Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kucaj i kasłaj

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-07-2023 09:38romaro (25211 punktów)Kucaj i kasłaj
Ocena 6 na 6
Cytat:

Pani Joanna zażyła tabletkę poronną. Kiedy źle się poczuła fizycznie i psychicznie udała się do swojej lekarki, a ta wezwała funkcjonariuszy.

- Rozebrałam się. Nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt upokarzające, poniżające, i wtedy właśnie pękłam, wtedy wykrzyczałam im w twarz: "czego wy ode mnie chcecie?" - wspomina. A lekarz szpitalnego oddziału ratunkowego dodał: - Co chwilę pojawiały się tylko pytania: gdzie ma telefon, gdzie ma laptop.

Mężczyzna opowiedział też jak wyglądała ta interwencja. - Czterech mężczyzn pilnowało jednej przestraszonej kobiety. Utworzyło kordon wokół pacjentki, utrudniało nam to pracę. Oni nie byli w stanie podać, dlaczego ta pacjentka jest przez nich zatrzymywana - wyjaśnił lekarz. Wielokrotnie padało słowo "przestępstwo", w pewnym momencie zniknął też laptop pani Joanny. Kiedy zainterweniował pracownik SOR-u i chciał wezwać policję usłyszał: - Jako policjant pana pouczam, że bezpodstawne wezwanie patrolu policji jest wykroczeniem - te słowa słychać na nagraniu, które udostępnił medyk.

Lekarze zostali wylegitymowani, a pacjentkę przewieziono do innej placówki z oddziałem ginekologicznym. Na miejscu był inny patrol, a po chwili wezwano kolejny. Pani Joanna była też zmuszona oddać telefon. - Można się poczuć jak w państwie policyjnym, jak w państwie totalitarnym, jak w sytuacji kafkowskiej - tłumaczyła Kamila Ferenc, adwokatka, pełnomocniczka pani Joanny.


Pani Joanna doświadczyła piekła, bo jest kobietą i żyje w Polsce. Zażyła tabletki aborcyjne, bo bała się o swoje życie i zdrowie. Miała prawo je kupić, zamówić i zażyć. Takie tabletki można legalnie zakupić, zamawiając na przykład z zagranicy. Posiadanie takich tabletek jest też legalne. Zrobienie sobie samej aborcji jest również w Polsce LEGALNE. Nikt nie ma prawo Cię za to ścigać, przesłuchiwać, karać. Bezprawne i karalne jest:
🚩wykonanie aborcji komuś (np. lekarz, który wykona aborcję chirurgiczną poza przypadkami wskazanymi w ustawie - ciąża w wyniku gwałtu lub zagrożenie życia)
🚩pomoc komuś w aborcji (np. poprzez przekazanie swoich tabletek - ostatnio została skazana za to działaczka Justyna)
🚩nakłanianie, zmuszanie kogoś do aborcji

W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to kobiety są fundamentem naszego istnienia.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
Głosując na pis lub konfederację przykładasz się do upokarzania kobiet.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
20-07-2023 10:50 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>Głosując na pis lub konfederację przykładasz się do upokarzania kobiet.
Dokładnie tak, i tylko czekać gdy Decyzją Mariusza Kamińskiego, w ramach struktury organizacyjnej Policji, zostanie wydzielona komórka: Policja Ginekologiczna.
Osobisty nadzór nad nową formacją będzie sprawował Maciej Wąsik albo jakiś inny Braun czy Korwin-Mikke. Bo to, o czym opowiadała Pani Joanna, jest jakimś zbydlęceniem funkcjonariuszy, a nie służbą dla obywatela!

twitter.com/i/status/1681653277547458560
20-07-2023 15:22 
 Ocena 4 na 4
Berzerac (5671 punktów)

>Osobisty nadzór nad nową formacją będzie sprawował Maciej Wąsik albo jakiś inny Braun czy Korwin-Mikke. Bo to, o czym opowiadała Pani Joanna, jest jakimś zbydlęceniem funkcjonariuszy, a nie służbą dla obywatela!

Jak ja się cieszę, że jestem od dawna na emeryturze. Gdybym służył w policji do dziś, normalnie nie mógłbym się ogolić patrząc w lustro. Haniebne byłoby służyć w takiej formacji. Wstyd.
20-07-2023 16:10 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>>Osobisty nadzór nad nową formacją będzie sprawował Maciej Wąsik albo jakiś inny Braun czy Korwin-Mikke. Bo to, o czym opowiadała Pani Joanna, jest jakimś zbydlęceniem funkcjonariuszy, a nie służbą dla obywatela!
>Jak ja się cieszę, że jestem od dawna na emeryturze. Gdybym służył w policji do dziś, normalnie nie mógłbym się ogolić patrząc w lustro. Haniebne byłoby służyć w takiej formacji. Wstyd.
>

Pijany dachdekarz na wakacjach = pijany dachdekarz
Pijany ślusarz na wakacjach = pijany ślusarz
Pijany hydraulik na wakacjach = pijany hydraulik
Pijany lekarz na wakacjach = pijani lekarze
Pijany nauczyciel na wakacjach = pijani nauczyciele
Pijany policjant na wakacjach = pijana cała policja

Nie się wstydzą ci, którzy zawinili i ci, którzy ich tam posłali Uczciwy policjant tropiący sprawców zabójstw, handlarzy narkotykami, złodziei okradających mieszkania, łapiący pijanych kierowców, nie ma się czego wstydzić

Inna rzecz co teraz powinni zrobić ci uczciwi policjanci z ginecopami
Ostracyzm powinien być na tyle mocny, że powinien ich doprowadzić do odejścia z pracy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-07-2023 16:35 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Nie się wstydzą ci, którzy zawinili i ci, którzy ich tam posłali Uczciwy policjant tropiący sprawców zabójstw, handlarzy narkotykami, złodziei okradających mieszkania, łapiący pijanych kierowców, nie ma się czego wstydzić
Ale tu nie tylko chodzi o cierpienia uczciwych policjantów. Problemem jest to, że to co się obecnie dzieje uderza w wizerunek i zaufanie do policji.

>Inna rzecz co teraz powinni zrobić ci uczciwi policjanci z ginecopami
Ale policja idzie w zaparte chroniąc i broniąc partyjną ideologię.
To jest jak kościołem. Są uczciwi księża, ale dzisiaj kleszy habit wielu kojarzy z pedofilią.

>Ostracyzm powinien być na tyle mocny, że powinien ich doprowadzić do odejścia z pracy
Nie będzie ostracyzmu. Będzie przenoszenie "z parafii na parafię".
21-07-2023 09:31 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Problemem jest to, że to co się obecnie dzieje uderza w wizerunek i zaufanie do policji.
Policjantów nie powinno tam być, ale przyjechali, bo sprowadziła ich psychiatryczka.

Niepotrzebnie, bo policja sama do rozmowy z niedoszłymi samobójcami używa psychologów, a ci z kolei, w razie niedostatecznych kompetencji, co zachodzi zawsze, gdy osoba jest chora psychicznie, niedoszłego samobójcę przekazują psychiatrom. Czyli zawiodła lekarka, która dodatkowo niekompetentnym policjantom przekazała informacje stanowiące tajemnicę lekarską. Do rozchwianej emocjonalnie pacjentki powinno się wezwać pogotowie medyczne, a nie służby, których zadaniem jest ściganie przestępców.

Więc idzie o zaufanie do lekarzy, to oni zawiedli, bo nie ochronili przed szykanami pacjentki.

W więzieniach lekarze dla osadzonych są często wytchnieniem i ucieczką, bo co do zasady ich opinia jest ponad policyjne rygory, czyli tu było pajacowanie, że niby nie da się przed policyjną opresją ochronić pacjentki.

>To jest jak kościołem. Są uczciwi księża...
Uczciwym byłby ten, który sam by się na religijną mitologię nabrał i pozostawał w przeświadczeniu o jej prawdziwości, a jak to sprawdziłeś?


cr
21-07-2023 13:26 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>To jest jak kościołem. Są uczciwi księża...
>Uczciwym byłby ten, który sam by się na religijną mitologię nabrał i pozostawał w przeświadczeniu o jej prawdziwości, a jak to sprawdziłeś?
Nie darmo zdawałem egzaminy dopuszczające do pierwszej komunii.

Generalnie uważa się, że polityka jest brudna, a jednak młodzi ludzie idą na politologię. Czy oni wszyscy w przyszłości zakończą karierę na ławie oskarżonych?
22-07-2023 07:58 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Generalnie uważa się, że polityka jest brudna, a jednak młodzi ludzie idą na politologię. Czy oni wszyscy w przyszłości zakończą karierę na ławie oskarżonych?
Skądże, przecież sądy tylko teoretycznie są apolityczne.


cr
20-07-2023 17:16 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Nie się wstydzą ci, którzy zawinili i ci, którzy ich tam posłali Uczciwy policjant tropiący sprawców zabójstw, handlarzy narkotykami, złodziei okradających mieszkania, łapiący pijanych kierowców, nie ma się czego wstydzić
>Inna rzecz co teraz powinni zrobić ci uczciwi policjanci z ginecopami

Policja obecnie służy jedynie słusznej idei. Zamiast patrolować ulice i gonić złodziei, zastępy policjantów strzegą willi karakana z Żoliborza. Pałują kobiety, bo tak łatwiej. Chuliganów, kiboli się boją, bo ci mogą zaatakować. To jest policja?

Ich działania nazwijmy to po imieniu - wbrew prawu chroni nawet sam łysy komediant główny, który przez przypadek przecież sobie strzelił w swym gabinecie z granatnika. Szkoda, że nie w łeb. Jaki on daje przykład swym podwładnym?
wydarzenia(*)atakowano-moich-lu,nId,6913939

Za komuny milicja przecież też przede wszystkim strzegła interesów partii. Teraz jest powrót do przeszłości.
Ciekawe czy policjanci obowiązkowo muszą w niedzielę uczęszczać na msze do kościoła.
20-07-2023 20:14 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
A ja jednak będę bronił policjantów
Zdecydowana większość z nich to uczciwi ludzie służący na co dzień obywatelom i prawu.
Nawet ci, wysyłani do ochrony pajacyka na Żolibórz wykonują rozkazy. Winna jest nieliczna grupka karierowiczów. Smutne jest to, że tacy istnieją, ale istnieją w każdej zawodowej społeczności

Smutne jest też to, że kiedy tylko dowiedzą się że ich polityczni patronowie przegrali wybory, to nie będą na nic czekać tylko uciekną przed zawodową odpowiedzialnością na tłuste generalskie emerytury, po wypłaceniu sobie wprzódzi sowitych nagród


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-07-2023 20:50 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>A ja jednak będę bronił policjantów
>Zdecydowana większość z nich to uczciwi ludzie służący na co dzień obywatelom i prawu.

Ci akurat, którzy brali udział w przedmiotowej interwencji wykazali się metodami godnymi SS lub NKWD. A takich wierz mi w dzisiejszej policji jest wielu.

>Nawet ci, wysyłani do ochrony pajacyka na Żolibórz wykonują rozkazy. Winna jest nieliczna grupka karierowiczów. Smutne jest to, że tacy istnieją, ale istnieją w każdej zawodowej społeczności

To prawda, bzdurne rozkazy, które trzeba wykonać. Skąd ja to znam?

>Smutne jest też to, że kiedy tylko dowiedzą się że ich polityczni patronowie przegrali wybory, to nie będą na nic czekać tylko uciekną przed zawodową odpowiedzialnością na tłuste generalskie emerytury, po wypłaceniu sobie wprzódzi sowitych nagród

I to też jest fakt. Niestety.
20-07-2023 21:00 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>A ja jednak będę bronił policjantów
>>Zdecydowana większość z nich to uczciwi ludzie służący na co dzień obywatelom i prawu.
>Ci akurat, którzy brali udział w przedmiotowej interwencji wykazali się metodami godnymi SS lub NKWD. A takich wierz mi w dzisiejszej policji jest wielu.

Warto się ich pozbyć. Niestety nie wierzę w to, że zmieni ten stan zmiana władzy. Każda lubi mieć posłuszną, gotową na wszystko policję. Ten chlew Augiásza musi wysprzątać społeczność policjantów (w co też nie wierzę)

A jednak widzę "swoich" policjantów we wsi. Wykonują normalną policyjną robotę, dzięki której mój dom jest bezpieczny. I tylko jeden ciul z Lądka nazywa ich bandytami, ale oni tego chlewa nie czytają

>>Nawet ci, wysyłani do ochrony pajacyka na Żolibórz wykonują rozkazy. Winna jest nieliczna grupka karierowiczów. Smutne jest to, że tacy istnieją, ale istnieją w każdej zawodowej społeczności
>To prawda, bzdurne rozkazy, które trzeba wykonać. Skąd ja to znam?
Ja nie znam, nigdy nie nosiłem munduru, prócz górniczego ze szpadą !!!! To jednak inny mundur, ale wiem co to jest dyscyplina przy pracy, kiedy od Twojej pracy zależy życie innych

>>Smutne jest też to, że kiedy tylko dowiedzą się że ich polityczni patronowie przegrali wybory, to nie będą na nic czekać tylko uciekną przed zawodową odpowiedzialnością na tłuste generalskie emerytury, po wypłaceniu sobie wprzódzi sowitych nagród
>I to też jest fakt. Niestety.

To też trzeba zmienić. To nieuprawniony przywilej, że policjant dostaje nagrodę i idzie na emeryturę od tej nagrody, ale nikt tego nie zmieni


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-07-2023 12:23 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>A jednak widzę "swoich" policjantów we wsi. Wykonują normalną policyjną robotę, dzięki której mój dom jest bezpieczny. I tylko jeden ciul z Lądka nazywa ich bandytami, ale oni tego chlewa nie czytają

Podejrzewam, że tam u siebie masz komisariat/posterunek policji. Sam w takim pracowałem 10 lat i masz rację. Na tym poziomie policja działa trochę inaczej. Przede wszystkim jest inna atmosfera pracy. Policjantów jest mniej, znają się jak łyse konie, stanowią jakby rodzinę. Szambo natomiast zaczyna się od komendy powiatowej wzwyż.

>Ja nie znam, nigdy nie nosiłem munduru, prócz górniczego ze szpadą !!!! To jednak inny mundur, ale wiem co to jest dyscyplina przy pracy, kiedy od Twojej pracy zależy życie innych

Też taki miałem. Z trzech mundurów jakie miałem na sobie, w górniczym mi było najbardziej do twarzy. By był czarny.
21-07-2023 19:58 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Inna rzecz co teraz powinni zrobić ci uczciwi policjanci z ginecopami
>Ostracyzm powinien być na tyle mocny, że powinien ich doprowadzić do odejścia z pracy

Nie sądzę. Kto zaryzykuję? To nie forum.
A nawet jeśli to zawsze znajdzie się obrońca.

Zwracanie uwagę na chamstwo to nie taka oczywista rzecz.

Cham będzie sobie spokjnie paradował i to jeszcze z człowieka zrobią głupiego.


20-07-2023 11:33 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Głosując na pis lub konfederację przykładasz się do upokarzania kobiet.
Rozpoczęły się już ucieczki z PiS do Konfederacji. Statek pisowski poczyna tonąć?
Kolejny transfer do Konfederacji. Posłanka opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Anna Maria Siarkowska z Suwerennej Polski ma ponoć obiecane wysokie miejsce na liście.
Zrobię wyjątek, zwykle tej pisowskiej szczujni nie promuję:
dorzeczy.p(*)rzechodzi-do-konfederacji.html

J. Kaczyński nie ma zaplecza, które mogłoby coś mądrego wymyślić a w sztabie partii panuje panika i chaos. Żaden z tematów, którymi próbowano zainteresować elektorat, nie zadziałał. Sytuacja jest tak trudna, że jeden z członków ekipy PiS zaproponował zwrócenie się do wróżki!



Łukasz Tulwiński - dwójeczka Konfy z Elbląga, czyli ni to wiking, ni Casanova - skrzyżowanie cepa z dynią z dodatkiem polskiego buraka, innymi słowy - nowa buraczana elita



A tutaj ten sam wolnościowiec gdy jeszcze mleko pod wąsem miał
twitter.co(*)us/1681959414373261317/photo/1

Przypomnę tylko, że to PiS wraz z Konfederacją sprokurowali kobietom piekło.
Gdyby Konfederacja był u władzy, pani Joanna trafiła by na 10 lat do więzienia (ustawy Mentzena)!!. Bo Konfederacja to nie partia miłych liberałów, tylko ekstremistyczna, antydemokratyczna, antysemicka, antyeuropejska, homofobiczna, antykobieca bojówka polityczna
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zrobienie sobie samej aborcji jest również w Polsce LEGALNE.
Gdyby było inaczej, naruszono by zasadę równouprawnienia płci.

cr
romaro (25211 punktów)
>>Zrobienie sobie samej aborcji jest również w Polsce LEGALNE.
>Gdyby było inaczej, naruszono by zasadę równouprawnienia płci.
Nie rozumiem. Możesz to rozwinąć?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Zrobienie sobie samej aborcji jest również w Polsce LEGALNE.
>>Gdyby było inaczej, naruszono by zasadę równouprawnienia płci.
>Nie rozumiem. Możesz to rozwinąć?
Zrobienie sobie aborcji jest działaniem wobec swojego ciała i póki ze swoim ciałem robić co uważa może każdy, póty zasada równouprawnienia płci jest zachowana.


cr
21-07-2023 01:07 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Zrobienie sobie aborcji jest działaniem wobec swojego ciała i póki ze swoim ciałem robić co uważa może każdy, póty zasada równouprawnienia płci jest zachowana.

Popełnienie samobójstwa jest również działaniem wobec swojego ciała i zgodnie z przepisami polskiego kodeksu karnego samobójstwo oraz jego usiłowanie nie stanowią przestępstwa. Ustanowiono jednak odpowiedzialność karną za namowę oraz za udzielenie pomocy w odebraniu sobie życia przez inną osobę.
I teraz ciekawa konkluzja - W Polsce w 2022 roku 4 261 samobójstw zakończonych zgonem popełnili mężczyźni, a 847 kobiety. W roku 2022 w Polsce najczęściej próbę samobójczą podejmowały osoby w grupie wiekowej "13 - 18 lat". Na Pisowskich mendach ta sytuacja jednak nie robi wrażenia jak w przypadku aborcji. Warto sprawdzić w jakich warunkach leczone są dzieci na psychiatrii. I to jest to ich ideologiczne święte kurestwo.

(W jednym i drugim przypadku równouprawnienie płci nie ma nic do rzeczy)

www.ciekaw(*)stw-w-polsce-i-na-swiecie.html
21-07-2023 07:58 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Zrobienie sobie aborcji jest działaniem wobec swojego ciała i póki ze swoim ciałem robić co uważa może każdy, póty zasada równouprawnienia płci jest zachowana.
>Popełnienie samobójstwa jest również działaniem wobec swojego ciała i zgodnie z przepisami polskiego kodeksu karnego samobójstwo oraz jego usiłowanie nie stanowią przestępstwa.
Owszem, ale omawiamy przypadek aborcji, które to działanie kobietę pod tym względem wcześniej czy później dyskryminuje.

>I teraz ciekawa konkluzja - W Polsce w 2022 roku 4 261 samobójstw zakończonych zgonem popełnili mężczyźni, a 847 kobiety.
Ciekawa, ale już zupełnie nie na temat, bo omawiamy zakres naruszenia wolności osobistej, a nie jeden, bardzo szczególny, sposób jej wykorzystania.

>równouprawnienie płci nie ma nic do rzeczy
Raczej 'niedyskryminowanych mało obchodzi'.

Odniosłam się do tego, że podkreśliłeś legalność aborcji dokonywanej na sobie, więc skomentowałam, że owa legalność jest nie wszędzie obecnym przejawem równouprawnienia płci. Dostrzeżenie tego aspektu jest w sprawie "kucaj i kasłaj" ważne, bo idzie w niej o te ograniczenia wolności, które tylko kobiet dotyczą.

cr
21-07-2023 09:12 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Odniosłam się do tego, że podkreśliłeś legalność aborcji dokonywanej na sobie,[/url] więc skomentowałam, że owa legalność jest nie wszędzie obecnym przejawem równouprawnienia płci. Dostrzeżenie tego aspektu jest w sprawie "kucaj i kasłaj" ważne, bo idzie w niej o te ograniczenia wolności, które tylko kobiet dotyczą.

