Racjonalista - Strona głównaDo treści
Poprosiliśmy parlamentarzystów o interwencję...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-11-2009 15:49Wojtek (3465 punktów)Poprosiliśmy parlamentarzystów o interwencję...
Ocena 23 na 23
W ramach akcji "Pan się myli, Panie Prezydencie" (pansiemyli.racjonalista.pl/) poprosiliśmy wszystkich 560 parlamentarzystów o interwencję i pomoc w postawieniu Prezydenta przed Trybunałem Stanu za wypowiedzi jawnie łamiące art.23 ust.2 Konstytucji. Szczególnie dwie z nich kwalifikują Prezydenta do natychmiastowego impeachmentu - pierwsza, dla TVP, brzmiała: " Chrześcijański, czy katolicki system wartości jest jedynym powszechnie przyjętym systemem wartości w naszym kraju i on nie ma alternatywy". Następna, podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości, brzmiała: " Nikt w Polsce nie przyjmie do wiadomości, że w szkołach nie wolno wieszać krzyży. Nie ma na co liczyć. Być może gdzie indziej tak. W Polsce - nie".
Jeden z posłów już odpowiedział, zobaczymy co będzie dalej.

Pozdrawiam

P.S. Treść listu do parlamentarzystów i odpowiedzi posłów i senatorów tutaj

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowaluk (207 punktów)
>W ramach akcji "Pan się myli, Panie Prezydencie" (pansiemyli.racjonalista.pl/) poprosiliśmy
>wszystkich 560 parlamentarzystów o interwencję i pomoc w postawieniu Prezydenta przed Trybunałem
>Stanu za wypowiedzi jawnie łamiące art.23 ust.2 Konstytucji. Szczególnie dwie z nich kwalifikują
>Prezydenta do natychmiastowego impeachmentu - pierwsza, dla TVP, brzmiała: " Chrześcijański, czy
>katolicki system wartości jest jedynym powszechnie przyjętym systemem wartości w naszym kraju i on
>nie ma alternatywy
". Następna, podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości, brzmiała: "
>Nikt w Polsce nie przyjmie do wiadomości, że w szkołach nie wolno wieszać krzyży. Nie ma na co
>liczyć. Być może gdzie indziej tak. W Polsce - nie
".
>Jeden z posłów już odpowiedział, zobaczymy co będzie dalej.
>Pozdrawiam
>P.S. Treść listu do parlamentarzystów i odpowiedzi posłów i senatorów
>tutaj
>
Byłoby najlepiej gdyby Prezydent nie wypowiadał się w tej kwestii publicznie.Ale jego na to nie stać. Od samego początku był reprezentantem PiS-u.Tą wypowiedzią Prezydent rozpoczął nową kampanię wyborczą. Zaczął od "kupienia " moherowych beretów.Oceniam postępowanie Prezydenta nie wszystkich Polaków jako niskie i niegodne postępowania najwyższego przedstawiciela RP.
19-11-2009 17:44 
 Ocena 13 na 13
Wojtek (3465 punktów)
Racja. Kupił berety, sprzedał Konstytucję .

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
19-11-2009 18:44 
 Ocena 7 na 9
Gaya (8 punktów)
>Racja. Kupił berety, sprzedał Konstytucję .

Proszę Państwa - nie szydźmy z osób starszych, bo takim podejściem również i my do niczego nie dojdziemy. Wychodzę z założenia, że musimy szanować poglądy innych osób, ale reagować, gdy nas pozbawia się praktycznie głosu w sprawie. Czy przeszkadzają nam krzyże w szkołach - nie, ale w takim razie w imię równouprawnienia, prosimy obok zawiesić krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida i może jeszcze kilka innych symboli religijnych. Dalej nam to nie będzie przeszkadzało, bo większość z nas po prostu nie wyznaje żadnej religii i wszelkie rodzaju krzyże traktujemy bardziej jako element dekoracyjny, tylko w złym guście.
Odnośnie wątku historycznego w odpowiedzi pana posła z PISu - Podpiera się on faktem powstania państwa na gruncie Chrztu Polski z 966r. Tylko, że Mieszko I nie zrobił tego, by zjednoczyć sobie naród. Dokonał tego, by przypochlebić sobie władców innych państw - zdobyć wśród nich sojuszników. Naród w tym czasie był z nim, walczył dla niego, ale do tego nie była im potrzebna wiara chrześcijańska. Oczywiście z czasem proces chrystianizacji wyparł wierzenia pogańskie. Jest to jednak kolejny dowód na to, że nasi przodkowie byli poganami, nawet przodkowie tego pana z PISu, że już nie powiem kogo jeszcze.
Zabawne, jak PIS szafuje religią w wybranych momentach historycznych naszego Państwa. Dlaczego nie wspomni, jak to fajnie zachowała się Stolica Apostolska, kiedy hitlerowskie, acz katolickie Niemcy wywoływały wojnę? Wojnę, w której ginęli bliżsi przodkowie pań i panów z PIS, bo to, że ginęli inni to już nie ważne. I znowu tak bardzo poruszany wątek II wojny światowej, żądania przeprosin ze strony Niemiec, a żadnych żądań w kierunku Rzymu. Tak bardzo prawicy zależało i zależy na wspaniałych kontaktach ze Stolicą Apostolską, a żadnemu z nich nie przyjdzie do głowy ile zła wyrządzili swoim "dyplomatycznym nie robieniem nic". Kościół w Polsce zamarzył sobie powiesić w szkołach krzyże. Niech wiszą, ku przestrodze. Niech dzieciaki patrzą na tego, w imię którego wymordowano na świecie najwięcej ludzi. Miało być "kochaj bliźniego swego", miało być "nie zabijaj" - a jest "kochaj bliźniego swego chrześcijanina, bo przecież nie każdego człowieka", a także "nie zabijaj katolika ze swojego państwa, bo katolika z innego to jak musisz, to zabij"... Oj ludzie...
19-11-2009 18:50 
 Ocena 3 na 3
Kowaluk (207 punktów)
>>Racja. Kupił berety, sprzedał Konstytucję .
>Proszę Państwa - nie szydźmy z osób starszych, bo takim podejściem również i my do niczego nie dojdziemy. Wychodzę z założenia, że musimy szanować poglądy innych osób, ale reagować, gdy nas pozbawia się praktycznie głosu w sprawie. Czy przeszkadzają nam krzyże w szkołach - nie, ale w takim razie w imię równouprawnienia, prosimy obok zawiesić krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida i może jeszcze kilka innych symboli religijnych. Dalej nam to nie będzie przeszkadzało, bo większość z nas po prostu nie wyznaje żadnej religii i wszelkie rodzaju krzyże traktujemy bardziej jako element dekoracyjny, tylko w złym guście.
>Odnośnie wątku historycznego w odpowiedzi pana posła z PISu - Podpiera się on faktem powstania państwa na gruncie Chrztu Polski z 966r. Tylko, że Mieszko I nie zrobił tego, by zjednoczyć sobie naród. Dokonał tego, by przypochlebić sobie władców innych państw - zdobyć wśród nich sojuszników. Naród w tym czasie był z nim, walczył dla niego, ale do tego nie była im potrzebna wiara chrześcijańska. Oczywiście z czasem proces chrystianizacji wyparł wierzenia pogańskie. Jest to jednak kolejny dowód na to, że nasi przodkowie byli poganami, nawet przodkowie tego pana z PISu, że już nie powiem kogo jeszcze.
>Zabawne, jak PIS szafuje religią w wybranych momentach historycznych naszego Państwa. Dlaczego nie wspomni, jak to fajnie zachowała się Stolica Apostolska, kiedy hitlerowskie, acz katolickie Niemcy wywoływały wojnę? Wojnę, w której ginęli bliżsi przodkowie pań i panów z PIS, bo to, że ginęli inni to już nie ważne. I znowu tak bardzo poruszany wątek II wojny światowej, żądania przeprosin ze strony Niemiec, a żadnych żądań w kierunku Rzymu. Tak bardzo prawicy zależało i zależy na wspaniałych kontaktach ze Stolicą Apostolską, a żadnemu z nich nie przyjdzie do głowy ile zła wyrządzili swoim "dyplomatycznym nie robieniem nic". Kościół w Polsce zamarzył sobie powiesić w szkołach krzyże. Niech wiszą, ku przestrodze. Niech dzieciaki patrzą na tego, w imię którego wymordowano na świecie najwięcej ludzi. Miało być "kochaj bliźniego swego", miało być "nie zabijaj" - a jest "kochaj bliźniego swego chrześcijanina, bo przecież nie każdego człowieka", a także "nie zabijaj katolika ze swojego państwa, bo katolika z innego to jak musisz, to zabij"... Oj ludzie...
>
nikt nie szydzi ze starszych ludzi.Przykro jest tylko patrzeć jak politycy wykorzystują tych ludzi do osiągnięcia swoich prywatnych celów /zrobienie kariery/
19-11-2009 23:13 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
19-11-2009 19:27 
 Ocena 11 na 11
Kinia Kinska (825 punktów)
>Oczywiście z czasem proces chrystianizacji wyparł wierzenia pogańskie.

