Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biblia na golasa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
27-08-2013 17:48diogenes (42753 punktów)Biblia na golasa
Ocena 6 na 8
Czytał Biblię na golasa:

wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9

Dlaczego zaraz do psychiatryka? Wypadało chyba zacząć od metropolity krakowskiego. Mógłby spokojnie dokończyć lekturę...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Czytał Biblię na golasa:

Jeśli czytał rozdział o stworzeniu świata, to strój Adama może miał zwiększyć realizm?
27-08-2013 19:21 
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)
>Jeśli czytał rozdział o stworzeniu świata, ...

A jeśli Pieśń nad pieśniami???

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-08-2013 21:03 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>>Jeśli czytał rozdział o stworzeniu świata, ...
>A jeśli Pieśń nad pieśniami???
albo, co gorsza, historię Dawida i Jonatana???
27-08-2013 18:32
 Ocena 12 na 12
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Ja tu widze obraze katolickich uczuc religijnych.
Polski, niezawisly i co najwazniejsze swiecki sad udowodni, ze ten pan obrazil uczucia (bo sad wie co czuje katolik) i wlepi mu adekwatna kare.

Niech zyje Wielka Polska Katolicka
27-08-2013 19:16 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>swiecki sad udowodni, ze ten pan obrazil uczucia (bo sad wie co czuje katolik) i wlepi mu adekwatna kare.

...czytanie Biblii w kufajce i gumofilcach - przez pięć lat.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-08-2013 19:01
 Ocena 15 na 17
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Czytał Biblię na golasa:
>wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9
>Dlaczego zaraz do psychiatryka? Wypadało chyba zacząć od metropolity krakowskiego. Mógłby spokojnie dokończyć lekturę...
Czy mógłby spokojnie dokończyć?
Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.



(Przepraszam za ocenzurowanie niecenzuralnych acz frapujących fragmentów.)

Pozdrawiam.

@@@
.
27-08-2013 19:18 
 Ocena 9 na 11
diogenes (42753 punktów)
Chętnie zobaczyłbym wersję rtg tej klasztornej pozy, coś w tym stylu:



+ księga


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-08-2013 20:20 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)

>Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.

Wcale się nie dziwię, buzia ładna a tekst niewidoczny
Pozdrawiam i duży uśmiech dla Pana
28-08-2013 10:27 
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.
>Wcale się nie dziwię, buzia ładna a tekst niewidoczny .
Pan się nie dziwi, gdyż kocha Pan normalnie, ale spora część chrześcijan, to ludzie miłujący inaczej i z ograniczonym poczuciem humoru.
Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583113

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.
28-08-2013 12:19 
 Ocena 5 na 5
szarley (54911 punktów)
>Pan się nie dziwi, gdyż kocha Pan normalnie, ale spora część chrześcijan, to ludzie miłujący inaczej i z ograniczonym poczuciem humoru.

Bóg Ci zapłać Ewolucjo za poczucie humoru
(Najwyraźniej ja wśród chrześcijan należę do mniejszości, ale to dobrze, nie lubię tłoku)

>Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583113

To pewnie protest przeciwko cenzurze.

>Pozdrawiam serdecznie.
Wzajemnie
28-08-2013 14:49 
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>(Najwyraźniej ja wśród chrześcijan należę do mniejszości, ale to dobrze, nie lubię tłoku)
Tu mamy podobnie, też nie lubię tłoku i moje poglądy wśród ateistów nie są tak powszechne jak bym tego chciał, a już sam ateizm to rzadka postawa.

Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny.
>To pewnie protest przeciwko cenzurze.
Chciałbym aby tak było, ale taka postawa wpisuje się w szersze tło kulturowe judeochrześcijaństwa.
"Nagość powinna być przeznaczona wyłącznie dla męża"
, jako rzekł Terlikowski.