"Aborcja lub przerwanie ciąży jest przedwczesnym zakończeniem ciąży, przez usunięcie lub wydalenie zarodka z macicy przed osiągnięciem zdolności do życia, co skutkuje lub powoduje jego śmierć."

Mówienie o równouprawnieniu płci w kontekście aborcji jest absurdalne. Ograniczenia wykonywania aborcji mają miejsce nawet najbardziej liberalnych przepisach wypracowanych na drodze kompromisu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mówienie o równouprawnieniu płci w kontekście aborcji jest absurdalne.
Absurdalne może być w tym sensie, że przez jej zakaz ono nie zachodzi.

>Ograniczenia wykonywania aborcji mają miejsce nawet najbardziej liberalnych przepisach
Co nie znaczy, że nie można z tych ograniczeń zrezygnować w ogóle, bo przecież można.

(Liberał od siedmiu boleści.)

cr
21-07-2023 10:22 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Mówienie o równouprawnieniu płci w kontekście aborcji jest absurdalne.
>Absurdalne może być w tym sensie, że przez jej zakaz ono nie zachodzi.
>>Ograniczenia wykonywania aborcji mają miejsce nawet najbardziej liberalnych przepisach
>Co nie znaczy, że nie można z tych ograniczeń zrezygnować w ogóle, bo przecież można.
Owszem, ale zmiana obowiązującego prawa nie następuje i nie nastąpi z dnia na dzień. A już sprawa dotycząca aborcji jest jak sinusoida. W tym wypadku odmienność danych, które występują po sobie, jest w jakimś stopniu odzwierciedleniem epok występujących naprzemiennie. Dzisiaj w Polsce w niektórych aspektach mamy jesień średniowiecza, w której kwestionowana jest nawet kulistość ziemi (również na tym forum).
>(Liberał od siedmiu boleści.)
Też pozdrawiam
21-07-2023 10:33 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> A już sprawa dotycząca aborcji jest jak sinusoida.
Jednak z pewną, wyznaczaną przez cywilizację, tendencją.

>Dzisiaj w Polsce w niektórych aspektach mamy jesień średniowiecza, w której kwestionowana jest nawet kulistość ziemi
Nie tylko w Polce, nie wpadajmy w kompleksy.

cr
21-07-2023 11:09 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Nie tylko w Polce, nie wpadajmy w kompleksy.
Nierzadko zdarza mi się pisać mało przemyślanie. Mam kompleksy, jak każdy (któż ich nie ma).
Miałem napisać, że mało ich, ale nie mam pewności czy to prawda. Zamiast je liczyć wolę udawać, że jest mi z nimi wesoło w myśl zasady - Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
21-07-2023 19:12 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>>>>Zrobienie sobie samej aborcji jest również w Polsce LEGALNE.
>>>Gdyby było inaczej, naruszono by zasadę równouprawnienia płci.
>>Nie rozumiem. Możesz to rozwinąć?
>Zrobienie sobie aborcji jest działaniem wobec swojego ciała...

Czy DNA kobiety jest identyczne z DNA zarodka?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Zrobienie sobie aborcji jest działaniem wobec swojego ciała...
> Czy DNA kobiety jest identyczne z DNA zarodka?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,839498#w839709

cr
Elasp (6859 punktów)
>>>Zrobienie sobie aborcji jest działaniem wobec swojego ciała...
>> Czy DNA kobiety jest identyczne z DNA zarodka?
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,839498#w839709
>
cr


Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję, ale najzupełniej zasłużoną. Powinnaś jednak z niej wysnuć jakieś wnioski na przyszłość, a nie zatrzymywać się na niej.


22-07-2023 08:43 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,839498#w839709
> Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję
Sam się zacznij uczyć.
Pozdrowienia.


cr
Elasp (6859 punktów)
>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,839498#w839709
>> Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję
>Sam się zacznij uczyć.
> Pozdrowienia.
>
cr

>

Ja się uczę przez cały czas. To raczej Ty powinnaś zacząć wyciągać wnioski, a nie tkwić w martwym punkcie przez lata.
14-08-2023 08:09 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,839498#w839709
>>> Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję
>>Sam się zacznij uczyć.
>> Pozdrowienia.
> Ja się uczę przez cały czas.
Jasne, wszak już się nauczyłeś, że chcesz ze mną dyskutować...

>To raczej Ty powinnaś zacząć wyciągać wnioski, a nie tkwić w martwym punkcie przez lata.
...tyle, że jeszcze nie wiesz jak powinieneś się za to zabrać.

cr
14-08-2023 15:19 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Powrót do przyszłości
>>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,839498#w839709
>>>> Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję
>>>Sam się zacznij uczyć.
>>> Pozdrowienia.
>> Ja się uczę przez cały czas.

>...tyle, że jeszcze nie wiesz jak powinieneś się za to zabrać.
Zabierze się jak wróci do przyszłości. Moje twierdzenie opieram na fragmencie wypowiedzi Elaspa, a konkretnie na zdaniu dotyczącym przyszłości:
>>Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję, ale najzupełniej zasłużoną. Powinnaś jednak z niej wysnuć jakieś wnioski na przyszłość, a nie zatrzymywać się na niej.
Lubię fantastykę, ale jego jest mocno jednak toporna.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Powrót do przyszłości

> Lubię fantastykę, ale jego jest mocno jednak toporna.
Bo fantastyka to jednak powinna być fantastyczna.


cr
Elasp (6859 punktów)
>>>>>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,839498#w839709
>>>>> Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję
>>>>Sam się zacznij uczyć.
>>>> Pozdrowienia.
>>> Ja się uczę przez cały czas.
>>...tyle, że jeszcze nie wiesz jak powinieneś się za to zabrać.
>Zabierze się jak wróci do przyszłości. Moje twierdzenie opieram na fragmencie wypowiedzi Elaspa, a konkretnie na zdaniu dotyczącym przyszłości:
>>>Widać dostałaś wtedy bolesną lekcję, ale najzupełniej zasłużoną. Powinnaś jednak z niej wysnuć jakieś wnioski na przyszłość, a nie zatrzymywać się na niej.
> Lubię fantastykę, ale jego jest mocno jednak toporna.

"Na niej", czyli na lekcji.
farmer (22440 punktów)Odp: Kucaj i kasłaj

>W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to
>kobiety są fundamentem naszego istnienia.


Co to za frazes? Jakiego naszego i gdzie ojciec?

Coś się zmieniło w kwestii poczęcia ? Ojciec i matka ?

I gdzie w tym wszystkim mężczyzni? W okopach ? W fabrykach ? Sprowadzeni do roli reproduktora i maszynki do robienia pieniedzy na matki?

Lub coraz częściej opodatkowni na rzecz matek które mają dziecko nie z chcęci a bo się świetnie bawiły a ojciec nie znany.

Jak czytam że nie ma dzieci i to problem bo kto będzie robił na emeryturę albo coś podobnego to się zastanawiam co trzeba mieć w głowie żeby człowieka sprowadzać roli bankomatu

Bo to jedynie co wybrzmiewa z tego frazesu.
romaro (25211 punktów)
>Bo to jedynie co wybrzmiewa z tego frazesu.

No cóż, to wytłuszczone, ten "frazes" jak go nazywasz, to tylko moja osobista refleksja. Masz prawo się z nią nie zgadzać, ale nie to jest najważniejsze w tym wątku.
Tu chodzi przede wszystkim o piekło które talibowie stworzyli kobietom. Ale żeby to zrozumieć trzeba być mężczyzną, a ty, obszczekując kobietę na tym forum, takim mi się nie wydajesz.
Ps
>Jakiego naszego?
Jest mi obojętne czy czujesz się obywatelem tego kraju. To, że dzisiaj świętojebliwi talibowie nim rządzą, nie znaczy, że się jego wyrzeknę.
farmer (22440 punktów)
>>Bo to jedynie co wybrzmiewa z tego frazesu.
>No cóż, to wytłuszczone, ten "frazes" jak go nazywasz, to tylko moja osobista refleksja. Masz prawo się z nią nie zgadzać, ale nie to jest najważniejsze w tym wątku.
>Tu chodzi przede wszystkim o piekło które talibowie stworzyli kobietom. Ale żeby to zrozumieć trzeba być mężczyzną, a ty, obszczekując kobietę na tym forum, takim mi się nie wydajesz.

Nie ma takiego podziału na bycie chamem facetem i kobieta.
Chętnie racjonalistka to cham i to że jest kobietą niczego nie zmienia a wręcz powiedziałbym że można czuć zażenowanie z tego powodu.

Nie wiem w jakim otoczeniu kobiet ty przebywasz ale ja nie spotkałem się z takim chamstwem jak w wykonaniu chętnie racjonalistki.
Jeśli w twoim otoczeniu kobiety tak się zachowują nie dziwi mnie twoja postawa.


>Ps
>>Jakiego naszego?
>Jest mi obojętne czy czujesz się obywatelem tego kraju. To, że dzisiaj świętojebliwi talibowie nim rządzą, nie znaczy, że się jego wyrzeknę.

Ale co ma piernik do wiatraka?

>kobiety są fundamentem naszego istnienia.

Co to znaczy? Fabryka dzieci dla przyszłych pokoleń? Inkubatory?

Zdaje się że to ty traktujesz kobiety podmiotowo.

Zobacz że można pisać inaczej niż ty czy chętnie racjonalistka.
I nie trzeba zniazac się do waszego poziomu.
"Obszczekiwanie"
.

21-07-2023 00:42 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Nie wiem w jakim otoczeniu kobiet ty przebywasz ale ja nie spotkałem się z takim chamstwem jak w wykonaniu chętnie racjonalistki.

>Jeśli w twoim otoczeniu kobiety tak się zachowują nie dziwi mnie twoja postawa.
Za daleko się posunąłeś w swoich fantazjach o kobietach z mojego otoczenia.
Mógłbym ci odpowiedzieć sposobem Racjonalistki, ale ten w komunikowaniu się z tobą w tym przypadku wydaje się za grzeczny, więc zapytam retorycznie (nie oczekując odpowiedzi) - Czy aby nie zostałeś w wieku szczenięcym wykastrowany kundelku, że tak nienawidzisz kobiet?
Berzerac (5671 punktów)
>[cytat]
>Pani Joanna zażyła tabletkę poronną. Kiedy źle się poczuła fizycznie i psychicznie udała się do
>swojej lekarki, a ta wezwała funkcjonariuszy.
>- Rozebrałam się. Nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt
>upokarzające, poniżające, i wtedy właśnie pękłam, wtedy wykrzyczałam im w twarz: "czego wy ode mnie
>chcecie?" - wspomina. A lekarz szpitalnego oddziału ratunkowego dodał: - Co chwilę pojawiały się
>tylko pytania: gdzie ma telefon, gdzie ma laptop.

Jest oficjalne stanowisko sądu, które traktuje zatrzymanie telefonu Pani Joanny jako niezgodne z prawem. Aby tyle. Ciekawe jakie konsekwencje dyscyplinarne wobec policjantów biorących udział w interwencji podejmie łysy komediant, którego zdaniem funkcjonariusze zachowali się zgodnie z prawem. Sprawa zdechnie śmiercią naturalną pod czyimś dywanem, jak strzał z granatnika komedianta.

wydarzenia(*)ikuje-pismo-z-sadu,nId,6914216
okragly (21676 punktów)

>Pani Joanna zażyła tabletkę poronną. Kiedy źle się poczuła fizycznie i psychicznie udała się do swojej lekarki, a ta wezwała funkcjonariuszy.
mamy antyludzkiego boga, LIBERALIZM, wystepuje w 3 osobach, buk INDYWIDUALIZM, buk WOLNOŚĆ, buk WŁASNOŚĆ
podobnie jest w usa, naszego wzorca i pragnienia
czuje, że w imię naszego antyludzkiego boga będziemy przelewac krew na Ukrainie, bo tak chce nasz wzór i pragnienie, usazyd
Paolo Monstro (6146 punktów)
2 sprawy:
1. Policja wykonuje rozkazy i funkcjonuje w systemie stworzonym przez polityków, włączając w to normy prawne (podobnie jak sędziowie, których się obwinia o stosowanie głupiego prawa). Aktualnie służby są upolitycznione znacznie bardziej niż u schyłku PRLu, na górze siedzi zgraja idiotów powiązanych politycznie. Tacy ludzie umieją się tylko zajmować sprawami ideologicznymi typu aborcja czy jakiś marsz na Boże Ciało (to takie proste być za albo przeciw) - innych wyzwań nie umieją podjąć. Nie obwiniałbym policjantów, ale wierchuszkę - komendant główny to jakaś dziejowa porażka. Facet, który odpalił w biurze granatnik, bo nie zauważył, że to jest groźne nie powinien nawet na portierni siedzieć w policji, nie mówiąc o dowodzeniu czymkolwiek. Uderzaj w PiS czy komendanta w Krakowie czy w Warszawie, ale nie w całą policję, bo krzywdzisz wielu uczciwych ludzi.

2. Sprawa jest ewidentnie wykorzystywana przez opozycję do mobilizacji elektoratu. Weź to pod uwagę. Jesteś najprawdopodobniej wprowadzany w stan emocjonalny przeciwko PiSowi. O ile sprawa jest faktycznie bulwersująca, o tyle problem w rzeczywistości wyglądał niemal na pewno mniej dramatycznie niż to pokazuje TVN. Nie próbuję bronić PiSu, ale pamiętaj, że Tusk czy TVN też manipulują i wyolbrzymiają (choć nie idą tak daleko jak TVPiS, które posuwa się do kompletnego zmyślania lub nawet inscenizowania rzeczywistości). Dramatyzowane odezwy Tuska 'powiedz to swojej żonie tchórzu' są tragikomiczne.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
21-07-2023 02:45 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>2. Sprawa jest ewidentnie wykorzystywana przez opozycję do mobilizacji elektoratu.
Moim zdaniem za słabo. Bo czy ten elektorat jest świadom, że obywatelki polski nie w każdej sytuacji mogą wybrać terminację ciąży, dlatego często wybierają zagraniczny wyjazd w celu usunięcia ciąży. Czy jest świadom jak częste są to wypady?

> Jesteś najprawdopodobniej wprowadzany w stan emocjonalny przeciwko PiSowi.
Do mnie kierujesz te słowa? Kto mnie miałby wprowadzać? TVN? Cytując dorzeczy zadaję kłam twojej teorii. Nie mam czasu na marnowanie go przy telewizorze (w wolnych chwilach wolę sport albo muzykowanie) Żeby wyrobić sobie zdanie w jakiej świętojebliwej rzeczywistości przyszło mi żyć mogę się przekonać wychodząc na ulicę albo odwiedzając rodzinę (jak wiesz, na wybór której nie mamy wpływu). Dopiero kilka dni temu wróciłem z zagranicznych wojaży. Na chwilę poczułem powiew normalnego powietrza. Bez tego p*****lonego szczucia w przerwach między modlitwami. W tym czasie dałem sobie spokój nawet z internetem (od prawie 30 lat moja praca jest z nim związana). Oczywiście jest wojna za naszą granicą, ale świat jest w większości bardzo spokojny. A tam, gdzie miałem szczęście być, ludzie nie szczują wzajemnie na siebie...
Ale jeżeli już miałbym w emocjach wylać wiadro pomyj, to na nazistowską partię wszechpolaków, którzy zakotwiczyli się u konfederatów. Zresztą już wylałem w jednej z wypowiedzi.
> Uderzaj w PiS czy komendanta w Krakowie czy w Warszawie, ale nie w całą policję, bo krzywdzisz wielu uczciwych ludzi.
Uderzyłem w ich przełożnych, i to tych, którzy mają moc przenoszenia podwładnych z "parafii na parafię". Nie ja niszczę wizerunek policji i nie w moją stronę kieruj pretensje, a do tych, którzy faktycznie go niszczą.
21-07-2023 10:51 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
> Dopiero kilka dni temu wróciłem z zagranicznych wojaży. Na chwilę poczułem powiew normalnego powietrza. Bez tego p*****lonego szczucia w przerwach między modlitwami.
W jakim miejscu byłeś? Jesteś pewien, że masz dobry pogląd na sytuację w tym miejscu?
Większości problemów nie widać podczas wyjazdu. W każdym kraju są napięcia i problemy. Szczucie w Polsce jest, wg mnie, faktycznie większe niż w Europie Zachodniej, ale wynika to z nas samych - z emocji jakim pozwalamy się uwolnić pod wpływem propagandy. Pod wpływem emocji oceniamy sprawy w sposób wyolbrzymiony, wybuchowy. Wg mnie Polacy (zbyt wielu) nie nauczyli się jeszcze (mimo doświadczeń PRLu) radzenia sobie z propagandą, podobnie, ku rozpaczy całego świata zachodniego, zachowują się Rosjanie. Z jednej strony jest to cecha, która czyni Słowian bardzo ludzkimi, ale z drugiej strony jest to nasza słabość.

> W tym czasie dałem sobie spokój nawet z internetem (od prawie 30 lat moja praca jest z nim związana).
Może dlatego poczułeś powiew normalnego powietrza?

Nie próbuję 'polepszać' sytuacji w Polsce poprzez pokazywanie, że 'nigdzie nie ma raju', co TVPiS i Russia Today karykaturalizują pokazując ataki muzułmanów i upadek moralności na zachodzie. Podzielam Twoją ocenę sytuacji z kobietą, której policja chciała robić rewizję osobistą podczas wizyty lekarskiej. Niemniej pamiętaj, że nie mamy dostępu do pełnej informacji. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem, to co pokazuje TVN czy nawet mówi ta kobieta jest tylko wyrywkiem, spojrzeniem tylko z jednej strony. Jestem bliski pewności, że sprawa nie wyglądała tak dramatycznie jak to się nam próbuje pokazać. Jestem też pewien, że policja miała jakieś elementy rozsądku w swoim działaniu. Popełnili pewnie błędy, mieli być może błędne informacje, podejrzewam, że działali pod presją ideologicznych kacyków na górze, ale nie porównywałbym ich do SS czy tego typu formacji.

Ktololwiek manipuluje (rówież Tusk) -a ta sprawa jest traktowana jako narzędzie manipulacji - ma najprawdopodobniej nieczyste intencje. Nie dostajesz pełnej informacji, bo manipulantowi zależy żebyś działał w jego interesie, a niekoniecznie w swoim. Wolałbym, żeby wyborcy głosowali na partie, która nie manipuluje, do tego stopnia prznajmniej. Jeśli wyborcy zagłosują na amatorów i patraczy z PO tylko dlatego, że przejęli się losem Pani Joanny,czy 'przeciwko SS', to będziemy mieli fatalnie zarządzany kraj na zawsze!

Cały aparat medialny i partie opozycyjne robią, wg mnie, duży błąd odpowiadając na propagandę PiS zwiększeniem siły swojej propagandy. Propaganda PiS trafia do wyborców naiwnych, niezdolnych do obrony przed propagandą. Do ludzi, którzy 'wierzą' i szukają desperacko potwierdzenia swojej wiary a nie żadnej obserwacji rzeczywistości. Trafia do wyznawców zamachów smoleńskich, spisku żydowsko-muzułmańskiego, królestwa Chrystusa, różańców za zgniłą cywilizację zachodu itd ... Elektorat PiSu jest już stracony - próbujesz tłumaczyć wierzącemu, że Bóg nie tworzy planet rozrysowując niezrozumiałe dla niego formułki fizyczne.
Żeby zmobilizować pozostały elektorat przeciwko działaniom PiSu nie potrzeba wcale manipulacji. To jest partia, która kłamie już w tak agresywny i banalny do obalenia sposób, że samo pokazanie ich kłamstw, przekrętów i długofalowych skutków ich rządzenia wystarczy elektoratowi niereligijnemu, by bez wahania zagłosował przeciwko PiSowskiemu stylowi zarządzania państwem. Wyborca nie może być 'przeciwko PiS' tylko własnie przeciwko temu stylowi rządzenia państwem, niezależnie czy to jest PiS, PO, SLD, UW, KLD czy Polska Partia Przyjaciół Piwa. ...

Kampania wyborcza nie opierająca się na tak wysokim poziomie manipulacji wyedukowałaby też społeczeństwo. Pokazałaby, że ocena rzeczywistości nie opiera się na 'słowach Mateuszka', ale na faktach i pomiarach. Debata społęczna nie może opierać się na zasadzie 'jeśli opinia przeczy faktom to tym gorzej dla faktów', nie może się opierać na taktyce 'może i ukradliśmy pieniądze, ale we Francji muzułmanie mordują katolików', bo niezależnie od tego kto będzie rządził ten kraj upadnie a my wraz z nim.