Nie było innej możliwości. Pogaństwo na ziemiach polskich utrzymywało się jeszcze długo po przyjęciu chrztu przez Mieszka, ale musiało przegrać. Najbardziej zatwardziali poganie byli systematycznie pozbawiani różnych części ciała, aż "uwierzyli" w boskie miłosierdzie i boskie posłannictwo swoich oprawców.
20-11-2009 07:12 
 Ocena 8 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>Proszę Państwa - nie szydźmy z osób starszych...
   Powiem więcej: nie szydźmy z nikogo, jeśli nie chcemy.

>Wychodzę z założenia, że musimy szanować poglądy innych osób...
   To sobie wychodź - ja niczego nie muszę.

>... ale reagować, gdy nas pozbawia się praktycznie głosu w sprawie.
   Jasne, ale najpierw trzeba ten głos mieć, a ty nie masz - czy napisałaś choć słowo od siebie?
   Jeśli ktoś nie potrafi gadać za siebie, to dla mnie jest niewiarygodny.

>Czy przeszkadzają nam krzyże w szkołach - nie...
   Mów za siebie - mnie przeszkadzają.

>... w imię równouprawnienia, prosimy obok zawiesić krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida i może jeszcze kilka innych symboli religijnych.
   Równouprawnienie wg Konstytucji mówi, że nie nie wieszać żadnego, religijnego badziewia, więc zdjąć krzyże.

>Dalej nam to nie będzie przeszkadzało...
   Czy ty nie masz swojego zdania?
   Mnie będzie przeszkadzało.

>... bo większość z nas po prostu nie wyznaje żadnej religii i wszelkie rodzaju krzyże traktujemy bardziej jako element dekoracyjny, tylko w złym guście.
   Masz plenipotencje od większości?

>Niech wiszą, ku przestrodze.
   To sobie powieś w domu.

>Niech dzieciaki patrzą na tego...
   ...

>Oj ludzie...
   Wszyscy?
20-11-2009 10:38 
 Ocena 2 na 2
Głąbiński (3538 punktów)
>>Wychodzę z założenia, że musimy szanować poglądy innych osób...
>   To sobie wychodź - ja niczego nie muszę.
Bywa przymus administracyjny lub innymi sposobami egzekwowany siłą. Jednak w tym wypadku wyraźnie jest mowa o przymusie moralnym. Po prostu - uszczegółowiając - "musimy szanować poglądy innych osób", aby mieć prawo aspirować do miana humanisty, racjonalisty, człowieka kulturalnego.

Stach M. G.
20-11-2009 12:07 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   To sobie wychodź - ja niczego nie muszę.
>Bywa przymus administracyjny lub innymi sposobami egzekwowany siłą.
   Możesz mi powiedzieć, jakie to przymusy administracja na mnie siłą wyegzekwuje?

>Jednak w tym wypadku wyraźnie jest mowa o przymusie moralnym.
   A może mam inne, wynikające z innych priorytetów, wybory moralne, niż Ty lub Gaya?
   I wcale nie są dla mnie takie przymusowe, jak dla Was?

>Po prostu - uszczegółowiając - "musimy szanować poglądy innych osób", aby mieć prawo aspirować do miana humanisty, racjonalisty, człowieka kulturalnego.
   Ja do niczego nie aspiruję - idę na żywioł, co ze mnie wyrośnie, to będzie.
   Racjonalistą jestem bez łaski, bo mam to w genach, a humanista? Człowiek kulturalny...? Co "to" jest?
20-11-2009 13:53 
 Ocena 4 na 4
panTeista (6808 punktów)
>Czy przeszkadzają nam krzyże w szkołach - nie

Mylisz się, Tobie nie przeszkadzają, mnie i członkom PSR przeszkadzają.

>ale w takim razie w imię równouprawnienia, prosimy obok zawiesić krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida i może jeszcze kilka innych symboli religijnych.

Jeżeli wasze związki wyznaniowe wystąpią oficjalnie z takim żądaniem do Sejmu, to ja je poprę.

>Dalej nam to nie będzie przeszkadzało

Najpierw je powieście ja popatrzę jak to wygląda i wtedy dopiero będę wiedział czy to mi przeszkadza, czy wygląda ślicznie.

>bo większość z nas po prostu nie wyznaje żadnej religii i wszelkie rodzaju krzyże traktujemy bardziej jako element dekoracyjny, tylko w złym guście.

Mówcie to nauczaczom katolicyzmu, księżą w kościołach, wysyłajcie tę wiadomość do Episkopatu Polski, do Rydzyka, do radia Maryja, telewizji Trwam, Tygodnika Powszechnego. Drukujcie co tydzień, ogłaszajcie w Trwam i Maryi codziennie, ogłaszajcie na każdej mszy, w każdym kościele, a wtedy stopniowo będzie to stawało się wiarygodne.

>Jest to jednak kolejny dowód na to, że nasi przodkowie byli poganami

A czy na forum Racjonalista.pl ktoś to podważa? Komu i po co ten dowód? PSR nigdy nie wypowiadał się że jest inaczej. Przedstaw ten dowód partii PiS, na ich skrzynkę e-mail, i mów to katechetom i księżą.

>Niech wiszą, ku przestrodze.

To sobie powieś w domu.

>Oj ludzie...

Wszyscy?


rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
19-11-2009 18:44 
 Ocena 3 na 3
Kowaluk (207 punktów)
>Racja. Kupił berety, sprzedał Konstytucję .
>Pozdrawiam
>
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona

Bardzo ładnie to ująłeś .A On nazywa siebie patriotą.To zwykły kameleon. Z dążeń ludzkich pozostał mu ciąg do koryta.
20-11-2009 17:04 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>To zwykły kameleon. Z dążeń ludzkich pozostał mu ciąg do koryta.

   To kameleon z ludzką mutacją AH1N1.
20-11-2009 13:59 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Racja. Kupił berety, sprzedał Konstytucję .
Mamy odpowiedź PiSuarów

wiadomosci(*)s__krzyzy__Kar_nie_bedzie.html
20-11-2009 14:05 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>wiadomosci(*)s__krzyzy__Kar_nie_bedzie.html
Bardzo wymowne to zdjęcie...
Kinia Kinska (825 punktów)
>Jeden z posłów już odpowiedział, zobaczymy co będzie dalej.

Cytat:
W żadnym akcie prawnym obowiązującym na ternie Rzeczpospolitej Polskiej nie znajda państwo zapisu o "zakazie umieszczania jakichkolwiek symboli religijnych w miejscach publicznych". Zatem prezydent RP twierdząc że nie do przyjęcia jest zakaz wieszania krzyży w szkołach w moim przekonaniu odnosił się do obowiązującego w Polsce prawa. Art. 25 Konstytucji RP-


Jeśli inne odpowiedzi też będą utrzymane w tym tonie, to nie ma rady - trzeba powywieszać pozostałe kilkaset symboli religijnych, a zacząć od sali sejmowej. Ciekawe, jak zareagują na ten pomysł posłowie, gdy już zrozumieją, że takie działanie jest logiczną konsekwencją ich własnych (oraz prezydenta) wypowiedzi?

Duży potencjał tkwi w stwierdzeniu "jakichkolwiek symboli religijnych" - znaczy się, krzyż szatanistyczny też się kwalifikuje

A jeśli zechcą się wycofać, to muszą się jednocześnie zgodzić, że prezydent powinien jednak stanąć przed Trybunałem Stanu.