Polecam tu artykuł: www.racjon(*),7412/q,Zlo.wspaniale..kobieta
A tu pierwszy przypis z artykułu: Chrześcijaństwo jest starą instytucją. Jego wpływy na kulturę europejską znacząco rosną od edyktu mediolańskiego (w 313 r.), a na kulturę polską prawie od początków naszej państwowości. Kościół był i jest nadal instytucją hierarchiczną, patriarchalną - jednoznacznie wskazującą kobietom, gdzie jest ich miejsce. Przez wieki zmieniło się wiele, a jak wiele, to udzieli nam odpowiedzi np. nowy, bo z 1992 roku, katechizm Kościoła Katolickiego, który w punkcie 954 mówi, że powołaniem dziewic mniszek jest modlitwa, pokuta, służba braciom, praca apostolska, a w punkcie 1577, że Święcenia ważne przyjmuje tylko mężczyzna ochrzczony. Nie-teologowi trudno zrozumieć jak to się ma do zawartej w nim autodeklaracji o równym statusie. Mimo papieskiego nawoływania w listach "O godności kobiety" oraz w "Liście do kobiet" do należytego odczytywania "Biblii" a także dokumentów z "Brewiarium Fidei", tak by dostrzec we właściwej perspektywie rolę kobiet w "boskim planie", to szeregowi duszpasterze w polskich parafiach pozostają bardzo konserwatywni. Dlatego też, nawet najnowsze badania socjologiczne potwierdzają, że stara chrześcijańska tradycja podporządkowująca kobiety mężczyznom jest w naszym kraju nadal obowiązująca. Skarżąca się spowiednikowi kobieta na przemoc psychiczną, a nawet fizyczną słyszy, że taki już jest kobiecy los, że trzeba nieść swój krzyż, że muszą starać się nie prowokować męża. Ciężkim grzechem jest porzucenie ślubnego degenerata i związanie z kimś innym dającym lepsze perspektywy.
Ja lubię kobiety w całym ich jestestwie. Cenię ich mądrość, a jako mężczyzna zafascynowany jestem ich seksualnością.
Niby są takie same jak my, a jakże są inne!

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.
>
28-08-2013 18:26 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)

>Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Bogusławskiego głos negatywny.
>>To pewnie protest przeciwko cenzurze.
>Chciałbym aby tak było (...)
Ja też, ale przyznaję, sam Pana minusem za tę cenzurę chciałem "pokarać". Tylko że mojego minusa potraktowałby Pan jak należy, czyli jako żart. W przypadku 'MarcinZ' żartem to nie było.

>Polecam tu artykuł: www.racjon(*),7412/q,Zlo.wspaniale..kobieta
Dziękuję.

>Ja lubię kobiety w całym ich jestestwie. Cenię ich mądrość, a jako mężczyzna zafascynowany jestem ich seksualnością.

Nic dodać, nic ująć.
Ja wszytsko w kobietach uwielbiam
Nawet wtedy, gdy gubią parasolki

wiersze.doktorzy.pl/rozmowa.htm
28-08-2013 19:51 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Ja wszystko w kobietach uwielbiam
>Nawet wtedy, gdy gubią parasolki
>wiersze.doktorzy.pl/rozmowa.htm
To zbyt piękne aby w tylko linku pozostawić:

Konstanty Ildefons Gałczyński
Rozmowa liryczna

- Powiedz mi jak mnie kochasz.
- Powiem.
- Więc?
- Kocham cie w słońcu. I przy blasku świec.
Kocham cię w kapeluszu i w berecie.
W wielkim wietrze na szosie, i na koncercie.
W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach.
I gdy śpisz. I gdy pracujesz skupiona.
I gdy jajko roztłukujesz ładnie -
nawet wtedy, gdy ci łyżka spadnie.
W taksówce. I w samochodzie. Bez wyjątku.
I na końcu ulicy. I na początku.
I gdy włosy grzebieniem rozdzielisz.
W niebezpieczeństwie. I na karuzeli.
W morzu. W górach. W kaloszach. I boso.
Dzisiaj. Wczoraj. I jutro. Dniem i nocą.
I wiosną, kiedy jaskółka przylata.
- A latem jak mnie kochasz?
- Jak treść lata.
- A jesienią, gdy chmurki i humorki?
- Nawet wtedy, gdy gubisz parasolki.
- A gdy zima posrebrzy ramy okien?
- Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.


