 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-06-2009 19:20 | SloniSko (1109 punktów) | Granice regulacji
5 na 5 | Ostatnio zainteresowałem się tematem rejestracji serwisów internetowych. Krok po kroku zmieniana jest ustawa - Prawo prasowe, z ostatnimi propozycjami wprowadzająca konieczność rejestracji każdej strony internetowej aktualizowanej częściej niż raz na rok. 1. Wprowadzenie obowiązku rejestracji tytułów prasowych ukazujących w formie elektronicznej. źródło 2. 2009-06-02 Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, IX Wydział Grodzki, wydał wyrok w sprawie wydawców serwisu internetowego bielsko.biala.pl uznając, że są oni winni naruszenia art. 45 ustawy Prawo prasowe - przestępstwa wydawania czasopisma bez rejestracji. Sąd skazał każdego z dwóch oskarżonych na karę 3 tys złotych grzywny oraz zobowiązał do pokrycia kosztów postępowania sądowego. źródło 3. 2009-06-17 Ministerstwo idzie na wojnę z internautami News z dzisiaj: Minister Zdrojewski deprecjonuje nieprawomyślne interpretacje projektu nowelizacji Prawa prasowego Zastanawiam się ile jeszcze pozostało rzeczy do uregulowania, poszufladkowania, zarejestrowania. Dokąd to zmierza? Gdzie są granice regulacji? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | >Gdzie są granice regulacji?
Regulacje są jak rak: kończą się wraz z rozpadem systemu.
|
|
 | | Celtyk (3337 punktów) | > >Gdzie są granice regulacji?> Regulacje są jak rak: kończą się wraz z rozpadem systemu. To prawda, ale... ? Ale kiedy to nastąpi albo jak trzeba "dokręcić" śrubę aby to nastąpiło? 
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
 | | xarion (917 punktów) | > >Gdzie są granice regulacji?> Regulacje są jak rak: kończą się wraz z rozpadem systemu. Rak na ogół - jeśli analogia ma być trafna - kończy się zejściem "nosiciela"... Po uprzednim opanowaniu/destrukcji... "Miła" perspektywa... 
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
2 na 2 | xarion (917 punktów) |
> Dokąd to zmierza? Do celu - sterowania... > Gdzie są granice regulacji? Osiągnięcie celu...jw... P.S.Temat nie jest chyba na Portalu zbyt nośny...  Lektura wielu postów skłania mnie do wyciągnięcia wniosku, iż totalna regulacja nie jest postrzegana jako coś nagannego... Możliwe, że wygodnym może sie wydawać posiadanie rano dokładnej "rozpiski" na cały dzień...przy napotkaniu najbłahszego problemu sięgnięcie do podręcznego "zasobnika" z normami ISO, dyrektywami UE, czy czym tam jeszcze... Po co wysiłek..?...implant za uchem (bo nie w 4 literach - złe konotacje)... i pozamiatane...  Pozdrawiam
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
1 na 1 | Celtyk (3337 punktów) | > Ostatnio zainteresowałem się tematem rejestracji serwisów internetowych.> Krok po kroku zmieniana jest ustawa - Prawo prasowe, z ostatnimi propozycjami wprowadzająca> konieczność rejestracji każdej strony internetowej aktualizowanej częściej niż raz na rok. Jeśli tego przestrzegać to nieliczne witryny się nie załapią na rejestrację. > 1. Wprowadzenie obowiązku rejestracji tytułów prasowych ukazujących w formie elektronicznej.> źródłoKolejny raz tworzone jest prawo, które będzie stosowane praktycznie na potrzeby rządzących  Może to mieć obraz jak przedstawionym przez Ciebie pkt. 2 Jak jakiś lokalny portal dla lokalnej władzy jest niewygodny to ktoś "uczynny" składa doniesienie i problem z głowy ... (nie znam sprawy więc piszę teoretyczny schemat, ale bardzo realny jeśli serwis nie dopełnił obowiązku rejestracji)> 2. 2009-06-02 Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, IX Wydział Grodzki, wydał wyrok w sprawie> wydawców serwisu internetowego bielsko.biala.pl uznając, że są oni winni naruszenia art. 45 ustawy> Prawo prasowe - przestępstwa wydawania czasopisma bez rejestracji. Sąd skazał każdego z dwóch> oskarżonych na karę 3 tys złotych grzywny oraz zobowiązał do pokrycia kosztów postępowania sądowego.