> Czy można postawić znak równosci dobro = lepsze samopoczucie ? Chyba zbytnie uproszczenie.Z pewnością. Kwestia motywacji zachowań jest o tyle skomplikowana, że najczęściej nie jesteśmy świadomi naszych wszystkich motywów. Dla głęboko wierzących, takim ukrytym i najczęściej wypieranym ze świadomości motywem jest nagroda wieczna za dobre uczynki. Do motywu "pieniądze" jesteśmy skłonni przyznać się dużo łatwiej.  A co do głównego pytania...no, cóż...chyba istnieją, np gdy Kali ukraść krowę to mamy dobro, a jak Kalemu ktoś ukraść krowę to mamy zło.
|