Myślę, że możemy to dedykować wszystkim naszym znanym paniom i tym które jeszcze poznamy także.
Życzymy Wam abyście stale były tak kochane.

Pozdrawiam.

@@@
.
28-08-2013 20:03 
 0 na 2
Artur@R (7115 punktów)

>Myślę, że możemy to dedykować wszystkim naszym znanym paniom i tym które jeszcze poznamy także.
>Życzymy Wam abyście stale były tak kochane.<

Amen!

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
28-08-2013 10:52 
 Ocena 2 na 2
maceox (6766 punktów)
Fajne skarpetki.
To jest naturalizm ontologiczny w czystej postaci.
28-08-2013 15:31 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>To jest naturalizm ontologiczny w czystej postaci.
Zgadza się! Sedno życia prawie zawsze mieści się koło Als Junge. Ot byt nasz taki.

Pozdrawiam.

@@@
.
31-08-2013 00:51 
 Ocena 1 na 1
maceox (6766 punktów)
>>To jest naturalizm ontologiczny w czystej postaci.
>Zgadza się!
W mojej wypowiedzi chodziło mi również o naturalność samego ujęcia. To zupełnie co innego od sztucznej pornografii.

>Sedno życia prawie zawsze mieści się koło Als Junge. Ot byt nasz taki.
Rozumiem te słowa, ale zastanawiam się, czy oznaczają one jeszcze coś więcej - jakieś dzieło literackie lub pojęcie filozoficzne, którego mogę nie znać?

Pozdrawiam
31-08-2013 01:07 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>>>>Sedno życia prawie zawsze mieści się koło Als Junge. Ot byt nasz taki.
>Rozumiem te słowa, ale zastanawiam się, czy oznaczają one jeszcze coś więcej?
To tylko żart w kontekście "czytającej". Drugie zdanie powinno wyjaśnić pierwsze.

Pozdrawiam.

@@@
.
28-08-2013 11:05 
 Ocena 2 na 4
ślusarski (750 punktów)

>Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.
>[color=brown]

Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).
28-08-2013 15:05 
 Ocena 2 na 2
maceox (6766 punktów)
>Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Sądzę, że należy badać książki i świat na najGłębszym możliwym poziomie, a jego obraz może nas tylko do tego zachęcić. Liczy się więc miłość, jak już podpowiada obrazek.

Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:
{Kurde, czy kiedyś mi się zwolni miejsce na wklejanie obrazków? Chciałem tu właśnie wkleić ociekającego krwią Jezusa na krzyżu}
28-08-2013 15:57 
 Ocena 2 na 4
Artur@R (7115 punktów)
>Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:
> {Kurde, czy kiedyś mi się zwolni miejsce na wklejanie obrazków? Chciałem tu właśnie wkleić ociekającego krwią Jezusa na krzyżu}<

Może tak?



"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
28-08-2013 16:41 
 Ocena 3 na 5
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>Może tak?

Ciekawe (jako przypadek kliniczny), że Jezus Ch. wisi zgodnie z własnym planem, dla własnej satysfakcji.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
28-08-2013 18:25 
 Ocena 7 na 9
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>>>>Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:



Tak, przerażająco-smutna jest ta chrześcijańska miłość, tak ta na golasa, jaki i ta w habity i sutanny ubrana. Ładna roznegliżowana dziewczyna zgorszenie wśród nich sieje, ale swoje sado-macho to uwielbiają i gdyby im pozwolono, to spora część dalej by uprawiała. Dla naszego dobra oczywiście.



