Racjonalista - Strona głównaDo treści
Osobowe auta ciężarowe a kulturalne znaczenie Świątyni Opatrzności

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
08-02-2014 02:46kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Osobowe auta ciężarowe a kulturalne znaczenie Świątyni Opatrzności
Ocena 8 na 8
Bożej.
Kilka lat temu pojawiły się absurdalne przepisy, które pozwalały na niepłacenie podatku VAT przy zakupie auta z zamontowaną "kratką", bo takie auta traktowane były przez owe przepisy jako samochody ciężarowe.
Ku mojemu zdumieniu w tym roku ponownie można kupić np. wypasioną limuzynę z "kratką" i znowu nie zapłacić VAT-u, jako że ponownie takie auto okazuje się być, zgodnie z przepisami prawa, samochodem ciężarowym.

Bogdan Zdrojewski, szef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zwanego od niedawna Ministerstwem Kultu i Dziewictwa raczył był wyłożyć z pieniędzy podatników 6 milionów PLN na "budowę ekspozycji w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej". Oczywiście dla pana ministra(nta) nie stanowi żadnego problemu, że nie istnieje żadna ekspozycja, bo nie istnieje żadne muzeum ani nawet nie istnieje (najnowsza wersja - kilka już mamy) Świątyni Opatrzności Bożej.

Zastanawiam się, które lobby - producentów samochodów czy KK - jest w Polsce silniejsze tzn. które z nich załatwiło sobie większe zyski najwyraźniej korumpując polskie władze?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Osobowe auta ciężarowe a kulturalne znaczenie Świątyni Opatrznośc

>Zastanawiam się, które lobby (...) załatwiło sobie większe zyski najwyraźniej korumpując polskie władze?
Jeśli działało tu lobby, to załatwianie owo musiało być lobbingiem, a ten, jako "zespół zgodnych z prawem czynności" (Wikipedia, hasło "lobbing") korupcją być nie może.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Proszę o wybaczenie, rzeczywiście lobbowanie zdefiniowane jest odpowiednimi przepisami prawa, zatem jest działalnością legalną. Słowa "lobby" użyłem w znaczeniu potocznym, które określa osobę/grupę osób, która korumpuje decydentów we własnym interesie kosztem innych.
Ksysio (19 punktów)
Zaczynasz o jednym, piszesz o drugim, a wnioski z trzeciego.
Żelazna logika.
08-02-2014 14:16 
 Ocena 3 na 3
baszarteg (2319 punktów)
>Zaczynasz o jednym, piszesz o drugim, a wnioski z trzeciego.
>Żelazna logika.

Ja tam bym się nie czepiał "wątków renesansowych" które z racji ważkości ,złożoności i szerokości spojrzenia wypełniają swoją treścią więcej niż jeden temat

Tak sobie tylko rozmyślam (a są to rozmyślania zupełnie Off-topic ) nad powiedzeniem iż "nie ma ludzi niezastąpionych" i dochodzę do wniosku że w przypadku Pana Andrzeja Koraszewskiego i portalu Racjonalista.pl powiedzenie to całkiem się nie sprawdza .Chciałem nawet założyć osobny temat w związku z tym ale (że bywam tu ostatnie czasy dość rzadko )wykorzystuje ku temu inny wątek .Mam nadzieje że Pan "kulka_na_mole" nie będzie miał mi tego za złe(zdarzało się jemu wszak także z Panem Koraszewskim przyjaźnie wadzić Cóż ,widocznie zdarzają się ludzie którzy swoją osobowością wypełniają tak zupełnie i szczelnie dane miejsca że gdy ich już nie ma pojawia się uczucie straty ...Ot taki mój sentymentalny wtręt .Pozdrawiam .
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Mam nadzieje że Pan "kulka_na_mole" nie będzie miał mi tego za złe(zdarzało się jemu wszak także z Panem Koraszewskim przyjaźnie wadzić
Nie ubolewam nad brakiem tekstów pana Koraszewskiego na tym portalu, jako że nachalna propaganda pro izraelska mierzi mnie tak jak każda inna nachalna propaganda. Co do przyjaznego wadzenia się z panem Koraszewskim, to pozwolę sobie nie komentować tego eufemizmu - jak się sprawy miały naprawdę, to nie jest żadną tajemnicą.

Last but not least - dziękuję za wyrażenie uznania i poparcia dla mojego "renesansowego" wątku.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
W tytule wątku podałem dwa tematy sugerując ich powiązanie, które przedstawiłem w treści postu. Doceniam, że opanowałeś liczenie do trzech, gratuluję zaawansowanej wiedzy matematycznej, ale w tym przypadku trójka jest najzupełniej zbędna, za to przyda się umiejętność czytania ze zrozumieniem bardzo prostych tekstów, polecam poćwiczyć tę umiejętność. Zachęcam również do powtórki zasad polskiej pisowni, żeby uniknąć ośmieszania się takimi "kwiatkami".
farmer (22440 punktów)
>Kilka lat temu pojawiły się absurdalne przepisy, które pozwalały na niepłacenie podatku VAT przy
>zakupie auta z zamontowaną "kratką", bo takie auta traktowane były przez owe przepisy jako samochody
>ciężarowe.

Absurdalne to jest że raz można a raz nie, a nie jak sobie drobnica kupiła starego "kangoora albo innego berlingo" i dzięki temu mogła zaoszczędzić parę zł.

Wszystko było by okej. Ale państwo przeżre wszystkie pieniądze.

... W całej Polsce jest 1500 karetek. Cóż się dziwić, że dyspozytorzy zwlekają z wysłaniem ich do chorych, skoro jedna przypada na 25 tysięcy Polaków! Dla porównania, rząd i najważniejsze państwowe urzędy mają do dyspozycji niemal 1700 samochodów! Co więc jest ważniejsze dla polityków: życie obywateli czy własny komfort?!....


DyktaFon (9281 punktów)

>... W całej Polsce jest 1500 karetek. Cóż się dziwić, że dyspozytorzy zwlekają z wysłaniem ich do chorych, skoro jedna przypada na 25 tysięcy Polaków! Dla porównania, rząd i najważniejsze państwowe urzędy mają do dyspozycji niemal 1700 samochodów! Co więc jest ważniejsze dla polityków: życie obywateli czy własny komfort?!....
>
Pytanie retoryczne.

...a przy okazji: tylko 1700 samochodów? Na setki tysięcy urzędników? Coś mi tu nie gra. Poproszę o źródło

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365