tam razem z resztką rozsądnych a debili i pieniaczy pozostawić tutaj. Ale nie ma prawa sie udać. Ilu się przeniesie? Max dziesięciu? I o czym będziemy w takim gronie dyskutować? Przyznaj, że sprawdzanie co znowu wypłodził Hamerlik stało się jedną z twych głównych motywacji wchodzenia tutaj?
23-12-2022 11:30 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>> Bo spora część dyskusji które się tu odbywają to kłótnie z debilami. Po usunięciu debili skończyłby się napęd tego forum.
>>Niestety, ale spójrz na to ilu ludzi czytywało forum w czasach kiedy moderacja usuwała debili
>Owszem, ale teraz jest już za późno. Usuwanie debili nie sprawi, aby tamci ludzie wrócili. Sądzę, że nic tego nie sprawi niestety.
>Po odejściu stad, część z nich stworzyła portal Racjonalista.tv.
>On nawet jakoś działa, ale tamtejszego forum nie udało się ożywić. Nikt tam nie pisał i nie pisze.
>Nawet myślałem o tym, aby zorganizować akcję przeniesienia się tam razem z resztką rozsądnych a debili i pieniaczy pozostawić tutaj. Ale nie ma prawa sie udać. Ilu się przeniesie? Max dziesięciu? I o czym będziemy w takim gronie dyskutować? Przyznaj, że sprawdzanie co znowu wypłodził Hamerlik stało się jedną z twych głównych motywacji wchodzenia tutaj?

Nie. Czytam wszystkie wpisy, a ponieważ pracuję przy kompie, wchodzę tu często. Szukam jednak okazji do rozmowy z poważnymi ludźmi, nawet jeśli skrajnie różnimy się poglądami. Czekam na ciekawą dyskusję na poważne argumenta, na okazję do poszerzenia swojej wiedzy, na to, żeby znów ktoś zmusił mnie do pójścia do bibliotek.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-12-2022 14:30 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>żeby znów ktoś zmusił mnie do pójścia do bibliotek.

Ja stawiam jednak na internet, bo szybko, łatwo, różnorodnie, nowocześnie i obszernie.
Rozbudowane opisy jednego autora niosą ze sobą zawsze ideologię panującą nad jego umysłem i ryzyko przejęcia jego emocji. Sam staram się unikać rozbudowanych opisów i wybieram raczej krótkie definicje najlepiej z kilku niezależnych źródeł. Dobrze się z tym czuję.

Przeżywam w swoim umyśle upadek wszystkich znanych mi autorytetów i nie mam potrzeby poszukiwania nowych. Nie mam czego szukać w bibliotece zwłaszcza wśród dawnych autorów.

Może i tam coś jest do czego warto dotrzeć ale jak przebić się przez tych wszystkich autorów, którzy próbują Cię zaprogramować na wzór swój i podobieństwo swoje?

Nie ma we mnie twojego respektu dla bibliotek.
Jestem dzieckiem Internetu zafascynowany możliwościami wirtualnej rzeczywistości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-12-2022 14:19 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przyznaj, że sprawdzanie co znowu wypłodził Hamerlik stało się jedną z twych głównych motywacji wchodzenia tutaj?

Czy tym sposobem określasz mnie "debilem"?

Nie kapuję dlaczego dla Was każda wizja, każde pojęcie rzeczywistości cokolwiek odbiegające od powszechnych jest debilstwem?

Jesteście tak samo zamknięci w umyśle na wszystko co jest inne jak kościelna elita.

Dobrze, że nabrałem choć trochę odporności emocjonalnej na oceny innych ludzi.
Myśl sobie co tam myślisz, ja będę myślał to co myślę, będziemy naszymi myślami rozchodzić się, bo widocznie tak być musi.