Trudno ze ślepym rozprawiać o kolorach, a z głuchym o muzyce.
Nie, nie potrafię Panu np. wytłumaczyć dlaczego bardziej podłym wydaje mi się hipokryzja kleru głoszącego, że czynią zło dla dobra ofiar - nawet od samych potwornych czynów przez nich dokonywanych. A przecież czynili tak - w jego imieniu przez 300 lat - najlepsi z najlepszych, wybrańcy powołani przez Boga Miłości Jezusa Chrystusa na jego kapłanów.
Najpierw okrutnie torturowali, a później podpalali stosy pod ludźmi dla ratowania ich duszy.

Dla inkwizycji w średniowiecznej Europie ogień jako symbol oczyszczenia przejawiał się w zniszczeniu zła i zarazy. A zło niosło wszystko co było niezrozumiałe. Średniowieczny symbol oczyszczenia przerodził się w symbol nieskończonego cierpienia tysięcy ludzi których spalono na stosie w imię chorych ideologii, strachem przez nieznanym i ograniczonym postrzeganiem świata.
www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,546248#w549718

Pozdrawiam.

@@@
.
30-08-2013 22:28 
 Ocena-4 na 6
MarcinZ (-323 punktów)
(zablokowany)
>>>>>Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:


Osoby które czytały Biblię powininny znać (i rozumieć) ten fragment:
J 15,13
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich."

>Tak, przerażająco-smutna jest ta chrześcijańska miłość, tak ta na golasa, jaki i ta w habity i sutanny ubrana. Ładna roznegliżowana dziewczyna zgorszenie wśród nich sieje, ale swoje sado-macho to uwielbiają i gdyby im pozwolono, to spora część dalej by uprawiała. Dla naszego dobra oczywiście.
Jakie są dowody na poparcie tych tez?

>Nie, nie potrafię Panu np. wytłumaczyć dlaczego bardziej podłym wydaje mi się hipokryzja kleru głoszącego, że czynią zło dla dobra ofiar - nawet od samych potwornych czynów przez nich dokonywanych. A przecież czynili tak - w jego imieniu przez 300 lat - najlepsi z najlepszych, wybrańcy powołani przez Boga Miłości Jezusa Chrystusa na jego kapłanów.
Dobrze by było nie mieszać czasu teraźniejszego z przeszłym.
31-08-2013 00:13 
 Ocena 2 na 4
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Osoby które czytały Biblię powininny znać (i rozumieć) ten fragment: J 15,13
Osoby, które wchodzą do czyjegoś domu (na przykład zabierają głos w dyskusji na tematycznym portalu) powinny poznać jego zwyczaje:
www.racjon(*)php/s,239/q,CREDO.RACJONALISTY
www.racjon(*)zenie.Obraza.uczuc.religijnych
www.racjon(*)a.nad.niesamodzielnoscia.wiary
www.google(*)CD5qL3kw&bvm=bv.51495398,d.ZG4
www.racjonalista.pl/forum.php/s,558739
Jak z tego wynika nasze forum - choć otwarte i ceniące sobie wolność słowa - skierowane jest jednak nie do wszystkich, a do samodzielnie myślącej inteligencji nazywanej dlatego wolnomyślicielami lub racjonalistami. Tu trzeba dużo czytać ze zrozumieniem i samodzielnie wyciągać z tego wnioski. Tu bezmyślne klepanie formułek z katechezy tylko kompromituje uczestnika.

>>>>Tak, przerażająco-smutna jest ta chrześcijańska miłość, tak ta na golasa, jaki i ta w habity i sutanny ubrana. Ładna roznegliżowana dziewczyna zgorszenie wśród nich sieje, ale swoje sado-macho to uwielbiają i gdyby im pozwolono, to spora część dalej by uprawiała. Dla naszego dobra oczywiście.
>Jakie są dowody na poparcie tych tez?
Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda. Inteligentny człowiek wystarczy, że się rozejrzy i pomyśli trochę. Parę wystarczających dla poparcia tez dowodów podałem, że Pan ich nie zrozumiał i są dla Pana niewystarczające, to jasne jak słońce. Niektórzy już tak mają. "To taki typ, a ten typ już tak ma!"