Ale poczekajmy - zobaczymy, co odpiszą inni (o ile odpiszą). Może wykażą się większą przenikliwością...
maciek (1053 punktów)
>Ale poczekajmy - zobaczymy, co odpiszą inni (o ile odpiszą). Może wykażą się większą przenikliwością...
Jak znam życie nie odpiszą.
19-11-2009 19:15 
 Ocena 13 na 13
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>>Jeden z posłów już odpowiedział, zobaczymy co będzie dalej.
> Cytat:
W żadnym akcie prawnym obowiązującym na ternie Rzeczpospolitej Polskiej nie znajda państwo zapisu o "zakazie umieszczania jakichkolwiek symboli religijnych w miejscach publicznych". Zatem prezydent RP twierdząc że nie do przyjęcia jest zakaz wieszania krzyży w szkołach w moim przekonaniu odnosił się do obowiązującego w Polsce prawa. Art. 25 Konstytucji RP-
>

>Jeśli inne odpowiedzi też będą utrzymane w tym tonie, to nie ma rady - trzeba powywieszać pozostałe kilkaset symboli religijnych, a zacząć od sali sejmowej. Ciekawe, jak zareagują na ten pomysł posłowie, gdy już zrozumieją, że takie działanie jest logiczną konsekwencją ich własnych (oraz prezydenta) wypowiedzi?
>Duży potencjał tkwi w stwierdzeniu "jakichkolwiek symboli religijnych" - znaczy się, krzyż szatanistyczny też się kwalifikuje
>A jeśli zechcą się wycofać, to muszą się jednocześnie zgodzić, że prezydent powinien jednak stanąć przed Trybunałem Stanu.
>Ale poczekajmy - zobaczymy, co odpiszą inni (o ile odpiszą). Może wykażą się większą przenikliwością...
>

Oglądałam ostatnio program Tomasza Lisa. Była tam m.in. rozmowa o wieszaniu i zdejmowaniu krzyży. Naczelny- nieomylny polskiego dziennikarstwa, pan Terlikowski na propozycję powieszenia obok krzyża symboli religijnych takich jak gwiazda Dawida czy półksiężyc stwierdził, że absolutnie się na to nie godzi, ponieważ nie są to symbole religijne a polityczne. Jedynie krzyż uznał za symbol religijny, co nie przeszkodziło mu po kilku minutach stwierdzić, że wieszanie go w klasach jest wyrazem polskiej tradycji a nie religii i dlatego jego obecność w publicznej szkole nie jest wyrazem dominacji katolicyzmu.
Kurcze... też chciałabym umieć tak makaron na uszy nawijać...
A swoją drogą, może faktycznie zacznijmy wieszać obok krzyży te znaczki z jednorożcem i greckim napisem ateos. I niech ktoś próbuje zdejmować... Można wtedy wykorzystać wszystkie, co do jednego, argumenty, które teraz wysuwa się w obronie krzyży.
19-11-2009 22:06 
 Ocena 8 na 8
itaquascon (213 punktów)
>A swoją drogą, może faktycznie zacznijmy wieszać obok krzyży te znaczki z jednorożcem i greckim napisem ateos. I niech ktoś próbuje zdejmować... Można wtedy wykorzystać wszystkie, co do jednego, argumenty, które teraz wysuwa się w obronie krzyży.

I to jest BARDZO DOBRY POMYSŁ! Jeśli obecna akcja nie przyniesie skutku (a są na to duże szanse, chyba że, jak w przypadku Italii, przejdzie ona na poziom międzynarodowy), to może by zorganizować drugą, polegającą na zażądaniu powieszenia w Sejmie obok krzyża wszystkich innych znaków religii obecnych w Polsce. Jak się ta ściana zaśmieci do stopnia, że nie będzie już więcej widać godła RP, to może nasze władze zrozumieją na czym polega neutralność światopoglądowa państwa!
19-11-2009 23:46 
 Ocena 3 na 3
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Kurcze... też chciałabym umieć tak makaron na uszy nawijać...

Nie chciałabyś.
Powyżej pewnego (niezbyt wygórowanego) progu przyzwoitości skutkuje to pluciem w lustro przy porannej toalecie.
20-11-2009 10:51 
 Ocena 4 na 4
Głąbiński (3538 punktów)
>... pan Terlikowski na propozycję powieszenia obok krzyża symboli religijnych takich jak gwiazda Dawida czy półksiężyc stwierdził, że absolutnie się na to nie godzi, ponieważ nie są to symbole religijne a polityczne. ...
>Kurcze... też chciałabym umieć tak makaron na uszy nawijać...
Stanowczo odradzam dostosowywanie się do poziomu logiki pana T.

Stach M. G.
20-11-2009 14:10 
 Ocena 2 na 2
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>A swoją drogą, może faktycznie zacznijmy wieszać obok krzyży te znaczki z jednorożcem i greckim napisem ateos. I niech ktoś próbuje zdejmować... Można wtedy wykorzystać wszystkie, co do jednego, argumenty, które teraz wysuwa się w obronie krzyży.
>
Albo wywiesić obok krzyża stosowne do "nałogu" slogany wzorowane na tych z paczek papierosów: "Wierzenie zabija", "Wierzenie powoduje raka i choroby psychiczne" itp. itd...
Więcej sloganów nie znam bo nie palę, jednak jeśli szkodliwe lecz dozwolone nałogi trzeba oznakowywać to nie wiem czemu robić wyjątek dla religiolu


Zerwałam żelazne łańcuchy, o Panie.
Lochów twych bezdenne otchłanie
Opuszczam na skrzydłach myśli oświeconych...
20-11-2009 14:13 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>Więcej sloganów nie znam bo nie palę.
Na mojej aktualnej paczce widnieje napis: "Palenie tytoniu silnie uzależnia - nie zaczynaj palić".
No, coś w tym jest...
Widziałam też taki slogan, w którym ostrzegano przed impotencją
Pozdrawiam, Alpho
20-11-2009 20:19 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>>Więcej sloganów nie znam bo nie palę.
>Na mojej aktualnej paczce widnieje napis: "Palenie tytoniu silnie uzależnia - nie zaczynaj palić".
>No, coś w tym jest...

U mnie jest: "Palenie poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu"..


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
20-11-2009 22:51 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
Lista osób przyłączających się do naszej akcji rośnie w oczach. Aż serce rośnie.
Składam wyrazy największego uznania pomysłodawcom i realizatorom tej akcji z Zarządu PSR.

Naturalnie także wysłałem list.
Arkady (143 punktów)
>>Jeden z posłów już odpowiedział, zobaczymy co będzie dalej.

Wszystko bardzo ładnie i pięknie. El Presidente dostał pismo i parlamentarzyści dostali. Mam nadzieję, że będzie więcej odpowiedzi od posłów i senatorów.

Ale po kiego grzyba do posła, który był raczył odpowiedzieć wystosowuje się pismo mieszające jego i jego poglądy z błotem ?!?!?!?! Co to ma być ? Akcja zwracająca uwagę na ważny problem czy próba wychowywania parlamentarzystów ?!?! I to wychowywania w kiepskim stylu ?!?!?!

Pozostawcie ich odpowiedzi bez komentarza !!! Po co swoją kontrą zniechęcacie innych oponentów do zabrania głosu ??? Jaki w tym cel ??? Chyba nikt nie ma nadziei na to, że posłowie PIS wypowiedzą się inaczej niż w "OCHach i ACHach" dla słów Prezydenta !


non omnis moriar
19-11-2009 20:08 
 Ocena 12 na 12
Wojtek (3465 punktów)
Powód jest prosty. Mamy prawo wymagać, by parlamentarzyści pracowali dla dobra nas wszystkich. Nawet Ci z PiSu. Stąd ton odpowiedzi. Ponadto, jeśli zaczną rozdmuchiwać sprawę to stanie się ona publiczna. A o to chodzi - o pokazanie, że łamanie Konstytucji znajduje szerokie przyzwolenie w parlamencie.