Nie jestem debilem lecz Ty agresorem, który przemocą psychiczną chce wszystkim narzucić swój światopogląd.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-12-2022 15:05 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>>Przyznaj, że sprawdzanie co znowu wypłodził Hamerlik stało się jedną z twych głównych motywacji wchodzenia tutaj?
>Czy tym sposobem określasz mnie "debilem"?
>Nie kapuję dlaczego dla Was każda wizja, każde pojęcie rzeczywistości cokolwiek odbiegające od powszechnych jest debilstwem?

Debilstwem jest opracowywanie i promowanie własnych metod operacji mózgu lub serca jeśli się nie ma wiedzy popartej doświadczeniem w metodach powszechnie obowiązujących. A jeśli się nie ma pojęcia o chirurgii w ogóle, to mamy debilstwo do potęgi.

Debilstwem jest opracowywanie i promowanie własnych przepisów kulinarnych jeśli się nie ma wiedzy popartej doświadczeniem w gotowaniu. A jeśli się nie ma pojęcia o kuchni w ogóle, to mamy debilstwo do potęgi.

Debilstwem jest opracowywanie i promowanie własnych teorii fizycznych jeśli się nie ma wiedzy popartej doświadczeniem w teoriach powszechnie obowiązujących. A jeśli się nie ma pojęcia o fizyce w ogóle, to mamy debilstwo do potęgi.

Debilstwem jest opracowywanie i promowanie własnych koncepcji astronomicznych jeśli się nie ma wiedzy popartej doświadczeniem w koncepcjach powszechnie obowiązujących. A jeśli się nie ma pojęcia o astronomii i kosmologii w ogóle, to mamy debilstwo do potęgi.

Debilstwem jest opracowywanie i promowanie własnych teorii ekonomicznych jeśli się nie ma wiedzy popartej doświadczeniem w powszechnie obowiązujących modelach ekonomicznych. A jeśli się nie ma pojęcia o ekonomii w ogóle, to mamy debilstwo do potęgi.

Debile tego typu unikają jednak twórczości w dziedzinach w których naturalna jest natychmiastowa i praktyczna weryfikacja poglądów. Nie spotkamy więc domorosłych, bez doświadczenia i wiedzy chirurgów, elektroników, informatyków czy kucharzy, którzy kwestionowali by obowiązujące metody i poglądy w tych dziedzinach. Jakoś rozumieją, że aby udowodnić swoje racje trzeba pokazać działający układ czy program. Wykonać operację czy ugotować potrawę.
Za to na pęczki mamy genialnych fizyków, ekonomistów i kosmologów któym wydaje się, że luźne dywagacje są tak samo dobre jak zgodne z obserwacją wyniki poparte poprawnymi obliczeniami.

>Jesteście tak samo zamknięci w umyśle na wszystko co jest inne jak kościelna elita.
Tak Hamerlik, jestem kompletnie zamknięty np. na ideę, że mógłbym bezpiecznie polecieć samolotem pilotowanym przez Ciebie. Bez względu na to, jak mocno przekonywałbyś mnie o swych kompetencjach w tej dziedzinie. Natomiast gdybyś pokazał mi aktualną licencję pilota wraz z książką lotów z ostatnio wylatanymi godzinami, to nie miałbym wątpliwości, że będe bezpieczny.
Uważasz że Twoje przekonanie o kompetencjach pilota, niczym niezweryfikowane ma być dla kogokolwiek miarodajne?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak Hamerlik, jestem kompletnie zamknięty np. na ideę

Aha, czyli oczekujesz tu od innych gotowych rozwiązań różnych problemów przyniesionych Ci tu na tacy, których skuteczność została wielokrotnie, na różne sposoby zweryfikowana, udowodniona i po to tu właśnie przychodzisz.

Dla Ciebie racjonalnie jest postąpić tak jak już wcześniej postąpiło tysiące osób.

Oczywiście nie zauważyłeś, że dla własnych wizji, twierdzeń, teorii, koncepcji, idei, czy jak to tam nazwać, nie proponuję gotowych rozwiązań, które należy przymusowo zastosować, lecz buduję zaledwie podstawy do eksperymentowania.