Dlatego jestem zdegustowany tym, że sprawa Joanny jest tak pompowana medialnie. To, wbrew emocjonalnym zrywom, nie jest priorytet w tym państwie, tylko marginalny problem. Problem, który powinien być rozwiązany oczywiście, ale łódź o nazwie Polska tonie z zupełnie innych powodów.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
21-07-2023 12:16 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>> Dopiero kilka dni temu wróciłem z zagranicznych wojaży. Na chwilę poczułem powiew normalnego powietrza. Bez tego p*****lonego szczucia w przerwach między modlitwami.
>W jakim miejscu byłeś? Jesteś pewien, że masz dobry pogląd na sytuację w tym miejscu?
Bardzo dobry. Zdziwisz się gdy powiem, że mile spędziłem czas we Francji?
Świat pełen jest tych samych typów ludzi bez względu na ich narodowość. Francuzów znam jako mniej lub bardziej serdecznych, ale najczęściej uśmiechniętych, pozytywnych. Polacy nie zwracają zbytnio uwagi na to, co jedzą. U nas na każdym kroku słyszę o chrześcijańskich wartościach, tradycjach. A czy wiesz, że we Francji tradycja dobrego jedzenia sięga średniowiecza. Choć urodziłem się i mieszkam w Polsce, kocham Francję i darzę ją dużym sentymentem.

>Większości problemów nie widać podczas wyjazdu. W każdym kraju są napięcia i problemy.
Powtórzę - Świat pełen jest tych samych typów ludzi bez względu na ich narodowość. Jednak niewiele jest państw takich jak Polska gdzie religia ma wszechobecny wpływ na naukę, obyczajność i sądownictwo. Niewiele jest państw w których - jak w czasch średniowiecza - religię wykorzystuje się do osiągnięcia politycznych celów. Dzisiaj coraz częściej zadajemy sobie pytanie czy bliżej nam do Iranu czy Zachodu. Takie porównania wiszą w przestrzeni publicznej i nie jest to medialna propaganda. Nie byłoby tego wątku gdyby było inaczej, gdyby KK z pomocą Millerów, Tusków, Kaczyńskich, przez ostatnie lata nie wpływał na polityczną, obyczajową i naukową rzeczywistość naszego kraju.
Większość wojen miała początek w kreowaniu i wymuszniu przez rządzących religijnych postaw.

>> W tym czasie dałem sobie spokój nawet z internetem (od prawie 30 lat moja praca jest z nim związana).
>Może dlatego poczułeś powiew normalnego powietrza?
Przede wszystkim dla tego i zdaję sobie sprawę. Zdawałem sobie sprawę, że to jest jedynie chwilowe , miejscowe znieczulenie. To, że w tym czasie nie zjrzałem do sieci nie znaczy, że np. kanapowa patologiczna partyjka przerwała krucjatę w obronie chrześcijan.
Ciekawe czy marzy im się noc świętego Bartłomieja. W przedrewolucyjnej Francji Wolter widział jej przyczynę w fanatyzmie katolików i samowoli monarszej, a zarazem traktował ją jako realizację teorii Machiavellego.
Zauważ, że obecnie mamy to wszystko u nas - fanatyzm katolików z sekty Rydzyka, samowolę konstytucyjną, a nawet jakiś rodzaj tępego machiavellizmu.
21-07-2023 14:24 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Jednak niewiele jest państw takich jak Polska gdzie religia ma wszechobecny wpływ na naukę, obyczajność i sądownictwo.

Nie tyle religia, ile wyższe duchowieństwo
Dla ścisłości : w Unii są kraje w których religia ma status państwowej (Dania, Grecja) takie, w których lekcje religii są obowiązkowe (część Niemiec i Francji) Rzeczywisty wpływ duchowieństwa w tych krajach na życie społeczne zależy od stosowanej praktyki a nie od politycznych deklaracji ustawowych zapisów.

>Większość wojen miała początek w kreowaniu i wymuszniu przez rządzących religijnych postaw.
Religia bywała narzędziem wojny. W tumanieniu narodów przez przeambitnych przywódców lub rzeczywistych beneficjentów wojen występowała zajedno z hasłami narodowymi, jednak bardzo rzadko bywała przyczyną wojny a nie przypominam sobie z historii, żeby była jedyną przyczyną.
Uzasadnianie wojen religią było jedynie propagandą, a to, że dziś pokutuje mit religijnych wojen to tylko skutek niedouctwa historyków, którzy wolą iść na łatwiznę i blukać o Helenie trojańskiej niż nauczyć się podstaw myślenia o ekonomii


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-07-2023 22:26 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Jednak niewiele jest państw takich jak Polska gdzie religia ma wszechobecny wpływ na naukę, obyczajność i sądownictwo.
>Nie tyle religia, ile wyższe duchowieństwo
>Dla ścisłości : w Unii są kraje w których religia ma status państwowej (Dania, Grecja) takie, w których lekcje religii są obowiązkowe (część Niemiec i Francji)

Mieszkałem w kraju, w którym lekcje religii były obowiązkowe. Różnica jednak jest taka, że to była wiedza o religiach (a więc zbiór postaci nadprzyrodzonych, historia, zbiór cudów itd )a nie katecheza katolicka ('nasza jest prawda, my mamy rację i jesteśmy dobrzy, a reszta jest zła'). Wg mnie takie lekcje były bardzo przydatne w życiu, ale nie wychodziły z nich bardziej religijne, bardziej wierzące dzieci, tylko dzieci z większą wiedzą. To zupełnie coś innego niż w Polsce.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
21-07-2023 22:47 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>> Dopiero kilka dni temu wróciłem z zagranicznych wojaży. Na chwilę poczułem powiew normalnego powietrza. Bez tego p*****lonego szczucia w przerwach między modlitwami.
>>W jakim miejscu byłeś? Jesteś pewien, że masz dobry pogląd na sytuację w tym miejscu?
>Bardzo dobry. Zdziwisz się gdy powiem, że mile spędziłem czas we Francji?
>Świat pełen jest tych samych typów ludzi bez względu na ich narodowość. Francuzów znam jako mniej lub bardziej serdecznych, ale najczęściej uśmiechniętych, pozytywnych. Polacy nie zwracają zbytnio uwagi na to, co jedzą. U nas na każdym kroku słyszę o chrześcijańskich wartościach, tradycjach. A czy wiesz, że we Francji tradycja dobrego jedzenia sięga średniowiecza. Choć urodziłem się i mieszkam w Polsce, kocham Francję i darzę ją dużym sentymentem.

W mojej opinii, we Francji nie ma szczucia, tym bardziej religijnego, ale ten kraj też ma swoje problemy, a Francuzi mają częściej wady, których nie mają Polacy (np. arogancja i przeświadczenie o własnej wyższości). Kultura jedzenia (pays de gastronomie) w Polsce dopiero się rodzi, ale nie ma to, wg mnie, związku z jakimś zacofaniem, tylko z brakiem czasu i brakiem dostępu do produktów. Francuzi pracują 37h w tygodniu, mają kupę wolnego i dużo lżejsze życie w porównaniu do Polaka, który przebił się przez lata 90te na 2 etatach, matki-Polki, która wychowała dzieci, często nie puszczając ich do żłobków i zabierając je z przedszkola o 16:00 a nie jak Francuz o 18:00, matki-Polki po drodze z pracy robiącej zakupy na ciepły obiad, zszywającej podarte spodnie i robiącej Boże Narodzenie samemu zamiast iść do restauracji...

Nie chce się wysilać na porównania, chodzi mi o to, że wakacje we Francji to nie to samo co codzienne życie i borykanie się z systemem. Problemy, które ledwo zauważasz, może gdybyś został tam na stałe męczyłyby Cię bardziej niż polski Katolicyzm?

>Jednak niewiele jest państw takich jak Polska gdzie religia ma wszechobecny wpływ na naukę, obyczajność i sądownictwo.
Większość krajów islamskich ma takie podejście. Polska ma faktycznie problem z Katolicyzmem, podobny, nota bene, jak Francja z Islamem (tyle, że muzułmanie we Francji nie są w stanie przejąć władzy). Nie widzę rozwiązania tego problemu w Polsce w najbliższych 30 latach (nadchodzące pogorszenie gospodarcze w Polce wywołane kryzysem demograficznym i kryzysem zadłużenia tylko zaostrzy fanatyzm wg mnie, podobnie stało się w Grecji). Dlatego jeśli poziom stresu jest nieakceptowalny - to proponuję wyjechać - choćby do Francji, jeśli tak Ci się tam podoba?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
22-07-2023 00:56 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Nie chce się wysilać na porównania, chodzi mi o to, że wakacje we Francji to nie to samo co codzienne życie i borykanie się z systemem. Problemy, które ledwo zauważasz, może gdybyś został tam na stałe męczyłyby Cię bardziej niż polski Katolicyzm?
Po części zostałem wychowany (od najmłodszych lat) w tej kulturze, tu w Polsce, ale też i we Francji.
Jeżeli ten protekcjonalny ton sprawia, że czujesz się bardziej dowartościowany to ok., nie przeszkadza mi on. Chcę jedynie powiedzieć, że wiedza którą nas tu raczysz wystarczający daje efekt.

>Większość krajów islamskich ma takie podejście. Polska ma faktycznie problem z Katolicyzmem, podobny, nota bene, jak Francja z Islamem (tyle, że muzułmanie we Francji nie są w stanie przejąć władzy). Nie widzę rozwiązania tego problemu w Polsce w najbliższych 30 latach (nadchodzące pogorszenie gospodarcze w Polce wywołane kryzysem demograficznym i kryzysem zadłużenia tylko zaostrzy fanatyzm wg mnie, podobnie stało się w Grecji).
I tutaj mamy podobne przemyślenia
>Dlatego jeśli poziom stresu jest nieakceptowalny - to proponuję wyjechać - choćby do Francji, jeśli tak Ci się tam podoba?
Losy mojej matki były bardzo zawiłe, co odbiło się też na moim życiu. Równie dobrze mógłbym mieć obywatelstwo francuskie ale i... szwedzkie. Jednak gdziekolwiek nie mieszkałem zawsze czułem, że moje miejsce jest tutaj. Moja matka wyemigrowała, a ściślej mówiąc jej ciotka wywiozła kilku miesięczne niemowlę z Polski do Szwecji na początku wojny. Parę lat po wojnie obie wyjechały do Francji gdzie matka spędziła całą swoją młodość. Wróciła do Polski już jako dorosła osoba.
22-07-2023 15:53 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Nie chce się wysilać na porównania, chodzi mi o to, że wakacje we Francji to nie to samo co codzienne życie i borykanie się z systemem. Problemy, które ledwo zauważasz, może gdybyś został tam na stałe męczyłyby Cię bardziej niż polski Katolicyzm?
>Po części zostałem wychowany (od najmłodszych lat) w tej kulturze, tu w Polsce, ale też i we Francji.
>Jeżeli ten protekcjonalny ton sprawia, że czujesz się bardziej dowartościowany to ok., nie przeszkadza mi on. Chcę jedynie powiedzieć, że wiedza którą nas tu raczysz wystarczający daje efekt.

Nie wymądrzam się na temat Francji, ani się nie dowartościowuję. Nie jestem jakimś znawcą Francji, nie czuję się nawet znawcą Polski. Twierdzę jednak, że nawet częste odwiedziny jakiegoś kraju to nie to samo co życie tam. Na podstawie odwiedzin ocena satysfakcji z życia w danym kraju nie jest wiarygodna. Taka jest moja opinia. Zauważ, że nie płacisz we Francji podatków, nie wysyłasz tam dzieci do szkoły, nie masz sąsiadów Francuzów, nie masz do czynienia ze służbą zdrowia, z urzędami, nie pracujesz tam itd ... a ponadto dla Twojego otoczenia we Francji jesteś tymczasowym turystą, którego nie traktuje się tak samo jak sąsiada czy współpracownika. Na koniec Francja to nie jest monolit, nawet bardziej niż każdy inny kraj w Europie. Czym innym jest Paryż, a czym innym Marsylia, czym innym jest dzielnica turystyczna, a czym innym dzielnica, do której nie przywiozą Ci pizzy a na strażaków lecą pralki z balkonów, jak się odważą wjechać. Nie zamierzam Cię przekonywać, być może mieszkając tam 10-20 lat, utrzymałbyś swoją opinię, ale być może spojrzałbyś na Polskę lepiej i dostrzegł we Francji problemy, których nie widzisz jako tymczasowy gość?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
22-07-2023 18:50 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Nie zamierzam Cię przekonywać, być może mieszkając tam 10-20 lat, utrzymałbyś swoją opinię, ale być może spojrzałbyś na Polskę lepiej i dostrzegł we Francji problemy, których nie widzisz jako tymczasowy gość?
Na życie w Polsce nie narzekałem i nie narzekam, ale dużą jego część spędziłem wraz z żoną poza granicami kraju, w tym ponad 4 lata we Francji Jakiś czas mieszkałem w Norwegii i Szwecji, również z żoną. Jeden z synów mieszka obecnie w Danii i tam rzeczywiście mógłbym powiedzieć, że bywam regularnym gościem. Mam porównania i własne, odrębne zdanie.
Nie zgadzam się z twoim. Ludzi poznasz stosunkowo szybko o ile jesteś komunikatywny i łatwo przychodzi ci zawieranie znajomości. Oczywiście jeżeli nie znasz kultury danego regionu możesz na podstawie pierwszych kontaktów wysnuć błędne wnioski, które zrodzą toksyczne uprzedzenia.
Jeżeli chodzi o Francję łatwo było mi się zaadoptować. Matka, choć urodziła się w Polsce, właściwie na równi czuła się nie tylko Polką ale i Francuską, (z domieszką kultury skandynawskiej). Siłą rzeczy odbiło się to na moim wychowaniu, jedzeniu, może miłości do muzyki (po równo polskiej i francuskiej z lat 60-tych, 80-tych), ale przede wszystkim do kosztowania win, które miałem szczęście smakować do obiadów odkąd pamiętam (co prawda na początku z domieszką wody).
Piszesz, że 10-20 lat trzeba gdzieś mieszkać, żeby sobie wyrobić opinie. Opinie na temat kultury? Ludzi? Napisałem jak jest w moim przypadku. Opinia na temat systemu? 20 lat? Ja Paryża nie poznałem po dwóch latach. Nawet blokowiska (w dzielnicach robotniczych) mocno się zmieniły. W życiu nie chciałbym w nich mieszkać.
Pamiętam Francję 15 lat temu i widzę ją dzisiaj. Wszystko się zmieniło. Nawet Paryż sprzed dwuch lat wydaje mi się dzisiaj inny. Być może moja pamięć jest zawodna - zwykle tylko przejazdem go odwiedzam.
Zresztą co tu dużo mówić - Polska jeszcze 7 lat temu była w ruinie. To jest najlepszy przykład, jak można sterować opinią tubylca, a co dopiero przyjezdnego. Ale nawet będąc gościem wyrobisz sobie opinię jężeli jesteś wnikliwym obserwatorem.
23-07-2023 01:18 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Mam porównania i własne, odrębne zdanie.
>Nie zgadzam się z twoim. Ludzi poznasz stosunkowo szybko o ile jesteś komunikatywny i łatwo przychodzi ci zawieranie znajomości. Oczywiście jeżeli nie znasz kultury danego regionu możesz na podstawie pierwszych kontaktów wysnuć błędne wnioski, które zrodzą toksyczne uprzedzenia.
Nie oczekuję, że się zgodzisz z moją opinią. Wszak to tylko opinia. Ja mam swoje doświadczenia z Francją i Francuzami i swoje kryteria. Niekoniecznie sprzeczne, znacznie mniej entuzjastyczne po prostu.


>Piszesz, że 10-20 lat trzeba gdzieś mieszkać, żeby sobie wyrobić opinie.
Opinię można sobie wyrobić w ciągu 1go dnia, więcej czasu potrzeba żeby ta opinia była stabilna i opierała się na głębszym zrozumieniu danego kraju. 4 lata mieszkania i wychowywania dzieci we Francji na pewno wystarczy. Może po prostu Polska/Polacy (wielu) działają Ci na nerwy i łatwiej Ci się porozumieć z Francuzami?
Ja, choć mówię po francusku dość dobrze, zawsze mam problem z wymową (nie wiem czy mówię kółko czy ulica) i nie łapię wszystkich żartów odwołujących się do jakiś okresów we Francji, znanej literatury czy filmów, nie znam wszystkich słówek verlan a sposób mówienia z ciągłymi przecinkami fa, ba i voila jest dla mnie sztuczny. Dlatego, choć nie mam nic przeciwko Francji, wolę pić nawet to francuskie wino (gdy nie ma włoskiego) z Polakami, takimi, których lubię, bo gdy ich przywitam 'co tam Panie u Chińczyków' albo 'kończ waść wstydu oszczędź' to wszyscy wiedzą o co chodzi...

Pozdrawiam
Paolo Monstro
23-07-2023 11:38 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Opinię można sobie wyrobić w ciągu 1go dnia, więcej czasu potrzeba żeby ta opinia była stabilna i opierała się na głębszym zrozumieniu danego kraju. 4 lata mieszkania i wychowywania dzieci we Francji na pewno wystarczy.

W swoim życiu wiele przeżyłem. Esbecja ciężko pobiła mojego brata i już za to miałem prawo komuchów nienawidzić, a jednak ich nie nienawidziłem i nawet nie mam powodu mówić, że rządzili naszym krajem psychopaci. Nienawidziłem systemu, który niszczył nasz kraj. Nie nienawidziłem komunistów, nienawidziłem "Wielkiego brata", pieprzoną Rosję.
A teraz?
>Może po prostu Polska/Polacy (wielu) działają Ci na nerwy i łatwiej Ci się porozumieć z Francuzami?
Narodowość tutaj nie ma nic do rzeczy (przynajmniej w moim wypadku). Polska ma mi działać na nerwy? Nie mój drogi. Naprawdę nie dostrzegasz tego chorego, makiawelizmu unoszącego się w przestrzeni politycznej, który toczy ten kraj jak rak?

Makiawelizm niewiele różni się od psychopatii. Wielu polityków, dyrektorów oraz kierowników odznacza się tym typem osobowości. Makiawelista ma wewnętrzną skłonność do kłamstwa, którym sprytnie manipuluje nawet najbliższe mu osoby. Nie przejawia empatii, a poczucie winy jest mu zupełnie obce. Ten rodzaj ludzi jest w każdym zakątku świata. Naszym problemem jest to, że tacy ludzie, taki człowiek nami rządzi, że zaraził tą psychopatczną chorobą osoby z własnego otoczenia.

Makiawelizm dotknął Kobiety, dlatego wkurwione wyszły na ulicę z czarnymi parasolkami. Również te słynne już trzy gwiazdki - "jebać PiS" - wymyślili wkurwieni ludzie tacy jak ja, którym nie Polska, jak mi sugerujesz, działa na nerwy, a makiawelistyczni psychopaci, którzy dorwali się do władzy i ten kraj niszczą.

Pozdrawiam
Elasp (6859 punktów)
>Cytat:

>Pani Joanna zażyła tabletkę poronną. Kiedy źle się poczuła fizycznie i psychicznie udała się do
>swojej lekarki, a ta wezwała funkcjonariuszy.
>- Rozebrałam się. Nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt
>upokarzające, poniżające, i wtedy właśnie pękłam, wtedy wykrzyczałam im w twarz: "czego wy ode mnie
>chcecie?" - wspomina. A lekarz szpitalnego oddziału ratunkowego dodał: - Co chwilę pojawiały się
>tylko pytania: gdzie ma telefon, gdzie ma laptop.
>Mężczyzna opowiedział też jak wyglądała ta interwencja. - Czterech mężczyzn pilnowało jednej
>przestraszonej kobiety. Utworzyło kordon wokół pacjentki, utrudniało nam to pracę. Oni nie byli w
>stanie podać, dlaczego ta pacjentka jest przez nich zatrzymywana - wyjaśnił lekarz. Wielokrotnie
>padało słowo "przestępstwo", w pewnym momencie zniknął też laptop pani Joanny. Kiedy zainterweniował
>pracownik SOR-u i chciał wezwać policję usłyszał: - Jako policjant pana pouczam, że bezpodstawne
>wezwanie patrolu policji jest wykroczeniem - te słowa słychać na nagraniu, które udostępnił medyk.