>>>>Nie, nie potrafię Panu np. wytłumaczyć dlaczego bardziej podłym wydaje mi się hipokryzja kleru głoszącego, że czynią zło dla dobra ofiar - nawet od samych potwornych czynów przez nich dokonywanych. A przecież czynili tak - w jego imieniu przez 300 lat - najlepsi z najlepszych, wybrańcy powołani przez Boga Miłości Jezusa Chrystusa na jego kapłanów.
>Dobrze by było nie mieszać czasu teraźniejszego z przeszłym.
A dlaczego? Toż to ta sama kultura i ta sama tradycja. Może sięgnąłby Wielce Szanowny Pan do "Breviarium Fidei" i pokazał nam miejsce, gdzie się Kościół od swojej tradycji odcina? Może też warto zajrzeć do ślepej obrony racji Świętej Inkwizycji dokonanej przez dra Konika. www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,523045#w523196 i innych tego typu wypocin.
_______________________

Pan Maceox: Ile stosów musiało zapłonąć, aby wreszcie człowiek zaczął powoli otrząsać się z religijnego omamienia i przestał zabijać w imię wiary, tego uczy historia. (...)

Mit Jezusa jest piękny, jaka szkoda, że ślepa wiara w tę ideologię doprowadziła do masowych zbrodni.

A dzisiaj? Wciąż mamy do czynienia u religiantów z myślą inkwizycyjną. Zaczyna się ona tam, gdzie ktoś próbuje oceniać drugiego człowieka wedle kryterium wiary/niewiary i praktykowania danej religii.

www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,492101#w501734

Coś mi się wydaje, że tylko narzędzia się zmieniają, ludzie pozostają ci sami.
Jakoś dziwnie jestem pewien, że gdyby tylko były stosy dozwolone, to by zapłonęły.

Nawet sąd ten wywodząc tylko z Pańskiej chrześcijańskiej miłości do mnie skierowanej.

Wielce Szanowny Panie, ja lubię i szanuję ludzi niezależnie od ich płci, koloru skóry, orientacji seksualnej, wyznania, poglądów, poziomu intelektualnego, ale wprost nienawidzę głupoty. Jestem wprost na nią uczulony i wykazywanie oraz wykpiwanie głupoty sprawia mi frajdę. Dotyczy to wszelkich - zadufanych we własny poziom intelektualny - głupków.
Choć nie moją jest winą, iż głupota na ogół łączy się z wiarą. Im wiara jest głębsza tym bardziej ogranicza nas moralnie i intelektualnie.
Dlatego proponuję zostań Pan już przy klikaniu mi minusów, jest to zgodne z naszym regulaminem, a Pana intelektualnie tylko na to stać. Niech Pan nie wchodzi ze mną w rozmowy, gdy nawet nie jest Pan w stanie zrozumieć tego co piszę i to pomimo moich starań o komunikatywność przekazu. Jak widać nie wszystko jest dla wszystkich.

Poszukaj Pan sobie partnerów na bliższych ideowo Panu forach, a jeżeli już Pan się uparł na nasze, to tu też bliższych niż ja Pan sobie znajdzie.

PS. No właśnie każdy powinien robić, to co potrafi, gdyż i tak nie przeskoczy sam siebie: Czytelnik 'MarcinZ' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583283

Miłego dnia.

@@@
.
02-09-2013 23:14 
 Ocena 2 na 4
MarcinZ (-323 punktów)
(zablokowany)
Sporo efektownie prezentujących się i pokrętnych słów z niewielką ilością treści merytorycznej. Miał rację błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko mówiąc w swojej ostatniej homilii: "Tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na półkach."
03-09-2013 14:46 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
Czytelnik 'MarcinZ': Sporo efektownie prezentujących się i pokrętnych słów z niewielką ilością treści merytorycznej. Miał rację błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko mówiąc w swojej ostatniej homilii: "Tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na półkach."
Czytelnik 'MarcinZ' (-214 punktów)
Data pierwszego wpisu na Forum: 2013-07-23
Wypowiedzi na forum: 15.
Zobacz..
oddał na Bogusławskiego kolejny głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Biblia na golasa'
Adres wypowiedzi:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,583101#w583648

@@@
.
03-09-2013 15:15 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>Miał rację błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko ...