> źródło Sądowi się nie dziwię. Jest przestępstwo i dowody jego popełnienia, jest prawo, które zostało złamane więc sędzia postąpił zgodnie z prawem i w granicach prawa. Pytanie brzmi komu zależało na tym by lokalny portal "uciszyć"? > 3. 2009-06-17 Ministerstwo idzie na wojnę z internautami Kolejny raz prawo jest tak tworzone, żeby tym "kijem" każdego można było "uderzyć"  > News z dzisiaj: Minister Zdrojewski deprecjonuje> nieprawomyślne interpretacje projektu nowelizacji Prawa prasowego Zastanawiam się ile jeszcze pozostało rzeczy do uregulowania, poszufladkowania, zarejestrowania. A co miał powiedzieć, że docelowo z każdą najmniejszą wypowiedział będzie trzeba się stawić u cenzora i dostać na piśmie zgodę na publikację? Przecież popełniłby wtedy samobójstwo polityczne  > Dokąd to zmierza? Gdzie są granice regulacji? Jak już pisałem w wątku Starzy ludzie.... można uregulować dokładnie wszystko, tylko że teraz dodatkowo zamieniłbym godziny dla śniadania i pobudki miejscami. Bo niestetyty, ale obawiam się, że urzędnicy nie będą nawet prostych rzeczy rozsądnie poukładać 
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
1 na 1 | Smith (10069 punktów) | >Dokąd to zmierza? Gdzie są granice regulacji? 06.05.2009 Parlament Europejski PRZYJĄŁ PONOWNIE poprawkę (ODRZUCONĄ POPRZEDNIO W PROCESIE DECYZYJNYM PRZEZ RADĘ, czyli państwa członkowskie) mówiącą, że "...NIE MOŻNA W ŻADEN SPOSÓB OGRANICZAĆ PODSTAWOWYCH PRAW I WOLNOŚCI UŻYTKOWNIKÓW KOŃCOWYCH, bez wcześniejszego orzeczenia władz sądowych...", w której sprawie Państwo do nas pisali! NIE UDAŁO SIĘ JEDNAK POMIMO SILNEGO SPRZECIWU CZĘŚCI POSŁÓW, PRZEFORSOWAĆ CAŁOŚCI POPIERANYCH PRZEZ INTERNAUTÓW ZAPISÓW. Przyjęta została część zapisów kompromisowych wypracowanych przez Parlament z Radą i Komisją, które są łagodniejsze od tych, za którymi się Państwo wstawiali. Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość tworzenia narodowych systemów ograniczających dostęp do określonych treści czy aplikacji. Przyjęte zapisy pozostawiają tą decyzję państwom członkowskim. Gwarantują jednak, że jakiekolwiek ograniczenia mogą być wprowadzone jedynie z poszanowaniem praw konsumentów wynikających z Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. PRACA NAD PAKIETEM NIE JEST JESZCZE ZAKOŃCZONA. W związku z odrzuceniem dziś przez Parlament (także po Państwa apelach) części wspólnego stanowiska, Parlament i rządy podejmą kolejne dyskusje w celu wypracowania kompromisu. SZYBKIE PRZYJĘCIE CAŁEGO PAKIETU LEŻY W INTERESIE WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW. Zawiera on bowiem także szereg innych zapisów np. odnośnie przejrzystości cen, maksymalnej długości kontraktów, zmiany operatora czy ułatwień dla osób niepełnosprawnych, które są bardzo korzystne dla obywateli. Taką odpowiedź dostałem od europosła ale to było przed wyborami Trzy razy nie w referendum nie pomogło wybić z głowy traktatu Lisbońskiego więc tutaj też nie widzę wielkich szans. Prawo oligarchii kto ma władzę ten się o nią martwi a kontrola nad mediami to monopol na wciskanie własnego kitu
|
|
| SloniSko (1109 punktów) | Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przekazała do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Opinię PIIT do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo prasowe. Generalnie PIIT pozytywnie ocenia podstawowe założenie nowelizacji, ale... Cytat:Uważamy, jako PIIT, że obowiązek rejestracji prasy w sądach okręgowych powinien być całkowicie zniesiony. Więcej informacji dla zainteresowanych
"Never assume anything" - A. Milne
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|