Przecież ta kobieta groziła, że popełni samobójstwo, policjanci ochraniali ją przed sobą samą. To, że była przestraszona nie ma znaczenia. Jeżeli byłby jeden policjant, a kobieta wyskoczyłaby przez okno, jakie byłyby pretensje do policji - można tylko przypuszczać.

>Lekarze zostali wylegitymowani, a pacjentkę przewieziono do innej placówki z oddziałem
>ginekologicznym. Na miejscu był inny patrol, a po chwili wezwano kolejny. Pani Joanna była też
>zmuszona oddać telefon. - Można się poczuć jak w państwie policyjnym, jak w państwie totalitarnym,
>jak w sytuacji kafkowskiej - tłumaczyła Kamila Ferenc, adwokatka, pełnomocniczka pani
>Joanny.


Nie ma znaczenia, jak się pani Joanna poczuła. Policja jest od skutecznego działania. Zagrożone było życie tej kobiety.

>Pani Joanna doświadczyła piekła, bo jest kobietą i żyje w Polsce. Zażyła tabletki aborcyjne, bo bała
>się o swoje życie i zdrowie. Miała prawo je kupić, zamówić i zażyć. Takie tabletki można legalnie
>zakupić, zamawiając na przykład z zagranicy. Posiadanie takich tabletek jest też legalne.

Tak, ale skąd policja miała wiedzieć, że kupiła je za granicą, a nie od kogoś w Polsce? Podejmowała więc działania mające na celu ustalenie źródła zakupu. Dlatego zabrano tej kobiecie laptop i telefon.


>Zrobienie
>sobie samej aborcji jest również w Polsce LEGALNE. Nikt nie ma prawo Cię za to ścigać,
>przesłuchiwać, karać.

Nie jest legalne. Nie jest karalne - to różnica.

>Bezprawne i karalne jest:

"Bezprawne i karalne", a co z czynami bezprawnymi, ale niekaralnymi? Celowo wrzucasz różne rzeczy do jednego worka?

>🚩wykonanie aborcji komuś (np. lekarz, który wykona aborcję chirurgiczną poza przypadkami
>wskazanymi w ustawie - ciąża w wyniku gwałtu lub zagrożenie życia)
>🚩pomoc komuś w aborcji (np. poprzez przekazanie swoich tabletek - ostatnio została skazana
>za to działaczka Justyna)
>🚩nakłanianie, zmuszanie kogoś do aborcji
>W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to
>kobiety są fundamentem naszego istnienia.


Nie wiem, w jakim celu mieszasz prawdę z kłamstwem i półprawdami, zwłaszcza na forum racjonalistycznym. Czy robisz to celowo, czy po prostu nieuważnie i selektywnie śledzisz doniesienia medialne?
21-07-2023 09:35 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
> Nie ma znaczenia, jak się pani Joanna poczuła. Policja jest od skutecznego działania. Zagrożone było życie tej kobiety.
Malo oryginalny wygibas myślowy. Oksymoron?
A może masz tę kobietę za wariatkę?

Szkoda, że jest coraz mniej policjantów takich jak Berzerac, a do służby przychodzą takie bezduszne tumany jak ty, dla których nie ma znaczenia jak się kobieta czuje. Ta niewiedza jest dla nich wystarczającą przesłanką do postawienia diagnozy, że jej życie jest w stanie zagrożenia.
21-07-2023 09:44 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Nie ma znaczenia, jak się pani Joanna poczuła. Policja jest od skutecznego działania. Zagrożone było życie tej kobiety.
>Malo oryginalny wygibas myślowy. Oksymoron?
>A może masz tę kobietę za wariatkę?

Przecież ta kobieta leczy się psychiatrycznie.

>Szkoda, że jest coraz mniej policjantów takich jak Berzerac, a do służby przychodzą takie bezduszne tumany jak ty, dla których nie ma znaczenia jak się kobieta czuje. Ta niewiedza jest dla nich wystarczającą przesłanką do postawienia diagnozy, że jej życie jest w stanie zagrożenia.

Jeżeli zagrożone jest życie, wszystkie inne sprawy odchodzą na drugi plan. Dotyczy to również samopoczucia.
21-07-2023 10:05 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
Brednie nie trzymające się kupy. Nieważne jak się czuła? Jenak musiała się na tyle paskudnie czuć, że udała się do lekarza. Możesz logicznie wytłumaczyć dlaczego do gabinetu wtargnęła policja?
Czy telefon, który posiadała, w danej chwili miał wpływ na jej samopoczucie, stanowił o zagrożeniu jej zdrowia i życia? I mógłbym dalej ciągnąć pytania, żeby wykazać z jak absurdalnym zdarzeniem mamy do czynienia. Problem którego nie rozumiesz dotyczy nie zdrowia tej kobiety, a tego, że talibowie Ziobry szukają dowodów, iż zostało dokonane pełnomocnictwo przy aborcji.
Szkoda mi czasu na dalsze dywagacje z betonem ideologicznym.
Pozdrawiam
21-07-2023 14:12 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>Brednie nie trzymające się kupy. Nieważne jak się czuła? Jenak musiała się na tyle paskudnie czuć, że udała się do lekarza. Możesz logicznie wytłumaczyć dlaczego do gabinetu wtargnęła policja?

Na czym polega "wtragnięcie"? Dlaczego nie: "weszła"? Policja została wezwana przez lekarkę.

>Czy telefon, który posiadała, w danej chwili miał wpływ na jej samopoczucie, stanowił o zagrożeniu jej zdrowia i życia? I mógłbym dalej ciągnąć pytania, żeby wykazać z jak absurdalnym zdarzeniem mamy do czynienia. Problem którego nie rozumiesz dotyczy nie zdrowia tej kobiety, a tego, że talibowie Ziobry szukają dowodów, iż zostało dokonane pełnomocnictwo przy aborcji.
>Szkoda mi czasu na dalsze dywagacje z betonem ideologicznym.

Telefon był ważny z uwagi na możliwość, że kupiła środki wczesnoporonne w kraju. Należało ten telefon zabezbieczyć do zbadania.

>Pozdrawiam
21-07-2023 14:57 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
> Telefon był ważny z uwagi na możliwość, że kupiła środki wczesnoporonne w kraju. Należało ten telefon zabezbieczyć do zbadania.
A powiedz co ty ćpasz? Pytam dla twojego bezpieczeństwa. Broń boże nie noś w takim razie telefonu., żeby cię nie skuli w kajdanki i nie zarekwirowali telefonu w celu sprawdzenia czy nie zakupiłeś drag w internecie.
A tak na marginesie, są dwa doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Jedno dotyczy przekroczenia uprawnień przez policjantów.
Jeśli wola talibie możesz nadal iść w zaparte, tylko nie forsuj (jak cała zgraja pisowskich politruków) narracji, że to co skurwesyny czynią, czynią dla dobra kobiet. Nie widzę ani dobra ani chrześcijańskiego miłosierdzie w tym, że z bogu ducha winnej kobiety robi się kryminalistkę. Jest to robione na polityczne zamówienie i przy aprobacie bezdusznych fanatyków (twojego pokroju) popierających tego typu skurwysyństwo.
I na koniec - nie będę nawiązywał do religii, przykładów takich obrzydliwych sługusów jakim jesteś na przestrzeni wieków było wielu. Ale też i w fantastyce jest sporo patologicznych wycieruchów, którzy gotowi najgorszej szumowinie służyć byle tylko dopierdolić kobietom i zawsze, ale to kkurwa zawsze dla ich dobra.
Proponuję przeczytać Pamiętnik podręcznej. Możesz również film obejrzeć, ale w książce jesteś (a pzynajmniej jeden z jej bohaterów) znacznie wyraziściej sprofilowany. Ta powieść to prawie jak literatura faktu patrząc na to co dzieje się w Iranie a teraz i w Polsce - Banda seksualnych zboczeńców.
21-07-2023 15:19 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>> Telefon był ważny z uwagi na możliwość, że kupiła środki wczesnoporonne w kraju. Należało ten telefon zabezbieczyć do zbadania.
>A powiedz co ty ćpasz?

Nie zawarłeś żadnej treści, do której mogę się odnieść. Wmówiłeś sobie, że żyjesz w państwie policyjnym i próbujesz wmówić to innym za wszelką cenę, nawet za cenę zgodności z faktami.
21-07-2023 10:33 
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)

> Jeżeli zagrożone jest życie, wszystkie inne sprawy odchodzą na drugi plan. Dotyczy to również samopoczucia.

Oczywiscie. Ty, jesli bylaby to twoja zona lub corka, jeszcze pomagal bys policji i krzyczal na zone/corke "gdzie masz laptopa i telefon" oraz "od kogo kupilas te tabletki".

Jestem pewny, ze stal bys obok i klaskal policji za wzorowe zachowanie, pelna profeske i nienaganne przeprowadzenia ratowania zycia.

Bo przeciez nie jestes pisowska-katolicka kanalia
21-07-2023 10:51 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
> Jeżeli zagrożone jest życie, wszystkie inne sprawy odchodzą na drugi plan. Dotyczy to również samopoczucia.

Konfiskata telefonu służyła ratowaniu życia?
Pewnie samobójczyni wbiłaby go sobie w stopę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-07-2023 14:14 
 Ocena 1 na 3
Elasp (6859 punktów)
>> Jeżeli zagrożone jest życie, wszystkie inne sprawy odchodzą na drugi plan. Dotyczy to również samopoczucia.
>Konfiskata telefonu służyła ratowaniu życia?
>Pewnie samobójczyni wbiłaby go sobie w stopę
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Odpowiedzaiłem na to pytanie powyżej. Były dwie sprawy: 1) podejrzenie próby samobójczej, 2) podejrzenie zakupu środków w sposób nielegalny. To, że policja działała jednocześnie w sprawach 1) i 2) nie znaczy, że uważała, że czynności związane z 2) są istotne dla 1) lub odwrotnie.
szarley (54913 punktów)
>>> Jeżeli zagrożone jest życie, wszystkie inne sprawy odchodzą na drugi plan. Dotyczy to również samopoczucia.
>>Konfiskata telefonu służyła ratowaniu życia?
>>Pewnie samobójczyni wbiłaby go sobie w stopę
>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>Odpowiedzaiłem na to pytanie powyżej. Były dwie sprawy: 1) podejrzenie próby samobójczej,

1.1 Ktoś kto próbował popełnić samobójstwo i udał się do lekarza (np się rozmyślił) jest pod opieką lekarza i tylko lekarza. Policjant nic tu nie pomoże. Lekarz powinien się skupić na opiece nad chorym, może powiadomić policję PO fakcie, a i to nie musi, bo próba samobójstwa nie jest przestępstwem.

1.2 Jeśli ktoś dopiero zamiaruje popełnić samobójstwo, nie udaje się do lekarza

Zabór telefonu w przypadku próby samobójstwa jest kompletnie bez sensu

>2) podejrzenie zakupu środków w sposób nielegalny.
Do tego można było przesłuchać kobietę po jej wezwaniu na komisariat w tydzień później. Nawet jeśli nabyła nielegalny środek, nie przyłapano jej na gorącym uczynku kupna


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-07-2023 15:17 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>> Jeżeli zagrożone jest życie, wszystkie inne sprawy odchodzą na drugi plan. Dotyczy to również samopoczucia.
>>>Konfiskata telefonu służyła ratowaniu życia?
>>>Pewnie samobójczyni wbiłaby go sobie w stopę
>>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>>Odpowiedzaiłem na to pytanie powyżej. Były dwie sprawy: 1) podejrzenie próby samobójczej,
>1.1 Ktoś kto próbował popełnić samobójstwo i udał się do lekarza (np się rozmyślił) jest pod opieką lekarza i tylko lekarza. Policjant nic tu nie pomoże. Lekarz powinien się skupić na opiece nad chorym, może powiadomić policję PO fakcie, a i to nie musi, bo próba samobójstwa nie jest przestępstwem.

Być może masz rację, ale to nie ma znaczenia. Policja została wezwana - i przyjechała.

>1.2 Jeśli ktoś dopiero zamiaruje popełnić samobójstwo, nie udaje się do lekarza
>Zabór telefonu w przypadku próby samobójstwa jest kompletnie bez sensu
>>2) podejrzenie zakupu środków w sposób nielegalny.
>Do tego można było przesłuchać kobietę po jej wezwaniu na komisariat w tydzień później. Nawet jeśli nabyła nielegalny środek, nie przyłapano jej na gorącym uczynku kupna

Tak, ale przez taki tydzień mogła np. ukryć telefon. Dlatego należało ten telefon zabezpieczyć.

>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>
21-07-2023 15:27 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Odpowiedzaiłem na to pytanie powyżej. Były dwie sprawy: 1) podejrzenie próby samobójczej,
>>1.1 Ktoś kto próbował popełnić samobójstwo i udał się do lekarza (np się rozmyślił) jest pod opieką lekarza i tylko lekarza. Policjant nic tu nie pomoże. Lekarz powinien się skupić na opiece nad chorym, może powiadomić policję PO fakcie, a i to nie musi, bo próba samobójstwa nie jest przestępstwem.
>Być może masz rację, ale to nie ma znaczenia. policja została wezwana - i przyjechała.

I powinna była przyjechać, wlepić lekarce mandat za nieuzasadnione wezwanie i odjechać
Policja na wezwanie przyjechać MUSI, nie musi podejmować interwencji, kiedy "samobójca" jest pod opieką lekarza.

>>1.2 Jeśli ktoś dopiero zamiaruje popełnić samobójstwo, nie udaje się do lekarza
>>Zabór telefonu w przypadku próby samobójstwa jest kompletnie bez sensu
>>>2) podejrzenie zakupu środków w sposób nielegalny.
>>Do tego można było przesłuchać kobietę po jej wezwaniu na komisariat w tydzień później. Nawet jeśli nabyła nielegalny środek, nie przyłapano jej na gorącym uczynku kupna
> Tak, ale przez taki tydzień mogła np. ukryć telefon.

Nie ma w Polsce anonimowych telefonów, są bilingi. Można było zapytać o numer telefonu (lekarkę) i sprawdzić wszystkie połączenia i smsy

>Dlatego należało ten telefon zabezpieczyć.
Sąd był innego zdania

Prawdopodobny scenariusz był taki, że lekarka bała się podejrzenia o nielegalną aborcję i wezwała policję, żeby pomogła jej udowodnić, że to nie ona tej aborcji dokonała, policjanci zaś rozkręcili się w nadziei na nagrody a awanse jako gorliwi wyznawczy obowiązującej partyjne linii


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-07-2023 18:19 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)

>Prawdopodobny scenariusz był taki, że lekarka bała się podejrzenia o nielegalną aborcję i wezwała policję, żeby pomogła jej udowodnić, że to nie ona tej aborcji dokonała, policjanci zaś rozkręcili się w nadziei na nagrody a awanse jako gorliwi wyznawczy obowiązującej partyjne linii

I to kończy dyskusję.

Jest to najzwyklejszy ma świecie, aksjomatyczny mechanizm w każdym reżimie: zastraszony, obojętny lub grający w tę grę z powodów oportunistycznych lud ( w tym przypadku lekarka) i upolityczniona policja, której przedstawiciele również z podobnych powodów grają w tę grę (jedni się boją, jednym się to podoba a jeszcze inni mają nadzieję, że poprzez granie w grę będą mieli mniej problemów/ więcej benefitow).
21-07-2023 19:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Prawdopodobny scenariusz był taki, że lekarka bała się podejrzenia o nielegalną aborcję i wezwała policję, żeby pomogła jej udowodnić, że to nie ona tej aborcji dokonała, policjanci zaś rozkręcili się w nadziei na nagrody a awanse jako gorliwi wyznawczy obowiązującej partyjne linii
>I to kończy dyskusję.
>Jest to najzwyklejszy ma świecie, aksjomatyczny mechanizm w każdym reżimie: zastraszony, obojętny lub grający w tę grę z powodów oportunistycznych lud ( w tym przypadku lekarka) i upolityczniona policja, której przedstawiciele również z podobnych powodów grają w tę grę (jedni się boją, jednym się to podoba a jeszcze inni mają nadzieję, że poprzez granie w grę będą mieli mniej problemów/ więcej benefitow).
>

Byłbym się zgodził gdybym nie czytał o szczekaniu obszczekiwaniu i kundlach.

Co ciekawe o sprawie rozpatrują ludzie którzy nie mają sobie nic do zarzucenia .


21-07-2023 10:48 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
> Nie ma znaczenia, jak się pani Joanna poczuła. Policja jest od skutecznego działania. Zagrożone było życie tej kobiety.

Jeśli jej życie było zagrożone, to interweniować powinien lekarz, a nie policja.
Nie przekonuje mnie, że w lekarskim gabinecie policjant skuteczniej chroni życie niż lekarz. To absurd. Blukanie o możliwości samobójstwa też mnie nie przekonuje, samobójca nie zgłasza się do lekarza.

> Tak, ale skąd policja miała wiedzieć, że kupiła je za granicą, a nie od kogoś w Polsce?
Jeśli (?) w Polsce handel takimi specyfikami jest nielegalny, to policja mogła wezwać ją na przesłuchanie po wyjściu ze szpitala i po powrocie do zdrowia

>Podejmowała więc działania mające na celu ustalenie źródła zakupu. Dlatego zabrano tej kobiecie laptop i telefon.

Jak orzekł sąd, nielegalnie.

Kilku gliniarzy ma sprane mózgi lub postanowiło się popisać nadgorliwością dla awansu lub premii. Niemniej upolitycznienie policji (o czym już rozmawialiśmy po wizycie cysorza na cmentarzu "sprawa jest rozwojowa - czekamy na ciąg dalszy" - Elasp) doprowadza samo w sobie do neoZOMOwskich patologii. Ciekaw jestem ilu policjantów odchodzi ze służby po kolejnych kompromitacjach policji

Zaglądanie komuś w okna ze zwyżki
Mur z radiowozów wokół domu cysorza
Brutalność podczas marszu kobiet
.....

Ja naprawdę uważam policjantów, którzy na co dzień pilnują porządku w mojej wsi, przyjeżdżają na wezwanie do kradzieży, wypadku, ścigają w szkołach handlarzy narkotyków, wykrywają sprawców przestępstw, nawet tych, którzy uczciwie wykonują nawet głupie rozkazy
Gardzę ich przełożonymi, którzy nie ścigają łajdactw

Zdaję sobie sprawę, że to trudna praca, nie wykonują jej roboty tylko żywi ludzie, nie do końca odporni na emocje, ale interwencja wobec kobiety w gabinecie....

Przypomnę jednak, że policjant nie ma prawa wykonać rozkazu sprzecznego z prawem

Inny aspekt, to sam fakt wezwania policji
Lekarz wzywa policję bo życie pacjenta w jego gabinecie jest zagrożone?
Dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza, skoro nie-lekarze mają większe kompetencje do ratowania życia w jego gabinecie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-07-2023 08:35 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>> Nie ma znaczenia, jak się pani Joanna poczuła. Policja jest od skutecznego działania. Zagrożone było życie tej kobiety.
>Jeśli jej życie było zagrożone, to interweniować powinien lekarz, a nie policja.

Za wszelką cenę starasz się przekonać siebie i innych, że żyjemy w państwie policyjnym i autokratycznym. Jest to twierdzenie fałszywe mimo Twoich starań, gdyż sprzeczne z faktami. Jednostkowe przypadki nie dowodzą zależności ogólnej, bo dopiero one pozwalają na stwierdzenie ogólne: "żyjemy w państwie autokratycznym i policyjnym".

Policja w Polsce interweniuje tysiące razy dziennie. Przypuśćmy, że interweniuje 1000 razy dziennie. Przypuśćmy, że niewłaściwość działań policji jest równa 0.001 % (nie istnieją instytucje działające idealnie). Oznacza to jedną nieprawidłową interwencję dziennie. Przypuśćmy, że trzy osoby na sto zorientują się, że działania policji są niewłaściwe i podają wiadomość do mediów. Oznacza to trzy lub cztery "afery" z policją w ciągu roku, które nagłośni TVN i rozdmucha do rozmiarów ogólnej zasady.

Aby udowodnić rzeczoną tezę potrzeba więc czegoś więcej, niż wskazanie na trzy nieprawidłowe interwencje, tym bardziej więcej, niż wskazanie na jedną (zakładam dla wywodu, że taką była interwencja, o której mowa powyżej, chociaż tak nie jest).