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
19-11-2009 20:40 
 Ocena-1 na 1
Kinia Kinska (825 punktów)
>Ponadto, jeśli zaczną rozdmuchiwać sprawę to stanie się ona publiczna. A o to chodzi - o pokazanie, że łamanie Konstytucji znajduje szerokie przyzwolenie w parlamencie

Najlepiej pokażą swoje przyzwolenie na łamanie Konstytucji, jeśli w ogóle nie zareagują.
19-11-2009 22:01 
 Ocena 7 na 7
Wojtek B. (509 punktów)
Po części zgadzam się z Arkadym. Po sprawie z tzw. cudem w Sokółce, wystosowaliście pismo do prokuratury, które zachwycało. W mediach cytowano jego fragmenty (z pominięciem co trudniejszych słów i chociażby na ich podstawie można było podziwiać elokwencję autorów, ale także ich wyczucie dobrego smaku. Wydaje mi się, że właśnie dobrego smaku w niektórych fragmentach odpowiedzi na list posła Wity zabrakło.

Cytat:
Nasza państwowość nie wynika wprost z chrześcijaństwa - nie należy mieszać konieczności politycznych z ideologią. Niestety takie komunały są dość często używanymi w dyskusjach pseudoargumentami.

Ten fragment jest dosyć ostry, jednak co do niego nie mam akurat zastrzeżeń - facet napisał głupotę, więc sam sobie zasłużył. Żałuję jednak, że w liście znalazły się inne - wg mnie nazbyt stanowcze - fragmenty.

Cytat:
To Pan nie odróżnił odpowiedzialności za wypowiedź łamiącą zasadę neutralności światopoglądowej organów publicznych od kwestii dopuszczalności wieszania krzyży.

To zdanie można było zacząć w jakoś mniej konfrontacyjnie, chociażby "Obawiamy się, że nie odróżnił Pan...". Zwłaszcza, że poseł Wita był w swoim liście mniej "agresywny".

Cytat:
Zapewne dysponujemy różnymi podręcznikami do logiki i różnymi definicjami pojęcia "neutralność".

Tutaj można było mu cierpliwie wskazać, o co konkretnie chodzi. Ta wrogość może skutecznie zrazić parlamentarzystów i przekreślić jakiekolwiek szanse na bardziej merytoryczną korespondencję.

Cytat:
Proszę się zastanowić, czy dla Pana i Pańskiego ugrupowania politycznego ważniejszy jest Naród polski jako ogół, czy partykularne interesy.

Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby któryś z parlamentarzystów mógł wysłać odpowiedź na tyle konfrontacyjną, aby to oskarżenie i ton przytoczonej wypowiedzi były do niej adekwatne.

Cytat:
Skoro nie zauważa Pan stronniczości w tej wypowiedzi Prezydenta, może zauważy ją Pan w poniższej:
"Chrześcijański, czy katolicki system wartości jest jedynym powszechnie przyjętym systemem wartości w naszym kraju i on nie ma alternatywy"?

A ten fragment uważam za bardzo dobry. Zaprezentowany umiarkowany poziom wzburzenia adekwatny do sytuacji. Szkoda tylko, że dla większości czytelników może niknąć jako jeszcze jedna uszczypliwość w całym ich morzu. To samo dotyczy zresztą również pierwszego przytoczonego przeze mnie fragmentu.

W przypadku korespondencji z prokuratorami (i panem asesorem), PSR pozwolił im się zbłaźnić - dopiero później zaczął okazywać irytację i znużenie, tak jak nauczyciel może je okazać leniwemu uczniowi, który nie traktuje go i jego czasu poważnie. W przypadku posła Wity - za przyjście nieprzygotowanym na pierwszą lekcję od razu wezwaliście jego rodziców.

Obawiam się, że zarówno parlamentarzyści, jak i zwykli ludzie czytający takie listy potraktują to jako objawy bigoterii i fanatyzmu.
19-11-2009 23:18 
 Ocena 2 na 2
Arkady (143 punktów)
>Po części zgadzam się z Arkadym. (...) Wydaje mi się, że właśnie dobrego smaku w niektórych fragmentach odpowiedzi na list posła Wity zabrakło.

I w tym właśnie rzecz się ma cała. List do posła - rozumiem. Jego pokraczna odpowiedź - też rozumiem. Ale riposta na odpowiedź - niestety ... przekracza granice mojego rozumienia.
Przez ten właśnie "brak dobrego smaku" .. i nieco przesadną (stojącą w opozycji do rzeczowej dyskusji), nieco napastliwą retorykę riposty - umyka lekuchno zasadniczy cel akcji. Trochę to wyglądać może tak, jakby zależało autorom przedsięwzięcia głównie nie tyle na samej istocie problemu, co na dokopaniu prawicowo-katolickim politykom ..

Poza tym, odpowiedź_na_odpowiedź jest zbędnawa ... poseł swoim pismem skompromitował się wystarczająco .... po co mu udowadniać, że jest gamoniem ?!? przeca i tak się z tym nie zgodzi


non omnis moriar
20-11-2009 11:12 
 Ocena 1 na 1
Głąbiński (3538 punktów)
>... odpowiedź_na_odpowiedź jest zbędnawa ...
Może masz rację. Trudno to osądzić obiektywnie. Co zaś do innych postów w tej sprawie, to zupełnie nie rozumiem, do jakiego fragmentu odnosi się uwaga:
>... pismo mieszające jego i jego poglądy z błotem ...
"Mieszanie z błotem" jest określeniem krańcowo mocnym, które wg mnie nie pasuje do żadnych słów użytych w "odpowiedzi".

Stach M. G.
20-11-2009 10:43 
 Ocena 1 na 1
Głąbiński (3538 punktów)
>Duży potencjał tkwi w stwierdzeniu "jakichkolwiek symboli religijnych" - znaczy się, krzyż szatanistyczny też się kwalifikuje
Satanizm nie jest religią, a ponadto z punktu widzenia prawa w ogóle nie istnieją, gdyż nie zarejestrowali się urzędowo jako jawnie istniejąca organizacja religijna czy inna.

Stach M. G.
Zyga (1539 punktów)
Z każdym dniem lubię Was coraz bardziej.
Scorp (5381 punktów)
>tutaj
>
Brawo! Po to właśnie zapisywałem się do PSR.
-
libibi (3 punktów)
Witam,
Na forum zarejestrowałem się dzisiaj, ponieważ od dawna szukałem ludzi z którymi będę mógł się podzielić racjonalnym punktem widzenia oraz czystą argumentacją.
Dzisiaj w szkole również poruszaliśmy temat krzyży, w pewnym momencie stwierdziłem, że pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć; gdy ludzi twierdzą, iż dzięki krzyżom w klasach, za każdym razem gdy je widzą prowadzą modlitwy i jest to dla nich pomnik historyczny...
Cóż widzę, że jest jednak więcej ludzi którzy popierają sprzeciw wobec ingerencji instytucji religijnych w życie publiczne a konkretnie w szkoły - Chwała wam za to.
W pełni was popieram,

Ps,
Jeżeli ktoś ma ochote, moze mi dać troche mateirałów itp jak wstąpić do PSR.
20-11-2009 00:14 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
>Jeżeli ktoś ma ochote, moze mi dać troche mateirałów itp jak wstąpić do PSR.
Jeśli masz ochotę, sam je znajdziesz na stronie psr.org.pl. Warunkiem jest wiek powyżej 16 lat.

Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Pontifex Maximus (3006 punktów)

>Dnia 11 listopada 2009 roku Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że "nikt w Polsce nie przyjmie do wiadomości, że w szkołach nie wolno wieszać krzyży. Nie ma na co liczyć. Być może gdzie indziej tak. W Polsce - nie"

Cóż, moim zdaniem Pan Prezydent okazał zwykłe lekceważenie rozstrzygnięcia, które zapadło w niezależnym od duchowieństwa Trybunale w Strasburgu. Dziwię się tylko, że Prezydent jako prawnik nie uznaje a wręcz krytykuje publicznie niezależny Trybunał powołany do obrony mniejszości w różnych krajach! Szokuje również sprzeciw jaki wystosowała część posłów potępiający ów rozstrzygnięcie. Czy w naszym parlamencie nadejdzie wreszcie Oświecenie?

Szczerze mówiąc od posłów PISu nie oczekiwałem innych reakcji, gdyż PIS zawsze był przeciw wstąpieniu do Unii Europejskiej.