Co rozumiesz przez "rację"?

>"Tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na półkach."

Nic nie mówiące androny, które można pleść w nieskończoność. A chleb nie jest "detaliczny"? Jest czerstwy, to się go zmienia na świeży. A teoria, którą zmienia się na lepszą, to też kłamstwo? Co, tylko kościelnym wypowiedziom przysługuje nimb prawdziwości? To jest właśnie wierutna bzdura.

Trudno mi zrozumieć, na czym miałaby polegać "racja" Popiełuszki w kontekście jego ostaniej homilii i w kontekście nauczania kościoła. Zamordowano człowieka, i to w tej sprawie jest ohydne. A to, czy miał, czy nie miał racji jest kwestią drugorzędną. Ani racja, ani jej brak nie usprawiedliwia mordu. Może to i przykre, ale śmierć za przekonania nie kwalifikuje przekonań jako prawdziwe. Męczeństwo bywa daremne.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
maceox (6766 punktów)
>>Natomiast dla chrześcijanina miłość wygląda tak:
>> {Kurde, czy kiedyś mi się zwolni miejsce na wklejanie obrazków? Chciałem tu właśnie wkleić ociekającego krwią Jezusa na krzyżu}<
>Może tak?
>
Tak, dokładnie o to mi chodziło. Najwyraźniej obrazkowa wyszukiwarka googla działa na całym świecie tak samo
Bardzo dziękuję za pomoc.
29-08-2013 12:02 
 0 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>Bardzo dziękuję za pomoc.<
My pleasure
Przeca żyjemy w jednej wiosce...co z tego , że globalnej

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
28-08-2013 22:23Nie na temat 
 Ocena-1 na 3
ślusarski (750 punktów)
>>Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).
>Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Sądzę, że należy badać książki i świat na najGłębszym możliwym poziomie, a jego obraz może nas tylko do tego zachęcić. Liczy się więc miłość, jak już podpowiada obrazek.

Zgadza się, że książki i świat należy badać na najgłębszym możliwym poziomie. Jednak w przypadku Biblii proponowałbym odwrotnie - na najwyższym możliwym poziomie. Wyobrażam sobie taką oto technikę: Pani trzyma Biblię w rękach nad leżącym na plecach czytelniku. Biblia powinna znajdować się centralnie nad oczami, by każdą literę dokładnie przeczytać i zrozumieć święty przekaz. By tą technikę zrealizować, pani musi spoczywać okrakiem na biodrach chłonącego treści nie tylko biblijnych.
29-08-2013 01:40 
 Ocena 1 na 1
maceox (6766 punktów)
>Zgadza się, że książki i świat należy badać na najgłębszym możliwym poziomie. Jednak w przypadku Biblii proponowałbym odwrotnie - na najwyższym możliwym poziomie. Wyobrażam sobie taką oto technikę: Pani trzyma Biblię w rękach nad leżącym na plecach czytelniku. Biblia powinna znajdować się centralnie nad oczami, by każdą literę dokładnie przeczytać i zrozumieć święty przekaz. By tą technikę zrealizować, pani musi spoczywać okrakiem na biodrach chłonącego treści nie tylko biblijnych.
Trochę się pogubiłem. Kto z tej dwójki ma czytać? Rozumiem, że najlepiej na głos.
29-08-2013 10:07 
 Ocena-1 na 1
ślusarski (750 punktów)

>Trochę się pogubiłem. Kto z tej dwójki ma czytać? Rozumiem, że najlepiej na głos.