Nie rozumiem jednego: dlaczego racjonaliści mają tak małe wyczucie faktu, ze 1) wypowiadają się często na temat zależności ogólnych, dotyczących zdarzeń masowych, 2) w przypadku takich zdarzeń obowiązuje rachunek prawdopodobieństwa, 3) obowiązuje także coś w rodzaju zasady omylności (nie ma instytucji działających w 100% poprawnie). Wie o tym pospolity rozsądek ("errare humanum est"); czyżby więc błąd racjonalistów polegał właśnie na tym, że nie pamiętają o błędzie?

Co do 3): można wskazać na tegoroczne błędy lekarskie, sędziowskie, błędne interwencje takich czy innych służb, błędne manewry na jezdni, itd.
22-07-2023 14:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>, 3) obowiązuje także coś w rodzaju zasady omylności (nie ma instytucji działających w 100% poprawnie). Wie o tym pospolity rozsądek ("errare humanum est"); czyżby więc błąd racjonalistów polegał właśnie na tym, że nie pamiętają o błędzie?

O błędach to muszą pamiętać rządzący bo póki co jeszcze istnieje mechanizm wymiany ich.

Gdyby go nie było. Ta degrengolada trwałaby w nieskonczonsc.

Problem w tym że przez ostatnie dekady ludzie dostrzegali błędy rządzących tak teraz trwa jakiś festiwal euforii u zwolenników i nie wiem co musi się stać by dostrzegli jakiś błąd.
Czego wsumie Ty jesteś najlepszym przykładem.
Chyba w niemal każdym przyjdzie dotyczącym PISU.
panTeista (6811 punktów)
>O błędach to muszą pamiętać rządzący bo póki co jeszcze istnieje mechanizm wymiany ich.

Rzecz w tym, ,że PO, PSL, lewica już rządziły i popełniały błędy bardziej dotkliwe dla społeczeństwa niż obecnie rządzący.
Mechanizm wymiany działa ale potrzebna jest wymiana na partię po której można się spodziewać mniej
dramatycznych błędów. Konfederacja cieszy się rosnącym poparciem bo jeszcze nie rządziła.
23-07-2023 10:11 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>O błędach to muszą pamiętać rządzący bo póki co jeszcze istnieje mechanizm wymiany ich.
>Rzecz w tym, ,że PO, PSL, lewica już rządziły i popełniały błędy bardziej dotkliwe dla społeczeństwa niż obecnie rządzący.

Rządziły w czasach o wiele trudniejszych niż teraz.
Wysokie bezrobocie. Upadające zakłady.
Praktycznie emigracja nie istniała a co z tym idzie do Polski nie płynął strumień pomiędzy od rodaków którzy zbudowali ten kraj.


PIS przyszedł na gotowe. I prócz rozdawania nie swoich pieniędzy brak mu pomysłu na życie.



>Mechanizm wymiany działa ale potrzebna jest wymiana na partię po której można się spodziewać mniej
>dramatycznych błędów. Konfederacja cieszy się rosnącym poparciem bo jeszcze nie rządziła.
>

Działa....jeszcze.
23-07-2023 13:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Mechanizm wymiany działa

Nie działa. Jak dotąd PiS wyborczą procedurę wymiany władzy odwołał
Demokracja przestała działać

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2023 16:43 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Mechanizm wymiany działa
>Nie działa. Jak dotąd PiS wyborczą procedurę wymiany władzy odwołał
>Demokracja przestała działać

Bo takich "demokratów" doczekaliśmy. Pamiętam, że jednego z nich sam właściel tego portalu promował.


23-07-2023 13:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>> Nie ma znaczenia, jak się pani Joanna poczuła. Policja jest od skutecznego działania. Zagrożone było życie tej kobiety.
>>Jeśli jej życie było zagrożone, to interweniować powinien lekarz, a nie policja.
> Za wszelką cenę starasz się przekonać siebie i innych, że żyjemy w państwie policyjnym i autokratycznym.

Niczego takiego nie da się wyczytać z moich wpisów w tym wątku.

Nie twierdzę, że żyjemy w państwie policyjnym, natomiast żyjemy w państwie, w którym władza robi co chce, a stąd już blisko do autokracji. Dokonano kilku zamachów na demokrację, w tym bez konstytucyjnego uzasadnienia odwołano wybory, a wybory są fundamentem demokracji.

> Policja w Polsce interweniuje tysiące razy dziennie. Przypuśćmy, że interweniuje 1000 razy dziennie. Przypuśćmy, że niewłaściwość działań policji jest równa 0.001 % (nie istnieją instytucje działające idealnie). Oznacza to jedną nieprawidłową interwencję dziennie.

Tak, interweniuje setki tysięcy razy w roku, a w jednej z tych interwencji zginął zatorturowany człowiek. Zmilczeć?

>Przypuśćmy, że trzy osoby na sto zorientują się, że działania policji są niewłaściwe i podają wiadomość do mediów. Oznacza to trzy lub cztery "afery" z policją w ciągu roku, które nagłośni TVN i rozdmucha do rozmiarów ogólnej zasady.
Nie do rozmiarów ogólnej zasady, ale obowiązkiem mediów jest nagłośnienie patologii, nawet kiedy jest odosobniona. Bez tego, patologia będzie się rozszerzać

>Co do 3): można wskazać na tegoroczne błędy lekarskie, sędziowskie, błędne interwencje takich czy innych służb, błędne manewry na jezdni, itd.

I o wielu z nich media mówią, niektóre są niewarte uwagi
Mnie nie przekonuje argument, że skoro bibliotekarz popełnił błąd i nikt o tym nie napisał, to prawo do zamiatania błędów pod dywan ma też lekarz, a jak zginęło kilkanaście osób w pociągu, to też o tym nie wspominać, bo to błąd

Wczoraj publiczne media poświęciły lwią część Wiadomości finansowym kłopotom firm Palikota.
Jak wiele firm ma kłopoty?
Ale o tej mówiono, bo była okazja pokazać Palikota jak pije wódkę z Tuskiem i Wojewódzkiego w okienku TVN

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2023 15:16 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>Dokonano kilku zamachów na demokrację, w tym bez konstytucyjnego uzasadnienia odwołano wybory, a wybory są fundamentem demokracji.

Taka mała dygresja:
Innym fundamentem demokracji jest prawo do zebrań i demonstracji ( również demonstracji przeciw samej demokracji, jeśli suweren uzna, że tak musi).

Co było w 2020/21? Mam przypomnieć, że zlikwidowanie tego fundamentu wcale ci nie przeszkadzało? Wręcz przeciwnie: byłeś po stronie rządu bo akurat powodu, dla którego deptano jeden z głównych fundamentów demokracji też ci pasował.

Także nie widzę nic nienormalnego, że Elaspowi nie przeszkadza deptanie drugiego głównego fundamentu demokracji.

No chyba, że twój ból (czytaj kasacja fundamentów demokracji) jest właściwszy niż ból Elaspa 😂
23-07-2023 15:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Co było w 2020/21?
Twoja niesamowita trauma

>Mam przypomnieć, że zlikwidowanie tego fundamentu wcale ci nie przeszkadzało?
Nie, podobnie jak nie przeszkadza mi zakaz strajku maszynisty na wyciągowej wieży w kopalni, ani obsługi kopalnianej wentylacji. I nie widzę w tym likwidacji pracowniczych praw

Wolność zgromadzeń przywrócono
Nie przywrócono w Polsce publicznej telewizji, swobody prasy i kadencyjności wyborów.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2023 15:30 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Co było w 2020/21?
>Twoja niesamowita trauma

No.

A jak wspomnę Assanga to też moja trauma?

A jak ty jeczysz o wyborach to to jest trauma czy TO coś innego i ty oczywiście normalnie napominasz a nie traumatyzujesz?

>>Mam przypomnieć, że zlikwidowanie tego fundamentu wcale ci nie przeszkadzało?
>Nie, podobnie jak nie przeszkadza mi zakaz strajku maszynisty na wyciągowej wieży w kopalni, ani obsługi kopalnianej wentylacji. I nie widzę w tym likwidacji pracowniczych praw
>Wolność zgromadzeń przywrócono
>Nie przywrócono w Polsce publicznej telewizji, swobody prasy i kadencyjności wyborów.

Kiedyś przywróci się. Tak jak tobie 2 lata nie przeszkadzała zdeptana demokracja z powodów tobie pasującymi tak samo Elaspowi nie przeszkadza zdeptana demokracja z powodów jemu pasującymi.

No chyba, że twoje powody są oczywiście ważniejsze niż jego 😂
23-07-2023 15:59 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Co było w 2020/21?
>>Twoja niesamowita trauma
>No.
>A jak ty jeczysz o wyborach to to jest trauma czy TO coś innego i ty oczywiście normalnie napominasz a nie traumatyzujesz?

Poza tym inna jest w demokracji ranga wyborów, a inna swobody zgromadzeń.

Izolacja się skończyła
Ja sam pisałem, że niektóre działania zostały przyjęte "na wyrost"
Niemniej nikt nie obalił moich argumentów, za rygorami walki z zarazą
i NIKT nie wiedział od początku jaki ta zaraza będzie miała przebieg
Gdyby załoga tupolewa wiedziała, że zginie nie wsiadałaby na pokład

Wybory mają się odbyć jesienią i nie odbędą się, zlikwidowano kadencyjność władz.

>>Nie przywrócono w Polsce publicznej telewizji, swobody prasy i kadencyjności wyborów.
>Kiedyś przywróci się.
Nie, ponieważ już zostały odwołane wybory

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2023 16:04 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>i NIKT nie wiedział od początku jaki ta zaraza będzie miała przebieg

Kłamiesz, oraz ignorujesz.

Szwecja dosyć szybko zrezygnowała z rygoru. I przebieg był identyczny.

Wiele innych krajów też nie miało rygoru i przebieg pandemii był podobny do krajów z największym rygorem.

Twoja odpowiedź brzmi zawsze tak samo: NIKT nie obalił MOICH argumentów.

I masz rację: z ignoracja nie da się wygrać.
szarley (54913 punktów)
>>i NIKT nie wiedział od początku jaki ta zaraza będzie miała przebieg
>Kłamiesz, oraz ignorujesz.

Masz rację, Edyta Górniak wiedziała

>Szwecja dosyć szybko zrezygnowała z rygoru. I przebieg był identyczny.
I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?

>Twoja odpowiedź brzmi zawsze tak samo: NIKT nie obalił MOICH argumentów.
>I masz rację: z ignoracja nie da się wygrać.
Z Twoją traumą też nie

Ile lat będziesz przeżywał to, że zabroniono Ci pójść do kawiarni?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2023 17:09 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>i NIKT nie wiedział od początku jaki ta zaraza będzie miała przebieg
>>Kłamiesz, oraz ignorujesz.
>Masz rację, Edyta Górniak wiedziała
>>Szwecja dosyć szybko zrezygnowała z rygoru. I przebieg był identyczny.
>I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?

Z góry również nie wiedziałeś jak przebiegnie małpia ospa.
Pomimo tego nie było ocipienia.

Czemu?

A wiem : bo ci lekarz nie kazał ocipiec. A t robisz to co ci twój lekarz radzi.

>Ile lat będziesz przeżywał to, że zabroniono Ci pójść do kawiarni?

Tyle, ile ty będziesz przeżywał, że ci ktoś zagłosować nie dał.
szarley (54913 punktów)
>>>Szwecja dosyć szybko zrezygnowała z rygoru. I przebieg był identyczny.
>>I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?
>Z góry również nie wiedziałeś jak przebiegnie małpia ospa.

I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?

>A wiem : bo ci lekarz nie kazał ocipiec. A t robisz to co ci twój lekarz radzi.
Owszem, podobnie jak mechanik doradza mi kiedy wymienić "coś-tam" w hamulcach

>>Ile lat będziesz przeżywał to, że zabroniono Ci pójść do kawiarni?
>Tyle, ile ty będziesz przeżywał, że ci ktoś zagłosować nie dał.

Ja i tak nie mam wyborczych praw

Ale podejmuję Twój warunek, ja przestanę wypominać PiSowi odwołanie wyborów, a Ty przestaniesz pisać o zarazie
Zgadzam się


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>Szwecja dosyć szybko zrezygnowała z rygoru. I przebieg był identyczny.
>>>I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?
>>Z góry również nie wiedziałeś jak przebiegnie małpia ospa.
>I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?

No właśnie NIKT. Więc dlaczego nie było nawet minimalnego ocipienia????? Gdzie były media, polityka i twój lekarz?
Przecież nie wiedzieli. I nie byli zaniepokojeni? Nie mówili: " może zmutować w killera"???

>>A wiem : bo ci lekarz nie kazał ocipiec. A t robisz to co ci twój lekarz radzi.
>Owszem, podobnie jak mechanik doradza mi kiedy wymienić "coś-tam" w hamulcach

Na ten argument dyktafon genialnie odpowiedział.

Oczywiście, że każdy lekarz i każdy mechanika to koryfeusz. Nie ma wśród tych grup pomyłek i naciagania.

>>>Ile lat będziesz przeżywał to, że zabroniono Ci pójść do kawiarni?
>>Tyle, ile ty będziesz przeżywał, że ci ktoś zagłosować nie dał.
>Ja i tak nie mam wyborczych praw
>Ale podejmuję Twój warunek, ja przestanę wypominać PiSowi odwołanie wyborów, a Ty przestaniesz pisać o zarazie
>Zgadzam się

O tej zarazie, która 24.02.22 stała się normalną grypą, której nawet Ty się już nie boisz?
szarley (54913 punktów)
>>>>>Szwecja dosyć szybko zrezygnowała z rygoru. I przebieg był identyczny.
>>>>I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?
>>>Z góry również nie wiedziałeś jak przebiegnie małpia ospa.
>>I KTO wiedział z góry, że przebieg BĘDZIE identyczny?
>No właśnie NIKT.

Więc jedni się bali, drudzy ryzykowali.
Ja byłem wśród tych, którzy się bali

>Więc dlaczego nie było nawet minimalnego ocipienia????? Gdzie były media, polityka i twój lekarz?
Mój lekarz był w przychodni

>Przecież nie wiedzieli.

Zeniu!
Podałem ci przykład wyrobiska w kopalni, w którym nikt nie zna składu atmosfery
Rozumie, że Ty wszedłbyś bez aparatu. Czy tak?

>>>A wiem : bo ci lekarz nie kazał ocipiec. A t robisz to co ci twój lekarz radzi.
>>Owszem, podobnie jak mechanik doradza mi kiedy wymienić "coś-tam" w hamulcach
>Na ten argument dyktafon genialnie odpowiedział.
Co więcej! Zawodowy architekt projektował mi dom, zawodowy elektryk robił w nim elektryczną instalację, zawodowy hydraulik kładł rury

>Oczywiście, że każdy lekarz i każdy mechanika to koryfeusz. Nie ma wśród tych grup pomyłek i naciagania.
To twoja teoria. Jestem innego zdania

>>>>Ile lat będziesz przeżywał to, że zabroniono Ci pójść do kawiarni?
>>>Tyle, ile ty będziesz przeżywał, że ci ktoś zagłosować nie dał.
>>Ja i tak nie mam wyborczych praw
>>Ale podejmuję Twój warunek, ja przestanę wypominać PiSowi odwołanie wyborów, a Ty przestaniesz pisać o zarazie
>>Zgadzam się
>O tej zarazie, która 24.02.22 stała się normalną grypą, której nawet Ty się już nie boisz?

Obiecałem, dotrzymam słowa, propozycja wyszła od Ciebie, więc Ty też dotrzymaj


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
!
>Podałem ci przykład wyrobiska w kopalni, w którym nikt nie zna składu atmosfery
>Rozumie, że Ty wszedłbyś bez aparatu. Czy tak?

Analogia nietrafiona. Porównującą gruszki z jabłkami.

Jeździsz samochodem, autobusem czy pociągiem? Czemu?
Przecież w każdej chwili możesz miec wypadek i zginąć. Czemu więc jeździsz i wychodzisz w ogóle na ulicę ( może pijany kierowca cię potrącić).??

.
>To twoja teoria. Jestem innego zdania

No jednak twój lekarz jest twoją wyznacznia. Robisz co ci każe.

>Obiecałem, dotrzymam słowa, propozycja wyszła od Ciebie, więc Ty też dotrzymaj

No nie odpowiedziałeś. Masz na myśli tę zarazę, która tak szybko odeszła jak przyszła?
szarley (54913 punktów)
>>Podałem ci przykład wyrobiska w kopalni, w którym nikt nie zna składu atmosfery
>>Rozumie, że Ty wszedłbyś bez aparatu. Czy tak?
>Analogia nietrafiona. Porównującą gruszki z jabłkami.

Nie. Obie sytuacje dotyczą nieznanego ryzyka

>Jeździsz samochodem, autobusem czy pociągiem? Czemu?
>Przecież w każdej chwili możesz miec wypadek i zginąć.
Owszem dlatego szacuje się ryzyko.

Są jednak sytuacje w których ryzyko jest nieznane i wtedy podejmuje się "najlepsze znane środki ostrożności"* np ubiera okulary ochronne i osłonę twarzy do analizy nieznanej cieczy w fiolce. Potem okazuje się że to zwykła herbata

>Czemu więc jeździsz i wychodzisz w ogóle na ulicę ( może pijany kierowca cię potrącić).??
Analogia nietrafiona. Porównującą gruszki z jabłkami.

>>To twoja teoria. Jestem innego zdania
>No jednak twój lekarz jest twoją wyznacznia. Robisz co ci każe.
Tak jak mechanik, hydraulik czy kafelkarz. Jak stracę do niego zaufanie zmienię lekarza

>>Obiecałem, dotrzymam słowa, propozycja wyszła od Ciebie, więc Ty też dotrzymaj
>No nie odpowiedziałeś. Masz na myśli tę zarazę, która tak szybko odeszła jak przyszła?
Covid i moje pisanie o odwołanych tegorocznych wyborach

Twoja propozycja, akceptuję

* zalecenie ILO

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Podałem ci przykład wyrobiska w kopalni, w którym nikt nie zna składu atmosfery
>>>Rozumie, że Ty wszedłbyś bez aparatu. Czy tak?
>>Analogia nietrafiona. Porównującą gruszki z jabłkami.
>Nie. Obie sytuacje dotyczą nieznanego ryzyka
>>Jeździsz samochodem, autobusem czy pociągiem? Czemu?
>>Przecież w każdej chwili możesz miec wypadek i zginąć.
>Owszem dlatego szacuje się ryzyko.
>Są jednak sytuacje w których ryzyko jest nieznane i wtedy podejmuje się "najlepsze znane środki ostrożności"* np ubiera okulary ochronne i osłonę twarzy do analizy nieznanej cieczy w fiolce. Potem okazuje się że to zwykła herbata

Po dwóch latach, setkach ekspertów, którzy dawno już tak twierdzili i licznych grupach kontrolnych, które tezę o niebezpiecznosci cieczy dawno obaliły?

I dopiero ty i twój lekarz po dwóch latach stwierdzacie to samo ale mówicie, że tylko wasze podejście było poprawne, bo ciecz do momentu waszego stwierdzenia o jej bezpiecznosci mogła być niebezpieczna.

>Twoja propozycja, akceptuję

Nie wiem czy skorzystam, bo wybory w Polsce to jednak nie globalne kłamstwo i zamiatanie pod dywan.

Wybory możesz powtórzyć. Zgonów po świetnej szczepionce czy samobójstw dzieci i młodzieży z powodu idiotycznych obostrzeń nie przywrócisz.

Kiedyś fakty wyjdą na jaw i mam nadzieję, że również tacy ludzie jak ty zostaną ukarani ( choćby przez ostracyzm forumowy).
szarley (54913 punktów)
>>Są jednak sytuacje w których ryzyko jest nieznane i wtedy podejmuje się "najlepsze znane środki ostrożności"* np ubiera okulary ochronne i osłonę twarzy do analizy nieznanej cieczy w fiolce. Potem okazuje się że to zwykła herbata
>Po dwóch latach, setkach ekspertów, którzy dawno już tak twierdzili i licznych grupach kontrolnych, które tezę o niebezpiecznosci cieczy dawno obaliły?

Nie po dwóch latach ale na początku
Ryzyko było nieznane

>I dopiero ty i twój lekarz po dwóch latach stwierdzacie to samo ale mówicie, że tylko wasze podejście było poprawne, bo ciecz do momentu waszego stwierdzenia o jej bezpiecznosci mogła być niebezpieczna.