Dużo fantazjuję ale nikomu nie szkodzę w inny sposób, niż podważając jego przekonania o tym co prawdziwe, dobre, właściwie, sprawiedliwe, logiczne czy racjonalne.

Rozumem, macie swój system, macie przekonanie o jego skuteczności, eksperymentujecie z nim ale w bardzo ograniczonym stopniu i tego będziecie się trzymać.

Dobrze, że wspominasz o praktycznej weryfikacji, choć na bazie historii ludzkości mam wiele wątpliwości, w kwestii jej naturalnej natychmiastowości i tego ja będę się trzymał.

Każda bezwartościowa idea upadnie i chyba obaj zgadzamy się w tej sprawie.
Każda wartościowa idea rozwinie się, bez względu na to, jak wielu napotka przeciwników, konserwatystów, tradycjonalistów, twardogłowych i innych przedstawicieli starej gwardii.

Przyszłość, nie Ty, zweryfikuje czy jestem debilem i czy zawsze nim byłem.
Ale ja nim nie jestem, więc zweryfikuje na moją korzyść

To jest tylko kolejna seria poniżeń, kolejna ich odmiana połączona z próbą zachowania powagi i poszukiwania racjonalnych uzasadnień.
Ileż ja tego przeżyłem już w życiu
Dla mnie to niewiele zmienia, raczej już pozostanę taki, jaki jestem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-12-2022 15:35 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>Nie jestem debilem lecz Ty agresorem, który przemocą psychiczną chce wszystkim narzucić swój światopogląd.

Przekonanie o tym, że chorych ludzi powinni operować doświadczeni chirurdzy a nie Hamerlik, nie jest światopogladem a racjonalną oczywistością.
Przekonanie o tym, że informacje o operacjach i ich następstwach należy czerpać od doświadczonych chirurgów a nie od Hamerlika, też nie jest światopogladem.
Przekonanie o tym, że informacje o fizyce i zjawiskach fizycznych należy czerpać od doświadczonych fizyków a nie od Hamerlika, też nie jest światopogladem.
Berzerac (5671 punktów)

>Nawet myślałem o tym, aby zorganizować akcję przeniesienia się tam razem z resztką rozsądnych a debili i pieniaczy pozostawić tutaj. Ale nie ma prawa sie udać. Ilu się przeniesie? Max dziesięciu? I o czym będziemy w takim gronie dyskutować? Przyznaj, że sprawdzanie co znowu wypłodził Hamerlik stało się jedną z twych głównych motywacji wchodzenia tutaj?

Ale po co? Przenosiny z całym "dobrem inwentarza?" Razem z Maxem, Hamerlikiem, Okrągłym, z Mantopy, alias thoterem ? Którzy samą obecnością urągają powadze tego forum?

OK, powodzenia. Jak mawiał Pawlak - ja wysiadam
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przenosiny z całym "dobrem inwentarza?" Razem z Maxem, Hamerlikiem, Okrągłym, z Mantopy, alias thoterem ? Którzy samą obecnością urągają powadze tego forum?
>OK, powodzenia. Jak mawiał Pawlak - ja wysiadam

Rzygać się chce od waszej pogardy!
Nie wiem skąd nabraliscie tej dziadowskiej "kultury", pewnie od waszych dziadów, których jesteście kopiami potomnymi, ale wiem, że ta dziadowska kultura nie może panować w moim życiu!

Aroganckie dziady, które wierzą, że pozjadaly wszystkie rozumy świata.

Cieszę się, że już nie planujecie więcej na tym forum.

Teraz trzeba się o to postarać, żebyście już nigdzie nie panowali.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Przenosiny z całym "dobrem inwentarza?" Razem z Maxem, Hamerlikiem, Okrągłym, z Mantopy, alias thoterem ? Którzy samą obecnością urągają powadze tego forum?
>>OK, powodzenia. Jak mawiał Pawlak - ja wysiadam
>Rzygać się chce od waszej pogardy!