Oczywiście czytać ma pan i niekoniecznie na głos, ponieważ może zakłócać ewentualne odgłosy pani trzymającej biblię.
29-08-2013 11:15 
 Ocena 1 na 1
maceox (6766 punktów)
>>Trochę się pogubiłem. Kto z tej dwójki ma czytać? Rozumiem, że najlepiej na głos.
>Oczywiście czytać ma pan i niekoniecznie na głos, ponieważ może zakłócać ewentualne odgłosy pani trzymającej biblię.
Wolałbym na ten temat porozmawiać z Paniami. Ciekawi mnie raczej właśnie, jak one to widzą.
ślusarski (750 punktów)
>>>Trochę się pogubiłem. Kto z tej dwójki ma czytać? Rozumiem, że najlepiej na głos.
>>Oczywiście czytać ma pan i niekoniecznie na głos, ponieważ może zakłócać ewentualne odgłosy pani trzymającej biblię.
>Wolałbym na ten temat porozmawiać z Paniami. Ciekawi mnie raczej właśnie, jak one to widzą.

Jednak Panie nie chcą zabrać głosu. Pewnie za cicho piszemy.
28-08-2013 15:18 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>>>>Ja jak patrzyłem na tą panią w Biblii zaczytaną, to na tekście skupić się nie mogłem.
>Najpierw należy przelecieć panią, a następnie Biblię (oczami).
Lubię solidną robotę. Nie znam - co prawda - Biblii na pamięć (jak np. niektórzy z protestantów), ale przeczytałem ją dokładnie kilkakrotnie, korzystając przy tym z różnych profesjonalnych wprowadzeń i omówień (gry wstępnej).
Polecam małe wprowadzenie w temat: "Ksiega nad księgami".

Pozdrawiam.

@@@
.
Hippopotomonstrosesquippedaliofob (578 punktów)
A gdyby czytał w majtkach to przerwali by mu czy też nie?
27-08-2013 19:18 
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>A gdyby czytał w majtkach to przerwali by mu czy też nie?

Niezbadane sa katolickie uczucia religijne. Tylko polski, niezawisly, swiecki sad moze bezblednie osadzic czy czytanie w majtkach nie 0braziloby polskiego katolika.
Jesli czytajacy byl ateista lub pedalem to nawet spodnie i marynarka by mu nie pomogly.
27-08-2013 19:20
 Ocena 17 na 19
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Czytał Biblię na golasa:
>wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9
>Dlaczego zaraz do psychiatryka? Wypadało chyba zacząć od metropolity krakowskiego. Mógłby spokojnie
>dokończyć lekturę...
>

Przecież jedynym wykroczeniem, jakie popełnił ten człowiek, był wjazd do strefy ograniczonego ruchu. Czytanie biblii nie jest zakazane, a jak siedział w samochodzie, to i nagości nie było widać. Dopiero, jak go z auta wyciągnęli, to publika mogła zobaczyć golasa w pełnej krasie. Za co zamknęli go do psychiatryka? Za złe parkowanie?
Bo przecież nie za czytanie fantasy. Z drugiej strony do psychiatry są takie kolejki, że jak ktoś chce się szybciej dostać, to jedynym sposobem jest happening w miejscu publicznym.
27-08-2013 19:24 
 Ocena 6 na 8
diogenes (42753 punktów)
>Przecież jedynym wykroczeniem, jakie popełnił ten człowiek, był wjazd do strefy ograniczonego ruchu.

Może facet chciał rozruchać tę strefę? Zdaje się, że mu sie udało.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Hippopotomonstrosesquippedaliofob (578 punktów)

>Z drugiej strony do psychiatry są takie kolejki, że jak ktoś chce się szybciej dostać, to jedynym sposobem jest happening w miejscu publicznym.