Punctum. Dopóki nie mam wyniku analizy składu atmosfery w wyrobisku, nie zdejmuję aparatu

>>Twoja propozycja, akceptuję
>Nie wiem czy skorzystam,
To była TWOJA propozycja....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Są jednak sytuacje w których ryzyko jest nieznane i wtedy podejmuje się "najlepsze znane środki ostrożności"* np ubiera okulary ochronne i osłonę twarzy do analizy nieznanej cieczy w fiolce. Potem okazuje się że to zwykła herbata
>>Po dwóch latach, setkach ekspertów, którzy dawno już tak twierdzili i licznych grupach kontrolnych, które tezę o niebezpiecznosci cieczy dawno obaliły?
>Nie po dwóch latach ale na początku
>Ryzyko było nieznane

Obostrzenia, maseczki, testy oraz szczepienia (w tym p*****lenie o przymusowym szczepieniu podpieranym argumentami wyjętymi z dupy) trwały do końca.

Na początku to Szwecja tak zrobiła po czym zmieniła taktykę.

W Polsce i Niemczech lament i wyciąganie argumentów z dupy na poczet idiotycznego zachowania trwał do 24.02.2022. Po przybyciu pierwszych Ukraińców, którzy według definicji twojej, twojego lekarza oraz niemieckich mediów byli antyszczepionkowcami.

W tym momencie covid umarł śmiercią naturalną i stał się niegroźną grypą i nawet ty zapomniałeś o testach, szczepionce i śmierci 😂
szarley (54913 punktów)
Cały czas, konsekwentnie posługujesz się wiedzą nabytą w trakcie zarazy

Cały czas ignorujesz argument: nie wiem z czym mam do czynienia? - Ubieram maksymalne środki ostrożności. PO czasie okazało się, że są przesadzone. Oczywiście niektóre były śmieszna od początki jak zakaz wstępu do lasów, ale większość wynikała z niewiedzy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>Cały czas, konsekwentnie posługujesz się wiedzą nabytą w trakcie zarazy
>Cały czas ignorujesz argument: nie wiem z czym mam do czynienia? - Ubieram maksymalne środki ostrożności. PO czasie okazało się, że są przesadzone. Oczywiście niektóre były śmieszna od początki jak zakaz wstępu do lasów, ale większość wynikała z niewiedzy

Po czasie to zareagowały Polska, Niemcy i inne kraje Europy. W tych krajach do końca (czyli do 24.02.22) konfabulowano o cudowności szczepionki i maseczki.

Szwecja wyciągnięla wnioski PODCZAS pandemii. W CZASIE TRWANIA pandmemi i zniosła obostrzenia.

Nie powtarzaj własnych kłamstw bo to czysty hamerlikanizm i elaspizm.
szarley (54913 punktów)
>Szwecja wyciągnięla wnioski PODCZAS pandemii. W CZASIE TRWANIA pandmemi

Dokładnie PODCZAS a nie PRZED

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>>Szwecja wyciągnięla wnioski PODCZAS pandemii. W CZASIE TRWANIA pandmemi
>Dokładnie PODCZAS a nie PRZED

Szwedzkie PODCZAS trwało parę tygodni. Po tym czasie zdecydowali o zniesieniu obostrzeń.

Polskie i niemieckie PODCZAS trwało do końca pandemii 24.02.22
Zniesienie obostrzeń trwało 2 lata a nie parę miesięcy.
szarley (54913 punktów)
>>>Szwecja wyciągnięla wnioski PODCZAS pandemii. W CZASIE TRWANIA pandmemi
>>Dokładnie PODCZAS a nie PRZED
>Szwedzkie PODCZAS trwało parę tygodni.
Więc nie PRZED

>Po tym czasie zdecydowali o zniesieniu obostrzeń.
Ryzykowali. Udało im się
Nawet po tych kilku tygodniach nie mieli pewności czy to dobra droga
To wiemy dopiero po dłuższym czasie

Zauważ też kilka różnic:
- Inny poziom dostępności do lekarzy w Szwecji i Polsce
- Inny poziom opieki nad starszymi (zagrożonymi) ludźmi
- Inny poziom społecznej dyscypliny
- Inna gęstość zaludnienia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2023 18:51 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>Szwecja wyciągnięla wnioski PODCZAS pandemii. W CZASIE TRWANIA pandmemi
>>>Dokładnie PODCZAS a nie PRZED
>>Szwedzkie PODCZAS trwało parę tygodni.
>Więc nie PRZED
>>Po tym czasie zdecydowali o zniesieniu obostrzeń.
>Ryzykowali. Udało im się
>Nawet po tych kilku tygodniach nie mieli pewności czy to dobra droga
>To wiemy dopiero po dłuższym czasie
>Zauważ też kilka różnic:
>- Inny poziom dostępności do lekarzy w Szwecji i Polsce
>- Inny poziom opieki nad starszymi (zagrożonymi) ludźmi
>- Inny poziom społecznej dyscypliny
>- Inna gęstość zaludnienia

Ja wiem, że trudno przyznać się do błędu.

Nikt nie pisał o rezygnacji z obostrzeń PRZED pandemią. To jest nielogiczne bo przed pandemią nie było wiadomo O pandemii.

Mowa jest o rezygnacji z obostrzeń po KILKU MIESIĄCACH obserwacji pandemii i liczb zakażeń/zgonów.

Dobrze wiesz o czym mowa, więc nie elaspizuj.

Zamiast Szwecji możemy wziąć inny dowolny kraj podobny do Polski, który bez obostrzeń nie wymarł.

Dobrze wiesz, że covid na całym świecie przeszedł PODOBNIE. Bez względu na obostrzenia, bez względu na procent zaszczepienia, bez względu na dostępność do lekarza, bez względu na zaludnienie, bez względu na jakikolwiek innym argument rozpaczliwie wyciągnięty z dupy.

Dobrze wiesz, że historyjki o brakujących łóżkach intensywnej terapii okazały się być bajeczkami a nawet zwykłymi oszustwami w celach skasowania pieniędzy.

Dobrze o tym wszystkim wiesz, bo inaczej nie milczał byś na ten temat. W czasie pandemii byłeś nader aktywnym komentatorem i propagatorem.
szarley (54913 punktów)
>Ja wiem, że trudno przyznać się do błędu.
A do jakiego błędu ja się mam przyznawać?
Źle zaprojektowałem tamy w kopalni?
Źle rozpoznałem metanowe zagrożenie?

Wiele rządów popełniało błędy macając we mgle
Polski naraził się na śmieszność zakazując wstępu do lasów

Podtrzymuję jednak, że w początkach zarazy NIKT nie wiedział co będzie dalej i rozumiem nadmierną ostrożność, nawet jeśli okazała się zbędna

Podałem Ci przykład górniczego wyrobiska, podałem przykład analizy fiolki z herbatą, jakoś nie działają na Twoją wyobraźnię
A szkoda.

Sam powiedz, czy gdybyś miał do analizy ciecz wyglądającą ja herbata użyłbyś okularów?

>Zamiast Szwecji możemy wziąć inny dowolny kraj podobny do Polski, który bez obostrzeń nie wymarł.
Żaden nie wymarł, ale Ty jesteś jedynym (prócz Edyty) który po kilku tygodniach zarazy już wiedział co będzie dalej.

>Dobrze wiesz, że covid na całym świecie przeszedł PODOBNIE. Bez względu na obostrzenia,
Tak TERAZ to wiem.

>Dobrze wiesz, że historyjki o brakujących łóżkach intensywnej terapii okazały się być bajeczkami
U Was w Rzeszy, w Polsce były kłopoty z przyjęciem do szpitala, wbrew opiniom Edyty w szpitalach umierali ludzi a nie udający zgon aktorzy

>Dobrze o tym wszystkim wiesz, bo inaczej nie milczał byś na ten temat. W czasie pandemii byłeś nader aktywnym komentatorem i propagatorem.

Ponoć też propaguję tajność mienia i zabijam ludzi, których zatrudniam, przeczytałem o sobie że jestem nazistą, komunistą, Niemieckim przedsiębiorcą, a nawet że moi rodacy płacili za "utylizację" Żydów w Birkenau.

Nie ja zabraniałem wstępu do lasów.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2023 09:25 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Cały czas, konsekwentnie posługujesz się wiedzą nabytą w trakcie zarazy
>>Cały czas ignorujesz argument: nie wiem z czym mam do czynienia? - Ubieram maksymalne środki ostrożności. PO czasie okazało się, że są przesadzone. Oczywiście niektóre były śmieszna od początki jak zakaz wstępu do lasów, ale większość wynikała z niewiedzy
>Po czasie to zareagowały Polska, Niemcy i inne kraje Europy. W tych krajach do końca (czyli do 24.02.22) konfabulowano o cudowności szczepionki i maseczki.
>Szwecja wyciągnięla wnioski PODCZAS pandemii. W CZASIE TRWANIA pandmemi i zniosła obostrzenia.
>Nie powtarzaj własnych kłamstw bo to czysty hamerlikanizm i elaspizm.
>

No. Ale z emigracja już im nie siadło co?
Tak samo jak Niemcom.

Może Szwedzi wcale nie wyciągają wniosków tylko mają wywalone?
Kto wie.


zeniu73 (6483 punktów)

>Nie, ponieważ już zostały odwołane wybory

Elaspowi to nie przeszkadza. NIKT nie obalił jego argumentów.
23-07-2023 17:18 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Nie, ponieważ już zostały odwołane wybory
>Elaspowi to nie przeszkadza. NIKT nie obalił jego argumentów.
Próba obalenia teorii płaskoziemców jest jak walka z wiatrakami. Ale czy to znaczy, że ziemia jest płaska dlatego, że nie przyjmują do wiadomości logicznych argumentów i na każdy odpowiadają pokrętnie własną bzdurną narracją?
A Elasp jest rodzajem politycznego, mało inteligentnego płaskoziemca.
26-07-2023 23:11 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>Lekarz wzywa policję bo życie pacjenta w jego gabinecie jest zagrożone?
>Dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza, skoro nie-lekarze mają większe kompetencje do ratowania życia w jego gabinecie

Ale najpierw trzeba wprowadzić na studiach medycznych obowiązkowe zajęcia z obezwładniania kandydata na denata. Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym.


Nie stosuję emoticonów
szarley (54913 punktów)
>>Lekarz wzywa policję bo życie pacjenta w jego gabinecie jest zagrożone?
>>Dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza, skoro nie-lekarze mają większe kompetencje do ratowania życia w jego gabinecie
>Ale najpierw trzeba wprowadzić na studiach medycznych obowiązkowe zajęcia z obezwładniania kandydata na denata. Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym.

Kolejny, który próbuje udowodnić, żer najlepszym miejscem na skuteczne samobójstwo jest lekarski gabinet, a lekarz najmniej kompetentnym, żeby ratować samobójcę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-07-2023 02:21 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>Ale najpierw trzeba wprowadzić na studiach medycznych obowiązkowe zajęcia z obezwładniania kandydata na denata. Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym.
>Kolejny, który próbuje udowodnić, żer najlepszym miejscem na skuteczne samobójstwo jest lekarski gabinet, a lekarz najmniej kompetentnym, żeby ratować samobójcę

A który był przede mną?

A tak na marginesie to ratowanie samobójcy a zapobieżenie próbie samobójczej to są różne sprawy. Wiem, to bardzo trudne do zauważenia dla któregoś, który nie chce.


Nie stosuję emoticonów
27-07-2023 07:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Lekarz wzywa policję bo życie pacjenta w jego gabinecie jest zagrożone?
>>Dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza, skoro nie-lekarze mają większe kompetencje do ratowania życia w jego gabinecie
>Ale najpierw trzeba wprowadzić na studiach medycznych obowiązkowe zajęcia z obezwładniania kandydata na denata. Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym.

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę - czwartek od 17:00 do 19:00)
- Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
- ITAKA - Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01-
- Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek - piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
- Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)



To może zamiast tych numerów odrazu niech ludzie dzwonią na komendę.
A lekarz nich przyjmuje obok dyżurki.
29-07-2023 02:34 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>>Lekarz wzywa policję bo życie pacjenta w jego gabinecie jest zagrożone?
>>>Dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza, skoro nie-lekarze mają większe kompetencje do ratowania życia w jego gabinecie
>>Ale najpierw trzeba wprowadzić na studiach medycznych obowiązkowe zajęcia z obezwładniania kandydata na denata. Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym.
>Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę - czwartek od 17:00 do 19:00)
>- Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
>- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
>- ITAKA - Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01-
>- Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek - piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
>- Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)
>To może zamiast tych numerów odrazu niech ludzie dzwonią na komendę.
>A lekarz nich przyjmuje obok dyżurki.

Te wszystkie "telefony" to pomoc gadana. Nie każdy samobójca da się ugadać i wtedy ktoś musi go złapać, gdy stoi na parapecie 20. piętra. I wtedy "komenda" będzie ostatnią instancją.

Nie stosuję emoticonów
29-07-2023 10:31 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Lekarz wzywa policję bo życie pacjenta w jego gabinecie jest zagrożone?
>>>>Dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza, skoro nie-lekarze mają większe kompetencje do ratowania życia w jego gabinecie
>>>Ale najpierw trzeba wprowadzić na studiach medycznych obowiązkowe zajęcia z obezwładniania kandydata na denata. Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym.
>>Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw
>>To może zamiast tych numerów odrazu niech ludzie dzwonią na komendę.
>>A lekarz nich przyjmuje obok dyżurki.
>Te wszystkie "telefony" to pomoc gadana. Nie każdy samobójca da się ugadać i wtedy ktoś musi go złapać, gdy stoi na parapecie 20. piętra. I wtedy "komenda" będzie ostatnią instancją.

Jakiej pomocy policji potrzebowała bohaterka tematu?

Napsiełeś że trzeba wprowadzić zajęcia z samoobrony.
Więc ja ci w podobnym tonie odpisałem

Taniej będzie otworzyć gabinet na dyżurce.
Co ma większy sens.

Z jakiegoś powodu jednak ludzie oczekują pomocy a nie rewizji policji. I jeszcze większego streusu.

Więc skoro proponujesz kursy samoobrony to ja proponuję wizytę na komendzie albo tam dzownic.
29-07-2023 23:48 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>>>>Lekarz wzywa policję bo życie pacjenta w jego gabinecie jest zagrożone?
>>>>>Dożywotni zakaz wykonywania zawodu lekarza, skoro nie-lekarze mają większe kompetencje do ratowania życia w jego gabinecie
>>>>Ale najpierw trzeba wprowadzić na studiach medycznych obowiązkowe zajęcia z obezwładniania kandydata na denata. Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym.
>>>Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw
>>>To może zamiast tych numerów odrazu niech ludzie dzwonią na komendę.
>>>A lekarz nich przyjmuje obok dyżurki.
>>Te wszystkie "telefony" to pomoc gadana. Nie każdy samobójca da się ugadać i wtedy ktoś musi go złapać, gdy stoi na parapecie 20. piętra. I wtedy "komenda" będzie ostatnią instancją.
>Jakiej pomocy policji potrzebowała bohaterka tematu?

Dlaczego nie pytasz o to lekarki, która wezwała policję tylko mnie? Widocznie ta lekarka uznała, że sytuacja jest poważna i przerasta jej możliwości zapobieżenia tragedii.
Obecność mundurowych i ich działania (nawet błędne od strony prawnej) może mieć istotny wpływ na zachowanie delikwentki, np. odwrócić jej uwagę od kwestii ewentualnego popełnienia samobójstwa.

>Napsiełeś że trzeba wprowadzić zajęcia z samoobrony.
>Więc ja ci w podobnym tonie odpisałem
>Taniej będzie otworzyć gabinet na dyżurce.
>Co ma większy sens.

Nie będzie taniej, lecz drożej.

>Z jakiegoś powodu jednak ludzie oczekują pomocy a nie rewizji policji. I jeszcze większego streusu.

Ten "jeszcze większy stres" może im ratować życie odwracając uwagę od samego aktu samobójczego. A co powiedziałbyś, gdyby delikwentka wyciągnęła spod ubrania nóż i podcięła sobie żyły w obecności policjantek? Uznałbyś, że funkcjonariusze działali prawidłowo nic nie robiąc?

>Więc skoro proponujesz kursy samoobrony to ja proponuję wizytę na komendzie albo tam dzownic.

I właśnie jedna lekarka zadzwoniła, czyli posłuchała Twojej propozycji.

Nie stosuję emoticonów
30-07-2023 08:10 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>I właśnie jedna lekarka zadzwoniła, czyli posłuchała Twojej propozycji.

Ale to Ty wysyłasz lekarzy jakieś kursy samoobrony nie ja.

>Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym

Ja proponuję wizytę na komendxie.

Przesłuchanie rewizja w jednym pakiecie.
I najlepiej w kaftan.

>co powiedziałbyś, gdyby delikwentka wyciągnęła spod ubrania nóż i podcięła sobie żyły w obecności policjantek? Uznałbyś, że funkcjonariusze działali prawidłowo nic nie robiąc?


Powtarzam. Samobójcy powinni zgłaszać się na komendę.
31-07-2023 07:56 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>I właśnie jedna lekarka zadzwoniła, czyli posłuchała Twojej propozycji.
>Ale to Ty wysyłasz lekarzy jakieś kursy samoobrony nie ja.

To była propozycja wymuszona odcięciem lekarzy od pomocy policji. Jeśli mają się szarpać z delikwentem to powinni mieć kwalifikacje w sportach walki, bo inaczej niedługo zabrakłoby żywych i zdrowych lekarzy.

>>Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym
>Ja proponuję wizytę na komendxie.

To przecież chcesz zwalniać lekarzy z zakazem wykonywania zawodu za ich "konszachty" z policją.

>Przesłuchanie rewizja w jednym pakiecie.
>I najlepiej w kaftan.

Najlepiej.

>>co powiedziałbyś, gdyby delikwentka wyciągnęła spod ubrania nóż i podcięła sobie żyły w obecności policjantek? Uznałbyś, że funkcjonariusze działali prawidłowo nic nie robiąc?
>Powtarzam. Samobójcy powinni zgłaszać się na komendę.

A samobójca, który się nie zgłosi dostanie pośmiertny mandat! I ten mandat będzie wchodził w masę spadkową po samobójcy!


Nie stosuję emoticonów
farmer (22440 punktów)
>>>I właśnie jedna lekarka zadzwoniła, czyli posłuchała Twojej propozycji.
>>Ale to Ty wysyłasz lekarzy jakieś kursy samoobrony nie ja.
>To była propozycja wymuszona odcięciem lekarzy od pomocy policji. Jeśli mają się szarpać z delikwentem to powinni mieć kwalifikacje w sportach walki, bo inaczej niedługo zabrakłoby żywych i zdrowych lekarzy.

Masz jakieś dane statystyczne? Na temat walk stoczonych w gabinetach?

>>>Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym
>>Ja proponuję wizytę na komendxie.
>To przecież chcesz zwalniać lekarzy z zakazem wykonywania zawodu za ich "konszachty" z policją.

A gdzie?

>>Przesłuchanie rewizja w jednym pakiecie.
>>I najlepiej w kaftan.
>Najlepiej.

No przecież może wyciągnąć nożyczki. Sam tak napisles.

>>>co powiedziałbyś, gdyby delikwentka wyciągnęła spod ubrania nóż i podcięła sobie żyły w obecności policjantek? Uznałbyś, że funkcjonariusze działali prawidłowo nic nie robiąc?
>>Powtarzam. Samobójcy powinni zgłaszać się na komendę.
>A samobójca, który się nie zgłosi dostanie pośmiertny mandat! I ten mandat będzie wchodził w masę spadkową po samobójcy!

A ten co się zgłosi do lekarza to mu telefon zabiorą policjanci. Ciekawe czy się spodziewał/a?
homopitek (1536 punktów)
>>>>I właśnie jedna lekarka zadzwoniła, czyli posłuchała Twojej propozycji.
>>>Ale to Ty wysyłasz lekarzy jakieś kursy samoobrony nie ja.
>>To była propozycja wymuszona odcięciem lekarzy od pomocy policji. Jeśli mają się szarpać z delikwentem to powinni mieć kwalifikacje w sportach walki, bo inaczej niedługo zabrakłoby żywych i zdrowych lekarzy.
>Masz jakieś dane statystyczne? Na temat walk stoczonych w gabinetach?
>>>>Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym
>>>Ja proponuję wizytę na komendxie.

>>To przecież chcesz zwalniać lekarzy z zakazem wykonywania zawodu za ich "konszachty" z policją.
>A gdzie?