Trybunał w Strasburgu jest niezależny, gdyż kościoły na zachodzie nie mają takiego wpływu na polityków jak w Polsce. Ale cóż tam Trybunały... Prezydent wie lepiej.
20-11-2009 05:39 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
>Czy w naszym parlamencie nadejdzie wreszcie Oświecenie?

Dr. Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki, wpisany jest na listę osób, które wysłały nasz list protestacyjny do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wpis ma datę 2009.11.16 godz. 08:05:53 i jest umieszczony na stronie 21.

Tylko do 21 strony przeglądałem nazwiska osób wysyłających list.

Dr. Waldemar Pawlak to bardzo ważna i bardzo znana postać naszego życia politycznego (były premier). Pan wicepremier Dr. Waldemar Pawlak może uzyskać poparcie ludzi wierzących wszystkich wyznań (także katolików), agnostyków i ateistów, a także mniejszości narodowych (nigdy nie słyszałem wypowiedzi ignorujących mniejszości także o odmiennych orientacjach seksualnych). Mógłby być prezydentem wszystkich obywateli całej RP, lewicy i prawicy (mnie i prawicy przeszkadzają wydatki na KRUS ale wolę Pawlaka jak Kaczyńskich, prezydent nie zajmuje się KRUS-em), wierzących i ateistów, Polaków, Niemców, Holendrów, Żydów itd.
Podczas gdy (jeszcze) Prezydent Lech Kaczyński ma tylko elektorat przeciwników Unii Europejskiej, narodowców, Rydzyka, Młodzieży Wszechpolskiej. W elektoracie Platformy jest wielu ateistów i "słabo" wierzących oni odrzucą Kaczyńskiego. Większość elektoratu SLD też będzie wolała Pawlaka.
Tak więc w drugiej turze,Dr. Waldemar Pawlak miałby szansę wygrać z Kaczyńskimi (tak myślę, a w polityce nie siedzę).

O ile mnie pamięć nie myli, to kilka miesięcy temu, słyszałem wypowiedź, bodajże Kalinowskiego, że PSL nie będzie wystawiał kandydata na prezydenta. Być może chodzi o to żeby nie odbierać głosów kandydatowi Platformy. Jednak tak wczesna deklaracja PSL mogła nie być serio, a w każdym razie może być zmieniona.

Lewica jest osłabiona wewnętrznymi przepychankami, a jej kandydat nie uzyska wielu głosów prawicy, a ponadto wierzący mogą się wystraszyć tego, kogo Rydzyk i Episkopat będzie ogłaszał wrogiem kościoła i nawoływał do głosowania na Kaczyńskich bez wymieniania nazwiska rzecz jasna.
Tak więc w drugiej turze kandydat lewicy mógłby przegrać z Kaczyńskimi. Osobiście już odrzuciłem Kaczyńskich i w drugiej turze każdego kandydata lewicy będę wolał jak PiS-owca. Ale z takiej dwójki wyborcy mogliby wybrać Kaczyńskiego (tego się boję). Dlatego polecam Dr. Waldemara Pawlaka od samego początku żeby nie rozpraszać głosów.

Dla mnie i wielu, ważną jest Platforma, do tej pory głosowałem na Platformę. Teraz jednak sytuacja się zmieniła- nie słyszałem aby ktoś z liderów Platformy wysłał list protestacyjny do (jeszcze) Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeżeli jestem niedoinformowany to czekam na wieść. Czekamy też na odpowiedzi na prośbę PSR o interwencję. Nie wiemy też dlaczego Marszałek Sejmu nie wydał woźnemu polecenia zdjęcia krzyża w Sejmie RP. Dla Racjonalistów krzyż jest symbolem inkwizycji, palenia czarownic, ciemnoty, hamowania rozwoju nauki- w przeszłości i dzisiaj nadal. Obecność manifestującego w Sejmie swoją religijność Gowina utrudnia głosowanie na Platformę.
Biorąc to pod uwagę, ja na kandydata Platformy zagłosuję dopiero w drugiej turze, z konieczności odrzucenia Kaczyńskich.

rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
Kowaluk (207 punktów)
>>Czy w naszym parlamencie nadejdzie wreszcie Oświecenie?
>Dr. Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki, wpisany jest na listę osób, które wysłały nasz list protestacyjny do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wpis ma datę 2009.11.16 godz. 08:05:53 i jest umieszczony na stronie 21.
>Tylko do 21 strony przeglądałem nazwiska osób wysyłających list.
>Dr. Waldemar Pawlak to bardzo ważna i bardzo znana postać naszego życia politycznego (były premier). Pan wicepremier Dr. Waldemar Pawlak może uzyskać poparcie ludzi wierzących wszystkich wyznań (także katolików), agnostyków i ateistów, a także mniejszości narodowych (nigdy nie słyszałem wypowiedzi ignorujących mniejszości także o odmiennych orientacjach seksualnych). Mógłby być prezydentem wszystkich obywateli całej RP, lewicy i prawicy (mnie i prawicy przeszkadzają wydatki na KRUS ale wolę Pawlaka jak Kaczyńskich, prezydent nie zajmuje się KRUS-em), wierzących i ateistów, Polaków, Niemców, Holendrów, Żydów itd.
>Podczas gdy (jeszcze) Prezydent Lech Kaczyński ma tylko elektorat przeciwników Unii Europejskiej, narodowców, Rydzyka, Młodzieży Wszechpolskiej. W elektoracie Platformy jest wielu ateistów i "słabo" wierzących oni odrzucą Kaczyńskiego. Większość elektoratu SLD też będzie wolała Pawlaka.
>Tak więc w drugiej turze,Dr. Waldemar Pawlak miałby szansę wygrać z Kaczyńskimi (tak myślę, a w polityce nie siedzę).
>O ile mnie pamięć nie myli, to kilka miesięcy temu, słyszałem wypowiedź, bodajże Kalinowskiego, że PSL nie będzie wystawiał kandydata na prezydenta. Być może chodzi o to żeby nie odbierać głosów kandydatowi Platformy. Jednak tak wczesna deklaracja PSL mogła nie być serio, a w każdym razie może być zmieniona.
>Lewica jest osłabiona wewnętrznymi przepychankami, a jej kandydat nie uzyska wielu głosów prawicy, a ponadto wierzący mogą się wystraszyć tego, kogo Rydzyk i Episkopat będzie ogłaszał wrogiem kościoła i nawoływał do głosowania na Kaczyńskich bez wymieniania nazwiska rzecz jasna.
>Tak więc w drugiej turze kandydat lewicy mógłby przegrać z Kaczyńskimi. Osobiście już odrzuciłem Kaczyńskich i w drugiej turze każdego kandydata lewicy będę wolał jak PiS-owca. Ale z takiej dwójki wyborcy mogliby wybrać Kaczyńskiego (tego się boję). Dlatego polecam Dr. Waldemara Pawlaka od samego początku żeby nie rozpraszać głosów.Dla mnie i wielu, ważną jest Platforma, do tej pory głosowałem na Platformę. Teraz jednak sytuacja się zmieniła- nie słyszałem aby ktoś z liderów Platformy wysłał list protestacyjny do (jeszcze) Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeżeli jestem niedoinformowany to czekam na wieść. Czekamy też na odpowiedzi na prośbę PSR o interwencję. Nie wiemy też dlaczego Marszałek Sejmu nie wydał woźnemu polecenia zdjęcia krzyża w Sejmie RP. Dla Racjonalistów krzyż jest symbolem inkwizycji, palenia czarownic, ciemnoty, hamowania rozwoju nauki- w przeszłości i dzisiaj nadal. Obecność manifestującego w Sejmie swoją religijność Gowina utrudnia głosowanie na Platformę.
>Biorąc to pod uwagę, ja na kandydata Platformy zagłosuję dopiero w drugiej turze, z konieczności odrzucenia Kaczyńskich.
>
rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.

taki sam dylemat mam ja. Na razie nie ma na kogo9 głosować.
20-11-2009 17:15 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>taki sam dylemat mam ja. Na razie nie ma na kogo9 głosować.

Dobrze że partie nie podają kto będzie ich kandydatem, bo już by konkurencja wyszukiwała u kandydatów czarnych stron.
Ja mam pewne preferencje np. Waldemar Pawlak, Tadeusz Iwiński, Grzegorz Napieralski, Katarzyna Piekarska, Jolanta Szymanek-Deresz, to szansa na demokratyczne państwo prawa.