Będę pamiętać . XD
27-08-2013 20:11
 Ocena 12 na 14
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Czytał Biblię na golasa:
>wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9
>Dlaczego zaraz do psychiatryka? Wypadało chyba zacząć od metropolity krakowskiego. Mógłby spokojnie
>dokończyć lekturę...
-Jeśli to wariat, który czytał biblię, to nie ma w tym zjawisku nic wyjątkowego. Natomiast jeśli facet zwariował dopiero po rozpoczęciu lektury, wskazywało by to, że nie był odpowiednio przygotowany (zindoktrynowany religijnie) na "mądrości" w niej zawarte. Ten tekst może wywołać szok u każdego, kto spotka się z nim po raz pierwszy.


"Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany - nie na odwrót" Franz Josef Strauss
27-08-2013 23:33
 Ocena 10 na 10
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Czytał Biblię na golasa:
> wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9

Nie dość że na golasa, to jeszcze na Grodzkiej! O horror, horror, horror!
27-08-2013 23:45 
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)
>Nie dość że na golasa, to jeszcze na Grodzkiej!

Sugerujesz początek zapowiadanej ofensywy Ruchu Palikota?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
28-08-2013 11:30 
 Ocena 1 na 1
Jan Grabiński (1015 punktów)
>> Czytał Biblię na golasa:
>> wiadomosci(*)ytal-biblie-na-grodzkiej/rndf9
>Nie dość że na golasa, to jeszcze na Grodzkiej! O horror, horror, horror!

Zaraz, zaraz...
To on czytał, czy był na Grodzkiej (zwłaszcza nago), bo jedno z drugim jakoś mi się nie składa. Jedno i drugie, w końcu, absorbuje znacząco uwagę człowieka. Ja, w każdym bądź razie, nie byłbym w stanie się tak rozerwać.
28-08-2013 12:08 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>To on czytał, czy był na Grodzkiej...

Kiedy Grodzka jest na Grodzkiej
ulica nabiera tyle znaczeń,
że nie da się przez nią
i przez nie przejść.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Selanos (12869 punktów)
Nie dość, że biblię czytał na golasa, to jeszcze robił to na ulicy tej zboczonej Grodzkiej co dała sobie coś wyciąć... Masakra, satanizm i sekularyzm!
29-08-2013 10:13 
 Ocena 3 na 3
ślusarski (750 punktów)
>Nie dość, że biblię czytał na golasa, to jeszcze robił to na ulicy tej zboczonej Grodzkiej co dała sobie coś wyciąć... Masakra, satanizm i sekularyzm!

Na Grodzkiej to jeszcze nic, ale gdyby czytał Biblię będąc w Kaliszu, to byłby szczyt ekwilibrystyki biblijnej. Tak między Bogiem a prawdą, to w pewnych kręgach jest to chyba popularny sposób czytania.
30-08-2013 10:19 
 Ocena 4 na 4
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Na Grodzkiej to jeszcze nic, ale gdyby czytał Biblię będąc w Kaliszu

To by się nawet dało zrobić, bo (za przeproszeniem) w Kaliszu jest Grodzka.

> Tak między Bogiem a prawdą (...)

Off-topic, ale wiesz, że poprawna jest (bezprzyimkowa) konstrukcja "Bogiem a prawdą"? (Miodek, Bralczyk).
Dodanie przyimka "między" to ateistyczna dywersja, sugerująca że te dwa pojęcia nie są tożsame...
ślusarski (750 punktów)
>> Na Grodzkiej to jeszcze nic, ale gdyby czytał Biblię będąc w Kaliszu
>To by się nawet dało zrobić, bo (za przeproszeniem) w Kaliszu jest Grodzka.
>> Tak między Bogiem a prawdą (...)
>Off-topic, ale wiesz, że poprawna jest (bezprzyimkowa) konstrukcja "Bogiem a prawdą"? (Miodek, Bralczyk).
>Dodanie przyimka "między" to ateistyczna dywersja, sugerująca że te dwa pojęcia nie są tożsame...

Dwie przecznice dalej jest Biskupia. Bogiem a prawdą czytanie tam Biblii dostarczyłoby większych rozkoszy. Oczywiście dla trzymającego świętą księge.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365