Sorki, bo to był szarley.

>>>Przesłuchanie rewizja w jednym pakiecie.
>>>I najlepiej w kaftan.
>>Najlepiej.
>No przecież może wyciągnąć nożyczki. Sam tak napisles.

Pisałem coś o nożyczkach? A gdzie?

>>>>co powiedziałbyś, gdyby delikwentka wyciągnęła spod ubrania nóż i podcięła sobie żyły w obecności policjantek? Uznałbyś, że funkcjonariusze działali prawidłowo nic nie robiąc?
>>>Powtarzam. Samobójcy powinni zgłaszać się na komendę.
Powtarzasz, ale nie odpowiadasz na pytanie. Nie wiesz co odpowiedzieć?

>>A samobójca, który się nie zgłosi dostanie pośmiertny mandat! I ten mandat będzie wchodził w masę spadkową po samobójcy!
>A ten co się zgłosi do lekarza to mu telefon zabiorą policjanci. Ciekawe czy się spodziewał/a?
Niekoniecznie, bo jak się trafi "słuszna" lekarka to nie zadzwoni po policję i będzie mógł spokojnie wyprawić się na tamten świat. Tyle, że wtedy też straci telefon i to bezpowrotnie. (Masa spadkowa się zmniejszy.)


Nie stosuję emoticonów
02-08-2023 21:21 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>>I właśnie jedna lekarka zadzwoniła, czyli posłuchała Twojej propozycji.
>>>>Ale to Ty wysyłasz lekarzy jakieś kursy samoobrony nie ja.
>>>To była propozycja wymuszona odcięciem lekarzy od pomocy policji. Jeśli mają się szarpać z delikwentem to powinni mieć kwalifikacje w sportach walki, bo inaczej niedługo zabrakłoby żywych i zdrowych lekarzy.
>>Masz jakieś dane statystyczne? Na temat walk stoczonych w gabinetach?
>>>>>Proponuję judo lub zapasy w stylu klasycznym
>>>>Ja proponuję wizytę na komendxie.
>>>To przecież chcesz zwalniać lekarzy z zakazem wykonywania zawodu za ich "konszachty" z policją.
>>A gdzie?
>Sorki, bo to był szarley.
>>>>Przesłuchanie rewizja w jednym pakiecie.
>>>>I najlepiej w kaftan.
>>>Najlepiej.
>>No przecież może wyciągnąć nożyczki. Sam tak napisles.
>Pisałem coś o nożyczkach? A gdzie?

Racja to był nóż....proszę odłożyć kaftan.

>>>>>co powiedziałbyś, gdyby delikwentka wyciągnęła spod ubrania nóż i podcięła sobie żyły w obecności policjantek? Uznałbyś, że funkcjonariusze działali prawidłowo nic nie robiąc?
>>>>Powtarzam. Samobójcy powinni zgłaszać się na komendę.
>Powtarzasz, ale nie odpowiadasz na pytanie. Nie wiesz co odpowiedzieć?

Cały czas pisze żeby zglaszac się na komendę.
I w kaftan

Twoje a coby było gdyby może być w każdej sytuacji więc gdy potencjalny samobójca nie musi mieć noża. Może przecież skoczyć na kogoś ..



>>>A samobójca, który się nie zgłosi dostanie pośmiertny mandat! I ten mandat będzie wchodził w masę spadkową po samobójcy!
>>A ten co się zgłosi do lekarza to mu telefon zabiorą policjanci. Ciekawe czy się spodziewał/a?
>Niekoniecznie, bo jak się trafi "słuszna" lekarka to nie zadzwoni po policję i będzie mógł spokojnie wyprawić się na tamten świat. Tyle, że wtedy też straci telefon i to bezpowrotnie. (Masa spadkowa się zmniejs

A to znowu na zasadzie a coby było gdyby.
30-07-2023 08:22 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Dlaczego nie pytasz o to lekarki, która wezwała policję tylko mnie? Widocznie ta lekarka uznała, że sytuacja jest poważna i przerasta jej możliwości zapobieżenia tragedii.

Tą tragedią (dla lekarki) byłoby oskarżenie lekarki o podanie poronnego środka

>Obecność mundurowych i ich działania ...
.... miały dać alibi, że ten środek został podany wcześniej i bez udziału lekarki

Mieszkam w PiS-Polsce

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-07-2023 07:40 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>Dlaczego nie pytasz o to lekarki, która wezwała policję tylko mnie? Widocznie ta lekarka uznała, że sytuacja jest poważna i przerasta jej możliwości zapobieżenia tragedii.
>Tą tragedią (dla lekarki) byłoby oskarżenie lekarki o podanie poronnego środka
>>Obecność mundurowych i ich działania ...
>.... miały dać alibi, że ten środek został podany wcześniej i bez udziału lekarki

A któż miałby ją oskarżać? Szczególnie, że policję wezwała psychiatra w czasie rozmowy telefonicznej z pacjentką. Przesłała jej tabletkę SMS-em, czy mailem?

>Mieszkam w PiS-Polsce

A gdzie to jest na mapie Polski?

Nie stosuję emoticonów
szarley (54913 punktów)
>>>Dlaczego nie pytasz o to lekarki, która wezwała policję tylko mnie? Widocznie ta lekarka uznała, że sytuacja jest poważna i przerasta jej możliwości zapobieżenia tragedii.
>>Tą tragedią (dla lekarki) byłoby oskarżenie lekarki o podanie poronnego środka
>>>Obecność mundurowych i ich działania ...
>>.... miały dać alibi, że ten środek został podany wcześniej i bez udziału lekarki
>A któż miałby ją oskarżać?
Prokuratura.

>A gdzie to jest na mapie Polski?
Od Opołonka po Rozewie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-08-2023 20:55 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>>>Dlaczego nie pytasz o to lekarki, która wezwała policję tylko mnie? Widocznie ta lekarka uznała, że sytuacja jest poważna i przerasta jej możliwości zapobieżenia tragedii.
>>>Tą tragedią (dla lekarki) byłoby oskarżenie lekarki o podanie poronnego środka
>>>>Obecność mundurowych i ich działania ...
>>>.... miały dać alibi, że ten środek został podany wcześniej i bez udziału lekarki
>>A któż miałby ją oskarżać?
>Prokuratura.

Twierdzisz, że prokuratura stosuje "oskarżeniowy totolotek" i bez żadnych podstaw stawia w stan oskarżenia? A może jeszcze sądy orzekają "spod brudnego palca"?

>>A gdzie to jest na mapie Polski?
>Od Opołonka po Rozewie

W miastach, gdzie rządzą ludzie totalnej opozycji też? Zblatowali się cichcem z Kaczorem? Warszawa, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Kraków... to wszystko kryptokacze stawy?

Nie stosuję emoticonów
szarley (54913 punktów)
>>>>>Dlaczego nie pytasz o to lekarki, która wezwała policję tylko mnie? Widocznie ta lekarka uznała, że sytuacja jest poważna i przerasta jej możliwości zapobieżenia tragedii.
>>>>Tą tragedią (dla lekarki) byłoby oskarżenie lekarki o podanie poronnego środka
>>>>>Obecność mundurowych i ich działania ...
>>>>.... miały dać alibi, że ten środek został podany wcześniej i bez udziału lekarki
>>>A któż miałby ją oskarżać?
>>Prokuratura.
>Twierdzisz, że prokuratura stosuje "oskarżeniowy totolotek"

Nie, twierdzę, że polskie prawo podporządkowało prokuraturę rządowi
Prokurator generalny jest jednocześnie ministrem, czyli funkcjonariuszem rządzącej PARTII
Partii, która doprowadziła do tego, że lekarze boją się dokonać nawet zgodnej z prawem aborcji

>i bez żadnych podstaw stawia w stan oskarżenia?
Dlaczego bez podstaw?
Podstawy się wymyśli.
Ziobro już pokazał jak się oskarża lekarzy
"Nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie"
Setki ludzi zmarły po zapaści polskiej transplantologii, bo lekarze się bali

>>>A gdzie to jest na mapie Polski?
>>Od Opołonka po Rozewie
>W miastach, gdzie rządzą ludzie totalnej opozycji też?
Prokuratura nie podlega samorządom

>Warszawa,
Prokuratura nie podlega prezydentowi Warszawy
>Łódź,
Prokuratura nie podlega prezydentowi Łodzi
>Poznań
Prokuratura nie podlega prezydentowi Poznania

W Pszczynie też lekarze się bali


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-07-2023 19:27 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Dlaczego nie pytasz o to lekarki, która wezwała policję tylko mnie? Widocznie ta lekarka uznała, że sytuacja jest poważna i przerasta jej możliwości zapobieżenia tragedii.
>>Tą tragedią (dla lekarki) byłoby oskarżenie lekarki o podanie poronnego środka
>>>Obecność mundurowych i ich działania ...
>>.... miały dać alibi, że ten środek został podany wcześniej i bez udziału lekarki
>A któż miałby ją oskarżać? Szczególnie, że policję wezwała psychiatra w czasie rozmowy telefonicznej z pacjentką. Przesłała jej tabletkę SMS-em, czy mailem?
>>Mieszkam w PiS-Polsce
>A gdzie to jest na mapie Polski?

Oczywiście możesz uprawiać elaspizm i akceptować tylko własne eksperymenty myślowe.

Tak jak Elasp twierdzi, że odwiedziny Kaczyńskiego na cmentarzu w czasie, kiedy normalny Kowalski tego nie mógł (reżim covidowy), były okej bo BYĆ MOŻE został za to ukarany (jak zwykły Kowalski) tak samo ty możesz twierdzić, że lekarki nikt by nie zaskarżył, chociaż zarówno twoja jak i moja i szarleya empiria z łatwościa przyjmie raczej scenariusz, że zaskarżenie mogłoby nadejść z nienacka na przykład ze szpitala, gdzie pacjentka mogła by być wysłana, gdyby sytuacja się pogorszyła.

Oskarżenie jest łatwiejsze i szybsze niż obrona a w szpitalach również pracują spolitycznione s*******ny, zastraszone kury jak i katolickie talibany. Z tych kręgów oskarżenie (choć od każdego z innego powodu ale z tym samym skutkiem) wypływa szybciej niż mrugnięcie oka.

Reakcja lekarki to w 100% szukanie alibi, że nie jest wielbłądem a akcja policji to w 100% zachowanie bardziej papieskie niż papież z wiadomych powodów.

A jeśli prawdą jest, że ta pani to aktorka a cała akcja z tabletką to szopka, to PiS wraz z policją są tM BARDZIEJ głupsi niż wszystko co do tej pory po polskiej ziemi stąpało.
homopitek (1536 punktów)
>>>Mieszkam w PiS-Polsce
>>A gdzie to jest na mapie Polski?
>Oczywiście możesz uprawiać elaspizm i akceptować tylko własne eksperymenty myślowe.
>Tak jak Elasp twierdzi, że odwiedziny Kaczyńskiego na cmentarzu w czasie, kiedy normalny Kowalski tego nie mógł (reżim covidowy), były okej bo BYĆ MOŻE został za to ukarany (jak zwykły Kowalski) tak samo ty możesz twierdzić, że lekarki nikt by nie zaskarżył, chociaż zarówno twoja jak i moja i szarleya empiria z łatwościa przyjmie raczej scenariusz, że zaskarżenie mogłoby nadejść z nienacka na przykład ze szpitala, gdzie pacjentka mogła by być wysłana, gdyby sytuacja się pogorszyła.

Naruszycieli reżimu covidowego to ja miałem na fury codziennie... i to byli tzw. zwykli ludzie, więc jakiś Kaczyński na dalekim cmentarzu nie robił na mnie wrażenia. Bardziej mnie interesowali "zwykli" w komunikacji miejskiej i sklepach.
Oskarżenie lekarki o pomocnictwo w przerwaniu ciąży to nie jest sprawa typu "języczkiem jak smyczkiem", bo na takie działanie trzeba mieć konkretne podstawy. A oskarżenia znienacka, zza węgła, podstępem czy w nocy o północy to argumentacyjna tandeta. Poza tym, "mogło by nadejść", ale też mogłoby nie.

>Oskarżenie jest łatwiejsze i szybsze niż obrona a w szpitalach również pracują spolitycznione s*******ny,

E tam, "Trzecia Osoba w Państwie" już ma etat gdzie indziej.

> zastraszone kury jak i katolickie talibany. Z tych kręgów oskarżenie (choć od każdego z innego powodu ale z tym samym skutkiem) wypływa szybciej niż mrugnięcie oka.

Ktoś z nich (z tych kręgów) oskarżał którąś z lekarek o coś? A może talibany są też po drugiej stronie politycznej barykady, bo jedynie z tamtej strony słychać oskarżenia pod adresem lekarzy. Również na tym forum.

>A jeśli prawdą jest, że ta pani to aktorka a cała akcja z tabletką to szopka, to PiS wraz z policją są tM BARDZIEJ głupsi niż wszystko co do tej pory po polskiej ziemi stąpało.

A z tym to się zgodzę z całej rozciągłości!

Nie stosuję emoticonów
szarley (54913 punktów)
>Naruszycieli reżimu covidowego to ja miałem na fury codziennie... i to byli tzw. zwykli ludzie, więc jakiś Kaczyński na dalekim cmentarzu nie robił na mnie wrażenia.

A szkoda, od ludzi na świeczniku powinno się wymagać dobrego przykładu. tymczasem Kaczyński okazał się hipokrytą

Inni nie mogli być na pogrzebie bliskich, a on odwiedzał grób matki, bo zginęła pod Smoleńskiem i jakaś Ciarka tłumaczyła potem, że to była państwowa wizyta

Ciarka wiedział skąd wiatr wieje i skąd idą premie i awanse

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
quick (6854 punktów)
>W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to
>kobiety są fundamentem naszego istnienia.

Zwyczajna szczujnia przedwyborcza, co zdaje się dostrzega jeden z forumowiczów. PO i TVN grają na emocjach bo PO nie ma programu, więc jaka to konkurencyjność dla PiS?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
21-07-2023 15:01 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to
>>kobiety są fundamentem naszego istnienia.

>Zwyczajna szczujnia przedwyborcza,

TVN całą tę historię wymyślił?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-07-2023 15:21 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>TVN całą tę historię wymyślił?
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


TVN zadziałał szybko, tzn. nie czekając na informację, którą podała później policja. Są zrzeszą nagrania.
szarley (54913 punktów)
>>TVN całą tę historię wymyślił?
>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

> TVN zadziałał szybko, tzn. nie czekając na informację, którą podała później policja. Są zrzeszą nagrania.
>

Pytam, czy zmyślił.
Gdyby dziennikarze zawsze czekali na oficjalny komunikat policji, o wielu rzeczach obywatele nigdy by się nie dowiedzieli.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>TVN całą tę historię wymyślił?
>>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>> TVN zadziałał szybko, tzn. nie czekając na informację, którą podała później policja. Są zrzeszą nagrania.
>>
>Pytam, czy zmyślił.
>Gdyby dziennikarze zawsze czekali na oficjalny komunikat policji, o wielu rzeczach obywatele nigdy by się nie dowiedzieli.

Tak, ale w ten sposób odbiorcy dowiadują się - co najwyżej - części prawdy, którą biorą za całość.
szarley (54913 punktów)
>>>>TVN całą tę historię wymyślił?
>>>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>>> TVN zadziałał szybko, tzn. nie czekając na informację, którą podała później policja. Są zrzeszą nagrania.
>>>
>>Pytam, czy zmyślił.
>>Gdyby dziennikarze zawsze czekali na oficjalny komunikat policji, o wielu rzeczach obywatele nigdy by się nie dowiedzieli.
> Tak, ale w ten sposób odbiorcy dowiadują się - co najwyżej - części prawdy, którą biorą za całość.

1 Nieprawda. Nawet pochopne działanie mediów WYMUSZA na policji wydanie oficjalnego komunikatu.
2 Gdyby nie media komunikat policji albo by nie został opublikowany, albo zawierałby kłamstwa jak w przypadku Pyjasa
3 Po raz kolejny pytam: Czy TVN zmyślił tę historie?

Mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku Stachowiaka, policjanci nie pozostaną bezkarni, ale to słaba nadzieja, po tym jak policjant w stopniu generalnego pajaca policji niejaki Szymczyk zdemolował komendę i... nic.
Podobnie jak rozwojowa sprawa wizyty cysorza na zamkniętym cmentarzu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2023 07:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Gdyby dziennikarze zawsze czekali na oficjalny komunikat policji, o wielu rzeczach obywatele nigdy by się nie dowiedzieli.
> Tak, ale w ten sposób odbiorcy dowiadują się - co najwyżej - części prawdy, którą biorą za całość.
>

"-Zdecydowanie nie zgadzam się z treścią tego oświadczenia, stąd m.in. to polecenie kierownictwa Komendy Głównej Policji, żeby to oświadczenie wycofać. Przekazałem komendantowi wojewódzkiemu policji w Krakowie, by wyciągnąć konsekwencje wobec osób, które je przygotowały. Było nieprofesjonalne i nie opierało się na faktach. Przede wszystkim ujawniało elementy tajemnicy lekarskiej, czego nie można było zrobić - powiedział gen. Jarosław Szymczyk na antenie Polsat News."

Komunikat policji był tak nieprofesjonalny, że aż konsekwencje będą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2023 08:06 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Komunikat policji był tak nieprofesjonalny, że aż konsekwencje będą

O co właściwie masz pretensje do policji? Nawet jeżeli w przypadku rzeczonej kobiety popełniła błąd (nawet jeżeli), to czy znasz instytucję działającą w 100% sprawnie? Jeżeli tak, podaj jej nazwę.
szarley (54913 punktów)
>>Komunikat policji był tak nieprofesjonalny, że aż konsekwencje będą
> O co właściwie masz pretensje do policji?

O wytworzenie atmosfery do złej pracy. Czy ma rację, okaże się kiedy sprawa zostanie zakończona. niestety casus Kaczyńskiego na cmentarzu dowodzi, że źle pracujący policjant unika odpowiedzialności, co demoralizuje dobrych policjantów

Jeśli kilku (!) policjantów robi szopkę w lekarskim gabinecie, gdzie być ich nie powinno w nadziei na awanse lub nagrody, to znaczy, że w Policji jest przyzwolenie do takich działań. Jeśli poniosą konsekwencje, będzie to znaczyło. że w policji nie ma przyzwolenia na takie działania.

Powtórzę: policja na wezwanie przyjechać musi, ale nie musi podejmować interwencji, kiedy widzi, że "samobójca" jest pod opieką lekarza, nie musi przesłuchiwać nikogo w lekarskim gabinecie, jeśli nie przyłapała na gorącym uczynku

>Nawet jeżeli w przypadku rzeczonej kobiety popełniła błąd (nawet jeżeli),
Jeden z błędów już wypomniał sąd

>to czy znasz instytucję działającą w 100% sprawnie?
Nie znam. Ale rzeczą każdej instytucji jest wyciąganie wniosków z błędów, usuwanie potencjalnych przyczyn błędów a czasem dyscyplinowanie błędoróbców. W przypadku policji jeśli istnieją błędne procedury, to należy je poprawić, jeśli dobre procedury nie były przestrzegane, należy wyciągać konsekwencje.

Będów nie robią jedynie ci, którzy leżą na Rakowickim. Sztuką jest wyciąganie wniosków. Jakie wnioski wyciągnięto wobec komendanta, który strzelał w biurze?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2023 15:19 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Powtórzę: policja na wezwanie przyjechać musi, ale nie musi podejmować interwencji, kiedy widzi, że "samobójca" jest pod opieką lekarza, nie musi przesłuchiwać nikogo w lekarskim gabinecie, jeśli nie przyłapała na gorącym uczynku

Skąd wiesz, że nie musi w takim przypadku podejmować interwencji?
szarley (54913 punktów)
>>Powtórzę: policja na wezwanie przyjechać musi, ale nie musi podejmować interwencji, kiedy widzi, że "samobójca" jest pod opieką lekarza, nie musi przesłuchiwać nikogo w lekarskim gabinecie, jeśli nie przyłapała na gorącym uczynku
>Skąd wiesz, że nie musi w takim przypadku podejmować interwencji?
>
Zapytaj dowolnego policjanta
Ma obowiązek (taki sam jak Ty) udzielenia pomocy komuś, czyjemu życiu lub zdrowiu coś zagraża, DO CHWILI, kiedy opiekę nad zagrożonym przejmuje lekarz. W obecności lekarza ma jedynie wykonywać jego polecenia. Jeśli lekarz potrzebuje pomocy w ratowaniu chorego, nie wzywa policji, tylko innego lekarza lub inny medyczny personel.