Donald Tusk jest za nimi, ale może być.

Dla tych co nie będą mogli się zdecydować jest sposób:
Weź tyle karteczek ilu jest zarejestrowanych kandydatów,
na każdej zapisz jedno nazwisko kandydata,
kartki z nazwiskami Kaczyński i/lub inny kandydat PiS-u, wyrzuć,
wyrzuć też kartki z nazwiskami: Gowin, Lepper, Giertych, Korwin Mikke, Wałęsa, Kwaśniewski, Żelichowski, Chrzanowski,
resztę kartek złóż i dobrze wymieszaj, jedną wylosuj i odczytaj nazwisko
na to nazwisko, tak wylosowane zagłosuj w pierwszej turze.
Druga tura jest już prosta, oczywista oczywistość
wystarczy odrzucić Kaczyński lub inny PiS-owiec jeżeli wszedł,
jeżeli Kaczyńscy i/lub inny z PiS-u nie wszedł,
a Ty nie wiesz którego wybrać, to możesz nie iść na drugą turę, bo zadanie jest już wykonane panie prezesie oczywista oczywistość.

rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
Wojtek (3465 punktów)
Kolejny parlamentarzysta odpowiedział na nasz list. Szczegóły na stronie akcji. Pani Prezes trzeci dzień już nie śpi .

Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
20-11-2009 00:33 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>Kolejny parlamentarzysta odpowiedział na nasz list. Szczegóły na stronie akcji. Pani Prezes trzeci dzień już nie śpi .

Opowiedz Pani Prezes bajkę, o "Cudzie w Sokółce". Uśnie. Szkoda kobiety,
20-11-2009 06:39 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Pani Prezes trzeci dzień już nie śpi .
   Można poeksperymentować ze spaniem nocą.

   Pozdrawiam.
24-11-2009 00:25 
 Ocena 2 na 2
marta (887 punktów)
>>Pani Prezes trzeci dzień już nie śpi .
>   Można poeksperymentować ze spaniem nocą.
>   Pozdrawiam.
Złośliwiec.
Adamiak (36436 punktów)
>>   Można poeksperymentować ze spaniem nocą.
>Złośliwiec.
   Przedostatnie prześwietlenie tego nie potwierdziło.
panTeista (6808 punktów)
>Jeden z posłów już odpowiedział, zobaczymy co będzie dalej.

>Prezydent naruszył przepisy Konstytucji. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zdumione brakiem reakcji polityków

Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki, wpisany jest na listę osób, które wysłały nasz list protestacyjny do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wpis ma datę 2009.11.16 godz. 08:05:53 i jest umieszczony na stronie 21.

Tylko do 21 strony przeglądałem nazwiska osób wysyłających list.

rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
Wojtek (3465 punktów)
Wypowiedział się Pan Poseł Tadeusz Iwiński. Więcej na stronie akcji.

Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
panTeista (6808 punktów)
>Wypowiedział się Pan Poseł Tadeusz Iwiński. Więcej na stronie akcji.

Dziękuję za list i uwagi,które podzielam.
Z ukłonami,
Prof.dr hab.Tadeusz Iwiński

Pan Poseł Prof.dr hab.Tadeusz Iwiński odpowiedział nam z szacunkiem i grzecznie, a nasza odpowiedź chyba desperacko natarczywa. Prof. T. Iwiński zrobił dla nas dużo, żeby zrobić więcej chyba konieczna jest określona liczba posłów, nieprawdaż?
Czy jeden poseł, nawet tak ważny jak Prof.Tadeusz Iwiński, ma możliwość przywrócić szacunek dla Konstytucji? Chyba nie, nieprawdaż? Ilu posłów potrzeba aby zadziałać w tej sprawie?


rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
20-11-2009 06:57 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Czy jeden poseł, nawet tak ważny jak Prof.Tadeusz Iwiński, ma możliwość przywrócić szacunek dla Konstytucji?
Chyba nie, nieprawdaż?

   Tym dopiskiem zepsułeś cały dowcip.
   A przedni ci on był, oj przedni.
20-11-2009 10:30 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>Wypowiedział się Pan Poseł Tadeusz Iwiński. Więcej na stronie akcji.
>Pozdrawiam

Odpowiedź posła Iwińskiego rozśmieszyła mnie .

Cytat:
Dziękuję za list i uwagi,które podzielam.


No dobrze, że "podziela te uwagi", ale nie po to dostał ten list. PSR nie szuka akceptacji, tylko chce, żeby w tej sprawie coś zrobiono. Odpowiedź Małgorzaty trafia w samo sedno.
20-11-2009 12:14 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Odpowiedź posła Iwińskiego to:
> Cytat:
Dziękuję za list i uwagi,które podzielam.


>PSR chce, żeby w tej sprawie coś zrobiono.

Rozumiem wasze rozżalenie. Jednak działajmy konstruktywnie.
Nie wiemy czy poseł prof. Iwiński nie szuka wsparcia. Warto wysłać wiadomość do posła prof. Iwińskiego że Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki, wpisany jest na listę osób, które wysłały nasz list protestacyjny do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wpis ma datę 2009.11.16 godz. 08:05:53 i jest umieszczony na stronie 21.
Może dodać link tej 21 strony z wpisem wicepremiera Pawlaka.
Warto wysłać odpowiedź posła prof. Iwińskiego do wicepremiera Pawlaka.
Wtedy posłowie SLD i PSL wiedzieliby kto jest zwolennikiem impiczmentu.
Warto też wysłać wiadomość do marszałka Komorowskiego, premiera Tuska i przewodniczących klubów parlamentarnych (bez PiS-u) informującą o sposobie reakcji posłów prof. Iwińskiego i Dr. Pawlaka.
Bardzo polecam wysłanie informacji o sposobie reakcji posłów prof. Iwińskiego i Dr. Pawlaka do redakcji gazet i innych mediów, może któraś opublikuje to.


rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
Kowaluk (207 punktów)
>>Wypowiedział się Pan Poseł Tadeusz Iwiński. Więcej na stronie akcji.
>>Pozdrawiam
>Odpowiedź posła Iwińskiego rozśmieszyła mnie .
> Cytat:
Dziękuję za list i uwagi,które podzielam.

>No dobrze, że "podziela te uwagi", ale nie po to dostał ten list. PSR nie szuka akceptacji, tylko chce, żeby w tej sprawie coś zrobiono. Odpowiedź Małgorzaty trafia w samo sedno.
>
nie chce się nikomu narazić. Chce aby wilk był syty i owca cała.Nieładnie panie pośle.
epistolog (6 punktów)
ta wiadomość jest napisana przypadkowo w tym miejscu
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
>W ramach akcji "Pan się myli, Panie Prezydencie" (pansiemyli.racjonalista.pl/) poprosiliśmy
>wszystkich 560 parlamentarzystów o interwencję i pomoc w postawieniu Prezydenta przed Trybunałem


560?

Bardzo dobry pomysł. Dokładnie tak trzeba i kontynuować podobne akcje.
Czytałem odpowiedzi PSR udzielone posłom. Brakuje mi w nich lepszego i druzgocącego uzasadnienia dla złamania prawa przez Prezydenta.

Może wspólnym wysiłkiem znajdziemy najlepsze argumenty wykluczające możliwość pogodzenia obecności krzyży w szkołach z polskim obowiązującym prawem.

Mamy do czynienia z nieuczciwym i całkowicie zakłamanym przeciwnikiem, dobrze byłoby przywalić go lepszymi argumentami o ile takie istnieją.

Brakuje mi dobrego pomysłu jak uzasadnić obecność krzyża jako elementu utrudniającego rodzicom wychowanie zgodnie z własnymi przekonaniami, natomiast należałoby się domagać wprowadzenie do szkoły innych symboli na życzenie ucznia jak np. gwiazda Dawida, Półksiężyc, znak Masonów, PSR, czy jakiegoś symbolu Swiadków Jechowy, jeżeli umieszczenie krzyża jest światopoglądowo neutralne według władz. Krzyż w szkole nie utrudnia bezpośrednio możliwości wychowania w duchu zgodnym z wyobrażeniami rodziców, ale uprzywilejowuje i proteguje tym samym jeden wybrany system, dyskredytując inne. Prawdopodobnie tak samo aprobowana oficjalnie nauka wybranej mitologii, wywołuje problemy psychiczne u osób będących w sytuacji konfliktowej.