Solidnie na nią zapracowałeś
Jakie biorę dotacje do swojej własności psi chuju?

Pogarda pozwala rzucać gównem, ale nie pozwala odpowiedzieć

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Przenosiny z całym "dobrem inwentarza?" Razem z Maxem, Hamerlikiem, Okrągłym, z Mantopy, alias thoterem ? Którzy samą obecnością urągają powadze tego forum?
>>>OK, powodzenia. Jak mawiał Pawlak - ja wysiadam
>>Rzygać się chce od waszej pogardy!
>Solidnie na nią zapracowałeś
>Jakie biorę dotacje do swojej własności psi chuju?
>Pogarda pozwala rzucać gównem, ale nie pozwala odpowiedzieć

Bo nie uznaję twoich "praw"?
Które są moimi zobowiązaniami, czytaj długami?
Kiedy będziesz mnie szanował?
Wtedy kiedy będę całymi dniami na Ciebie pracował a Ty będziesz mną rządził i zjadał owoce mojej pracy?
Wątpię.
Wtedy akurat nie będziesz respektował mnie wcale, jeszcze mniej niż teraz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Jakie biorę dotacje do swojej własności psi chuju?
Ty naprawdę nie czujesz smrodu jaki roztaczasz wokół siebie rzucając gównem?
współczuję twojej samce, ale pewnie jej płacisz za seks, sam napisałeś "nie ma nic darmo" więc nawet mężowi daje za pieniądze z socjalu. Suty ten niemiecki socjal, że stać cię na k***y

>>Jakie biorę dotacje do swojej własności psi chuju?
>>Pogarda pozwala rzucać gównem, ale nie pozwala odpowiedzieć
>Bo nie uznaję twoich "praw"?

Rzygowino, synu k***y. Nie stanowię praw w twoich Niemczech
Znowu udowadniasz kłamstwami, że masz godność psiego chuja.

Jesteś psim chujem, który własną matkę nazywa darmojadem, żyjącym z podatków od biedoty, a córkę kurwą, matka zasłużyła na pogardę, skoro psiego chuja wychowała

Jakie biorę dotacje do swojej własności psi chuju?
Pogarda pozwala rzucać gównem, ale nie pozwala odpowiedzieć

>Kiedy będziesz mnie szanował?
Kiedy UDOWODNISZ, że biorę dotacje, mam kamienice, posyłam dzieci do zagranicznych szkół, mam kumpli w interesach, leżę w sadzie, kiedy inni na mnie pracują, latam biznes klasą na konferencje do Dubaju, pożyczam pieniądze na lichwę

Lub kiedy przeprosisz psi chuju za kłamstwa na mój temat
Łżesz rzygowino, to pracujesz na pogardę

Na szacunek trzeba zasłużyć, ty pracujesz na to, żeby na ciebie rzygać

>Wtedy kiedy będę całymi dniami na Ciebie pracował
Zmyślaj dalej psi chuju. Nazwałeś pracę w kopalni "lekkim życiem" to znaczy że nie jesteś zdolny do żadnej pracy, żresz socjal

>a Ty będziesz mną rządził i zjadał owoce mojej pracy?
Zmyślaj dalej psi chuju

Koniec miłosierdzia nad psim chujem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
romaro (25211 punktów)
>>Ale wygląda na bank, że "hakerzy na forum", więc po co to bzdury zamieszczać?
>Przestałem rozumieć z czym i kim polemizujesz.
>Moje stanowisko jest takie:
>1. Nie ma domyślnego "administratora technicznego" który by dbał o każdą konkretną stronę/serwis - jej funkcjonalność,
Myślisz, że takie serwisy jak Onet, WPpl, Pilot, Canal+, Player, Netflix zlecają/szukają fachowca gdy już nastąpi awaria? No może TVP, bo tam serwis chodzi naprawdę kiepsko. Wymieniłbym tu kilka serwisów streamingowych, gdzie "abonament" jest tańszy niż koszt abonamentu na jaki wyceniła sobie nasza telewizja swoje barachło. To tyle o tego typu serwisach, które przecież równolegle oferuja inne treści.