Tu mowa była o przesłuchaniu w gabinecie, przez policjantów wezwanych do rzekomej próby samobójstwa

Pokaż mi samobójcę, który idzie się zagładzić do lekarskiego gabinetu?
Aż tak źle polska służba zdrowia jeszcze nie pracuje

Doprawdy zeznania policji przypominają mi jakieś bajędy o tym jak to cysorz musiał iść na zamknięty cmentarz służbowo (Ciarka) pod państwową ochroną, bo jego matka poległa pod Smoleńskiem.

Pewnych rzeczy wybronić się nie da, a tak Ciarka jak i Ty (Wtedy i teraz) teraz bronicie kompromitacji policji


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2023 20:03 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>>>Powtórzę: policja na wezwanie przyjechać musi, ale nie musi podejmować interwencji, kiedy widzi, że "samobójca" jest pod opieką lekarza, nie musi przesłuchiwać nikogo w lekarskim gabinecie, jeśli nie przyłapała na gorącym uczynku
>>Skąd wiesz, że nie musi w takim przypadku podejmować interwencji?
>>
>Zapytaj dowolnego policjanta

Twoja wiedza wynika z takiego zapytania? Powinieneś uzasadnić twierdzenie: "policja na wezwanie przyjechać musi, ale nie musi podejmować interwencji, kiedy widzi, że "samobójca" jest pod opieką lekarza, nie musi przesłuchiwać nikogo w lekarskim gabinecie, jeśli nie przyłapała na gorącym uczynku".


>Ma obowiązek (taki sam jak Ty) udzielenia pomocy komuś, czyjemu życiu lub zdrowiu coś zagraża, DO CHWILI, kiedy opiekę nad zagrożonym przejmuje lekarz. W obecności lekarza ma jedynie wykonywać jego polecenia. Jeśli lekarz potrzebuje pomocy w ratowaniu chorego, nie wzywa policji, tylko innego lekarza lub inny medyczny personel.

Wskaż odpowiedni punkt regulaminu pracy policji.
24-07-2023 20:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Powtórzę: policja na wezwanie przyjechać musi, ale nie musi podejmować interwencji, kiedy widzi, że "samobójca" jest pod opieką lekarza, nie musi przesłuchiwać nikogo w lekarskim gabinecie, jeśli nie przyłapała na gorącym uczynku
>>>Skąd wiesz, że nie musi w takim przypadku podejmować interwencji?
>>>
>>Zapytaj dowolnego policjanta
> Twoja wiedza wynika z takiego zapytania? Powinieneś uzasadnić twierdzenie: "policja na wezwanie przyjechać musi, ale nie musi podejmować interwencji, kiedy widzi, że "samobójca" jest pod opieką lekarza, nie musi przesłuchiwać nikogo w lekarskim gabinecie, jeśli nie przyłapała na gorącym uczynku".

Dokładnie to powiedział oficer policji
A do tego zwykła logika. Kto jest bardziej kompetentny do ratowania ludzkiego życia? Policjant czy lekarz?
Czy policjantowi wolno zabierać telefon, bo tak mu się podoba? (Sąd uznał to za naruszenie prawa)

>>Ma obowiązek (taki sam jak Ty) udzielenia pomocy komuś, czyjemu życiu lub zdrowiu coś zagraża, DO CHWILI, kiedy opiekę nad zagrożonym przejmuje lekarz. W obecności lekarza ma jedynie wykonywać jego polecenia. Jeśli lekarz potrzebuje pomocy w ratowaniu chorego, nie wzywa policji, tylko innego lekarza lub inny medyczny personel.
>Wskaż odpowiedni punkt regulaminu pracy policji.
Kodeks karny art 162
Ustawa o ratownictwie medycznym art 4
Wystarczy?

Jak widzę, zabrakło Ci argumentów.
W tej sprawie wyrok wydał Sąd najwyższy RP odpowiadając na pytanie prejudycjalne dotyczące karnej odpowiedzialności za nieudzielenie pomocy człowiekowi, którego życie było zagrożone.

Na niemal każdym kursie pierwszej pomocy usłyszysz o tych regulacjach
Przykro mi, nie znam na pamięć signatur wszystkich sądowych spraw w Polsce

W sytuacji zagrożenia życia policja oddaje zagrożonego w ręce lekarza, a nie odwrotnie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>>Wskaż odpowiedni punkt regulaminu pracy policji.
>Kodeks karny art 162
>Ustawa o ratownictwie medycznym art 4
>Wystarczy?

Nie, nie wystarczy. Podaj odpowiedni punkt regulaminu (kodeksu) pracy policji.
25-07-2023 06:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Wskaż odpowiedni punkt regulaminu pracy policji.
>>Kodeks karny art 162
>>Ustawa o ratownictwie medycznym art 4
>>Wystarczy?
> Nie, nie wystarczy. Podaj odpowiedni punkt regulaminu (kodeksu) pracy policji.

Cóż, skoro nie wystarczy Ci kodeks karny, ani ustawa o ratownictwie, ani cytat oficera policji ani zwykła logika, to ja się poddaję

Wierz sobie nadal w nieomylność PiSowskiej ginekologicznej policji, tak jak wierzyłeś w konieczność państwowej wizyty Kaczyńskiego na zamkniętym cmentarzu

Pozwól jednak, że kiedy poczuję się źle, pójdę do lekarza a nie do policjanta.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-07-2023 08:29 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>>>>Wskaż odpowiedni punkt regulaminu pracy policji.
>>>Kodeks karny art 162
>>>Ustawa o ratownictwie medycznym art 4
>>>Wystarczy?
>> Nie, nie wystarczy. Podaj odpowiedni punkt regulaminu (kodeksu) pracy policji.
>Cóż, skoro nie wystarczy Ci kodeks karny, ani ustawa o ratownictwie, ani cytat oficera policji ani zwykła logika, to ja się poddaję

Przecież policja jako służba ma specjalne uprawnienia, jej działania nie mogą więc być określane jedynie przez przepisy dotyczące ogółu ludzi. Jest zresztą ustawa o policji.

Art. 15 Ustawy o policji:

"1.
Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają prawo:
1) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;
2) zatrzymywania osób w trybie i przypadkach określonych w przepisach Kodeksu postępowania karnego i innych ustaw;
2a) zatrzymywania osób pozbawionych wolności, które:
a) dokonały ucieczki z aresztu śledczego, zakładu karnego, ze strzeżonego ośrodka lub z aresztu dla cudzoziemców,
b) dokonały ucieczki w trakcie konwojowania lub zatrudnienia,
c) na podstawie zezwolenia właściwego organu opuściły areszt śledczy albo zakład karny i nie powróciły do niego w wyznaczonym terminie, korzystając z zezwolenia na czasowe opuszczenie aresztu śledczego lub zakładu karnego lub z przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności;
3) zatrzymywania osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia; (...)

5) dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunków w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego:
a) w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary
lub
b) w celu znalezienia: broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów mogących służyć do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary lub przedmiotów, których posiadanie jest zabronione, lub mogących stanowić dowód w postępowaniu prowadzonym w związku z realizacją zadań, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1, 2, 3a, 4, 4a, 6 i 7, oraz przepisów innych ustaw określających zadania Policji lub przedmiotów podlegających przepadkowi w przypadku uzasadnionego przypuszczenia posiadania przez osobę broni lub takich przedmiotów lub uzasadnionego przypuszczenia ich użycia do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary
-
na zasadach i w sposób określony w art. 15d i art. 15e"

Artykuł 217 KPK:

" § 1.
Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym, przepadku, środków kompensacyjnych albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach niecierpiących zwłoki - także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.

§ 2.
Osobę mającą rzecz podlegającą wydaniu wzywa się do wydania jej dobrowolnie.

§ 3.
W razie zatrzymania rzeczy stosuje się odpowiednio przepis art. 228. Protokołu można nie sporządzać, jeżeli rzecz załącza się do akt sprawy.
§ 4.
Jeżeli wydania żąda Policja albo inny uprawniony organ działający we własnym zakresie, osoba, która rzecz wyda, ma prawo niezwłocznie złożyć wniosek o sporządzenie i doręczenie jej postanowienia sądu lub prokuratora o zatwierdzeniu zatrzymania, o czym należy ją pouczyć. Doręczenie powinno nastąpić w terminie 14 dni od zatrzymania rzeczy.
§ 5.
W razie odmowy dobrowolnego wydania rzeczy można przeprowadzić jej odebranie. Przepisy art. 220 § 3 i art. 229 stosuje się odpowiednio.
"
25-07-2023 08:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Tak więc przyjrzyjmy się temu, co pogrubiłeś:

> Art. 15 Ustawy o policji:
>Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają prawo:
> 3) zatrzymywania osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia; (...)

Dla kogo pacjentka stanowiła zagrożenie?

> 5) dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunków w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego:
Nie miało miejsca

>a) w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary
Nie było konieczne w tym momencie

>b) w celu znalezienia: broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów mogących służyć do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary lub przedmiotów, których posiadanie jest zabronione,
Broń w telefonie?

>lub mogących stanowić dowód w postępowaniu prowadzonym w związku z realizacją zadań,
Nie miało miejsca

Co do konfiskaty telefonu, już wypowiedział się sąd. Była nieuzasadniona

Nie przekonałeś mnie, że policjant jest bardziej kompetentny do udzielania pomocy potencjalnemu samobójcy niż lekarz
Nie przekonałeś mnie, że policja musiała przesłuchiwać pacjentkę w gabinecie zamiast wezwać ją na posterunek po odzyskaniu zdrowia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-07-2023 20:14 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>Tak więc przyjrzyjmy się temu, co pogrubiłeś:
>> Art. 15 Ustawy o policji:
>>Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają prawo:
>> 3) zatrzymywania osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia; (...)
>Dla kogo pacjentka stanowiła zagrożenie?

Dla samej siebie.

>> 5) dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunków w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego:
>Nie miało miejsca

Co nie miało miejsca?

>>a) w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary
>Nie było konieczne w tym momencie

To jest Twoje zdanie. Policja miała inne zdanie.

>>b) w celu znalezienia: broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów mogących służyć do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary lub przedmiotów, których posiadanie jest zabronione,
>Broń w telefonie?

Dlaczego pomijasz "lub innych niebezpiecznych przedmiotów...".

>>lub mogących stanowić dowód w postępowaniu prowadzonym w związku z realizacją zadań,
>Nie miało miejsca

>Co do konfiskaty telefonu, już wypowiedział się sąd. Była nieuzasadniona

Który sąd się wypowiadał i w jakim trybie?

>Nie przekonałeś mnie, że policjant jest bardziej kompetentny do udzielania pomocy potencjalnemu samobójcy niż lekarz
>Nie przekonałeś mnie, że policja musiała przesłuchiwać pacjentkę w gabinecie zamiast wezwać ją na posterunek po odzyskaniu zdrowia

Dziś pani Joanna była w sejmie. Nie lubię snuć teorii spiskowych, ale wszystko wygląda na "ustawkę" dokonaną przez środowiska radykalnej lewicy. "Ludzie lewicy" to patentowani kłamcy, co widać w dużej skali do absurdalnych orzeczeniach neo-bolszewickiego Kremla (Odessę ostrzelali Ukraińcy, i wiele innych). Głębsza teoria spiskowa mówiłaby, że jest to ustawka sprowokowana przez Kreml dla destabilizacji sytuacji w Polsce.
szarley (54913 punktów)
>>Dla kogo pacjentka stanowiła zagrożenie?
> Dla samej siebie.

I dlatego poszła do lekarza?
Nielogiczne

>>> 5) dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunków w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego:
>>Nie miało miejsca
> Co nie miało miejsca?
sprawdzania ładunków w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego

>>>a) w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary
>>Nie było konieczne w tym momencie
>To jest Twoje zdanie. Policja miała inne zdanie.
Policja nie jest nieomylna

>>>b) w celu znalezienia: broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów mogących służyć do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary lub przedmiotów, których posiadanie jest zabronione,
>>Broń w telefonie?
> Dlaczego pomijasz "lub innych niebezpiecznych przedmiotów...".
Czyli co? Co może być niebezpiecznego w telefonie?

>>>lub mogących stanowić dowód w postępowaniu prowadzonym w związku z realizacją zadań,
>>Nie miało miejsca
>>Co do konfiskaty telefonu, już wypowiedział się sąd. Była nieuzasadniona
> Który sąd się wypowiadał i w jakim trybie?
Poczytaj w prasie

Nie przekonałeś mnie, że policjant jest bardziej kompetentny do udzielania pomocy potencjalnemu samobójcy niż lekarz
Nie przekonałeś mnie, że policja musiała przesłuchiwać pacjentkę w gabinecie zamiast wezwać ją na posterunek po odzyskaniu zdrowia

> Dziś pani Joanna była w sejmie.
Kiedyś też tam byłem

>Nie lubię snuć teorii spiskowych, ale wszystko wygląda na "ustawkę" dokonaną przez środowiska radykalnej lewicy.
Nie dostrzegam w Polsce radykalnej lewicy, ale nie wykluczam "ustawki". W takim przypadku policjanci powinni lecieć ze służby za głupotę

>"Ludzie lewicy" to patentowani kłamcy,
Nie wiedziałem, że Kaczyński, Morawiecki, Ziobro, Błaszczak i Duda są ludźmi lewicy. Dzięki za oświecenie

>Głębsza teoria spiskowa mówiłaby, że jest to ustawka sprowokowana przez Kreml dla destabilizacji sytuacji w Polsce.
Kto odpowiada za bezpieczeństwo Polski przed kremlowskimi prowokacjami?
Ten sam, który wpuścił pod Bydgoszcz rosyjską rakietę i potem kłamał jak na lewicowca przystało?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-07-2023 21:06 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
Ta dyskusja przypomina mi 1:1, jota w jotę argumentowanie Elaspa w sprawie cmentarza:
Może musiał pójść a my nie znamy powodu

oraz

Może dostał karę tylko my o tym nie wiemy

Można być czyimś lub czegoś fanem ale elaspizm jest po prostu infantylnie żałosny 😂
29-07-2023 02:58 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>>>Dla kogo pacjentka stanowiła zagrożenie?
>> Dla samej siebie.
>I dlatego poszła do lekarza?
>Nielogiczne

I ta nielogiczność jest argumentem na rzecz pacjentki. Gdyby wykonywała tylko czynności logiczne to należałoby uznać, że to był wcześniej zaplanowany "event", a nie jakiś kryzys psychiki.


Nie stosuję emoticonów
29-07-2023 02:47 
 Ocena 1 na 1
homopitek (1536 punktów)
>Pokaż mi samobójcę, który idzie się zagładzić do lekarskiego gabinetu?
>Aż tak źle polska służba zdrowia jeszcze nie pracuje

Zatem lekarz psychiatrii prowadząca kobietę nagadała policji głupot o zamiarze popełnienia samobójstwa przez jej pacjentkę.
Jeśli tak, czy można wierzyć lekarzom w zakresie ich kompetencji w kwestii rozpoznania możliwości podjęcia próby samobójczej przez ich pacjenta? A może to delikwentka nagadała swojej lekarce nieprawdy, bo wcale nie miała zamiaru popełnić samobójstwa?

Nie stosuję emoticonów
romaro (25211 punktów)
>>Komunikat policji był tak nieprofesjonalny, że aż konsekwencje będą
> O co właściwie masz pretensje do policji? Nawet jeżeli w przypadku rzeczonej kobiety popełniła błąd (nawet jeżeli)
Powtórzę jeszcze raz bo powyższa odpowiedź potwierdza, że próba obalenia teorii płaskoziemców jest jak walka z wiatrakami. Ale czy to znaczy, że ziemia jest płaska dlatego, że nie przyjmują do wiadomości logicznych argumentów i na każdy odpowiadają pokrętnie własną narracją?
21-07-2023 15:41 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
> TVN zadziałał szybko, tzn. nie czekając na informację, którą podała później policja. Są zrzeszą nagrania.
Gdybyś obserwował portal policji, wiedziałbyś, że policja na swej stronie 3 razy zmieniała treść oświadczenia. W pierwszej werxji policjanci nadmieniali w nim m.in., że czuć było od niej alkohol, co nawet nie miało znaczenia dla postępowania w sprawie zakupu tabletek poronnych.
Szef policji obwinił media za ferowanie wyroków na podstawie jednostronnej relacji, choć to policja od początku nabierała wody w usta i publikowała kuriozalne komunikaty.
Jak przebiegała interwencja policjantów w szpitalu i czy doszło do przekroczenia uprawnień wątpię czy się szybko dowiemy.
Elasp (6859 punktów)

>Jak przebiegała interwencja policjantów w szpitalu i czy doszło do przekroczenia uprawnień wątpię czy się szybko dowiemy.

Jest nagranie policji, jest świadek (lekarka).
21-07-2023 15:58 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Jak przebiegała interwencja policjantów w szpitalu i czy doszło do przekroczenia uprawnień wątpię czy się szybko dowiemy.
> Jest nagranie policji, jest świadek (lekarka).

I jest orzeczenie sądu o nielegalności zaboru telefonu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-07-2023 18:35 
 Ocena 1 na 1
quick (6854 punktów)
>>>W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to
>>>kobiety są fundamentem naszego istnienia.
>>Zwyczajna szczujnia przedwyborcza,
>TVN całą tę historię wymyślił?
Zniekształcił grając na emocjach.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
23-07-2023 13:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to
>>>>kobiety są fundamentem naszego istnienia.
>>>Zwyczajna szczujnia przedwyborcza,
>>TVN całą tę historię wymyślił?
>Zniekształcił grając na emocjach.

Co w niej zniekształcił?

I na ile jest to większe zniekształcenie niż wczorajsza opowieść TVPiS o kłopotach firm Palikota, podczas relacji pokazano migawkę sprzed kilkunastu lat Palikota z Tuskiem jak piją wódkę

Manipulacja na polityczne zlecenie, za MOJE pieniądze

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2023 18:00 
 Ocena 1 na 1
quick (6854 punktów)
>>>>>W tym naszym świętojebliwym państwie musimy w końcu uświadomić świętojebliwym talibom - to
>>>>>kobiety są fundamentem naszego istnienia.
>>>>Zwyczajna szczujnia przedwyborcza,
>>>TVN całą tę historię wymyślił?
>>Zniekształcił grając na emocjach.
>Co w niej zniekształcił?
Prawdę.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
szarley (54913 punktów)
>>>>>>kobiety są fundamentem naszego istnienia.
>>>>>Zwyczajna szczujnia przedwyborcza,
>>>>TVN całą tę historię wymyślił?
>>>Zniekształcił grając na emocjach.
>>Co w niej zniekształcił?
>Prawdę.

W takim razie przedstaw tę prawdę i prawne aspekty
Odpowiedz na pytania, które w tym wątku zadałem

Dlaczego potencjalna samobójczyni idzie popełnić samobójstwo do lekarskiego gabinetu?
Dlaczego w sytuacji zagrożenia życia zamachem samobójczym lekarz wzywa policję?
Dlaczego policja nie ratuje, a przesłuchuje samobójczynię?
Dlaczego zabiera jej telefon (bezprawnie)?

Kto wg Ciebie mówi prawdę?
Policja? W takim razie, która policyjna wersja jest prawdą?

Ponowię pytanie:
>>>>TVN całą tę historię wymyślił?

Piszesz o przedwyborczej szczujni. W sobotę oglądałem Wiadomości TVPiS. Pokazywano świeże wiadomości sprzed kilkunastu lat jak Palikot z Tuskiem piją wódkę, jako komentarz do bieżących kłopotów biznesu Palikota. Wspomniano, że był w PO, zapomniano wspomnieć, że z PO wyszedł

Szczujnia?

17 razy w jednym wydaniu Wiadomości padło nazwisko Tuska, NIC nie było aktualne
Szczujnia?

Przy okazji, skoro piszesz o prawdzie, jaka była prawda jeśli chodzi o wizytę cysorza Kaczyńskiego na grobie matki na zamkniętym cmentarzu? To były państwowe obowiązki?
Jaka była prawda w sprawie zniszczenia państwowego mienia przez generalnego pajaca policji Szymczyka?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
landhighsadve62 (2 punktów)
Piekło kobiet

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365