Podobnie jak przeciwnicy posługują się słowotwórstwem, nazywając zarodek dzieckiem poczętym, to proponowałbym PSR używanie słowa mitologia w odniesieniu do religii. Przychylni nam ludzie to podchwycą, zobaczycie.

Są też inne punkty zaczepienia: Moim zdaniem, to osoba w mundurze w kościele nie powinna się pokazywać, skoro podobno jej nie wolno alkoholu kupować i takie zakazy ingerujące w prywatność po służbie są możliwe.

Nie wiem czy obecność kapelana w wojsku, posiadającego generalski stopień wojskowy, bez wojskowych kwalifikacji, nie jest naruszeniem prawa. Moim zdaniem jest. Policja też idzie w ślady wojska.

Nie wiem czy Swiadkowie Jechowy chcą katolickich policjantów, bo ja nie chcę.

Ciekawe czy nasza dzielna armia byłaby skłonna tolerować mszę satanistyczną z udziałem mundurowych, albo ich udział w paradzie gayowskiej, powołując się na te same zasady, które wpuściły w ich szeregi oficjalnie kościół?

Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
20-11-2009 12:30 
 Ocena 5 na 5
Tomasz (72 punktów)
KONSTYTUCJA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 2 kwietnia 1997 r.

PREAMBUŁA

W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,

odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,

my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,

zarówno wierzący w Boga

będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,

jak i nie podzielający tej wiary,

a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,


No cóż widocznie Pan prezydent nawet pierwszej strony nie przeczytał.
Więc może trochę wyrozumiałości dla tego niedokształconego "prawnika".
Może powinniśmy Panu prezydentowi zafundować jakieś studia podyplomowe co by nie musiał się już kompromitować swoimi wypowiedziami.
Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

Art. 53.


4.Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

Nie można od tak słabo wykształconej osoby wymagać, aby dotarła do tak odległej od okładki strony na której to znajduje się cytowany artykuł.
Powinniśmy Panu prezentowi współczuć a nie wymagać aby go karano za nieporadność intelektualną. Poza tym w każdej rozprawie pyta się oskarżonego czy rozumie treść stawianych mu zarzutów, wątpię czy sens Zarzutów kierowanych przez Psr pod adresem Pana Kaczyńskiego znajduje się w jego zasięgu poznawczym.

panTeista (6808 punktów)
>KONSTYTUCJA
>RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
> jak i nie podzielający tej wiary,
>a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
.>

Może ten dowód naruszenia Konstytucji RP, rozesłać do redakcji gazet może niektóre zechcą opublikować.
Można też do posłów którzy odpowiedzieli PSR negatywnie, wysłać ponowne zawiadomienie o złamaniu Konstytucji załączając ten fragment Preambuły, i treść wypowiedzi Kaczyńskiego naruszającą Konstytucję.

rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
20-11-2009 15:54 
 Ocena 3 na 3
Wojtek (3465 punktów)
Do gazet rozesłaliśmy. Zareagowała tylko Trybuna. Będziemy rozsyłać dalej.

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
20-11-2009 14:19 
 Ocena 4 na 4
panTeista (6808 punktów)
Ilekroć spotkacie księdza, zakonnika. zakonnicę zawsze mówcie:

Przepraszam pana/ panią czy nie wie pan/ pani jak dojść do.....(tu zakończcie jakąś nazwą pobliskiej ulicy, obiektu.
Byłoby dobrze żeby zrozumieli że w terenie niekościelnym są zwykłymi obywatelami jak każdy inny człowiek, a nie jakimiś powołanymi przez boga.


rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
20-11-2009 14:50 
 Ocena 6 na 6
M.M.M (1158 punktów)
>Ilekroć spotkacie księdza, zakonnika. zakonnicę zawsze mówcie:
>Przepraszam pana/ panią czy nie wie pan/ pani jak dojść do.....(tu zakończcie jakąś nazwą pobliskiej ulicy, obiektu.
>Byłoby dobrze żeby zrozumieli że w terenie niekościelnym są zwykłymi obywatelami jak każdy inny człowiek, a nie jakimiś powołanymi przez boga.

Ha! Kiedy sprowadziliśmy się na nowe mieszkanie zajrzał do nas po kolędzie ksiądz. Wpuściłem, a nuż miałby coś ciekawego do powiedzenia. Zaskoczył mnie, bo wszedł a wiedział od drzwi, żem niewierzący. Ale wyszedł szybko, bo kiedy zwróciłem się do niego 'proszę pana', on zwrócił mi uwagę na niestosowność i kazał mówić do siebie "proszę księdza", ja z kolei poprosiłem, żeby mówił do mnie 'panie dyrektorze'.
20-11-2009 17:14 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Ilekroć spotkacie księdza, zakonnika. zakonnicę zawsze mówcie:
>Przepraszam pana/ panią...
   Ok, to ja po prostu nie przestanę, bo już tak się zwracam od 42 lat.

>Byłoby dobrze żeby zrozumieli że w terenie niekościelnym są zwykłymi obywatelami...
   Hm...
Kowaluk (207 punktów)
> >W ramach akcji "Pan się myli, Panie Prezydencie" (pansiemyli.racjonalista.pl/) poprosiliśmy
>>wszystkich 560 parlamentarzystów o interwencję i pomoc w postawieniu Prezydenta przed Trybunałem
>

>560?
>Bardzo dobry pomysł. Dokładnie tak trzeba i kontynuować podobne akcje.
>Czytałem odpowiedzi PSR udzielone posłom. Brakuje mi w nich lepszego i druzgocącego uzasadnienia dla złamania prawa przez Prezydenta.
>Może wspólnym wysiłkiem znajdziemy najlepsze argumenty wykluczające możliwość pogodzenia obecności krzyży w szkołach z polskim obowiązującym prawem.
>Mamy do czynienia z nieuczciwym i całkowicie zakłamanym przeciwnikiem, dobrze byłoby przywalić go lepszymi argumentami o ile takie istnieją.
>Brakuje mi dobrego pomysłu jak uzasadnić obecność krzyża jako elementu utrudniającego rodzicom wychowanie zgodnie z własnymi przekonaniami, natomiast należałoby się domagać wprowadzenie do szkoły innych symboli na życzenie ucznia jak np. gwiazda Dawida, Półksiężyc, znak Masonów, PSR, czy jakiegoś symbolu Swiadków Jechowy, jeżeli umieszczenie krzyża jest światopoglądowo neutralne według władz. Krzyż w szkole nie utrudnia bezpośrednio możliwości wychowania w duchu zgodnym z wyobrażeniami rodziców, ale uprzywilejowuje i proteguje tym samym jeden wybrany system, dyskredytując inne. Prawdopodobnie tak samo aprobowana oficjalnie nauka wybranej mitologii, wywołuje problemy psychiczne u osób będących w sytuacji konfliktowej.
>Podobnie jak przeciwnicy posługują się słowotwórstwem, nazywając zarodek dzieckiem poczętym, to proponowałbym PSR używanie słowa mitologia w odniesieniu do religii. Przychylni nam ludzie to podchwycą, zobaczycie.
>Są też inne punkty zaczepienia: Moim zdaniem, to osoba w mundurze w kościele nie powinna się pokazywać, skoro podobno jej nie wolno alkoholu kupować i takie zakazy ingerujące w prywatność po służbie są możliwe.
>Nie wiem czy obecność kapelana w wojsku, posiadającego generalski stopień wojskowy, bez wojskowych kwalifikacji, nie jest naruszeniem prawa. Moim zdaniem jest. Policja też idzie w ślady wojska.
>Nie wiem czy Swiadkowie Jechowy chcą katolickich policjantów, bo ja nie chcę.
>Ciekawe czy nasza dzielna armia byłaby skłonna tolerować mszę satanistyczną z udziałem mundurowych, albo ich udział w paradzie gayowskiej, powołując się na te same zasady, które wpuściły w ich szeregi oficjalnie kościół?
>
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.

Jeżeli w wojsku potrzebny ksiądz, to powinien być ksiądz a nie generał,utrzymanek podatników.Ciekawe co zrobią teraz z kapelanami? Nie ma służby czynnej, żołnierze zawodowi jeżeli zechcą będą chodzić do kościoła z rodzinami. W#@niosek: kapelani wojskowi nie potrzebni.
20-11-2009 15:55 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
Proszę ciąć cytaty, niepotrzebnie zaśmiecają wątek.

Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Kowaluk (207 punktów)
Nie wiem jak to zrobić technicznie?/wyciąć niepotrzebne cytowanie/
20-11-2009 16:40 
 Ocena 1 na 1
Wojtek (3465 punktów)
Nic trudnego, odpowiadając zaznacza Pan zbędne fragmenty tekstu myszką i naciskasz klawisz "delete". W poście powyżej wyciąłem za Pana.

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Wioleta Andrzejuk (103 punktów)

>Nie wiem czy obecność kapelana w wojsku, posiadającego generalski stopień wojskowy, bez wojskowych kwalifikacji, nie jest naruszeniem prawa. Moim zdaniem jest. Policja też idzie w ślady wojska.

Dzisiaj w Dęblinie miała miejsce uroczystość zwana przysięgą. Miałam nawet okazję w niej uczestniczyć. Spore grono młodych żołnierzy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie zostało Błogosławionych przez samego księdza generała... i brakuje mu tylko tytułu "śp".
Wojtek (3465 punktów)
Zamieściłem kolejne wypowiedzi parlamentarzystów. Więcej na stronie akcji.

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Kowaluk (207 punktów)
Biedny senator Jaworski nawet sam odpowiedzieć nie potrafi.Tacy są uczeni PiS-owcy. Klapki na oczach i do koryta.
Wojtek (3465 punktów)
Zamieściłem następne wypowiedzi na stronie akcji.

Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
epistolog (6 punktów)
Dla mnie wszechobecny krzyż jest czymś obrażającym nie tylko moje odczucia, ale i wiszącego na nim człowieka w sytuacji dla niego mało komfortowej. Jak widać większość przywykła do patologii. Obraz zwłok na krzyżu nie wywołuje odrazy a uwielbienie. Idąc ulicą z pięcioletnią dziewczynką obok krzyża miałem poważny problem z uspokojeniem jej. Dziecko na widok półnagiego człowieka przybitego do krzyża dostało histerii i nie chciało iść ulicą. Przekonywałem ją, że to tylko kukiełka na deskach, ale nic to nie dawało, rzeźba była realistyczna, wielkości człowieka. W końcu zgodziła się iść. Szła prawie biegnąc i łkając z oczami przykrytymi swoimi rączkami. Ciężko obecnie znaleźć szkołę bez takiego ozdobnika, ulice również pełne krzyży. Jeżeli obrońcy krzyża tak kochają Pana który na nim wisi, to jest to dla mnie niezrozumiałe, ponieważ każdy kto utracił kogoś bliskiego nie uwieczniłby go w chwili śmierci. Trudno sobie wyobrazić zawieszone obrazki z wypadków, ku chwale i pamięci utraconych w nich bliskich. Ja jestem za uwolnieniem miejsc publicznych od takich obrazów, a kto ma skłonności do uwielbiania takich scen rodzajowych, niech się z tym nie obnosi a zachowa je dla siebie i u siebie lub trzyma je w miejscach do których nie zawitam. Jak widać moje uczucia mogą być deptane bezkarnie.
epistolog (6 punktów)
Mnie nie musi nikt przepraszać, chciałbym tylko móc patrzeć powyżej linii horyzontu nie dostrzegając żadnych zwłok na tle nieba lub ściany.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Jeden z posłów już odpowiedział, zobaczymy co będzie dalej.

W polemice z jednym z posłów padły argumenty na temat źródeł moralności w naszym kraju. Nasz interlokutor, dr Bała, stwierdził, że silnie dominującą tradycją jest tradycja chrześcijańska, nasza Przewodnicząca przywołała tradycje antyczne i inne, jako istotne źródła europejskości, jednak moim zdaniem nie wymieniła najważniejszego.

W moim przekonaniu, najważniejszym źródłem wartości, które odmieniło oblicze Europy, była Rewolucja Niderlandzka, podczas której zostały sformułowane po raz pierwszy ideały godności, wolności i suwerenności każdego człowieka jako podmiotu. Duch, który ożywił Anglię, a potem USA i Francję - ten duch narodził się w Holandii i stworzył to, co teraz nazywamy Wolnym Światem. Fakt, że prezydenci USA wzywają Imię Boże, nie czyni z USA kraju podobnego do Hiszpanii Filipa II, opartego o wartości chrześcijańskie. USA to kraj oparty o wartości największego wroga Hiszpanii - o wartości Holendrów, którzy nawiasem mówiąc, w imię wolności oparli się również protestantom. I nie może być w tym wypadku mowy o jakimś istotnym wpływie "pojęć ewangelicznych", jak to ujął dr Bała. Źródeł wartości holenderskich możemy doszukiwać się w tradycji antycznej, starogermańskiej, może też u Wikingów, ale nie w pojęciach ewangelicznych.

Polska była dla Olędrów bardzo gościnna, a oni zbudowali nam Żuławy. Naturalnie Polacy zarazili się od Olędrów ideami wolnościowymi, które niestety nie doprowadziły do żadnej rewolucji w zachodnim stylu. Dopiero rok 1918 pozwolił Polsce wejść do kręgu krajów Wolnego Świata. A właśnie ten fakt - przynależność Europy do Wolnego Świata, jest o wiele silniejszą identyfikacją dla Europy niż identyfikacja z Kociołem Katolickim.

To wcale nie wartości chrześcijańskie, ale wolnościowe wartości holenderskie są moralnym fundamentem współczesnej Europy i całego Wolnego Świata, którego częścią jest Polska. Czuję w głębi serca, że nasza walka o wolność w czasach PRL była inspirowana wartościami Wolnego Świata, a nie wartościami chrześcijańskimi. I na koniec dam wyraz swojemu przekonaniu, że wartości chrześcijańskie stoją w sprzeczności z wartościami Wolnego Świata. Etyka chrześcijańska nie jest już w Polsce etyką dominującą, dominująca jest etyka wywodząca się z nowej, holenderskiej tradycji. Korzenie chrześcijańskie nie są już korzeniami odżywiającymi Polskę, są to korzenie zgniłe, które już tylko Polskę psują, przeszkadzają nam w rozwoju, ale Polska się rozwija mimo to, bo odżywiana jest coraz silniejszymi korzeniami holenderskimi - tymi samymi, które odżywiają cały Wolny Świat.

doku
Pawella (42 punktów)
Szczerze mówiąc w odpowiedziach brakowało mi argumentu: jeżeli wieszać krzyże, wieszać też inne symbole religijne. A tak w ogóle to przejrzałem sobie listę osób które wysłały list i Pawlaka jakoś tam nie widać...=]
panTeista (6808 punktów)
>A tak w ogóle to przejrzałem sobie listę osób które wysłały list i pawlaka jakoś tam nie widać...=]

Zajrzałem w miejsce gdzie był wpis Pawlaka (Wpis miał datę 2009.11.16 godz. 08:05:53 i był umieszczony na stronie 21.) i z rozczarowaniem widzę że go nie ma.

rtoip.ovh.org/trash/ktl.php?s=links Głos oddany na któregokolwiek z kandydatów to lepszy wybór niż głos na reelekta.
Pitush (38 punktów)
Cześć,

mój pierwszy post na tym forum i nie wiem czy dobrze kliknąłem,

Chciałem się tylko odnieść do ogólnego oburzenia jakie się kieruje pod kierunkiem prezydenta. Ale popatrzcie na to z tej strony. Jedni mają opanowane mniej albo bardziej media a drudzy - ambony, i jak się zacznie walka o głosy wyborców to cóż znaczą 4000 czy ile się tam już podpisów nazbierało - liczy się masa a dla prezydenta już tylko ci których się nawołuje z ambon, bo media raczej za nim płakać nie będą (ja też nie). Więc się podlizuje, nie robiąc sobie raczej nowych wrogów, bo oburzają się tylko Ci co i tak na niego nie głosowali.
Jakiekolwiek akcje będą dopiero miały szansę, jak zdobędzie się jakąś naprawdę liczącą ilość głosów i ewentualnie prawdziwych kandydatów którzy nie zadrżą jak kler przytupnie.

Takie jest moje naprawdę skromne zdanie na ten temat.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365