>2."Hakerzy na forum" to właśnie dowód na to, że nikt nie dba o moderację forum.
O tyle, że ci "hakerzy" są takimi samymi userami jak my wszyscy. Słusznie CR zauwazyła, że jedynie co mozna im zarzucić, to łamanie regulaminu.
>Co uprawdopodobnia tezę, że nikt również nie dba o stronę techniczną. Zgoda?
Co ma piernik do wiatraka? Jedno nie wyklucza drugiego, ale też nie uprawdopodabnia.
Jutro bedzie świecic słońce albo nie będzie. Będzie jeszcze działać albo nie będzie.
22-12-2022 15:32 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>>2."Hakerzy na forum" to właśnie dowód na to, że nikt nie dba o moderację forum.
>O tyle, że ci "hakerzy" są takimi samymi userami jak my wszyscy. Słusznie CR zauwazyła, że jedynie co mozna im zarzucić, to łamanie regulaminu.

>Wymazanie rejestru karnego, podwyższenie wyniku kredytowego, zmiana oceny z kursu szkolnego (...)
>Hakowanie serwerów WWW, serwerów gier lub innej infrastruktury internetowej. Szpiegostwo gospodarcze. Uzyskanie od kogoś prywatnych informacji.

Naprawdę, jedyne zarzuty które można postawić ofercie jak powyżej to łamanie regulaminu?
To są wszystko bez wyjątku poważne przestępstwa. No ale przecież oni jedynie oferują możliwość? Za co karać? Ano za to:
Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.
Art. 16. § 1. Przygotowanie zachodzi tylko wtedy, gdy sprawca w celu popełnienia czynu zabronionego podejmuje czynności mające stworzyć warunki do przedsięwzięcia czynu zmierzającego bezpośrednio do jego dokonania, w szczególności w tymże celu wchodzi w porozumienie z inną osobą, uzyskuje lub przysposabia środki, zbiera informacje lub sporządza plan działania.

A za co można ukarac portal zamieszczający takie ogłoszenia?
§ 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.
romaro (25211 punktów)
Nie wiem czyjest sens z Tobą poważnie dyskutować skoro usuwasz niewygodne dla ciebie wypowiedzi.
Odpowiedziałem ci co o tym myślę w Twoim wątku:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,895768#w895845
Nie ma mojej wypowiedzi? A to ci "hakerzy" ocenzurowali....
Nie będę powtarzał (jest mało powazny). Zamieszczę ponownie jedynie link gdzie znajdziesz "hakerów" i te same treści.
e-prawnik.(*)a-telegram-blackhatplug-2.html

Pozdrawiam i kończę.
uxbridge (5980 punktów)
>Nie wiem czyjest sens z Tobą poważnie dyskutować skoro usuwasz niewygodne dla ciebie wypowiedzi.
>Odpowiedziałem ci co o tym myślę w Twoim wątku:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,895768#w895845
>Nie ma mojej wypowiedzi? A to ci "hakerzy" ocenzurowali....
Nie usuwałem świadomie Twojej wypowiedzi. Usuwałem jedną wypowiedź Chętnej Racjonalistki i to po uprzedzeniu jej o tym. Mimo tego wstawiała ja kilkukrotnie więc kilkakrotnie ją usuwałem.
Jeśli usunąłem coś twojego to przez pomyłke i przepraszam. Zamieść ją ponownie.
22-12-2022 15:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> sama wirtualna nazwa sprawia, że wartość strony internetowej niebagatelnie wzrasta. tak jest w racjonalista.pl
jest wolna, bliźniaczo podobna, racjonalista.com.pl
można ją kupić za 9 zł

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365